Sensatie om Ajax te zien willen supporters meemaken STEN AHLNER: ZWEDEN EEN BEETJE OVERSCHAT Interesse voor e Ghitescu wil een grootmeesterresultaat halen Riva met <D met schema van Post Hans Vultink overwinning Cruyff al topscorer Hockeyteam startte met wedstrijd tegen Nederland groot Het is een uitstekende training Merckx is tevreden plaatste zich voor Marseille 1 ir 13 ZATERDAG 19 JANUARI 1974 (Van onze sportredactie) r de Zweedse voetbalbond op te treden. Het is een taak waarbij de werkzaamheden hem niet boven het hoofd groeien. Wereldkampioenschap of niet, zo gek veel valt er op voetbalgebied niet te coördineren in een land waar de best betaalde voetballer niet meer dan zo’n vijftien duizend gulden (een bedrag dat nog min der voorstelt dan het lijkt, omdat de kosten van le vensonderhoud in Zweden veel hoger liggen dan in Nederland) per seizoen verdient. Middelmatig STOCKHOLM. De figuur van Sten Ahlner, pers chef van de Zweedse voetbalbond, is eigenlijk typerend voor de vrij amateuristische wijze waarop Zweden zich voorbereidt op de wereldkampioenschappen voet bal. Als eigenaar van een sportagentschapje, waarvan Ahlner niet alleen eigenaar maar ook de enige werk nemer is, vindt de 54-jarige Zweed voldoende tijd om ook enkele uren per dag als part-time werknemer voor kele Italiaanse verenigingen spelen- Dat is de enige technische maatregel die wij tot nu toe hebben kunnen nemen. In mei, juni kunnen wij pas over onze volledige groep beschikken. Dan zijn de buitenlanders, dat zijn er op dit moment minstens negen, voor ons beschikbaar. Wel hebben wij zo snel mogeljk voor een goede hotelaccommodatie (25 kilo meter buiten Dortmund, waar de Zwe den twee keer spelen red.) gezorgd. Het verleden heeft ons geleerd dat dat tij dens zo’n toernooi één van de belang rijkste dingen is. In maart wordt de organisatie geheel afgerond. Dan is ook de jaarvergadering van de voetbalbond, omdat in april de competitie hier begint”. w BH* -asSs»'-. Ar* IS C L „Er valt Sten Ahlner: „Niemand zal ons kwalijk nemen als wij van Nederland verliezen RIVA: zeven doelpunten. WIM ANDRIESSEN (Van onze sportredactie) MARC SERNE van op, Hans PETER HEERKENS i buiten arelftal de be- Jriesen iet het an Eg- 4108 1202 klachten toen Essen, e Wit, ooten. s Vre- raagte- >k met selectie is vau lt. N 'ijl zijn kijkt. DUSSELDORP (ANP) HANS REE: Van het bord geveegd door Jan Hein Donner. PERTH (Reuter). Het Nederlandse hockeyteam heeft zijn eerste wedstrijd van de toemee door Australië gewonnen. West-Australië werd met 3-0 verslagen. De tegenstander in Perth was verzwakt doordat vijf spelers niet ter beschikking waren. Zij maken deel uit van de Au stralische selectie die zich voorbereidt op de spelen van het Gemenebest. De Ne derlanders pasten een man-tot-mandek- king toe en zochten het aanvankelijk in snelle uitvallen. Ze hadden duidelijk moeite om zich aan te passen aan het harde veld. Pas laat in de eerste helft viel de openingstreffer, gescoord door Wouter Leefers. Direct na de hervatting trok Nederland ten aanval. De gastheren raakten het initiatief kwijt. Nadat Hans Kruize voor een tweede doelpunt had gezorgd. Nadat een aanval aanvankelijk was afgeslagen, passeerde hij doelman Sheperd. Aanvoerder Frans Spits bepaal de de eindstand op 3-0. Grove fouten van de Australische verdedigers waren oorzaak van deze treffer. GHITESCU: Op weg naar nieuw groot meesterresultaat. De naam van de Barcelona-spits staat ook centraal in de gedachtengang van Ahlner. Hij stelt: „Nederand is hier vreselijk populair. Die successen van Ajax en Cruyff hebben ook Zweden enorm aangesproken. Dat blijkt ook wel uit de kaartverkoop. Ofschoon in rennerskringen het sy- steem-Post alom wordt toegejuicht., heeft