VEEL ANIMO VOOR ffiSHWR® AGENDA STUDENTENORKEST Theo Bruins speelt moderne muziek Souvenirs in première UIT. FHJVB MM -r Jazzclub DE WAAG Centrum Witte Tejater TIPS Tardieu Moordvent Klucht 1|| ^Wwijzeh 13 DONDERDAG JANUARI 19 74 1 0 Muziek en Toneel IK Litteraire instuif f Bioscopen Tentoonstellingen keert terug •wx- J F MAARTEN SMIT de CHARLES BOOST. AUSPICIËN ONDER van 9 vent” Een stukje uit de show van Hauser Orkater. Ad Fernhout en Ellen Röhrman in een van de korte eenakter' van Jean Tardieu. stijlperioden, loopt trouwens studenten: viool uit Badhoeve- Willem uit uit deze Wielenga, studenten reeds lid van een muziekgezel schap. Voor de musici uit Lei den is dat Sempre Crescendo, terwijl Wielenga lid is van het Sweelinck Studenten Orkest. WEER WEINIG OF geen nieuws in de Haarlemse bioscopen. Zelfs de films in Zero Zienema en Witte Bioscoop zijn al eerder hier geweest. Cinama Palace gaat door met de nieuwste James Bond „Live and let die”; in de nachtvoorstellingen ..De beslissende aanval” en in de mati nees „De man met het zwarte masker." Frans Hals griezelt met „Vampier-cir- c FOLKTAVEERNE De Waag heeft voor zaterdag het duo Jaap Dekker en Bert van Die- deren contracteerd. Beiden spe- DE JAPANSE film behoort tot de minst bekende filmcategorie in ons land. Daar is de laatste tijd enige verbetering in gekomen, o.a. door de Rotterdamse cinemanifestatie die diverse voorbeelden HET MUZIEKLEVEN onder de Nederlandse studenten bloeit als nooit tevoren. Zelden heeft het Nederlands Studenten Orkest (NSO) bij het begin van zijn 22ste tournee langs tien steden waaronder Haarlem (Concertgebouw) op dinsdag 15 januari zo weinig moeite gehad met het samenstellen van een nieuwe be zetting. Tijdens de audities in vijf universiteitssteden was het en thousiasme om zich voor het NSO aan te melden bijzonder groot. nog vier Tjasse DE AFDELING Haarlem van de Koninklijke Nederlandsche Toonkunstenaars Vereeniging geeft zondagmorgen om 11 uur het vijfde koffieconcert in het restaurant van het landgoed Groenendaal in Heemstede. Aan dit concert zullen twee blazers meewerken van het NPO, te weten Rykle van der Heide, hobo en althobo en Sjef Bröcheler, fluit en piccolo. Ze worden begeleid door-Truus Ti chelman, piano. Het program ma bevat werken van Quantz, Vivaldi, Bozza, Fauré en Saint- Saëns. om half een in de toneelschuur „Mooney’s jongen huilt niet”, in de Schuur, Smedestraat 23, Haarlem. uit het moderne repertoire introduceer den. Wat de Witte Bioscoop deze week laat zien is een nog gedurfder experi ment. Op zijn programma komt deze week een Japanse film uit 1926, een oorspronkelijk zwijgende film dus, voor, gemaakt door Teinosuka Kinugasa dia toen al tot de pioniers van de Japanse filmproductie gerekend werd. Het was de tijd dat de Japanse film sterk onder invloed van de Amerikaanse speelfilm stond. Maar de toen 30-jarige Kinugasa was een origineel talent dat zich geheel te gen die invloed afzette en op geheel eigen wijze met filmmiddelen experi menteerde zoals blijkt uit zijn „A Page of Madness”. Hij maakte dit werk naar aanleiding van een roman van (Nobel- prijswinnaar) Yasunari Kawabata, die cus”, een variatie op het aloude Dracu- zijn verhaal in een krankzinnigenge- la-thema; in de nachtvoorstellingen „De groene baretten”, waarin John Wayne het Amerikaanse militairisme