Gedeputeerde De Jong niet al te somber ik WOON TOONS. O IR Oplossing puzzel: OOK OKS WILD HEEFT RECHT OP RUIMTE R bv Ill In IJmuiden langs de weg naar het Zuidpier strand. Kromhoutstraat 56. Tel. 02550-17150. INE 4G Philips tevreden 13 ZATERDAG 2 2 DECEMBER 1973 12 ij, ig in Financiering lag De gezamenlijke banken in Nederland. Werkgelegenheid DL Winsten f. WEEKHOOFDPRIJZEN: Suiker Van Mierlo-Lamers, Onze Lieve ff 15607 Waar meubelmakers van huis uit u honderden klassieke en moderne meubels tonen. Voor 850 Bauknecht-apparaten: Mevrouw Verkuijten, Spaanse- weg 13, Helmond. Hometrainer fiets Carnielli: M. J. Bliek, La Croixstraat 15, Utrecht. >L )ORT c. kket, h :e 1. Geen bedreiging ADVERTENTIE Maandag komen in de knel (Van onze redactie economie) december Koersen trekken aan erwijs ADVERTENTIE ISerstdaö meubefchcw na. wrj Uitslag puzzel nummer 15 et be- emen- rasiK eiw Ilford elektronenflitser: S. Rake- ma-Meyr, Julianalaan 27, Overveen; Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in Midden-Noord- Holland: Boek „Prins Claus”; De Boekerij: M. F. Drost, Bloemstraat 2, IJmuiden; Pak posters Afrikaans verkeersbu reau: J. D. Kok, Postbus 266, Zaan dam; Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: P. Kleve, Patriciuslaan 35, Santpoort; Een auto Peugeot 104: Mevrouw Jonker-Van Dijk, C. J. Kegh- straat 7, Zaandam. Philips-kleurentelevisie: W. Streng, Joh. Poststraat 78, Gouda. Vliegreis Ohrid (Hotelplan): J. Spoelman, Europalaan 134, En schede. Singer-naaimachine: Mevrouw Vrouwenhofweg 2, Weert. De financiering van spoorwegverbin dingen is een zaak van het Rijk. Wan neer je dan als provinciale overheid ziet dat er sprake is van grote woonellende, dan heb je toch de plicht daaraan iets te doen. Er is natuurlijk overleg met het Rijk geweest, er zijn toezeggingen ge daan, maar dan blijkt op een gegeven ogenblik dat er geen geld is en dat de voorzieningen, die wij willen, uitgesteld worden. Komen doen ze er zeker, daar van ben ik overtuigd. toe kunnen leiden, dat er minder men sen zullen moeten overlopen. Ik moet trouwens zeggen, dat ik over de hele situatie niet ongerust ben, wel bezorgd. We moeten zien dat we de periode 1974-1980 redelijk kunnen over bruggen. Daarna moet door de toepas sing van andere vormen van energie - en ik denk daarbij vooral aan omscha keling op aardgas op veel grotere schaal dan nu het geval is - de zaak wel weer zo opgevangen hebben dat we er weer bovenop zijn”. De ABN viel terug tot 230, maar kon later wat bijtrekken. /1O340 ind. 'eving atsen 151, ren (NH). Reader’s Digest atlas: Mevr. R van Duikeren-van de Waal, Sem Dresden- plein 110 Schledam-Groenoord Meulenhoff plantenboek: C. van Katwijk, p.a. Broers- veld 19, Schiedam. De Gruyter levensmid delen: J. L. J. Sterrenburg, Lisztstr. 30, Arnhem. Luiting puzzelboek: R. van Roos endaal, Akkermansstr. 9, Rijen. Pak Stll- bépan produkten: Ida Beijer, Balyeweg 40, Limmel-Maastricht. zijn inmiddels gewend aan het openbaar vervoer. Wanneer, als gevolg daarvan, er minder auto’s op de weg zijn, zal het verkeer per bus zich ook sneller en ongestoorder kunnen afwikkelen. Maar busvervoer is inderdaad alleen op korte re afstanden aanvaardbaar. Voor Alk maar en Hoorn zullen de mensen vooral op de trein aangewezen zijn.” oogmake-up: J. Zijlweg Jansen-Schreurs, Maar als de plannen gewoon door gaan, ben ik ten aanzien van het ope- baar