Agenda BENZINEDISTRIBUTIE IN VELSEN Ton van der Helm behaalde clubtitel van Rapidity 1 Verenigingsnieuws affi Ite Ektatól Verkeerscontrole in de IJmond fceratmeewaller1 L gratis stoombon 1 DeZonnezot airtouropa» Zéker zonder zorgen» Sus rep - ll Bistro van Heinz Stuy door A jade den opengeschoten haring tips 198.- OVERHEMDEN KOSTUUMS I I I van praag J_ (stomerij De Oude" Zeeweg 262) EEN AANWINST VOOR VELSEN Teamgenoot Gerrit Eveleens verslagen „PROVENCE” e p 7 6 2 1 19 7 3 V R IJ D A G DECEMBER Postkantoren E’ VeLen-IJmuiden Heemskerk Wijk aan Zee Bijpassende STROPDASSEN o////// moderne dessins en tinten met vest donkerblauw zuiver scheerwol vanaf r Pomphouders Beverwijk Velsen-Noord 1 - 1 V elsen-I J niuiden Beverwijk Heemskerk (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE le ke i? 3 112 rist re donderdag en vrijdag koopavonden ;en Huijgens- Kanaalstraat 20 Huij gens interkerkelijke 20 u. 20 Boekingen Airtouropa Informaties IJMOND. In de afgelopen nacht is er tussen 11 en 4 uur in het gehele land een controle gehouden op motorvoertui gen. Voor wat de IJmond betreft zijn er 95 processen verbaal opgemaakt. extra benzine kan de distributiedienst thans niet meer informatie geven dan tot dusverre in de dagbladen is gepubli ceerd. Voor vader en zoon marktplein 44-46 IJmuiden - Telefoon 02550 -15501 9 ig gel !St ig Een ongelukstreffer bij het openings- ceremonieel trof een fotograaf. In de keuken werd de ongelukkige door Heinz Stuy eerste hulp verleend. vier met hier op regelmatige wijze Fons Winder en Peter Hoogewerff uit terwijl Eveleens weinig moeite had met Jos Schaaper. HERENMODE 74 en VRIJDAG 21 DECEMBER Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. zen- dingsavond Geref. Kerken. VRIJDAG 21 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 19 - 21 u. ZATERDAG 22 DECEMBER Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: 10-12.30 u. nic Lange Nieuwstr. - Tel. 12348 Hoek Marktplein - IJmuiden ze 1. t ■te ADVERTENTIE tot de Kerst krijgt u bij aankoop van een kostuum, kolbert of pantalon bij Van Praag een Bijna gelukte het nog aan Wim Hartog de finale te bereiken door Eveleens een derd game af te dwingen doch Eveleens was de gelukkigste door met een for tuinlijke netbal 21-19 te scoren. De fina le partij Van der Helm-Eveleens leverde „Rapiditys” topspeler zijn achtste clubti tel op. L- De juniorenwedstrijden leverden een nieuwe jeugdkampioen op. Uit de twee poules van vijf plaatsten zich Theo Wij- ker, Paul v.d. Kolk, Willy v.d. Boor en Hans Kooning voor de finale poule. Op papier was Theo Wijker favoriet doch door een 21-18, 21-16 overwinning op Wijker plaatste Paul v.d. Kolk zich op de eerste plaats daar hij ook zijn twee overige partijen in winst eiste om te zetten. Wijker moest met de tweede plaats genoegen nemen; v. d. Boor werd derde, Koning vierde. Heinz Stuy voldeed donderdag aan de geschonken te krijgen door de Ajax- wens van velen: Zich een glas bier in- doelman. De dames van „Rapidity” zullen in januari hun kampioenschap verspelen op een nog nader vast te stellen datum. In Velsen vielen de meeste bekeurin gen, namelijk 49, terwijl een auto van de weg werd gehaald omdat daarvan de remmen ondeugdelijk waren. Voorts werd een bestuurder een rijverbod opge legd omdat de man alcohol had ge bruikt. Verder gingen bekeuringen uit voor auto’s met gladde banden, defecte stuurinrichtingen, kapotte uitlaat en het niet bezitten van de gewenste papieren. Aan alle pomphouders, handelaren in autobrandstof zijn in verband met deze distributie inmiddels de nodige paperas sen toegezonden. Het is natuurlijk altijd mogelijk, dat de lijst, die daartoe door de distributiedienst is gemaakt, niet he lemaal volledig of korrekt is. Handelaren, die geen bericht hebben ontvangen van de distributiedienst kun nen dit telefonisch opgeven via het nummer 19124 van de Dienst Sociale Zaken, toestel 21, mejuffrouw Disselkö- ter. De nodige papieren zullen dan als nog onmiddellijk worden toegezonden. VRIJDAG 21 DECEMBER EASY, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 19-21 u.; Kingsfort Smithstraat 110a: 18.30-20.30 u. ZATERDAG 22 DECEMBER Hulpienst Help een handje. Van maan dag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, Tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 11-14 en 19- 20 u. Animal Farm, Willem Alexander- plantsoen. Geopend op zaterdag en zon dag van 10.30-17.70 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Harmoniegebouw, Groenelaan. kienen met BHK. Slof, Raamveld. 