Sublieme vertoning van Laatste avond Santpoort in WERKGROEP AD HOC GAAT ZICH OVER JEUGD EN JONGERENWERK BUIGEN nog wennen aan nieuwe situatie Verkeer moet Man bedreigde vrouw met pistool b Rijksweg 6 is voor Velsenaren nog enkele dagen onbereikbaar „Vrouw zoekt moordvent Nu met de opruiming heeft Trendshop't helemaal op z’n heupen. Maar liefst 10,20 en 30% korting op alle mode. ant rdag eld bartier ’ant, it het tal 1 tek. Naar Haarlem alleen via Santpoort Oude Velser Jeugd Centrale kon niet meer functioneren I Rijksweg 6 WOENSDAG 16 JANUARI 1974 IJMUIDER COURANT 4 (Van een onzer verslaggevers) VELSENSE STADSSCHOUWBURG WEER UITVERKOCHT 99 (Van een onzer verslaggevers) -voor ;e Velsenaar aangehouden gehuwi netto f 706,- f 769,- f 829,- f1019,- ■1973) erste m) volgt re et VELSEN André Roussins on geveer twintig jaar geleden ge schreven blijspel „Le mari, la femme et la mort” heeft ook in Nederland reeds hoge opvoerings- cijfers behaald. Het werd destijds namelijk door de voormalige „Ne derlandse Comedie” onder de titel „De man, de vrouw en de moord” tweemaal met groot succes op het repertoire genomen eerst in 1955 en later in 1962 waarbij het stuk werd bezet door Mary Dresselhuys, Ko van Dijk, Mien Duymaer-Van Twist, Pierre Myin en Fons Rade- makers. Laatstgenoemde acteur tekende ook voor de regie. Daarna werd het blijspel als het ware met gejuich bij het amateurtoneel binnengehaald, zodat wij het sinds dien nog geregeld hebben terugge zien. Zoals vrij recent bij „Vrien denkring” in Heemskerk. VELSEN „U bent bijeenge komen op uitnodiging van de Vel ser Gemeenschap om samen te pra ten en te denken of er, en in hoe verre, in deze gemeente behoefte bestaat aan zoiets als de Velser Jeugd Centrale. En of er daarvoor ook kansen en mogelijkheden zijn” sprak VG-voorzitter A. van der Wijst, toen hij dinsdagmiddag in het gebouw Cultureel Centrum een werkgroep ad hoe installeerde. Deze werkgroep heeft de omvangrijke taak alles te onderzoeken wat de jeugd van Velsen bezig houdt. Het gaat er om een inzicht te krijgen in de leefsituatie van de jeugd en jongeren en de problemen die daar mee samenhangen. Daar mag de groep een jaar over doen. Zij wordt dan uitgenodigd de bevindingen kenbaar te maken door middel van een rapport. Trendshop Begijnenstraat 16, Beverwijk, Telefoon 02510-24713. Geopend van 9.00 tot 18.00 uur. ’s Maandags gesloten. VELSEN De dinsdag officieel geopende rijksweg 6 naar Schiphol is niet eerder dan donderdag of vrij dag voor automobilisten uit Velsen te bereiken. De toevoerweg van de Amsterdamseweg is namelijk nog niet geheel gereed, omdat hier en kele kleine werkzaamheden aan moeten worden verricht, zoals het aanbrengen van witte strepen. Men hoopt hier echter nog deze week mee gereed te komen. Rond de tafel JAN VAN DAM s I ADVERTENTIE Trendshop ruimt op Dat is geen geringe opdracht wanneer men alleen al bedenkt dat er meer dan veertig georganiseerde jeugd- en jonge rengroepen geregistreerd staan in Vel- sen. Deze zijn van tevoren op de hoogte gesteld van de vorming van de geïnstal leerde werkgroep door middel van een brief. In dat schrijven werd ook gesteld dat inbreng van de zijde van de vereni gingen op prijs gesteld werd. Slechts één antwoord kwam er bannen, en wel van de Brulboei. Omgekeerd bevat Rijksweg 9 nog wel een afslag naar Velsen-IJmuiden, zodat de oude situatie hier blijft gehandhaafd. moeilijkheden - zo’n 8 jaar geleden - tot heden. Op de verkeersborden is deze afsluiting reeds aangegeven. Voorts ligt het in de bedoeling over enkele maanden nog bij het Groene- laantje een aansluiting tussen de oude rijksweg en Rijksweg 9 aan te brengen. ir weer, iclame- tzo zen, als di i want ïl te mdse 18-jarigen. 