Jo; extra eindhoofdprijzen AKTIE NATUUR weekhoofdprijzen eindhoofdprijzen DIT ZIJN DE WEEKPRIJZEN! AaBe 7 P- Jl I airtouropa» SKOL International Bier I) PUZZEL MEE No.19 Zó inzenden Orlane p /9 ■Bp- Z> I IS. 3 n Om: WA DICKSON 9 o, (Bauknecht S weetwatvrouwenwensen p |7 1$ BW een miljoen gulden aan prijzen Sjonge dubbele GRAAN JENEVER ZA R, k 3 4 9 ÏJ 17 n 31 32 36 37 97 57 r6 6J 7 7° 7& 73 7ö Ti 79 J VOOl 19 Deze puzzelactie ten bate van het Natuurbehoud en natuurbeschermings- educatie, bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd. Om mee te dingen naar de fantastische eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen moet men aan het einde van deze puzzelactie het totaal aantal letters N inzenden uit alle 26 puzzeldiagrammen. Dus alle N’s die in de oplossingen (niet de omschrijvingen) voorkomen. Men telt ze slechts éénmaal (dus niet én horizontaal én verticaal). Wekelijks telt u de N’s schrijft ze op en aan het einde van de puzzelactie zendt u het totaal aantal N’s in. De eindhoofdprijzen, die u hiermede kunt winnen vindt u elders op deze pagina. HA. is een vies a de ges ’75. D toneel die ir cijfers ter maar medie groep die ni voor i digin^ de lui nister zelf, 2 advies lijk er A1V Bred; meer ma uit d( teurs me et de ru de super kilometerband JB- so 55 RÖMERTOPF aangeboden door R. P. Boerma N.V. groothandel in glas, porselein en aardewerk Hoofddorp b d n; Sprème, veel crème in een spuitbus. J Bij drogisten enparfumerieen O en als prijs in de nationale ki puzzelactie, A- DERDE PRIJS: ó- Een geschenk van Airtouropa. X- F I 2 I0 II IZ f7 60 I 3 9 De zesde weekhoofdprijs: 1 »K%w»VtsMXX<XXX»<.V>v>»v BRIEFKAART Nationale Puzzelactie Damiate Pers B.V. Postbus 10129 DEN HAAG-2040 deken '4©* Een Singer zig-zag machine, type 353 Starlet, ter waarde van ƒ549,- een geschenk van Singer B.V., Amsterdam. afz: uw naam en adres Zes prijzen: boek Prins Claus" door Dra. M. G. Schenk, waarde 24,50, een geschenk van De Boekerij N.V., Baarn Parmex BV Apeldoorn HOTEL PLAN VIJFDE PRIJS: Een Kodak Sjper-8 filmcamera en projector tot een waarde van ƒ1.000,-, een geschenk van Kodak Nederland B.V., Odijk. LET OP! Het postbusnr. is in DEN HAAG juuraUera DA/ had ei toenm De ras Josine Maar i NRT 1 zich z jonge instant Utrech zij zai dan r rollen Josit ce? Jo heb da Uw leverancier monteert ze graag voor u. CARAVANS M I Vier prijzen: cadeaubonnen ter waarde van 100,voor aankoop van artikelen naar eigen keuze in een van de zaken van V D, een geschenk van Vroom Dreesmann, Nederland. geschonken ‘fabriek B.V. SEHEE"5 Het voor it ceerd i aat va: de eet gebeur om oj naarsai Tomaa heeft Tijd, instem publiel toneel^ matisc; krijger bezinn doen 2 gerneet Zes prijzen: een luxe box kersenbon bons, inhoud 30 stuks per doos a 6,25 van Victoria biscuit- en chocoladefa briek, Dordrecht. Een pakket levensmiddelen ter waarde van 30,aangeboden door De Gruy- ter, 's-Hertogenbosch. De eerste weekhoofdprijs: Een Peugeot 104, ter waarde van ƒ8.595.-. Zeven prijzen: een puzzel, i door de Bornse Cartonnagef te Borne. Een pakket Knorr produkten ter waarde van 25,een cadeau van Cosmonda Voedingsmiddelen N.V., Utrecht, Tapijtknooppakket ter waarde van 244,80, een geschenk van N.V. Kon. Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachlfa- briek v.h. Wed. D, S. van Schuppen Zoon Warme donsdeken met lakenovertrek, merk Irisette, ter waarde van 250,- aangeboden door Claushuis Beuth Co., Naarden. Negen prijzen: 12 bussen Sprème hand en bodylotion a 6,95 per stuk, een geschenk van Bergerac N.V., Den Haag. Een NS wandel-, fiets- of dagtocht naar keuze, aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. Een Intimate-set, winkelwaarde 22,50, aangeboden door Revlon B.V., Amster dam. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van ƒ2.600,- een geschenk van Phi lips Nederland, Eindhoven. t P De vergunning voor het houden van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Nationale Actie voor Natuurbehoud en Natuurbe- schermingseducatie te 's-Herto genbosch, door de Min. v. Justitie bij besluit van 23-3-73, nr. L.O. 7301010/048. 'w *<1 VIERDE PRIJS: Een volautomatische zig-zag naaimachine, type 706, winkelprijs ƒ1079,-, aangeboden door Singer B.V., Amsterdam. Een open boeken- en opbergkast, waarde van f 140,van Lundia I Varseveld. TWEEDE PRIJS: Een prachtige komplete keuken ter waarde van 5.000.- aangeboden door Bauknecht Nederland B.V., Karolusstr. 14. Oosterhout (NB). ORLANE, het beroemde franse cosmetische huis, stelde voor deze Aktie fraaie oogmake-up cotfrets ter beschikking In deze coftret: een doosje in schildpaduitvoering met vier kleuren oogschaduw, twee flesjes eyeliner; In kleursamenstelling op elkaar afgestemd, k/AAM aILz luAA L.,1 awllaaw aw aw MaJaw waw Lw - w Tevens een flesje Lauria cleaning tonic Twee prijzen: Rollei P 35A volautomati sche kleinbeeld diaprojector, waarde 351,aangeboden door Ilford Foto N.V., Amsterdam. Twee prijzen: een slof Roxy Dual Filter nicotine arm waarde 17,50, een geschenk van Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.V., Groningen. Bij een winnaar van een auto kunnen bezwaren zijn tegen het accepteren van die auto op grond van milieu-overwegingen. De Stichting Nationale Aktie voor Natuur behoud en Natuurbeschermingseducatie heeft uit de aard van de zaak begrip voor deze zienswijze. Zij is in dat geval bereid om uit de opbrengst van de puzzelaktie aan de winnaar, t.p.v. de auto, de dan geldende cataloguswaarde daarvan in contanten uit te betalen. De Stichting is voornemens de auto aan de Kruisverenigingen aan te bieden ten behoeve van de wijk- verpleging. Daarmee wordt be- vorderd dat de auto, die nog zai worden voorzien van een^^^BF na-verbrander. een sociaai^^BF‘*< doel zal dienen. Een boek „Planten en hun naam” door H. Kleijn, winkelwaarde 34,50, een cadeau van Meulenhoff Nederland B.V., Amsterdam. Oplossing ALLEEN PER BRIEFKAART inzenden (zoals voorbeeld aangeeft). Naast de normale porto plakt u tenminste 1 gulden (en ten hoogste 5 gulden) aan geldige Nederlandse postzegels extra, ten bate van de Stichting Natuurbe houd en Stichting Natuur* beschermingseducatie. Vermeld duidelijk naam en adres en de slagzin welke u in de puzzel heeft gevonden. Men mag Twee prijzen: Rollei E 19 BC batterij computer elektronenflitser, winkelwaarde 147,55, geschenken van Ilford Foto N.V., Amsterdam. Een reis voor twee personen naar keuze uit_hetuitgebreide rejzenpakket van Airtouropa, ter waarde van 5.000, A!'