verheerlijkt. In Lido een knokfilm van Chinese hui zen, waarin een Koreaanse vechtschool een vete uitvecht met een Japanse. Luxor prolongeert „Jesus Christ Super Star.” Roxy doet dat met „The Gradua te” en heeft in de nachtvoorstellingen „Erotiek van de'moderne vrouw.” Studio heeft voor de tweede week Polanski’s Dracula-persiflage „Met jouw tanden in mijn nek”; in de matinees Asterix en de helden” en zondagochtend Sissi. CENTRUM BRENGT volgen de week donderdag weer een première uit van een nieuwe stuk van de Haarlemse schrij ver Gerard Lemmens, van wie Centrum eerder in een kleine produktie speelde: „De revolv r van Bas” en „De gast". Het nieuwe stuk van Lemmens heet „Souvenirs”, waarin de hoofd- persoon een man is die op alle mogelijke manieren de macht over anderen wil krijgen en behouden. Han Bentz van den Berg regisseert het en speelt zelf de voornaamste rol. Verder spelen mee Ben Hulsman, Jac ques Commandeur, Ram Koot en Theo de Groot. len gitaar, Jaap de 12-snarige (waarmee hij zich onderscheidt van boogie-woogie pianist Jaap Dekker) en Bert de zes-snarige gitaar. Ze spelen Franse en En gelse luisterliedjes, maar ook eigen werk. Aanvang 20 uur. Entree 2. HET WITTE Tejater in Vel- sen opent op 12 en 19 januari de poorten van zijn studio op de tweede verdieping van het PEN-gebouw aan de Kanaal straat, tegenover station Julia na kade te IJmuiden. Hauser Orkater, de Velsense groep jon ge mensen die popmuziek en theater (vooral r^.') willen samensmelten tot boeiend geheel, speelt dan het program ma „op avontuur”. Beide voor stellingen beginnen om half ne gen. BERYL BRYDEN mag zich in Haarlem en omgeving in een ruime bekendheid verheugen. Talloze optredens in jazzcafés in Haarlem en Zandvoort en in de vroegere periode van de Haarlemse Jazz Club hebben daaraan bijgedragen. Vrijdag 11 januari komt deze „hotmam- ma” van de jazz naar de HJC in de vernieuwde omgeving van de Zanderzaal, Groot Heiligland 47 in Haarlem. Ze wordt begeleid door de Midgetown Jazz Band, die na enkele wijzigingen thans in de volgende formatie speelt: Peter van Litsenburg, trompet; Hans Herwarth, trombone; Ruud Dit- marsch, klarinet en saxofoon; Ed Nieuwenhuyse, banjo; Bert Nieborg, piano en Jaap Verha gen op drums. Dezelfde forma tie begeleidt Beryl Bryden za terdagavond in Sherry bodega De Gravin in de Gravinnesteeg. Aanvangstijd rond 21.30 uur. URSULA BENZ Er zijn medische Rümke, viool uit dorp, Willem Vriesendorp, hoorn uit Heemstede, Boni Rietveld, trompet uit Heemste de en eveneens uit deze ge meente Rob Wielenga, viool. Verscheidene studenten zijn THEO BRUINS heeft voor hét derde concert in de Kla- vierserie 1973-’74 een program ma opgesteld dat uitstekende voorbeelden laat zien van he dendaagse piano-composties. Op het concert, dat vrijdag 11 januari in het Concertgebouw wordt gegeven, begint Bruins met een sonate van Hindemith, terwijl vervolgens de Weense School recht wordt gedaan met werken van Schonberg en Berg. KITTY JANSEN en André van den Heuvel spelen dinsdag 15 januari in de Velsense stads schouwburg de Franse boule- vardcomedie „Vrouw zoekt moordvent” van André Roussin uitstekend vertaald door Ernst van Altena. Kitty speelt een Parijs vrouwtje van de vlakte, dat een simpele boerenzoon (André) heeft getrouwd omdat ze denkt dat hij een geweldige erfenis te vergeven