5. Werkzaamheden rond de subsidieverdeling. S ■I SANTPOORT. Uit een afgesloten medicijnkast van een apotheek in Sant- poort-Zuid is een hoeveelheid palfiumta- bletten verdwenen. De zenuwkalmerende tabletten zijn meegenomen door een in breker die in de nacht van maandag op dinsdag de apotheek binnenkwam door een glas- in-lood ruit te vernielen. De thans voor het verkeer naar Haarlem Velsen, die nog deze week aansluiting afgesloten toevoerweg naar rijksweg 9 bij zal geven 'op rijksweg 6 naar Schiphol. even op te wijzen dat deze route voor lopig niet mogelijk zal zijn. De toevoer weg van de Amsterdamseweg naar Rijks weg 9 is immers bestemd om te dienen als aansluiting op de weg naar Schiphol, zodat deze van hede naf voor het verkeer nara Haarlem is afgesloten. Voro het be reiken van deze stad dient men dus de oude rijksweg te volgen (langs „Water land” en „Beeckestijn”), waarna de wes telijke randweg en de Delftlaan pas via de parallelweg en het viadukt bij Sant poort kunnen worden bereikt. Een en ander is reeds met borden aangegeven. Om bepaalde activiteiten toch veilig te stellen na het in de ijskast zetten van de V.J.C. zijn speciale commissies benoemd die zich beijveren voor: 1. de intocht van St. Nicolaas. 2. Verhuur van sint en pietkostuums, 3. Vakantieprogramma „Speliade”. 4. Burgerschapsavond voor als zijn bloeddorstige ega, beurtelings geraffineerd, wuft, charmant en vol venijn. Een ware verrassing betekende voorts Arnold Gelderman, die met een voor een onmogelijk gehouden levendig heid het laffe en dom-geslepen broertje Kiki typeerde. Vooral in het derde be drijf speelde hij zijn angst en paniek overrompelend uit. Daarbij zagen wij ook twee goede oude bek’enden weer eens terug: Wiesje Bouwmeester als een vriendelijke buurvrouw, doch met moordlustige neigingen en Chris Baay als de louche renbaan-specialist, even eens juweeltjes van typeringskunst. In haar totaliteit werd deze voorstelling aldus amusement van klasse, waar het publiek buitengewoon erkentelijk voor is gebleken. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. In een woning te Santpoort is dinsdagmiddag een 36-jarige man uit Velsen aangehouden, die de directrice van een kindertehuis had be dreigd met een pistool of een daarop gelijkend voorwerp. De oorzaak van de bedreiging was de weigering van de directrice de man toe laten bij de kinderen van een vrouw waarmee verdachte enige tijd heeft sa mengewoond. De man had reeds ver schillende keren eerder bij het tehuis aangeklopt en om de kinderen gevraagd. De directrice heeft dat steeds geweigerd. De Velsenaar wordt eveneens verdacht van een aantal andere strafbare feiten, waaronder mishandeling en meerdere inbraken. liwiiMMias Overigens lijkt het ons gewenst de automobilisten die gewend waren via Rijksweg 9 naar Haarlem te rijden er Als een van de belangrijkste oorzaken van het niet meer functioneren werd genoemd het niet meer aangepast zijn aan de eisen van de tijd van dit over koepelend orgaan voor het jeugdwerk. Dat resulteerde onder meer in een groot gebrek aan belangstelling voor de V..JC. bij het jeugdwerk zelf. Er volgde een bestuurswisseling, maar ook dat bracht geen uitkomst, terwijl de ontwikkeling vooral op het gebied van jeugdzaken in volle ren voortgang von den. Spiegeling aan andere organisatie vormen op dit gebied in den lande bracht evenmin uitkomst. Integendeel, het zittende bestuur begon de hele zaak als uitzichtloos te beschouwen. In april vorig jaar volgde