* Zwarteweg 5, Den Haag. zoveel oplossingen inzenden als men wil mits extra gefrankeerd met tenminste één gul* den. Uw oplossing dient uiterlijk vol gende week donderdagmorgen in ons bezit te zijn. Oplossingen die daarna nog binnenkomen doen niet mee aan de trekking, welke ge schiedt door notaris J. H. Birkhoff te Den Haag. Oplossing van de puzzels en het daarin voorkomende aantal letters N zijn gedeponeerd en zijn bindend. Puzzelaars in het buitenland kun nen meedoen. Zij moeten hun op- Twee prijzen: een doos a 12 flessen gedistilleerd (inhoud 3 liter dubbele graanjenever, 3 liter bessenjenever liter naar keuze) aangebodén door leerderijen-wijnhandel Hooghoudt Groningen. lihtiffliMI „Reader’s Digest Grote Geïllustreerde Dierenatlas”, waarde f 69,95, een ge schenk van Uitgeversmij. The Reader’s Digest N.V., Amsterdam. Een Kodak pocket instamatic 100 came ra, winkelprijs 91,een cadeau van Kodak Nederland B.V., Odijk. Een exemplaar van ..Verschuyls pu. encyclopedie", Nederlands grootste zelwoordenboek, waarde 29,50, geschenk van Uitgeverij Luitingh Publishers te Laren. Een groeibriljantring ter waarde 135,een geschenk van Jos li Kalverstraat 51 te Amsterdam. Bij juiste invulling ontstaat op de regels 23 en 65 horizontaal de zin, die wij u vragen in te sturen. Deze zin stuurt u In (zie: Zó inzenden) waardoor u kans heelt op één van de prachtige week- en weekhoofdprijzen. Tevens no teert u het aantal N’s dat na Vier prijzen: "De Plasticvreter”, het 1500ste Zwarte Beertje door Kit Pedler en Garry Davis, ƒ3,50, geschenken van A. W. Bruna Zoons, Uitgeverij B.V. Utrecht. Twee-persoons elektrische deken a 192,een geschenk van Erik Ver koopkantoor B.V. te Lisse. Twee prijzen: een elektrische tandenbor stel, Apag fabrikaat, winkelwaarde 24,95, een cadeau van Erik Verkoop kantoor van J. C. Christoffersen B.V., Lisse. Een Pontiac herenhorloge, verchroomde kast, waterdicht, schokvrij uurwerk, winkelwaarde 145,-. aangeboden door A. Kinsbergen N.V.. Amsterdam. lossing op een briefkaart schrijven en in een gesloten envelop met bijvoeging van tenminste twee inter nationale antwoordcoupons (aan ie der postkantoor verkrijgbaar) zenden aan: Postbus 1010, Den Haag. BELANGRIJK: Tel vooral het aantal malen dat de letter N in deze puzzel voorkomt. Noteer het aantal, MAAR ZEND HET NOG NIET IN. Na 26 puzzels vragen wij u het totaal aantal N's uit ALLE 26 puzzels op te geven. U dingt daardoor mee naar de unieke Eindhoofdprijzen en extra- eind hoofdprijzen. Een doos met 12 flessen Spa Reine „natuurzuiver bronwater”, aangeboden door Spa Monopole. Vijf prijzen: een origineel Italiaanse schapewollen autowashandschoen Giem- me NT, rubber gevoerd dus waterdicht, winkelwaarde f 10,95, aangeboden door G. v. Amersfoort-lmport-Export, Krulle- laan 40, Zeist. 4 autobanden, waarde 475,60, aange boden door Continental Rubber B.V., Amersfoort. ZESDE PRIJS (waarde plm. 10.000,—) Een Dick Wissink Dickson 808 LS sta-caravan, ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden zijn geïsoleerd, evenals het dak en zelfs de vloer. Wanden en meubels in teak uitgevoerd, met dakluiken en vele andere details. Deze sta-caravan is een cadeau van Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u de caravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104, ter waarde van ƒ8.595,— en een Dick Wissink Dickson 324 LT Tourcaravan, waarde ƒ5.995,Deze tourcaravan van 3.20 m heeft een perfecte wegligging dankzij onafhankelijke vering met schokbrekers. Buitenzijde gemoffeld aluminium, dus minimaal onderhoud, gezellig interieur met roestvrij stalen aanrecht, gas-, accu- of 220 volt verlichting, is standaard voorzien van koelkast, kachel en dubbele ramen. Aangeboden door Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u deze tourcaravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. EERSTE PRIJS (waarde f 50.000,-) Een auto, een autoradio, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, een jaar lidmaatschap ANWB-Wegenwacht, 1000 liter super benzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 10.