Kansen op vergelijk nemen toe Zwarte handel in OLIESITUATIE LIJKT GUNSTIG benzine op komst Zevibel somber w Nu nog grotere winsten met de 6 NMB- Renteverhoging tot 9% eese HM-1 Spaarwinst- biljcttcn. Oplossing Puzzel: EEN BOS IS LETTERLIJK EEN VERADEMING 'Ib "tb ‘tb. "ik VV" Zes maanden cel mogelijk CNV-Bouwbond wil Autovak uitgesteld cao verlengen Vragen over steun aan De Tijd U hebt keuze uit 6 mogelijkheden: 15 DINSDAG 15 JANUARI 1974 Interventie Energiebeleid Dank WEEKHOOFDPRIJZEN Kalkar-ontheffing niet verleend U stort f 865,33 4.326,66 699,96 3.499,81 596,27 ƒ2.981,34 7’/2% 714% 8% 8’/4 9 9 Rente U ontvangt 1.000,- ƒ5.000,- ƒ1.000,- 5.000,- ƒ1.000,- 5.000,- Looptijd 2 jaar 2 jaar 4’/2 jaar 41/2 jaar 6 jaar 6 jaar Een andere manier van sparen, met een leuke spaarwlnst na 2,41/z of 6 jaar. De NMB Spaarwinstblljetten zijn aan toonder en verkrijgbaar aan de kas van elk NMB kantoor. De Uitslag puzzel nummer 16 Haar den )0 uur iJAAfl ermijn s het ssante en. ran bij irl ki ser- rk) Ondanks alle huiveringwekkende grote obstakels acht men in Londen de kans toch vrij groot dat Amerika samen met zijn economische partners over de olie- hindernis zal komen. Dit omdat Was hington de steun zou hebben van Saoe- di-Arabië. Men is er vrijwel zeker van dat koning Feisal, als dank voor de diensten van Henry Kissinger tijdens de jongste Israelisch-Arabische oorlog en tijdens het huidige vredesoverleg, bereid is president Nixon te helpen bij het normaliseren van de oliesituatie. Zoals Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in Midden-Noord- Holland Anders zouden zij verdrinken in de relatief goedkope Aramco-olie. Wat be treft de gewilligheid van Feisal ten op zichte van Nixons wensen, zou weinig twijfel behoeven te bestaan. Zie de on verwachte productieverhoging door de OAPEC per 1 januari en de stabiliserins van de prijzen, waartoe de OPEC vorige week in Geneve besloot. Zie ook de verklaring van Yamani dat de olieprij zen verlaagd moeten worden. ader rate elinge raus nen. kijken C. M. Haar- Vraag sens Inlichtingen over deze spaar mogelijkheden. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK W. A. M. V. en wat sn l is en In Londen, het bestuurlijke centrum van West-Europa inzake olie, gaan de deskundigen zelfs nog een stap verder. Zij verwachten dat binnen een maand voldoende Arabische olie verkrijgbaar zal zijn om de economieën van de wes terse geïndustrialiseerde landen op het oude niveau draaiende te houden. eigenlijk geen reden meer is, waarom niet binnenkort de mammoettankers met Arabische olie weer rustig en zonder geheimzinnigheid zullen kunnen pende len tussen bijvoorbeeld Ras Tanura (Sa- oedi-Arabië) en Rotterdam. tende malaise, die daarvan het gevolg zou zijn, doet Amerika zich, zo vertelt men in Londen, zo beijveren om orde op oliezaken te stellen. „De voorziening van olie en de mone taire problemen illustreren bij uitstek hoe afhankelijk de landen in de wereld van elkaar zijn geworden, hoe onmoge lijk puur egoïstische politiek is en hoe dodelijk het is voor een ieder om een volkomen onafhankelijke koers te varen. De energiecrisis in het bijzonder is een zaak, waarbij het algemeen