DE VRIES BLIJ MET AZ A.Z. ’67 TELSTAR Koelbloedig strijdend Akrides greep laatste kans Gebrek aan zelfvertrouwen oorzaak nederlaag Hoofddorp BIJL VOOR VAN EGMOND Oosterkwartier en Haarlem in degradatiezorgen Honkballers uit uitzendbureau buitenland mogen direct snelen Larsen kampioen libre in de tweede klasse EXQUIS DINEREN in intieme sfeer doet u bij 1 s „Van opoffering KvanVEELEN is geen sprake” few WW wl l voor tuinliefhebbers! daf Aktie'68 zo'n bureau is. Bistro Cantecleer gevraagd personeelchefs, die een beter en vooral sneller uitzendbureau zoeken... en die het alleen maar van horen- ggen hebben fAI aangeboden: lijdelijk personeel in 47 courante functies voor een dag, twee weken, een maand, voor zolang u maar wilt. SPORTPARK SCHOONENBERG s Staten Bolwerk 3, Haarlem tel: 313100/312170 ;ai markikenfabri^k ZATERDAG 1 9 1974 JANUARI 12 U ZONDAG 20 JANUAR114.00 UUR KNVB-BEKER (Van onze sportredactie) Naam: Adres Plaats: (in blokletters invullen svp! Deze bon in een ongefrankeerde enveloppe naar Onze Eigen Tuin, Antwoordnummer 16, Dedemsvaart. Stuur geen geld, wij disponeren per acceptgirokaart! Het prachtig geïllustreerde driemaandelijkse tijdschrift Onze Eigen Tuin onder hoofdredactie van Mien Ruys, begint in 1974 zijn 20e jaargang. Het kost slechts f 4,90 per jaar. Nieuwe abonnees ontvangen het schitterende winternummer 1973 gratis! BON Stuur mij omgaand het winternummer van Onze Eigen Tuin, Ik abonneer me namelijk met ingang van de 20e jaargang op dit blad. „De zaak lééft” ALKMAAR Kom bij AZ-verdediger Cees de Vries niet aan met de veronderstelling dat het puntenverlies in de wedstrijden tegen NAC en Feyenoord iets te maken heeft gehad met de afwezigheid die twee zon dagen van oefenmeester Joop Brand. Niet alleen omdat de Zaankanter de laatste jaren een grote bewondering heeft gekregen voor de Haar lemse trainer maar ook en vooral omdat het aangrijpen van Brands absentie door de spelers als „een onvolwassen houding” zou zijn. W ADVERTENTIE (Van onze biljartmedewerker) PIETER MUL „Je moet je eigen beperkingen kennen”. ADVERTENTIE (Van onze basketbalmedewerker) (Van onze korfbalmedewerker) ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) ADVERTENTIE (Van onze honkbalmedewerker) aktie Geen moment echter verloor Akrides de zo noodzakelijke rust. HAARLEM De regel dat buitenlan ders die voor een Nederlandse honkbal- vereniging wilden uitkomen dit slechts kondeq doen, nadat zij minimaal twee maanden in ons land hadden gewoond, is verruimd. Met ingang van volgend seizoen mogen per team twee buitenlan ders voor een team uitkomen. Voor een eventuele derde en volgende buitenlan der blijft de regel gehandhaafd. In de Telstar-bode is weer de bekende Oudejans-prijsvraag opgenomen, waarmee U een grootbeeld T.V. kunt winnen. Het succesvolfe optreden van AZ in de competitie heeft al duizenden toeschou wers meer naar de thuiswedstrijden ge lokt. Het enthousiasme voor de beker is in Alkmaar niet minder. „Na de halve finale van vorig jaar (in Utrecht tegen NEC verloren) eisen de mensen hier min of meer de cup zelf. Hopelijk wordt bet morgen in IJmuiden net zo’n spectacu laire wedstrijd als de competitieontmoe- ting”. Frisol/R, dat na dit incident de zaken weer wat steviger aanpakte, bleek toen over iets meer routine dan Cardinals te beschikken. Geen moment kon Frisol/R Transol R/,Z dat vanavond om negen uur in de Kennemer Sporthal strjjd levert met Levi’s-Flamingo’s, leverde vrijdaga vond laat een uiterst knappe prestatie door in de „hel’ van Delft Raak/Punch in de bekerstrijd met 89-96 te verslaan. De voltallige Levi’s-ploeg, die in Delft aanwezig was, weet op welke tegenstand het vanavond kan rekenen. De einduitslag luidt: (punten, moyenne en serie). Nassaustraat 13 - Haarlem Zondags gesloten. Wegens verbouwing zijn wij van 11-2 t.m. 3-3 gesloten. Voor reservering tel. 32 77 99. Een