nog geen enkele baandirectie dit systeem overgenomen. Post voelt er zich echter niet door miskend. „Och’’, reageert hij. „ze moeten allemaal maar doen wat hen het beste uitkomt. Het is trouwens ook moeilijk een vergelijk te trekken tussen de verschillende zesdaagsen.” Dat slaat dan met name op de middaguren, die in (Van onze sportredactie) BRUSSEL Nog 148 dagen schei den ons van de wereldkampioen schappen voetbal 1974. Nederland is er bij, in deze tiende editie. België niet, hoewel bondscoach Raymond Goethals, de Belgische wonderdokter, daar nog steeds niet aan wil. Zijn gedachten werden aan het papier van de Gazet van Antwerpen toever trouwd. Goethals' mening: „De Rus sen zullen, nu hun uitsluiting defini tief is, Bulgarije, Polen, Oost-Duits- land en eventueel Joegoslavië, bewe gen over te gaan tot een boycot van de wereldkampioenschappen.” Het blijft de vraag waarom Goethals uit gerekend zijn ploeg als deelnemer ziet, hoewel hij werd uitgeschakeld. Daarop zei hij: „Wij hebben drie voordelen op andere landen. Ten eer ste waren wij ook in Mexcio 1970. Ten tweede hebben we in de kwalifi- catieronde geen wedstrijd verloren en ?een doelpunt tegen gekregen. En ten derde zijn wij derde geworden tijdens de Europese kampioenschappen.” De 3000 kaartjes die wij voor Zwe denNederland hebben gekregen zijn de deur uitgevlogen. Wij hebben juist een aanvraag verstuurd om meer toegangs bewijzen. Terwijl wij voor de wed strijden tegen Bulgarije en Uruquay nog steeds niet uitverkocht zijn. Dat komt ook dat het publiek in Zweden, voorna- meijk door de televisie, met topvoetbal een beetje verwend iS' Het Nederlandse elftal is toch Ajax. En de sensatie om die club te zien spelen willen onze supporters ook eens aan den lijve onder vinden. Van Uruquay en Bulgarije we ten wij betrekkelijk weinig. Onze bonds coach Ericsson zal zich daarmee wel bezig houden. Die heeft het in Mexico tenslotte ook uitstekend gedaan. Toch geloof ik dat wij met Nederland, één van de grote kanshebbers voor de titel, over zullen gaan naar de finalepoule. In juni bereiken wij onze climax altijd. Dat is nu alleen maar gunstig. Het kan natuurlijk tegenzitten tegen Uruquay en de Bulgaren, maar toch moet het kun nen lukken voor ons. Nederland ligt natuurlijk moeilijker. Als dat elftal draait dan is de winnaar in groep drie wel bekend. De enige onzekerheid voor Nederland en nu ook voor ons is dat het nationale elftal in het verleden het parktisch nog nooit heeft kunnen waar maken. Daarom zijn de meeste insiders ook wel van mening dat groep drie het meest interessant is omdat er in deze poule van alles kan gebeuren". Zweden heeft op wereldvoetbalniveau met het beperkte materiaal een uitste kende staat van dienst opgebouwd. Twee Olympische titels en een tweede plaats tijdens de wereldkampioenschappen in 1958 achter de toen al niet te stuiten Brazilianen onderstrepen dat ook. Ahl ner: „Dat is inderdaad wel merkwaardig. Op de één of andere manier blijken zelfs middelmatige voetballers bij ons zich met iedereen te kunnen meten als zij in het nationale elftal spelen. Boven dien hebben wij dit keer heel wat echte profs als een Edström, Sandberg, Kind- vall en ook wel Ericsson van Nice. Hoe wel ik niet weet of Ericsson wordt opge steld omdat hij een beetje ruzie met de bondscoach heeft- Dat geldt ook voor Magnusson van Marseille. Zij hebben in het verleden enkele keren de sfeer be dorven omdat het zulke verrekte indivi dualisten zijn. Maar zij zullen wel mee gaan naar Duitsland vermoed ik. Die spelers die in het buitenland spelen zijn ook de beste ambassadeurs voor ons voetbal. Daarom wordt ook zo tegen het Zweedse voetbal opgekeken. Misschien dat die overschatting in belangrijke