Atleet heeft zijn twijfels over therapie Barcelona en Coster spreken BERT DE JAGER DOOR elkaar tegen LIKDOORN BUITENSPEL DICK SCHNEIDER: I „Soms denk ik het komt nooit meer goed” „Ik kan wachten als het nodig is” I Oplossing Puzzel: ZWANENWATER VOOR NU EN LATER O 19 1974 WOENSDAG 3 0 JANUARI s 1 Onderbreking WEEKHOOFDPRIJZEN i si QD Topatleten 11 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) De Jager: Geen moeite om met topatletiek te stoppen (Van onze sportredactie) van de ontmoeting in Browne is weer binnen bereik van belagers WIM ANDRIESSEN mee het ook van Uitslag puzzel nummer 18 iel n. oor stelling te 12 Aandere weekprijzen elders in ons land: (bizarre het Een auto Peugeot 104: J. G. Hoogeveen-Huijg, Burgemeester Lo- vinkstraat 99, Breezand. Philips-kleurentelevisie: A. M. Zwethoff, Dorskamp 43, Warns- veld. 1Samengestelde prijs a 934,90: Geerd Beenders, Koppelstraat 22b, Roggel (Limburg). Voor 850 Bauknechtapparaten: M. v. Zalingen-Snoeren, Dr. Her- mansstraat 23, Den Bosch. Hometrainer Carnielli roeiapparaten: O. Wttewaall, Bezuiden- houtseweg 257-b, Den Haag. 1 1 3 1 1 1 1 3 2 1 2 1 2 AZ ’67Haarlem FeyenoordUtrecht NAC—PSV FC TwenteAjax NEC—MW FC AmsterdamGraafschap FC GroningenSparta Roda JCTelstar FC Den HaagGo Ahead E. Fortuna SCPEC Zwolle WageningenVitesse Helmond SportSC Cambuur Fortuna VI.Excelsior Vier Continental autobanden: L. v. Mun ster,Kreilenmolenstraat 156, Udenhout. Il ford diaprojector: P. v. Hooijdonk-De Nijs, Emmastraat 8, Bergen op Zoom: J. C. Brommer, Sportstraat 21, Kolhorn (NH) Half jaar Skol bier: H. J. Klein-Wassink, Pr. Margrietlaan 9, Lochem. Voor ƒ300 AeBe-artlkelenJ. S. M. Bastein, Metius- graeht 16, Alkmaar. Irisette donsdeken: M. E. Hansman-Veen, Bettekamp 15 Ede. V. Schuppen tapijt: Mevr. Schuurblers-Lijten, Zandstraat 8, Woensdrecht (post Bergen op Zoom). Erik Elektrische deken: J. W. SANTPOORT Vol afschuw bekeek atleet Bert de Jager bijna een jaar geleden in een Amsterdamse bioscoop de finale van zestig meter tijdens de Nederlandse in doorkampioenschappen. „Ik startte ontzettend slecht en werd uiteindeljjk maar derde. Tydens het startschot dacht ik nu valt het schot en was dus veel te laat ver trokken. Idioot gewoon”. Die „schande” zal de Haarlem-atleet dit jaar bespaard blijven vanwege het simpele feit dat de Nederlandse kampioen op de beide sprint afstanden al vijf maanden niet heeft kunnen trainen. Carla Bruinenberg viel verder terug na een nederlaag tegen Litmanowicz. Singer-naaimachine: P. Wijlhuizen-Versteeg, Prins Hendrik- laan 24, Velp (Gelderland). WIJK AAN ZEE Twee remisepar- tijen hebben Browne weer binnen het bereik van zijn belagers gebracht. Eerst moest hij in de ochtenduren tegen So- sonko in remise berusten om in de middagronde tegen Donner ook niet ver der dan een puntendeling te komen. Planinc profiteerde optimaal van deze halve misstappen en heeft nog slechts een halve punt achterstand. Donner volgt op .