SPAARBILJETTEN AAN TOONDER TOT 0 Cursussen in Velsen-Noord f 865.- Profiteer nü van een uitgekiend spaarsysteem Bijeenkomst linkse drie we/t ncdadand keuze uit 3 mogelijkheden 2 JAAR f 1000.- f 735.- 4 JAAR f 1000. f 596.- 6 JAAR f 1000.- zo eenvoudig mogelijk: Benzinedistributie Doodstraf Panda Kunstijsbaan Alkmaardermeer Stoplichten? Ja! Lawaaihinder Inkomensverschillen U STORT LOOPTIJD RENTE U ONTVANGT Wereldkampioen schappen Kort, alstublieft! Kort IJmondnieuws „At the Jazzcorner” 19 7 4 ZATERDAG 1 2 JANUARI ter 8? BUURTCENTRUM oor en- n? ter na- BIJ STORTING VAN BOVENGENOEMDE BEDRAGEN ONTVANGT U SPAARBILJETTEN, WAAROP NA 2, 4 of 6 JAAR DOOR DE SPAARBANK EEN DUIZEND GULDEN WORDT TERUGBETAALD. „DE MEL” TERUGBETALING GESCHIEDT STEEDS AAN TOONDER! VRAAG EENS INLICHTINGEN OVER DEZE NIEUWE SPAARVORM Jazzcafé BERYL BRYDEN Tieners JU «MK1® SCHMJVBEE LEZERS «O®» in Irie aan zing E. J. Ch. SCHELFHOUT. wek Redaktie. H. DE RUYTER, Haarlem ADVERTENTIE Sportredactie. en xtra (Van onze correspondent) na ont- aag: •n/of rek- i de isis- veertien- en vijftienjarigen elke vrijdag avond van 19.30 tot 20.30 uur terecht voor badminton, waar Karei Determan als leider zal fungeren. «asis het De Bidt ein- ge- met eet inj P. v.d. SPEK, Bergvenstraat 16, Uitgeest M. H. SCHIPPER-VAN HEIJNSBERGEN, Driehuis. per in toe- noe- een- ijke >to- tide JtC. 9- el- ie- 1 de die zing het wij- ge- ilier leze i bij ’les- oer- wij- men izine een- or- eld ffl- ijfs- ran- rer ijk aal iet de te ling ntal zeeft ters. zing mis- rzen, Jto’s voor bare en i de ven. men e in s de vor men Het •zeld s en mie, het In dit programma zijn de volwassenen evenmin vergeten, getuige de naailes sen, onder deskundige leiding op maan dagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Het lesgeld bedraagt 12,50 per maand, waar de koffie zelfs nog bij is inbegrepen. Dit laatste geldt ook bij het maande lijks cursusgeld van zes gulden voor de deelneemsters aan de ritmische dames- gymnastiek, elke dinsdagmorgen van 9 tot 10 uur, terwijl elke donderdagmiddag van 13.45 tot 15.15. uur onder leiding van Ank Luyting les in het vervaardigen van wandkleden wordt gegeven. Dij het cursusgeld van tien gulden per maand is het kopje koffie opnieuw inbegrepen. Tenslotte is er elke zaterdagmorgen van 10 tot 11 uur nog een cursus judo voor beginners, waarvoor Levi Hagenaar als leider fungeert. F. VAN DER PUTTEN, Haarlem. Aldus begint maandag 14 januari van 16 tot 17 uur. een nieuwe balletcursus, onder leiding van Els Willem, bestemd voor de leeftijden van negen tot twaalf jaar. De kosten bedragen zes gulden per maand. Eveneens op maandag en op dezelfde uren wordt onder leiding van Remy Wijkhuizen een cursus „Van alles wat” gegeven en wel voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Hiervan zijn de kosten drie gulden per maand. Voorts wordt er elke donderdagmiddag onder leiding van Agnes Stam van 15.45 tot 16.45 uur kleutergymnastiek gegeven BEVERWIJK. PvdA, PPR en D’66 houden maandag 14 januari een geza menlijke bijeenkomst in het gebouw „De Wijkerbaan” aan het Kennedyplein in Beverwijk. Op de agenda staat een bespreking van de agenda voor de gemeenteraads verkiezingen op 17 januari. De ledenvergadering van de PvdA, die zou worden gehouden op 14 januari is uitgesteld tot 21 januari. VELSEN-NOORD. Het buurtcen trum „De Mei”, gevestigd aan de Geel- vinckstraat in Velsen-Noord zal zich, na de geslaagde vakantie-activiteiten voor scholieren, thans weer gaan bezighouden met de uitbreiding van een aantal clubs, zodat nieuwe leden hiervoor welkom zullen zijn. Dit geldt niet alleen voor de schoolgaande jeugd, maar ook voor tie ners en volwassenen. en het gaat ons er per slot van rekening om alle aanvragen vóór vrijdag afgehandeld te hebben. Als de aanvraag dan achteraf toch niet voor