belang ook ieders eigen belang is”. Deze woorden zijn van Henry Kissinger, de minister van buitenlandse zaken van de Verenig de Staten. De verwachting is dan ook dat er op 11 februari in Washington onder leiding van Amerika zal worden gestreefd de fundamenten te leggen voor een constel latie, waarin alle drie partijen (de pro ducerende landen, de oliemaatschappijen en consumerende landen) aan hun trek ken kunnen komen terwijl toch de olie niet zo duur wordt dat de wereldecono mie gevaar loopt. Gezien het feit dat de drie partijen elkaar sinds medio oktober wat macht betreft niet veel meer ontlo pen. concludeert men in Londen, dat er LONDEN (ANP) De ondergang van het avondland door een blijvend tekort aan ruwe olie lijkt momenteel niet meer zo erg waarschijnlijk. Uit de haven van Rotterdam komen steeds hoopvoller berichten. De Arabieren worden vriendelijker. Mahmoed Rabbani begint zelfs naar Nederland te glimlachen. In Rome vertelde sheik Yamani dat er nu meer ruwe olie naar West-Europa stroomt dan in september, vóór het uitbreken van de ener giecrisis. De door de regering in verband met de oliecrisis genomen maatregelen (zon- dagsrij verbod en benzinedistributie) heb ben de autobranche bijzonder zwaar ge troffen, aldus de RAI. Gebleken is dat de verkoop van nieuwe personenauto’s in de maanden november en december 1973 met bijna 30 percent is teruggelo pen, terwijl de omzet van gebruikte auto's met meer dan 50 procent is ge daald. Ook de werkplaatsbezetting in de automobielbedrijven is verslechterd. On der de huidige omstandigheden is er in het autobedrijf bijzonder weinig animo om kostbare investeringen te doen in nieuwe werkplaatsapparatuur. De exposanten, die aan autovak zou den deelnemen, zien over het algemeen weinig heil in een tentoonstelling. Een enquête van de RAI onder de deelne mers wees uit, dat de grote meerderheid voor uitstel van de vakbeurs was. Het ligt nu in de bedoeling Autovak te houden in de tweede helft van januari 1975. Hugo Perez de la Salvia, minister van mijnzaken in Venezuela, stelde dat in Genève erg duidelijk: De oliemaat schappijen zijn geschikte partners waar het marketing en transport betreft, maar het onderhandelen doen we liever met de consumerende landen”. Of met ande re woorden: de OPEC wil af van de aan inflatie onderhevige overeenkomsten met de grote maatschappijen. Onderhandelin- gen met de consumerende landen zou de olieproducerende landen beter garanties kunnen oplveren voor een voldoende hoog inkomen, ook op lange termijn. Het Witte Huis zou dat op twee ma nieren proberen te bereiken. Ten eerste door druk uit te oefenen op de Arabi sche olieproducenten. Eerst kwam er de verklaring van James Schlesinger, de minister van defensie, die de Arabieren militaire interventie in het vooruitzicht stelde, als de economie in de consume rende landen ontwricht zou dreigen te worden. Vervolgens opperde vice-presi dent Gerald Ford de mogelijkheid om in de Arabische landen de voedselvoorzie ning te verstoren. Tenslotte riep presi dent Nixon de belangrijkste consume rende landen op voor een energieconfe- rentie, waar de voorbereidingen zouden kunnen worden getroffen