vervoer, dat de mensen zal moeten transporteren, niet al te ongerust. Ten slotte loopt de Randstad niet in één jaar helemaal leeg naar het noorden. Dat duurt een aantal jaren, zodat het open baar vervoer de tijd heeft zich daar op in te stellen. De Noordhollandse gedeputeerde voor economische zaken, Gebr. de Jong is zich duidelijk bewust van deze nieuwe, zwaarwegende factor, maar hij ziet er geen bedreiging voor het slagen van het overloopbeleid in: „We moeten ervan uit gaan dat het accent voorlopig vooral op Purmerend komt te liggen en dat ligt tamelijk dicht bij Amsterdam”. dige situatie vrijwel op alle gebieden geworden is. Hierdoor werden aanvankelijke verlie zen weggewerkt en werden zelfs niet onbelangrijke winsten geboekt. Dat was met name het geval met Koninklijke Petroleum, die eerst nog naar nieuwe laagtenunten van het jaar dook, maar uiteindelijk een winst behaalde van rond 7. Unilever leed tiidelijk nog sterk onder de conomische chaos in Engeland, die het pond onder druk bleef houden. Het aandeel kwam er weer eens bene den de f 100 door, na eerder dit jaar nog ruim 160 te zijn geweest. Maar boven genoemde factoren deden ook hier meer hoop ontstaan, waardoor de brug van 100 weer spoedig in omgekeerde rich ting kon worden overtrokken. van uit ruwe olie vervaardigde grond stoffen. Setje Orlane Troupin-Schreuder, Haarlem; K. F. Zandvoortselaan 139, Heemstede; EINDHOVEN (ANP). Het thans ten einde lopende jaar zal voor Philips in grote trekken aan de verwachtingen be antwoorden. In vergelijking liet het vo rige jaar zal het een redelijk gunstig jaar worden. „Dat wij dit kunnen vast stellen, danken we aan de inzet van zovelen in vele landen en in vele secto ren”, aldus jhr. H. A. C. van Riemsdijk, president van de raad van bestuur, in een Kerst- en Nieuwjaarsboodschap in het personeelsblad „Philips Koerier”. Het is moeilijker dan ooit te voorzien en te voorspellen wat 1974 zal brengen. Grotere onzekerheid ten aanzien van de toekomst vraagt eens te meer van alle Philips-medewerkers dat wij haar met zo groot mogelijke zekerheid tegemoet treden. Voor Philips als geheel en van ieder medewerker wordt daarom waakzaam heid, soepelheid en slagvaardigheid ge vraagd om op de juiste wijze én op het juiste ogenblik te kunnen reageren op veranderende omstandigheden. „Ik zie die bezwaren ook wel. Ik zou er ook voorstander van zijn geweest, wanneer eerst voor de infrastructurele voorzieningen gezorgd zou zijn. (Infra structurele voorzieningen zijn onder an dere de verkeers- en vervoersvoorzienin gen, red). Maar we zitten nu eenmaal met het feit dat de provincie op het terrein van de ruimtelijke ordening een belangrijke taak heeft. Victoria kersenbonbons: mevr. H. de Haard, Verspronckweg 170, Haar lem; 12 fles Spa-water: C. Kraaij-Prins, Troel- strakade 19, Alkmaar Set a 5 paar Jovan- da kousen: A v.d. Bürght, Sterllngruwe 8, Maastricht, Mevr. J. Keeris-Steen, Zulder- kruispad 1, Eindhoven, E. Baan, Oosterhof- weg 47 Rijssen, H. Huitema, Wendstein- weg 74. Marum (Gr.), R. Hendriks, Sport- laan 39, Den Haag, H. Brouwer-Floor, „Maar juist Purmerend heeft een slechte spoorwegverbinding met Amster dam. Een halfuurdienst, die via een relatief grote omweg over Zaandam loopt”. „Hét zal voorlopig vooral met bussen worden opgevangen. We mogen ver wachten dat ook, wanneer de tegen woordige acute crisis, die een gevolg is van de