benzine, maar voor L.P.G. bestemd blijkt te zijn geweest, dan wordt de aanvraag op nieuw behandeld". Wel is het volgens de heer Bakker zo, dat werkelijk foutief ingevulde formulieren bij binnenkomst op het kantoor terzijde worden gelegd. Op minder drukke momenten wordt door de medewerkers dan bekeken of de fout niet alsnog gecorrigeerd kan wor den. Een rol zou bij de gehoorde klach ten wel kunnen spelen, dat menigeen teleurgesteld is over de hoeveelheid toe gewezen benzine. Overigens heeft het kantoor een klachtendienst. Hartekreten van mensen die worden gehinderd door de herrie van racende auto’s en dergelijke, voornamelijk in het raceseizoen in Zandvoort roepen bij mij enige reactie op. De frequentie van die races is niet zo erg groot, zeker niet elke 14 dagen. Ik moge de klagers het vol gende ter overdenking voorleggen: zon dag 23 december maakte ik met mijn vrouw een wandeling langs Spaamdam- seweg, Heksloot, Slaperdijk, Vergierde- weg en verder huiswaarts. Gedurende deze, anderhalf uur durende, wandeling werden we bijna een uur getrakteerd op een, door ons ter plaatse niet gewaar deerde hoeveelheid geluid, voortgebracht door een versterker-installatie op het terrein van de H.F.C. Haarlem. Wanneer ik dan bedenk dat die voetbalclub iedere 14 dagen een thuiswedstrijd speelt, voor afgegaan door een vol uur oorverdoven de herrie aan muziek, de vocale prestaties van de toeschouwers, tijdens 't „spel” laten we maar buiten beschou wing en dat gedurende 3 a 4 maan den, dan kan ik de Zandvoorters en de daar rustzoekenden slechts gelukwensen. Tegelijkertijd heb ik medelijden met allen, die onder de „rook” van het Haar- lem-terrein wonen. Die „rook” bereikte op die, voor mij gedenkwaardige, zondag zelfs Spaarndam. Het is prettig te weten dat „Haarlem” daarvoor van de gemeen te een stevig subsidie ontvangt, terwijl de rensport de herrie op andere sponsors moet proberen te verhalen. F. TIJSTERMAN, Haarlem. Terwijl de kleine bedrijven en zelf standigen hun formulieren voor extra benzinetoewijzing zo snel mogelijk in vullen, zijn er in de gemeente Haarlem ambtenaren die zich geroepen voelen hun stempel te drukken op deze distri butie. (dit letterlijk en figuurlijk). Met de bekrompenheid die de ambtenaar twintig jaar geleden zo sierde, worden de ingestuurde formulieren bekeken. Vol gens de heer Hoekstra, ambtenaar in Haarlem, wordt elk formulier waar men wat heeft vergeten, al is het maar een streepje, voorzien van een stempel on geldig. Bij andere gemeenten, zoals Vel sen, proberen de ambtenaren de aanvra gers zo goed mogelijk te helpen en de distributie op gang te brengen. Deze ambtenaren die wel logisch denken, ne men aan dat, wanneer men op het aanvraagformulier heeft vergeten de let ters L.P.G. door te strepen, dat het om benzine gaat. Maar in Haarlem moéten enkele ambtenaren weer zo nodig, wat weer verspillen van benzine betekent om de nodige stempels en handtekeningen te verzamelen voor een nieuwe aanvraag. Deze heren (of kleine olieboertjes) worden bedankt! De grote toevloed van „ingezonden stuk ken" die plaats vragen in onze rubriek „Schrijvendelezersschrijvendelezersschrij- ven" noopt ons paal en perk te stellen aan de lengte van de ontboezemingen. Een lengte die de laatste tijd weer de spuigaten uit loopt. Wij moeten onze schrijvende lezers met nadruk verzoeken zo beknopt mogelijk te zeggen wat zij willen zeggen, waarbij een lengte van 250 woorden als maximum moet worden beschouwd. De redactie behoudt zich het recht voor té lange beschouwingen te retourneren, tenzij de inzender er uit drukkelijk zijn toestemming bijvoegt tot bekorting door de redactie zonder overleg. Ik moet heftig protesteren tegen de rechtse indoctrinatie aanwezig in Panda in uw blad van 8 januari. De burge meester steekt hierin een rede