SPAARNDAM trekt fel van leer tegen woningbeleid gemeente Friese klokken blijven in trek Gymnastiekvereniging „Wijkeroog” wil turnen in Velsen-Noord stimuleren Reinigingsdienst met gewijzigd telefoonnummer bon is! KOSTER’S AUTOMOBIELBEDRIJVEN b.v MAZDA BIB „DOKA-zegels” in Velsen-Noord kunnnen worden verzilverd Burgerlijke stand Als er wat aan de knikker is besef je dat het NVV Huizen aan Kerklaan „schandaal van de eeuw” JAARVERGADERING IN „DE Hersenschudding en gebroken arm Ontspanning voor V.S.V.-jeugd de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG 53 - OVERVEEN SCHOUW” slechts f 10.395.- inkt. BTW had u niet gedacht hè f culinaire I ontspanning i f en service vindt U in ons bekend gerenommeerd restaurant temidden van weidse natuurpracht I aan weg Bloemendaal-Zandvoort r 7 1974 JANUARI VRIJ DAG 25 Voor moderne (Van onze correspondent) Huldiging I I I Bestuur (achter ieder lid staat de macht van meer dan 665.000 andere leden van het NVV) VELSEN-NOORD. Bij het af sluiten van het boekjaar telde de gymnastiekvereniging „Wijkeroog” uit Velsen-Noord nog precies drie- honderdnegentien leden, hetgeen eenendertig minder is dan verleden jaar. Deze cijfers zijn afkomstig van ir. W. Singer, die een en ander be kend heeft gemaakt tijdens een goed bezochte jaarvergadering van deze vereniging in het cultureel centrum „De Schouw” aan de Bleyenhoeve- laan. COIFFURES Dameskapsalon NOOY MAZDA-DEALER in SANTPOORT, Wüstelaan 99 en BEVERWIJK, Europaplein Verfraaiing Fietspad I vooraf Uw tafel te reserveren of I VELSEN Toewijzing (Van een onzer verslaggevers) SPAARNDAM Op de open bare vergadering van de dorpsraad van Spaamdam is gisteravond felle kritiek geuit op het woningbouw beleid van het Haarlemse ge meentebestuur. Men verweet de heren in het stadhuis met name dat, terwijl in Spaarndam-Oost alles van een leien dakje gaat, in West al sinds 1956 gepraat wordt over het plan-Visserseinde. De bewoners spoorden de dorpsraad aan een mo tie te sturen naar het gemeentebe stuur waarin de ergernis over de gang van zaken tot uitdrukking wordt gebracht. Defensieterrein I I I (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Imp. tevens dealer voor den haag e.o.: de ADVERTENTIE temidden van weidse natuurpracht Ik geef mij hierbij op als lid van de NVV-bond voor mijn beroep: Plaats: .vrouw/man Geboortedatum: RESTAURANT Nationaliteit: Mijn beroep is: Ik werk bij: Adres bedrijf: Aard bedrijf: l-g-45 Deze BON in gesloten envelop (zonder postzegel) zenden aan: NVV-Antwoordno 5570-Amsterdam van de Velser Sportweek. De bondswan- deling op zaterdag 18 mei zal ditmaal door „VOLO” uit Haarlem worden geor ganiseerd, terwijl de heer Wijnen ten slotte kon meedelen dat de jaarlijkse uitvoering van „Wijkeroog” voor novem ber is gepland. zonder dergelijke zegels machteloos zou worden. tijdig Uw partij te bespreken 023-263600 (ook leverbaar met automatic) Spaamdam heeft zich een jaar lang ge ërgerd aan deze vier huizen, die een jaar lang na de oplevering leeg bleven staan, omdat ze vrijwel onverkoopbaar bleken, door de hoge prijs (130 mille). Er staan woningwetwoningen met zeer betaalbare huren naast, met een gelijk grondoppervlak. Inmiddels zijn enige van de dure woningen verkocht. Bij het begin van deze vergadering was door de voorzitter reeds met genoe gen vastgesteld dat het gemeentebestuur van Velsen inmiddels enige verzoeken tot verfraaiing van de winkelbuurt heeft ingewilligd. Zo zal een deel van de rij wielklemmen voor de winkelgalerij aan