tegen ons gerichte boycot, voor bij is, zich toch een heel ander vervoers patroon zal ontwikkelen. De energie zal duurder en schaarser zijn en de mensen ABN spaarboekje met ƒ100: J. C. H. A. van Graas, Schulpweg 19, Vel- sen-Noord; D. v.d. Wiel-Kromhout, Groenelaan 46, Beverwijk; G. Pet, Gortershof 187, Zaandijk. Ook andere ondernemingen die gro tendeels zijn aangewezen op petrochemi sche grondstoffen als Nijma, Cindu en Ubbink noemden dit probleem in hun tussentijdse mededelingen niet. Kortom: de week zag er eerst slecht uit, maar begon voor de beurs gaandeweg wat beter te worden. Dit nam niet weg dat in bijna alle belangrijke beurssectoren de koersgemiddelden dinsdag weer nieu we laagtepunten van het jaar bereikten. Toen kwam echter de omslag. Want ook uit de Kamerdebatten werd duidelijk dat ondanks belangrijke volmachten, de democratische gezindheid van de huidige regeringsploeg sterk blijft prevaleren, wat eigenlijk ook niet anders kon wor den verwacht. Maar de minister-presi dent heeft nog eens duidelijk onder streept met de Machtigingswet geen en kele partij stunt te willen uithalen. Naast deze verzekering, de verwachte afzwakking van de dividendplannen en de in elk geval voor het bedriifsleven meevallende gevolgen van de oliecrisis, deden ook het naderende jaareinde met veel vakantiedagen de beurs naar een zeker herstel omslaan. Baisse-affaires werden ingedekt en beleggingsmaat schappijen grepen hun kans van het jaar om nog hier en daar op het sterk ver laagde koersniveau materiaal in te slaan. De £reldm»’-kt bleef evenwel uiterst krap en om e’n geld te komen, vroegen de banken onder elkaar weer zeer hoge rentes. Doordat deze instellingen vast zitten aan de officiële, door de Neder- landsche Bank voorgeschreven rente, werd de rentemarge ongunstig beïn vloed. hetgeen de koersen van de bank aandelen andermaal onder druk zette. De obligatiemarkt bood weinig specta culairs. Het koersneil ging gewoon mee met dat van de aandelensector. Flauwe dagen daar verlienen ook hier flauw, onfeving met herstel hadden voor de belangri’kste obligatieleningen van staat en Bank voor Nederlandse Geemten eveneens een herstel tot gevolg. Niet groot uiteraard, maar het tekent toch de situatie en wees erop dat buitenlandse transact5»» w»>nig te betekenen hebben. „Maar Hoorn ligt aan dezelfde spoor lijn als Purmerend. Bij de spoorwegen wordt geschat dat het acht d. tien jaar zal duren om een rechtstreekse spoor verbinding aan te leggen, maar dan mag er ook geen enkele tegenslag zijn. En voor de moeilijkheden bij de aansluiting van een Purmerendlijn op het Amster damse Centraal Station, onder het IJ door, is nog geen oplossing”. Pak posters Afrikaans verkeersbureau: A. Visser, Zingerskamp 9. Laren (NH), E Beeren, Hermelijnstr. 16, Beek-Ubbergen, H. E. G. de Zwart, Vondelstr. 37, Breda, Mevr. M. de Ponti-Groot, Cattepoelseweg 269, Arnhem. Jago shawl: F. van Daal, Spreeuwenstr. 49, Amersfoort, Mevr. M. van Thuljl, Hofdijkstr. 182. Harderwijk, Ch. Hoordman, Jac. Catslaan 32, Amers foort, Mevr W. J. Wlllems-Harbers, Stati onsweg 8, De Steeg. Pak Knorr produk ten: L. E. Goedjaar, Engel de Ruyterstr. 31, Breukelen Apag tandenborstel: M. Klabbers, Raridwijksingel 39, Malden en fam. H. J. Willemse, Marljkestr. 12, Lel den. Revlon set: Chr. W. van der Heuvel, Van Sonstr. 