af, waar uit zonneklaar blijkt hoe groot een ge vaar Fant is voor de samenleving. Deze Fant heeft dan ook ondervonden dat klassebewustzijn hem ontdeed van de middelen voor het maken van consump tieve artikelen, na een gefundeerde klas- sestrijd uitgevoerd op zijn bezittingen. Het waarheidsgehalte van die toespraak wordt bepaald door deze te toetsen aan de ideologische grondslag van dat be wind, het is dan ook ergelijk dat met de burgemeester de feitelijke inhoud van diens toespraak wordt verguisd. J. KROON, Haarlem. Het zijn de deskundigen die een mas samoord in de vorm van een oorlog op touw zetten, bepalen hoe groot de win sten zijn, die in de zakken van enkelen vloeien en de armoede van de man op de werkvloer bepalen. Zij zijn het ook die bepalen of we verder zullen leven of dat we met z’n allen naar de knoppen gaan. Deze deskundigen zijn voor een groot deel produkten uit een weten- schapsfabriek, die niets anders doen dan het hun geleerde in praktijk brengen en daarbij een zo hoog mogelijke titel met het daaraan verbonden salaris te ver werven. Tot deze deskundigen behoort ook ir. J. G. Jongenelen, hoofd van het arrondissement Alkmaar van de Rijks waterstaat. Hij staat in dienst van een wals, die kost wat het kost doorgaat met produceren zonder de vraag te stellen of de zaak al dan niet is achterhaald en wat er al is vernield. Het Alkmaarder- en Uitgeestermeer is er een goed voorbeeld van. Hier wordt niet gekeken naar het milieu dat wordt verpest door de zandwinning, welke er momenteel gaande is. Er wordt niet gevraagd aan de duizenden recreanten in de regio’s IJmond-Zaanstad en Alkmaar die de dupe worden. Voor de watersport betekent het een verhoging van de golfslag, wat inhoudt dat het Meer in zijn totaliteit ongeschikt wordt voor de kleinere scheepjes. Hierdoor wordt ook de wedstrijdzeilsport benadeeld. Er kun nen geen wedstrijden meer gehouden worden. Er kunnen geen boten meer ankeren voor de rietkragen, omdat de grond welke geschikt is om te ankeren, wegzakt in een bodemloze put. Voor de sportvisser is het on'doenlijk om te gaan vissen, want er is geen vis’ meer of ze is aangetast (met name de brasem). Grond onder de rietkragen welke een natuur lijke oeverbescherming vormen, glijdt weg. De dijken rondom het meer begin nen weg te zakken. Het zoutgehalte wordt hoger. In het vakblad voor biologen van november 1973, blz. 118-119, is een on derzoek gepubliceerd dat in W.-Duits land heeft plaatsgevonden (limvologisch onderzoek). Hierin komt een grafiek voor waaruit blijkt dat beneden een bepaalde diepte het zuurstofgehalte nul is, zodat er geen zuurstof gebruikende organismen kunnen voorkomen. Dit is maar een klein gedeelte van wat de wals van Rijkswaterstaat veroorzaakt. Maar zij zijn deskundig. De mensen die er al jaren en jaren vertoeven, zijn in de ogen van diezelfde deskundigen maar domme mensen zonder ogen. Maar het is hun brood. Het is wel noodzaak dat elkeen zich op een zo kort mogelijk termijn inzet door een briefkaartje met een handteke ning te zenden aan onderstaand adres. Het is de bedoeling om deze tijdens de begrotings-behandeling van Verkeer en Waterstaat in de Tweede Kamer in fe bruari aan te bieden. Dit appel geldt voor watersporters, sportvissers, recreanten en anderen die van het mooie Alkmaarder- en Uitgeestermeer willen blijven genie ten. Naschrift: Op het distributiekantoor in Haarlem past men er voor de naarn te krijgen van bekrompen kleine olieboer. „Dat het hier zeker niet bureaucra tisch toegaat, is toch al wel gebleken: we hebben met z’n allen keihard zitten werken om op tijd klaar te komen met de behandling van de aanvragen”, zo reageert één van de medewerkers, de heer Bakker. Het verwijt, dat opnieuw een aanvraag zou moeten worden inge diend als simpelweg vergeten wordt de letters