Weinig waardering voor sectiebestuur en Hoge woning VW-bus vaak beter dan hotelbed Trainers veroordelen beleid Timman: Ik vind inzake het Nederlands elftal schaken aardig Ree slaapt thuis beter dan met ’n specht op hotelkamer Planinc en Browne door publiek tot de favorieten gebombardeerd Deelnemers aan EK schaatsen met de bond al n bij Brugge Wellicht breuk tussen Pijnen en Leo Duyndam Geheim hotel Gelijkspel voor Oranje hockeyteam Bayern oneens Happel volgt De Wit op GEVEN ONS MEER LUCHT Oplossing puzzel: HOGE BOMEN 1 16 17 DINSDAG 22 JANUARI 1974 Plezier WEEKHOOFDPRIJZEN Wispelturig (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) 30 Timman: „Mijn spel is grillig". De uitslagen: (Van onze sportredactie) Olavi Salakka en (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) WIM ANDRIESSEN PETER HEERKENS Dat uitgekeken zijn geldt soms ook in de internationale top, die ook beperkt is. „Maar daadoror krijg je gezelligheid. De Zweedse schaker Andersson, daar kan ik geweldig mee opschieten. En de Rus Tal. Na de rust herstelde Nederland zich en via treffers van Wouter Leefers en Hans Kruize werd alsnog een gelijkspel van 2-2 behaald. Een sectiebestuur dat dan wel moet bestaan uit meer capabele mensen, want dat het daar momenteel aan ontbreekt, daarover lieten de oefenmeesters geen onduidelijkheid bestaan. „Een meesterti tel mag geen waarborg zijn voor een plaats in het sectiebestuur,” en „hobbyis ten, die alle pogingen doen om elkaar op de stoel te houden,” zo oordeelden de trainers. Naast mannen met een titel willen zij ook mannen uit de prak'tijk in het sectiebestuur, waarbij ieder op eigen terrein aan de gezondmaking van het betaalde voetbal zal moeten bijdragen. Ook de aanstelling van de bondscoach, zo menen de trainers, behoort te liggen bij het bestuur van de sectie betaald voetbal. Maar daar moet het dan wel bij blijven. De bondscoach moet het rond het Nederlands elftal verder voor het zeggen hebben. Hij moet zijn assistenten aanwijzen, hij moet bepalen tegen wie geoefend wordt, hij moet bepalen waar en wanneer men in een trainingskamp gaat, dit in overleg met de betrokken clubs. ling :nde de een ZEIST betaalde van Uli- 2 0- 0-3, -Fes 3-0, 1-3, )vra SVC 2 0- 1J 5 )vra 3-0, JVS 13— 3-0, elde Het aaar Te- de het Het erde slijk neer van I in /ed- eide ige- zins sede i de het rikt tere ech- isch met laid lort zijn eeft ;uw aan Ge- dch het zich de on- be- te de ilan tige >ek. :oe- van ssant rend aak- fd.C: I.D.: Pion III- 4-4. Iers ion- ien- ,Als ;ent, nis. tste oral zo Iers utie rer- erde SVC 1 in 15- i de iste- dag gen. het ima van i: problematiek rond het Nederlands elftal. Hun slotconclusie is vernietigend voor de KNVB en voor het sectiebestuur betaald voetbal. De scheiding tussen het betaalde voetbal en het amateurvoetbal, die nog steeds niet doorgevoerd is, is de oorzaak van al het kwaad dat tot nu toe is aangericht rond Oranje, zo conclude- c II aan- vl„ Ex- IV- 1-7; De 4-1)4 aïssa -51'2; vl., II- MÜNCHEN (SID) De Westduitse kampioen Bayern München heeft bij de Westduitse voetbalbond geprotesteerd te gen de voorgenomen tournee van het nationale elftal aan het einde van dit jaar. Het Westduitse team is van plan om van 28 december tot en met 12 januari vier wedstrijden in Japan te spelen.In