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze van ƒ4.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, ƒ500,- aan grammofoonplaten, voor ƒ500.- boeken naar keuze, een elek trische naaimachine, ƒ3.000.- kleding, een pannenset, een 48-delig servies, twee fietsen, 52 weken lang voor 150.- aan levensmiddelen, ƒ1000 - aan huish. apparaten (mixer, stofzuiger, enz.) ƒ2.000.- aan sieraden, horloges, enz. TWEEDE PRIJS (waarde 30.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 3.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze voor 2.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, ƒ250,- aan grammofoonplaten, ƒ250,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, voor ƒ1000,- kleding, 52 weken lang voor ƒ100,- aan levensmiddelen, voor ƒ1000,- aan sieraden, horloges, enz. DERDE PRIJS en VIERDE PRIJS (waarde 20.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, een vakantiereis naar keuze voor ƒ1.500,-, een stereo-versterker, voor ƒ200,- aan grammofoonplaten, ƒ200,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, 52 weken lang voor ƒ40.- aan levensmidde len, 500.- aan sieraden, horloges, enz. ter BV.. ZESDE PRIJS: Een jaar lang iedere week een kratje Skol bier en een jaar gratis Knorr-pro- dukten, geschenken van Skol Brouwerijen N.V., Breda en Cosmonda Voe dingsmiddelen N.V., Utrecht. 30 prijzen: een set oogmake-up, merk Orlane, winkelwaarde 12,95 van Par mex B.V., Apeldoorn. Pakket met 6 verschillende Stilbepan produkten ter waarde van f 26,25, een geschenk van Dagra N.V., Diemen. Vijf prijzen: een poster-set, aangeboden door de Suid-Afrikaanse Touristekorpora- sie. De 2e t/m 6e prijs bestaan uit; een weekendreis naar Londen voor 2 personen per KLM (halfpension), aangeboden door reisbureau DE MAGNEET b.v„ Alkmaar. één van de hotels, waarin de gelukkige winnaar (winnares) met vriend, vrouw of vriendin zal verblijven. Hopcroft’s Holt Hotel in het plaatsje Steeple Aston in het graafschap Oxford. Als u ooit Sherlock Holmes of Pickwick las, weet u precies in welke fantastische sfeer u terecht komt. Skol International Bier zou best met u mee willen, in ieder geval staat het thuis weer op u te wachten, want bij deze prijs hoort ook nog een half jaar lang, iedere week een kratje Skol bier t.w.v. ƒ500,-. Dit alles aangeboden door Ver. Ned. Brouwerijen Oranjeboom B,V., Breda. EERSTE PRIJS: Een volledige verzorgde 14-daagse vakantie voor twee personen naar Kenia/Tanzania, plus 999,zakgeld. U vliegt met een Bo 707 van de Belgische Luchtvaart Mij. Sabena. De puzzelaars(sters) die aan alle puzzels meedoen maken kans op een bijzondere hoofdprijs. De notaris heeft n.l. één van de 26 weken aange wezen waarin hij zes inzendingen trekt, die aan het eind van de aktie be loond worden met bijzondere prijzen: De 1e prijs is een geheel verzorgde wereldvliegreis naar Ceylon voor 2 personen, t.w.v. 3.600,- Een geschenk van HOTELPLAN b.v. Intern. Reisorganisatie, Den Haag. Twee prijzen: een Lois jeans broek, in de kleur die u wenst, een geschenk van Saez Vogels B.V., Badhoevedorp. f 7/ Vier prijzen: een Jago shawl ter waarde van 25,-, geschonken door Jan van Gooi, Amsterdam. De vierde weekhoofdprijs: Een afwasmachine of voor ƒ850,- aan andere Bauknecht-apparaten (wasmachine, centrifuge, koelkast, enz.) aangeboden door Bauknecht B.V., Breda. De vijfde weekhoofdprijs: Een home-trainer fiets Carnielli met beweegbaar stuur waardoor