heeft. Haar Na het meest actuele stuk, de Sequenza 4 van Berio, keert Theo Bruins terug naar vroege re tijden. Het concert wordt namelijk besloten met vier de len uit Images van Claude De bussy: Reflets dans l’eau, Hom mage a Rameau, Mouvement en Poissons d’or. Nog geen 20 jaar oud. debu teerde Theo Bruins in 1948 met het Concertgebouworkest onder leiding van Eduard van Bei- num. Na eerst te hebben gestu deerd bij Jaap Spaanderman aan het Muzieklyceum in Am sterdam, sloot hij zijn leerlin gentijd af bij Yves Nat in Pa rijs en perfectioneerde Kees van Baaren hem in compositie techniek. Ofschoon het pro gramma voor de vrijdagavond in het Concertgebouw anders doet vermoeden, heeft Theo Bruins geen speciale voorkeur het Muzenforum speelt maan dagavond in de Burgerzaal van het gemeentehuis van Bloe- mendaal een gitaartrio, be staande uit Dick Visser, Theo Krumeich en Emile Hopman. Op dit concert, dat om 20 uur begint, worden composities gespeeld van Vivaldi, Joh. Seb. Bach, Joseph Haydn, Gragnani, Hindemith, Werdin, Dick Vis ser, Gerhard Schumann. Het programma wordt besloten met een flamenco. DE CULTURELE Kring in Bennebroek verzorgt donderdag 17 januari een concert in de Ned. Hervormde Kerk aan de Binnenweg in Bennebroek. Het ensemble Die Haerlemsche Musyckcamer, onder leiding van P. van Lookeren, speelt op deze avond werken van Handel, Vivaldi, Purcell, W. A. Mozart en Hendrik Andriessen. Mede werking wordt verleend door Berthe Davelaar aan het clave- cimble. Solist in het concert voor fluit en strijkorkest in D- dur is E. Willod Versprille. Aanvang 20.15 uur. HAARLOHEIM, kleinkunst- theater in de Smedestraat 23, brengt zaterdag de tweede voor stelling uit een serie van drie van het Amsterdamse cabaret gezelschap Sof O Klets. jaar), afkomstig van het Ballet Orkest, opvolger van Jan Brus- sen, die het NSO 20 maal diri geerde, is Mengelbergs compo sitie „fijne speelmuziek”, die geen problemen voor de musici oplevert en na één keer kari worden nagefloten. Met een speciaal ontworpen instrument, de moulinette musicale, kunnen met behulp van een ingenieus mechanisch systeem bekende fabrieksgeluiden worden nage bootst- De 35-jarige Daniël Otten zal Tartini’s vioolconcert uitvoeren. Samen met zijn oom, de pianist Johan Otten, heeft hij in bin nen- en buitenland vele recitals gegeven. Maarten Smit zegt over Otten, dat het tijd wordt dat deze solist eindelijk eens een kans „op het echte podium" krijgt. Smit: „Alle aandacht stadsschouwburg. Iedereen is van harte welkom, de toegang is gratis Het concert in het Concert gebouw begint om 20-15 uur. De toegangsprijs bedraagt 8,50. Houders van het Cultu reel Jongeren Paspoort studen ten en 65 plussers betalen 4. Zaterdagmiddag 12 januari om half vijf houden Gerard Lemmens, Bentz van den Berg en, de dramaturgen Roduin en Alphenaar van Centrum een praatje over het stuk in de HET WEEKEINDE speelt to neelgroep Centrum weer in de Haarlemse stadsschouwburg. Donderdag 10 januari spelen Els van Rooden en Jules Hamel een echtpaar dat langzaam maar zeker tot een volledige scheiding uit elkaar groeit in „Alpha Beta” van A. Whitehead. Vrijdag en zaterdag staat „Sterf de moord” van J. Bern- lef op het programma. Polio Hamburger, Ad van Kempen, Rutger Weemhoff en Élias van Zanden spelen een dove, lam me, blinde en doofstomme die op verschillende manieren de baas over elkaar willen pelen en als dat niet lukt elkaar laten dood vallen, letterlijk zo wel als figuurlijk. Alhambra I (Weteringschans): Elliot Gould in „The long goodbye”, toeg. 18 j. dag. 14, 19 en 21.30 uur. zo. 13,30. 