West-Duitsland is er op dat moment een winterstop en Bayem krijgt meestal veel lucratieve aanbiedingen om vriendschappelijke wedstrijden te spelen. Aangezien de ploeg veel spelers aan het nationale elftal afstaat, is men bang, dat, indien de tournee van het nationale team doorgaat, er geen aanvragen van buitenlandse clubs zullen binnenkomen. ZEIST Voor het Nederlands elftal is huisvesting gevonden voor het wereld kampioenschap voetbal. Bondscoach Cor van der Hart vertelde: „We zijn vorige week een dagje op stap geweest. We hebben een formidabel hotel gevonden. Alles erbij: sauna, zwembad, ruim vol doende recreatie en het ligt gunstig. Een accommodatie zoals we het wensten”. Waar het hotel zich bevindt, kon hij niet meedelen. „Waarom weet ik niet, maar de plaats moest voorlopig nog geheim blijven.” De Russen laten verstek gaan en ook Jan Smejkal, die als favoriet werd ge tipt, ontbreekt door ziekte. Op het hoog ste niveau tussen de bordjes „stilte” en „absolute stilte” speelt de grootmeester- klasse. Timman loopt wat heen en weer als zijn tegenstander aan zet is; draait met een vinger krulletjes in zijn haar als hij achter het bord zit. Uit zijn houding spreekt soms arrogantie; zijn „Wij zijn geen clowns”, valt hij uit als het daarover gaat. „Ik daag iedereen uit zelf de fietsen te pakken en een paar rondjes te rijden. Dan kom je er wel achter”. Een auto Peugeot 104: J. A. M. van den Bogaard, Rozenplant soen 9. Cothen (Utrecht). Philips-kleurentelevisie: B. ten Hope, Parallelweg 9. Delft. Samengestelde prijs f 983,90: B. G. M. Motaus, Grote Hout straat 125, Haarlem. Voor 850 Bauknecht-apparaten: Mejuffrouw C. Thissen, Groot- dorp 41, Meerselo, Venray. Hometrainer Carnielli-fiets: J. D. Koolman, Celebesstraat 65a, Groningen. Singer-naaimachine: Antoinette van Esch, Mijlstraat, Boxtel. Bij de dames gaat de Roemeense Ni- colau met twee uit twee aan kop. Carla Bruinenberg won overtuigend van Ada van der Giessen en blijft daardoor goed volgen. Rie Timmer deed knap werk door de gevaarlijke Kalchbrenner een remise af te dwingen. De volgende spelers van Bayern maken op dit moment deel uit van de selectie van bondscoach Schön: Maier, Breitner, Schwarzenbeck. Beckenbauer, Höness en Muller. „Mijn uitgangspunt om te schaken is puur plezier. Het is noodzakelijk dat ik daar begin. Anders houd je het niet vol. Het spel is misschien niet in directe zin nuttig voor mij, maar ik vind het aardig. Als recreatieve zaak heeft het voor de toeschouwers zijn nut”. Hij zwijgt. Keert terug naar een deel van het gesprek dat afgerond scheen. „Misschien speel ik hier in Nederland toch wel iets minder omdat ik uitgekeken ben. Uitgekeken op de omgeving. Op de kleine groep scha kers. Ach, nee, ik heb toch goed ge speeld in het IBM-toernooi. Nee, schrijf maar dat ik helemaal niet zo slecht speel”. Hij glimlacht. Icum m.e: Ven- neer vl.: ren de trainers. Zij vinden de structuur in de voetbalbond niet meer ter zake dienende. Het bondsbestuur mag van hen blijven als een overkoepelend or gaan, het mag adviezen geven aan het sectiebestuur voetbal, maar meer niet. Het sectiebestuur moet de dienst uitma ken en alfe zaken betreffende het be taalde voetbal afhandelen. Weekprijzen elders in het land. Vier continental autobanden: J. J. Gie- sen, Utrecht; Ilford