Remmers nu WISO lijkt Alkmaar al weg niet meer te halen man voor wereldtitel Top-beraad Hoge verwachtingen van EK schaatsen CLAESON EN STENSEN van races TEGEN JONG TALENT Hockeyteam won weer Donner hielp een handje Karpov dicht Okker in de kwartfinales Handbalsters Leiderspositie van Browne sterker NAV verwacht doorgaan Hooguit f 25.000 per verslagen bij de zege i! UITSLAG VAN ENQUETE: VRIJDAG 2 5 JANUARI 1974 23 22 Uitbreiding Commissievoorzitter V erantwoordelijkheid Zwakke positie Ervaring (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) HARM KUIPERS: sterke kanshebber. (Van onze speciale verslaggever) WESSEL WESSEL: goede hoop. Peter Snijders: Je moet ze weten te motiveren (Van een medewerker) (Van onze sportredactie) 'X WIM ANDRIESSEN THEO KLEIN. DEN BOSCH (ANP).— Jan Rem mers, die aanvankelijk aan het eind van dit seizoen zijn werkzaamheden als trainer bij FC Den Bosch zou beëindigen, heeft de vereniging ver zocht reeds nu zijn werkzaamheden te mogen staken. FC Den Bosch heeft positief gereageerd op het verzoek van zijn semi-prof trainer en beslo ten assistent Nol de Ruiter het werk van Remmers te laten overnemen. De Ruiter, die door Remmers naar Den Den Bosch is gehaald zou met ingang van het volgende seizoen hoofdtrainer worden bij de Bossche eerste-divisie- club. ALKMAAR De WISO lijkt Alkmaar niet meer te halen. De profschaats- organisatie, die de wereldkampioenschappen op 15 en 16 februari in de kaas stad had gepland, zal naar alle waarschijnlijkheid al in het Noorse Savallen ophouden te bestaan. Het geld is op en er is eigenlijk ook geen bestuur meer. „Voorlopig zijn we echter al blij wan neer er een redelijk percentage van de geselecteerden deelneemt aan de centra le trainingen. Met die groep moeten we verder gaan werken, want judoka’s die nooit op de trainingen verschijnen, zul len ook in de toekomst niet voor natio nale teams in aanmerking komen. Dat houdt wel in dat we in de resterende ploeg voorlopig niet kunnen schiften- Ik weet dat het een zwakke positie is, maar het kan nu eenmaal niet anders”. Het is allemaal veel spannender gewor den”, zegt Leen Pfrommer. eindspel met minuspion, dat remisekan- sen bood. Hij greep die goed aan. in en BEVERWIJK. De leiderspositie van Browne in het Hoogovenschaaktoernooi is ook in de achtste ronde niet in gevaar gekomen. Doordat Donner erin slaagde zijn afgebroken partij tegen Planinc re mise te houden, werd zij zelfs versterkt, want Browne rekende zelf met Ghitescu af. EINDHOVEN. Toen Budo-bond-se- cretaris Wim Luiten vorige maand Peter Snijders opbelde met het verzoek zitting te nemen in de nieuw te vormen trainingskeuzecommissie, had de 30-jari- ge Eindhovenaar weinig bedenktijd no dig- Snijders: „Ik heb direct in principe toegezegd, omdat ik graag mee wil wer ken aan de wederopbouw van het Ne derlandse judo. Het gaat ook mij aan het hart, wanneer ik zie hoe een eens zo grote judo-natie als Nederland op de internationale kampioenschappen niets meer in te brengen heeft”. De langst overgebleven profbestuurder (hij zat al vanaf het begin in de in middels reeds gestorven ISSL) is uit de WISO gestapt omdat de Noorse en Zweedse rjjders, in tegenstelling tot de Nederlanders, nog niet zijn uitbetaald. De WISO, bang om Ard Schenk te