Ternaaien Staten reageren vernietigend op rijksadvies Meerlanden u NVV: Loonbeperking vergadert in niet na 1 april Scheybeeck Minister optimisties over visserij Markt Het loopt storm op de prestatie-wandeltocht □l Stichting van scholen gemeenschap „Westerhout” BET-veiling onder slopershanden ?ls ploegendienstlopers rzoek. Beroepsonderwijs „Wijk aan Duin” creëert cursus voor „KRANKZINNIG, ABSURD, ONBEGRIJPELIJK” „Gevolgen crisis vallen mee” ZATERDAG 1 9 JANUARI 1974 7 6 (Van een onzer verslaggevers) (Van onze redactie economie) Teleurstellend 30 november 1973 IJmuiden-Oost inu Castricum Heemskerk Velsen-Noord Bakkum Driehuis ie e lit Wijk aan Zee Santpoort Velsen-Zuid Uitgeest IJmuiden HAARLEM. In heftige termen hebben statenleden zich gistermid dag uitgelaten over het advies van de rijksplanologische commissie over de Meerlanden, waarin onder meer wordt gesuggereerd te den ken aan een heel nieuwe stad in het zuidwesten van de Haarlem mermeer, waarover we vrijdag 11 januari hebben bericht. Gedepu teerde mr. Roelse verklaarde dat GS „nogal teleurgesteld” zijn over het advies. Drs. Achterstraat (AR) sprak van een „krankzinnig en on verantwoord stuk”, dat hij niet serieus kon nemen. Anderen lieten zich evenmin onbetuigd. Beverwijk ff’ (Vervolg van pagina 1) Het is er nu dan eindelijk van gekomen. bemidde- vijk. (Van een onzer verslaggeefsters) samenkomsten, ds. W. Ondergetekende 10 Naam: Straat: Woonplaats: h De heer Van der Stee daarover: „Ik heb dat rapport gezien. Naar mijn me ning gaat men uit van maximale scha declaims. Het is de vraag, of als je oplossingen zoekt om bepaalde bedrijven te helpen, deze bedragen er uit zullen komen”. Minister Claes van Economische Za ken, een socialist, had de indruk dat de tekst die als uitslag van het regeringsbe- raad naar Iran is gezonden te weinig ruimte heeft gelaten voor verdere be sprekingen. van twee u in de antwoorde loeten via eer, me- De formulieren kunnen ook schrifte lijk worden aangevraagd door bij staande bo:. in te zenden aan Haarlems Dagblad, postbus 507, Haarlem. (In de linkerbo venhoek van de enveloppe moet U dan „Wandeltocht” vermelden) verzoekt toezending van een inschrijf formulier voor, en nadere bijzonderhe den over de prestatietocht op zondag 10 februari. Inhoudelijk vond hij teleurstellend dat de RPC enerzijds stringent wil vasthou den aan het overloopbeleid, maar ander zijds geen infrastructurele oplossingen (wegen, tunnels e.d.) in uitzicht kan stellen. Een tweede teleurstelling vond hij dat gedacht wordt aan een nieuwe stad tussen rijksweg 4 en rijksweg 16 in de Haarlemtnermeer. „Dat is zó hele maal niet passend in ons beleid, dat vinden we onbegrijpelijk”, aldus de ge deputeerde. Drs. Achterstraat wees erop dat zo’n stad in het verlengde van een startbaan van Schiphol ligt. Als het aan hem lag hoefde het advies niet eens in bespre king te komen. De heer Van der Knoop zei bij het doorlezen verzucht te hebben: „Klets maar door, ook al klets je in de ruimte”. Hij vroeg dringend de in gang gezette streekplanprocedure er niet door te laten vertragen. De heer Blijleve (D’66) kwam met een iets ander geluid. Volgens hem staan er ook wel behartigenswaardige dingen in het advies. Voor de ideeën om de over loop anders te gaan bekijken had hij wel waardering, omdat die aansluiten bij de visie van zijn partij, Ook hij had evenwel nog een aantal vraagpunten. R.