Techniek en mens bij echtpaar Linders Kritische eekhoorn 19.- Afdelingsduel tafeltennissers 8 FA wil op de zondag spelen Vernielingen in gebouw-woon- wagencentrum r siiis o eksklusief Martens werd voetballer van jaar in België Doorstroom- en verversingsplan W I -8STB 3 1 «Bi binnenhuis Goed expositie in Galerie Boumans personenwagens lg. MARKT NU OP MAANDAG 2 v Rob Rensenbrink vijfde 498. Jongens stalen benzine uit geparkeerde G N! In 1963 lanceerde Philips de compactcassette. Daarmee begon de glorieuze opmars van ’opnemen en afspelen nieuwe stijl’. os Ruim 50 gulden voordeel op 5 cassettes! Tevens luxe cassette-koffertje kado! 1 Nu, 10jaar later, is compactcassette-apparatuur in wijde kring een muzikale vanzelfsprekendheid. Om dit te vieren heeft Philips voor elke koper van Philips cassette-apparatuur een uniek jubileum-aanbod. 9 29 1973 DONDERDAG 20 DECEMBER DADERS ONBEKEND 7, .TL - - 279.- 499.- 219.- >33.80 399.- PHILIPS age v///////z, (geldig tot 31-12-73.) i I.- i- k- I.- I.- k- Keuze uit twee sets Setl: ’Slade’’Elton John’, ’The Story of the Rock’ en twee opneemcassettes. Set 2: ’James Last’, ’John Woodhouse’, ’Music for the Millions’ en twee opneemcassettes. - - BEVERWIJK Hoewel hun technieken hemelsbreed verschillen en hun stijl eveneens, werken Leen- tje en Jan Linders uit Twisk toch op een vergelijkbare wijze. Hun goede werk in Galerie Boumans is gewijd aan de mens als slachtoffer van de techniek en deels ook eigen agressie, door Leent je vooral geconstateerd in de hardhard van veel sportgebeurtenissen. Wie nu Philips cassette-apparatuur koopt, krijgt twee LP-Musicassettes, één dubbel-LP en twee opneemcassettes van 87.90 voor 35.-. Dus 52.90 voordeel! ■mi Voor deze 5 cassettes - en om geleidelijk verder te vullen met uw groeiende cassettotheek. Aantrekkelijk en bijzonder praktisch koffertje. Handig om uw cassettes overal mee naar toe te nemen. I SS S K I Mooiste-Aanbod-in-10-Jaar HEIN STEEHOUWER .V rr 'X PUI n ont- ADVERTENTIE ÏSIIEII PHILIPS V//////////;\ W//////A z-x O >SSfWS Corry hoofd- Druktoetsen voor opnemen, afspelen, spoelen, pauze, cassetteverwisseling en stoppen. Regelaarvoor hoge en lage tonen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Donderdagavond is geconstateerd, dat in het centrumgebouw op het woonwagencentrum aan de Com- municatieweg weer enkele vernielingen zijn gepleegd. Onder meer werden deuren ingetrapt kasten opengebroken en de inhoud van deze kasten door het gebouw verspreid alsmede een aantal ramen vernield. Omtrent de identiteit van de daders tast de politie nog in het duister. Ook over de aanleiding tot de vernieligen is niets bekend. Dit is er een uit het veelomvattende programma van Philips cassette-apparatuut. I Aansluitingen voor microfoon, grammofoon, tweede recorder (opname en weergave) en versterker. Viergolfgebieden: FM, lange, midden- en korte golf. Fijnregelaar voor korte golf. Werkt op batterijen en op het lichtnet netvoedingsapparaat ingebouwd). Neemt direkt van de radio op, of van de microfoon, grammofoon of een andere recorder. Grote luidspreker (o 10 cm) en een uitgangsvermogen van 1000 m W. De ruime kast zorgt voor extra 'vol'geluid. *Philips Cassetterecorders. Radio-Cassetterecorders ofA uto-Cassetterecorders: ■wat u ook kiest, u ontvangt hetMooiste-Aanbod-in-10-Jaar. Cassette-Apparatuur