L.P.G. door te strepen, wijst hij al zondermeer van de hand. „We nemen dan gevoeglijk aan, dat het om benzine gaat. Dat is in de meeste gevallen raak soms voor de heer Gorter geen waarde? Doodstraf is geen straf, maar moord met voorbedachte rade en degenen die haar uitspreken en uitvoeren, zijn in mijn ogen vulgaire moordenaars. Mensen die verontrust zijn over onze veiligheid op de weg, zouden we wel „het geweten van Velsen” mogen noe men. De plaatsen die genoemd zijn, zijn er maar enkele van een grote reeks. Dat iemand van 90 jaar op deze verschrikke lijke manier moest heengaan, is afschu welijk. Maar het allerafschuwelijkste is dat de heer Van Strien niet de enige is die in onze gemeente op een dergelijke manier is verongelukt. Als de ondingen die „oversteekplaatsen” worden genoemd konden vertellen, kwamen er heel wat verhalen, en dat zijn dan niet van die erg vrolijke verhalen. Maar, ze spreken niet, en dat gééft ook niet, want er zijn gelukkig mensen die dat kunnen doen, en dat zijn de gebroeders Kloosterhuis. Die kunnen komen met data én feiten, en dan zou er mogelijk bij enkele men sen van B. en W. een rood lichtje kunnen gaan branden, als tenminste daarvoor nog energie genoeg is. Wij kunnen beter allemaal wat meer betalen voor stoplichten, dan Voor prachtige we gen en boulevards bij het strand. Aan stoplichten hebben we het hele jaar tenminste iets. Iemand uit Amerika zei over ons IJmuiden en het verkeer: „Ze rijden hier alsof ze bezeten zijn; een mens mag blij wezen als hij bij het oversteken het vege lijf kan redden!” (deze man was net 50, dus nog niet bejaard). Hoe zou men van mensen,die aan het verkeer deelnemen beleefdheid willen verwachten, als ze hierin thuis niet zijn opgevoed? Een heer moet je eerst zijn en dan is er nog een klein kansje dat je het ook in het verkeer kan waarmaken. Daarom moeten er stoplich ten komen, om de mens te dwingen met zijn naaste rekening te houden. Zaterdag hebben we de loting gehad van de wereldkampioenschappen voetbal ’74. We moeten het zonder de Russen doen. En waarom? Rusland nam zijn eigen standpunt in toen het in Chili moest speken in een stadion waar men sen zijn gedood, gemarteld en gevangen gehouden. Het grootste deel van de we reld was het met de Russen eens. Er werd protest aangetekend bij de FIFA, de voetbalorganisatie die zegt sportief te zijn, en naastenliefde hoger te achten dan geweld. Nu moest deze FIFA gelast ten dat de Russen toch moesten spelen op dat terrein. Ik vraag mij af: waar blij ven de rechten van de mens? En waar bleven de opinies van de wereld, die het, toen Rusland zijn besluit nam, met dit land eens waren? Iedereen had toen medelijden met de mensen die daar, gemarteld zijn en gaf toen blijk van waardering voor het standpunt van de Russen. Maar nu liet men niet de leeuw maar Rusland in zijn hemd staan; zelfs de Oostbloklanden deden niets. Iedereen dacht aan het geld dat men bij de W..K zal kunnen verdienen, zelfs de rijke FIFA. En zo werd Rusland gediskwalifi ceerd. Nu heeft Rusland zondag j.l. weer protest aangetekend met het verzoek alsnog Chili te doen uitschakelen. Laten we hopen dat die W.K.-voetbal sportief zullen verlopen. P. VAN DER AART, Maastricht. Naschrift: De Russische voetbalbond heeft het geheel aan zichzelf te wijten dat hij in deze situatie verzeild raakte. Briefschrijver had uit publikaties kun nen weten dat de Fifa na de staatsgreep in Chili voorstelde beide wedstrijden op neutraal terrein te spelen. De Russen weigerden dat. Na een onverwacht on gunstig resultaat in Moskou (0-0( waar door de kansen van Chili stegen), wilde de Russische bond echter wél uitwijken, wat reglementair niet meer kon. Boven dien weigerde Rusland een overigens nooit helemaal officieel geworden voor stel om in een ander stadion dan dat van Santiago