-k. Kerk. H. Joseph, Wijkerstraat- weg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk. Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. ds. J. G. Bouwman (Doop- en gezindsdienst). R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10 en 11.30 u. R.-k. Kerk. H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 en 19 u., zondag 7.30, 9, 10.30, 12 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan, zaterdag 18 en 19 u., zondag 9.30, 11 en 12.15 u. Compensatie in de loonsfeer voor in het verleden opgetreden prijsstijgingen wordt in beginsel onaangetast gelaten. Onkostenvergoedingen worden even eens gefixeerd op het niveau van 30 november 1973. Slechts stijgingen van deze onkosten na die datum mogen in de vergoeding worden verrekend. Toekenning van uitkeringen als tan tièmes, gratificaties, aandeel uit de winst enz. is niet toegestaan, tenzij op grond van bestaand beding of jarenlang ge bruik zo’n uitkering wordt toegekend. Toegestaan zijn: reeds in de cao of bindende loonregeling overeengekomen R. K. Kerk St. Engelmundus, Driehui- zerkerkweg 9.30 uur: Latijnse Hoogmis; 11 uur: jongerenmis; 18 uur: stille mis. R.-k. Kerk. H Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, zondag 10 u ds. A. Goudsmit - Aalbers. „Wie wij >p, zonder homus"»* '208-5429 als de DEN HAAG. NVV-vice-voor zitter Adrie de Boon heeft na het bekend worden van de door minis ter Boersma van Sociale Zaken uit gevaardigde beperkingen voor lonen en andere arbeidsvoorwaarden ge dreigd dat er arbeidsonrust zal ont staan als de beperkingen niet voor 1 april zijn opgeheven. In de be schikking van het kabinet wordt geen afloopdatum genoemd. Het gaat De Boon hierbij vooral om de prijscompensatie, waarover niets be kend is gemaakt. De vakbeweging ziet deze prijscompensatie als een middel tot afvlakking van de hogere inkomens. Tegen de technische op zet van de uitvoeringsbepalingen op grond van de Machtigingswet had de vakbeweging niet veel bezwaren, zo zei De Boon. karakter, et één of noten (25 de week- e. Brieven n dit blad. ,ekt inwo- -oor gezel- 1. Brieven >76 IJmui- (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. Minister Van der Stee van Landbouw en Visserij gelooft dat er een goede kans is, dat de visserij de gevolgen van de energiecrisis zonder schade doorstaat. „Het is uiterst voorba rig te zeggen, dat de visserij er niet uitkomt. De prijzen worden bepaald op de visafslag. Dat is een kwestie van vraag en aanbod. Op dit moment is er sprake van overbevissing. Door de duur te va de stookolie zal er wellicht wat minder gevaren worden. Dat kan leiden tot een geringer aanbod en hogere prijs vorming. Ik geloof dat er een goede kans is, dat de meerkosten er voor de visserij uitkomen.” Het uitvoeringsbesluit heeft geen eind datum. „Dit betekent geenszins dat het besluit voor het gehele jaar 1974 moet gelden. Formeel heeft de regering thans voorzieningen getroffen, die in de eerste drie maanden zullen worden verwezen lijkt, uiterlijk op 1 april. Dit is dus de minimale geldigheidsduur van het be sluit”, aldus de minister. Het kabinet is van mening, dat een cao-loos tijdperk zo kort mogeljjk moet duren. In de komende maanden zal de minister intensief be raad voeren zowel met de vakbeweging als de werkgeversorganisaties voor het bepalen van het verdere beleid. R.