13, Vught. Boek „Prins Claus” De Boederij: J. Hurks. Burg. Van Dom melenlaan 19. Aalst-Waalre, Mevr Sche pers, Rekkenweg 11, Didam, E. Hoevela ken, Beereveld 6, Breukelen, Mevr. Van Seccelen, Kievitsstr. 7, Helmond, C. Proe- nings, Beukenstr. 76, Deuren Boek „Het Leven” van Luiting: C. Molders, Luy- benstr. 4, Vught. Slof Roxy-slgaretten: G. A. ten Kley, Smallepad 8, Deventer en A. A. F. Pierings, Lambertusstr. 19, Geffen. Wij zullen bovendien als overheid, nog meer dan vroeger, onze krachten in moeten spannen om de werkgelegenheid naar de nieuwe woonkernen te halen. Op dat punt is een slagvaardig beleid van stimulerende maatregelen een nu nóg dringender noodzaak. Wij hebben niet een soort overloopdoctrine, waaraan wij star vasthouden. Wij willen knel punten opruimen in de huisvestingssitu atie. Wanneer de overloop op minder grote schaal kan worden uitgevoerd dan nu de bedoeling is door allerlei maatregelen, zullen wij niet aan onze cijfers vasthou den. Een snellere aanpak, en dan op grote schaal van het verkrottir.gs- en verpauperingsprobleem, zal er misschien HAARLEM. Nu na 7 januari het openbaar vervoer bijna het gehele woon- werkverkeer voor zijn rekening zal moeten nemen, waar dat nu nog voor een groot deel per auto plaatsvindt, zijn ten aanzien van de gevoerde ruim telijke ordeningspolitiek, die wat het noordelijk deel van de randstad betreft werd en wordt uitgevoerd onder de naam „overloopoperatie”, enige vragen op hun plaats. Akzo vatte moed uit het voorlopig althans niet doorgaan van de produktie- beperkineen en ook de rest van de hoofdfondsen begon mede aan te trek ken. Het bedriifsleven begint de buiten wacht weer over de in 1973 bereikte rentestand te informeren. Onvallend is, althans dat was het deze week, dat de resultaten over het nu bijna verstreken boekjaar overwegend gunstig te noemen zijn. Ook vele orderportefeuilles beloven nu voor een heel eind in 1974 flink wat werk. Maar al het meevallende en posi tieve had op de beurs toch vrijwel geen uitwerking zolang de neerslachtige stem ming de overhand behield. Maar toen er meer grond in de markt kwam en ook de lokale markt over een steeds breder front de opgaande weg trachtte in te gaan, kwamen vooral die aandelen op de voorgrond, waarvan deze dagen gunstige berichten waren verspreid; o.a. Grasso Giessen-De Noord. KSH. Gist-Brocades en Biihrmann, om er maar enkele te noemen. Want ook boven de oliecrisis zelf, de grote oorzaak van alle huidige moeilijk heden in den lande, hangt nog altijd een dikke mist. Maar de geruchten als zou de situatie veel minder ernstig zijn dan van hogerhand dagelijks wordt gesugge reerd, blijven hardnekkig aanhouden.' Vorige week wezen wij er al op dat de vrije benzine in Rotterdam in prijs be gon te dalen. Deze week verspreidde het Akzo-concern in dit verband het voor de beurs zo gunstige bericht, voorlopig af te zien van de plannen in het nieuwe jaar tot produktiebeperking over te gaan. Eerder deze maand werd van dit plan gewag gemaakt, uit vrees voor een drastische vermindering in de aanvoer waar nog wel ruimte is, moderne huizen bouwen voor Randstadbewoners en dan liefst in een gering aantal daartoe aan gewezen kernen, zodat de zaak overzich telijk kan blijven en bovendien niet het hele platteland, waarvan we in Neder land steeds minder gaan bezitten, veran dert in één aaneengesloten bebouwing met steeds weer nieuwe rijen eenge zinswoningen met tuintjes. Al voor de energiecrisis