20.15 u. kienen met De Zeezotte. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: 10-12.30 u. Eerst om half Horeca-man in spé, DRIEHUIS. De opening van de „Bar Bistro Provence” van Ajax’ doel man Heinz Stuy en zijn compagnon J. Broek, aan de Valeriuslaan 86 in Drie huis is donderdag bepaald niet onopge merkt voorbij gegaan. Drommen kinde ren en tal van ouderen hadden zich al ver voor vijf uur het officiële tijdstip van de opening voor de toegangsdeur van de Bistro verzameld. Hun geduld werd op de uiterste proef gesteld, want het werd ongeveer drie kwartier later, maar voor de doelman van Ajax en diens verwachte medespelers had men het er graag voor over. arriveerde de zijn mede- ZATERDAG 22 DECEMBER Velserbad, Briniostraat, 6.00-8.00, 14.00-15.15, 15.30-16.45 en 19.30 uur: ge mengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, de cen trale bibliotheek, centrale jeugd- en tie- nerbibliotheek in de filialen Santpoort- Noord, Velsen-Noord en Zeewijk zijn geopend van 10 u. tot 12.30 u. Wereldwinkel, IJmuider Marktplein 12 tot 17 uur. PEN-Jeugdcentrum, Kanaalstraat, uur: wildavond en disco. Sporthal „Zeewijk”. 8.30-12.00: instuif, 12-16 uur BC Velsen. 16.15-23 u. basket- balcompetitie. VRIJDAG 21 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. ZATERDA G22 DECEMBER Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 10-12.30 u. De benzine- of LPG-bonnen, zowel de normale als de extra-toewijzing, zullen op de postkantoren moeten worden af gehaald. Op het kantoor van de distribu tiedienst berust de administratie van de distributie: bonnen worden daar niet uitgereikt en zijn daar ook niet voor handen. i De derde en vierde klasse spelers speelden in een B-groep een afzonderlijk kampioenschap hierbij door vrije in schrijving aangevuld met een aantal da mes. Uit de drie poules plaatsten zich de winnaars mej. Corry Schuyt, Henk God schalk en Henk de Nijs alsmede de op de tweede plaats geëindigden Cees Grey- mans, Wim v.d. Winden en Joop Zuider- wijk. Henk de Nijs en Corry Schuyt eisten vervolgens de finale plaats voor zich op uit welke strijd zich Corry Schuyt als dame tussen de heren als sterkste aandiende, door moeiteloos in twee games te zegevieren. Daar Rapidity momenteel over een brede top sterke spelers beschikt waren er verschillende favorieten voor de titel aan te wijzen, waarbij verrassingen niet onmogelijk waren. Hoewel de eindstrijd ging tussen de twee genoemde wat ou dere spelers ’heeft toch ook de jeugdtop zich zeer goed geweerd. Zo dwong Frans Schram tegen Van der Helm een derde game af waarbij hij zeer goede uitzich ten had op de overwinning, doch deze verspeelde met 26-24. Ook tegen Michel- felder verloor hij met het kleinst moge lijke verschil in de derde game. Verras send was ook de knappe overwinning die Ruud Blokhuizen boekte op André Nagel die hierdoor voor de titel werd uitgeschakeld. Eveneens een zeer knappe prestatie leverde de jeugdige Paul Palle- sen die in zijn poule drie partijen won en er slechts één verloor. Winst boekte hij o.a. op Peter Hoogewerff, Bernard Winder en Ko Wittebrood. Zijn enige nederlaag leed hij tegen Wim Hartog, die op zijn beurt weer alleen van Hooge werff verloor. Door een beter game- resultaat plaatsten Hoogewerff en Hartog zich voor de halve finale poules, met Ton van der Helm en Jos Schaaper die zich achter v.d. Helm als tweede klas seerde. De sterk spelende Fons Winder, die ongeslagen zijn poule won door o.a. Eveleens te kloppen completeerde met laatst genoemde het zestal voor de halve finales. Ton van der Helm schakelde ADVERTENTIE Kent maar één koers: pal zuid.Hoé heter, hoe beter. Zon zat zegt Airtouropa: 14 volle ver- blijfsdagen Almunecar, vol pension v.a. f 534,-p.p.