te spelen. Tegenover de ver dachtmakingen die briefschrijver opvoert, kan men de in het voetbal algemeen opge- wropen veronderstelling plaatsen dat Rusland via deze actie een afgang in het kwalificatietoernooi heeft willen ontlo pen. punt van schrappen. Ik hoop dat de heer Knippen bovenstaande er van overtuigd is dat zijn manier van voorstelling uitermate bedriegelijk is en dat hij, en met hem zo gortig, dat ik niet kan Gorter willen vragen: Is er ooit mens op deze aardbol geboren die het recht meekreeg, om zijn medemens te Vermoorden, of tot den dood te veroor delen of te martelen? Weet de heer Gorter dat moordenaars ook zij zijn die zich het recht aanmatigen hun me demens, wat deze dan ook gedaan mag hebben, tot den dood te veroordelen en dat diegenen die het martelen van hun medemens in toepassing brengen, gewe tenloze en laffe misdadigers zijn? Weet de heer Gorter soms wat het zeggen wil de dood te ondergaan? Ik ben zelf verschillende malen op het randje aan de dood ontsnapt. Bij een instorting in de mijn waar ik werkzaam was, bleef ik met een collega op een diepte van 476 meter, drie dagen en vier nachten opge sloten, en de laatste ogenblikken met het hoofd van mij bewusteloze colega op mijn schoot, tot dat ik zelf het bewust zijn verloor. Ook bij het bombardement van Leipzig, in de nacht van de derde op de vierde december 1943, toen ik daar als gedeporteerde verbleef, ontsnapte ik op het randje aan de vuurdood door een brandbom die op enkele meters boven mijn hoofd uiteen spatte. Door deze voorvallen kan ik een beetje aanvoelen wat doodgaan betekent. Was de heer Gorter bij het neerschrijven van deze verschrikkelijke woorden zich wel bewust van wat hij daar schreef? Hoe zou hij tegen over het feit staan, indien hijzelf die straf zou moeten ondergaan. Wat voor zin heeft het nog meer geweld in het leven te roepen en de heren rechters tot moordenaars te verlagen? Wij willen toch beschaafde mensen zijn en waarom werd er dan eens geschreven; hebt uw naaste lief gelijk Uzelve, of heeft dat Op de jaarvergadering van de Katho lieke Onderwijs Vereniging te Arnhem heeft de voorzitter, de heer Rh. M. •Knippen te kennen gegeven dat naar zijn mening de inkomensverschillen in het onderwijs te groot zijn. Hij achtte het niet juist, dat een kleuterleidster 1720,bruto per maand verdient en een schoolleider bij de grootste middel bare school 5121,d.w.z. bijna 200% meer. Ervan uitgaande dat deze bedra gen juist zijn, heb ik, aan de hand van Elseviers Belasting-Almanak 1973, de netto inkomsten berekend volgens ta riefgroep I (ongehuwd, geen kinderen). Bij een jaarinkomen van f 20.640 betaalt de kleuterleidster 5.300 belasting. Be steedbaar inkomen is 15.340. Het be steedbaar inkomen van de schoolleider is 61.452 min f 29.254 belasting dus 32.198 of wel 110% meer dan dat van de kleuterleidster- en geen 200%, zoals de heer Knippen stelt. Bij navraag bleek mij dat een kleuterleidster voor haar salaris plm. 30 uur per week werkt, 23 schooluren en 7 uur vóór en na school tijd. Eén van de twee leiders van een middelbare scholengemeenschap van 1900 leerlingen werkt voor zijn inkomen gemiddeld 60 uur per week. Als goed schoolmeester kan de heer Knippen uit rekenen dat de kleuterleidster en het hoofd van een scholengemeenschap on geveer hetzelfde bedrag per uur verdie nen. Waar de kleuterleidster de verant woording draagt voor maximaal 36 leer lingen en onze schoolleider voor plm. 900 leerlingen én het lerarencorps, hij langer studeert en dus veel later gaat verdienen en bovendien altijd eerst vele jaren als docent werkt vóórdat hij schoolleider wordt, lijkt het mij dat de algehele nivellering bij de inkomens in het on derwijs al een feit is en de K.O.V. dit haar prioriteitenlijstje kan De wijze waarop een aantal kortzich tige