-k. Kerk. Mariakerk, Spoellaan 1, zaterdag 19.30 u., zondag 9.45, 11, 12.15 en 17 u.; H. Laurentius, A. Verhetent- straat 2, zaterdag 19 u, zondag8.30, 10, 11.30 en 18.30 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. H. P. Huisman, 19 u. ds. Van Hooidonk uit Den Helder (jeugddienst). Geref. Kerk. Morgensterkerk, Vrij- burglaan 2, zondag 9.30 u. kand. H. J. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In „Huize Schey beeck” aan de Velserweg houdt de Be- verwijkse Lawntennis Club „Wester hout” maandagavond 4 februari de ge bruikelijke jaarvergadering. De agenda van de vergadering, die om 20 uur aanvangt, vermeldt onder meer de indiening van de begroting voor 1974, de verslagen van het secretariaat, pen ningmeester en kascommissie en enkele bestuursmutaties. De BLTC „Westerhout” acht het voor delig saldo voor de vereniging noodzake lijk als reserve voor eventuele tegensla gen. Bij tegenslagen denkt men vooral aan bij andere verenigingen reeds ge constateerde ledendalingen en een even tuele verlaging of stopzetting van de subsidies. Hervormde Gemeente Dorpskerk, uur: ds. G. J. Rijks. De Hoeksteen, hoek Duinweg-Willem de Zwijgerlaan 10 uur: ds. D. J. Spijker boer. Chr. Gereformeerde Kerk, Pniëlkapel, Pastorieweg 1, 10 en 17 uur: ds. A. W. Drechler. R.K. Kerk O.L. V. Kerk, Fr. Netscher- laan 10, 10 uur: J. J. Bronsveld, met gelijktijdig kindersamenkomst en oppas dienst; 19.30 uur: G. A. Goldschmeding. 1 milieu tl -itaal jong ifh. opgew. kop v. N. oortdurend c.m. beseb. (evt. geen schap, ge- High, zou- lij beteke- zerz. Br. Engelmunduskerk, 10 uur: Glashouwer (open deurdienst). De heer Van der Stee maakte duide lijk, dat hij op dit moment niet bereid is ingrijpende maatregelen te nemen ten gunste van de visserij. „We moeten wel iets doen voor de slachtoffers van het schokeffect, dat is ontstaan, maar over het algemeen genomen moet ik eerst nog zien of het zo’n vaart zal lopen als wel gesuggereerd wordt. Men moet zich goed realiseren, dat men in het algemeen bang is voor wat er kan gebeuren, maar dat niet vast staat, wat er zal gebeuren. We moeten wel het hoofd koel houden. Naar mijn idee zal de situatie in de visserij niet nadelig beïnvloed worden door de ener giecrisis. Je zou zelfs kunnen stellen, dat er gunstige effecten kunnén zijn, door dat de overbevissing mogelijk afneemt”. Ook het pessimisme van de visserij over de verliezen, die afsluiting van de Oosterschelde met zich zou brengen, wordt door de minister van landbouw en visserij niet gedeeld. Een commissie van het visserij schap kwam onlangs met een i port, waarin werd gesteld, dat afsluiting van de Oosterschelde een ver lies aan nationale economische waarde De begroting voor 1974 sluit op een bedrag van 55.000. Men is bij de op stelling van deze begroting uitgegaan van een contributieverhoging en in- schrijfgeldverhoging. Deze verhogingen, die vorig jaar door de vereniging reeds waren aangekondigd, zijn noodzakelijk doordat er in twee jaar tijds een kosten stijging van circa 20 pet is opgetreden. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK Het algemeen be stuur van het Regionaal Instituut Open baar Voortgezet Onderwijs Midden-Ken- nemerland vergadert op woensdag 30 januari weer in het Stadskantoor, zoals gebruikelijk in het openbaar. Zo noemde de heer Van der Knoop (PvdA) het een „vat vol tegenstrijdighe den”, zjjn partijgenoot drs. De Wit vond het een „onverklaarbaar verhaal’, drs. Van der Mark (AR) gaf als commentaar „absurd en verwerpelijk” en de heer De Nie (PSP) had zich afgevraagd hoe het mogelijk is dat we door deze mensen worden geregeerd. Voor de uitvoering van de beschikkin gen is de datum van 30 november be langrijk. Heeft een werkgever in decem ber een werknemer een belangrijke loonsverhoging toegezegd, dan mag deze toezegging niet worden uitgevoerd. Wel blijven de zogenaamde periodieke verho gingen onaangetast. Gedurende de geldigheidsduur van de beschikkingen mag niets in het belo ningssysteem worden gewijzigd, welke oorzaak in een bedrijf daarvoor ook is. Procentuele toeslagen op de verhoging van tweemaal 15 zijn verboden. Wel moet over die 30 vakantietoeslag wor den betaald- Bestaande afspraken over prijscom pensatie, die op 30 november van kracht waren, blijven onaangetast. Ze moeten echter wel duidelijk omschreven zijn. Onkostenvergoedingen worden eveneens bevroren op het peil van 30 november. Wel mogen stijgingen die na 30 novem ber zijn opgetreden worden gecompen seerd. Gratificaties, tantièmes, aandelen in de winst, die reeds voor 30 november werden betaald, mogen ook in 1974 wor den betaald. Zolang de Machtigingswet van kracht blijft, mogen de bedragen van deze uitkeringen niet worden ver hoogd. R.-k. Kerk. O.L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u.; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd -Gereformeerde Federatie. Dorpskerk, Kerkbuurt, Uitgeest, zondag 10 u. de heer W. Volker; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. ds. C. J. Hollemans. Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, Ka naalstraat, 10 en 19 uur: ds. J. M. D. van der Berg. Betlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Christelijk Gereformeerde Kerk, Mar conistraat, 10.30 uur: leesdienst; 19 uur: D. H. Biesma. Gemeente Gods, Moerbergplantsoen. Cultureel Centrum, 10 uur dienst. Oud-Kathoiieke Kerk, Koningin Wil- helminakade 10 uur: Hoogmis, 18.30 uur: Vesper. Leger des Heils, Edisonstraat 14, 10 uur heiligingssamenkomst, 19.30 uur: Opwekkingssamenkomst. Gereformeerde Kerk, Ichtuskerk 9.30 uur: ds. A. van Leeuwen (Kinderneven- dienst)17 uur ds. L. Dorst. Petrakerk, 9.30 uur: ds. L. Dorst; 17 uur: ds. A. van Leeuwen. Zeeweg Ziekenhuis Aula, 9.30 uur: ds. G. E. Bakker. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat 10 uur: da. M. C. Stubbe. R.K. Kerk Gregorius,.Kanaalstraat 8.30 en 10.45 uur: Eucharistieviering. De BLTC „Westerhout” heeft, blijkens de afrekening over 1973, het jaar kun nen afsluiten met een batig saldo van 5.266,59. Het bedrag aan achterstallige contributie 2.134,40) moet hierbij nog eens worden opgeteld. Het batig saldo is grotendeels veroorzaakt door een vrij flinke ledenstijging: „Westerhout” kon in 1973 honderdtwmtig nieuwe leden in schrijven, waardoor aan contributies 2.568,40 meer werd ontvangen dan was begroot. Tevens ontving de vereniging aan subsidies ruim 2000 meer dan men had verwacht. Want via deze Ibramco-raffinaderij, die politiek gezien toch al een onduidelijke voorgeschiedenis heeft gehad, met be denkelijke kenmerken van een onderons je tussen Iranezen en socialisten, zou de Belgische staat voor het eerst zelf op de oliemarkt verschijnen. In de Ibramco zouden Iran en België ieder voor 50 percent deelnemen. Nederland heeft vanwege de milieu-aspecten veel be zwaar gemaakt tegen de raffinaderij. gezocht... een veili- lanier. Dat m Europa. >tste tai'° rscontacten bemidde- oor Raad naam