to vishal Stembureaus in Velsen vóór komende verkiezingen opnieuw ingedeeld Haven Nieuw speellokaal voor Jan Schaakshow Campert-kleuterschool in stadhuis van Velsen Vervallen of verplaatste stembureaus PvdA-fractie legt verklaring af over kwestie-Zuidbroek VELDHUIS Nappa kleding Suède- stand 5 IN ELK BEJAARDENTEHUIS KOMT NU EEN STEMBUREAU MORGENAVOND Drie maanden voor drugsmokkelaars Bejaarde vrouw brak been bij aanrijding AH IJMUIDER COURANT DONDERDAG 3 1 JANUARI 1974 .4 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) voor dames en heren •n DRIEHUIS. Verleden week is men in Driehuis begonnen met de bouw van een nieuw speellokaal dat is bestemd voor de Jan Cam pert-kleuterschool aan de Water- loolaan. Hoofdleidster mejuffrouw H. L. Klaassen en haar beide assi stenten zijn over deze uitbreiding bijzonder verheugd, omdat zij voor de kleuters al geruime tijd met ruimtegebrek hebben te kampen. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 VELSEN In de gemeente Vel sen berust de gehele organisatie van de komende verkiezingen voor Pro vinciale Staten en de Gemeenteraad ditmaal voor het eerst bij een an dere afdeling op het stadhuis. Het is nu de afdeling Bevolking die zich hiermee belast. Het hele pakket van kiesplaatsen in de gemeente is daar eens doorgelicht en dat heeft geleid tot enkele wijzigingen. Voor de kie zer die nauwgezet zijn uitnodiging tot stemmen leest zullen er geen moeilijkheden zijn, maar wie al jaren gewoontegetrouw naar de zelfde plaats van stemmen gaat, kan in sommige gevallen voor een dich te stemdeur komen. Opkomst VELSEN (Van een medewerker) at- aat Prijzen in guldens iur: The De besommingen waren: u.: »are (Van een onzer verslaggevers) sus lag (Van een onzer verslaggeefsters) Is- ij- ADVERTENTIE ine ize en >u. lu_: ille en ■net en lag live ling ’era IJMUIDEN. Morgenavond is de dag dat men zijn of haar schaakkrachten kan meten met de simultaangeefsters en - gevers, die wij bereid hebben gevonden mee te doen aan de grote schaakshow in het stadhuis van Velsen. In feite zou voor de kleuterschool dus de bouw van een derde leslokaal nood zakelijk zijn geworden, ware het niet dat volgens een prognose van de afde ling onderwijs het aanbod van leerlinge- tjes voor deze school over ongeveer vijf jaar aanzienlijk minder zal zijn. Op deze wijze wordt een derde lokaal binnen afzienbare tijd dus volkomen overbodig. Vandaar dat de voorkeur werd gege ven aan een speellokaal dat door middel van een doorgang met de reeds bestaan- SANTPOORT. Een 75-jarige vrouw uit Santpoort, die woensdagmiddag om streeks kwart voor vijf de Hagelinger- weg te voet overstak, werd daarbij aan gereden door een 18-jarige motorrijder. Met een breuk in het linker-onderbeen is zij door de Ongevallendienst naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo te Haar lem gebracht. A. C. rs en 16). •k- 20 bij tte na tey- dag op Be- ide )p- ma -17 raat van t 22 >ni- sn- aac als’ 16e en br. aal- i 10 lur. che ig. sl. 3P ‘1- u. tr. re- sn. za- tot *el Bt- >or jt- ;h- m. 18, ies ia. 0.15 aek ‘St. mg u. fe lle te n en el- aa. 20- ra- •si- en en. u., ;en- :oe- lur. Ing er- in- m- tot 1-16 en en, ide vse lij- en u.: 3ag de 0.15. on- s). :r- ng m- en an u. or. t). ifl- >n. ernstige zorg of in het algemeen burgers met hun privé opvattingen en rechten in onze huidige maatschappij wel op een redelijke wijze aan hun trekken kunnen komen. Het is jammer dat het reeds eerder lopende initiatief van