fanatiek spelend Haarlem Cardi nals heeft Frisol/R in eigen huis handen vol werk bezorgd. Cardinals, dat tot 14- 14 gelijke tred met Frisol/R hield trachtte halverwege de eerste helf met een alles of niets offensief aan de goede kant van de score te komen. Een on grijpbare Tijsseling (20-16) strafte de Haarlemse aanvalsdrift echter koelbloe dig af. Cardinals, dat in die fase een 46- 33 achterstand opliep is deze klap niet meer te boven gekomen. De tweede helft gekenmerkt door een rommelige ope ning, leverde in de twaalfde minuut een vervelend incident op, dat leidde tot het uit het veld zenden van de Amerikaan Hale (19-6) en Gert den Hartog (11-0), wegens het aannemen van een dreigende houding. Een uitermate belangrijke bekerwedstrijd voor beide ploegen. Zij hebben zich door opvallende prestaties op een aantrekkelijke plaats in de Ere divisie gespeeld, maar zullen alleen met het doorkomen van deze beker ronde nog nadrukkelijker in de publiciteit komen, omdat dan de laatste acht bereikt is. Zij hebben zondag j.l. beide verloren, waardoor deze wed strijd tevens in het teken van de revanche staat. Een TelstarA.Z. ’67 wedstrijd spreekt verder voor zichzelf omdat het meestal met een apart sausje overgoten is. I.v.m. evt. verlenging en penalties is de aan- vang 14.00 uur. Vóór de wedstrijd zullen circa 5.000 van de nieuwe Tel- star-stickers, beschikbaar gesteld door Drukkerij Groen, uitgereikt wor den aan de bezoekers(sters). „Het blijft hier niet bij plannen zich echter veroorloven te verslappen. Met name Boots (5-17) bleef de vijande lijke veste belagen. Petersen (14-16) ving het verlies van Hale echter bekwaam op. In samenwerking met Tijsseling zorgde hij voor de uiteindelijke 108-86 winst tegen een Cardinals-ploeg, die deze avond opnieuw aantoonde tot aantrekke lijk basketbal in staat te zijn. HAARLEM. Akrides strijdend voor zijn laatste kans, heeft koploper Hoofd dorp dit seizoen voor het eerst doen kennis maken met verlies. Hoofddorp, dat met een voorsprong aan dit duel begon, maakte in tegenstelling tot de IJmuidense ploeg een nerveuze indruk. ■Niet ten onrechte vreesde coach Lam merts de lange mannen: Jos Meyer en Cor Haver. Tegen de sterk en koelbloedig verdedigende Akrides-basis kon Hoofd dorp met name in de beginfase weinig uitrichten. Tetra Devils heeft na SV Noordkop nu ook BV Zaandam gedeklasseerd. Al in de eerste helft was het klasseverschil aanzienlijk (20-53). Na de basketverwis- seling ging de jeugdige Haarlemse ploeg onverdroten verder. Onder aanvoering van Anton Blok (4-14) en Bert Samson (15-8) werd steeds verder afstand geno men van Zaandam. Eindstand 114-50. Hoofddorp, dat zijn heil moest zoeken in het afstandsschot, had enkel in Co Alewijn (13-8) een speler, die zich met Akrides kon meten. Hoewel de pivots: Wim Overbeeke (7-7) en Boudewijn Maat vrijwel volledig aan banden wer den gelegd door Cor Haver (11-18) en Jos Meyer (4-10) slaagde Hoofddorp er na de aarzelende start toch nog in één maal naast Akrides te komen, 22-22. Dit werd ook door Kensen opgemerkt, die daar dan ook een dankbaar gebruik van trachtte te maken. Het lukte Kensen weliswaar om zijn grote achterstand van 80 caramboles voor een groot deel weg te werken, maar in de slotfase was het toch weer Larsen die de toon aan gaf. In de vijfentwintigste beurt scoorde hij een serie van 16 caramboles, voldoende voor de winst en de titel, want Aad van der Berg, die met zo’n bijzonder goede uitgangspostiie in de laatste ronde tegen Dick Vogel startte, verknoeide het to taal. Met grote moeite wist hij met slechts één carambole verschil in 43 beurten van Vogel te winnen. Duidelijk bleek dat Van der Berg op beslissende momenten aan techniek te kort schiet om tot goede prestaties te komen. Ken sen, die met het hoogste moyenne ein digde werd derde, voor Hopman. Naar de eerste klas zijn gepromoveerd kampi oen