EINDZEGES VOOR SLAVIA EN ZORA TOERNOOI BLINKER DAVEREND SUCCES Handbalshow van allure Nieuwjaarsloop voor Velser atleet VAN KOUTEREN SUPERIEUR Simon Bruyn naar EBBC Rumping snelste op de 500 meter TRAINERS VERSLAGEN Belangstelling bij Njord-leden Velsen viel tegen gescheiden te water Iwi [O OM a| i WW Bouwens Autoverhuur wIta p HE Hg» 15 Cavalheiro manager Braziliaans elftal w1 BENZINE OP DE BON?? HILLROUND-SERVICE I’! fc x lB te iL .1 WOENSDAG 2 JANUARI 1974 Boogaard vervanger K3 O 1 X f tl X B. van Duynen Wil - 4 - (Van onze handbalmedewerker) Ook met deze fraaie treffer kon Hermes niet voorkomen dat het Tsjechische Slavia de eerste plaats in het toernooi van De Blinkert op zou eisen. Inzet: de Tsjechische doelman neemt de trofee van het Haarlems Dagblad in ontvangst. (Van een medewerker) (Van onze basketbalmedewerker) is t n Haarlem (Van een medewerker) (Van een medewerker) s' ■•A' DSS Epibratos, dat Wimon Bruyn no de ziet vertrekken, zag de open gevallen plaats ingenomen door Rob Boogaard, die in het verleden een belangrijke rol speelde bij Flamingo’s en Lions en die het afgelopen seizoen uitkwam voor BC Markt in Utrecht. DSS Epibratos heeft in Boogaard een speler, die dankzij zijn routine wellicht het gemis van een goe de guard bij de Haarlemmers kan oplos sen. DSS Epibratos, dat voor het mee draaien in de landelijke eerste divisie in de voorbije periode belangrijke financië le offers heeft moeten brengen is thans druk doende een sponsor voor het nieu we seizoen aan te trekken. Basketbalteam Raak versloeg in een vriendschappelijke wedstrijd het tou ringteam Gilette: 122-101. Deze Nieuwjaarsloop was het eerste strandloopevenement dat DEM en Ken- nemerland dit seizoen op touw zetten. In vorige jaren waren zij actiever, maar ONBEPERKT auto’s huren bij Ruime keuze uit 100 auto’s: personenauto’s, bestelwagens en personenbussen. Kampervest 23 Telefoon 312638 G Ie RIO DE JANEIRO (AFP). Carlos Cavalheiro is benoemd tot manager van het Braziliaanse elftal, dat in West- Duitsland zijn wereldtitel moet verdedi gen. Oud doelman Cavalheiro, tegen woordig een van de leiders van de club Vasco da Gama zal beslist worden met de leiding over de verschillende commis sies, die zich met het elftal bezig hou den. Maria Zagalo blijft trainer van de selectiegroep. (Van onze sportredactie) ZANDVOORT. Sinds haar op richting in 1959 houdt de Haarlemse zwemvereniging Njord de inmiddels traditionele Nieuwjaarsdoop in het ijskoude water van de Noordzee in ere. Nooit tevoren was de stemming in de vereniging echter zo verdeeld, dat de enthousiastelingen die zich aan deze frisse doop waagden het water is momenteel rond de 4 graden Cel sius) weigerden om gezamenlijk te water te gaan. Gisteren deed zich dat unieke geval voor het eerst voor. Om half drie, door Vianen kundig gestopt, maar in tweede instantie scoorde Aland toch. Acht minuten later kwamen de trai ners gelijk, toen Hans Doomeveld na een knappe combinatie met Doby Pee- ters de Velsen doelman kansloos liet. Slaagden beide ploegen er in deze eerste helft niet meer in om voor nog meer doelpunten te zorgen, aantrekkelijk voetbal was het zeker, vooral door de vaak listig spelende Piet van der Kuil. Al vrij snel in de tweede helft liep Velsen