de Wijkerstraatweg worden verwij derd en overgebracht naar de Breesaper- hof en de Leeghwaterweg. Voorts werd nog meegedeeld dat door de Velser Ondernemers Centrale (VOC) is voorgessteld voor de gehele gemeente geldende cadeaubonnen uit te geven, een „debiteurendokter” ie creëren en er bij het gemeentebestuur op aan te dringen dat over de winkelsluitingen in decem ber spoediger een besluit wordt geno men. De heer Verdunnen liet weten dat B. en W- aan openbare werken opdracht hebben verstrekt een plan te maken voor een fietswandelpad langs de Sla perdijk, door de raad als knelpunt aan vaard. Het staat voor 1977 op het investe ringsplan, maar gezien de levensgevaar lijke situatie hoopte hij, en met hem de zaal, dat de aanleg versneld zou kunnen worden. Uit de zaal werd opgemerkt dat het een droeve zaak is dat al dertien jaar aan dat fietspad wordt getrokken bij het gemeentebestuur. De heer Ver- durmen merkte op dat het destijds al voor 1974 op de investeringslijst had gestaan, maar de dorpsraad had ontdekt dat het ineens was verschoven naar de jaren tachtig. Toen is bewerkstelligd dat het fietspad naar ’77 werd gehaald. Ir. Singer meende deze terugloop voor een deel te mogen toeschrijven aan de grote concurrentie, welke door andere sporten op de jeugd van twaalf jaar en ouder wordt uitgeoefend. Toch was hij ervan overtuigd dat er in Velsen-Noord nog voldoende jongeren aanwezig zijn die voor het lidmaatschap van een gym nastiekvereniging in aanmerking komen. Waar zorgeloos kunt genieten Over het gebrek aan woningbouw aan Haarlemse zijde merkte voorzitter De Boer nog op: „Je kunt zesduizend keer tegen die dikke eikenhouten deur van het Haarlemse stadhuis trappen, je komt er niet met een bevredigend resultaat vandaan”. Vanuit de zaal werd de sug gestie gedaan dat de dorpsraad dan maar zou moeten dreigen met aftreden als er niet op afzienbare termijn „con crete, fatsoenlijke plannen” komen. Over de gemeentewoningen aan Kerklaan, eens met sloop bedreigd, deel de de heer De Boer mee, dat het wachten momenteel is op een rapport van Bouw en Woningtoezicht- Er zijn volgens hem wel aanwijzingen dat de huizen behou den zullen kunnen worden, omdat de tendens tegenwoordig is huizen te reno veren. Hij stelde dat de dorpsraad heeft laten weten het treurig te zullen vinden als de huizen afgebroken zouden moeten worden, vooral ook gezien de „vlotte” gang van zaken met nieuwbouw in West. Zoals gewoonlijk volgde nog een hul diging van hen, die langer dan tien jaar van de vereniging lid zijn geweest. Dit waren Mieke van Sint Truien, Mieke Singer en de heer G. C. de Vries (allen tien jaar) en de heer J. Meijer (twintig jaar). Zij ontvingen allen een aanden ken. Speciale aandacht werd besteed aan leider P. Burghout, die zijn functie een maal bij „Sparta” is begonnen. In ver band met zijn tienjarig jubileum werd door ir. Singer gewezen op de vele activiteiten van de heer Burghout, waar door hij zich voor het turnen bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt- Zo is hij ook nog altijd leider van de keurgroep heren bij „Volo” uit Haarlem. Door dit alles ontving hij behalve het aandenken eveneens een boekenbon, waar door de groepen meisjes en heren van „Wijker oog'’ nog een fraaie set tinnen maat- kannen aan werd toegevoegd. Tenslotte werd nog meegedeeld dat door de vereniging in Velsen-Noord bin nenkort folders zullen worden verspreid, waarmee het bestuur beoogt het turnen bij „Wijkeroog” te stimuleren. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door het jeugdbestuur van de voetbalvereniging VSV wordt zaterdag 26 januari in de kantine in Driehuis voor de tweede maal een film en kienmiddag gegeven voor alle B- en C-junioren. Met het programma zal om 17 uur een aanvang worden gemaakt. Voor het geval de voetbalwedstrijden die dag mochten worden afgelast, is besloten om 16 uur te beginnen. Door het bestuur worden twee goede films en aantrekke lijke prijzen voor het kienen in het vooruitzicht gesteld. SANTPOORT. In de nacht van donderdag op vrijdag zijn onbekenden een woning aan de Roos en Beeklaan binnen geweest. Zij hebben daar een Friesche hangklok en een staartklok ge stolen. Tenslotte herinnerde voorzitter Jansen aan het dit jaar te vieren gouden jubi leum van de vereniging, dat ongetwij feld de nodige aandacht verdient. Nade re mededelingen hierover zullen nog volgen, evenals over de verdere afhan deling van de „DOKA-zegels”. (Van onze correspondent) VELSEN-NOORD. De leden van de coöperatieve middenstandsvereniging „DOKA” uit Velsen-Noord hebben don derdagavond tijdens een vergadering in het cultureel centrum „De Schouw” be sloten de huidige zegelactie met ingang van 1 april te beëindigen. Daarna zal het publiek in de gelegenheid worden ge steld de nog aanwezige zegels te verzil veren. Het betreffende voorstel, inge diend door voorzitter J. J. J. Jansen betekende in zekere zin een heet hangij zer, waar langdurig over werd gediscus sieerd. Bij deze vereniging zijn immers vrijwel alle branches uit Velsen-Noord vertegenwoordigd, zodat de meningen over het al of niet voortzetten van de campagne sterk waren verdeeld. De heer Singer toonde zich ecfcter vooral bezorgd over de verminderde ani mo bij de dames. Een en ander zal dan ook zowel in het midden van de vereni ging, als bij het district van het KNKGV ter sprake worden gebracht, zodat men zich kan beraden over de manier waar op de dames weer de nodige interesse voor het turnen kan worden bijgebracht. In het jaarverslag van de secretaresse werd door mevrouw A. Kok-van der Werf onder meer herinnerd aan de vele activiteiten van „Wijkeroog” in 1973, zo als de bijzonder geslaagde bondswande- ling met ruim duizend deelnemers, de onderlinge wedstrijden en de uitvoering. Voorts werd door de heer H. Wijnen, die niet alleen technisch directeur en leider, maar ook nog penningmeester is, een uitvoerig financieel verslag aan de ver gadering voorgelegd. Hieruit bleek dat dank zij een flinke reserve en subsidies van de gemeente Velsen en Van Gelder Papier het tekort voor een belangrijk deel kon worden opgevangen. De exploi tatierekening 1973 en de begroting 1974 sloten met het aanzienlijke bedrag rond 18.000, waar dus een gezonde financiële situatie uit kan worden afgeleid. De penningmeester werd dan ook gedechar geerd. van exclusieve diners en lunches omringd met gulle gastvrijheid in een sfeervolle ambiance Ook ideaal voor besloten diners recepties of parties Natuurlijk is het wenselijk even Bij dit alles maakte de heer H. Wij nen ook de plannen voor de komende maanden bekend, bestaande uit kring- wedstrijden voor B-meisjes op zondag 26 mei, lange matwedstrijden van de „Ken- nemer Turnkring” op zaterdag 12 okto ber en een „Drie kringendag” op zater dag 9 november. Voorts zullen in april de onderlinge wedstrijden worden ge houden, bedoeld als generale repetitie voor de turndemonstraties van alle plaatselijke gymnastiekorganisaties op zaterdag 11 mei. Dit laatste in het kader ONDERTROUWD: L. C. Vonk, en G. Goldsteen, IJmui- den. A. J. J. van Schooten, IJmuiden en A. M. C. Bruin, Haarlem. H. G. Pekel, en W. Stoker, Velsen(Noord), C. P. Manshanden en Y. Hegman Velsen (- Noord), E. van der Wal, IJmuiden en M. Zoet, Velsen(Noord). GEBOREN: Y. van den Elzen van Klooster, d. Velsen-Noord, M. E. van Zeistvan Keulen d., Haarlem. GEHUWD: C. J. F. Deen—J. M. Hoogsteder, IJ muiden, A. J. PoolM. Hioki, IJmuiden, J. J. NootM. C. Hoogendorp, Velsen- Noord., H. A. Jansen - A. A. van der Valk, IJmuiden; C. P. Klein - G. Roeper, Beverwijk'; M. Abspoel - J. van Tiel, Heerhugowaard; J. Gelderblom - I. C. Hoek, IJmuiden. Mijn naarn is: VELSEN. De gemeentelijke reini- gings- en ontsmettingsdienst en het plant- soenbedrijf kortweg R.O.P.waarvan de administratie is gevestigd in het ge bouw Kriemhildestraat 2 en het tech nisch bedrijf (magazijnen en garage) in het nieuwe complex aan de Amsterdam se weg, heeft een nieuw telefoonnum mer gekregen. Administratie èn tech nisch bedrijf zijn van nu af bereikbaar onder één nummer (02550) 10923. Tot augustus kan voor telefoneren met de administratie ook nog gebruik worden gemaakt van het oude nummer (02550) 10143. Na het uitkomen van de nieuwe telefoongids zal dat echter ver vallen. De nummers 18796 en 18797 waaronder magazijn en garage tot nu toe bereikbaar waren vervallen met onmid- dellijk'e ingang. (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Een 37-jarige man uit Alkmaar liep donderdagochtend een hersenschudding en een gebroken arm op, toen hij op een inrit op het terrein van Hoogovens werd aangereden door een auto-kraan. Voorzitter K. de Boer merkte op dat er aan woningbouw hoegenaamd niets gebeurt in het Haarlemse deel van Spaamdam. Er is weliswaar een ont werpplan voor het defensieterrein, maar dat heeft Haarlem gemaakt om met defensie in de strijd te gaan. Voordat er woningen komen zullen we er wel als bejaarden naar staan kijken, mopperde hij- Een heel droeve zaak noemde de heer De Boer het dat ondanks veel tegen stand uit het dorp toch vier dure huizen aan de Kerklaan zijn gebouwd. „Ze denken nu wel dat iedereen in Spaam dam wil wonen, maar dan moet je natuurlijk niet met huizen aankomen van 130 mille.” Om dure woningen zit Spaamdam niet verlegen, werd ook uit de zaal opgemerkt, al was men daar ook realistisch genoeg om te beseffen „dat het niet meer gaat voor 15,in de week”. Nog een opmerking uit de zaal: „Als ze willen dat heel jong Spaamdam verdwijnt laten ze het dan zeggen, maar niet op deze manier-” Er werd gewezen op de Doelenbuurt in Haarlem, waar ook woningen zijn gepland waar die wijk niet op zit te wachten. Kritiek had men ook op het feit dat huizen aan de Boezemkade al zijn dichtgespijkerd, terwijl ze nog be woonbaar zijn. Hoewel men alle waardering had voor het vooruitstrevende woning bouwbeleid van de gemeente Haarlemmerliede in Spaarndam-Oost kraakte de heer Verdur- men kritische noten over de toewijzing van die nieuwe woningen. Volgens hem doet het gemeentebestuur in Halfweg of Spaamdam-West niet bestaat.Op dat ge bied faalt Haarlemmerliede volkomen, stelde hij. Bij monde van de heer Gijzel, lid van het gemeentebestuur van Halfweg, kwam er in dit opzicht torti nog hoopge vend nieuws. Hij deelde mee dat er plannen bestaan voor nog meer uitbrei ding van Spaarndam-Oost, maar dat kan alleen als de Kroon het bestemmings plan dat voor de Raad van State ter discussie is gebracht accepteert. Het past namelijk niet in het streekplan. Voor die woningbouw