Larsen, Kensen en Vogel. HAARLEM. Oosterkwartier is er niet in geslaagd om door een overwin ning op K C.N., uit de gevarenzone te komen. Ondanks een sterk veldover- wicht blindelings (en snel) kon men elkaar in de aanval de bal toewerpen behaalde het „maar” een 4-4 gelijkspel. HAARLEM In een zeer spannende finale van het districtskampioenschap tweede klas libre, die tot en met vrijdag werd gehouden in zaal Fabef in Haar lem, veroverde Jan Larsen zijn eerste titel. Bij het ingaan van de zevende en laatste ronde waren er nog drie kans hebbers, te weten Aad van der Berg en Jan Larsen elk met 10 punten en Ed Kensen met 8 punten. Larsen had de zware opgave om van Kensen die een hoger moyenne had te winnen, bo vendien moest zijn aantal beurten gerin ger zijn dan dat van Van der Berg. Tegen Kensen ging hij bijzonder snel van start, in 13 beurten had hij reeds 123 caramboles gescoord tegen Kensen 55. Met de finish in zicht, leek het wel of hij lood in zijn keu kreeg. Middenhavenstraat 27 IJmuiden - Telefoon 02550 - 141 08 Na 18.00 uur telefoon 02550 -1 12 02 „De zelfwerkzaamheid, nee, dat is niet het juiste woord, het bewustzijn van je vak van (semi-)prof dwingt ons er alle maal toe de paar minuten dat Brand soms van een training weg is hard te blijven werken. Het zou erg lullig zijn om er dan de kantjes van af te lopen. Nu hij twee wedstrijden niet aanwezig kon zijn (Brand was met een groep ClOS-studenten op werkvakantie in Oostenrijk -red.) is het nog vervelender dat we drie punten verspeelden. Juist dan wil je je bewijzen.” MABWEZEN/ZONNE5CW ROllUIKeW/LUXAPUK Telstar, dat De Vries kende via ZVV en het nationale amateureïftal, zag zijn meest verdedigende middenvelder ver trekken. Na een half jaar signaleert de fraai formulerende vertegenwoordiger als grootste verschil: „Hier in Alkmaar gebeuren er dingen, het blijft niet bij plannen. Voortdurend is er wat aan de hand - de mensen zien dat de zaak leeft, nu weer met de nieuwe staantribune. Bij Telstar was er nooit armslag om iets te doen. Rab maakte een mooi vijf-jaren- plan maar hij k’an er wel een van zes maken of van weet ik hoeveel, maar hij heeft gewoon de mogelijkheden niet. Aan publiciteit werd ook nooit wat ge daan. Hier krijg je echt het gevoel dat je in een goedlopende organisatie aan het werk bent”. Dat werk is voor Cees de Vries altijd een met veel animo uitgeoefende hobby geweest, spelplezier was altijd een be langrijke voorwaarde. Het ontbreken daarvan was zoals gezegd, een belangrij ke reden voor zijn vertrek uit de IJ- mond, naast de wens sportief gezien hogerop te komen. „Wat dat betreft ben ik hier in Alk maar precies op tijd gekomen want in de voorgaande twee jaar van hun vijfja renplanning is veel minder gebeurd dan dat jaar. Dat hebben jongens die hier langer zitten mij tenminste verteld. We zitten nu rond de zesde plaats en ik zie het Molenaarsbedrijf er wel voor aan dat ze hun ideeën helemaal willen reali seren. Als je het volgend jaar nog iets hoger zou komen heb je een goeie k’ans op Dat De Kometen en Outsiders in de tweede divisie een klasse apart zijn, bewees de Kometen tegen Wolves B/W. Een vloedgolf van aanvallen, steunend op conditie en een knappe balvaardig heid, maakte van dit duel een eenzijdige vertoning. Betty Veenstra (14-24) duldde dez eavond geen enkele concurrentie. Via 34-14 zegevierde de Kometen met 68-30. (Van onze sportredactie) IJMOND Hans Driesen valt buiten de basisopstelling van het Telstarelftal dat morgen op Schoonenberg in de be kerwedstrijd tegen AZ uitkomt. Driesen speelt evenals Helling vandaag met het C-elftal. Verder vervangt Bijl Van Es mond weer. Telstar: Van der MeerenVan Essen, Zwaan, André, BischotBijl, De Wit, JonkerWillim, Couperus, Van Kooten. Voor AZ-trainer Joop Brand is Vre- denburg (spierblessure) nog een vraagte ken. Omdat Brand deze week ook met enkele griepgevallen in zijn