16. 19 en 21.30 uur. Alhambra 2 (Weteringschans): Ryan O’neal ..Paper Moon” toeg. 14 j. Dag. 14.30, 1915 en 21.45 uur. zo 13,45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.) Burt Reynolds in „The man who loved cat dancing”, toeg. 14 j. Dag 14.15, 19 en 21.30 uur, zo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur sticht situeerde. Hoofdpersoon is een waanzinnige vrouw die zelfmoord heeft willen plegen nadat haar baby verdron ken is. Ze is opgenomen in een gesticht waar zij verpleegd wordt door haar man die uit schuldgevoelens de bewaking van zijn vrouw op zich genomen heeft. Maar ook hij kan zich tenslotte niet onttrek ken aan de wereld van waangedachten waarin zijn vrouw vertoeft. Een aangrijpend en origineel gegeven dat een herzien na zoveel jaren (Kinu gasa heeft intussen zijn werk van geluid voorzien) meer dan de moeite loont en een uiterst merkwaardige ervaring ople vert. Vooraf de Japanse satyre „Empe- reur Tomato Ketchup” waardoor een „compleet” programma is ontstaan. Stadsschouwburg (Leidseplein): donderdag 10 jan. gesloten. Vrijdag 11 jan. 20.15 uur: Ned. Operast. „Órfeo” van Monteverdi. Zaterdag 12 jan. 20.15 uur: Ned. Operast. „L’Incoronazione di Poppea”. Zondag 13 uur: Ned. Operast. „II Barbiere di Siviglia” van Paisiello. -s avonds gesloten. Maandag 14 en woensdag 16 jan 20.15 uur: Ned. Operast. „Orfeo”. Dinsdag 15 jan. Ned. Opeï-ast. „L’Incoronazione di Poppea’’. Carré (Amstel): T.e.m. zondag 3 febr. dage lijks (beh. zondag en maandag) 20.15 uur, zondag 14.15 uur: „Wat een planeet”, muzi kale komedie van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink met o.a. Conny Stuart, Willem Nijholt. Nieuwe De la Mar Theater (Marnixstraat) T.e.m. donderdag 31 jan. dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur: Toneelgroep Podium „Einde van de reis” van R. C. Sheriff, met o.a. Rudolf Damsté, Dolf de Vries. Theater De Brakke Grond (Nes); Donderdag 10 jan. 20.30 uur Toneelgroep Baal: „Joko viert zijn verjaardag” (try-out). Van vrij dag 11 jan. (première) af, dagelijks (beh. zondag) 20.30 uur: Toneelgroep Baal: „Joko viert zijn verjaardag”. Mickery (Rozengracht): Dagelijks (beh. maan dags) 20.30 uur: Teather STU, Krakow, Polen: „Polish dreams”. Klein Bellevue (Leidsekade)Dagelijks (beh. zondags) 20.30 uur: „Wat je zegt dat ben je zelf” met Gerard Cox en Frans Halsema. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal). T.e.m. zondag 13 jan. dagelijks 20.30 uur: Will Fercjy: „Ferdy ’77’’. rechtenstudent Tage Domela Nieuwenhuis en de fluitiste Jo an Mary Krouwel, die in Lei den medicijnen doet. IN DE WAAG taveerne in Haarlem beginnen weer de lite raire instuiif-avonden. Er waren enkele maanden rust aan het literaire front, maar nu heeft men een nieuwe formule ge vonden, die het schrijven en dichten van jonge mensen kan stimuleren. Het ligt in de be doeling zoveel mogelijk „jonge” amateurdichters en schrijvers uit te nodigen in de Waag om iets uit en over hun werk té vertellen. Ook ligt het in de bedoeling een enkele maal een bekende dichter of schrijver uit te nodigen, als er genoeg