gemeenteraadsleden van Velsen hebben gereageerd op het verzoek om subsidie van de Stichting Kunstijsbaan „Kennemerland” hebben mij en waar schijnlijk vele lezers van uw krant ver baasd. Als geïnteresseerde in het gehele project is het mij opgevallen dat met name de gemeente Velsen steeds ge tracht heeft het project op de lange baan te schuiven en desnoods te torpe deren. De weifelende houding van deze gemeente kwam steeds onder andere ar gumenten naar voren. Aan de andere kant toonde men zich positief door wel toestemming te verlenen voor een deel neming aan de regionale huis-aan-huis- collecte. Door onder andere het boven beschreven twijfelen is het gehele pro ject een aantal jaren uitgesteld. Dat een aantal leden in de gemeenteraad zich afwijzend hebben opgesteld tegenover het project, kan zonder meer worden gerespecteerd, maar dan moeten de ar gumenten, die aangevoerd worden wel zuiver worden gesteld d.w.z. het moeten waarachtige argumenten zijn. Allereerst wordt het argument „Schip van bijleg” gebruikt. Het staat m.i. zon der meer vast dat nagenoeg alle sporten in Nederland tot de zogenoemde „te- kort”-sporten kunnen worden gerekend (vgl. Economisch Statist. Berichten juli 1972). Zowel het betaalde als het ama teurvoetbal bestaan dank zij subsidiëring van overheidswege. Dit geldt ook met betrekking tot tal van andere sporten. Het zijn om in Velsense termen te blijven „schepen van bijleg”. Slechts en kele sporten behoren tot de categorie, die zichzelf bedruipen, bijvoorbeeld, ten nis, paardrijden etc. Indien het principe van kostendekking gehanteerd zou worden, zou de prijs van het actieve/passieve bezoek veel hoger komen te liggen. Het is m.i. ook niet te voorkomen, dat er in de huidige fase van de maatschappelijke ontwikkeling bij de stimulering van actieve en passie ve recreatie tekorten optreden in de exploitatie. Dit is ook niet onredelijk. De „gekozenen” in de gemeenteraden heb ben m.i. de taak dit in te zien. Als men niet mee wil doen aan een dergelijk regionaal project, moet men gewoon „neen” zeggen en niet wachten tot de kosten ongeveer 30 percent hoger zijn geworden. Dit is een onwaarachtige hou ding. Hopelijk zullen bij de komende ver kiezingen gemeenteraadsleden die ter men gebruiken als „de tijden van Ard en Keessie zijn voorgoed voorbij” niet meer herkozen worden en zullen zij zich realiseren dat „de tijden van dit soort kortzichtige en slecht argumenterende gemeenteraadsleden voorgoed voorbij zijn. Op 10 december las ik in uw blad een artikeltje, overgenomen uit het Neder land Juristenblad, van de hand van de Haagse jurist W. Gorter. Al lezende vond ik wat de heer Gorter hier schreef, nalaten hem van repliek te dienen. Ik zou de heer een ADVERTENTIE /paarbank m.m.v. Harlem Street Paraders Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, drs. J. Reehorst en de wet houder van openbare werken, de heer C. Ockeloen zullen maandag 14 januari geen spreekuur houden. in het vervolg zo eerlijk zal zijn om bij vergelijkingen uit te gaan ven het netto inkomen en het aantal uren dat daar voor gewerkt moet worden. N. DAMMERS-VOGEL, Velsen voor drie gulden per maand ook nog kooklessen kunnen worden gevolgd. En wel donderdagmiddags van 16.30 tot 17.30 uur onder leiding van Ans Korte- kaas voor de leeftijden van zes tot negen jaar, terwijl kinderen van tien tot twaalf jaar elke vrijdagmiddag van 16.30 tot 17.30 van Fredy kookonderricht kunnen krijgen. Spaarne 104, Haarlem Zondag 13 jan. v.a. 21.00 uur Verder is er voor tieners elke woens dag van 19.30 tot 20.30 uur balletavond, waar zij voor zes gulden per maand aan kunnen deelnemen, met op oezelfde avonden van 20.30 tot 21.30 uur badmin ton en volleybal onder leiding van Han van Roon. Tenslotte kunnen dertien-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7