* Vraag ons zomerprogramma bij uw reisbureau of bel Den Haag 92 4001. exkl. luchthavenbelasting en brandstoftoeslag. Vakantie-vliegreizen BIOSCOPEN City Theater, vrijdag 20 uur en zaterdag 19 en 21.15 uur: „Naakt over de schutting.” Stadsschouwburg, vrijdag en zaterdag 20 uur: „Irma la doucee. DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks (behalve maan dag) te bezoeken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis „Beeckesteijn.” Dage lijk (behalve maandag) van 14 tot 17 uur tentoonstelling Hans Landsaat en Doris Groe- neveld. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur, Telefoon 19000. Oude Raadhuis, Velsen-dorp, zaterdag en zondag van 13 tot 17 uur: tentoonstelling Flevum en de Romeinen in Velsen. Galerie ’t Hart, Koningin Wllhelminakade 74, dagelijks van 10 tot 18 uur: expositie Jan de Jong, Ruth van Os en Louis van ’t Hart. Aan de gebroeders Mühren viel de eer te beurt de deur in te schieten. Uiter aard aangevuurd door een groot aantal jeugdige bewonderaars van Ajax. van een dichtgeplakte toegangsdeur. Eindelijk kwam het er toch van. Aan de gebroe ders Mühren viel de eer te beurt. Eén misschot werd een ongelukstreffer. De bal kwam in het gelaat van een foto graaf, die daardoor zijn toestel in het gezicht kreeg en in de keuken van de Bistro door Stuy zelf eerste hulp ver leend kreeg. En met deze schoten was de opening eerst recht officieel. Stuy en Broek kregen heel wat han den te schudden. Van Ajaxieden, maar ook van veel sportvrienden en niet in de laatste plaats van burgemeester drs. J. Reehorst, die met zeer veel waardering het interieur heeft bezichtigd. Bar-Bistro Provence verdiende die bewondering ten volle. Er is veel werk van gemaakt. Zowel aan het ex- als aan het interieur. Buiten vallen de gezellige kleine ramen met oud-Hollands glas reeds op. Wie eenmaal binnen is, zal nóg meer getroffen worden door de gezellige inrichting met veel indirect licht vanon der de zitjes, waarvan er vele in allerlei leuke hoekjes zijn te vinden. De muren zijn van een grillig en zeer mooi na tuursteen. Miniatuur-autostoeltjes, maar dan wel van luxe auto’s doen dienst als barkrukken, zodat men overal een gerieflijk en goed plaatsje kan vinden. Er is dan ook ruimte voor tachtig perso nen in de „Provence”, waar ook vanaf vandaag de houtskoolgrill in werking zal gaan en waar men allerlei smakelijke hapjes kan bestellen. Er achter is een keuken voor de voorbereidende werk zaamheden. Naar ieders keus en smaak is de Bistro ingericht en wie tot slot zich ophoudt in de allerkleinste vertrekjes, zonder welke een openbare gelegenheid als deze evenmin kan, die zal ontdekken, dat er niet alleen warm water is, maar zelfs muziek. In alle opzichten een aanwinst voor de gemeente Velsen en voor Driehuis in het bijzonder. 1) Hartig hapje: Toastje met stukje gemarineerde haring of rolmops. Garneren met tomaat. J W 2) Kippers: V Zó op 't brood óf V even bakken met mes- 1 puntje boter óf kort koken 1 in bodempje water. A 3) Bokking: fl Gefileerd of gesneden.™ Garneren met dun schijfje augurk. 4) Maatjesharing: In mootjes op toast (met stukje tomaat). Cocktail: 1 dl. room, i 2 dl. tomatenketchup, Ik 4 dl. mayonaise en naar ’“SkSinaak sherry of cognac^jÉ VELSEN. Inwoners van Velsen, die menen in aanmerking te komen voor een extra toewijzing van benzine of LPG voor het zakelijk gebruik van een personenauto, kunnen zich het daartoe benodigde aanvraagformulier desgewenst nog dit jaar verschaffen. Op 27 en 28 december zijn de formulieren verkrijg baar bij de ANWB op het Marktplein en bij de receptie in het stadhuis in IJmui den. Op 2, 3 en 4 januari kunnen de aanvraagformulieren bovendien worden opgehaald aan het gebouw De Schouw, Bleijenhoevelaan 2 in Velsen-noord, bij de dependance van de gemeentesecreta rie, Wüstelaan 79 in Santpoort en bij het kantoor van de distributiedienst, Lange Nieuwstraat 775 (voorin, ontvan- gerskantoor) te IJmuiden. Bij de drie laatstgenoemde adressen kan men te recht van 10 uur ’s morgens tot 2 uur ’s middags. Op de