en reeds vol- rangt dan vend de Uw aan- rnmer M ■opa, Post- wijk. Tel De voormalige BET-veiling aan het Meerplein moet er aan geloven. Slopers hebben een dezer dagen bezit van het gebouw genomen en de eerste pannen zijn reeds van het dak verwijderd. Op de plaats van de voormalige veiling kun nen 25 parkeerterreintjes voor personen wagens worden aangelegd. Nieuwenhuis van Velsen-Noord (Kinder- nevendienst), 17 u. ds D. Ringnalda van Amsterdam. Baptistengemeente IJmond, Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. ds. Th. v.d. Laan (Bilthoven), 10 u. zondagsschool, 19.30 u. jeugd. HAARLEM. Het loopt storm op de prestatie-wandeltocht voor zondag 10 fe bruari. Honderden mensen hebben al gereageerd, en ook sportverenigingen en huisvrouwenorganisaties. De organisator van de tocht, Henk Horsman uit Den Helder (02230-18975) vertelt dat veel mensen hem gevraagd hebben of de tocht ook over de weg gaat. Het is 95 percent door de duinen en het strand, verklaart hij. Ondanks de grote toeloop kan men nog steeds inschrijven. Die inschrijving eindigt wel op 6 februari. Inschrijffor mulieren zijn verkrijgbaar op ons hoofdkantoor in de Grote Houtstraat en de bijkantoren in Haarlem-Noord en Schalkwijk, en op de kantoren van de Umuider Courant en Beverwijkse Cou rant. van tenminste 575 miljoen, maar waar schijnlijk van rond een miljard gulden, met zich zal brengen. De cursusbijeenkomsten zijn gepland voor 22 januari; 1, 8, 21 en 28 februari; 5, 12, 21 en 28 maart; 4, 9 en 16 april. Bij onvoldoende belangstelling vervalt de eerste cursusavond. Voor opgaven en verdere inlichtingen kan men zich wen den tot de buurthuisleiding, Wilgenhof- laan 2c te Beverwijk, tel. 24676. Vanwege de grote belangstelling voor de macramé-techniek, start in buurthuis Wijk aan Duin binnenkort een tweede macramé-cursus op de dinsdagavonden, van 19.30 tot 21.30 uur. Inlichtingen kan men bij de buurthüisleiding verkrijgen. 10 uur lag 19 uur Zoals deze week bekend is geworden mag het Regionaal Instituut starten met een lagere technische school en dat is uiteraard een van de punten op de agenda. De nieuwe lts gaat een onderdeel vormen van een te stichten scholenge meenschap voor beroepsonderwijs, sa men met de openbare school voor lager- en middelbaar huishoud- en nijverheids onderwijs aan de Jan van Kuikweg. In de eerstkomende jaren gaat de minister nog geen gelden beschikbaar stellen voor nieuwbouw van de lts, maar die kan zo lang worden gehuisvest in een aantal vrijgekomen lokalen van de openbare scholengemeenschap voor mavo-havo- atheneum aan de Van Riemsdijklaan. Met het gemeentebestuur van Bever wijk zal nog nader overleg plaatsvinden over samenwerkingsvormen met de openbare leao-school (lager economisch en administratief onderwijs). Op de agenda staat concreet het voor stel tot stichting van een scholenge meenschap voor lager en middelbaar beroepsonderwi j s. Een ander punt is het ontslag van de heer C. Roest en benoeming van de heer J. Kelderman als adjunct-directeur van de mavo-Plantage in Beverwijk. De heer C. Roest moet zich om gezondheidsrede nen terugtrekken uit zijn functie. Het zelfde geldt voor de heer P. Woudt, adjunct-directeur van de Jac. P. Thijsse- school voor mavo in Castricum. Indien het algemeen bestuur daarmee akkoord gaat wordt hij opgevolgd door de heer P. E. Aeschbachter, die als leraar aan deze school is verbonden. Op de agenda staat