Wel daad van Nederlandse regering geëist CHILEENSE REGERING Minister Yamani hoopt dat Arabische VALT DEN UYL AAN olieboycot niet lang meer zal duren Dader Amsterdamse wurgmoord gepakt Koeweit: benzine Ontvoerd kind vermoord voor vliegtuigen te duur Weer brand in Frans oliedepot =JEnta dit naug} Fietser drijft machine aan 1 4 if OVERSTROMINGEN TN WEST-BERLIJN TEISTEREN JAVA A „Inmenging in binnenlandse zaken” Dode bij onlusten in Bangkok MAANDAG 1974 1 4 JANUARI 2 I Overschrijven Niet wachten §.s Concessies Prijs te hoog J (Van onze correspondent) (Van onze redactie in Amsterdam) Iodo t( WEERRAPPORTEN Breuk in bestuur W.A.-stichting (Van onze correspondent) Rotterdam Twente Vlissingen Z.-Limburg Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbrück De Bilt Deelen Belde Eindhoven 12 20 0 9 2 15 9 uur uur uur uur 9 6 1 1 Zijn ouders een vermogend artsen echtpaar hadden op grond van een anonieme brief een losgeld van 15.000 dollar betaald. De politie verdenkt drie jongelui uit de buurt. Bij een van hen werd een bedrag van 14.600 dollar ge vonden. NEW YORK. Een 14-jarige jongen die vorige week dinsdag uit een jeugd centrum in Lakewood in de staat New York werd ontvoerd, blijkt te zijn ver moord. Zijn lijk werd zondag bij een grote speuractie in een bos in de omge ving gevonden. De agrarische school van de ABTB in Groenloo gaat met een make-upcursus voor paarden beginnen. Vooral vrouwen blijken voor deze cursus belangstelling te hebben. Bisschep Serafeim van loanninia is zaterdag gekozen als nieuwe aartsbis schop van Griekenland na zijn verkie zing door een raad van bisschoppen. Hij werd bevestigd in het kantoor van de Griekse president. P g g h P h h 1 vai pai wc OOI 1 tin wzw nnw z zw o nw zzo zo no n 10 14 2 12 14 15 2 0 7 17 3 20 18 8 4 15 7 10 SANTIAGO. (Reuter-ANP) De Chi leense militaire regering heeft premier Den Uyl schending van het principe van niet-inmenging in de binnenlandse aan gelegenheden van een ander land ver weten. De junta beschuldigde hem er ook van dat hij „vage en oppervlakkige” opmer kingen over de toestand in Chili heeft gemaakt. w< tu to na ee: ee: Sn ge i c l V t Hi Pli ge: vn alc 1 va br; zal wc aai he bn eig br< te kei eei fu ge ve on lel h( de M pc zo be m t h v de ra; ge 5 5 5 5 6 5 5 6 5 6 3 5 2 9 6 5 0 -5 -2 3 12 6 0 0 1 U.4 0.3 0 4 0 0 3 3 1 4 0.4 2 2 2 0.7 6 4 0 0.1 0.2 3 0.2 0 0.3 0 2 6 0 3 1 0 0 0 0.1 o 3 6 3 12 3 2 10 DJAKARTA (ANP). Het Indonesi sche persbureau Antara meldt dat er bij overstromingen in Oost-Java die de erg ste sinds jaren worden genoemd, zeven tien mensen verdronken zouden zijn en tientallen vermist worden. AMSTERDAM De Westduitse Jus titie zal mettertijd vonnissen vellen ovei de twee mannen die ervan worden ver dacht dat zij een week geleden de 44- jarige Amsterdamse hotelbediende Frans Idema vermoordden. De moordbrigade van de Amsterdamse politie heeft de zaak inmiddels tot klaarheid gebracht. Een innig samenspel met de Westber- lijnse recherche leverde dit weekeinde al de arrestatie van één der twee verdach ten op: een 28-jarige Duitse metselaar- Hij werd in West-Berlijn gepakt in het huis van zijn vriendin. Drechsel paste er ook voor zich als interimbestuurder op te stellen. Hij wenste zijn bestuurszetel niet ter be schikking te stellen wanneer een nieuw definitief bestuur, gek’ozen zou moeten worden, zoals Hessel en Wiegersma voorstelden. Hij zei voorts het in gewe ten niet te kunnen aanvaarden dat vol gens hem dringend npodzakelijke maat regelen op de nieuwe bestuursstructuur zouden moeten wachten. leiden van de hand en verweten Muller daarna ondemocratisch optreden, omdat hij niet naar hun argumenten wilde luisteren. weken geleden verklaarde hij dat de Nederlandse regering met slechts één gebaar in de richting van de Arabische landen de opheffing van de boycot kon bewerkstelligen. „Er is meer dan alleen een gebaar geweest”, aldus Rabani gis- treavond, „want de regering heeft in feite toch een positieve interpretatie gegeven aan de Midden-Oostenverklaring van de negen EEG-landen. Zon Maan op VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: Voortduren van het huidige weertype zon der vorst. Aantal uren zon: 0 tot 3. Minimum tempe ratuur: 2 tot 8 graden boven normaal. Maxi mum temperatuur: 2 tot 8 graden boven nor maal. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 60 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. Normale temperaturen tot 20 januari: mini mum -1, maximum 5 graden. Weer in binnen- en buitenland Een 22-jarige student heeft zich za terdag vastgeketend aan een hek op de trappen van de St. Pieter in Rome uit protest tegen de onderdrukking van de intellectuelen in de Sovjet-Unie. Na een half uur hebben de Vaticaanse wachten de ketenen doorgezaagd. De vijf zijn het ook niet eens met het plan om van Dennendal een onafhanke lijke inrichting te maken. Een autonoom Dennendal lijkt hen pas gerechtvaardigd wanneer kan worden aangetoond dat dit in het belang van de pupillen gebeurt. Wel zeggen ze de filosofie van Dennen dal met betrekking tot de benadering van de pupillen in grote lijnen te onder schrijven. De breuk in het bestuur van de W. A Stichting kwam vrijdag aan het licht tijdens een vergadering van het bestuur met de werkgroep ondernemingsraad. Hessel en Wiegersma verklaarden daarin de problemen integraal te willen aan- pakk’en. Hetgeen betekende dat eerst duidelijke afspraken moesten worden gemaakt over de bevoegdheden van de verschillende organen binnen de Stich ting, zoals het bestuur, de onderne mingsraad en de W.A.-raad (een tot nu toe adviserende groep van interne mede werkers en externe deskundigen). Pas In de afgelopen nacht is in Gronin gen een 25-jarige man uit Paramaribo neergestoken en kort daarop overleden. Hij was na èen cafébezoek bij een ruzie betrokken geraakt. wanneer die bevoegdheden zijn vastge legd, kan, zo meenden Hessel en Wie gersma, tot het nemen van maatregelen worden besloten. De beide nieuw benoemde bestuursle den stelden zich daarbij achter het ad vies van de W.A.-Raad, waarin wordt gesproken over een algemeen bestuur. Het dagelijks bestuur zou daaraan reke ning en verantwoording verschuldigd zijn. Drechsel en Middelhuis de laat ste is demissionair voelden niets voor die bestuurlijke opzet. Zij hielden vast aan het door dr. Veldkamp (inmiddels afgetreden) ontworpen concept dat voor ziet in een krachtig, klein stichtingsbe stuur dat de eindverantwoording draagt. ZS M CIS C (g 11 11 11 10 12 10 11 11 10 12 8 16 8 16 11 7 6 Engeland, Frankrijk, Spanje en België, vooral omdat we met die moeilijkheden rekening willen houden. Wij kunnen concessies doen aan die landen die al leen maar verklaren dat alle gebieden, door Israel bezet in de oorlog van 1967. vrijgegeven moeten worden, in hun ge heel. Wij willen best de moeilijkheden van de olieverbruikende landen in over weging nemen, maar we vragen ook aan die landen de problemen te zien van ons Arabieren. Als u een standpunt inneemt dat tegen onze gevoelens ingaat, dan nemen wij de vrijheid om u te straffen, zoals u dat in het Westen noemt”. „Wat we zoeken zijn actieve daden om ons te helpen een waarachtige en recht vaardige oplossing te vinden voor dit conflict. Rechtvaardig voor iedereen. Dat is de enige basis voor onze acties om trent de leveranties van olie. We willen het belang van iedereen respecteren en niet alleen van een uitgelezen groep*?. Op Celebes hebben vloedgolven en stormen huizen en moskeeën vernield. Minister Belaid Abdessalam, de Alge rijnse minister voor Energiezaken met wie Yamani een rondreis langs een aantal westerse hoofdsteden maakt voegde er nog aan toe: ,,Het feit dat de Arabische landen sinds oktober