diaprojector; Mevrouw J. M Kluivers- Van Rosse, Lelden; Half jaar Skol bier: A. J. M. Janssen, Huissen (Gld); Voor f 300 AaBe-artikelen: Mevrouw J. Modder Groet (NH); Irisette donsdeken: D. v.d. Meule, Vllssingen; Van Schuppen tapijt: Van Boldrik, Arnhem; Erik elektri sche deken: A. Groense, Moerdijk (NB); 12 fles Hooghoudt jenever: mejuffrouw R. W. Klasens, Groningen; Ilford elektronenflit ser: J. Lems-de Bruin, Rotterdam en mevr. W. Sukkel Den Haag; Lundia kast: J. Dat het huidige sectiebestuur het even anders heeft laten lopen, leidde tot de conclusie: weg met het sectiebestuur en zijn voorzitter Jacques Hogewoning. Laatstgenoemde heeft de bui overigens zien aankomen, want eerst zondagavond meldde hij secretaris-generaal Jaap van der Leek van de Vereniging van Oefen meesters dat hij niet op de bijeenkomst zou komen. Een ontstemde Van der Leek zei toen: „Ik vind het schandalig. Maanden geleden hebben we afgespro ken dat hij een inleiding zou houden. Hij was het vergeten en had inmiddels een andere afspraak gemaakt. Ik ben zeer teleurgesteld”. WIJK AAN ZEE. Jan Timman zit een beetje onderuitgezakt. Na zeven uur geconcentreerde denkarbeid achter het schaakbord is hjj weergekeerd in de wereld van ontspannende kletspraat en pils. „Die opmerking dat ik wereldkampioen zal worden, tja, die heb ik onder invloed van alcohol gemaakt. Misschien heb ik het wel een nuance anders bedoeld.” Hij zwijgt en denkt na. „Het kan zijn dat het wat erg direct overkomt. Ik wil zeggen: als je mjjn leeftijd hebt, is wereldkampioen schaken worden een mooi ideaal om mee te leven. Iedere jonge schaker die internationaal grootmeester is, zal dat willen.” Later zegt hjj ter verduidelijking: „Als je ouder bent en je draait al zoveel jaar mee in de schaakwereld, is dat ideaal waarschijnlijk minder aanwezig. Je hebt dan duizenden partijen gespeeld. Om wereldkampioen te worden moet je voortvarendheid hebben. Als je lang tegen de top aanzit, lukt het niet meer. Dan val je onwillekeurig terug op routine.” 2l/i en 1 a£g„ M/13 Pytel, Mohrlok, Dieks, Van Scheltinga 2%, 14: Bachtlar 2)4 1 afg., 15: Rising 1)4 1 afg., 16: Baljon o 1 afg. Damesgroep 2e ronde: Reicher (Roem) Karakas (Hong) V2-V2, Litmanovicz (Polen)— Ivanka (Hong) V2-V2, Ferrer (sp)—Vokralova Tsj. SI.) afg., Laakmann (W.Fld)—Nicolau (Roem) 0-1. Kalchbrenner (Joeg)—Timmer (Ned) V2-V2, Bruinenberg (Ned)—v.d. Giessen (Ned) 1-0. Stand na 2 ronden: 1: Nicolau 2, 2/3: Bruinenberg, Kalchbrenner 1)4, 4/8 Timmer. Ivanka, Karakas. Litmanovicz, Reicher 1, 9: Vokralova )4 1 afgebr., 10: Laakman )4, 11 Ferrer 0 1 afg., 12: v.d. Giessen 0. Als grootste insider in dit conflict voor spelt hij hjj definitieve einde van de samenwerking tussen Pijnen en Duyn dam. „Want”, weet Jan Derksen, „hun karakters botsen. Het zit allang niet lekker tussen die twee.” René Pijnen doet echter alsof er nites aan de hand is, ook al rijdt hij in de komende Antwerp se Zesdaagse met Rik van der Linden en is Leo Duyndam gekoppeld aan Gerben Karstens. „Dat ligt aan de organisatie daar”, zegt Pijnen, doch Jan Derksen meldt dat de Belgische manager, Jan van Buggenhout, wel degelijk gepro beerd heeft Pijnen en Duyndam samen aan de start te krijgen. En zo ziet het er naar uit dat dit talentvolle Nederlandse koppel