voor recht streekse onderhandelingen tussen de westerse landen en hun in de OPEC verenigde leveranciers. Deze derde actie van het Witte Huis wordt in Londense kringen evenzeer gezien als een pressie middel tegen de OPEC als de tweede manier, waarop Amerika chaos en reces sie probeert te voorkomen. /1,16. Groothandelaren in witte benzine zeggen in staat te zijn benzine te leveren tegen ƒ1,10 per liter, die de pomphouder dan kan verkopen met enkele centen winst. De deskundigen in Londen vinden overigens niet dat de oliemaatschappijen het verdienen om als „zwarte pieten” te worden afgeschilderd. Men wijst erop dat zij, hoewel zeker niet uit altruïsti sche overwegingen, erin geslaagd zijn alle landen naar evenredigheid van olie te voorzien, een mondiaal energiebeleid avant la lettre. Wat dat betreft vinden de experts dat de regeringen van de diverse landen nog wel iets te leren hebben. Dat zou zeker gelden voor de beheerders van de nationale schatkisten, die, zo vindt men, best eens met minder genoegen zouden kunnen nemen dan de ongeveer zestig procent accijns, die nu op olieproducten wordt geheven. (Van onze correspondent) UTRECHT. Binnen enkele dagen komt bij verscheidene pompen benzine te koop zonder bon voor vermoedelijk Een auto Peugeot 104: Mevrouw C. Douven, Baand 55, Neer (L.). Philips-kleurentelevisie: P. Plooy, Honthorststraat 29, Den Haag. Pioneer stereo-installatie: Mevrouw C. van Sikkelerus-Groene- woud, Mauritsstraat 4, Hoorn. Voor 850 Bauknecht-apparaten: M. W. Verhelst, Joost de Moor- straat 1, Axel. Carnielli hometrainer roeiapparaten: D. H. Bakker-Lindner, Prins Bernhardlaan 9, Bussum. Singer-naaimachine: Mevrouw F. E. Lammers-Veldhuizen, Spij- kerpad 45, Deventer. De wil van de Verenigde Staten om de chaos te bezweren kan volgens insiders in Londen ook worden afgelezen uit het feit dat Washington zijn best doet om sommige van de wensen van de OPEC te verwezenlijken. Het topoverleg op 11 februari van de consumerende landen is immers precies wat de producerende landen voor ogen staat: het leggen van de basis voor een systeem, waardoor de prijs voor ruwe olie vastgesteld zou kunnen worden zonder de bemoeienis van de grote maatschappijen. VLISSINGEN (ANP). De afsluiting van de Oosterschelde zal de Zeeuwse visserij op een produktieverlies van rond ƒ35 miljoen of 70 pct. van de totale omzet per jaar komen te staan. Van de ruim 500 Zeeuwse visserijbedrijven met in totaal 1200 arbeidsplaatsen, blijven er na de afsluiting 30 tot 40 over, goed voor een paar honderd arbeidsplaatsen. Daarom zien wij de viering van het 25-jarig bestaan van onze vereniging Ze vibel (de Vereniging voor Zeeuwse visse- rijbelangen) niet zo zonnig tegemoet, aldus de voorzitter, mede-oprichter van Zevibel, de heer A. Lockefeer uit Hulst. Dit 25-jarig jubileum, dat op vrijdag 25 januari in Vlissingen gevierd wordt, betekent voor de Zeeuwse visserij eigen lijk een historisch moment. In 1974 wordt er beslist over de toekomst van de Zeeuwse visserij en dus ook over de levensvatbaarheid van de vereniging. Het jubileum zal dan ook in het teken van de strijd voor een open Oosterschel de staan, meent de heer Lockefeer. Onze