wedstrijden zelfs in ons voordeel werkt.” Zweden, dat over 600.000 voetballers beschikt, waarvan er 3068 een paar cen ten aan de sport overhoudt, heeft 3000 voetbalverenigingen. In de eerste-divisie wordt wel een soort semi-betaald voet bal gespeeld maar grote bedragen kun nen de clubs aan hun voetballers niet uitkeren. Ahlner: „Dat is met een ge middelde van 6000 toeschouwers die de clubs hier hebben ook niet mogelijk. Ook in de toekomst niet. De verenigingen krijgen hier, zoals bijvoorbeeld in Ne derland, ook geen subsidie. In tegenstel ling tot die van de meeste clubs is de financiële positie van de bond hier erg gunstig. Wij keren ook niet zulke hoge bedragen aan onze internationals uit. Daarom hebben zoveel voetballers van ons hun heil in het buitenland gezocht”. Bovendien zijn wij ook niet bang om af te gaan. Als wij een afstraffing krijgen van Nederland zal niemand zich verbazen of zich daar boos over maken. Het verschil is dan in vele opzichten te groot. Maar als Nederland van Zweden verliest dan zal dat hier toch ook niet de verrassing van de dag zijn. Daarvoor heeft het Zweedse team in het verleden, vorig jaar wonnen wij tenslotte nog met 10 vriendschappelijk van Brazilië, te grote stunts uitgehaald. Winnen van Brazilië lukte tijdens die trip van de Zuidamerikanen door Europa alleen Ita lië maar. Landen als Duitsland en Schotland, die zich toch ook geplaatst hebben, gingen er tijdens die Braziliaan se tournee van de wereldkampioenen aan onderdoor. Ik bedoel maar verschillende sportpaleizen grote pu- bliektrekkers zijn door speciale attrac ties- Peter Post heeft daar vorig jaar niet aangedurfd, omdat zijn voorgangers er over het algemeen trieste ervaringen mee hadden. „Ik geloof”, aldus Post, „dat zo’n sterk gericht middagprogramma langzaam moet groeien in de belangstel ling. Nederlanders zijn daar nog niet echt warm voor gelopen”. Toch kunnen de Zweedse spelers op een ruime vergoeding rekenen voor hun deelname aan de WK. Ahlner: „Wij proberen momenteel om wat reclame met het Zweedse elftal te maken- De rechten worden verkocht aan de meest biedende sponsor. Het geld dat dit op brengt en een gedeelte van het bedrag dat wij van de organisatie van de we reldkampioenschappen voor onze deelna me ontvangeri gaat in één pot en wordt dan onder de spelers verdeeld. Maar ook hier zitten wij met het probleem dat wij maar weinig spelers hebben die reclame- technisdi gezien waarde hebben voor het bedrijfsleven. Edström, Sandberg en Hellström de doelman, zijn erg populair hier. Maar zij zijn natuurlijk geen Cruyff. Dat is eigenlijk één van de weinige voetballers die uit reclameoog- punt gezien goed valt te verkopen. Uni verseel gezien dan. Je moet dit soort zaken als het een wereldtoernooi betreft niet te eng zien vind ik. Met voetbal valt op reclamegebied toch al niet al te veel te verdienen. Op de één of andere ma nier is het voor het bedrijfsleven toch minder aantrekkelijk dan het lijkt. Ten zij het betrokken object Cruyff heet.” Vandaar dat Peter Post zelf donde rend verrast is door het succes van een experiment dat hij voor zaterdag plande: uitverkocht. Bij wijze van proef stelde hij een speciale kindermiddag in en daarvoor waren vrijdag alle 8000 kaart jes de loketten uit geïnspireerd door die overrompelende reactie wil Post gaan overwegen volgend jaar twee wed- strijmiddagen in te voeren. Een ver loochening van zijn eigen theorie, lijkt het. „Nou, nee. Zo moet dat niet gezien worden,” vindt Post. „Er is een groot verschil of je net als alle andere zes daagse elke middag gaat draaien of je doet het één of twee keer Die formule van mij blijft dan heus wel tot zijn recht komen”. Het bevalt de renners uitstekend. Ook Eddy Merckx, al