na dinsdagavond ophoudt te bestaan. Het kan overigens een glorieus afscheid wor den, want hun kansen op de overwin ning zijn nog steeds groot. Op de voor laatste avond veranderde er weinig aan de situatie, wat overigens ook betekent dat de Belgische ploeg Merckx-Sercu nog steeds tot de grootste concurrenten behoort. Eerder al heeft Eddy Merckx bewezen het pistewerk uitstekend aan te kunnen, maar in deze Zesdaagse glori eerde zijn alzijdigheid opvallend breeduit. WIJK AAN ZEE. Het 36e Hoog- ovenschaaktoernooi mag dan zonder uit gesproken favorieten van start zijn ge gaan, het publiek heeft ze inmiddels in Planinc en Browne wel gevonden. Bei den verrijkten zich ten koste van een Nederlander van een punt en hebben nu opnieuw enige afstand van de achtervol gers genomen. Jan Timman had zich nog wel zo voorgenomen om juist van Brow ne te winnen. De omstandigheden leken hem goed gezind. Had Browne niet de schande moeten ervaren om pat te spe len tegen Planinc, in een stelling die met een eenvoudig tussenschaak gewon nen zou zijn geweest? Timman had ook nog wit en kreeg de kans de variant te spelen, waarmee hij een goed half jaar geleden Polugajevski versloeg. Browne aangeslagen? Vergeet het maar. De eerste 20 zetten roffelde hij achter elkaar op het bord. Timman had toen al meer dan twee uur van zijn bedenktijd gebruikt om te constateren dat het effect van zijn eertijds zo trotse nieuwtje toch niet zo groot was. Maar was het eindspel, dat daarna ontstond, verloren? In de resterende bedenktijd kwam Timman er in elk geval niet uit en Browne bleef na afloop volhouden dat het ook op andere manieren verlo ren zou zijn geweest. ROTTERDAM Uiterlijk in goede saamhorigheid zwoegen René Pijnen en Leo Duyndam naar de finale van de Rotterdamse Zesdaagse, maar met de getoonde collegialiteit is het niet zo best als wordt voorgewend. Er dreigt een onherstelbare breuk in het eens zo beju belde duo, dat ooit werd aangemerkt als een nieuw koningskoppel. René ont kent een ruzie met de mededeling dat „er allemaal nks van waar is”, maar hun beider manager Jan Derksen zegt beter te weten. „Het twee na grootste dagblad van de Sovjet-Unie, Trud, heeft me gevraagd of ze me mochten opbellen om mij com mentaar te laten leveren op allerhande schaakgebeurtenissen. Ik heb gezegd dat ik daar akkoord mee ging. Daaruit bleek me ook dat men in Rusland kijkt naar het spel van opkomende buitenlanders. In Nederland wordt over het algemeen meer naar de resultaten gekeken. Voor mij is belangrijk dat ik ’t nu gemaakt heb. Dat ik heb bereikt, wat men van me verwachtte”. Het toernooi in Wijk aan Zee is kleurlozer dan andere jaren. Diens komst bepaalt de sfeer van een heel toernooi”. Timmans voorkeur voor hen is overduidelijk; hij houdt niet van schakers die internationaal grootmeester worden en dan „op zekerheid gaan spe len”. „Ik neetn graag risico’s. Ik ben grillig in mijn spel”. mans, Dongen(NB); J. Toes, Den Helder; G. Nijensteen, Zwolle; E. de Pauw, Zoeter- meer; A. Wubs, Stadskanaal; Mevrouw D. de Ruig, Utrecht; Mevrouw Brlggeman, Rotterdam; J. B. H. Zwalenberg, Moor- veld. Mevrouw H. M Julslng, Den Haag; G. de Graaf, Berlicum; P. Uytenhout, Den Haag: J J. C. de Vries Aarle-Rlxtel Setje Orlane oogmake-up: H. J. G. Leer- kotte. Borne; G .Bollema-v.d. Veen