be langstelling is. Tenslotte wordt er informatie verschaft over nieuwe uitgaven, literaire tijd schriften en de gelijke zaken. Een en ander kan uitgevoerd worden door de financiële steun van enkele Haarlemse boekhandelaren. De eerste lite raire instuif is op 23 januari om 8 uur in de Waag en verder iedere derde woensdag van de maand. Belangstellenden kun nen alle inlichtingen krijgen bij Yvonne Koldewijn, Engeland - laan 618, Haarlem, Tel. 023- 339689 (Na 6 uur) GALERIE EPOQUE expo seert tot en met 3 februari olieverfschilderijen en tekenin gen van de Engelse kunstenaar Melvyn Cooper en koperen plastieken van Willem Hopman. De kunsthandel is gevestigd aan de Zandvoortselaan 2 i n Heemstede. DE TONEELGROEP God fried Bomans heeft deze maand twee voorstellingen in Schalk wijk van de klucht van Dick van Maasland „Hoera, een drie ling!” Op 19 januari speelt men in het Schalkererf en op 23 januari in het wijkcentrum Schalkwijk, Laan van Angers. Beide voorstellingen beginnen om 8 uur. Regie heeft Zita Koppman. Rijksmuseum (Stadhouderskade): Tot 17 maart „Franse kerkramen” en „Aanwinsten van het Rijksprentenkabinet’’. Geopend da gelijks 10-17 uur, zon- en feestdagen 13-17- uur. Stedelijk Museum (Paulus Potterstr.): T.e.m. 13 jan. Kristjan Gudmundsson. Tot 27 jan. Schulptures van Richard Lond en „Atelier 11”, tekeningen van 13 jonge Nederlandse artiesten. Geopend maandag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur en 19-22.30 uur, zaterdag 9.30-17 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. Amsterdams Historisch Museum (Kalverstr.): T.e.m. 27 jan. schilderijen van George Hendrik Breitner. Geopend dagelijks 9.30-17 uur, donderdagen boven 19-22 uur, zon- en feestdagen 13-17 uur. broer, een mannetje dat duiste re zaakjes doet op de paarde- rennen, heeft haar destijds ge tipt, maar als broerlief na een jaartje in de bak te hebben gezeten, komt kijken of zijn zus de erfenis al geïnd heeft, zijn de poppen aan het dansen. Kitty probeert haar man snel uit de weg te laten ruimen, maar dat lukt niet. Het is een vrolijk gevalletje, dat méér dan goed gespeeld wordt. In de bijrollen zien we Wiesje Bouwmeester als een kordate kletsgrage buurvrouw, Arnold Gelderman als de broer en Chris Baay als een decadent heertje. De voorstelling is geor ganiseerd door de Kuntskring Voor Allen, maar er zijn ook voor niet leden nog een beperkt aantal kaarten te koop. gaat tegenwoordig uit naar jeugdige wonderkinderen, die voortdurend uit de grond wor den gestampt en op alle moge lijke manieren studiefaciliteiten krijgen. Maar er zijn ook erg goede oudere solisten, die zich kapot werken en kansen moe ten krijgen voor het te laat is.” De Stichting Nederlandse Studenten Sanatorium, die ad viezen, materiële voorzieningen en begeleiding aan gehandicap te studenten verleent, besteedde de 9000 gulden van het NSO eind vorig jaar aan drie aange paste kamers in een nieuw stu- dentehtehuis te Leiden. Het University Assistance Fund, dat ontheemde studenten bij de voltooiing van hun stu die financieel bij staat, is blij met de andere 9000 gulden, maar benadrukt dat het bedrag uiteraard weinig soelaas brengt in de benarde financiële positie van het UAF, dat momenteel 80 beurzen heeft „uitstaan” on der studenten van 25 verschil lende nationaliteiten. Een volle dige beurs, gebaseerd op 5 