bleek de praktijk weer eens veel minder eenvou dig dan de theorie. Er vond wel ’wild groei’ oftewel suburbanisatie in kleine gemeenten plaats, de industrie vestigt zich alsmaar niet in de overloopkernen Alkmaar, Hoorn en Purmerend en in de nieuwbouw werden we voor het eerst geconfronteerd met het verschijnsel „leegstand”. Voor veel mensen, voor wie de nieuw bouw in de overloopgebieden bestemd zou moeten zijn, blijken de kosten, waaronder de tegenwoordig nogal stevi ge reiskosten, een onoverkomelijk be zwaar om de muffe, oncomfortabele, te kleine stadswoning in te kunnen ruilen voor een huis met een tuintje in Noord- holland. Nu het openbaar vervoer nu, maar ook in de toekomst, als de zaak weer ’normaal’ is - dat wil zeggen dat we veel minder aardolieprodukten kun nen gebruiken dan tot dusver - in het ontstane gat moet springen, zijn er al alarmerende berichten dat er binnenkort zo’n 500.000 mensen meer vervoerd zul len worden dan het openbaar vervoer aankan. Is het dan nog verantwoord om tienduizenden mensen naar het ’lege noorden’ te laten verhuizen, die, zo als het zich nu laat aanzien, hun werk in de randstad zullen moeten verrichten? AMSTERDAM. De Amsterdamse effectenbeurs begon de laatste volle week van dit jaar weer in een slecht humeur. Er waren berichten uitgelekt hoe de regering de dividendstop dacht toe te passen. Als uitgangspunt zou het gemiddelde dividend sedert 1968 worden genomen, welk percentage dan voor 1973 zou moeten gelden. Doordat vele onder nemingen de laatste jaren steeds een wat hoger dividend beschikbaar hebben gesteld, kwam dit gemiddelde beneden het niveau van 1972 te liggen, zodat een dergelijk uitgangspunt voor het komen de dividendbeleid voor vele aandelen een dividendverlaging zou inhouden. Dit wekte zoveel onrust, dat zelfs de Vereeniging voor den Effectenhandel er een uitgebreide beschouwing aan heeft gewijd en deze in briefvorm aan de leden van de Tweede Kamer heeft ge stuurd. Tijdens de Kamerdebatten over de Machtigingswet kwam het plan voor een dividendstop bij verschillende partij en dan ook aan de orde. Ondertussen deden weer nieuwe geruchten de ronde dat de regering toch maar weer van het gemiddelde wilde afzien en er een beter plan voor in de plaats wilde stellen. Dit gaf weer enige lucht, maar onderstréep- te nog eens hoe onoverzichtelijk de hui- Set van vijf paar Jovanda kousen: mevr. Kalkman, Beflatrixstraat 23, IJmuiden; Andere weekprijzen elders in het land: Vier Continental autobanden: F. C. den Ridder, Voltaweg 3, Breda. Ilford diapro jector: K. van Werven, Buizerdweg 34, Apeldoorn, G. Daane, Beatrixlaan 61, Ber gen op Zoom. Half jaar Skol bier: J B. Haast, Rijensestraatweg 48, Dongen. Voor f 300 AaBe-artikelen: Mevr. Van Boxtel, West-Zandberg 45, Kruisland (NB). Irisette donsdeken: Mevr. J. Spits, Prins Frederik Hendrikstr. 8A, Rotterdam. Van Schuppen tapijt: Mevr. Heideveld, Elbertsstr. 12, Zwolle. Erik elektrische deken: E. Das, Meppelweg 1088. Den Haag. 12 fles Hoog houdt jenever: A. H. Beusker, Buitensin gel 45, Ellecom (Gld) en mevr. C Hout- man-Boot, Zonneoord 229, Den Haag. Ilford elektronenflitser: H. Pruissen, Sluisoordlaan 406, Apeldoorn. Lundia kast: J. Kesler-Stam, Fazendadreef 68, Utrecht. Klnsbergen herenpolshorloge: Mevr. J. Welling, Graaf v.d. Goltzstr. 