naar een voorsprong toen Vianen bij een corner onder de bal door sloeg en invaller Van der Maden voor Velsen kon scoren. Velsen bleef de trainersploeg onder druk zetten en zodoende kon Fons de Rijck uit een formidabele vrije trap de stand op 3-1 brengen. Het bestuur van de vereniging was achteraf toch niet ontevreden, want de recette had toch nog zo’n zeshonderd gulden opgeleverd. Met de collecte bij TelstarPSV, de kantinewinst en de gif ten had men een aardig bedrag bij elkaar gekregen. Van een jeugdbestuurs- lid ontving men een geluidsinstallatie en de barcommissie deed een cassette-re corder cadeau- HAARLEM Het zevende internationale zaalhandbaltoernooi van De Blinkert in de Kennemer Sporthal heeft alles gebracht wat ervan ver wacht kon worden. Prachtige duels op een niveau, dat maar éénmaal per jaar wordt gedemonstreerd. Doelpunten, waarvoor de dichtbevolkte tribu nes als één man overeind kwamen om van hun bewondering blijk te geven. En twee winnaars van allure, beide uit Tsjecho-Slowakije. Bij de dames Zora uit Olomouc en bij de heren Slavia uit Praag. Organisator De Blinkert en Stichting Sportinitiatieven Haarlem met een donatie hebben met dit toernooi midden in de roos geschoten. Reeds vroeg op Nieuwjaarsmorgen hadden vele al plaats genomen op de tribunes. Direct al bij de eerste dames wedstrijd Amstel ZwaluwenZora was er sfeer. Zora, dat in het Kersttoernooi in Utrecht tweede werd achter Hellas, was gewaarschuwd door de geringe 32 voorsprong met het wisselen van doel. Na de rust liet international Jana Fi- scherova even zien dat zij niet ten onrechte gekozen was voor haar land tijdens de wereldkampioenschappen. De ploeg van Tromp bleef op twee doelpun ten terwijl Zora de eindstand op 102 bepaalde. Een vrij jong Haarlems team mocht hierna aantreden tegen Hellas. huish. apparaten, auto’s, kachels, schoorsteen reinigen, antennebouw, water-, gas- electr. leidingen enz. Tel. (02550) - 18727. I De groepen waren ongeveer even groot (ruim twintig man). De officiële ploeg onderscheidde zich slechts door het clubvaandel de Noordzee mee in te slepen. Bij de protesterende zwem mers (foto onder) bevonden zich overigens volgens betrouwbare bron nen slechts vijf „echte" Njord-leden, de rest van de formatie zou gevormd worden door sympathisanten van an dere Haarlemse zwemverenigingen. Dames: 1. Lenie Laarmans, Haarlem, de 7 km. in 23.05; 2. Q. Kossen, Heemskerk, in 25.25; 3. M. Lens, Velsen-Noord, in 26.35. Jongens; 1. Alex v.d. Plas, Bever wijk, de 4 km. in 12.00; 2. G. Zeissink, Koog aan de Zaan, in 13.15; 3. Jos Appelman, Beverwijk, in 13.30. Meisjes: 1. Mtirie José Dam, Heemskerk, de 4 km. in 15.30; 2. Ivonne v.d. Braak, Uitgeest, in 16.45; 3. Ingrid Dam, Heemskerk, in 18.15 Mede door gebrek aan combinatie en fouten in de Haarlemse verdediging, waar doelvrouwe Marijke Buter nog werd vervangen door Riet van Essen, had de snelle Hellasploeg vrij spel. Vooral Ellen de Jong van Hellas, was een niet te stuiten gevaar als zij een maal van de grond met de bal omhoog ging. Het werd 134 voor Hellas. Opstellingen: Trainers: Van Vianen, Kloosterrman, Heinen, Snoeks, Van der Lugt, Snoeks, Brand, Rab, Van der Kuil, Peeters, Doorneveld. Invaller Luppens voor Henk Snoeks. Het Haarlems