verschillende maatregelen hebben genomen heeft een aantal landen in moeilijkheden ge bracht en daarom hebben we onze pro- duktie weer verhoogd voor Japan en Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Tunis Volgens GS van Gelderland kunnen bejaarden geen vrijstelling van de mi lieuheffing krijgen. Op gen verzoek om vrijstelling van de Algemene Bond van Bejaarden antwoordden ze dat de wet dat niet toelaat. ROME De Saoedi-Arabische minister Zaki Yamani heeft zater dag in Rome gezegd dat hij hoopte dat de totale boycot van Nederland niet lang zou duren. Hij eiste wel dat de Nederlandse regering een daad zou stellen die de Arabische landen de gelegenheid gaf hun em bargo gedeeltelijk of helemaal op te heffen. Op onze vraag of de mi nister voor Oliezaken van Saoedi- Arabië van mening was dat de boy cot van Nederland werkte, ant woordde hij: „In ieder geval komt er geen Arabische olie in Nederland. Dat de grote oliemaatschappijen zorgen dat er meer olie komt uit raffinaderijen in Italië, Frankrijk en Engeland en dat er meer ruwe olie arriveert uit Nigeria, Vene zuela en Iran, dat is niet onze zaak, maar die van de olieverbruikende landen”. Dennendal geen verantwoording meer te kunnen nemen over een deel van deze afdeling. Enkele groepsleiders hadden zich in een motie van wantrouwen van Van Nek afgewend. Deze zegt over dui delijke aanwijzingen te beschikken dat Muller zelf de hand heeft gehad in deze actie. Het overgrote deel van het perso neel in het kinderpaviljoen vond dat er geen enkele reden was zich tegen het beleid van Van Nek uit te spreken. Ook de oydercommissie van de kinderafde ling op Dennendal had in een brief aan het bestuur gesteld uiterst tevreden te zijn over de werkzaamheden van de supervisor en drong erop aan Van Nek zo spoedig mogelijk' weer in dienst te nemen. De woordvoerder van Dennendal voorspelde geweldige problemen wan neer Muller zou worden ontslagen. „De kans op een opstand van Dennendal is dan groot.” Hij verheelde echter niet dat de moeilijkheden even sterk binnen de staf van Dennendal liggen als daarbui ten. Immers vijf van de 13 stafleden hebben zich officieel van het beleid van Dennendar ten aanzien van de benoe ming van Wiegersma en Hessel gedistan tieerd. Zij wezen hardé acties die tot politieoptreden zouden hebben kunnen Yamani waarschuwde wel dat de posi tie van Rotterdam als doorvoerhaven ondermij nd zou kunnen worden en hij waarschuwde de Nederlandse regering ook geen olie die voor andere landen is bestemd, via Rotterdam toch zelf te gebruiken. Op onze vraag of er strenger gestraft zal worden als blijkt dat het embargo niet effectief is in Nederland eh als de Nederlandse regering verder geen knievallen doet, antwoordde Yama ni: „Wij willen niemand straffen, wij zijn tegen niemand. Als iemand een bepaalde politiek voert dan is dat zijn verantwoordelijkheid en als een regering niet wil samenwerken dan is dat de verantwoordelijkheid van die regering. Wij in ieder geval zoeken samenwer king”. Een fout in de telefooncentrale in Venlo heeft gistermiddag een twee uur en twintig minuten durende storing ver oorzaakt. Al die tijd waren brandweer politie en ongevallendiensten telefonisch niet bereikbaar. In het stadspark het Valkenberg in Breda is in de nacht van zaterdag op zondag een 32-jarige Marokkaan door vijf jongelui zo met messen en fiets- kettingen afgetuigd dat hij in een zie kenhuis moest worden opgenomen. De Amsterdamse politie heeft zater dagnacht vijf jongelui aangehouden van wie wordt aangenomen dat ze deel uit maken van een terreurbende in het noordelijk stadsdeel. De vijf maakten deel uit van een groep jongelui die twee agenten, die arriveerden op een melding van een gevecht bij een clubhuis, aftuig den. De politie verwacht nog meer ar restaties. De vorige week dinsdag op verden king van spionage in