stu diejaren, kost het UAF rond 30.000 gulden- Vooral bij Grie ken, Spanjaarden en Portuge zen is grote belangstelling voor Nederlandse beurzen. Het UAF wil een actie gaan voeren om dit jaar de geplande 10 studie beurzen te kunnen uitreiken. In het Nederlands Studenten Orkest spelen verschillende musicerende studenten uit onze omgeving mee. Zo treden op het podium van het Concertge bouw onder meer op Niek de Boer, cello, uit Aerdenhout, die in Groningen psychologie stu deert, Ben van Cranenburg, een toekomstige arts die klarinet beoefent, de fagotspelende - Kitty Jansen en André van den Heuvel in „Vrouw zoekt moord HET NOORDHollands Phil- harmonisch Orkest besteedt volgende week in de landense- rie aandacht aan Oostenrijk. Eerst in Beverwijk, in de Vre- devorstkerk aan de Laan der Nederlanden op woensdag 16 januari en vervolgens op vrij dag 18 januari in het Concert gebouw in Haarlem speelt het NPO onder leiding van André Vandernoot in een gevarieerd operetteprogramma. Als soliste voor beide avonden is de so praan Ursula Benz uit West- Duitsland geëngageerd. Het programma begint met een uit voering van Mozart’s Symfonie no. 36, ook genoemd „Linzer”. Vervolgens is Ursula Benz te beluisteren in een viertal aria’s en recitatieven uit Figaro’s Hochzeit, eveneens van Mozart. De componist Johann Strauss tekent geheel voor het gedeelte na de pauze. De sopraan zingt delen uit Die Fledermaus, ter wijl het orkest de ouverture yan deze operette uitvoert, ge volgd door de beroemde Pizzi cato Polka en het welljcht nog bekendere An der schonen blauen Donau. De opbrengst van de tournee komt, zoals gebruikelijk ten goede aan de Stichting Neder landse Studenten Sanatorium (NSS) en het University Assis tance Fund (UAF). Vorig jaar is een bedrag van 18.000 aan beide instellingen afgedragen Gestreefd wordt naar verder gaande versobering, zodat dit jaar wellicht een bedrag boven 20.000 kan worden overhan digd. Het programma van de 10 concerten bestaat derhalve uit werken van Joseph Haydn (ou verture „L’isola disabitata”), Guiseppe Tartini (vioolconcert in d klein) en Igor StrawinSky („Orpheus”), uit een opdracht- stuk dat dit jaar geschreven is door de Nederlandse componist Mischa Mengelberg en als titel „Onderweg” heeft. De basis van dit „sociaal-realistische muziek stuk”, dat geïnspireerd is op Chaplins „Modern Times” en door verscheidene dirigenten tegelijk wordt aangegeven, vormt „het leven van mensen in een fabriek”. Het bestaat uit 6 delen, die resp. heten: erop af, aan de slag, druk in de weer, even uitblazen, de laatste loodjes en weer op huis aan. Mengelberg noemt „Onderweg” een saluut aan de Russische toonkunstenaars Mosolov en Meytus. Volgens de nieuwe dirigent van het NSO, Maarten Smit (29 Calypso (Marnixstr.) Charles Chaplin in „Th« great dictator”, toeg. 14 j. Dag. 13.45, 16 15, 19.15 en 21.45 uur. Ceintuur(Ceintuurbaan) Ron Ely in „De roep van de zwarte wolven”, toeg. 14 j. Dag (beh. za., zo., wo. midd.) 14, 19.15 en 21.30 uur Centraal (Nieuwendijk) „Naakt op de liefdes- markt”, toeg 18 j. Doorl. voorst, dag. 13, 14.45, 16.30 18.15, 20 en 2145 uur. Cineac (Damrak) Clint Eastwood in „Magnum Force”, toeg. 18 j. Dag. 9.15, 11.30, 13.45, 16. 