de PvdA- fractie voor een vergelijk tussen alle betrokkenen is vastgelopen. Alle be zwaarschriften zouden dan zijn verdwe nen. Met voorbijzien van de eigen opvattin gen over de opzet van dit bestemmings plan was het voorstel dat elk van de drie belanghebbende groepen een derde van de totale oplossing als concessie zou inleveren. Die groepen zijn de mensen, die zelf laten bouwen, de bezwaarden die vooral de twee flats niet willen en als derde de gemeente, die de lasten van het plan kan verlichten. De kontaktgroep van eigen bouwers was in principe al akkoord met hun aandeel. Het college van burgmeester en wethouders heeft echter te kennen gege ven aan dit vergelijk niet te willen meewerken. Daarmee was dit initiatief en de mogelijkheid van een totale oplos sing van de baan”, aldus de verklaring van de PvdA-fraktie in de gemeente raad. KW 41 65.000; KW 144 ƒ50.600; KW 170 7600; KW 210 ƒ2200; SCH 25 1400; SCH 28 6000; SCH 37 ƒ3100; SCH 96 1700; UK 18 2600; UK 218 ƒ860; IJM 221 ƒ500 Span vissers: UK 123 UK 89 ƒ4100; UK 141 UK 271 7700; UK 78 UK 107 2700; UK 115 UK 200 1700; UK 135 UK 145 8100; VD 24 VD 73 11.600; YE 25 ZL 6 1300. Men kan zich voor deze simultaan opgeven bij de kantoren van onze bla den, liefst met vermelding van de eigen speeïsterkte. Ook kan men zijn of haar voorkeur voor een bepaalde tegenstander of tegenstandster bekend maken. De mo gelijkheid van realisering zal dan wor den overwogen. voor hun echtgenoten wanneer zij in dezelfde omstandigheden verkeren, kan als gemachtigde een kiezer optreden, die buiten de reeds genoemde groep van gezins- en familiebeden valt. Die kiezer moet dan aan dezelfde kiesvoorwaarden voldoen als degene die niet in staat is te gaan kiezen. Er zijn in de stemlokaliteitenlijst na melijk een paar wijzigingen aange bracht. Voorheen waren er in de ge meente Velsen zesenveertig stembureaus gesitueerd, bij de komende verkiezingen zijn dat er veertig. Zes bureaus zijn er vervallen doordat er een andere indeling voor de verschillende districten gemaakt is. De heer G. P. Mathijssen, hoofd van de 3e afdeling in het stadhuis zegt daarvan: „Er waren bureaus bij waar slechts zo’n vierhonderd kiezers kwa men Daar zitten dan vier mensen voor en die hebben dan een groot deel van de de school zal worden verbonden. Deze kan tevens dienen als bergruimte en wordt daarbij van isolerend materiaal voorzien, zodat beide afdelingen geen geluidshinder zullen ondervinden. Vol gens de tekening zal het nieuwe lokaal met een fraai spitsdak worden bekroond. Aangenomen wordt dat het speellokaal reeds over enkele maanden in gebruik kan worden genomen. HEEMSKERK. In een speciale ver klaring heeft de PvdA-fraktie een soort nabeschouwing vervat over de kwestie- Zuidbroek, de bemiddeling harerzijds en de stand van zaken nu. Onderstaand publiceren wij deze verklaring, de in houd daarvan en de daarin gegeven visies uiteraard geheel voor rekening van de PvdA-fraktie latend. De PvdA schrijft: Nog eenmaal de namen: A. Budinsky (Hongarije), grootmeester H. J. Hecht (Duitsland) en de dames A. Nicolau (Roemenië), S. Vokralova (Tsjecho-Slo- wakije), Ada van der Giessen (Neder land), A. Laakman (Duitsland) en P. Ferrer (Spnaje). HAARLEM, taanse 9 december op Schiphol werd aangehou den is door de Haarlemse rechtbank veroordeeld tot drie maanden gevange nisstraf. Tegen hem was vier maanden geëist. Hij had verklaard het spul mee genomen te hebben omdat hij wist dat het in ons band goede