hoop is nu gevestigd op het advies dat de onafhankelijk Oosterschelde-commis- sie-Klaasez binenkort aan de minister zal uitbrengen. De heer Lockefeer ver wacht dat de meeste van de 500 leden van Zevibel op dit historisch jubileum in Vlissingen aanwezig zullen zijn. DEN HAAG (ANP). De CHU-Ka- merleden van Lei jenhorst en Tolman hebben CRM-minister Van Doorn giste ren schriftelijke vragen gesteld over de financiële steun van twee miljoen gulden aan het dagblad „De Tijd”. Zij informe ren of de regering thans de principiële beslissing genomen heeft om voortaan noodlijdende dagbladen permanent te subsidiëren, ongeacht de ecenomische Perspectieven van de betreffende dag bladen. Ook meent men te weten dat de prijs van ruwe olie voorlopig niet zal stijgen. 1,75 voor een liter benzine, zoals onlangs in het vooruitzicht werd gesteld, noemt men belachelijk. De nieuwe lijst- prijs van US doll. 11,65 per barrel Opec- olie zou aan de benzinepomp een prijs verhoging van „slechts” acht cent behoe ven te betekenen om de. hogere kosten voor de oliemaatschappijen te dekken. Een spoedige vrede aan het oliefront, dat wil zeggen een ononderbroken, vol doende en niet onmogelijk dure aan voer naar de consumerende landen, ver wachten de Engelse experts op grond van het feit dat Amerika zich in de strijd heeft gemengd. Dit verklaart men aan de hand van een rapport van het Internationaal Monetair Fonds, waarin wordt voorspeld dat, als er niets veran dert, de consumerende landen dit jaar een gezamenlijk deficit te wachten staat van niet minder dan 65 miljard dollar. Een starre houding van de Opec zou voor de industrie in Japan en West- Europa, die alleen maar tot bloei heeft kunnen komen dankzij goedkope olie, een nekslag betekenen. De wereldomvat- bekend, is de energiecrisis en de daaruit voortvloeiende prijsexplosie van ruwe olie het gevolg van de embargo’s en de productieverminderingen (hoe gering ook) door de Arabische leden van de OPEC, verenigd in de OAPEC. Saoedi- Arabië nu zou als enige producent in staat zijn om de olieprijs te manipule ren. Als de Aramco (Arabian American Oil Company), eigendom van Standard Oil of California, Texaco, Esso en Mobil Oil) de kranen wijd opendraait, dan zouden de andere producenten zich wel moeten conformeren aan de (gematigde) opvattingen van koning Feisal. AMSTERDAM (ANP). De RAI heeft besloten de tentoonstelling Auto- vak’74 (internationale vakbeurs voor Ga- rage-uitrusting), die van 21 tot en met 27 maart in het RAI-gebouw te Amster dam zou worden gehouden, uit te stellen tot januari 1975. De weinig rooskleurige situatie in de autobranche is aanleiding geweest tot deze maatregel. Insiders van de benzinemarkt zeggen dat er voldoende benzine is, maar dat de officiële handelaars die vasthouden zo lang de regering de gevraagde prijsver hoging van 10 cent niet goedkeurt. Op de zwarte markt zijn tussenhandelaren wel bereid dat dubbeltje op tafel te leggen en ze zijn daardoor in staat zoveel benzine te kopen als zij willen. Voor de pomphouders is de moeilijk heid, dat zij aldus ingekochte witte ben zine (eigenlijk zwarte benzine) niet kun nen tanken via de pompen van de offi