AntiGrippine HOOGOVENS*** ESTEL Hoogovens vraagt: produktiepersoneel voor een van de kooksfabrieken administratief medewerker rechtskunde Ferdinands belevenissen Denaamzegt’tal. ÖO1 DONDERDAG 26 3 1 JANUARI 1974 E T Hoofdpunten zijn: Bestaande huurcontracten: I Aan de hand van nevenstaand overzicht kan men nagaan welke huurverhogingen in bepaalde gevallen toegestaan zijn. De regering heeft maatregelen genomen om de stijging van huurprijzen van gebouwd en ongebouwd onroerend goed in 1974 te matigen. De maatregelen gelden voor de periode van 1 februari t/m 31 december 1974. vrije-sector- woningen en der gelijke in niet- geliberaliseerd gebied. de huurprijzen zullen dit jaar met niet meer dan 7% mogen worden verhoogd; de huurverhoging voor de gesubsidieerde woningen uit de periode van 1 januari 1969 tot 1 april 1973 zal 3% bedragen; reeds voor januari overeengekomen huurverhogingen van meer dan 7% gelden alleen voor die maand; voor de periode van 1 februari t/m 31 december 1974 moet de verhoging worden teruggebracht tot maximaal 7%. woningen waar voor het Rijk nog subsidie verleent, woningen in geliberaliseerd gebied, waarvoor het Rijk geen subsidie (meer) verstrekt, eigendom van woningbouw corporaties of gemeenten alle andere woningen in geliberaliseerd gebied, eigendom van particulieren: De maatregelen gelden voor het gehele land. Nieuw is dat de categorieën onroerend goed waarvan thans de huurprijs vrij is, onder de werking van de huurprijsbeheersing worden gebracht. Om enkele categorieën te noemen: niet of niet meer gesubsidieerde woningen in geliberaliseerd gebied, vrije-sector-woningen in niet- geliberaliseerd gebied, woonschepen, zomerhuizen en recreatiewoningen, kampeerterreinen, bedrijfsruimten. HAARLEM BOWLING RECEPTIE? Alle dranken 95 cent salaris woningen in niet- geliberaliseerd gebied, waarvoor het Rijk geen subsidie (meer) verstrekt, -1 vooroorlogse woningen en naoorlogse, niet meer gesubsidieerde woningen in niet- geliberaliseerd gebied, eigendom van particuliere verhuurders: I I I L l tot maximaal 7%. j Ik stel prijs op meer informatie Voornaam: iÜaMi Vertrouwt Aanvangssalaris, met inbegrip van o.a. de ploegendiensttoeslag, bruto circa 1.738,- per maand, overeenkomend met circa 400,- bruto per week. Leeftijd circa 21-45 jaar. Het werk wordt in 4-ploegen- dienst verricht (ochtend-, nacht en middagdienst). Dit betekent dat u na iedere 3 dagen werken, in eenzelfde dienst, steeds de vierde dag vrij bent. Gemiddeld 40 werkuren per week omdat u jaarlijks 13 extra vrije dagen hebt boven de 23 vakantiedagen. Belangstellenden kunnen nevenstaande coupon ingevuld zenden aan: Hoogovens, Industrie-ervaring is niet vereist. De opleiding geschiedt in de praktijk vóór 1 april 1974: geen huurver hoging (behalve als de huurverhoging van 1 april 1973 nog niet is toege past); vóór 1 april 1974: geen huurver hoging (behalve als de huurverho ging van 1 april 1973 nog niet is toe gepast); Het gaat hierbij om woningen waarvoor de huurprijs niet aan een wettelijk voorgeschreven maximum gebonden was. Dit zijn: Ge Gr Ha Te is de woning na 31 maart 1973 tot stand gekomen: geen huurverhoging op 1 april 1974; is de woning tussen 1 januari 1969 en 1 april 1973 tot stand gekomen: met ingang van 1 april 1974 3% huurverhoging van de huurprijs op 31 maart 1974; is de woning vóór 1969 gebouwd: 6% huurverhoging van de huurprijs op 31 maart 1974 dan wel 7% in het kader van de huurharmonisatie. eigendom van particulieren, woningbouwcorporaties of gemeenten: Antwoordnummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt nader contact met u opgenomen. (Telefonische inlichtingen: 02510-94000.) bij het PROVINCIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF VAN NOORD-HOLLAND werken 2500 mensen aan de produktie en distributie van elektrische energie voor 320.000 gezinnen en een groot aantal bedrijven. het hoofdkantoor bevindt zich in bloemendaal, de centrales staan in velsen en diemen. Dan naar de Bowling. met ingang van 1 april 1974: huur verhoging is toegestaan in vrij over leg met 0-6% van de huurprijs, die op 31 maart 1974 was verschuldigd; in het kader van de huurharmonisatie kan de verhoging 7% bedragen: hogere percentages zijn niet toege staan. als