aftrek vindt en hij had geld nodig om enige schulden in Pakistan af te lossen. „Met grote aarzeling hebben de bewo ners van de Luxemburglaan, die bezwa ren hebben tegen het bestemmingsplan Zuidbroek, uitgesproken een deel van hun bezwaarschrift te willen intrekken. Men handhaaft de ernstige kritiek op het plan o.a. bij de Luxemburglaan in verband met het wonen aldaar. Maar om de woningbouw wat hen betreft niet op te houden, heeft men in principe ja gezegd op een bij de bemiddeling ont wikkelde uitwerking van het door de raad vastgestelde bestemmingsplan. De wijk zal er in ieder geval wat mooier gaan uitzien en het uitzicht van de vele bewoners van de hoge flats aan de Luxemburglaan zal ook wat beter worden. Over de speelruimte vóór de flats moet nog nader overleg plaatsvin den. De bemiddelende PvdA-fractie ver wacht echter niet dat dit alsnog een breekpunt zal worden. Het zou goed zijn als de opzet van deze speelruimte door de bewoners zelf zou worden ontworpen en dan zou de uitvoering samen met de gemeente kunnen gebeuren. Zodra de bezwaarden van het gemeen- Zij beschikken hier namelijk over twee werklokalen, waar alle prille leer linge! j es niet in kunnen worden onder gebracht. Vandaar dat zij voor een deel daarvan mogen beschikken over een lo kaal van de nabij gelegen Jan Campert- school, welke regeling van de zijde van het hoofd daarvan, de heer K. Brinkman de volle medewerking heeft gekregen. Het is namelijk gebleken dat de kleuters hem bij zijn onderwijs niet de geringste overlast bezorgen. Voor schippers, zeevarenden en andere personen die door hun beroep of werk zaamheden in de verkiezingstijd her haaldelijk langer dan drie dagen buiten de woongemeente verblijven, alsmede Voor de lezers van de IJmuider Cou rant en de Beverwijkse Courant zijn de aanmeldingsadressen respectieveli j k, Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden en Zeestraat 18, Beverwijk. De lezers van Haarlems Dagblad kunnen zich schrifte lijk of telefonisch aanmelden bij het redactiesecretariaat, Grote Houtstraat 98, Haarlem (Postbus 507) of aan de loket ten in het gebouw aan de Grote Hout straat. Men ontvangt bericht meer. IJMUIDEN. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Jacob Becker, Antwerpen, IJmuiden; Claudia, Londen, IJmuiden; Ivalo, Antwerpen; Wodan, Gravelines; Smit Lloyd 18, IJmuiden, Noordzee; Kedzierzijn, Gdansk; Erna Oldendorf, Mo-I-rana, IJmuiden; Zaankerk, Abid jan; Authority, Confreville, Beverwijk; Satucket, Abidjan. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Aliston Star, Boston USA; Mobil Wedel, Hamburg; Vikara, Narvik; IJmuiden; Smit Lloyd 3, Cont. Plat, IJmuiden; Brinda, Poole, IJmuiden; Tor Hollandia, Göteborg; Rijnstroom, Harwich; Baltys- ky 58, Hamburg; Husky, Cont. Plat, IJmuiden; Jenjo, Plymouth, IJmuiden; Kretinga, Gent; Bavaria, Bremerhaven; Saint Paul, Duinkerken; Zeeburg, Rou- aan; Emanuel Delmas, Le Havre; Rolf Behrman, Londen; Litania, Boulogne, Zaandam; Elpenor, Kaapstad; Amstel- stroom, Shoreham; Doggersbank, Delf zijl; Hermes 1, Londonderry; Simone, Norrköping; Libation, Rochester, IJmui den. Donderdag gearriveerd: Memel Dagen ham; Linda, Calais; Ciudad de Medellin, Bilbao; Sunny Baby, Belfast, IJmuiden. Donderdag vertrokken: Alameda, Hamburg; Nikkata, Narvik; Seti Abudhi, Londen; Parthenon, Rotterdam; Norder stedt, Whitby, IJmuiden; Sheratan, St. Nazaire; Gardience, Gainsborough. tebestuur bericht hebben ontvangen van de afspraken