West-Berlijn gear resteerde Poolse diplomaat is in het weekeinde vrijgelaten. Een woordvoerder van de Westberlijnse Justitie wilde niet zeggen welke motieven hebben geleid tot de vrijlating van de plaatsvervangend marine-attaché. De diplomatieke on schendbaarheid van de Pool zou een rol hebben gespeeld, zo zeggen goed ingelich te kringen in West-Berlijn. zw zw 2ZW ZW ZZW zw ZZW zw ZZW zw n windstil z zzw z z w zzo w zzo w o zzo zw zw nw UTRECHT. Prof. dr. S. Wiegersma en prof. dr. W. Hessel hebben aan B. en W. van Utrecht en Gedeputeerde Staten meegedeeld hun benoeming in het be stuur van de psychiatrische inrichting Willem Arntsz Stichting niet te aanvaar den. Volgens de heer Hessel hebben zij dit besloten op grond van verschillen in inzicht met de twee overblijvende be stuursleden, drs. W. Drechsel en J. A. Middelhuis over de wijze van besturen. Een woordvoerder van de zwakzinni genafdeling Dennendal in Den Dolder vertelt echter dat Wiegersma en Hessel het niet eens zijn met het plan van Drechsel om Dennendal-directeur drs. C. Muller te ontslaan. Drechsel heeft Mul ler zaterdagmiddag bevolen om vanmid dag op het bestuursbureau van de W. A. Stichting te verschijnen. Verwacht wordt dat wanneer Muller niet instemt met de herindiensttreding van het door hem geschorste Dennendalstaflid H. van Nek’, het bestuur de directeur zelf zal ontslaan. Muller schorste Van Nek, omdat deze had verklaard als supervisor van de 71 pupillen tellende kinderafdeling van NÏMES (Reuter) In een oliedepot in de omgeving van de Zuidfranse stad Nimes is gisterochtend vroeg brand ont staan. De brandweer zag kans het vuur te beperken tot een tank met duizend liter stookolie. Andere tanks met 80.000 liter olie bleven behouden. Functionarissen zeiden dat de brand wellicht was aangestoken. In de afgelo pen weken hebben in drie andere Franse olie-opslagplaatsen zware branden ge woed die waren aangestoken. Van de brandstichters ontbreekt nog elk spoor. Hun bedoelingen zijn niet duidelijk. In de verklaring van het Chileense ministerie van Buitenlandse Zaken, waarin deze beschuldigingen worden geuit, wordt gezegd dat het ministerie met deze verklaring reageert op de op- Een dertienjarige Haagse jongen is zaterdagmiddag bij een twistgesprek met een leeftijdgenoot door een derde jongen met een mes neergestoken. Hij werd aan een long geraakt en moest in een zie kenhuis worden opgenomen. De Encyclopaedia Brittanica komt voor het eerst sinds 45 jaar met een volkomen nieuwe editie op gewijzigd formaat. De operatie kost ongeveer hon derd miljoen gulden. De nieuwe, vijf tiende editie komt op 1 maart uit en zal 43 miljoen trefwoorden tellen. Er zijn dertig banden. De standaarduitgave gaat vermoedelijk een dikke 1600 gulden kos ten. De ministers Yamani en Abdessalam heoben in Italië niet precies gekregen wat zij zochten. Zij vroegen Italië zich duidelijker uit te spreken over de gren zen van Israel en de Palestijnse kwestie. Minister Yamani gaf toe dat de prijs van ruwe olie erg hoog was geworden. Zijn regering vond die prijs zelfs té hoog niet dat die prijs niet recht vaardig was, aldus Yamani, maar zij zag wel het gevaar wat betreft de betalings balans voor de ontwikkelingslanden. Minister Abdessalam waarschuwde tenslotte de verbruikende landen om niet naar de pijpen van Amerika te dansen bij een nieuwe energiepolitiek. Beide ministers proberen een wig te drijven in een gesloten front van de olieverbruikende landen. Na Rome gaan zij naar Duitsland, Japan en de Verenig de Staten.