een bespre king op het stadhuis van Velsen met een aantal personen, die om verschillende redenen geacht werden enige kijk op het wel en wee van de jeugd en jongeren in Velsen. Er volgden gesprekken waaruit naar voren kwam dat de Velser Jeugd Centrale in haar huidige vorm, doelstel ling en werkwijze geen zin meer had en men vond dat men de durf moest heb ben haar op te heffen. Omdat een dergelijk besluit volgens de nota-Kwakkel niet alléén mag staan, werd het voorstel gedaan een onderzoek in te stellen om na te gaan of een ander orgaan in de plaats van de Velser Jeugd Centrale moet komen. Bij een positieve uitkomst zouden dan voorbereidingen getroffen moeten worden om tot een definitieve organisatievorm te komen. Met deze moeilijke opdracht gaat de vers geïnstalleerde werkgroep ad hoe aan het werk op een bijzonder gecom pliceerd terrein. De Velser Jeugd Cen trale heeft zichzelf inmiddels min of meer opgeheven. Drie van de vier be stuursleden moesten hun functie opge ven,waardoor nog slechts één persoon overbleef. NIET IN HET minst bevreesd door de gedachte dat op deze wijze zo ongeveer half Nederland reeds een opvoering van dit blijspel moet hebben gezien, heeft „Katrijn Theaterproducties” de weder- vertoningen hiervan met frisse moed weer opgenomen en het wordt sinds september als „Vrouw zoekt moordvent” overal opnieuw met groot secces ge speeld. Ook dinsdagavond in de Velsense Stadsschouwburg voor de kunstkring „Voor Allen”, waar het publiek ervoor had gezorgd dat de kassa weer eens van de triomfantelijke mededeling „Uitver kocht” kon worden voorzien. De werkgroep ad hoe tot herstructure ring van de Velser Jeugd Centrale i s ingesteld naar aanleiding van het niet meer functioneren van de V.J.C. Van de hand van de ambtenaar van Jeugdzaken te Velsen, de heer G. J. Kwakkel ver scheen een bundeltje informatiemateri aal, waarbij ook een nota over de Velser Jeugd Centrale. Daarin wordt een terug blik gegeven vanaf het ontstaan van de HET IS VOOR de toeschouwers een kostelijke toneelavond geworden, vooral omdat het blijspel in de nieuwe verta ling van Ernst van Altena geheel andere aspecten verkreeg. De figuren werden daardoor op een natuurlijker wijze bij hun omgeving aangepast, waarvan An dré van den Heuvel met zijn regie een dankbaar gebruik heeft gemaakt. Van daar dat telkens verrassende vondsten konden worden waargenomen, waarmee het plezier nog werd verhoogd. ZELF SPEELDE hij een verbazend knappe Sébastien, die de in feite absurde situaties volkomen geloofwaardig maak te. Voortreffelijk was ook Kitty Janssen De gastouders die gedurende drie we ken de Ierse kinderen onderdak hebben geboden waren dinsdagavond met hun pupillen en al degenen die met de orga nisatie en de leiding te maken hadden, bijeen in de IJmond MTS in Santpoort. Het was de laatste avond in Nederland voor de kleine Noordiertjes. De drie we ken verblijf in ons land zitten er weer op. Daarom deze zogenoemde „farewel” bijeenkomst, gedurende welke met zang, muziek en allerlei spelen en niet te vergeten: dans - de allerlaatste gezellige „party" werd volgemaakt. Het zijn voor hen onvergetelijke weken geweest, het geen blijkt uit de opstelletjes welke zij hebben gemaakt over hun verblijf in de gemeente Velsen - en waarover wij morgen meer hopen te plubliceren. Zij waren bovendien nog vol van de carna valsavond een dag eerder, toen zij ver kleed aan deze avond-vol-zotternij mochten meedoen en er ook hun Ierse dansen demonstreerden. Dansen waar mee de overigen ook dinsdagavond kon den kennismaken. De Ierse leiders slaag den er voortreffelijk in