ciële benzinemaatschappijen, omdat die in de gaten houden hoeveel de dealers verkopen. Maar veel tankstations van zelfstandige garagehouders beschikken over reservetanks waarop zij een eigen, niet geregistreerde pomp kunnen zetten. Het ministerie van economische zaken waarschuwt dat dergelijke handel in zwarte benzine een dubbele overtreding is: zowel van de Distributiewet als van de Prijzenwet. Benzine mag alleen maar verhandeld worden met een vergunning, aldus het ministerie, en bonnen vormen die vergunningen. De overheid oefent geen controle uit op de voorraden bij de pompstations, maar deze kunnen officieel alleen aan nieuwe voorraden komen tegen inlevering van geïnde benzi- nebonnen. Koop en verkoop van zwarte benzine lijkt alleen op te sporen door het ministerie als pomphouders op he terdaad worden betrapt. „Een prijs van ƒ1.16 per liter ligt boven het toegestane maximum”, meent het ministerie. De maximum straffen op dergelijke economische delicten bedra gen zes maanden gevangenis of 100.000 gulden boete. Hierbij is overeengekomen, dat behal ve de indexering (prijscompensatie) van 31 december vorig jaar, de dertig gulden toeslag zal worden uitbetaald in een vast bedrag van ƒ6,92 per week. Bovendien zullen alle vergoedingen worden ver hoogd met het percentage waarmee de prijzen sinds 1 november 1973 naar schatting zijn gestegen. De bondsraad maakte bij een en ander het voorbe houd, dat de loonmaatregel die het kabi net aan de Kamer heeft voorgesteld, op 18 januari ongewijzigd in de staatscou rant wordt gepubliceerd. CNV-voorzitter J. Lanser gaf de bondsraad een toelichting op de gebeur tenissen rond het stranden van de feder atie van de drie vakcentrales. De bonds raad stelde zich unaniem achter het be leid van het CNV-bestuur. De leden be treurden het, dat de federatie nu verder af lijkt dan ooit. op akkoord voorstel van het bondsbestuur looptijd van de CAO voor de bouwnij verheid met drie maanden te verlengen. DEN HAAG (ANP). Verzoeken van enkele bedrijven om ontheffing van de Kalkar-bijdrage worden niet ingewilligd. Een onderzoek van de gronden waarop de ontheffing is aangevraagd heeft tot de conclusie geleid dat de betrokken bedrijven vooralsnog niet voor onthef fing in aanmerkipg komen, aldus minis ter Lubbers (Economische Zaken) in antwoord op vragen van het PPR-ka- merlid Jansen. Volgens hem zouden Pé- chiney, Aldel en Akzo gevraagd hebben de Kalkar-heffing niet te behoeven te betalen. Hij verwees naar de poging van Ja pan, Engeland, West-Duitsland en Frankrijk om zich via „zelfzuchtige” bi laterale ruilhandelsovereenkomsten met Arabische landen zeker te stellen van voldoende olie. Mede uit wat Kissinger zei concludeert men in Londen dat Amerika bittere ernst maakt met het doordringen van West-Europa en Japan van de noodzaak om nu meer dan ooit de handen ineen te slaan. Ironisch ge noeg, zo zegt men in Londen, is het eens te meer Amerika, dat West-Europa er aan moet herinneren dat er zoiets be staat als de Europese Gemeenschap. Overigens hebben ook de Arabische lan den belangstelling getoond voor econo mische verdragen met de EEG. Andere weekprijzen elders in het land: Ilford diaprojetor: Mevr. Van der Meis, Tacituslaan 10, Eindhoven, C. M. de Jong- Schraa, Berloishof 65, Temeuzen; Half jaar Skol bier: A. J. W. v.d. Dries, Nachtegaal- laan 112, Goes; Voor 300 AaBe-artikelen: A. H. v.d. Wouw-Bergers, Clausstraat 4, Berghem bij Oss. Irisette donsdeken: B. Baggerman, Vierhoutenstraat 21, Den Haag. Van Schuppen tapijt: P. Emons. Copernicusstraat 308, Den Haag. Erik elek trische deken: J. P. Meij, Mezenlaan 65, Dieren. 