verliezen, besloot vóór de wedstrijden in Zweden de Nederlanders snel uit te betalen, maar de Scandinaviërs moeten met het weinige geld dat overschoot genoegen nemen. De WISO is nog zo’n 15.000 schuldig, schat Marten Barel. De WISO is ineengestort. De man waarop de organisatie nog dreef, Eindhove naar Marten Barel, heeft zich teruggetrokken. Hjj zal de rjjders in Savallen, voor de onbelangrijke wedstrijd waarbij evenals onlangs in het Zweedse Ratt- vik wederom geen toeschouwers worden verwacht, nog wel wegschieten. In Alkmaar wil Barel niet meer als starter fungeren. Het komende weekeinde kan bij de Europese kampioenschappen in Eskilstu- na wel eens blijken dat de heerschappij van Claeson en Stensen maar van korte duur is geweest. Want het opkomende schaatstalent blijkt de kloof definitief te hebben overbrugd. De Noor Amund Sjue- brand, de Russen Alexander Tsygankov en Alexander Vladimirov en de Neder landers Harm Kuipers en Piet Kleine worden, als het om de favorieten voor het Europees kampioenschap gaat, in één adem met Claeson en Stensen ge noemd. „Vorig jaar durfde ik rustig te zeggen dat het tussen Claeson en Sten sen ging, nu gaat dat beslist niet meer. TILBURG. (ANP). De Nederlandse dames zaalhandbalploeg heeft in de Til- burgse sporthal De Drieburcht met 3-8 van Zweden verloren. De ruststand was 1-5. De 600 toeschouwers zagen een slecht en onnauwkeurig schietende pi eg aan Let werk, die in feite kansloos was tegen de Zweedse dames, die veel ge- iakkelijker lijn in haar spel brachten. De (kleine) Nederlandse productie van drie treffers kwam op naam van Suzan ne Geerdink, Hannie de Kok en Nel Martens. HILVERSUM Wanneer Nederland wereldkampioen wordt, mogen de spe lers niet meer dan f 25.000 bruto de man ontvangen. Dat is het oordeel van het overgrote deel van de Nederlandse bevolking. Indien Nederland géén eerste plaats behaalt, vindt 32 percent van de Nederlanders dat 10.000 per man vol doende is. Dit zijn de uitkomsten van een enquête die onder 324 Nederlanders in opdracht van de VARA is gehouden. Vierenveertig percent staat achter coach Fadrhonc en 15 percent (vooral de mensen tussen de 15 en 29 jaar) ziet hem liever zo snel mogeljjk vertrekken. De meeste Nederlanders verwachten dat Nederland in groep 3 van het wereld kampioenschap als eerste zal eindigen vóór Uruguay, Zweden en Bulgarije. Vijfentwintig percent zegt dat West-Duitsland wereldkampioen wordt. Negen tien percent tipt Brazilië en 11 percent Nederland. De enquête werd vóór de aanstelling van Rinus Michels tot supervisor gehouden. Op de vraag wie Neder land in Duitsland moet leiden, werd door 58 percent de naam van Fadrhonc genoemd. Michels kreeg 6 percent en Happel 3 percent van de stemmen. Peter Snijders: „het is mogelijk terug te komen aan de top, maar het zal niet makkelijk zijn." HILVERSUM. De voorzitter van de Nederlandse Autorensport Vereniging, W. Wessel, heeft goede hoop dat in het komende raceseizoen alle geplande wed strijden op het circuit van Zandvoort door kunnen gaan. „De plannen zijn in het oude jaar al gemaakt en worden nu gecontinueerd. Of er gereden kan wor den, hangt af van de FIA (de internatio nale organisatie in Parijs), de KNAC, de NAV en misschien andere. We leven in een land waar de Staten-Generaal mo gelijk