één punt van Browne. Het resterende programma voor de koplopers ontloopt elkaar niet veel, zodat de nodige spanning verwacht mag worden. Browne ontmoet nog Pomar, Quinteros en Ador- jan. Planinc speelt tegen Radulov, Lan geweg en Hecht, terwijl Donner nog Matulovic, Enklaar en Sosonko te be kampen heeft. „Ik kon wel een gat in de lucht springen toen ik zag dat Sosonko mijn 1. e4 niet met c5 beantwoordde,” zei Enklaar. So sonko is een trouw aanhanger van de drakenvariant van het Siciliaans, maar zag al eerder in dit toernooi zijn sys teem min of meer ondermij nd. Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in Midden-Noordhol- land: Luitingh puzzelboek: J. Bakker, Brandaris 170, Zaandam; Pak posters Afrikaans Verkeersbureau: mej. Th. de Weers, Wijk aan Zeeërweg 176, IJmuiden; Slof Roxy sigaretten: J. Schoon, Meidoornstraat 29, IJmuiden; Set a 5 paar Jovanda kousen: H. G. Tuin, Dorpsstraat 353, Wormer; S. van Halm, Alb. Meijnstraat 67, Wor mer veer; J. H. van Giessen, Kameel- straat 18, Wormer; Setje Orfane oog- make-up: mevr. T. Boogaard, Verl. Voorstraat 40 (evt. 10), Wijk aan Zee; ABN-spaarboekje met ƒ500: P. R. v.d. Hulst, Julianalaan 301-A, Haar lem; ABN-spaarboekje met 100: P. M. Hartman Joegoslaviëpad 46, Haar lem; Mevr. G. Leupen-Heenhaven, Von Brücken Focklaan 4, Heemstede; Mevr. J. Engels, Altenastraat 3-rood, Haarlem; H. Ringersma, De Uitkijk- laan 5, IJmuiden. De ellende begon vorig jaar augustus toen hij op Papendal plotseling een ste kende pijn onder zijn linkervoet voelde. „Ik ben een paar maal bij de dokter geweest maar hij kon niets vinden. Ook de Utrechtse chirurg Strikwerda (die De Jager in zijn diensttijd van een been vliesontsteking afhielp red.) consta teerde niks bijzonders”. Wel was het opgevallen dat vooral de linkervoet van de robuuste titelhouder nogal was door gezakt. Reden om De Jager van steunzo len te voorzien. De Santpoortenaar had sinds die tijd minder pijn en een maand of twee (zonder training) ging het goed. De arts Bloemers, verbonden aan het ziekenhuis van de Vrije Universiteit, raadpleegde een collega en die ontdekte een minieme likdoorn onder de linker voet. De Jager: „Ik heb het die andere artsen niet kwalijk kunpen nemen dat ze dat ding niet hadden ontdekt. Die likdoorn zat onder een laagje eelt en je vond hem pas nadat er zorgvuldig in de hele voet was geprikt. Die zelfde dag nog sneed de collega van dokter Bloemers die likdoorn weg”. De Jager kreeg toen het advies een week niet te lopen en legde dat uit als: niet hardlopen. Vervelend want de be doeling was dat hij een week met het Stand na 12 ronden: 1. Browne 9; 2. Planinc Sli; 3. Donner 8; 4. Hecht 714: 5. Matulovic 7 en 1 afgebr.; 6. sosonko 6)4; 7 t.m. 10. Pomar, Quinteros, Timman, Radulov 6; 11. Forintos 5; 12. Enklaar 414 en 1 afgebr.; 13. Ree 414; 14. Adorjan 4; 15. Ghitescu 314; 16. Langeweg 3. Meestergreep 12e ronde: Garcia (Cuba)— Eising (WDld) 0-1; Mohrlok (WDld)—Kuijpers Grootmeestergroep 12e ronde: Matulovic (Joeg)—Langeweg (Ned) 1-0; Hecht (WDld)— Radulov (Buig) 1-0; Planinc (Joeg)—Ree (Ned) 1-0; Timman (Ned)—Adorjan (Hong) 1-0- Fo rintos (Hong)—Quinteros (Arg) rem.; Ghitescu (Roem)—Pomar (Sp) rem.; Browne (VS)—Don ner (Ned) rem.; Enklaar (Ned—Sosonko (Ned) 1-0. Toch was Enklaar er niet gerust op dat Sosonko niet iets nieuws gevonden had. Sosonko op zijn beurt was weer bevreesd dat Enklaar een nieuwtje had. Zo gaat het soms. De angst dat de ander zich speciaal op iets heeft geprepareerd, drijft de speler naar een variant die hij minder goed kent of die hem niet zo goed ligt. Dit psychologische spelletje viel deze keer duidelijk in het nadeel van Sosonko uit. Met een ongelukkig gezicht zat hij naar een kijken, die hem helemaal niet beviel. Enklaar kwam beter te staan, won de kwaliteit en zag de partij in tweede termijn gewonnen. Hem rest nog de hang tegen Matulovic. Nadere analyses hebben inmiddels uitgewezen dat het toreneindspel voor hem gewonnen moet zijn. HENDRIK IDO AMBACHT De wenkbrauwblessure die Feyenoords voorstopper Mladen Ramljac zondag kort voor het einde van de wed strijd tegen Haarlem opliep, leek het heroptreden van Dick Schneider in de Rotterdamse formatie gestalte te gaan geven. Schneider, die bijna drie maanden geleden een meniscusoperatie onderging, meldde zich aan de zijlijn, maar kwam nog niet verder omdat Ramljac toch in staat bleek de nog resterende tijd uit te spelen. Maar wel werd duidelijk, dat „Knakkie” zeer binnenkort weer in de Feyenoord-defensie zal opduiken. Trainer Wiel Coerver liet daarover na afloop Haarlem ook weinig twijfel bestaan. lijke zal doen om zo gauw mogelijk weer een vaste plaats in het elftal te hebben. Maar als de situatie bij Feyenoord het noodzakelijk maakt dat ik nog een poos je geduld moet heb ben, dan heb ik daar begrip voor." In de meestergreep kwam van de koplopers alleen Keene tot een overwin ning op Van Scheltinga. Kurajica was er dicht bij, doch stuitte op de onverzette lijkheid van Hartoch. Kuijpers blijft na zijn remise tegen Mohrlok en nog twee partijen voor de boeg kans houden op een hoge klassering. Bij de dames zijn de Nederlandsen uitgepraat. Rie Timmer verloor opnieuw en kan op niet veel meer hopen dan een derde plaats. Ook Toch denkt hij niet dat het hem moeite zou kosten te accepteren dat hij geen topatletiek meer zou mogen bedrij ven. „Het is altijd een aardige vrijetijds besteding geweest, vooral door de goeie NS-dagtrip: H. J. Volkers-Hageman, Meenteweg 6-1, Zwolle (Spoolde). ABNs-paarboekje met 500: D. Roelofs- Mulder, Langstraat 40L Gendt. Mevr. G. Gerritsen, Dr. Schaepmanstraat 9, Ulft (Gld). Mej. M. G. Veldt, St. Kruislaan 43, Vlissingen. J. D. Hennekeij, Dinsdagstraat 25, Sluis. sfeer bij Haarlem. Nu mis ik dan het indoorseizoen maar dat heb ik toch nooit anders gezien dan als een leuke onder breking van de wintertraining. Natuur lijk heb ik wel de ambitie in de zomer weer goed voor de dag te komen. Ieder een die kampioen wordt heeft ambities, dat is duidelijk.’ Die eerzucht beperkt De Jager dan tot de vaderlandse grenzen want hij heeft al lang het idee opgegeven „dat ik me zou kunnen meten met mensen die vijf of zes uur per dag trainen”. Een onhaal bare kaart voor de 24-jarige atleet, al was het alleen maar omdat hij zo’n tien uur per dag met zijn werk (een leidende functie in een exportbedrijf van inge vroren vis) bezig is. Als hij in maart weer kan gaan trainen acht hij het wel realiseerbaar zijn toptijden van het vo rig seizoen (10.4 en 21.5 over 100 resp. 200 meter) te evenaren. „Die sprintaf standen pik je makkelijker op dan een vierhonderd meter waarvoor een veel langere aanloop nodig is”. Bekroning van dat seizoen zou uiter aard uitzending naar de Europese Kam pioenschappen (begin september in Ro me) zijn. Een uitverkiezing (10.3 over de honderd meter is de kwalificatie-eis) waar De Jager vrij nuchter tegenaan kijkt. „Die reisjes zijn voor mij niet de motivatie voor het bedrijven van top sport. Daarbuiten heb ik al genoeg gele genheid gehad om iets van de wereld te zien. Er zijn dit jaar ook nog aardige wedstrijden in Oslo en Brussel maar aan zoiets denk ik pas kort tevoren. Wat me in Rome wel aantrekt is het evene ment op zich, dan ben je weer eens onder echte topatleten en kun je bekij ken hoe die het allemaal doen. De kwaliteit van je concurrenten is voor mij erg belangrijk, het is ook niet toe vallig dat ik mijn toptijd van 10.4 in Duitsland heb gelopen. De aanwezigheid van een sterke Amerikaanse sprinter had daar alles mee te maken”. PIETER MUL been omhoog ging zitten. De Jager ging echter gewoon aan het werk gevolgd door een vakantie in de Verenigde Sta ten. Dat was half december en van ontspanning kwam weinig terecht. Hij kreeg flink last van de beruchte linker voet, een arts in Eugene (Oregon) ver schafte hem penicilinetabletten maar dat hielp verdraaid weinig. „Na drie dagen had ik nog twee grote tenen en drie kleine”. De Jager ging naar het zieken huis in Portland en daar schrok men danig bij de aanblik van de Nederlandse voet. Kort en goed, na twee dagen had de staf een infectie gelocaliseerd op de plek waar de likdoorn was weggesneden. De Jager mocht verder vakantie vieren op krukken en aan het eind van zijn Amerikaanse verblijf werd de topsporter met een rolstoel het vliegtuig binnenge reden („service van.de zaak”). De afgelopen week mocht hij van zijn arts met trainen beginnen maar De Jager heeft zo zijn twijfels. „Ik ben het er niet mee eens. Ik wil best pijn overwinnen maar bij het gewoon lopen moet ik die voet nog ontzien. Misschien ga ik weer naar Strikwerda, zo’n geintje als ik heb gehad duurt normaal niet meer dan een dag of veertien. Soms heb ik wel van die buien van „het komt nooit meer goed”. Het duurt me gewoon te lang,,. Set A vijf paar Jovanda-kousen: E. K. M. Slobbede Graaf, Gltaarstraat 20, Nij megen J. Houwink, Heemskerckstraat 16. Den Haag, A. Molenaar, Beukendaal 2, Gouderak, M. Buiten, Suurboord 10, Hui zen