Berk hout; Mevrouw A. van Efferen. Weert; B. F. Vriezen, Gaanderen; Mevrouw B. Wal raven Arnhem- Koekkoek. Uden; Jakob Brink, Glimmen; F. Kuiper, Haren; C. Lit, Delft; J. A M. Schoo, Velp; A. Braat-Van Gink, Roosendaal; G. Konlng, Rotterdam; Mevrouw J. C. de Vries-Lems Eist; W. v.d. Meulen, Kerkrade; Mevr. Teurlings, Til burg; Mevrouw H. Niggebrugge, Den Haag; P. A. Meeuwissen, Lage-Zwaluwe; Mejuffrouw v.d. Akker, Zwolle- H. van Heun, Amersfoort: J. Sebel, Voorburg; M. Jumelet-van Doeveren. Oosterhout; Me vrouw v.d. Broek, Hilversum; F. G. Twll- haar. Hilversum; R Verharen-v.d. Wijst, Beers; J. Smits, Delft; J. Verhoeven, Best; Mevrouw E. van Beek, ’s-Gravenzande: A. van Gelder-Jacobs, Zwolle. ADELAIDE. (RTR) Het Nederland se hockeyteam heeft tijdens de toernee door Australië met 2-2 gelijkgespeeld tegen Zuid-Australië. Bij de rust had Nederland nog een achterstand van 0-2. Ondanks een voortdurend overwicht van Nederland in de eerste helft, was het Zuid-Australië dat de doelpunten maak te. Smith en Marshall waren de makers. Ree is verhuisd1. Het hotelleven in Wijk aan Zee beviel hem niet meer. Er zit een specht op mijn kamer, daarom ga ik liever elke dag terug naar Amster dam. Daar slaap ik beter, aldus zijn motivatie. De specht bleek bij nader onderzoek een lekkende waterleidingbuis te zijn. Een welverdiende nachtrust doet wonderen, zo bleek maar weer. Dat was een andere Ree dan die we in de vorige ronden aan het werk zagen. Quinteros had zich de moeilijkheden zelf wel enigszins op de hals gehaald, want de manier waarop hij de opening speelde, kon de toets der kritiek niet geheel doorstaan. Ree kreeg een geweldige aan- valsstelling, die hij zonder een moment te weifelen in winst omzette. In de meestergreep stond voor Knij pers het belangrijke duel tegen koploper Popov op het programma. De amateur- meester, zoals Kuijpers zichzelf graag noemt, redde het niet en moet daardoor voorlopig een stapje terug doen. Dieks en Van Scheltinga verging het al niet beter. Hartoch speelde opnieuw remise, doch deze keer werd het wel bereikt na een echte partij van niet minder dan 40 zetten. Voor Baljon loort de eerste victorie. Tegen Eising heeft hij opnieuw afgebroken en de stelling belooft nog steeds winst. gezicht is zacht als van een engeltje. Een Nederlandse schaker zegt: „Hij is wispelturig, maar zelfbewust. Een op merking die Timman nadat hij die dag eerst van 1 tot 6 uur en daarna van 8 tot 10 uur geschaakt met schouder ophalen afdoet. „Mijn resultaten in Ne derland zijn over het algemeen niet zo slecht”. Op dat ogenblik verschijnt zijn boezemvriend Hans Böhm om te vragen of we goed kunnen tafeltennissen. Hij wil met alle plezier een partijtje om geld spelen. Böhm een zeer verdien stelijk schaker heeft de naam een spelletjesfanaticus te zijn. Later die avond komt hij van Timman een tientje lenen om zijn tafelvoetbalcapaciteiten te meten met de Amerikaanse beroepsscha ker W. S. Browne. „Hij speelt steeds om twee gulden. Ik laat hem vijf keer winnen en dan spelen we om 25 gulden en vertoon ik mijn kunstjes,” zegt Böhm. Timman en Böhm zijn onafschei delijk. Vaak weigeren ze in het hotelbed dat hen wordt toegewezen te slapen en kamperen ze in het VW-busje waarmee ze rondtrekken. Böhm regelt zo kwaad als het