maatregelen kunnen nemen. Ik kan geen ja of nee zeggen op de vraag of het komende seizoen wedstrijden zullen worden gehouden. Ik kan alleen zeggen dat ik goede hoop heb dat het doorgaat”. MOSKOU. De 22-jarige Rus Anatoli Karpov heeft in de centrale schaakclub van Moskou de afgebroken vierde partij tegen zijn landgenoot Lev Poloegajevski (39) gewonnen. Poloegajevski gaf na de 48e zet op. De voorgaande drie partijen waren in remise geëindigd. Karpov is winnaar van de tweekamp indien hij nog twee partijen in zijn voordeel beslist. ESKILSTUNA. Na de komst van het professionalisme in de schaatssport konden de Zweed Goeran Claeson en de Noor Sten Stensen bij de amateurs de dienst gaan uitmaken. De grote toernooi en van het vorig jaar stonden dan ook in het teken van deze Scandinavische tweestrijd, waarbij Claeson tweemaal als overwinnaar uit de strijd kwam. In Grenoble werd hij Europees kampioen, in Deventer wereldkampioen en beide malen eindigde Stensen vlak achter zijn Zweedse rivaal, al komt de naam van de Noor in het eindklassement van het Europees kampioenschap niet voor, om dat hij na een foutieve wissel op de tien kilometer werd gediskwalificeerd. De amateurvoetbalclub Sneek wil overgaan tot naamsverandering vanwege sponsorssteun, een novum. Het krijgt 3 jaar geld van een machinefabriek. De Een Europees badmintonteam met daarin Marjan Luesken en Joke van Beusekom verloor van een Japanse se lectie. Het werd 3-2. Peter Snijders stopte ruim twee jaar geleden na de wereldkampioenschappen in Ludwigshafen tegelijk met zijn broer Jan. In elf jaar topjudo gooide hij vier Europese kampioenschappen en een uit gebreide serie ereplaatsen over de hele wereld bij elkaar. Lange tijd stond hjj te boek als de meest serieuze kandidaat voor de wereldtitel in het halfzwaarge- wicht. Maar toen hij daar in Mexico een serieuze gooi naar zou doen, werd hij al voor aanvang door een beenblessure uit geschakeld. Snijders werkte als judoleraar in Eindhoven en omgeving, is lid van de gradencommissie van het district zuid en traint tevens een van de twee selectie- teams van die sectie. Wim Ruska heeft er nooit een geheim van gemaakt dat hij van de kennis en de ervaring van een wereldwijd geroemde crack als Peter Snijders graag wilde profiteren bij de opleiding van de nieuwe judogeneratie. Zijn uitverkiezing als voorzitter van de trainingskeuzecommissie is daar een eer ste schuchtere poging toe. Peter Snijders, als judoka een losbol, maar als trainer de ernst zelve, ziet wel mogelijkheden voor een gedeeltelijke come-back van judo’end Nederland. „Wij hebben hier ongetwijfeld voldoende technische kennis om Nederland terug te kunnen brengen aan de Europese top. Maar ik vraag me af of dat wel vol doende is. Tegenwoordig zijn er weinig jongens die het op kunnen brengen daar lang genoeg mee door te gaan. De con currentie van de simpele sporten en van de sporten waarmee ze geld kunnen verdienen is erg groot. Daarom is het momenteel voor een judotrainer in de eerste plaats van belang de jongens lang genoeg te motiveren. Ze moeten plezier in hun trainingen hebben, want zonder dat gaat het zeker niet”. De kopgroep werd overigens uitge breid met Radulov en Matulovic. Na het winnen van zijn hangpartij tegen Quin teros deed Radulov het