NH., Mevr. M. Thomassen, Armstrong- straat 16, Boukoul-Swalmen(L). C. Herber- lé Kijsveld 16, Breda, H. Chr. Ceelen, Zonnebloemstraat 22, Nijmegen, D. Sweers, Gronlngerlaan 53 Stadskanaal, Mevr. W. Luesink-Tuten Vernylaan 5, Bennekom, M. van der Stadt, .Erick de Rodestraat 49, Den Bosch- G. J. Jonker, Geraniumstraat 9, Enschede, mevr. Schepens-Vos, Nautilus straat 100, Tilburg; J. Sibrandi, Weezenhof Voor Timman (bizarre winstpartij tegen Adorjan) was het een drukke dag. ’s Morgens en ’s avonds moest hij ook nog eens aantreden voor zijn hang- partij tegen Quinteros. Die partij is al zo’n 40 zetten theoretisch remise. Maar ook Quinteros heeft veel plezier in het schaken en probeerde tot de 109e zet een eindspel van toren en loper tegen toren te winnen. Toen pas berustte hij in het onvermij deli j ke. (Ned) rem.: Pytel (Polen)—Bachtiar (Indon) rem.; Ciocaltea (Roem)—Antunac (Joeg) rem.; Kenne (Eng)—v. Scheltinga (Ned) 1-0; Tarjan (VS)—Popov (Buig) rem.; Dieks (Ned)—Baijon (Ned) 0-1; Hartoch (Ned)—Kurajica (Joeg) rem. Stand na 12 ronden: 1 en 2. Kurajica, Popov 8; 3 en 4. Ciocaltea, Keene 7)4; 5 t.m. 7. Antunac. Kuijpers, Tarjan 7; 8. Mohrlok 614; 9. Hartoch 6; 10 en 11. v. Scheltinga, Garcia 514; 12 en 13. Eising, Pytel 5; 14. Dieks 414: 15. Bachtiar 4; 16. Adorjan 2. Damesgroep 8e ronde: Reicher (Roem)— Laakman (WDld) rem.; Kalchbrenner (Joeg)— Ferrer (Sp) 1-0; Bruinenberg (Ned)—Litmano wicz (Pol) 0-1- V.d. Giessen (Ned)—Karakas (Hong) 0-1; Timmer (Ned)—Ivanka (Hong) 0-1; Nicolau (Roem)Vokralova (Tsj-Sl) 1-0. Stand na 8 ronden: 1 en 2. Ivanka, Nicolau 614: 3. Karakas 5; 4. Timmer 414; 5 t.m. 8. Vokralova, Litmanowicz, Laakmann, Kalch brenner 4; 9. Reicher 314; 10. Bruinenberg 3; 11 en 12. V.d. Giessen, Ferrer 114. V D cadeaubon 100 Mevr. J. W Tesink, Vaaltstraat 9, Zutphen. J. A. Uit- tenbogaard Burg. Warnaarkade 48, Ha- zerswoude (dorp). C. J. Burgemeester, Jan Scheplaan 4, Zeist. G. Gallard-Blees, Ko- ninginnelaan 29, Voorburg Kodak camera: Mevr. D. Bruinsma, Weth. Beverstraat 21, Enschede. Doos a 12 bussen Sprème: M. Moonen, Limbrichterstraat 20-A, Nleuw- BrowneDonner verliep aanvankelijk in dezelfde banen als een partij uit de tweekamp SpasskiFischer. Analyses hadden nadien aangetoond dat zwart goed spel kan krijgen. Donner vertrouw de er op, en kreeg gelijk. Zijn stelling verdiende de voorkeur. Browne toonde zich dan ook opgelucht toen hij zijn remise-aanbod zag aanvaard. Planinc had toen reeds gewonnen. Met een wel zeer ongelukkige loperzet had Ree zijn stukken dermate gedeplaceerd dat Pla ninc onmiddellijk groot voordeel behaal de. Nog een foutje, af gestraft met een kleine combinatie, en Ree kon opgeven. Dick Schneider, die op 4 november in Kerkrade tegen Roda JC de voor hem fa tale knieblessure op liep, is klaar voor de terugkeer op het hoogste niveau. „Za terdag ging het in de wedstrijd van het C- elftal tegen Telstar weer heel behoorlijk. Heel wat beter dan een week eerder te gen Sparta, mijn