gaat de lopende dingen voor de beroepsschaker. Timman is de zoon van een Delftse hoogleraar. Zijn broer Ton (25 jaar) leerde hem schaken in ruil voor een spelletje monopoly of dammen. Sinds zijn negende jaar schaakt Timman. „We spreken er nog wel eens over dat hij mij mijn beroep heeft geleerd, maar dat gaat dan in de ironische sfeer. Dat contact verloopt, hè”. Hij noemt zijn broer een verdienstelijk schaker in de nationale hoofdklasse. Jan Timman werd als elfjarige jeugdkampioen van Den Haag en ontwikkelde zich vooral de laatste jaren snel tot een zeer sterke speler. BRUGGE Na Leo Canjels heeft de Belgische eerste-divisievereniging Club Brugge opnieuw zijn oefenmeester ont slagen. Slachtoffer is Jaques de Wit die zondag in de wedstrijd tegen ^aregem al zal worden opgevolgd door Ernst Happel, de trainer die bij Sevilla om dezelfde reden de laan uit werd ge stuurd als De Wit bij Brugge. Met de komst van Happel hoopt de clubleiding van Brugge een einde te maken aan de slechte resultaten van de vereniging in de Belgische competitie. De landskampi oen neemt op dit moment met een tiende plaats een erg bescheiden positie op de ranglijst in. Happel had al gerui me tijd contact met Brugge. Hij wilde aanvankelijk niet tekenen, omdat hij op de nominatie stond1 om teammanager te worden van het Nederlands elftal tijdens de wereldkampioenschappen in West-Duitsland. Met de komst van Ri- nus Michels bij Oranje werd deze hoop van de op dit punt bijzonder teleurge stelde Happel de bodem ingeslagen. Daarna is het contract tussen Brugge en de ex-Feyenoord-oefenmeester snel rond gekomen. Zijn tred mag dan onmiskenbaar die van een op dé weg gespecialiseerde cou reur zijn, qua prestaties maakte Merckx de afgelopen dagen grote indruk. Lof van koppelgenoot Patrick Sercu, een er kende vakman in dit werk: „Het is werkelijk ongelooflijk zoals hij zich houdt Als je meer op de weg dan op de baan rijdt, is zo’n zesdaagse vreselijk zwaar.” Zo’n 30 trainers uit het voetbal de oefenmeesters de topclubs Feyenooord, Ajax en Twente, Coerver, Knobel en Kohn, wa ren niet present hebben op het Sport centrum in Zeist gediscussieerd over de Dat ontkent Merckx overigens niet. „Ik zie hier meer af dan op de weg”, stelt hij vast. „Het constante hardrijden is een groot probleem, daar heb je een enorme conditie voor nodig. Ge moet kunnen blijven gaan, verstaat ge Da’s de kwestie.” Eddy Merckx zegt ook ervaren te hebben dat degenen die den ken dat een zesdaagse bestaat uit circus achtig gedoe, er volledig naast zijn. phen; Th. Angevaare, Den Haag; mevrouw J. Geschlere. Denekamp; M. Roubos, Et- ten-Leur; Boek Plasticvreter van Bruna: Mejuffrouw C. B, J. M. Opbroek, Hom (L); G. H. Van Oijen, Beuningen; Me vrouw Th. J. E. Minkhorst, Enschede; H. Loos dei- Kinderen, ValkenswaardPuzzel Bornse CartonnagefabriekD. de Rijeke, Rotterdam; J. Ketelaers, Oisterwijk; Me vrouw G. Scheffer, Doetinchem; Mevrouw A. Redecker, Schagen(NH); Mevrouw J. van Elst-v.d. Hout, Boxtel en A. v. Dijk- Regeling, Eindhoven; NS-dagtrip: Me vrouw H. J. C. Gardijn, Den Haag; ABN-spaarbankboekje met 500: N. M. Andrea-Maas-Bach, Rotterdam; E. van der Merkenhof, Middelbeers; V. H. Klinken berg, Katwijk aan Zee- R. J. Looren-de Jong, Soest en T. v.d Toorn. Den Haag; ABN-spaarbankboekje met