ook de vaststelling van de begroting voor 1974- Het kabinet heeft de maatregelen uit gevaardigd om het hoofd te bieden aan de moeilijke sociaal-economische situa tie. Voor de verwerking van de gegevens moet worden uitgegaan van lonen en arbeidsvoorwaarden die golden op 30 november 1973. De maatregelen zijn: Baptistengemeente IJmond, J. P. Coenstraat 10, 10 en 19 uur; ds. R. Reiling, 10 u. zondagsschool, 20.15 uur: j eugdsamenkomst. Men was het er over eens dat er snel een weerwoord van de provincie noodza kelijk is. Ook was men van mening dat de procedure voor de wettelijke behan deling van het ontwerp-streekplan voor de Meerlanden niet vertraagd mag wor den door deze reactie van rijkszijde. Het advies van de rijksplanologische com missie zal worden behandeld in een commissie-vergadering ruimtelijke orde ning op 8 februari ’s middags om twee uur. Mr. Roelse verklaarde de herkomst van het advies aldus. In de procedure van een streekplan wordt meestal aan het slot de visie van het rijk gevraagd. Omdat er bij de Meerlanden nog zoveel onzekerheden waren is destijds besloten de procedure voorlopig op te schorten en eerst advies te vragen van de rijksplano logische commissie. Toen dat te lang weg bleef is het besluit genomen het voorontwerp toch maar in de ppenbaar- heiS te brengen. Terwijl de voorberei dingen daarvoor in volle gang waren kwam het rijksadvies toch af. Over de mogelijkheden voor kunstma tige verwatering van mosselen heeft de bewindsman zich nog geen afgerond oordeel gevormd. BEVERWIJK. Ten gerieve van de ploegendienst lopende buurtbewoners, start buurthuis Wijk aan Duin aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan nog deze maand een houtbewerkingscursus voor diegenen, die in het vierploegendienst- stelsel deel uitmaken van de zogenoem de „gele ploeg.” De cursus, reeds lang een wens van de buurthuisleiding, biedt mogelijkheden tot het maken van sier voorwerpen (schalen en lepels bijvoor beeld), het maken van kleine meubels, kruidenrekjes en dergelijke. R.-k. Kerk. H. Agatha, Breestraat 101 zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u, zondag 9, 10.30 en 18.30 u.; Regina Caeli, Hilbers- plein 1, zaterdag 19 u„ zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Twaalf Apostelen, Van Riemsdijklaan 132, zaterdag 19 u., zon dag 9.15, 11, 12 en 17 u.; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u., zon dag 9, 10.30, 11.45 en 19 u.; St. Jozef rust oord en Lommerlusit, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 7.30 en 19 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Velsen- Noord op zondag en werkdagen bellen 2 80 41 (telefoonnummer St. Jozefrust- oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Kerk straat, zondag 10 u. ds. J. Bezemer; De Opgang, Florastraat, zondag 10 u. oecu menische dienst (pastor G. Hogema); Vredevorstkerk, Laan der Nederlanden 152, zondag 10.30 u. ds. R. Pomp; Prin- sesselaankerk, Prinsesselaan 10, zondag 10 u. ds. R. van ’t Lindenhout. Oud-katholieke kerk. Pius X-college, Büllerlaan 2, zondag 10 u. hoogmis. Geref. Kerk, Middelaarkerk, Moens- plein 8. zondag 9.30 u. ds. A. A. van der Leer van Driehuis (Kindernevendienst), 17 u. stud. A. J. J. Knotters van Amster dam; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, zondag 9 u stud. A. J. J. Knotters van Amsterdam (Kinderneven dienst), 17 u. ds. A. A. van Leer van Driehuis. Geref. Kerk (vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 u. Leesdienst, 15 u. ds. H. j. de Vries uit Amsterdam. Geref. Kerk (vrijgemaakt buiten ver band). Prinsesselaankerk, Prinsesselaan 10, zondag 8.30 en 17 u. verkorting van de arbeidstijd of verlen ging van de vakantie en immateriële arbeidsvoorwaarden Met nadruk wordt door minister Boersma gesteld, dat bij alle onzekerheid op sociaal-economisch terrein algemeen uitgangspunt van de besluiten was, een wezenlijke achteruitgang van de inko mens der laagstbetaalden te voorkomen. Dit is een van de centrale inkomenspoli tieke doelstellingen van het kabinet-Den Uyl. BEVERWIJK. De noteringen van woensdag 16 januari aan de Beverwijkse veilingen waren als volgt. Groenten: breekpeen 11-23; boerenkool 28-64; knollen 18-42; groene kool 22-52; prei 58-118; spruiten 105-137; uien 36-44; witlof 130-139. Bloemen: anjer 20-50; trosanjer 180-250; anthurium 80-250; blauwe druif 60-75; chrysant 150-255; forsythia 25-45 fresia 80-250; hyacint 25- 45; hyacint (per bos) 120; iris 390-470; lelie (per tak) 40-190; narcis 100-165; nerine 45-85; orchidee 40-250; roos 40- 110; babyroos 20-40; tulp 150-275 Plan ten: achmea 350-500; anthurium 400; azalea 125-320; begonia 80-120; cineraria 40-75; cyclamen 150-750; hedera 80; ka- lanchoe 40-75; potchrysant 30-65; primu la 25; St. Paulia 85-140; gemengde plan ten 75-160. Een verplichte verhoging van het loon voor volwassenen van vijftien gul den per 1 januari en nog eens vijftien gulden per uiterlijk 1 april. Deze tweede vijftien gulden moet ook gegeven wor den op de datum dat de cao afloopt, voorzover dat vóór 1 april is- Vrije Evangelische Gemeente, Van Riemsdijklaan 1, zondag 10 en 17 uur evang. W. van ’t Honederdaal (Alkmaar). Evangelisch Lutherse Gemeente, Ko ningstraat 119, zondag llu. ds. J. Mos- tert. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk. Willem Hovyschool, Schans 11, zondag 10 u. de heer D. P. Hartendorf (IJmuiden). Chr. Geref. Kerk. Evangelisch Luther se kerk, Koningstraat 119, zondag 9 u. Leesdienst, 14.30 u. ds. A. W. Drechsler. Maranatha-kapel, Wilgenhoflaan 82, zondag 10 en 17.15 u. kerkdiensten, 11.30 u. zondagschool. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62, zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 19.30 u. 11.30 u. zondagschool. 11.30 u. zondagschool. Jehovah’s Getuigen. Speeltuingebouw De Snip, Geijsendorfferlaan, zondag 15 u. openbare lezing: „Zult u de laatste dagen overleven?”, 16 u. wachttorenstu die; dinsdag 19.15 u. theocratische bedie- ningsschool, 20.15 u. dienstvergadering., Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, ’t Braambos. Zeeweg 10 uur: ds. L. H. Ruitenberg. Bethelkerk, Zeeweg 9.30 en 17 uur: ds. J. L. Bel. Jehova’s Getuigen, Koninkrijkszaal, Velserduinweg 248, 18.30 uur: openbare lezing en Wachttorenstudie; vrijdag 19.30 uur: vergadering. Pinkstergemeente, Velserduinweg 611, 10 uur: H. Sas; 19 uur: D. P. Harten dorp. Hervormde Gemeente, Goede Herder kerk, Velserduinweg 52: 10 uur: ds. Joh. Brezet. R.K. Kerk Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, missen om 9.30, 10.45 en 12 uur. Vergadering van Gelovigen: Breking des Broods; donderdag bijbelbespreking. Oud-Katholieke Kerk Adelbertuskerk. Sparrenstraat 10 uur: Hoogmis. irijf voor igen. aan- ;- en tita s leveren ook keu- 851. ir Aphro- aat lag te.® 5-325078.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7