CLUB WIL DESNOODS VIA OMWEG TERUG NAAR BASKETBALTOP Grote deelname aan titelstrijd jeugdschakers Steekers in ziekenhuis r CAROUSSEL OP WINST Kensen leidt in librefinale ontzeggen die jaren duren? Moet u zich in een situatie die misschien nog enkele maanden duurt, de perfectie en de klasse van een Mercedes Oostenrijk vakantierijk Oostenrijk vakantierijk Oostenrijk vakantierijk r<eft\vakantieoorde/? Wie verder denkt dan vandaag, denkt ook aan wat een Mercedes hem jarenlang bieden kan. .K** Js Toegegeven, een overvloed van brandstof tegen lage prijs zal voorlopig niet meer terugkomen. Maar voorzover de benzinedistributie zou moeten worden gehandhaafd, zal deze toch ruimer kunnen zijn dan aanvankelijk door ons allen gedacht werd. Gelukkig valt het dus met de brandstofvoorziening wel mee. 1 -X fib 25 >4 Importeur AGAM B.V, Reactorweg 25, Utrecht. Tel. 030-451911. 1 6 JANUARI 19 74 WOENSDAG Flat *42 Geen recreatieballers Uitstel van executie? ch 1 lig Ier N ►EK Met een wat selectiever gebruik van onze auto en een wat behoedzamer rijgedrag zullen we de situatie best de baas blijven. En wie zou daar niet wat voor over hebben? Maar moet u nu ook uw eisen aan uw auto lager stellen? Moet u genoegen nemen met minder komfort? Met minder veiligheid? Met minder rijgenoegen? Waarom zou u? Vergeet niet, dat u per jaar altijd nog duizenden kilometers zult rijden. En - omdat u langzamer rijdt - langer in uw auto zit. Het zijn ook die factoren die Mercedes datgene geven, dat u alleen kunt ervaren door er zelf in te rijden. Het is die ondefinieerbare combinatie van komfort en zekerheid, die zich uit in een ongekend rijgenoegen. Iedereen moet wat selectiever rijden, maar: Elke Mercedes biedt u een maximum aan komfort, rijplezier, aan veiligheid. Elke kilometer die u rijdt, elk uur dat u rijdt. Omdat elke Mercedes - van de zuinigste Diesel tot en met de S-klasse wagens - gebouwd worden vanuit een streven naar klasse, naar totale perfectie. Dat wordt misschien nog wel het duidelijkst geïllustreerd door de verkiezing van een Mercedes tot auto van het jaar 1973. 45 vakkundige autojournalisten bekroonden de optimale veiligheid en degelijkheid, de algehele per fectie van het Mercedes-fabrikaat 4? XV3 wem te bere/^ ADVERTENTIE Cardinals knokt voor lijfsbehoud (Van onze sportredactie) ADVERTENTIE THEO KLEIN. ADVERTENTIE De reactie bleef niet uit. Ontdaan van de beste spelers was Haarlems tweede eredivisieteam opnieuw gedoemd tot een ondergeschikte rol onderaan de degrada tiepoule. Tegenspelers in de strijd om de reddende derde plaats van onderen zijn onder andere DED, FAC, Frisol en weer ASVU. Secretaris Han Vallenduuk: „Aan het eind van het vorig seizoen moesten we de beslissingswedstrijd om het be houd van het eredivlsieschap spelen te gen ASVU. Er gingen flink wat suppor ters mee en uiteindelijk lukte het ons ASVU te pakken. Maar achteraf is dat allemaal voor niets geweest, want nu speelt ASVU toch weer in de hoogste afdeling. Ze hebben zich eenvoudig weer ingekocht’. Vallenduuk: „Wat er precies uit zal komen is nog niet duidelijk. Dat hangt natuurlijk ook af van het competitiere- sultaat. Er zijn al stemmen opgegaan om bij degradatie direct terug te keren naar de districtsklasse. Daartegenover staat de mogelijkheid om met de steun van een sponsor, en die hoeft er dan niet zulke grote kapitalen in te steken, volgend seizoen in de landelijke eerste klas te gaan spelen. Daarnaast zouden we na tuurlijk altijd nog in de eredivisie kun nen blijven, als we tenminste bijtijds een grote sponsor aan kunnen trekken”. Oostenrijks Toeristen verkeers-Bureau, Singel 464, Amsterdam. Tel. 020 - 255933. OostenrijksToeristenverkeers-Bureau, Singel 464, Amsterdam. Tel. 020-255933. Het verloop van de talentvolle jeugd naar de betalende ploegen wil men in de overbruggingperiode tegengaan door in de club een zo prettig mogelijke sfeer te scheppen. De eerste tekenen daarvan wer den al zichtbaar. De