-Zij willen afzonderlijke con tracten waarbij politieke en economische concessies worden gedaan. Met hun snel gevulde schatkisten willen zij vooral westerse technologie kopen en de isolatie van Israel. De consul van Koeweit in ons land, de heer M. Rabani, is in tegenstelling tot Yamani van mening dat de boycot haar doelstelling al volledig heeft bereikt. Hij is dan ook zoals al eerder gemeld voor opheffing van de boycot. Enige laar. Hij had er vele malen gelogeerd Het signalement dat men in het hotel van hem opgaf, paste exact op dat van een van de Duits-sprekenden uit het café. Hij werd dadelijk herkend toen, de Duitse politie telefoto’s overstuurde. Men was in Duitsland trouwens ook al op zoek naar de Berlijner, omdat hij nog vonnissen had uit te zitten. Later, vrijdagavond, vond men in het jèugdhotel een der andere Duitsspreken den uit het café. Hij was de man die eerder was weggegaan. Hij maakte er geen geheim van dat hij maandagavond inderdaad in het café was geweest en verwoordde meteen de bekentenis van de metselaar: dinsdagochtend vroeg was de metselaar aan zijn bed gekomen met de mededeling dat hij een mens had gedood. De ethnoloog had het voor ken nisgeving aangenomen en ieder was weer gaan slapen. De ethnoloog leverde ook het spoor naar de andere Duitser. Om hem verder te kunnen volgen moest de politie naar Amsterdam-Oost, waar hij een kamer had. In de spullen die hij daar had achtergelaten vond de politie een identi teitsbewijs waarop een foto zat die het mogelijk maakte onomstotelijk vast te stellen dat hij de tweede Duitser was geweest die met Frans Idema was mee gegaan. Hij wordt nu nog gezocht. De metselaar kon al snel Worden ge pakt. Tussen de rommel die hij in Am sterdam had achtergelaten, vond de poli tie een brief die bestemd was voor zijn vriendin in West-Berlijn. In Amsterdam rees het vermoeden dat de metselaar op zijn minst contact zou opnemen met de vrouw. Zaterdagoch tend ging een verzoek naar de Westber lijnse recherche om eens bij de vrouw langs te gaan en informaties in te win nen. Al dezelfde avond kwam een tele foontje waarin de Westberlijners meld den dat de metselaar in het huis van zijn vriendin was gearresteerd. Amsterdamse politiemensen zijn nog dit weekeinde naar West-Bérlijn gereisd. In de loop van gistermiddag konden ze melden dat de metselaar ruwweg had bekend. Andere politiemensen zijn naar elders in Duitsland gereisd om de twee de verdache op te sporen. Omdat het geen gewoonte is dat een land zijn eigen ingezetenen uitlevert aan het land waar ze een misdrijf hebben gepleegd, zullen de twee Duitsers in eigen land terecht moeten staan. BANGKOK (AP). Bij vechtpartijen in Bangkok tussen elkaar beconcurre rende groepen studenten is een student doodgeschoten en zijn verscheidene an deren gewond geraakt. De onlusten de den zich vrijdagavond voor tijdens een popconcert. De studenten bestreden el kaar met vuurwapens en molotov-cock- tails. Veertig studenten vluchtten een poli tiebureau binnen. Een menigte buiten dreigde het bureau in brand te steken tenzij de vluchtelingen zouden worden uitgeleverd. Enkele studenten beweerden dat het dodelijke slachtoffer door de politie is neergeschoten maar volgens de politie hebben andere studenten hem gedood. Woedende studenten staken een vrachtwagen van de politie in brand voor monniken uit een naburige boed dhistische tempel en vertegenwoordigers van de studentenbond een einde maak ten aan de gewelddaden. DINSDAG 15 JANUARI Hoog water 8.40 uur en 21.06 Laag water 4.20 uur en 16.47 DINSDAG 15 JANUARI op 8.42 uur onder 16.58 1.24 uur onder 11.15 De Britse bedrijven mogen als gevolg van de energiecrisis maar een be perkte hoeveelheid elektriciteit per dag gebruiken. Het gebeurt dan ook regel matig dat, als die hoeveelheid is opge bruikt, de lampen en. de machines uit gaan. Ricky Marshall, hoofd van de boorafdeling van een kasregisterfabriek in Brighton, heeft er wat op gevonden. Zodra het elektriciteitsbedrijf de stroomtoevoer stopzet, stapt hij op een fiets die hij zo heeft veranderd dat er elektriciteit mee kan worden opgewekt. Als hij verschrikkelijk hard trapt, kan hij één boormachine en