19.15 en 21 30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr Ochtend en middag 9.30, 11 30 13.30, 15.30, zo. 11.30 uur enz. „Nieuwe avonturen van Tom en Jerry”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur Rijk de Gooyer in „Naakt over de schut ting”, toeg. 14 j City (Leidseplein) Walt Disney’s „101 Dalma- tiners”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. en Wo 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Corso (Kalverstr.) Peter Steinèr in „Vrolijke ontucht in Tirol”, toeg. 18. j. dag. 13 30, 15.45. 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan) Jack Lemmon in „Avan- ti”, toeg. 14 j. Dag 14 en 20 uur. Flora(Amstelstrü Bud Spencer in „Black Tu rin”, toeg. 18. j Dag. 14.30, 19 30 en 21.45 uur. zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 21.45 uur Kriterion(Roetersstr) „Solaris”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, en 20 uur, vr. zo. nacht 23.30 uur Leidseplein Theater(Leidseplein) „Heavy traf fic”. toeg. 18 j. Dag 14.45, 19.3o en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk) Rock Hudson in „Het wespennest”, toeg. 18 j. Dag. 13 30, 15.30, 19 en 21.30 uur Nöggerath (Reg. Breestr.) Diana Rigg in „Theatre of blood”, toeg. 18 j., dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien(Nieuwendijk) „Love, Swedish style”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13 30. 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur. zo 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein) Wim Sonneveld in „Op de Hollandse toer”, toeg a.l. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13 30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan) Wim Sonneveld in „Op de Hollandse toer”, toeg. al.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo 13, 15.15, 19 en 21.30 uur. Rivoli (boven Rialto) Laura Antonelli in Venus in furs”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 30 en 22 uur, zo. 13.30, 16 19.30 en 22 uur Roxy (Kalverstraat) David Chiang in ,,Op de Chinese vuist”, toeg. 18 j. dag. 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Royal (Nieuwendijk) Zie Roxy. Studio K(Boven Kriterion) Humphrey Bogart in „Casablanca”, toeg. 14 j Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur Zo 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur The Movies(Haarlemmerdijk) Dagelijks 19.45 en 22 uur. zaterdag alleen 22 uur „De Blinde fotograaf” en „De Antikrist”, toeg. 18 j. Tuschinski (Reg. Breestr.) Roger Moore in „Live and let die”, toeg. 14 j Dag. 14.15. 19 en 21.30 uur. za en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski (Reg. Breestr Ted Neely in „Jesus Christ Superstar”, toeg. A.l. Dag. 14. 19.15 en 21.45 uur za. en zo. 13 45, 16.15. 19.15 en 21.45 uur. De Uitkijk (Prinsengracht) Liza Minnelli in „Cabaret”, toeg 18 j. Dag. 14, 19 en 2130 uur, zo. 13.15. 15.45, 19 en 21.30 uur. IN DE TONEELSCHUUR is het vrijdag en zaterdag weer lachen geblazen om Ad Fern hout en Ellen Röhrmann met hun korte geestige stukjes van de Franse schrijver Tardieu. Met enige clownerie en type- ringsgrappen halen deze twee jonge spelers erg veel uit de parodistische dialogen van dez: jammer genoeg weinig gespeel de schrijver. Een plezier avondje uit. Het Schafttijdtheater speelt dinsdag en donderdagmiddag voor bepaalde Zijn repertoire loopt van Sweelinck, via Beethoven, Ra vel en Schumann tot aan de componisten van onze tijd. ■at

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13