rustig aan en kwam tegen de uitgebluste Adorjan snel remise overeen. Matulovic verrijkte zich ten koste van Ree met een punt. In een reeds niet meer zo prettige stelling schoot Ree een bok die hem pion, kwali teit, stelling en later de partij kostte. Hans Joachim Hecht is bezig zijn pas verworven waardigheid van grootmees ter luister bij te zetten. Zo’n pas ver worven titel betekent niet automatisch dat een speler door zijn collegae direct als een volwaardig grootmeester wordt geaccepteerd. Zijn hier vertoonde spel zal de colle gae echter wel overtuigen. Pomar zelf al enkele decennia grootmeester heeft donderdag persoonlijk kennis kunnen maken met Hechts dynamische stijl. Hij werd zodanig onder druk gezet, dat hij nog voor het afbreken een pion moest geven. In de tweede zitting won Hecht met een fraaie doorbraak. In de partij TimmanSosonko kwam een oude variant uit de jaren ’30 op het bord. Timman: „Ik heb maar Dd3 in plaats van Dd2 gespeeld, want die So sonko kent „alles”. Het is voor Neder landse begrippen inderdaad opmerkelijk wat die Sosonko weet. De variatie die Timman bracht op het thema van BotwinnikFlohr kon Sosonko evenwel ook niet van zijn stuk brengen. Timman gaf die partij direct na het afbreken remise en verzuchtte: „Ik had toch beter Dd2 kunnen spelen”. Kort na dit eerste contact werd de oud-Europees kampioen meegedeeld dat het bestuur hem tot voorzitter had ver heven en de Nijmeegse judo-leraar Cor van der Pool en Chris de Korte uit Spijkenisse als medeleden. De Korte had als enige reeds zitting in de eerste com missie, waarvan tevens Jan van der Horst en Tim Smit, beiden vertegen woordigers van een oudere generatie ju- doleraren, deel uitmaakten. Dit duo aanvaardde vorig jaar als eerste de opdracht de nieuwe bondscoach Wim Ruska te adviseren en assiste ren bij het samenstellen van de nationa le senioren- en juniorenploegen (Karei Gietelink traint de adspiranten), bij het maken van de internationale agenda voor de vertegenwoordigende teams en bij het leiden van de wekelijkse centrale trainingen. Voor men echter voor de eerste maal bij elkaar had kunnen ko men, bedankten de heren Van der Horst en Smit voor de eer. Zij voelden er weinig voor samen te moeten werken met Ruska, die vrij radicaal in pleegt te grijpen. Lange tijd wist niemand wat er eigen lijk verder zou gaan gebeuren, totdat Ruska zelf het initiatief nam tot de vorming van een nieuwe commissie. Ruska: „Ik heb graag drie man naast me met wie ik kan overleggen. Op die manier voorkom ik in ieder geval dat de judoka’s mij er weer van zullen be schuldigen dictatoriaal op te treden”. Dat verwijt werd de blonde bondscoach vorig seizoen nogal eens naar het hoofd geslingerd door judoka’s die zich ten onrechte gepasseerd voelden, zoals Koning, De Graaf, Polanen, Schneider on Jan Bosman. Het voorstel van Ruska om naast De Korte, Snijders en Van der Pool te introduceren, werd door de bond ongewijzigd overgenomen, met als ge volg dat het drietal deze maand al bij toerbeurt de centrale trainingen in Am sterdam bij woont. MELBOURNE. Het Nederlandse hockeyelftal heeft in Melbourne met 3-2 gewonnen van een vertegenwoordigend elftal van de staat Victoria. Het Nederlands elftal was duidelijk sterker dan zijn tegenstander. Niettemin kreeg