tussen huurder en verhuurder een huurverhoging is overeengeko men met ingang van 1 januari 1974 die hoger is dan 7%, geldt het hogere percentage alléén voor de maand januari. hoging van een huurprijs tot gevolg hebben als een huurovereenkomst is afgelopen. Dus niet zolang deze voorzieningen welvaartsvaste pensioenregeling, vakan tietoeslag 714%. gunstige regelingen voor ziekte-, reis-, pension- en verhuiskosten. premie aow voor rekening bedrijf. nadere inlichtingen worden gaarne ver* strekt door personeelszaken, telefoon nr. '023-258221, toestel 322. uw sollicitatiebrief wordt met belangstel ling tegemoet gezien door de directie van het PEN te bloemendaal. vereisten diploma HBS of HAVO vereist; diploma makelaar onroerend goed of notarisklerk (of studerend hiervoor) strekt tot aanbe veling. Leeftijd 25-30 jaar. tussen 1.407,- en 1.907,- per maand, afhankelijk van opleiding, ervaring en leeftijd. Tabletten of cachets. Bij apotheker cu drogist. vóór 1 april 1974: geen huurver hoging (behalve als de huurverho ging van 1 april 1973 nog niet is toe gepast); eigendom van particulieren, woningbouwcorporaties of i gemeenten (indexatie). Als uit zo’n beding een verhoging van meer tage alleen voor januari. Voor de overige maanden van r* 1974 t/m 31 december 1974 worden teruggebracht als tassen huurder en verhuurder een huurverhoging is overeengeko men met ingang van 1 januari 1974 die hoger is dan 7%, geldt het hogere percentage alléén voor de maand januari. Daarom bevat AntiGrippine niet alleen pijnstillende bestanddelen. Maar ook koortswerende. En bovendien opwekkende. Pijn verdwijnt. AntiGrippine is het speciale middel bij griep. U neemt ’t in, samen met een stevige hete grok, bij de Griep is meer dan amlendighei eerste tekenen van griep of verkoudheid. Dat bevordert de transpiratie. Dat helpt bij koorts. voelt zich een stuk beter. AntiGrippine werkt. Probaat. Al jaren. met ingang van 1 april 1974in het kader van de huurharmonisatie is huurverhoging mogelijk met 0-7%; hogere percentages zijn niet toege staan. met ingang van 1 april 1974: huur verhoging is toegestaan in vrij over leg met 0-6% van de huurprijs, die op 31 maart 1974 was verschuldigd; in het kader van de huurharmonisa tie kan de verhoging 7% bedragen; hogere percentages zijn niet toege staan; indien reeds in het kader van de huurharmonisatie met ingang van 1 april 1974 een hoger percentage dan 7 is toegestaan, wordt dit per centage beperkt tot 7. de na-oorlogse niet gesubsidieerde woningen; de zogenaamde „halve-premie”- woningen en bepaalde vooroorlogse midden- standswoningen en herenhuizen, waarvoor een vrije huurprijsvorming is toegestaan. (De huiseigenaar kan dit aantonen met een verklaring vaa de Huuradviescommissie. Voor deze woningen geldt het vol gende: ingeval het huurcontract een huur verhoging voor 1974mogelijk maakt, kan met ingang van 1 februari 1974 of zoveel later als volgens bet con tract is toegestaan een verhoging worden overeengekomen met 0-7% van de huurprijs op 31 december 1973; een hoger percentage is niet toegestaan. taak administratieve en eenvoudige juridische voorbereiding van verwerving en beheer van onroerende goederen, behandelen van huur- en pachtzaken enz. standplaats bloemendaal I over het werk in de kooksfabriek. I I Naam: I I I I I I I I I I HF 31 tfe Huurprijzen tot ingeval het huurcontract een huur verhoging voor 1974mogelijk maakt, kan met ingang van 1 februari 1974 of zoveel later als volgens het con tract is toegestaan een verhoging worden overeengekomen met 0-7% van de huurprijs op 31 december 1973; een hoger percentage is niet toegestaan. j Geboortedatum: Adres: Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd Het is mogelijk, dat overeenstemming tussen verhuur- Er zijn al of niet meerjarige huurcontracten waarin een der en huurder is bereikt over een huurverhoging met bedrag voor periodieke huurverhogingen is opgenomen Vrij overleg tussen verhuurder en huurder kan pas ver- ingang van 1 januari 1974, die hoger is dan het toege- - - --stane percentage. In dat geval geldt het hogere percen- dan7%voor^^^^^ nog van kracht is en de huurder zich daarop beroept. 1974 geldt het maximum van 7%.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 26