achterzijde van de aanvraagfor mulieren is vermeld hoe en waar men deze moet opsturen dan wel inleveren. Zoals bekend moet voor iedere aanvra ger een formulier worden ingevuld, deze formulieren kunnen dan natuurlijk wel door de werkgever gezamenlijk worden ingediend. Men dient er wel rekening mee te houden, dat de formulieren moeten wor den ingediend in de woonplaats van de aanvrager, de plaats dus, die staat ver meld op het kentekenbewijs van de auto. Voor inlichtingen over het aanvragen van extra benzine is het kantoor van de distributiedienst in de Lange Nieuw straat 775 voor het publiek geopend van 7 januari af, uitsluitend ’s morgens van 9-12 uur. Het postadres van de distribu tiedienst luidt: Distributiedienst Velsen, Postbus 551 te IJmuiden. De aanvragers krijgen zo spoedig mo gelijk bericht omtrent de beslissing op hun aanvrage. Natuurlijk is de snelheid waarmee de aanvragen worden afge werkt sterk afhankelijk van het aantal ingeleverde formulieren, en dat kan de distributiedienst nu nog niet bekijken. Over de categorieën, die in aanmer king komen voor een toewijzing van Ajaxieden op Schiphol en tussen dat moment en de opening van de nieuwe zaak moest er uiteraard nog veel wor den gedaan. Bovendien was Heinz Stuy gewond, een flink gat in zijn scheenbeen naar mededeelde. Doch dat mocht niet deren. Hij was er op tijd. Alleen zijn clubgenoten kwamen vanzelfsprekend iets later dan was getimed en zij moesten juist een rol spelen bij de opening van zijn zaak het schieten bal door de met zilver-folie toegangsdeur. De Heemskerkse politie noteerde 30 overtreders. Hier is ook de maximum snelheid gemeten, waarbij in de be bouwde kom eenmaal een snelheid van 78 kilometer per uur werd vastgesteld. De politie in Beverwijk kwam tot 16 processen verbaal. Ook daar mocht een automobilist niet verder rijden, omdat hij zich niet gehouden had aan de slo gan „glaasje op laat u rijden”. Gebre ken aan verlichting en het niet kunnen tonen van de gevraagde documenten Minden Beverwijk aanleiding tot de I onderscheidene bekeuringen. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: Op stand der Chinese zwaardvechters”, 23.30 u.: ,,Oh, wat onfatsoenlijk”. Luxor Theater (Breesraat). 20 u.: .,The great race”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510 - 25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en tekeningen van Leentje en materie- schilderijen van Jan Linders; geopend tot en met 19 januari van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. DIVERSEN Sporthal (Van Loenenlaan). 20 u. televisie opname MIK. TENTOONSTELLINGEN Tentoonstellingsgebouw (Const. Huijgens- straat). Expositie schilderijen, tekeningen en grafische werken van Mat Reijnders, Fuchs van Zon en Paulus Baars; geopend tot 4 januari op maandag, woensdag, vrijdag, zater dag en zondag van 14 tot 16 uur. DIVERSEN Dr. Prinsenhal (Maerelaan). 20 u. kerstcon cert door Hoogovenharmonie met medewer king van plaatselijke koren. BEVERWIJK. De clubkampioen - schappen van de tafeltennisvereniging „Rapidity” hebben voor de achtste maal in successie een overwinning opgeleverd voor Ton van der Helm die in de finalepartjj zij nteamgenoot Gerrit Eve leens in twee games wist te verslaan. Reisbureau EUROPA Bloemendaal: Bloemendaalsestraatweg 74 Tel. 26 74 90. Santpoort: Hoofdstraat 179, Tel. 37 98 01 Dam, Ruijsdaelstraat. 20 u. klaverjas sen. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 19-21 u. ZATERDAG 22 DECEMBER Lichtboei, Maasstraat. 14 u. jeugdfilm. Zandkraai, Handelstraat 14 uur instuif kerstukjes maken. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Ruijsdaelstraat 7: 10-12.30 u. VRIJDAG 21 DECEMBER Centrale bibliotheek, Plein 1945, IJ muiden, 19-21.30 uur; filiaal Wüstelaan 89. Santpoort-Noord, 19-21.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177. Velsen-Noord. Christelijk Mannen'/or, 20 uur repeti tie in Cultureel Centrum. Sporthal „Zeewijk” 19.30 tot 23 uur: volleybalcompetitie. PEN -Jeugdcentrum, uur: film en disco. Stadhuis, 20 uur: Kerstzangdienst. la

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 7