leek die vorig jaar te twijfelen toen hij als gevolg van, zo werd verondersteld, forceren door het compacte programma aan de Rotter damse zesdaagse een hinderlijke ontste king aan het zitvlak opliep, waardoor hij zijn wegseizoen wat traag moest inzet ten. „Och nee”, redeneert Merckx nu, „zo’n kwetsuur kunt ge altijd wel eens oplopen. Ik heb geen enkel bezwaar tegen de manier waarop Post het sche ma hier opzet. Voor mij is het eigenlijk wel goed. Ik moet flinke inspanning leveren. Het is een uitstekende trai ning WIJK AAN ZEE Daar moet Don ner van gedroomd hebben; zo Ree nog eens van het bord te zetten. Zijn sup porters en dat zijn er niet weinig liepen glunderend rond. En met reden, want dit was ongetwijfeld de fraaiste partij van deze vierde ronde. De meeste duels tussen Donner en Ree spelen zich af in een HollandBelgië-sfeer: niet mooi, maar wel spannend. Maar deze partij vormt ongetwijfeld een hoogte punt in deze reeks. Een fraai schijnoffer, een stille zet, gevolgd door ondekbaar mat. „Het werd wel eens tijd”, zei Don ner na afloop, „en meer zeg ik er niet van”. Ja, Donner weet te zwijgen als hij gewonnen heeft. Deze winst heeft hem overigens dicht in de buurt van de leiders gebracht. Planinc verspeelde na melijk een half punt aan Ghitescu. Het zag er zelfs enige tijd naar u dat hij in moeilijkheden verkeerde, doch toen de bescheiden Roemeen wat stukken te ruil aanbood, was de vrede snel getekend. denken, achter als een Ra- Droompartij van Donner catastrofe voor Hans Ree Vul tink had vrijdag al een deel van zijn taak in het toernooi om het Europese kampioenschap anker kader (47/1 in Dusseldorp voltooid. Door een zeer knappe zege op de Fransman Roland Dufetelle was de Nederlandse kampioen na de derde ronde al zeker van een plaats bij de eerste vier in het eindV’as- sement en zal daardoor dit najaar in het dan in Marseille te hr-nd^n pioenschap van de partij zijn. Dat reit, zijn zege op de Fran: m en de ac *r- stand die Raymond Ceulemans in. ge middelde opliep stemde Vultink ui t,s' tevreden. Raymond Ceulemans onderstreepic die mening later, toen de Belg door een vrij gelukkige overwinning op Gunther Sie bert niet op Vultink achter was geraakt. UITSLAGEN Grootmeestergroep: Matulovic (Joeg.)Quin teros (Arg.) afgebr., Adorjan (Hong)—Pomar (Sp.) ii—14, Ree (Ned)—Donner (Ned) 0—1, 214 en 1 afgebr.; 3-5: Sosonko, Donner, Radu- Radulov (Bulg-Sosonko (Ned) 1,4-’,4, Lange- weg (Ned)Enklaar (Ned) afgebr., Hecht (WDld)—Browne (VS) afgebr., Planinc (Joeg.)- Ghiteseu (Roem) ',4*,4. Timman (Ned)—Forti- nos (Hong) afgebr. Stand na 4 ronden: 1. Planinc 3; 2: Browne lov 214; 6: Hecht 2 en 1 afgebr.: 7-8: Ghitescu, Adorjan 2; 9: Pomar 114 en 1 uitgesteld; 10: Matulovic 114 en 1 afgebr.; 11: Ree 114; 12-13: Timman, Enklaar 1 en 1 afgebr. 14 Quinteros 14 en 1 afgebr. en 1 uitgesteld; 15-16: Forintos, Langeweg 0 en 1 afgebr. en 1 uitgesteld. Meestergreep 4e ronde: Garcia (Cuba—v. Scheltinga (Ned) 14—14, Antunac (Joeg)—Po pov (Buig) 14—14, Bachtiar (Ind)—Blajon (Ned) 1—0, Kuijpers (Ned)—Kurajica (Joeg, afgebr.- Eising WDld.)-Hartoch (Ned.) 14—14, Mohrlok (WDld)—Dieks (Ned) afgebr. Pytel (Pol.)— Tarjan (VS) 1414, Ciocaltea (Roem)—Keene (Eng) 14-14. Stand na 4 ronden: 1. Popov 2, 3-5: Keene, Tarjan, Antunac, Garcia 214; 6-7: Kurajica, Kuijpers 2 en 1 afgebr.; 8-10: Ciocaltea. Hartoch, v. Scheltinga 2; 11: Bachtiar 114 en 1 uitgesteld; 12-43: Pytel, Eising 114; 14: Mohr lok 1 en 1 afgebr.; 15: Dieks 14 en 1 uitgesteld: 16: Baljon 0. ROTTERDAM Het heeft Peter Post, de wedstrijdleider, heel wat moeite gekost maar uiteindelijk zei Eddy Merckx toch „ja” tegen de Zesdaagse van Rotterdam. „Weet ge,” zegt Eddy Merckx, „ik krijg zoveel verzoeken. Ik moet