eerste wedstrijd na die operatie. Het was eigenlijk jammer dat ik tegen Telstar maar één helft kon spelen, maar dat kon niet anders. Ik moest een dag later naar Haarlem.” Het optreden zaterdag sterkte Dick Schneider in de overtuiging, dat hij mers-Baan, Robijnstraat 11a, Rotterdam. G. J. Bakkes Gamersestraat 9, Zaltbom- mel. Mevr. I. Pet, Anne Franklaan 90, Bussum. M. M. Koershuls, Leliestraat 36, Hengelo. Boek „Prins Claus” de Boekerij: N. Rauwenhoff-Horn, Kapteijnlaan 47, Veld hoven. J. A. M. Groenestein, Statosfeer- straat 37, Dordrecht, C. v. Nes-Vogelaar, Pr. Marijkestraat 32, Dinteloord W. Kool, Meeuwenlaan 61, Loplk, M. Wernink, Lankforst 1016, Nijmegen, J. H. Hamakers, D. J. Jittastraat 22, Tilburg, Boek „Het leven” van Luiting: L. Berkvens Lagen dijk 3, Asten N. Br.; Slof Roxy sigaretten: Mevr. C. M. v. BeekLangeveld, v.d. Wervestraat 1 Wassenaar. 12 fles Spawater: J. A. Kok, Gentiaanstraat 14 Bergen op Zoom. baar zijn verdediging is mij Dat niet ling De tototips van Dick Schneider zijn: Tuinman, Terborchlaan 73, Alkmaar, flessen Hooghoudt jenever: Mevr. T. Pre- voo, V. Lenneplaan 26. Roosendaal; J. Frijters, Galderseweg 73, Galder (NBr.). Ilford elektronenflitser: P. Voermans, Helstraat 62A, Rijen (N.Br.), mevr. v. Vel- zen, Poelbeekseweg 4, Heerde (Gld). Lun- diu kast: G. Hoks de Groot, Figarostraat 11, Apeldoorn, Kinsbergen herenpolshorlo ge: J. A. Londeman-Schulte, Populieren laan 109, Groningen. J. Inden Briljantring: J. C. Broer-v. Eek, Merelstraat 32, Arn hem. toonde en toont Joop van Daele zo’n goede vorm, dat zijn plaats voorlopig niet in ge vaar lijkt. Die ont wikkelingen hebben Dick Schneider in het geheel niet ver ontrust. Integendeel, zo blijkt. Schneider: „Die grotere concurrentie betekent voor mij alleen maar een po sitieve prikkel, die de ambitie om goede prestaties te leveren verhoogt. Dat er nu een stuk of zeven, acht spelers beschik- voor de voor geen probleem, mag zijn. Je instel- moet zo zijn, dat je het kunt ac cepteren dat er ie- stadt (L.), A. v. d. Berg-Rlks, Cura?aolaan 18-A, Amersfoort. J. Bennema-Jager, Wa pen veldestraat 53, Den Haag. Fam. R. Klap, Abadanstraat 31-C, Hoogvliet bij Rotterdam. A. P. Orban, Goudvinklaan 76, iBlthoven. C. van Beelen, Hoorneslaan 133, Katwijk aan Zee. H, Bellemakers, Mijnen weg 15, Neerkant (NBr) Mevr. M. R. S. v. Gogh-Dirks, Gijsinglaan 714, Rotterdam (3007). F. Brunt-Drost, Tamboerljnstraat 3. Uden (NBr.) Lois Jeans: J. Rozenberg, Jukwerderweg 23, Appingedam, J. H. Vijlbrief, Verdi- straat 12, Bunschoten. Readers Digest atlas: mevrouw Ter WeémeGotjé, Balibaan 20, Apeldoorn. Meulenhoff plantenboek: mevr. M. A. Egtberts, Pisanostraat 132, Eindho ven.. De Gruyter levensmiddelen: Mej. J. Smits, Pretoriastraat 19 Eindhoven. Pak Stilbepan produkten: J. Verheijen, Burg. Herckenrathlaan 12, Ammerzoden. Pak Posters Afrikaans Verkeersbureau E. W. Oskam-Hagel ’t Harde 22, Hilversum. H. Schrotenboer, Krulzingastraat 21, Balk brug (O). J. MelnenHellendoorn, Grote