Uw favoriete radiomuziek direct op de cassette met deze Philips radi o-cassetterecorder, de 22 RR 522. AFC: automatische fijnafstemming op FM. BEVERWIJK. De traditionele woensdagmarkt wordt volgende week verschoven naar maandag 24 december. De markt duurt tot uiterlijk 15 uur. i-r-ag ten wordt helder en overtuigend op de toeschouwer overgedragen. In de tekeningen met sportonderwer- pen richt Leent je Linders haar aandacht op het „onderhuidse” verband tussen snelheid en erotiek, dan wel lijfelijk ge weld en sex. Een motorrijder is dan even verliefd op zijn snelheidsmonster als op zijn meisjes, misschien zelfs meer op het eerste. In kleurenetsen neemt ze de agres sie van sportlieden op de korrel, ook door de titels verduidelijkt zoals „Geen mede lijden met je tegenstander” en „Man voorgoed uitgeschakeld”. Van Jan Linders zijn er enkele grote materieschilderijen. abstracties met her inneringen aan de realiteit. Hij plaatst onderdelen van telmachines, maar ook van buisconstructies tegen grove en hard aandoende achtergronden, waardoor zo’n schilderij een ontoegankelijk soort land- schap wordt. Dat effect wordt ook bereikt in geheel non-figuratief materiewerk, waarin Jan Linders reliefs toepast, die eveneens her inneren aan technische vormen, die in de structuurverf zijn af gedrukt. Ook in zijn geval een duidelijke overdracht van zijn kijk op de mens in een onleefbaar der wordende wereld. HEEMSKERK. Een 18-jarige Be- verwijker en een 20-jarige inwoner van Heemskerk zijn woensdagavond op de G. van Assendelftstraat door de politie aan gehouden op vermoeden van benzine- diefstal uit geparkeerde auto’s aan de Luxemburglaan. De knapen zijn ingesloten en worden door de recherche verhoord. iPn geraffineerde 1 C J k J kleuren in het k-A I I kieurkeuzecentrum 1 van Julianapark 60, Haarlem. Tel. 258391 L. IT? 77 ‘LS/tW Leentje Linders is een typische grafi- ca. Ze etst en tekent met een gave lijn en vaak verfijnd. Toch past ze ook kleuren toe, zij het spaarzaam en dat doet ze eveneens goed. De betekenis van het werk is echter gelegen in de ideeën wereld en de daartoe ontwikkelde stijl. Ze maakt als het ware dubbelopnamen zoals ook in de fotografie gebruike lijk is van fabriekshallen, de „plants” van chemische bedrijven, de apparatuur van elektriciteitscentrales en dergelijke, in combinatie met het menselijk naakt. De figuren schijnen daardoor gevangen te zijn in de technische attributen en de machteloosheid van de mens ten opzich te van de door hem opgeroepen krach- BRUSSEL (BELGA). International Maurice Martens van Racing White/Da- ring Molenbeek is uitgeroepen tot Bel gisch voetballer van het jaar. „Gouden schoen” Martens verwierf 270 punten. Na hem kwamen Dewalque (Standard) met 142 pnt.: en Vandendaele (FC Brugge) met 92 pnt. Pol van Himst was vierde met 87 Rob Rensenbrink, als vijfde, met 50 punten was de hoogste geklasseerde Nederlander, Nico de Bree was negende (25 pnt), Jan Ruiter zeven tiende (12) en Ruud Geels 23e met vier punten. HEEMSKERK. Dijkgraaf T. Wen- tink en secretaris G. J. van Wijk van het waterschap De Uitgeester- en Heemskerkerbroek hebben aan B. en W- van Heemskerk een doorstroom- en ver versingsplan aangeboden voor het water in de singels en waterpartijen. Het spoedig opstellen van dit principe- plan en het kennen van