zullen de bewoners van Spaarndam-West ook als gegadigden ge noteerd kunnen worden. Vooraf zal uit gebreide inspraak verleend worden. De bedoeling is hier woningwet- en premie- koopwoningen te bouwen. De heer Verdunnen merkte op dat mo menteel al dertig woningwetwoningen in aanbouw zijn en vroeg de heer Gijzel of bewoners van West al niet voor die huizen in aanmerking zouden kunnen komen. Aan een uitspraak daarover waagde de heer Gijzel zich niet. Met een stringent doorgevoerde wijzi ging van de actie, zoals deze door het bestuur was voorgesteld, welke een waardevermindering ten gevolge zou hebben, konden de leden zich moeilijk verenigen. Toch beoogde het bestuur hiermee de zegel te laten „leven”, ten einde de kopers met meer attracties aan de eigen plaats te binden. Een deel van de vergadering kon zich hiermee echter niet verenigen, omdat men vrees de dat de zegels door een vermindering van waarde voor het publiek weinig aantrekkelijk zouden worden. Over deze standpunten bleek men uit eindelijk niet tot overeenstemming te kunnen komen, vooral omdat enkele le den nog andere oplossingen suggereer den. Vandaar dat voorzitter Jansen be sloot het voorstel in stemming te bren gen, met als resultaat het besluit na 1 april een rustperiode bij de actie aan te brengen. Wel werd het gewenst geacht daarna door enkele leden de mogelijkhe den voor een alternatieve campagne te laten onderzoeken. Er werd namelijk gevreesd dat de winkeliersvereniging Het zat de Spaarndammers bepaald niet lekker dat aan de Kerklaan dure koophuizen van 130 mille zijn gebouwd, terwijl daar destijds woningwetwonin gen waren gepland. De huizen hebben nu al maandenlang leeg gestaan, onver koopbaar. „Het schandaal van de eeuw”, werd uit de zaal opgemerkt. Nog minder heeft men het gewaardeerd dat voor het plan Visserseinde een plan was opge steld, waarvan de huren werden ge raamd op 450,tot 530, Door de dorpsraad waren alternatieve mogelijkheden naar voren gebracht, zo deelde de heer Verdurmen mee. Door een smaller woningtype zouden meer woningen, en dus goedkoper gebouwd kunnen worden. Het antwoord van de gemeente was, dat die niet aan de eisen des tijds beantwoordden. De heer Ver durmen: „Dan lezen we later in de krant over woningen die in het Rozen prieel gebouwd worden met een wo- ningbreedte van 4,50 meter. Daar kan het kennelijk wel”. Hij deelde mee dat de dorpsraad hierover een brief naar B. en W. heeft gestuurd. Hij had overigens begrepen dat de gedachten voor het Visserseinde nu uitgingen naar bejaar denwoningen en premiekoopwoningen. 165 kmfu motor met bovenliggende nokkenas ruimte voor 8 volwassen personen enorme kofferruimte 2 snelh. ruitewissers elektrische ruitesproelers aehterultrijlampen waarschuwingsknipperllcht koolkarrosserie gescheiden remsysteem slaapstoelen slgnaallicht gelaagd glas in de voorruit- benzineverbruik bij 100 km/u 1:12 AUTO PALACËdFbiÏÏCKHORSTB.V. - BINCKHORSTLAAN 312-322 - DEN HAAG - TELEFOON 070*855100 Wijk aan Zeeërweg 53 IJmuiden-Oost - Tel. 1 5020 Het aftreden van mevrouw C. Ro- schar-Zalm als bestuurslid vormde daar op een gerede aanleiding haar voor een langdurig betoonde trouw hartelijk te huldigen met een fraaie ruiker bloemen, een boekenbon en een zilveren lepeltje- Vervolgens werden de heren G. vanWij- nen en J. de Reus in hun functies herkozen, waarna nog werd besloten na onderling overleg het bestuur met me vrouw J. van Gool-Happe te complete ren. - o - r

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7