de Australische provinciale ploeg vlak voor tijd nog een unieke kans op de gelijkmaker. Bob McLennan miste echter de strafbal. De Nederlandse doel punten werden gemaakt door Kruize (twee) en Steens. Snijders: „Uitsluitend als adviseurs. Ruska is mans genoeg om zelf uit te maken wat goed is voor zijn pupillen. Voorlopig gebruiken wij deze maand om ons te oriënteren. Volgende week gaat er Mn Nederlandse ploeg naar het tienlan- dentoernooi in Parijs. Daarna zullen we Pas over kwaliteiten van de individuele judoka’s gaan oordelen”. De Rus Viktor (Kortsnoj en de Brazi liaan Henrique Mecking hebben in Au gusta hun vijfde partij in de tweekamp voor het kandidatentoernooi na de 43e zet van zwart (Mecking) afgebroken Kortsnoj bezit een pion meer en heeft goede winstkansen. De eerder gespeelde vier partijen eindigden alle in remise. De afgebroken stand van de vijfde partij is: Wit (Kortsnoj): kd2, lc4, pionnnen d4, e3, f3 en h3. Zwart (Mecking): ke7, ph5, pionnen a4, g7 en g5. Op verzoek van de Amerikaanse grootmeester Robert Byrne is de schaak partij uit de kwartfinales van het kandi datentoernooi in San Juan tegen de Rus Boris Spasski uitgesteld. Byrne meldde zich ziek. Piet Kleine, Helden en kwam helemaal fit vanuit een trainings kamp in het Noorse Gol. „Wij hebben het daar erg naar onze zin gehad”, vertelt Pfrommer. „Het was er af en toe wel erg koud, maar wij hebben er erg goed kunnen trainen. Aan de voorberei ding kan het straks dan ook niet liggen. Wij hebben onder zo’n beetje alle moge lijke omstandigheden getraind. Prachtig weer in Inzell, storm en regen in Neder land, bittere koude in Gol”. In Eskilstuna wordt zaterdag en zon dag op goed weer gerekend. De tempera turen schommelen overdag zo’n beetje rond het vriespunt, het is droog en er staat een flinke bries. „Typisch Holland se omstandigheden”, zeggen de Noren. „Maar dat is natuurlijk onzin”, vindt Pfrommer. „Ze proberen ons alleen maar in de favorietenrol te schuiven. Harm Kuipers en Piet Kleine, voor wie Stensen vooral bang is, kunnen hier natuurlijk erg hoog eindigen. Maar de Russen Tsygankov en Vladimirov, die we op de televisie in de schaatsinterland tegen Noorwegen aan het werk hebben gezien, horen ook bij die kanshebbers, evenals de jonge Noor Sjuebrand, die als een komeet naar boven is geschoten. Hans van Helden en Jan Derksen zou ik bij de outsiders willen rekenen. Bij Jan hangt alles af van de sprint. Maakt hij op die afstand een goede tijd dan kan hij heel hoog eindigen”. Prolongatie van het geweldige succes vorig jaar in Grenoble de Nederlan ders eindigden daar als de nummers twee, drie, vier, vijf en zes zit er volgens Pfrommer niet in. „Voor het nationaal chauvinisme en vooral voor de jongens zou dat natuurlijk geweldig zijn. Maar voor het topschaatsen is het alleen belangrijk dat er in Eskilstuna op een breed front toptijden worden gemaakt, door wie dan ook”. De samenstelling van de nationale teams zal in het vervolg in gezamenlijk overleg van het drietal met de bondscoach gebeuren, waarbij laatstgenoemde het doorslaggevende laatste woord zal hebben- Snijders: „Desondanks zullen wij in het vervolg met z’n vieren ver antwoordelijk zijn voor de prestaties van de ploeg. Net als in het kabinet zal het wel eens voorkomen dat er