selectie werd geconfronteerd maakt hij pas van daag het elftal bekend. internationaal voetbal. Je streeft uiter aard naar het hoogst bereikbare maar daarbij moet je wel je beperkingen ken nen. Ik zou natuurlijk het liefst in Ajax voetballen maar dat is niet te verwerke lijken. Als je je eisen te hoog stelt loop je enorm veel kans teleurgesteld te wor den.” De Vries weet voor zichzelf precies hoe lang zijn polsstok is. Naast zijn baan heeft hij een hobby die hem een leuk rendement oplevert. En dat op het ogenblik zonder moeite. Hij staat zelf versteld van het gemak waarmee hij loopt te voetballen, ook nu hij tot lin- kerverdediger is omgeschoolti. „Van opoffering, zoals andere spelers over de training spreken, heb ik nooit iets ge merkt. Het loopt allemaal verbazend soepel”. Het positieve saldo van de ruim vier jaar betaald voetbal heeft bij hem ge stalte gekregen in wat hij zelf een „prachtige woning” noemt. Lachend ge volgd door „mijn Zwiktel-huis”, daarmee verwijzend naar zijn eerste betaalde club en voorzitter Zwikstra. „Ik ben tevreden met wat ik nu krijg, ik hoef niet zo nodig nog geld te hebben om nog een caravan of zoiets te kopen”. Haarlem kreeg helemaal geen punt van Amsterdam-Zuid (3-6). Met name het boomlange herenkwartet baarde de Haarlemse aanval grote zorgen. Binnen de kortst mogelijke tijd ontregelden deze heren de offensieve bedoelingen van de thuisclub. Jan Larsen (rechts) aan stoot terwijl zijn rivaal uit de laatste ronde toekijkt. Een overdonderende start leverde Akrides in de beginfase van de tweede helft zelfs een 46-34 voorsprong op, die beslissend leek. Toen echter toonde Hoofddorp wel degelijk over karakter te beschikken. Theo de Cock stuwde zijn mannen naar voren. Mede dankzij het inzetten van Leo van der Riet kon Hoofddorp nog één keer terugkomen tot 46-42. Lengte en routine waren toen echter de peilers waarop Akrides de zege kon veilig stellen. De IJmuidense aanhang, die zich in de slotfase niet onbetuigd liet, zag zijn favorieten ten slotte verdiend met 57-74 de winstpunten veroveren. Tevreden met dit resultaat was niet alleen Akrides. Exercitia, dat zelf niet speelde, naderde de koplopers tot op twee punten. 1. J. Larsen, Club 70, 12-4, 60-43; 2. A. v. d. Berg, DOS, 12-4-30-41; 3. E. Ken sen, HBS, 8-4-85-33; 4. F. Hopman, Vriendenkrnig 8-4-10-29, 5. D. Vogel, Haarlem-Noord, 6-4-22-34, 6. J. Diepen- daal 6-3-80-28; 7. P. Noteboom, Schei- wijck 2-3-72-23; 8. F. Samson, Flora 2- 3-70-34. Jan Larsen zal van 14 tot en met 16 februari a.s. deelnemen aan de gewestelijke kampioenschappen in het Noordhollandse Bergen. Die serieuze benadering van het voet- balvak past geheel in het professionele bedrijf dat AZ in de ogen van De Vries is. „Een klein voorbeeldje is de behande ling van de aanvraag van benzinebonnen en het goed georganiseerde ophalen van spelers op de autoloze zondagen. Brand wilde ons zo weinig mogelijk uit ons gewone doen halen en voorkwam dat er moeilijke ritten met bus en trein ge maakt moesten worden. In alles is hij een perfectionist.” Toen de 27-jarige De Vries vorig sei zoen zijn spelplezier bij Telstar („de eerste drie jaar heb ik er een erg prettige tijd gehad”) had verloren was zijn keus voor een nieuwe eredivisieclub al beperkt door het gegeven dat hij in Zaandijk wilde blijven wonen en wer ken. „Bij PSV kon ik het dubbele gaan verdienen van wat ik nu krijg maar vanwege mijn gezin en mijn leeftijd kan ik gewoon het risico niet meer nemen mijn baan te verlaten. Misschien wel als ik vijf jaar jonger was geweest. Nu k’ende ik Brand al van een paar ontmoe tingen en hij maakte vooral een eerlijke indruk op mij. Van zijn kwaliteiten als oefenmeester raakte ik ook overtuigd en vandaar dat ik bij AZ terecht kwam. Was hij bij Haarlem gebleven dan zou ik vermoedelijk daar gevoetbald hebben”.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 12