streng selecteren, want alles af werken is onmogelijk. Ik word al een dagje ouder Met zijn deelname legde de wielermiljonair een degelijk funda ment voor het succes in het sportpaleis Ahoy, waar vrijdagavond de drukte goed op gang kwam: uitverkocht. Na tuurlijk draagt de formule die Peter Post uitvond (een in verhouding tot andere zesdaagsen kort en daardoor flit send prgramma) aanzienlijk bij tot de belangstelling van het publiek, die gaan de gehouden wordt omdat de coureurs hun krachten niet over een hele dag hoeven te verdelen. In Bremen werd bijvoorbeeld de afgelopen week dagelijks van half twee tot ’s morgens vier uur gereden Peter Post perst de verschillen de onderdelen samen in zes uurtjes: van acht tot twee. wat rustiger houding middagprogramma in In Ghitescu moet men zich overigens niet vergissen. Hij is met duidelijke ambities naar Wijk aan Zee gekomen. Bijna drie jaar geleden behaalde hij een grootmeesterresultaat en de wereld schaakbond schrijft voor dat binnen drie jaar een tweede moet worden herhaald, anders vervalt de eerste ook. Dat is Chitescu al eens gebeurd en als hij niet binnen een paar maanden aan de tweede norm voldoet, dan overkomt hem dat voor de tweede keer. Browne gaat ook een half punt verspelen en dat zal hem wel pijn doen. Hecht en hij maakten het elkaar van het begin af reeds erg moei lijk. Toen er tien zetten waren gedaan, had Hecht twee van zijn tweeëneenhalf uur bedenktijd gebruikt en Browne niet veel minder. De toeschouwers hoopten zich al op bij hun bord, in afwachting van een spannend tijdnoodduel. Dat bleef niet uit. Browne, die inmiddels een pion veroverd had, werkte zich al grom mend, snuivend en wilde gebaren ma kend door zijn zetten heen. Hecht deed het uiterlijk heel wat rustiger en onder wijl wist hij Brownes pluspion tot een wat zweverig achterblijvertje te degra deren. Afgebroken, met sterke remise- tendenzen. Er viel deze keer trouwens veel te genieten. Quiteros trad aan in verblin dend witte kledij. Dat tegenstander Ma tulovic na afloop zijn ogen zat af te vegen zal echter meer te maken hebben gehad met het feit dat hij kort daarvoor een stuk was kwijtgeraakt. Dat stuk had hij ergens in het middenspel veroverd, doch Quinteros maakte niet de indruk daarvan erg onder de indruk te zijn. Hij had een paar pluspionnen en wat vage aanvalskansen.Toen daar nog tijdnood bij kwam, werd het Matulovic allemaal te veel. De Argentijn kon wel eens zijn eerste winstpunt gaan boeken. Daar heb ben Langeweg en Timman ook uitzicht LangewegEnklaar was een partij Van een wat rustiger houding met een extra middagprogramma in het vooruitzicht, was bij de renners vrij dagavond in elk geval niets te merken. Er werd een flinke strijdlust getoond, met Merckx en Sercu als opvallende figuren. Ze maakten hun donderdag nacht opgelopen achterstand van één ronde goed in een koppelkoers en voe ren nu met Duyndam en Pijnen het al gemeen klassement aan. Tijdens de jachten deden zich twee valpartijen voor, waaruit Harry van Leeuwen als groot ste slachtoffer tevoorschijn kwam. Hij werd, vermoedelijk met een gebroken vinger, voor onderzoek naar een zie kenhuis gebracht. Zijn ploeggenoot Piet de Wit werd tijdelijk gekoppeld aan Cees Bal, die door een val zijn partner Gerard Koel kwijtraakte. Omdat Koel vrij snel opknapte, bleef Piet de Wit tenslotte alleen, zodat hij gedwongen zal zijn te vertrekken als Harry van Leeuwen vandaag de wedstrijd niet kan hervatten. zoals Langeweg het zich wenst: het positionele werk voor de fijnproevers. In de slotfase wist hij binnen te dringen in de zwarte stelling. Enklaar vocht echter nog zo goed mogelijk terug en in de afgebroken stelling zit nog genoeg ve nijn om de uitslag onzeker te