Onderscheiding Carnegie Heidenfonds voor redder van peuter uit Driehuis Qmcfevishal Velser brandweer bluste brand aan Ook inbraken in clubgebouwtjes Nu al record-aantal aanmeldingen voor de tien-en vierkampen Beverwijk Wijkerboertjes Kerstavond in de export NCVB Gewond tijdens voetbalspel Kerstprogramma Sporthal Raad beslist donderdag over verhoging gastarieven boord van zuiger Dievengilde gaat door BRILJANT H lac.warning 5 o t 5 Beverwijker reed juist voorbij Velserbeek Met pont er op af Voor 1974 nog gratis service Derde prijs voor J. Hoogstra in namenwedstrijd Dr. M. Albrecht ook schaak-directeur Hoogovens Kort IJmondnieuws IJMUIDER COURANT WOENSDAG 1 9 DECEMBER 1973 (Van een onzer verslaggevers) VELSEN In de kamer van burgemeester drs. J. Reehorst had dinsdagmiddag een korte plechtig heid plaats, waarbij de gedachten teruggingen naar de 21ste december 1972, nu bijna een jaar geleden. Toen namelijk werd de driejarige Andreas Rutten in park Velserbeek gered uit de vijver waarin zich het beeld Leda en de Zwaan bevindt. Zijn redder, de nu 48-jarige heer M. J. Duijn, uit de Rijvordtlaan 15 in Beverwijk mocht daarvoor dins dag een oorkonde en een herinne ring van het Carnegie Heidenfonds uit handen van Velsens burge meester ontvangen. Sil Haven (Van een medewerker) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Verhoging van de kleinverbruikersta rieven wordt nu noodzakelijk geacht. De Het onderdakbrengen van deze scha kers levert uiteraard grote problemen op. Weliswaar heeft de organisatie van het schaaktournooi dit jaar de beschik king gekregen over het Natuurvrienden huis De Banjaert, dat negentig bedden telt, doch daar staat tegenover, dat de mogelijkheden in Hotel Trio zijn wegge vallen, omdat dit hotel is gehuurd door de Volksbond voor het onderdakbrengen van buitenlandse arbeiders. De raad wordt voorgesteld accoord te gaan met de volgende gastarieven: jaar verbruik 0420 m3 vastrecht 12 (26 cent p. m3), jaarverbruik 420600 m3 vastrecht 33 (21 cent p- m3), jaarver bruik 60030.000 m3 vastrecht 93 (11 cent per m3), jaarverbruik boven 30.000 m3 vastrecht f 243 (10,5 cent p. m3). Blokverwarming 12 per woning plus 10 cent p. m3. doch dit ontmoette nogal wat bezwaren bij de raadsleden. Burgemeester en wethouders delen de raad verder uitdrukkelijk mede, dat de voorstellen voor tariefsvertioging geba seerd zijn op onderhandelingen, gehou den vóór het ontstaan van de oliecrisis. Op dit moment valt niet te voorzien in hoeverre de huidige problemen rond de energievoorziening in het komende be grotingsjaar ook voor het gasbedrijf ge volgen zullen hebben. Gerda Maria, IJmuiden, Dunmore; Golar Sanko, Tubarao; Heidelberg, La Guaria. uitbreiding betreft de jeugdzestienkamp, welke met nog een groep uitgebreid zal worden. Een delegatie van het orkest droeg de 200 miljoenste kilo over aan vertegen woordigers van de West-Duitse regering. Het gebeuren werd ook opgeluisterd door de aanwezigheid van de beroemde kaasdragers uit Alkmaar, alsmede een aantal in klederdracht gestoken boerin nen. Een opname van de overdracht wordt tweede kerstdag via de televisie uitge zonden in de rubriek ,,Van gewest/tot gewest.” t het eren, ehui- ever- ■teert iwtje >ende euwe in op ngen eder- i Zee (koor Het ■n in heem BEVERWIJK. Het feit dat er 200 miljoen kilogram Nederlandse kaas naar Duitsland is geëxporteerd is dinsdagmor gen om 11 uur in de grensplaats EIten muzikaal opgeluisterd door de Wijker boertjes van de Beverwijkse Harmonie- kapel. istrie tores •i uit rnen- >nder ngen rordt traat de Jaria >1 en mor- lui- ’.rkse op- yani- lelij- ran het egro- van len. entra teen- zo mder net- nlijst ar er ëring r dat ■ngen !l te VOl- rrden (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Omstreeks het middag uur heeft een brand gewoed aan boord van een kleine cutterzuiger van de fir ma Broekhoven in het Noordzeekanaal. Drie korpsen werden daarvoor gealar meerd, namelijk van Velsen, Amsterdam en Westzaan. Last but not least zij vermeld, dat met het vertrek van Hoogovendirecteur J. G. Hooglandt naar Arnhem, het schaak tournooi zonder de protectie van een lid van de Raad van Bestuur van Hoog ovens zou zpn gekomen, ware het niet, dat dr. Max Albrecht bereid is gevonden in de voetsporen van de heer Hooglandt te treden. Dr. Albrecht zal dus ook op 14 januari de openingstoespraak houden. Vlek, Bos, W. P. eelen t. N. Boer, >n J. ip en 1. M. mnes kker, Bolte, I. W. van D. J. bach, C. G. l M. d.v. z.v. np. IJMUIDEN. Door dezelfde fout te maken, waarvoor kinderen steeds ge waarschuwd worden, raakte dinsdagmid dag een 24-jarige werknemer aan een been gewond en moest hij in het zieken huis behandeld worden. De man was met enige collega’s op een binnenplaats van een bedrijf aan de Trawlerkade tijdens de middagpauze aan het voetbal len, tot dat de bal de weg op rolde. In zijn enthousiasme holde hij er achteraan en liep tegen een passerende auto op. Na zijn bezoek aan het Zeewegziekenhuis, kon hij naar zijn woning gebracht wor den. Vrijdag 4 januari tenslotte kunnen de klassen 1,2 en 3 van het basisonderwijs nogmaals in de sporthal terecht voor een sportinstuif van 9 tot 10.30 uur; de klassen 4, 5 en 6 van dezelfde categorie van 11 tot 12.30 uur en het voortgezet onderwijs van 14 tot 16 uur. BEVERWIJK. Ten gerieve van de kerstvakantie vierende scholieren heeft de leiding van de Beverwijkse Sporthal weer een activiteitenprogram opgesteld. Maandag 24 en donderdag 27 december wordt in de Sporthal het door de hoc keyclub „Scheijbeeck” georganiseerde jeugdzaalhockey-toernooi verspeeld. Tijd beide dagen: van 10 tot 16 uui> toegang gratis. Woensdag vertrokken: Cartagena De Indias, Rotterdam; Christian Vieljeux, Duinkerken; Siena, Hamburg; Sachsen - stein, Antwerpen; Stoer, Bremen; Mar kus, IJmuiden, Kortoer. v.a. 237.— EDELSMID - JUWELIER Korte Houtstraat 16, Haarlem zijstraat Grote Houtstraat 1e straat links vanaf Houtbrug Telefoon 31 15 82 VELSEN. Het dievengilde blijft hardnekkig doorgaan. Ditmaal zijn enke le autoboxen in het Georgebos openge broken en werden een bromfiets en twee fietsen gestolen. Bij een slagerij aan de Trompstraat mislukte een poging om de achterdeur te forceren. VELSEN. In de loop van de dag ontdekte een bestuurslid van de voetbal vereniging „Velsen” gisteren, dat in de afgelopen nacht wederom ongewenst be zoek was gebracht aan het clubgebouw in Driehuis. Door verbreking van een ruit is men binnengekomen, heeft alles overhoop gehaald en is men weer ver trokken met medeneming van enige flessen drank. Eenzelfde ontdekking deed men in het clubgebouw van de voetbalvereniging V.S.V., eveneens in Driehuis. Daar bood het interieur van het gebouwtje eenzelf de beeld. VELSEN-NOORD. Het jaarlijkse kerstfeest van de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christenvrouwen- bond, dat dinsdag in gebouw De Meer paal is gehouden,, bood de vele aanwezi gen een zeer gevarieerd programma. On der leiding van mevrouw G. Brouwer- Wassink, tweede voorzitster, werd eerst door allen de liturgie „Advent .komst”, gelezen met wisselende zang. Mevrouw S. van Dijk begeleidde aan het orgel mevrouw D. Jansen, die enkele liederen ten gehore bracht. Vervolgens was er een optreden van het uit leden gevormde zanggroepje onder leiding van de heer A ,L. Schouten, traditiegetrouw gevolgd door een voordracht van me vrouw H. J. van ’t Slot en een kerstver haal door mevrouw M. W. Krijgsman. Daarom dat de