één een afwijkende mening heeft, maar naar buiten toe dragen wij collectief de ver antwoording”. Deze maand beschouwen Snijders c.s. als een inwerkperiode. Pas na Parijs zal er gesproken worden over een planning op langere termijn. Snijders: „Daarbij doelen we op de Olympische Spelen in Montreal. We moeten er rekening mee houden dat er voor die tijd op Europese en wereldkampioenschappen zeker geen titels meer gehaald zullen worden. Het verleden kunnen we maar beter verge ten. Voor de toekomst moeten de Neder landers nieuwe maatstaven aanleggen. De Nederlandse judoka’s zullen zich de eerste tijd moeten meten met tegenstan ders van gelijk niveau, en dat zijn nu landen als België, Zweden en misschien Italië. Ik geloof zelfs dat een land als Oostenrijk, waar we vroeger mee kon den spelen, nu al veel te sterk voor ons is”. Niettemin zendt de BBN aan het einde van de volgende week een team naar Parijs om de strijd aan te binden met sterke naties als Frankrijk, Oost- en West-Duitsland en Japan. Hoogmoeds waanzin? Snijders: „Nee, dat is een goe de gelegenheid om de jongens te laten zien hoe het spel werkelijk gespeeld moet worden. Daar kunnen ze zelf onge veer hun plaats bepalen”. Over wat er na februari moet gebeu ren, is nog weinig bekend. De commissie moet zelfs nog gaan praten over de BARCELONA. De technische top van het w.k.-team is samengeko men. Bondscoach Fadrhonc reisde met Johan Cruyff die een paar dagen in Nederland verbleef, naar Barcelo na voor overleg met supervisor Rinus Michels. Wat hij heeft moeten doorstaan voor het zover was, valt moeilijk te peilen. Niet dat Browne het zo kwaad had met zijn stelling Ghitescu had reeds in de opening zijn beste kans laten liggen doch het was weer de klok die hem parten speelde. Zelf had hij nog een paar minuten, Ghitescu nog een uur. Minder geroutineerdë spelers gaan dan vaak ook snel spelen. Op dit niveau wordt de tijdnood op geheel andere wijze uitgebuit. De speler met de meeste tijd blijft rustig nadenken. De tegenpartij kan het zich namelijk nauwelijks permitteren weg te lopen op het gevaar dat dan een zet wordt gedaan. Eén keer rende Brow ne naar het toilet om zijn hoofd onder de kraan te stoppen. De rest van de tijd bleef hij gekweld achter het bord zitten. Bij de zetten die hij razendsnel uitvoer de, was er ook een die Ghitescu een pion afhandig maakte. In de tweede zitting bleek dit materiële voordeel van doorslaggevende betekenis. Ook Planinc had zijn partij tegen Donner met materieel voordeel verdaagd gezien. Planinc had dit te danken aan het weinig doortastende optreden van Donner, die wel een pionoffer bracht, maar toen niet doo zette. Daardoor ont ging hem minstens een remise door eeuwig schaak. Dat pionoffer was overi gens in het geheel niet nodig geweest, want Donner stond op dat moment be ter. Na het af breken wist hij echter nog af te wikkelen naar een paard-loper- De uitslagen: Grootmeestergroep 8e ronde: Matulovic (Zd SI.)Ree (Ned) 1-0; Radoelov (Buig)—Adorjan (Hong) Va-Va, Langeweg (Ned)Quinteros (Arg) Va-Va; Hecht (W.-Dld)— Pomar (Sp) 1-0; Planinc (J.-SI.)