team kreeg haast de mogelijkheid voor een verrassing zorg te dragen tegen Zora- Na een 31 voor sprong door de Tsjechen, kwam Haar lem op 33 door doelvrouwe van Essen en Lida Kuys. Prachtige valworpen van Jana Runcklova brachten de stand op 73 voor Zora. Corrie Teeling en Lida Kuys wisten Haarlem weer dichtbij te brengen 76. International Jaroslava Mourkova maakte prachtig 86, waarna het nog 87 werd maar er was geen tijd meer voor verrassingen. Hellas won hierna gedecideerd met 125 van Am stel Zwaluwen, zodat ZoraHellas de beslissing moest brengen. achterstand weg: 11. Karei van Vier- sen bracht een 31 achterstand tot 32 terug en na een prachtige combinatie Jan Hulsbergen, Gerrit Ligtenberg, waaruit laatstgenoemde scoorde, werd met 53 voor Hermes gepauzeerd. Di rect in de tweede helft stopte Blinkert doelman Fred Spanjaard, die dit toer nooi meer dan voortreffelijke dingen deed, een strafworp- Blinkert kon echter niet verhinderen dat de gevaarlijke Her- messchutter Hans Beugel de eindstand op 73 zou bepalen. Zeeburg was geen partij voor Slavia. Het werd 135. een half uurtje voor de officiële ploeg van Njord zich te water begaf (zie foto boven) meldden zich op het Aan de „instuif” namen ook enkele heren van de Ijsclub voor Haarlem en omstreken deel. Van hen reed de A- junior Jan Matei met de senioren mee en bracht het op de 500 meter met een tijd van 45,7 sec- tot een vierde plaats. Snelste man op de korte afstand was wielrenner Piet Slikker uit Broek op Langedijk in 42,7. Piet Bloedjes uit Uit geest zegevierde in 2.19,6 op de 1.500 meter. Met een tijd van 2.27,6 eindigde Jan Mantel als vijfde. Op beide afstan den verbeterde de jeugdige Mantel zijn persoonlijk record. Ook de 3.000 meter werd een prooi van Piet Bloedjes. Hij noteerde een tijd van 4-49,4. Van de Ijsclub Haarlem e.o. werd Maarten Post in 5.03,6 vierde, Martin Horstman in 5.07,3 zesde en Gerard v.d. Park in 5.11,9. Er namen 24 heren en 10 dames aan de wedstrijden deel. Een algemeen klasse- De nieuwj aarscross van Marid is gewonnen door de Spaanse atleet Maria no Haro. ZeeburgHermes werd een krappe maar belangrijke 98 zege voor Hermes, waardoor HermesSlavia een echte fi nale kon worden. En dat is uitgekomen. Op zondag 20 januari houden Kenne- merland en DEM op het strand van Wijk aan Zee een Midwinterstrandloop. Bobby Charlton is door koningin Elisabeth onderscheiden. Wegens zijn verdiensten voor het Engelse voetbal werd hij benoemd tot Commander of the British Empire. Zandvoortse strand de aanhangers van de ontslagen Njord-trainer Ok van Batenburg, die uit protest ge scheiden van de rest een duik namen. Trainer Henk Snoeks had voor deze wedstrijd enkele prominente trainers ge vraagd, onder wie Jan Rab, Joop Brand, Doby Peeters en Piet van der Kuil. Zij waren aanwezig, alleen de publieke be langstelling bleef ver onder de maat. Slechts een driehonderd toeschouwers hadden het koude weer getrotseerd om van dit duel ooggetuige te zijn. De grote afwezigen bij het elftal van de trainers waren Barry Hughes en Maup Kruij er, beiden door ziekte ver hinderd. De trainersploeg had zich daar om versterkt met Ton Heinen (oud Vel- senspeler) en Jan Luppens (oud Storm vogels). Het bleek al vrij snel, dat de Velsen- ploeg