ƒ100: A. J. de Jong, Delft; M. Lemmens, Slenaken; Me vrouw L. Vermaat-Sehuur, Utrecht; P. Dijkman. Hasselt, H. Kortes, Zwartebroek; C. v.d. Wallen, Kloetinge; T. de Jong, Nijkerk; C. D. Sloothoofd, Vlaardingen; R. G. de Kok. Vlaardingen; Th. v.d. Spijker, Eindhoven: W. v.d. Scheur, St. Michielsges tel; J. D. Kramer, Colijnsplaat (Z); J. W. Schepers. Laren (Gld) - Fam. Kemme- VAN Haren Noord Den Bosch; Mejuffrouw M. Odekerken, Va)kenburg; Mevrouw Elzak- kers, Bergen op Zoom; Mevrouw Van Lierop, Weert; W. Bloemendaal, Apel doorn; j. v. Ree, Breda; J Raaymakers, Helmond: Els Wiggerink. Utrecht. Uitslag puzzel nummer 17 Schippers Eindhoven; Kinsbergen heren polshorloge: J. A. Verhaat, Tiel; J Inden briljantring: L. v.d. Broek Putten- V en D cadeaubon ƒ106: M. C. Holdijk, Haaksber gen; L. Vrancken, Borgharen; H. Bertels, Nijmegen; en C. J. v.d. Werff, Rilland Bath. Kodak camera: Mevrouw C. E. Vink. Utrecht; Doos a 12 bus Sprème: F 't Hart, Nootdorp; P. van Baal, Roosen daal; Mevrouw Claassens, Tilburg; Mejuf frouw H. J. Ganzevles, Hilversum; T. Custers-Claessen, Swalmen; J. L. G. Jans sen, Groesbeek; J. Kok, Hilversum en Mejuffrouw C. Broersen, Leiden; Lois jeans P. Schulenberg, Enschede; Lois jeans: W. A. J. Blom, Eerbeek; Readers Digest atlas: Mevrouw L. v. d. Loo-van Munster, Rosmalen; Meulenhotf Plantenboek: Me vrouw M. van Wanrooy, Venlo; De Gruyter levensmiddelen: J. Loots, Apel doorn; Lultingh puzzelboek: M. Dijks, Renkum; Pak Stllbepan produkten: Me vrouw Klauwers Dieren; Pak posters Afrikaans verkeersbureau J. J. Hoogveld, Den Haag; N. Wantscheer, Zwolle; J J. Adelaar, Arnhem; R. van Beek, Stolwijk; Mevrouw Broeren-van Grinsven, Helvoirt; Jago shawl: G. M. Jorlssen-Froom, Den Helder; E. J. Schuur man, Varsseveldt E. Roelans, Clinge (Z); A. Hebermehl, Capelle a.d. IJssel; Pak Knorr produkten: P. J. Hochsten bach. Utrecht; APAG-tandenborstel: H. Pasveer, Haren; R. Muntinga-Vijfschaft, Hoogkerk; Revlon set: J. A. v.d. Mark, Utrecht; Boek „Prins Claus” Be Boekerij: Mejuffrouw N. van Beeck. Helmond; J J. M van Aspers, Eindhoven; H. A. Scheffer, Arnhem; H J. Vrielink, Olst; G. F. Gie- len, Rotterdam en Mejuffrouw A. G. M. Mens, Roosendaal Boek „Het leven” van Luitingh: A. C. v.d. Voort-Wichhart, Oos- terbeek;, Slof sigaretten: A. Stobbe, Rotterdam en M. Cremers-Steege, Veu- len-Venray; 12 fles SPA-water: H. Boers, Tilburg: Set Jovanda kousen: Mevrouw N. Ploe ger, Alkmaar; I. H. den Heijer, Scheve- ningen; Mevrouw W. van Hoog, Haps; Mevrouw A. Huisman, Elspeet; Mevrouw M. Kengen-Roetgen, Maastricht; Mevrouw Dé Vries. Sterksel N. de Bock, Nleuwna- men; A te Ni jenhuis, Enschede; Mevrouw F. v.d. Elst-Bomhoff, Voorburg; J. F. Minjon. Rhenen; Mevrouw Clemens-Dlnge- Grootmeestergroep 6e ronde: Matulovic (Joeg.)—Adrojan (Hong) 1-0, Ree (Ned)—Quin teros (Arg) 1-0, Radulov (Buig)—Pomar (Sp) remise, Langeweg (Ned)-Donner (Ned) remise, Hecht (W.Dld.)—Sosonko (Ned) Planinc (Joeg)Enklaar (Ned) 1-0, Timman (Ned) Browne (VS) 0-1, Forintos (Hong)—Ghitescu (Roem.) 1-0. Afgebr. partij 4e ronde: Lange weg (Ned)Enklaar (Ned) 0-1. Stand na 6 ronden: 1/2: Planinc, Browne 4, 3/4: Soson ko, Hecht 4, 5/7 Quinteros, Radulov Donner 3)4, 8/10: Forintos, Ree. Matulovic 3, 11/12: Timman, Pomar 2)4, 13/15: Ghitescu, Enklaar, Adorjan 2, 16: Langeweg )4. 