u kilo’s lichter wordt waarde ƒ560,-, een geschenk van Carnielli Nederland. De derde weekhoofdprijs: Twee weken met SKOL International Bier naar Engeland. Op de foto Verticaal: 1. Voegwoord; 2. gedeelte; 3. kleinste deeltje van scheikundig element; 4. militair transport (afk.); 6. oxydatie; 7. algemene ontwikke ling (afk.); 8. behoeftigheid; 9. reeds; 10. zaadje in „pitjeskaas”; 11. vulkaan; 12. Ned. spoorwegen; 14. vrouwelijk schaap; 16., door middel van; 19. redetwist; 21. reden; 23. rode kleur der wangen; 24. adellijk; 25. waterdier; 26. vlinderbloemige plant; 27. niet-deskundlge; 32. bevel tot staan; 35. tijdperk; 37. voordat; 41. aanstotelijk; 43. naar later datum (afk.); 44. op grote afstand; 46. niet raak; 48. speer; 50. oranje nassau (afk.); 61. groep plaatsen in bio scoop; 52. onbehaarde; 53. de onbekende; 54. steun; 56. lui; 59. langer worden; 61. slede-voertuig; 63. verschrikkelijke; 66. kiem; 67. onder andere (afk.); 68. dikwijls; 69. wij; 70. geestdrift; 73. naschrift; 75. ten opzichte (afk.); 76. gij; 78. deel van de mast. Een bon voor 6 literflessen Coca-Cola aangeboden door The Coca-Cola Export Corporation, Amsterdam. 22 prijzen: een set met 5 paar pantalon- kniekousen, winkelwaarde 14,75 ge schenken door Koninklijke Textielbedrij ven M. Jansen de Wit B.V. te Schijndel. Een boek ,,Het Leven" samengesteld door Leonard de Vries, winkelwaarde 19,90. Een lascimile-uitgave van het in de eerste helft van deze eeuw heftig bekritiseerde tijdschrift (uitgave van Uit geverij Skarabee), een geschenk van Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers, La ren. Horizontaal: 1. Kaasstad; 5. markt stalletje; 9. met Keulen niet op één dag gebouwd; 13. zuiver gewicht; 15. gehoororgaan; 16. eensklaps; 17. omroepvereniging; 18. lofdicht; 20. vermoeid; 22. met name (afk.); 28. mijnendienst (afk.); 29. mannelijk rund; 30. royal navy (afk.); 31. rund; 33. ivoor; 34. groot water; 35. riviertje; 36. dierenverblijf; 38. klein persoon; 39. bergplaats; 40. kente ken; 42. reeds; 43. thans; 45. Amerikaans (afk.); 47. deel van de mast; 49. ten uitvoerbrenging (van huwelijk); 55. laatste deel van de dag; 57. papegaai; 58. erwtensoep; 60. grappenmaker; 61. meisjesnaam; 62. Frans lidwoord; 64. mannetjes hond; 71. metalen klankdraad in piano; 72. eender; 73. stad met scheve toren; 74. verdieping; 77. emmer; 79. soortelijk gewicht (afk.); 80. lidwoord; 81. in orde; 82. verenigde naties (afk.); 83. voorzet sel. deken en sprei voor 300,- een cadeau van de Koninklijke AaBe-fa- brieken, Tilburg. Elke week te winnen voor ƒ1,- OOGMAKE-UP COFFRET Een half jaar voortreffelijk Skol Interna tional Bier. In Nederland gebrouwen en hoe! Elke week een kratje met 20 halve liters,. Lekker thuis met vrienden. Skol! Aangeboden door Skol Brouwerijen N.V., Breda. Vijf prijzen: een spaarboekje met 500,inleg, geschonken door de Al gemene Bank Nederland. 25 prijzen: een spaarboekje met 100, inleg, geschonken door de Algemene Bank Nederland te Amsterdam. oplossing in het diagram staat. Aan het einde van deze 26 weken durende puzzelactie moet het totaal aantal letters N worden opgegeven, waardoor u meedingt naar de eind- en extra- eindhoofdprijzen. voor elk type vrouw, bij elke garderobe op oliebasis. Een fijne prijs voor een gelukkige winnares! Elke week te winnen een Römertopf waarin u de heerlijkste gerechten kunt klaarmaken, plus receptenboekje en sponsje t.w.v. f 25,90 een van

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 8