de lopende band gaande houden. merkingen die premier Den Uyl op 28 december in een vraaggesprek voor de radio heeft gemaakt. Geen van deze opmerkingen wordt echter aangehaald. Het ministerie zegt dan in zijn verkla ring dat premier Den Uyl een werkelijk schandelijke oppervlakkigheid ten toon heeft gespreid voor een man die zo’n hoge functie bekleedt in een bevriende natie. Hij toonde „een volslagen gebrek aan kennis inzake de sociale en economische problemen waarvoor niet alleen Chili maar ook andere Latijns-Amerikaanse landen zich geplaatst zien”. Hij had ook in onaanvaardbare be woordingen zijn mening gegeven over de huidige Chileense regering en wps zelfs zovef gegaan dat hij - gelukkig vage en onnauwkeurige - opvattingen had ont vouwd over de manieren om het verzet in Chili te steunen. Premier Den Uyl riep op vrijdag 2! december in een radiouitzending van de Partij van de Arbeid op tot een interna tionale actie voor een nieuw, vrij Chili. De actie moest volgens drs. Den Uyl gevoerd worden op politiek niveau door organen van de Verenigde Naties en door de socialistische internationale. Er was een eerste bedrag overgemaakt aan de Chileense verzetsbeweging. Maar dit was volgens de premier niet genoeg. De actie moest worden voortgezet jn internationaal verband. Het is niet al leen een zaak voor ons, zo zei drs. Den Uyl in de uitzending. „Ik hoop dat velen bereid zijn meer te geven voor de vrij heid in Chili”. 8.40 uur en 4.20 uur en KOEWEIT (Reuter).De president- directeur van de Koeweitse luchtvaart maatschappij heeft in het weekeind verklaard, dat zijn onderneming'wellicht haar vluchten op Europa zal moeten beperken, als daar de brandstofprijzen opnieuw worden verhoogd. Volgens hem ondervinden Arabische luchtvaartmaat schappijen op sommige Europese lucht havens „buitengewoon grote moeilijkhe den”. Het blad „Kuwait Times” waarschuw de gisteren dat Britse en Italiaanse luchtvaartmaatschappijen de kans lopen van represailles als de afhandeling van Arabische vliegtuigen in Londen en Ro me niet verbetert. Het hoofd van de Koeweitse lucht vaartmaatschappij, Faisal Al-Foelaidj, deelde mee dat de Organisatie van Ara bische Luchtvaartmaatschappijen bin nenkort zich in Cairo gaat beraden over de wijze waarop de weerslag van de internationale brandstofcrisis kan wor den ondervangen. Volgens „Kuwait Ti mes” is intussen de regering van Koe weit verzocht, langs diplomatieke weg ér voor te zorgen dat de Koeweitse lijn vliegtuigen in Europa snel en tegen een redelijke prijs kunnen tanken. Amsterdam half bew. half bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. Den Helder onbewolkt zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt regen geh. bew. half bew. regen mist half bew. half bew. Kopenhagen geh. bew. Lissabon geh. bew. zw. bew. zw. bew. Luxemburg geh. bew. geh. bew. licht bew. licht bew. windstil 17 regen half bew. regen regen mist onbewolkt regen geh. bew. mist windstil zw. bew. windstil motregen half bew. zw. bew. windstil Frans Idema werd vorige week woensdagmiddag vermoord gevonden in zijn woning aan de Korte Keizerstraat in de Amsterdamse binnenstad. Onderzoek in de buurt leverde de rechercheurs van de moordbrigade een spoor op, dat begon in een café. Frans Idema had daar maandagavond gekaart, gebiljart en gedronken met een vriend en drie Duits sprekende mannen, vanwie hij er twee kende. Eén van de vreemde lingen had het café al tijdig verlaten. Na sluitingstijd nodigde Frans Idema de twee overgebleven vreemdelingen uit nog even een slokje bij hem thuis te drinken. De vriend voelde er niet voor. Bij verder onderzoek in de buurt stuitten de rechercheurs in een jeugdho- tel even verder op de Kromboomssloot op de naam van de Westberlijnse metse- Lissabon Locarno Londen x zijn vriend en

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2