als eenheid meer gewicht in de schaal kon leggen dan hun tegenstan ders, deze zorgden af en toe wel voor leuke acties, maar echt gevaarlijk wer den zij niet. De verdediging van de trainersploeg was het beste deel, waarin vooral Martin van Vianen als doelman een glansrol vertolkte. Na twintig minu ten maakte Leen van der Lugt een fout en de Velsen middenvoor Rens de Haas profiteerde onmiddellijk. Zijn inzet werd Velsen: Hühl, De Weers, De Rijck, Kramer, De Vries, Van der Hulst, Huis man, Gieske, Aland, De Haas, Sneekes. Invallers: Van der Maden en Uijlen- broek. ALKMAAR- Op de Alkmaarse kunstijsbaan was Marjan Rumping uit Beverwijk tijdens „instuifwedstrijden” bij de dames met een tijd van 51,6 sec. op de 500 meter het snelste. Haar plaatsge- note Nel Duin werd in 52,9 vierde en de jonge Greet Harinck uit Haarlem kwam in 57,4 op de zevende plaats. Op de 1.500 meter werd Nel Duin in 2.50,1 derde, Marjan Rumping in 2.53,9 vierde en Greet Harinck in 3.05,8 negende. K' Blinkert had zich voorgenomen het Slavia heel moeilijk te maken. Coach Ruud v.d. Geest had een verdedigende speelwijze gekozen met uitvallen waar mogelijk. Jan Valbracht scoorde uit een counter 11 en Hans Baars met een boogbal 22. De keiharde onhoudbare schoten van international Plachacek, waren ook de uitstekende doelman Fred Spanjaard te machtig. Rust 72 voor Slavia- Het geraffineerde spel van de Tsjechen was na rust helemaal niet meer te volgen. Eindstand 113. V JL door het autorijverbod op zondag zag men weinig heil in het organiseren van strandlopen. Hoewel er aan de Nieuw jaarsloop weinig ruchtbaarheid was ge geven, verschenen er toch nog 150 lopers en loopsters aan de start. Van hen bleek Theo van Kouteren onbetwist de sterk ste. Op het dooi- de vorst hard bevroren strand voelde hij zich blijkbaar in zijn element en bij het keerpunt aan de Noordpier door de dichte mist waren de lopers haast niet te zien liet Van Kouteren als eerste zijn kaart afstempe len. De Amsterdamse veteraan Bert Vuik zat hem toen met twintig meter verschil nog dicht op de hielen, maar op de terugweg naar de finish gooide Van Kouteren er een schepje op en liep steeds verder uit. Als een sterk en verdiend triomfator besliste hij de strijd tenslotte in zijn voordeel. De uitslagen: senioren: 1. Th. van Kou teren, Velsen-noord, de 7 km in 19.55; 2. K. Kaandorp, Limmen, in 20.20; 3. K. Fluitman, Wijk aan Zee, in 20.50. Vete- ranèn: 1. Bert Vuik, Amsterdam, in 21.00; 2. N. Zonneveld, Castricum, in 22.45 3. W. Berndsen, Wilnis, in 22.55. WIJK AAN ZEE. Op het strand van Wijk aan Zee hielden de Beverwijk- se sportverenigingen DEM (atletiek) en Kennemerland (wielrennen) dinsdag een Nieuwjaarsloop en die werd op overtui gende wijze gewonnen door Theo van Kouteren uit Velsen-Noord. Er was nie mand die hem in zijn zegerush kon stuiten. Theo van Kouteren heeft ook nog de wielersport beoefend, maar was daarin minder succesvol dan in de atle tiek. Als wielrenner zat het hem overi gens niet mee en hij werd meerdere keren in een valpartij betrokken. HAARLEM. Na Rudolf Mooy Simon Bruyn pivot van DSS Epibra tos de tweede Haarlemse speler, die dit seizoen de gelederen van het Bossche EBBC gaat versterken. De ploeg van coach Jan Janbroers, die