12 fles Hooghoudt jenever: Mevr. Van Vliet, Passavanklaan 9, Arnhem. Il ford elektronenflitser: C. J. de Rooij, Oranjeplein 80, Dongen en M. C. Oosting, Raamweg 16, Vught. Lundiaakst: C. D. Levinga, Adr. v. Ostadestr. 25, Hoogezand. Kinsbergen herenpolshorloge: Mevr. Van Grol, Noordwal 35, Oestburg. J. Inden briljantring: G. Brands, Kleine Kerkstraat 3, Steenbergen. V. D-cadeau- bon 100: Mevr. A. Helmes-Blom, Korna- lijnlaan 76, Groningen, Frans Ellioth, Von- dellaan 418, Groningen, G. v. Hensberg, Poorterweg 22, Helden (L.), R. Posthuma. Winterjanstraat 12, Eindhoven. Kodak ca mera: H. J. van Es, Heuslantstr. 152, Rotterdam. Doos a 12 bus Sprème: A. Visser, Zingerskamp 9, Laren, A. Vugts, Piet Heinstraat 21, Vught, Th. van Rens, Palsstraat 13, Millingen aan de Rijn, Mevr. A. Wolsink-Bos, Rijksweg 66, Laag Keppel, A. Kraan, Bloesemstraat 47, Utrecht, Mevr. J. Rompen, Joh. Vermeerlaan 91, Hel mond, G. Beekers-Govers, Diepestraat 3, Hulten (Gilze), Mevr. Kuijer, Kerkpad Z 99, Soest. Lois jeans: E. Treffers, Loeve- stein 21, Ugchelen (Apeldoorn) en B. Wal ther, Luciastraat 31, Beek. Reader’s Digest atlas: Mej. A. Gerardu, Irenestraat 9, Cadier en Keer. Meulenhoff plantenboek: Ch. de Vos, Jhr. Ruys de Beerenbrouck- straat 19, Brummen. De Gruyter levensmidd.Mevr. T. J. H. Evers-Lentjes, Hofsteestraat 9, Haalderen (Gld). Lultlngh puzzelboek: J. L. Vette, v.d. Waalstraat 122, Vlaardlngen. Pak Stil- bépan produkten: J. Breedveld, Wester- straat 27, Delft. Pak posters Afrikaans Verkeersbureau: H. A. van Lieshout, Be jaardenhuis 7, Lierop (gem. Someren), A. F. Zuijderwijk, Kerkstr. 12, Kwintsheul. A. Wachter-’t Hoen, Minosstraat 81, Rotter dam, R. J. v.d. Heijden-Geerdes, Cliostraat 197, Eindhoven, C. M. Doedens-Luijkx, Zandvaart 7, Breezand. Jago shawl: Mevr. J. F. Brons, Hoofdweg 100, Wagenborgen, T. van Dam. Zambesidreef 104, Utrecht. Marja van Beek, Nieuw Beimerhof 3, Dieren, Mevr. E. G. de Vos-de Footer. Vier Continental autobanden: W. Methorst, Schepelplantsoen 3, Wor mei. Twaalf flessen Hooghoudt jenever: F. Keerwolf, Briandlaan 131, lem. Doos a 12 bus Sprème: G. v.d. Klugt, Kerkhofstraat 13. lem. Twaalf flessen Spa-water: W. van Hoepen-van El, Rottumeroog 1, Zaan stad; A. Janssen-Ploeg, Mr. J. Ger- ritszlaan 9, Haarlem. Setje Orlane oogmake-up: A. W. Winkel, Oosterparkstraat 54, Zand- voort; mevr. N. Gigengack, Bloemen- daalsestraatweg 52, Santpoort-Zuid. Giemme autowashandschoen: P. van Amsterdam, Adr. Loosjesstraat 48, Haarlem. Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: J. van Zanen, Wachterstraat 188, Zaan dam; mej. T. Valk, Zinneveltlaan 9, Santpoort. ABN-Spaarboekje met 100: IJ. Hijmans, Ligusterlaan 17, Haarlem. sen-Kersten, Burg, van der Meulenlaan 36, Gendt. S. J. van Leeuwen, Van Eckhoud- laan 36, Utrecht. P. Aronstein, Thorbecke- plein 14, Amersfoort. A. J. Weg, Weustink- plantsoen 7, Hengelo (O). E. Albers, Guido Gezellestraat 9, Nijmegen. L. Euser-Berg- hout, Parallelstraat 6, Rhoon. G. v.d. We tering, Kallenbroekerweg 86, Barneveld. J. Dek, Dwarsweg 34, Overberg (Utr.). J. Scholten, Schaepmanstraat 31, Apeldoorn. Mevr. A. M. v Bergen, Hoppekampweg 12, Peize (Dr). J. Eisinga, Grevelingenlaan 13, Stadskanaal. Mevr. W. Hilverda-Spler, Zit tend 9, Westwoud (N.-H.). W. H. v. Bree, Vier Ambachtenstraat 15, Sas van Gent (Z.V1.). Mevr. Posthumus, Mauritsstraat 6, Deurne. H. J. Sengers, Kamperfoellestraat 43, Nijmegen. M. Olieslagers, Bredaseweg 18, Oosterhout. E. G. Damwijk, Kornoelje- straat 34, Groningen, Mevr. L. T. Jansen- De Graaf, Merkusstraat 112, Den Haag. Mevr. M. Vliegen, Aureliushof 109-H. Maastricht. P. E. R. ie Blanc, Eikendaal. Liempde. Timmermans-Mennes, Kerkstraat 11, Roggel. I. Jansen, Mgr. Hermuslaan 8. St. Michielsgestel, Mevr. G. J. Niesten, v.d. Kamlaan 59. Delft. L. Haans, Sheckenlaan 15, Loon op Zand. H. Goossens, Woudse- weg 37, Den Dungen. R. Eggenhuizen. Boudoon, Rentmeesterlaan 2, Nijmegen. J. H. G. v. Haaster, Elzenhof 8, Nootdorp Mevr. C. Notermans, Op het Schoor 25, Roermond. Giemme autowashandschoen: Mevr. v. Helmond, Kuzenbrink 44, Heino (O). M. v. d. Werf-Simons, Glbsonstraat 30, Deven ter. Th. Delsing-Hovens, Oranjeweg 33, Rheden. Mevr L. v. Gemert-Jansen, Schoenerstr. 62, Eindhoven. 6 flessen Coca Cola: Mevr. Fr. Blok Schuris, Hogewoerd 62, Leiden. Victoria kersenbonbons: I. R. W. te Pas, v. Linschotenlaan 12R, Hilversum. F. J. Deelen, Catsstraat 25. Vlaardlngen, Bakker, Riouwstraatt 73, Utrecht. J. Deursen, Hendrikstraat 16, Veghel. J. Dijk man, Pearsonlaan 31, Utrecht. T. Nieuwen huize, Lippe Biesterfeldweg 94. Loosdui- nen. Boek Plasticvreter van Bruna: J. W. H. Roesink, Ultslagweg 86. Hengelo. M. van der Brink-Geurs, kulnderstraat 18, Blokzijl (O), J. den Ambtman, Hoekenburgplein 5. Rijswijk (Gld) M. P. Rakké, Valparaiso- dreef 125, Utrecht. Puzzel Bornse Cartonn,- UTRECHT (ANP). De bondsraad van de Hout- en bouwbond-CNV heeft zich gisteren op zijn vergadering in Utrecht akkoord verklaard met het om de Biesbosstraat 38, Middelburg. Pak Knorr produkten: Mevr. Garstenveld-Waijerdink. Veldpapendijk 5, Groenlo. Apag tanden borstel: Th. v.d. Holst-Otto, Rijswijkseweg 149, Den Haag, R. W. Akkerman, België- laan 152, Enschede. Revlon set: Mej. M. Berkhout, Dijkstraat 10, Brielle. Boek „Prins Claus” De Boeke rij: J. G. Kerver, Wooldebrink 16, Ensche de, G. H. Ziemerink, Bultsweg 350. Glaner- brug (O), Mevr. H. I. v.d. Broek, Chur- chilllaan 36. Leiden, H. J. Vriens, Noord- singel 100, Bergen op Zoom, W. M. Wolfs. Pres. Steijnstraat 23, Eindhoven, Mevr. A. Hooft-Graafland Heldring, Oude Rijksweg 491, Rouveen. Boek „Het Leven” van Luiting: M. L. de Graaff, Lange Nieuw- straat 64, Utrecht. Slof Roxy sigaretten: W. A. van Gils, Karei Doormanl aan 10, Breda. Jlm Olij, Erfgooierstraat 34, Hilversum. 