Drift 30, Bellen (Dr.) Mevr. P. C. Loes- berg—Wijgers, Mient 384, Den Haag. Jago shawl J. Ruijters, Henri Jonas straat 6, Heerlen 5200, P. Hoeijmakers, Overbroekseweg 7-A, LeunenVenray. J. W. Tesink, Papaverstraat 4, Arnhem. A. Brouwers. Chaamseweg 17, Gilze. Pak Knorr produkten: J. Maliepaard, Liszt- straat 12, Delft Apag tandenborstelMevr, v.d. Eijnde-Driessen, Stationsstraat 7, Deurne (Nbr). W. Keeris, Puttelaar 24, Zeeland-4265. Revlon Set: C. M. Bastlaansen Frankenlaan 6, Prinsenbeek (Nbr.) mand anders op jouw plaats staat als dat in het belang van het elftal is. Een selectie bestaat op een gegeven moment niet voor niets uit zestien of zeventien spelers. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat ik al het moge- BARCELONA. De clubleiding van Barcelona heeft gistermiddag alle ge ruchten over een op handen zijnde transfer van Johan Neeskens aan het einde van dit seizoen naar de Spaanse vereniging met klem tegengesproken. Terwijl Cor Coster, schoonvader van Johan Cruyff en zaakwaarnemer van Neeskens, een aanbod van Barcelona voor Neeskens op zak heeft waarin wordt vermeld dat Neeskens naast zijn wedstrijdpremies en salaris nog een handgeld van anderhalf miljoen gulden krijgt als hij drie jaar voor Barcelona tekent sprak secretaris Riba van Barce lona tijdens een haastig belegde perscon ferentie: „Wij zijn volledig overtuigd van de kwaliteiten van de voetballer Neeskens maar wij hebben domweg geen plaats voor hem. Spaanse clubs mogen niet meer dan twee buitenlanders opstellen en wij hebben al contracten afgesloten met Johan Cruyff en Hugo Sotil. Het tweetal voldoet volledig aan onze verwachtingen.” 64-15, Nijmegen, W. Koldenhof, Donatilaan 3, Bilthoven, mevr. R. Kutjes, Heulhorst- straat 55, Doetinchem G. H. Kolenbrander, Giezenveld 15, Varsseveld, H. W. A. Frie- bel, Beijensstraat 92, Nijmegen, mevr. H. Koreze-Bosman, Kerkstraat 23, Wapenveld, J. H. Boetes, Den Helderstraat 327, Den Haag. Setje Orlane oogmake-up: T. Nijenhuis, Pr. Hendrlkweg 9, Rheden. W. P. Schalke, D. v. Weitjenslaan 14, Poeldijk. B. M. Samusamu, Meijhorst 1122, Nijmegen. H. Rook Stuivenbergstraat 82, Genemuiden. A. Biard-Vaes, Rotterdamsedijk 411-B, Schiedam. P. Hoogendoorn, J. Hamerstraat 2, Vaassen. L. H. F. Burchartz, Nobelstraat 77a, Rotterdam. T. L. v. Basten, Swee- lincklaan 87. Bilthoven. H. Braam. Lind- sterlaan 3, Marum Gr. Mevr. I. Duizers, Edelweissstraat 126, Eindhoven. G. Mantel- v.d. Wal, Kerkeind 17, Bavel N.Br. L. W. Zinsmeester, Oud Bussumerweg 41, Bus- sum. C. Boerhout Kon. Wilhelminastraat 5, Huizen N.