—Donner (Ned) Va-Va; Timman (Ned)Sosonko (Ned) 14-14; Forintos (Hong)Enklaar (Ned) afgebr.; Ghi tescu (Roem)—Browne (VS) 0-1. Stand na 8 ronden: 1: Browne 6 Va', 2/3: Planinc, Hecht 5 Va- 4/5 Radoelov, Sosonko 5; 6/7 Matulovic, Donner 4 14; 8/9: Quinteros, Timman 4; 10/11: Ree. Pomar 3 14, 12: Forintos 3+1 afgebr.; 13 Adorjan 3; 14: Ghitescu 2 Va; 15: Enklaar 2 en 1 afgebr.; 16: Langeweg 1. Meestergroep 8e ronde: Garcia (Cuba)— Bachtiar (Ind Va-Va; Kuijpers (Ned)—Antunac (Zd. SI) 1-0; Eising (W. Did)—V. Scheltinga (Ned) 14-14; Mohrlok (W. Did)—Popov (Buig) Va-Va; Pytel (Polen)—Baljon (Ned) 1-0 Ciocal- tea (Roem)Kurajica (Zd. SI) 0-1- Keene (Eng)—Hartoch (Ned) 14-14; Tarjan (VS)— Dieks (Ned) 0-1. Stand na 8 ronden: 1. Popov Bli; 2/3. Keene, Kurajica 5 Va 4/5: Ciocaltea, Kuijpers 4 14; 6/11: Antunac, Pytel, Hartoch, V. Scheltinga, Mohrlok, Garcia 4; 12/14: Tar jan. Bachtiar. Dieks 3 14; 15: Eising 2 14; 16: Baljon Va. Damesgroep 4e ronde Reieher (Roem)— Litmanowicz (Polen) Va-Va! Ferrer (Sp)—Kara- kas (Hong) 14-14; Laakmann (W. Did)—Ivanka (Hong) afgebr.; Kalchbrenner (Zd. Si)Vokra- lova (Ts. SI) 14-14; Bruinenberg (Ned)—Nicolau (Roem) 0-1; v.d. Giessen (Ned)—Timmer (Ned) afgebr.- Uit de 3e ronde: Karakas (Hong)— Litmanowicz (Polen) 1-0 Stand na vier ronden: 1: Nicolau 4; 2 Karakas 214; 3/4 Timmer, Ivanka 2 1 afgebr.; 5/6: Kalchbrenner, Vokralova 2; 7: Laakmann 1 Va 1 afgebr.; 8/10: Bruinenberg, Reieher, Lltmanovicz 1 14; 11: v.d Giessen 1 1 afgebr. 12: Ferrer 14- PHILADELPHIA (Reuter). Tom Okker heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van de Amerikaanse in door-tenniskampioenschappen in Phi' ’.- dolphia. Hij versloeg de Amerikaan Ha rold Solomon met 7-5 6-1. Ook de En gelsman Mark Cox, de Italiaan Adriano Panetta en de Amerikaan Eddie Dibbs kwalificeerden zich. financiële mogelijkheden. Voor de Euro pese titelstrijd, die drie maanden later op de agenda staat, zal er in ieder geval nog weinig internationale ervaring opge daan kunnen worden. Snijders: „Ik ge loof niet dat er erg veel geld beschik baar is. We zullen ons aan moeten passen bij de mogelijkheden die de bond door verschillende subsidies krijgt- We kunnen wel een wedstrijd in China aanvragen, maar als je van tevoren weet dat daar geen middelen voor zijn, is dat zinloos”. En Kees Broekman, die in 1953 Hamar de Europese titel veroverde nu de trainer van de Zweedse ploeg is, is het daar volkomen mee eens. „Ik zal met de hand op mijn hart niet kunnen zeggen wie kampioen wordt”, zegt hij. De spannende strijd die in Eskilstuna wordt verwacht kan natuurlijk alleen maar gunstig zijn voor de schaatssport omdat de belangstelling niet alleen bij de profs, maar ook bij de amateurs sterk is teruggelopen. Dat zal zaterdag en zondag ongetwijfeld wel weer blij ken. Trokken de wereldkampioenschap pen sprint in datzelfde Eskilstuna twee jaar geleden nog 15.000 teoschouwers, de organisatoren zullen nu met 8.000 tevre den zijn. Bij dat aantal komt er name lijk precies evenwicht in dé inkomsten en uitgaven, die ruim 60.000 bedragen. De equipe van Leen Pfrommer Nederlands kampioen Harm Kuipers. Jan Derksen. Hans van reserve Klaas Vriend In de damesgroep blijft Nicolau win nen. Ditmaal ten koste van Carla Brui nenberg. Rie Timmer zag haar partij tegen Ada van der Giessen voor de tweede keer afgebroken. Twee pluspion- nen moesten haar de overwinning kun nen brengen.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 23