tournooisecretaresse mejuffrouw Elly Nol een dringend be roep doet op alle gastadressen in de HEEMSKERK. De heer J. Hoog stra, Lessestraat 244, heeft een derde prijs gewonnen met zijn naam voor de Alkmaarse kunstijsbaan. De heer Hoog stra ontving voor zijn naam „Victoria- baan” een jaarabonnement van de baan. De Alkmaarse kunstijsbaan zal voortaan als „De Meent” door het leven gaan, gaan. WIJK AAN ZEE. Alle benzine- perikelen ten spijt ziet het er naar uit, dat het komende Hoogovenschaaktour- nooi het grootste wordt, dat tot dusver ooit is gehouden. Het aantal deelnemers aan de monster-tournooien als vier- en tienkamp is namelijk nu al, precies een maand voordat het schaakgebeurenvan start gaat, overstelpend groot. Voor elk van deze kampen staan op dit ogenblik 300 deelnemers genoteerd, hetgeen re- cord-aantallen zijn. Met de hoofd- en andere groepen worden in januari 725 deelnemers verwacht. Vorig jaar waren er 650. De Velsense brandweer vertrok direct naar Buitenhuizen en reed daar de pont op, waarna men naar dé zuiger voer, - welke ongeveer tegenover de Amerika- haven aan het werk was geweest. Het bleek, dat de Westzaners reeds per dek schuit aan boord waren gekomen, doch hun aandacht op het dek hadden gecon centreerd. De Velsense brandweerlieden gingen met persluchtmaskers op de brandende machinekamer binnen, waar een lek in een brandstofleiding, met daaronder een aanjager, voor de brand hadden gezorgd. Binnen vrij korte tijd werden de vlammen gedoofd en konden de opruimingswerkzaamheden beginnen. Ook de Amsterdamse brandweer arri veerde bij de zuiger, doch behoefde niet meer op te treden. (Van een onzer verslaggevers) ;h K. a M. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Barbara, IJmuiden, Aalborg1, Memel, Da genham; Pacific Colocotroris, Kopenha gen; Liesbeth, IJmuiden, Drammen; Cli- one, IJmuiden, Noordzee; Corella, Noordzee; IJmuiden; Este, IJmuiden, Rensburg; Vedette, IJmuiden, Londen; Hektos, Velsen, Hamina; Hage, IJmui den, Koldong; Gena f, IJmuiden, Lon den; Edit Sabam, IJmuiden, Emden; Hel Crown, Londen; Martha Friesecke, IJ muiden, Rochester; Tinnes, IJmuiden, Simonsvik; Conegliano, Middellandsezee; Hanni, Dongesk; Hein Von Bargen; Flix- borough; Trojan Service, IJmuiden, Noordzee; Ruth Dieter, Gruvon; Kings River; Lppden; Tederal Salso, Bremen; Tuskar 2, Londen; Vechtstroom, Hull; Titan Sevice, IJmuiden, Noordzee; Ey- vind Sif, IJmuiden, Abidjan; Arion, Ham burg; Violente, Goole; Rijnstroom, Til bury; Liania, Bremen; Kapitan Kosko, Bremen; Samtrans, Bremen; Mielno, Be verwijk, Hirthuls, Manola Toro, IJmui den, Nates; Nord Atlantic, Flixborough; Zaanstroom, Felixtowe; St. Vincent, Duinkerken; Travancore, Lissabon; Irish Gate, IJmuiden, Rochester; Nordkrijn, Flixborough; Shoreham, Glasgow; Tor Belgia, Gothenburg; Pelops, Algiers. geadviseerde tariefswijziging voor de verbruikers tot 2.100 kubieke meter per jaar komt neer op een verhoging van de kubieke-meterprijs van 1 cent. Bij hoge re jaarverbruiken treedt een progressie op. In beginsel zal de hogere opbrengst geheel aan de Gasunie moeten worden overgedragen- Om evenwel voor de gas bedrijven de marge iets te verhogen, zullen deze bij invoering van de tariefs verhoging van de Gasunie een uitkering ontvangen van 40 per aansluitig, te weten voor 1974 17,50 en voor het jaar daarop 22,50. In totaal komt dat neer op 840.000, waarvan de uitbetaling over drie jaren wordt gespreid. Men kan dus jaarlijks op ongeveer 280.000 rekenen. In verband daarmee stellen B. en W. nu voor om althans voor 1974 de gratis service voor kook- en warmwatergas- toestellen te handhaven. Bij de behande ling van de gemeentebegroting onlangs was er een plan om dit op te heffen, s. N. “lim it en