met de bijbehorende teke ningen, zullen wij bij Gedeputeerde Sta ten dit deel van hun bezwaarschrift intrekken. Samen met vele anderen handhaven ze hun bezwaren tegen de bouw van de twee hoge flats bij het station Heemskerk. Bij de bemiddeling heeft het gemeentebestuur dan ook ver klaard dat de nu mogelijk geworden bouw van de particuliere eengezinswoningen niet gebruikt zal worden als argument voor de economische noodzaak van die flats, omdat anders de grondkosten van het plan niet kunnen worden gedekt. Deze bezwaarde burgers met hun ei gen meningen zijn in het afgelopen jaar van de zijde van de overheid, verschil lende persorganen en een aannemer on derworpen geweest aan een druk, die voor een gemiddeld mens niet te dragen was. En dat nog wel terwijl er geen of nauwelijks sprake was van eigen belang! Zij deden dit op grond van hun wettige rechten. Het gevolg was dat enerzijds een aantal burgers het maar heeft opge geven en anderzijds de anderen verbit terd de strijd voortzetten, waarbij nau welijks ruimte voor overleg overbleef. Het kan zijn dat de wetgeving wat moet veranderen, toch blijft het een dag erg weinig te doen. Daarom hebben we nu getracht met zoveel mogelijk handhaving van de bekende stembu reaus, de plaatsen zo te verdelen, dat elk bureau gemiddeld zo’n twaalfhonderd kiezers te behandelen krijgt”. In het nieuwe systeem is er voor gezorgd dat elk bejaardentehuis ook als stembureau functioneert. De heer Mathijssen: „Op zo’n plaats heb je al een aantal kiezers bij elkaar en we willen het als een bepaalde service zien dat de bejaarden niet helemaal naar een ander deel van hun wijk hoeven te lopen om hun stem te gaan uitbrengen”. Per 1 kg. gr. tong 6.88-6.19; grm. tong 10.23-10.02; kim. tong 9.81-9.52; tong één 9.12; tong twee 8.58-7.59; tarbot 8.21-8.11. Per 40 kg: Steenbolk 31-29; tongschar 156-132; lom 68-60; leng 85-67; ham met kop 108-96; grote en middel hake 270; ham 288; hake twee 158; hake drie 98- 88: hake één 262-250; tarbot 218-152; griet 164-105; kabeljauw één 157-61; ka beljauw twee 144-56; kabeljauw drie 118-74; kabeljauw vier 110-75; kabel jauw vijf 94-70; koolvis één 51-44; kool- vis twee 52-44; koolvis drie 57-51; kool vis vier 52-46; blanke koolvis 81; schel vis één en twee 112-102; schelvis dne 114-108-schelvis vier 94-54; schol één 46- 40; schol twee 62-51; schol drie 75-63; schol vier 74-63; wijting drie 72-24; haring één 48-40; schar 106-51; kuit 62- 32; lever 56-7; haai 00-66; poontjes 82- 77; schartong 88-72; bot 15-7,20. IJMUIDEN. Aanvoer van woens dag: 1520 kg. tong; 9 kisten tarbot en griet; 535 kisten kabeljauw: 371 kisten koolvis; 152 kisten schelvis; 371 kisten wijting; 366 kisten schol; 34 kis ten schar; 184 kisten haring; 205 kisten diversen. nu weer raadsverkiezingen op 29 jaar. Vanzelfsprekend is het ook mogelijk om bij volmacht te stemmen, wanneer een kiezer vermoed dat hij of zij niet persoonlijk aan de stemming k'an deelnemen. Dat kan zijn door afwe zigheid of door lichamelijke omstandig heid. Als gemachtigde kunnen dan ge zins- en familieleden optreden, of huis genoten. Voor een verzoek om bij volmacht te mogen stemmen is een formulier nood zakelijk (model K 4-1) dat gratis op de secretarie van het stadhuis verkrijgbaar is. Voor schippers en dergelijke personen is eveneens kosteloos formulier K 4-2 verkrijgbaar. Een verzoekschrift dient uiterlijk op de veertiende dag vóór die van de stemming te zijn ingediend bij burgemeester en