junioren kregen de trainingspakken van het eerste team (dat de kleding met reclame-opschriften niet meer mocht dragen) toegewezen, terwijl Cardinals (op eigen kosten) op 16 en 17 februari deel zal nemen aan een internationaal toernooi in Ierland. Vallenduuk: „Op die manier willen wij in onze vereniging een klimaat scheppen voor de spelers die het in al dat professionele niet zo zien.” Engwerda: „We hebben daarna onder handeld met Boom-Ruygrok en later met de Gouden Gids. Het zag er aanvan- kelijk wel veelbelovend uit, maar uitein delijk is er toch niets van gekomen.” Bert Engwerda bestrijdt dat de inmid dels vertrokken coach Hennie Blom be loften gedaan zijn over het aantrekken van een grote sponsor. Cardinals heeft Hoewel men opnieuw gaat proberen een grote onderneming te interesseren, is de kans dat Cardinals een stap terug zal doen veel groter. Vallenduuk: „In dat geval zal er wat meer geld vrijkomen voor de lagere teams. We zullen dan vanuit onze junioren rustig gaan bou wen aan een nieuwe ploeg, die binnen enkele seizoenen terug kan komen in de eredivisie”. Om daar opnieuw op dezelf de problemen te stuiten, die de club nu ook teisteren? Vallenduuk: „Dat kunnen we nu nog niet overzien. Misschien is de situatie dan intussen wel in ons voordeel gewijzigd”. Van der Berg en Dick Vogel hebben eveneens 4 punten, maar hebben één partij meer gespeeld. Nadat v.d. Berg zijn eerste partij verloren had. herstelde hij zich prachtig. Zijn tweede partij won hij in 26 beurten, tot heden de kortste partij. De in de eerste ronde goed ge starte Dick Vogel, leed in de tweede ronde een onverwachte nederlaag tegen de in het algemeen zwak spelende Hop man, maar Vogel herstelde zich daarna weer goed en won de volgende partij in 32 beurten van Samson. intussen geen gras laten groeien over haar voornemen schadevergoeding te in nen voor het plotselinge vertrek van Blom. Vallenduuk: „Op het ogenblik is het echter beter dat we daar geen ver dere mededelingen over doen”. Engwerda: „Wij verwachten dat het bondsbestuur het inschrijfgeld voor de eredivisie voor het volgende seizoen zal verhogen tot vijfduizend gulden. Dat zullen we zelf niet meer op kunnen brengen, tenzij we op tijd een sponsor kunnen vinden, die genoeg geld in onze club steekt.” Jan Larsen won eveneens beide partij- en. In zijn eerste partij tegen Aad van der Berg heeft de gelukkigste gewonnen en dat was Larsen. Het was een zwak gespeelde partij, waarin geen van beiden tot goed spel kwamen. Larsen’s tweede partij was aanzienlijk beter van kwali teit, vooral in de aanvang. In 2 beurten had hij reeds 79 caramboles gescoord. Hij zakte wel wat terug maar won toch in 27 beurten, waardoor zijn moyenne op 4-47 kwam. Inmiddels zijn drie ronden gespeeld en zijn op een totaal van 37 deelnemers nog slechts vier deelnemers zonder enig puntverlies. Bij de oudere jongens is het rayon Kennemerland met zelfs zeven jongens aanwezig. Van hen staan R. van ’t Kaar uit Santpoort, K. Engelhart uit Bever wijk en J. v.d. Bergh uit Haarlem met 2 punten het hoogst geklasseerd. Een punt achterstand op de leiders Waagmeester (Zaandam) en Dekker (Wormerveer) hoeft nog geen onoverbrugbare kloof te zijn. De jonge Haarlemmer Hendrikse is in de middelste leeftijdsgroep nog de enige speler met de maximale drie winstpun ten; hetzelfde geldt bij de Benjamins voor de jeugdige S. Dekker uit Heems kerk. De resultaten van de eerste krachtmetingen zijn, tot 20 jaar; ie ronde: Moes—Van Pruls- sen 1-0, Van den Bergh—Koolhaas 1-0; Waag meester—Clausing 1-0; Boerma—Van ’t Kaar 0- 1; Van den BergWezel 1-0; Waagmeester— Clausing 1-0; GrootDekker 1-0; 2e ronde: Moes—Waagmeester 0-1; Van ’t Kaar—Engel hart 0-1; Van den Bergh—Van den Berg 1-0; GrootDoeves 1-0; Van PruissenClausing o- 1; Kubbinga—Boerma rem.; Koolhaas—Wezel 0-1; 3e ronde: Waagmeester—Engelhart 1-0; ClausingMoes 1-0; DekkerVan den Bergh 1-0; Van den Berg—Van ’t Kaar 0-1; Boerma— Doeves 0-1; WezelGroot