v-d. Jo- i. de Blok, mina is en :k S. Nieuwjaarsreceptie. De nieuwjaars receptie van het Beverwijkse gemeente bestuur is woensdag 2 januari om 19.30 uur in de Salie des pas Perdusin het Stadskantoor. Tevens kan men dan de directeur van de Stichting Stedelijke 1 Muziekschool complimenteren met het tienjarig bestaan van de school. Nieuwjaarsreceptie. Burgemeester en wethouders van Heemskerk geven gelegenheid tot het uitwisselen van nieuwjaarswensen op vrijdag 4 januari tijdens een open receptie van 20 tot 21 uur in het gebouw De Vrijburcht aan de Vrijburglaan. IJMUIDEN. Dinsdag arriveerden in IJmuiden: Venezuela, Antwerpen; Mig non, Zaandam, Iggesund; Markus, IJ muiden, Immingham; Zaanstroom, Fe lixstowe; Tokusei Maru, Balikpapan; Nelly, Lissabon; Jobst Oldendorff, IJ muiden, Rotterdam; Pollux, Huil; Lyca- on, Lissabon; Eastern sage, Durban; Narvskaya Zastava, Argangel:; Rubi Scantic, H. v. Holland; Susia, IJmuiden, Sagunto; Nordatlantic, Londen; Robin 4, Noordzee; Stoer, Bremen; Irshales, Zaandam, Argangel; Finreel, Velsen, Kot- ka; Alchimist Kiel, Cardiff; Gitta Von Bargen, IJmuiden, Rotterdam; Happy Pioneer, Biobao; Erik, Bremen; Gisine p. Hull; Carnoustie, Swansea; Johannes, Swansea; Ecotionia, Gunness. VELSEN Verhoging van de gasta- rieven en voor 1974 handhaven van de gratis-service voor kook- en warmwa- tergastoestelien zijn twee van e bedlang- rjjke voorstellen waarover de gemeen teraad zich donderdagavond zal buigen. Bij de behandeling van de gemeentebe groting is dit reeds in het vooruitzicht gesteld. B. en W. schrijven de raad, dat het energiebeleid van de centrale overheid er op geridht is de verhouding tussen de prijs van het aardgas en die van de daarmee concurrerende energiesoorten constant te houden, opdat wordt voorko men dat het verbruik van aardgas een te snelle stijging ondergaat en de conti nuïteit van de aardgaslevering voor de toekomst in gevaar wordt gebracht. IJMUIDEN. Aan de dinsdagmarkt werd in IJmuiden aangevoerd: 615 kg Tong; 9 kisten tarbot; 10 kisten kabel jauw; 16 kisten wijting; 40 kisten schol; 3 kisten koolvis; 7 kisten varia. Prijzen in guldens: per 1 kg: tarbot 17.53; grote tong 13.05-12.02; grootmiddel tong 15.99-13.37; kleinmiddel tong 16.27- 155.2; tong ééry 14.43-14.41; tong twee 12.25-12.13. Per 40 kg: tarbot 540-352; griet 297-180; kabeljauw drie 128; kabel jauw vier 136; kabeljauw vijf 88; schol één 82-72; schol twee 94-90; schol drie 110-112; witte koolvis drie 92; wijting twee 90; wijting drie 110; baars 98; tongschar 133. Besommingen van dinsdag: KW 11 f 13.000, KW 132 3300, KW 44 EN KW 85 ƒ2.900. De kleine Andreas, zo vertelde zijn moeder, was met haar samen vanuit de ouderlijke woning aan de Driehuizer- kerkweg 117 in Driehuis op bezoek bij kennissen in de omgeving van park Velserbeek. Met een ouder meisje zou hij naar het park gaan, maar op het bruggetje over de vijver met het beeld gleed hij op zijn klompjes uit en raakte onder de brugleuning door te water. De Duijn, die juist voorbij reed, werd door het gedrag van een omstander gealar meerd, rende erheen en sprong in het ijskoude water. Daarmee het leven red dend van de drie-jarige peuter. De redder met zijn echtgenote en de geredde met zijn ouders ontmoeten el kaar dinsdagmiddag in het stadhuis met een blijde uitroep van herkenning. Even later zaten allen in de burgemeesterska mer, waar drs. Reehorst uiteenzette dat het Carnegie Heidenfonds na uitgebreide onderzoekingen, besloten had de heer Duijn te onderscheiden met een op naam gesteld loffelijk getuigschrift. Hij ont ving deze oorkonde, alsmede een zilve ren aandenken uit handen van de bur gemeester. Voor de jeugdige Andreas was er een fraai stuk speelgoed, dat bijzonder in de