20, Wehl. J. Inden brlljantr’ng: G. T. Veenstra-Meijer, Zulderweg 9, L .geland, post Ruischerbrug. V. D cadeaubon f 100: A. v.d Brink, Melis Stokelaan 155, Den Haag, Mevr. I. R. de Weerd. De Morinel 42, Dronten, P. Wlnthagen, Wagenaarstr. 136, Geleen, Wil bert Vogels, Heusdenhoutsestr. 120, Breda. Kodak camera: R. Daems, Mangaanstr. 8. Groningen. Doos 12 bus Sprème: J. Brandt, Pa- penstr. 59. Deventer, P. L. Houdljk, le Hambaken 122, Den Bosch, Mej G. Hijlke- ma, Radesingel 5, Groningen, W. Jonkers, Vosseveen 2, Nieuw-Balinge, post Nieuwe oord, Mevr. A. V. Eijkelenburg, Heulweg 34, Wateringen, G. A. Burgman, Mand- jesstr. 2, Zwolle, Mevr. Molenaar, Houttui nen 42, Loosdvlnen, J. F. Vrijhoef, Reglna- donk 9. Roosendaal, Mevr. Visser, Nord- bartlaan 55. Roosendaal. Lois jeans: C. Boere-Jongellng, Roelof de Roverlaan 24, Montfoort. Lois Jeans: J. Paardekooper-van Roey, Torenlaan 60, La- Centrale Suiker beëindigde zijn raad selachtige dalingen van de afgelopen weken via laatprijzen van 1000 tot beneden de 700 en zette die om in een even raadselachtige stijging, maar nu via biedprijzen, zodra bericht werd dat toch weer op hoog niveau met de Coöperatie ve Suiker Unie van gedachten wordt gewisseld. Vulcaansoord, de gelukkige uitvinder van een nieuwe gashaard met 25 percent hogere warmteopbrengst, zag zijn aandelen ook deze week weer ver der omhooggetrokken. p.a. Edisonstr. 129, Den Haag. 6 fles Coca Cola: R. Posthuma, Wlnterjanstr. 12, Eind hoven. Victoria kersenbonbons: Mevr. Van Dij ken. Donellenlaan 31, Scheemda, C. Deel- en-Gerritsen, Annastr. 26, Velp, A. M. den Braber-Izeboud. Anna van Burenstr. 24, Weert (L.), H Koster, De Vrlesstr 20, Delft, P M. van Pelt-van Steen, Findelstr. 3, Tilburg. Boek Plasticvreter van Bruna: W. L. Tolenaar, Mendelsohnstr. 35, Utrecht, Mevr. A. van Wijk-Wessels, Prin ses Julianalaan 14, Alkmaar (huize Wester- licht), H P. Brendeke, Kloosterallee 17, Oene (gem. Epe, Gld), H. J. Beersem, Oude Binnenweg 54, Twello. Puzzel Bornse Cartonn fabriek: B Oudshoorn, Kellogg- plaats 754, Rotterdam, Mevr. Nouws, Rijks weg 110A. Dorst, J. Beerkens, Prof. Lins- senlaan 1, Grubbenvorst, M. Baltussen, Horsterweg 45 Castenray (L), P. Hommer- son, Preludepad 21. Nijmegen, J. A. van der Ark, Statlonstr. 23, Zoetermeer. NS-dagtrip: H. Schippers, Lijsterlaan 27, Tegelen (L), ABN spaarboekje met ƒ500: A. Hermanussen, Blesstr. 14, Heythuysen (L), M. T. de Bruyn-Gerits, Duikerstr. 16bis, Utrecht, H. v Wyllch, Nieuwe Kijk In ’t Jatstr 127, Groningen, Mr. A. G. van der Tweel, Past. Van Laakstr. 60, Lent (bij Nijmegen), A F. J. v.d. Drift, Damsigtstr. 32, Voorburg. ABNspaarboekje met f 100: Mevr. L. M. van Wijk-v d. Ende, Geijsterenweg 28, Den Haag, Mevr. Sijmond-Van Hoog, Planeten laan 14 Hapert, Th. Schellings, Slonsweg 58, Maastricht. A. Hamellnk, Oudelandse- weg 34 Terneuzen, C Lagace. Keucheni- usstr. 2, Vlissingen, P. C. Rossi, Sllpjacht- pad 6, Tilburg, J. A. M. v.d. Boomen, Mercurluslaan 73 Eindhoven, Mej. M. Cra mer, Meerhof 20, Lelden, A. Bergmans-De Man, Arke Noëstr. 46, Tilburg, F. M Selj, Julianalaan 120B, Schiedam, L. v.d. Does, Willem III-straat 87, Loosduinen. D B. Schoneveld, Dr. Cuyperslaan 134, Eindho ven, Inge de Zoete, Lenteblok 6, Waterin gen Mevr Brouwers, Prof. Verbernelaan 51, Tilburg J. J. R. Beijering, Weerdka- naal 131, Nw.-Weerdinge (Dr.), L. Jungen, Witte de Wlthstr 30, Eindhoven, H J. M. Sulders, Joh. v.d. Veldestr. 