het jeugdig talent Lint verloren zag gaan en die tevergeefs probeerde de beschikking te krijgen over Amerikanen met een Ne derlands paspoort, heeft pas op de val reep van de tweede overschrijvingsperio- de Simon Bruyn van DSS Epibratos overgenomen. EBBC hoopt via Bruyn het lengte-tekort enigszins te kunnen compenseren. Hellas had in het begin volledig het initiatief. Via 01 en 11 werd het 31 voor Hellas. De zes internationals van Zora begonnen toen het tempo op te voeren. Resultaat: 63 voor Zora bij de rust. Hellas vocht wat het kon, maar verder dan op twee doelpunten afstand konden het niet komen en met 86 had Zora een verdiende revanche op Hellas voor het verloren Kersttoernooi- Het Haarlems team zorgde nog voor een daverende verrassing door Amstel Zwaluwen met 98 te kloppen. De doel punten vielen om en om. Marga Schil der, Lida Kuys, Corrie Teeling en Irm- gard van Rixel waren de productiefsten. Een foutje van doelvrouwe Hetty Pul lens bij Amstel Zwaluwen vlak voor tijd was beslissend 98. Ook de start van het herentoernooi was flitsend. Blinkert (bovenaan in de landelijke tweede klasse) begon tegen Hermes (bovenaan in de eerste klasse). Hoewel het verschil in klasse qua com binaties zeker tot uitdrukking kwam was de inzet van de Blinkert zo groot, dat Hermes alle registers moest open trekken om niet onaangenaam verrast te worden. Hans Baars werkte een 10 Onvoorstelbaar prachtige staaltjes zaalhandbal, ook van Hermes zijde, tilde dit duel uit tot ver boven de middel maat. Regelmatig daverde het applaus van de propvolle tribunes. Een break out van Ton van Olphen bracht de stand weer gelijk: 33. En een ongelooflijk hoekschot van Jan Koster dat 43 rust stand voor Hermes bracht, met de we tenschap dat de tweede helft vuurwerk zou brengen. Nou zij kwamen Placha cek, Kulhanek en Rosenfelder, allen met internationale ervaring. Hermes doelman Nico v-d. Lubbe kreeg alle gelegenheid zijn talenten te tonen. En dat hij hier mee niet karig bedeeld is, demonstreerde hij duidelijk. Toch moest hij Slavia een verdiende 106 zege toestaan, waarbij het tiende doelpunt van Cumpl van unieke schoonheid was. Hierna reste de strijd tussen Zeeburg en Blinkert. Ook dat was de moeite waard. Via Ed Baas, Jan Hulsbergen en Henk Driessen was het 31 met de rust. Bij een 33 stand schopte een Zeeburg speler een van de laf terugkerend schot, in de cirkel staande de bal in het Blinkert doel. Dat was de arbiter ontgaan en gaf doelpunt, 4—3. Hoe belangrijk dit incident uitein delijk wel was mag blijken uit de 98 eindstand voor Zeeburg. Afdelingsbe- stuurslid de Heer JG. Vrielink reikte hierna de prijzen uit, waarbij de beker van het Haarlems Dagblad naar Praag ging. De kans is heel groot dat volgend nieuwj aarstoemooi, een Russische zaal- handbalploeg zal deelnemen. o w!r IJMUIDEN. De Nieuwjaarswed- strijd tussen het eerste team van de voetbalvereniging Velsen en een ploeg van bekende oefenmeesters uit de om trek was op zich een aardige partij voetbal, alleen het doel van de wedstrijd ging min of meer de mist in. De op brengst kwam ten goede aan de vereni ging, omdat zij enige tijd geleden door een inbraak in de kantine ernstig gedu peerd werd. -

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15