6e ronde meestergroepGarcia (Cuba)—An- tunac (Joeg) )4-)4, Bachtiar (Ind)—V. Scheltin- ga (Ned) 1-0, Kuijpers (Ned)—Popov (Buig) 0- 1, Eising (W.Dld)—Baljon (Ned) afg., Mohrlok (W.Dld)—Kurajica (Joeg) )4-)4, Pytel (Polen)— Hartoch (Ned) remise, Ciocalta (Roem)—Dieks (Ned) 1-0, Keene (Eng)—Tarjan (VS) 1-0. Stand na 6 ronden 1: Popov 4 1 afg., 2Z: Ciocalta, Kurajica, Keene 4, 5/7: Antunac, Kuijpers. Garcia 3)4, 8: Hartoch 3, 9: Tarjan Helmut Kraus en Reserve: Anton Ei- Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in midden-Noord- Holland: Ilford diaprojector: E. J. de Bie, W. v. Coulsterestraat 27, Heems kerk; 12 fles Hooghoudt jenever: mevr. Fiddelaar, Tomeastraat 3, Zaandam; doos met 12 bus Sprème: mevr. C. Bruins, De Wetstraat 41, Zaandam; Setje Orlane make up: J. J. Veeken, Kleverparkweg 19, Haar lem en mevr. J. Bakker-Wever, Ver- maningstraat 6a, Krommenie; Victo ria kersenbonbons: P. Vrugt, Oude Kruisweg 196, Vijfhuizen; Puzzel Baronse CartonnagefabriekH. van Duyvenbode, Van Speijkstraat 90, Lisse; ABN-spaarboekje met f 100: M. Westerbeke, Twijnderslaan 44, Haar lem, Hilde Verheul, Van Zeggelen- plein 103, Haarlem, mevr. B. Plugge, Schiplaan 284, IJmuiden en P. J. Ploeger-Nikkel, Beethovenlaan 54, Heemstede. STOCKHOLM (ANP) Aan de strijd om het Europees schaatskampioenschap voor heren, 26 en 27 januari in Eskilstuna, zullen 28 rijders uit elf lan den meedoen. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Zweden: Göran Claeson, Bo Fransson, Dan Johansson en örjan Sandler. Reserve: Jan Marmstaal. Noorwegen: Sten Stensen, Amund Sjöbrend, Asle t. Johansen en Jan Egil Storholt Sovjet Unie: Alexander Tsigankov, Ni- lolaj Koesmenko, Alexander Vladimirov en Joeri Kondakov. ReserveVladimir Ivanov. Nederland: Harm Kuipers, Piet Kleine, Jan Derksen en Hans van Helden. Reserve: Klaas Vriend. Italië: Ivano Bamberghi en Floriano Martello. Reserve: Giovanni Gloder. Ferenz en Andrzej Polen: Krysztof Zawadzki. West-Duitsland: Herbert Schwarz, cher. Oost-Duitsland: Klaus Wunderlich en Manfred Winter. Finland: Jouko Koeppae. Zwitserland: Franz Krienbühl. Engeland: Geoffry Sandys. Beroepsschaker Jan Timman is 22 jaar. Dit jaar verwacht hij van de internationale schaakfederatie te horen dat hij grootmeester is. Na Euwe en Donner heeft Nederland dan zijn derde grootmeester. Opeens schijnen we er een nationale coryfee bij te hebben. Timman heeft zich immers in de ogen van velen „bewezen” door in twee toernooien in Engeland als eerste te eindigen. Voor ingewijden hoefde Timman zich niet meer te bewijzen. Zijn talent werd in de hoogste regionen van het eng-begrensde schaakwereldje al lang onderkend. En toen hij met gelden van het Leo van der Kar-fonds (ter ondersteuning van „studie reizen” voor getalenteerde sportlieden) een maand naar Moskou reisde in 1971, werd hem duidelijk dat hij in Rusland werd gezien als een van de aankomende grootmeesters op wie gelet diende te worden. Gieme autowashandschoenL. Bogers, Roosendaal; Trudy van Geelen, Huissen- D. de Witt, Groningen; A. de Vries, Veendam; Mevrouw Roelofs, Winssen; 6 fles Coca Cola: W. M. Driessen, Groesbeek; Victoria kersenbonbons: mevr. Vlaswin- kel-Hoekstra, Groningen; H. Bogers, Zut-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 17