hun pupillen aan de gang te houden, getuige het solo- optreden op deze foto. VELSEN. De eerste slachtoffers als gevolg van het ingebruiknemen van Rijksweg 6 zijn genoteerd. Het zijn twee automobilisten, die in de polder ten noorden van de rijksweg rijdend verblind werden door het verkeer op deze nieuwe autosnelweg. Dit gebeurde op een plaats waar de polderweg een bocht naar links maakt, terwijl juist op dat moment de maan het gladde wateroppervlak van de sloot naast de weg bescheen. Allebei de automobilisten die overigens goed bekend zijn in de polder verkeerden in de veronder stelling dat hun weg daar recht door ging en reden achter elkaar pardoes het water in. Zij kwamen met een nat pak en de schrik vrij. Overigens levert het voorsorteren van het verkeer komende vanuit de richting Alkmaar en Beverwijk nogal wat problemen. Met name voor dege nen, die gewend zijn altijd als het ware rechtdoor naar Haarlem te rij den en die nu rechts moeten aanhou den. Terwijl verkeer voor IJmuiden bovendien nog uiterst rechts moet aanhouden om de afslag veilig te bereiken. Op de eerste dag en ook vanmorgen weer waren er nog auto mobilisten, die op het allerlaatste ogenblik bemerkten onwillekeurig in de richting rijksweg 6 te rijden, zodat zij zich met een haastige manoevre moesten corrigeren en daarbij weer andere weggebruikers in moeilijkhe den brachten. Tot op dit moment nog steeds zonder dat er schade aan voer tuigen ontstond. Wellicht dat Rijkswaterstaat kan overwegen boven de tunnelingang aan de noordzijde te adviseren om voor te sorteren indien men richting Rijksweg 6 wenst te gaan. Velser Gemeenschaps voorzitter Van der Wijst: „Omdat een onderzoek toch op z’n plaats geacht werd, zijn de heer Kwakkel, de heer De Jager (consulent Provinciale Jeugdraad Noord-Holland) en enkele mensen van de Velser Ge meenschap rond de tafel gaan zitten met als resultaat: deze werkgroep”. De heer Van der Wijst wees de leden van de werkgroep erop dat zij niet waren aangezocht op grond van een vertegenwoordiging van een bepaalde groep of sector, doch vanwege hun per soonlijke kwaliteiten en belangstelling. De Werkgroep ad hoe geniet bijzonder veel vrijheid en kan zo nodig worden uitgebreid met bijvoorbeeld subcommis sies. Als ruggesteun staat de medewer king van het ambtenarenapparaat van de afdeling Jeugdzaken op het Velsense stadhuis klaar om waar nodig van ad vies te dienen, terwijl ook gebruik kan worden gemaakt van de diensten van het bureau van de Velser Gemeenschap. De samenstelling van de Werkgroep ad hoe tot herstructurering van de Velser Jeugd Centrale is als volgt. Mevrouw A. C. M. Lammersen (hoofd leidster Speliade), de heren J. G. Bolt (Jeugdleider Gereformeerd Jeugdwerk), R. van Esschoten (hoofdleider buurthuis de Mel), H. J. Scheeper (Student sociaal- politóeke wetenschappen) H. Dekker (maatschappelijk werker verbonden aan het Vinkenneet Velsen), K. Kuiper (bu reau Velser Gemeenschap, notulist), G. J. Kwakkel (ambtenaar jeugdzaken, ad viseur), I. Jager (consulent Provinciale Jeugdraad Noord-Holland, adviseur), en als gespreksleider drs. Sj. de 'Tries (con rector Prof. Vissering Scholengemeen schap). Deze werkgroep zal de opdracht ruim mogen interpreteren en zal moeten functioneren als denkgroep. Dit houdt in dat zij niet zal worden belast met nog resterende taken van de V.J.C. Tussen tijds zal de groep verslag uitbrengen, terwijl de Velser Gemeenschap geïnfor meerd zal worden door Mevrouw Lam mersen, die kortelings is toegetreden tot het bestuur van de Velser Gemeenschap.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5