wethouders van de gemeente waar hij moet kiezen. De volgende stembureaus zijn bij de eerstvolgende verkiezingen ver plaatst of vervallen: Bureau Marie Boreelkleuterschool verplaatst naar Huis ter Hagen. Lod. van Deyssellaan 245. Gebouw Cusa, Hoofdstraat 133, Santpoort is verval len. Chr. Kleuterschool Kennemer- vreugd te Santpoort is verplaatst naar Brederodeschool, Duinweg of Duivelslaan 13, Santpoort. St. Francis- cusschool, Zeeweg 140, IJmuiden is vervallen. Julianaschool, Gerard Dou- straat 59, IJmuiden is verplaatst naar Prinses Marijke Kleuterschool, Frans Halsstraat 29, IJmuiden. St. Fidelisge- bouw, Willemsbeekweg, Kleuterschool De Boskabouter, Casembrootstraat en Gebouw Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen zijn vervallen. Calvijn- school, Eenhoornstraat 6, IJmuiden verplaatst naar Hendrik Pierson- school, Cepheusstraat 2, IJmuiden. Entresols Zeewijckplein verplaatst naar nieuwe kleuterschool Drie in de Pan, Schiplaan 2. Het stembureau Mobiele lokalen Scheiberglaan heette voorheen: Kleuterschool Drie in de Pan. In Velsen-Noord is de St. Jozef school aan de Corverslaan als stem bureau komen te vervallen. Een 25-jarige Canadese timmerman die op Schiphol in de val liep bij een poging 140 gram heroïne uit te voeren kreeg eveneens drie maanden cel, een straf die gelijk was aan de eis. Hij werd op 4 december gesnapt. De jongen had verteld dat hij naar Europa was geko men om van de hard drugs af te komen. Maar in Londen hoorde hij dat de prijzen in Amsterdam verleidelijk laag waren en toen combineerde hij een toe ristisch bezoek aan de hoofdstad met de aankoop van heroïne voor zesduizend gulden, geld dat hij als timmerman had verdiend. Voor de smokkel op Schiphol zou de timmerman in Canada ruim 23 jaar hebben moeten zitten, werd op de rechtszitting door de officier van justitie gezegd. Een blik in oude stukken (van vier jaar geleden) leert dat de opkomst voor de statenverkiezingen van vier jaar gele den op ongeveer zeventig procent lag. Wie echter meent dat er voor de ge meenteraadsverkiezingen meer belang stelling bestond, komt wat bedrogen uit. De raadsverkiezingen brachten zelfs vijf percent minder naar de stemlokalen. Het meest in de belangstelling van de burge rij staan de kamerverkiezingen, waar voor de laatste keer tachtig percent van de burgerij op de been kwam. De nieuwe verdeling van stemlokalen wordt dus voor de eerste maal gebruikt op 27 maart. Wanneer de nieuwe inde ling voldoet, dan zal deze ongewijzigd gehandhaafd blijven bij de gemeente- mei van dit GEBOREN: W. Pover-Vlietstra, z., IJmuiden, I. de Vries-van Wijk, z„ IJmuiden, I. Zwart-Homburg, d., IJmuiden, W. Siebeler-Hilberts, z., Santpoort, J. A. M. Donker-Brozius, d., IJmuiden, J. C. Neelissen-van Mourik, d„ Bloemendaal, A. C. M. Wolf-Wacker, d.. IJmuiden. OVERLEDEN: G. Kaspers, 74 jr., weduwe van H. C. Kapteijn, IJmuiden, D. Blok, 88 jr., we duwe van W. J. van Hall, IJmuiden, M. E. A. van der Veldt, 80 jr., weduwe van S. Bakker, IJmuiden, J. Schoenmaker, 59 jr., echtgenoot van C. Bruijn, Beverwijk, IJ. de Graaf, 53 jr., echtgenoot van R. Veldman, IJmuiden, M. van der Sluis, 67 jr., weduwe van J. Groen, Driehuis, G. Mandemaker, 90 jr., weduwnaar van E. Hoeré, Velsen (noord), L. de Haan, 93 jr., weduwnaar van W. A. Kruijer, IJmui den. na aanmeldiing geen Een 23-jarige Pakis- student die met tien kilo hasj op iï? F-.U: ‘n ir fe® JMMi

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5