alternatieve mogelijkheden werd van groot belang geacht om bij het afronden van de stedelijke bebouwingen in de laatste be stemmingsplannen en waar mogelijk in combinatie met nog uit te voeren werken de nodige voorzieningen te gen de minste kosten te kunnen realise ren. Met dit doel werd een werkgroep samengesteld, bestaande uit de heren J. H. Bregman en B. P. Blaeke, dienst gemeentewerken van Heemskerk; G. M. Althof, dienst openbare werken Bever wijk; ing. H. van der Haven en F. H. van Hees, technische dienst van het LONDEN. De FA heeft aan de Engelse regering gevraagd ten einde de clubs die in financiële moeilijkheden verkeren door de energiecrisis tegemoet te willen komen en de weg vrij te maken opdat deze clubs op zondag kun nen spelen. De problemen zijn ontstaan toen de avondwedstrijden werden verbo den in verband met de energiecrisis en het terugbrengen van een vijfdaagse werkweek na kortere tijden, waarbij gesproken wordt over een driedaagse werkweek. „Indien we kunnen gaan voetballen op zondag zouden wij van veel problemen verlost worden. Daarom willen wij dispensatie hebben”, aldus de secretaris van de FA, Ted Croker. Hoogheemraadschap van de Uitwateren de Sluizen; A. Wemmenhoven, cultuur technische dienst in de provincie Noord- Holland; P. Klompmaker, waterschap de Uitgeester- en Heemskerkerbroek. Om de doorstroming en de verversing van het water te bevorderen wordt in het door de werkgroep vervaardigde plan uitgegaan van het inlaten van wa ter in het gebied van het waterschap. Dat water zou dan kunnen worden aan gevoerd via twee aanvoertracés. Tracé A houdt in het onttrekken van water bij het Limmergat aan het Alkmaardermeer en via de Groot-Limmerpolder en de Castricummerpolder naar de Heemsker ker Noordbroek. Bij tracé B wordt het water bij de Buiten Krommenye onttrokken aan het Alkmaardermeer en dan via de Krom menye en Den Ham toegevoerd. In het rapport van de werkgroep zijn deze mogelijkheden technisch uitge werkt. In het Amsterdamse Bos helpen dage lijks Amsterdammers de winterse honger van de dieren te stillen. De eekhoorntjes lijken wat kritisch te zijn geworden: Voor de aangeboden waar wordt ge accepteerd, inspecteert dit exemplaar eerst even de tas op nóg lekkerder hapjes. lg (Van onze tafeltennismedewerker) IJMOND-HAARLEM. In Gouda zal op zondag 6 januari aanstaande de jaar lijkse ontmoeting worden gehouden tus sen de vier afdelingen Gouda, ’t Gooi, Noordhollands Noorderkwartier en Ken- nemerland. Het laatste treffen vond plaats in Akersloot, waarbij ’t Gooi zich de sterkste toonde en Kennemerland zich met de laatste plaats tevreden moest stellen. Gerrit Eveleens won toen in de hoogste klasse bij de heren. De samenstelling van de Kennemerland- teams voor de strijd in Gouda is als volgt: Dames: Elly Douma (VTC) en Schuijt (Rapidity). Heren, overg.kl.: G. Eveleens (Rapidity) en F. van Oostenrijk (Bloemendaal). ie kl. Fr. Jacobs (Bloemendaal) en J. Kerssens (Meertreffers). 2e kl.: J. Spaargaren (Nieuw Vennep) en E. de Wilde (Spinne- web). 3e kl. G. Zweers (Heemskerk) en W. Klein (HBC). 4e kl. P. van Duin (HTC) en R. Groeneveld (Nieuw Ven nep.) In de diverse klassen zijn enkele re serves aangewezen voor het geval de opgestelde deelnemers niet kunnen spe len. O*#- **7 i

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 29