smaak viel bij de peuter. De heer Duijn merkte op, dat het wel wat teveel eer was. Hij zei niet meer dan zijn plicht te hebben gedaan en dat was bovendien nog niet eens spectacu lair. Burgemeester Reehorst wees er echter op, dat het toch maar een feit is, dat men hier bijeen kon zijn, zoals men bijeen was, dankzij het optreden van de heer Duijn. En daarmee was een eind gekomen aan het officiële gedeelte, in aansluiting waarop men nog even onge dwongen bleef praten in de burgemees terskamer. Schieten. De vriendschappelijke wedstrijd tussen de schietverenigingen uit Heemskerk en Limmen werd met de 10 beste schutters een overwinning voor Heemskerk. Deze ploeg behaalde 957 punten; Limmen kwam niet verder dan 946 punten. Pat Mat. Het jaarlijkse snelschaak- toernooi van de Beverwijkse schaakclub Pat Mat, het Druipkaarstoernooi, is dit maal gewonnen door Piet Zwart, die in de spannende finalepartij zijn tegenstan der, Lo de Weges, op het nippertje terug wees. IJmond, om haar te berichten of men voor de duur van de tien- en vierkam pen een of meer schakers onderdak en ontbijt wil aanbieden. Daarvan kan thans reeds telefonisch aan haar bericht worden onder nummer 91765 (netnum mer 02510). Als tegenprestatie krijgt men een invitatie voor de overbekende Bonte Avond, een doorlopend toegangs bewijs, een uitnodiging voor de slot- snertmaaltijd en het tournooiboek. Ove rigens zijn ook dit jaar de toegangskaar ten voor de Bonte Avond mondjesmaat te krijgen en wordt hetzelfde systeem als in februari van dit jaar gehandteerd. In het centrale tournooigebouw „Ken- nemerduin” zijn enkele veranderingen aangebracht voor wat betreft de schaak- zalen. Zo zullen nu de grootmeesters en meesters uit de hoofdgroep alleen zijn in de bovenzaal. De meestergroepen gaan tezamen met de dames in de kelder schaken. Daarmee is dit jaar met de dames een begin gemaakt en zij waren er bijzonder tevreden over. De dames zullen het dit jaar met een andere leidster moeten doen, want de Duitse mevrouw Grzeskowiak is als secretaresse van het damestournooi in Nice, verhin derd om in januari naar Wijk aan Zee te komen. De situatie in „De Moriaan” en in café „De Zin” blijft onveranderd, zij het dat de reserve-meestergroep in De Moriaan nu over een analysekamer kan gaan beschikken. In „Kennemerduin”, waar in de eet zaal steeds commentaar gegeven wordt aan de hand van twee televisietoestellen, aangesloten op een gesloten circuit, zal men nu méér kunnen zien, dankzij een aanbieding om meer televisietoestellen en camera’s aan te sluiten. Een andere Vrijdag 28 december wordt, op initia tief van de schoolsportcommissie, in de sporthal een mini-basketball-toernooi gehouden voor scholieren van het basis onderwijs. Tijd: van 8 tot 17 uur, toe gang gratis.. Maandag 31 december kunnen de klassen 1, 2 en 3 van het basisonderwijs in de Sporthal terecht voor een sportin stuif van 9 tot 10.30 uur; van 11 tot 12.30 uur kunnen de klassen 4, 5 en 6 van het basiso- derwijs sporten; terwijl van 14 tot 16 uur het voortgezet onder wijs de sporthal in beslag neemt. Woensdag 2 januari, van 9 tot 17 uur, vecht het basisonderwijs een zaalvoet- baltoernooi uit, terwijl onder auspi ciën van de sportcommissie van de Openbare Scholengemeenschap de scholen voor voortgezet onderwijs don derdag 3 januari van 9 tot 17 uur een volleybaltoernooi houden. Voor beide evenementen is de toegang gratis. Kerstkienavond. De Beverwijkse Harmonie Kapel houdt zaterdag 22 sep tember een kerstkienavond in het Har- monie-gebouwtjes aan de Groenelaan. Muzikale medewerking verleent het duo Ger en Cor. Er is een speciale jeugd- kienronde. Woensdag arriveerden in IJmuiden: f*

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 5