maken. Op dergelijke tegenkansen kan Forintos nauwelijks meer hopen. Al direct na de opening moest hij Timman de vrije hand laten. Het materiaal is hier echter dermate gereduceerd, dat winst voor Timman problematisch is. Vier afgebro ken partijen en twee pas op het laatste moment beslist. Het was me de ronde wel. Slechts DadulovSosonko en Ador janPomar eindigden snel in remise. Sosonko zat er een beetje mee. Wat zou wel niet van hem gaan i twee Maar Tijdens het toernooi zal, evenals in Mexico, een technische studiegroep aan het werk zijn. De ervaringen in 1970 waren goed en onder leiding van Harry Cavan (Noord-Ierland) zal die commissie verslag Uitbrengen aan het FIFA-bestuur. Directeur van de groep is de voormalige Engelse bondscoach Walter Winterbottom, se cretaris is perschef René Courte (Luxemburg). Medewerkers zijn: FI- FA-trainer Dettmar Cramer, die per 1 juli in dienst treedt bij Bundesliga- club Hertha BSC in Berlijn, Stefan Kovacs en Bonetti, een Braziliaanse trainer. OoSt-Duitsland, Zaire en Nederland hebben nog geen onderkomen gevon den voor hun ploegen. Joegoslavië en Spanje daarentegen hebben zich al van een verblijfplaats verzekerd, hoe wel ze 13 februari nog moeten uitU maken wie aan de WK deelneemt. Mocht Spanje het tot deelname bren gen, dan kan het op Nederland, en dus op Rinus Michels, stuiten. Beide landen dienen zich dan eerst te kwa lificeren voor de tweede ronde. Ze treffen elkaar op groep A, als Neder land groepswinnaar is en Spanje tweede, in het omgekeerde geval wordt het botsen in groep B. Dus nooit als beiden eerste of tweede wor den, tenzij de ploegen zover komen dat om de eerste of om de derde plaats wordt gespeeld. Johan Cruyff heeft zich al vóór de eindronden zijn begonnen in het mid delpunt geplaatst. Hij schoot zich in de kwalificatiewedstrijden naar de eerste plaats van de topscorerslijst. Cruyff scoorde zeven keer (Neder land 24 doelpunten). Gigi Riva kwam tot het zelfde totaal (Italië 12) en ook Stredch kwam tot zeven bij een to taalscore van 18 voor de DDR. In totaal namen 90 landen aan de kwa lificatiewedstrijden deel. Ahlner: „Er valt voor ons op dit moment niet al teveel te plannen. Er is in februari een trainingskamp georgani seerd op Sicilië. Alleen voor de Zweedse internationals die niet in het buitenland spelen. Op Sicilië willen wij met de selectie wat oefenwedstrijden tegen en- over slechte vijf remises. Drie Nederlanders bleven fier overeind, al thans achter het bord. Baljon verloor, zoals gezegd. Dieks maakte nog net re mise en Kuijpers zal alle moeite moeten doen om zich Kurajica van het lijf te houden. Daarom wordt Ahlner ook niet ge confronteerd met driftige project-mana gers die, zoals in Nederland, allerlei blauwdrukken uitvinden en ontwikkelen en gonst er in het kantoor van de Zweedse voetbalbond in Stockholm niet zo’n koortsachtige activiteit als in Zeist. Tenminste: Als we de heren Burgwal en Hogewoning op dit punt serieus moe ten nemen. Toch is Ahlner de eerste die onderkent dat de Zweedse situatie moeilijk te vergelijken valt met de Ne derlandse. men i Reeds twee snelle reriiises elkaar. Maar wat doe je gerenommeerde grootmeester als dulov je remise aanbiedt. Eerst wei gerde hij nog. Een paar zetten later was het toch zover. Zaterdag is een rustdag voor de meeste deelnemers. Voor Lange weg, Fortintos, Pomar en Quinteros staan er inhaalpartijen op het program ma. Ook Roy Dieks moet dan zijn partij uit de- meestergreep tegen de Indonesiër Bachtiar inhalen. Hij is gewaarschuwd, want vrijdag won deze overtuigd van Baljon. In de meestergreep heeft de remise-bacil toegeslagen. Maagklachten, keelklachten, nachtrust en 41..Ï

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13