103, Den Bosch, A Grandia, Vrijheidslaan 8, Brakel, V. J. B. te Molder, 168, Marlënvelde (Gld), Mevr. A. v.d. Heuvel, Verlaatstr. 9. Breda, Mevr. J Balm-Steenstra, Copernicusstr. 55, Den Haag, Mevr P. W. Bosveld, Water straat 15, Velp (Gld). Nachtegaallaan 12, Mierlo (NB), J. van Herk, Oosteinde 33, Berkenwoude, H. Mus- sche, F IA, IJzendijke (Z. VL.) E. R. Stee- vensz, Gerrit van Heemskerkstr. 40, Naald wijk, B. Oostingh, Frederik Matthesstr. 24, Deift. L. A. Proosten-Bol, Albatrosstr 58, Amersfoort, Mej. M. Kreukniet, Peursum- seweg 135, Giessenburg (ZH), P. W. Vaes- sen, Kersje Visserstr. 12, Den Helder, Mevr. A. Sok-Koster, Korte Omgang 9, Bant (NOP). K. H. Riesebosch, Laven- delstr. 3, Zwolle, C. M. Haddeman, Swee- llnckstr. 196. Vlaardingen, H. Helmink, Margrietstr 18, Hendrik Ido Ambacht, J P. C. Waalwijk, Zilvergeldstr. 1, Utrecht, H. A. de Koord, Wantsnijdersgaarde 349, Den Haag. R. Mulders, Beekhoverstr. 5, Geleen, P. Bongers, Casino 15, Thorn (L.). Setje Orlane oogmake-up: W. F. Bos- Penners, Groenesteinstr. 99. Den Haag, A. van Dijk, Tielkemeijerweg 8, Ede, Mevr. A. W van Beem-v d. Lugt, Emmalaan 5, Drumpt-Tiel, J. S. Keljer, Gooilandweg 46, Huizen (NH) J. A. Servaas, Putselaan 236B, Rotterdam, W. Verschoor, Haver- camplaan 2, Heiloo (NH), Mevr. E. Mat- thijssen, Verwoldelaan 42, Arnhem, C. Bos man, Dovenetel 138, Apeldoorn, P. Hedde- ma, Berkelstr. 18, Winschoten, A. van Eist, Slotemaker de Brulnestr. 3 1-hg, Utrecht, W. P. v.d Kamp-Miedema, Celebeslaan 7, Hilversum, Dik Peppelman, Bielemansdijk 21, Halle (gem Zelhem), Mevr. A. Poppe- ma, Schoollaan 3, Siddeburen, Mevr. Hen- drikx. Brasschaatstr. 36, Breda, A. Trautig, G. v. Durenstr. 19, Nijmegen, T. H. J. Horstink-Otten, Deventerweg 93, Zutphen, Mevr. Peters-Heijmans, Grotestr. 22, Sam- beek (NB), E N. Japlng, Perikweg 109, Enschede, J. v. Helden. Vechtstr. 5, En schede, Mevr J M. G. de Haas-Op de Beek, Heideveldweg 31, Laren (NH), Hooy- mans, Dr Piaslaan 6, Ammerzoden, J. Vreedenburgh-Bruggeman, Eikendonk 8, Helvoirt, A. van Megen, dr. Jan Berendstr. ll, Nijmegen, Mevr. C. Eiling, Van Heutszstr. 25, Nijmegen. J. E. Stam, Rem- brandtstr 16, Goor, F. J. Bovenhorst, Oldenzaalsestr. 347, Hengelo (O.), P. F Lantsheer Koudepolderstr. 2, Hoek (Z.), M. R. Richard, Tornestr. 28, Oostkapelle (Z.). Giemme autowashandschoen: G. v.d. Beut, Koningin Wllhelminastr. 14A, Kat wijk aan Zee, Mevr. Palmhout, Paul Kru- gerstr. 126. Vlissingen. Van Voorts, Indus trieweg 5, Wognum, Mevr M van Crooy, Windhond 47, Tegelen, R. E. de Ruiter, Er is bij het opstellen van het over loopbeleid van uitgegaan dat de grote steden een groot aantal mensen herber gen, die óf een woning zoeken, óf die dusdanig slecht zijn gehuisvest dat ook zij zo snel mogelijk geholpen moeten worden aan een huis dat aan de eisen van de tijd voldoet. De grote steden hebben daar de ruim te niet voor, zelfs, als op grote schaal één van de vele vormen van stadsver nieuwing wordt toegepast. Volgens de tegenwoordige eisen hebben we voor be bouwing per inwoner nu eenmaal meer ruimte nodig dan in de jaren dat de grote negentiende eeuwse wijken ron dom onze oude stadskernen werden aan gelegd. En de woonproblematiek zit nu juist voor het allergrootste deel in deze negentiende eeuwse en vroeg- twintigste eeuwse wijken. De filosofie achter de overlooppolitiek is dus eigenlijk heel eenvoudig: Daar ‘Overlopers’

IJmuider Courant | 1973 | | pagina 13