rem; Van Pruissen— Kubbinga 0-1. Haarlem Cardinals heeft wel pogingen gedaan, maar in de periode dat de top clubs het goud binnen sleepten was Cardinals qua organisatie nog niet aan het grotere werk toe. Het was nog te veel voor het ploegje recreatieballers uit Haarlem-Noord onder het voorzitter schap van Rudolf Mooy, die zelf tegelij kertijd in het eerste speelde werden er wel voorzichtig contacten met het be drijfsleven gelegd, maar een grote spon sor leverden die niet op. Wel toonde Kennemer Intersport zich bereid in be perkte mate steun te verlenen, maar toen de bond alleen voor het voeren van een naam op de kleding al 1800,- ging eisen, moest deze geïnteresseerde zich noodgedwongen terugtrekken. Niettemin is Cadinals vastbesloten door te zetten, zoals het ook voort wil gaan met de strijd om lijfsbehoud. Be houd als topclub wel te verstaan al zal men wellicht wel tijdelijk een stap te rug moeten doen. Want men is bij de Haarlemse vereniging allerminst van plan om voor altijd terug te keren naar het tijdperk der recreatieballers. Inte gendeel, morgen gaat het bestuur van de verenigiging (die honderd leden telt) om de tafel zitten om een eerste aanzet te bespreken voor een lange termijnplan ning. Het is een hopeloze strijd, waarvan zowel voor Cardinals als voor ASVU het uiteindelijke resultaat toch onvermijde lijk degradatie lijkt te zijn. Het zijn de clubs die achterbleven in de race naar de sponsors; de amateurs die het nog steeds met stickeracties en het oud pa pier moeten doen. Hen wil het bondsbe stuur scheiden van de ambitieuze dure jongens, voor wie het publiek en de geldschieters wel in de rij staan. Haar lem Cardinals heeft het definitieve oor deel één jaar uit kunnen stellen, maar zelfs de meest toegewijde clubman kan met zijn klompen aanvoelen, dat het slechts voor een seizoen uitstel van exe cutie zal blijken te zijn. Oostenrijks Toeristenverkeers-Bureau, Singel 464, Amsterdam. Tel020 - 255933. HAARLEM Aan het einde van het vorige basketbalseizoen, waarin de degradatie middels een zege op ASVU maar net werd ontlopen, kreeg de penningmeester van Haarlem Cardinals zeventien gulden, het aandeel van de club in de jaarrecette, over gemaakt. Welgeteld zeventien piek, dat was alles wat er overschoot na aftrek van de huur en bijkomende kosten. Nog geen vjjf maanden later, kort voor het begin van het nieuwe seizoen, werd het bestuur van Cardinals vriéndelijk doch dringend ver zocht 2.500 over te maken op het gironummer van de Nederlandse Basketbal Bond; het inschrijfgeld voor de hereneredivisie. Voorzitter Bert Engwerda: „Dat geld heb ben we toen gekregen door de verkoop van een speler (Rudolf Mooy aan EBBC, red.). Dat leverde ons drieduizend gulden op”. Daarmee was Cardinals voor één seizoen voor de eredivisie gered. Voor één maal had het de dodelijke zeis van het NBB-bestuur kunnen ontlopen. Het bleef echter niet bij dat ene offer. Na Rudolf Mooy verdwenen in de loop van het seizoen Kees Amama en Hans de Liefde uit de Haarlemse for matie, vorige week gevolgd door trainer-coach Hennie Blom. Een paar dagen voor de jaarwisse ling liep Steekers bij een val in een Luxemburgse veldrit een blessure aan het kuitbeen op. Hoewel hij voor een aantal veldritten verstek moest laten gaan, liet het zich aanvankelijk niet zo ernstig aanzien, maar zondag zakte hij bij het instappen van zijn auto door zijn been. Er bleek trombose bijgekomen te zijn en daarom moest hij worden opgenomen. Het zo goed begonnen seizoen als veldrijder, is daarmee voor hem verkeken. Hans Steekers boekte reeds drie overwinningen in het buitenland: eerst zegevierde hij in Birmingham (Engeland), won daarna in Vaprio (Italië) en was ook in het Engelse Hebden de snelste. Hij sleepte voorts een aantal ereplaatsen in de wacht. In het café De Morgenzon in de buurtschap De Engel te Lisse houdt de Ren- en Toervereniging De Bol lenstreek maandagavond 21 januari zijn jaarvergadering. Het punt be