12 fles Spa water: familie Van Dijk, Regentesselaan 26, Weert (L). Set a 5 paar Jovanda kousen: Jos v.d. Berg, Henry Govaertsweg 19, Maastricht, L. de Kok-Kuipers, Rlet- bergstraat 276, Oss. Mevr. A. Vermaten, J. Beukerweg 10, Renkum. Mevr. Van Gurp, Rechterenstraat 51, Breda. Mevr. D. Vro lijk, Lyonnetstraat 124, Den Haag. P. Deij, Merellaan 179, Capelle a.d. IJssel. H. Mul der, Donzelaarsweg 8, Oene (Epe). C. Bu- zan, Rousseaustraat 36, Apeldoorn. H. J. Lubberdink, Wengersteeg 3, Lochem. Thea Heesakkers, Driekoningenstraat 1, Rosma len (Post Nuland, N.-Br.). H. J. M. Huis man, Kraayenberg 8906, Wijchen. B. van Rijssel, Bokt 3, Eindhoven. A. C. Bruin- Groot, Zwaagdijk 420 -(1924), Zwaagdijk Mevr. A. Bunlng-Paps, Louis Davidsstraat 91, Den Haag. J. v.d. Draai, Zwolseweg 41A. Heino (O), A. Weevers, Delagoastraat 24, Den Haag. J. C. Hogeboom, Beneden- dijk 42. Olst, H. K. Kracht, Wiersum. Gackingastraat 7, Hoogkerk. R. A. M. Verweij, Klaroenstraat 7, Nijmegen. A. Kamstra. Weerdesteinstraat 67, Breda. Setje Orlane oogmake-up: Mevr. Lukas- fabriek: M. J. A. Lammers-Dijcks, Fronho- venstraat 2, Vlodorp, I. Bakri, Aart van der Leeuwlaan 101, Delft. Mevr. J. A. Hermann-Van Ingen, Maarschalk Wa- vellstr. 7, Tilburg. F. M. Seegers, Nieuw- straat 17, Alphen (N.Br.). H. J. Holz, Dahliastraat 130, Den Helder. NS-dagtrip: W. Hofman, Goudenregen- singel 22, Pljnacker. ABN-spaarboekje met f 500. D. J. Berendse, Van Rootselaarstraat 11, Amersfoort. C. D. Vermeulen, Pr. Beatrixlaan 63, Katwijk aan Zee, G. Bru ning, Steijnweg 12, Oosterbeek, M. Vroeg- op, Van Ostadelaan 228, Alkmaar, L. Schoenmaker, Etsberg 14, Vlodrop. ABN-spaarboekje met ƒ100: Mevr. J. Bosman. Haverkampsweg 36, Nijmegen. Mevr. E. Meesters-Gillesen, Pijnboomstraat 8, Oudenbosch. Albert Mohr, Geuzenberg 5-son 4563. R. G. Labat, Cramerslagplein 82, Arnhem, A. J. Hollestein, Den Helder - straat 253, Den Haag, A. van der Ziel, Waldkade 26. Meppel. J. Frljters, Krom- mestraat 44, Sprundel (N.Br). C. Paulisse. Mariniersweg 16, Oud-Beijerland. P. Sprln- 1 ger, Westeind 78. Zuidbroek. Mevr. R. Karelsz, Vlierboomstraat 136, Den Haag. L. Bosscher, Eglantierstraat 49, Groningen Mevr. J. G. de Boek. Pieter de Raadt- straat 14A, Rotterdam-4. Mevr. D. van Vugt, Klaproosstraat 6. Arnhem-Malbur- gen. P. van Sprongen, Valkenbosplein 13, Den Haag. Mej W. ten Brink. Tuinstraat 11. Zeddam (Gld). mevr. Reedeker-Deelen, Lingestraat 8. Alblasserdam, J. M. Hooij- man sr., Gangwerf K 8B, Twisk. P. van der Hoven, Dr. Schaepmanlaan 83, Zeist. M. Heeren, Rucphensestraat 20. St. Willebrord Mevr. J. A. Peeflang-Stuit. Ochterveltstraat 37C, Rotterdam. A. J. J. Jansen Elsenhowerstraat 7, Venray. K. Goudbeek, Vllst 34. Zwolle. W. Verwoerd, Sparrenlaan 33, Baarn. H. Gijsen, Deken Jasperstraat 99. Helden (L). Extra kersthoofdprljzen: Bauknecht minikeuken: Joh. P. Krol, Enkweg 16, Velp (Gld). f 2000 in handen M. J. Vogel. Hugo de Grootstraat 11, Vlaardlngen. Vakantie Shell 1000: B. H. Weideman, Fuutstraat 42, Nijmegen, 1.000 in handen: J. Vriend. Ariëns 2. Avenhorn. f 1000 in handen: H. Scholten. Kriegerdijk 9, Aalten. ƒ1000 in handen: A. C. J. Sprangers, Lageweg 20. Terheijden (N.Br.) 11000 in handen: H. Beijsen, St. Severus-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15