-H. H. M. Seijen, Rengerslaan 15, Kolham. G. E. Hofmeljer, Kerklaan 94, Scheveningen. Mevr. C. v. Wikk-Wenne- ker, Ambulariusstraat 14, Naaldwijk. H. v. Dijk-v. Dijk, Marsdiepstraat 229, Den Hel der. Mevr. G. Wentink, Dwarsstraat 8, Hengelo (Gld.). H. v. Hoof, v. Gerwen- straat 15, Hapert. J. v. Leerdam, Nolens- straat 50-11, Utrecht. A. Boswijk-Grit, Bel- giëlaan 64 Stadskanaal. A. Roemers, Wal- burgisstraat 5, Weert (L). J. Ramakers, Prof. Spronckpark 6, Beek (L). A. C. Saveur, N. J. Schimmelstraat 1, Utrecht. M. Bortuzzo-v. Rijn, De Heemstraat 250, Den Haag. A. C. M. v. Rosmalen, Kaerius- laan 2, Eindhoven. P. J. Sommer, Berm- weg 176, Capelle a.d. IJssel. Mevr. E. v.d. Stok-Roodenburg, Oost Vlisterdijk 1, Vlist, post Gouda. B. Vermaeten, Kastanjelaan 16, Doetinchem. Giemme autowashandschoen: A. C. P. E. Vermeulen, Nicolaistraat 25, Den Haag, I. Dijkzeul, Zeelberg 34, Valkenswaard. R. Otto, Korreweg 102, Groningen. A. G. N. Nevels, Nic. Beetslaan 39, Oldenzaal. J. v. Akkeren, Denemarkenstraat 1, Coevorden. 6 fles Coca Cola: J. C. Sleijser, Morsweg 111, Leiden. Victoria kersenbonbons: F. H. P. Doorn en, De Bleker 44, Veldhoven. H. Vfoemen, Hubertusstraat 14, Beek (L). C. C. Kre- ABN-spaarboekje met 100: J. J. K. Copoolse Statenlaan 19, Middelburg. Mevr. M. Roest-Abspoel, Bessenstraat 19, Deven ter. J. Claessens, Dorpsstraat 7, Afferden (L.) H. W. Burghout, Vechtstraat 19, Apel doorn. J. van Hienen, Julianaweg 139, Utrecht (Hoog Raven). H. Poot, Schledam- seweg 64. Schiedam. S. K. Veldstra, Sibeli- usstraat 11, Amersfoort. M. G. Mosies, Rozenstraat 41, Den Haag. T. Ruiter, De Schans 4, Soest Mej. A. Vancker Voort- mansweg 80. Enschede. I. de Klerk, Dreb- belstraat 139, Den Haag. E. Petersen-Flent- ge. Oud Loosdr.weg 14, Hilversum. Fam. Ninteman, Raubrakenweg 32, Berkel-En- schot. O. v. Aerde, Walstraat 21, Sas van Gent. M. v. Boxmeer, Julianastraat 22. Helvoirt. H. Driessen, Pr. Margrietstraat 12, Swalmen (L). Mevr. L. Wouda, Mathe- nesserdijk 251-A, Rotterdam. Mevr. Van Rlnsum Wilhelminakanaal Noord 102, Oos- terhout. Mevr. W. Brouwer, Pasteurstraat 108, Apeldoorn. F. J. Flippo, Smaragdstraat 6, Aphen aan de Rijn. Mevr. A. Tefrere- Azler, De Lannoystraat 111, Den Haag. Boek Plasticvreter van Bruna: Mevr. G. W. Uland, Misterweg 121A, Winterswijk. T. Doenkirchen, Melistokenlaan 2392, Den Haag. C. Brands, Heischeutstraat 2A, Oss. F. v.d. Helm, Droogstal 3, Wellerlooi. Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: A. G. TInneveld, Van Verscheurplein 13, Arn hem. J. Bandsma, Waterweg 197, De Bilt. B. Peters Kerkpad 3, Elden. H. Vroomen, Geuweg 19, Sittard. Mevr. J. Gelbof-Kos- ter, Balkenstraat 26A, Rotterdam. W. Ros kam, Waalstraat 79, Middelburg. A. Wes- terkamp-Kats, Multatulistraat 3, Gronin gen. geheel over de ge volgen van zijn me niscusoperatie heen is. „Ik durf de con frontatie met het ere divisievoetbal wel weer aan. Ik ben er klaar voor. Het is nu alleen nog de vraag of ik me na zo’n lange tijd meteen weer waar kan ma ken. Maar dat moet gewoon blijken.” Een feit is, dat de concurrentie voor Dick Schneider be duidend groter is ge worden. Feyenoord versterkte zijn de fensie, die voor Schneider ook Israel al was kwijtgeraakt, met Ramljac en het jonge talent Jan Everse ontpopte zich als een zeer bruikba re kracht. Bovendien

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 19