stuursverkiezing vermeldt het aftre den van penningmeester C. Stroom- bergen en tweede secretaris V. van Denzen. Ze zijn echter allebei her kiesbaar. De vergadering begint om acht uur. BEVERWIJK-HAARLEM Voor de strijd om de districtsbeker in West 1 van het zaalvoetbal speelde het Beverwijkse Caroussel in de sporthal te Beverwijk tegen Scagha uit Schagen en bfeef daar bij met een score van 2-0 aan de winnende hand. Met een beetje meer geluk was de zege nog groter uitgeval len. Aan een gelijkspel in de return heeft Caroussel voldoende om zich te plaatsen voor het nationaal zaalvoetbal- kampioenschap in de Ahoyhal te Rotter dam. Als afgevaardigde van de afdeling Haarlem had Caroussel tweemaal met ruim verschil gewonnen van Lucht macht uit de afdeling Utrecht (8-1 en 9- 3), terwijl Scagha twee keer de baas was gebleven over het team van de afdeling Amsterdam. Voor de Haarlemse zaal- voetbalcompetitie werden op dezelfde avond in Beverwijk er waren 550 toeschouwers drie wedstrijden ge speeld en daarvan waren de resultaten: 1B: Spaarnwoude-Barricade Boys 4-9; 2A: GBO Sport-De Goede 5-2; 2B: Jaapies Boys-Wijker Post 6-6. In de Dr. Prinsen- hal te Heemskerk werden ook drie wed strijden voor de Haarlemse zaalvoetbal- competitie afgewerkt. De uitslagen daar van waren: 2B: Herbert Blom-Les Rou tes Boys 2-1; 3B: v.d. Veen-Donkey Shot 6-9; WBH-Micro Techniek 5-1. In de tweede klasse A moest ook nog gespeeld worden de ontmoeting Joosten-Heems- kerk', maar helaas liet Joosten verstek gaan. Het in de derde klasse A leidende Umond’73 kwam in de sporthal De Mo riaan te Wijk aan Zee tegen Beman niet verder dan een 4-4 gelijkspel en ver speelde daarmee het tweede winstpuntje. Overigens is IJmond’73 nog steeds onge slagen. Lootsma bleef in de tweede klas se B netaan met een score van 4-3 op winst tegen Valentia. Na spannende strijd eindigde het duel tussen het in de tweede klasse C van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie leiden de Hillegom en naaste belager Elsbroek, een treffen dat in de Treslongsport- hal te Hillegom werd gespeeld, in een 2-2 gelijkspel. Hillegom had in de eerste helft door Seysener en Lommerse een 2- 0 voorsprong genomen de drie broers De Jong kwamen ditmaal niet aan sco ren toe en na de doelwisseling wist Van Dijk met twee goals de achterstand van Elsbroek helemaal weg te werken. Gé Bosch kwam door goals van Waas dorp (2x). Oeker en Rutte tot een 4-0 overwinning op Vogelenzang. De Duif zegevierde na een doelpuntenrijk duel wet 16-7 over SVB. Met zes treffers was Nico v.d. Plas topscorer van de avond. In de eerste klasse A kwamen HABO (Vleeshouwer en 2x Wittenaar) en Eco nomie Car Sales (Böhm en 2x Groot- ’Vld) tot een 3-3 gelijkspel. NOORDWIJKERHOUT. De Noordwijkerhoutse wielrenner Hans Steekers, dit seizoen in veldritten uit stekend op dreef, is in het Acade misch ziekenhuis te Leiden opgeno men en zal op zondag 3 februari niet deel kunnen nemen aan het nationale veldritkampioenschap in Valkens- waard. HAARLEM. Voor de Noordhol- landse jeugdschaakkampioenschappen bestaat dit jaar een bijzonder grote be langstelling. Overeenkomstig door de KNSB gegeven richtlijnen is ook de NHSB overgegaan tot het instellen van kampioenschappen in leeftijdsgroepen. Voor de jongste spelers is die grens op 13 jaar gesteld, de volgende groep loopt tot 16 jaar terwijl de wat meer ervaren spelers hun plaats vinden in de klasse tot 20 jaar. (Van onze biljartmedewerker) HAARLEM. Na de tweede dag van het districtskampioensrfiap libre tweede klas, dat wordt gehouden bij Fabel te Haarlem. leidt Ed Kensen met 4 punten uit twee partijen en een moyenne van 4.91. Kensen had een goede start en won in de eerste ronde in 29 beurten van Frans Hopman, die geen vuist kon ma ken en op 79 caramboles bleef staan. In de tweede ronde had Kensen tegen Piet Nooteboom meer moeite om te winnen, maar na 32 beurten was het toch gelukt.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 25