Adjudant Van Oostenbruggen en Padmos koninklijk onderscheiden Franciscusschool voor tuintjes Twee produktschapsprijzen in IJmuiden verdiend Examens toGtevistal Zaalhockey, badminton en basketbal TOPMAAND VOOR SPORTHAL ADÖZ5- verwezen naar plan „Vinkenbaan” aai GROTE BELANGSTELLING OP AFSCHEIDSRECEPTIE GEOPEND J Garage Bouwen/ BV Kantoor: Kampervest 23 Haarlem 023-312638 Het verhuurbedrijf i van Haarlem VELSEN GAAT EXPERIMENTEREN MET „HONDETOILETTEN” Ingebroken bij LTS en consultatiebureau „DE HALEWIJN” CARILLONKLANKEN Uk. 5 .4 V R IJ D A G IJMU1DER COURANT FEB R U A R I 19 74 1 Geen auto VOOR DE BEST VERZORGDE AANVOER Hondetoiletten BBC-medewerking Voor moderne COIFFURES (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Ondanks het warme pleidooi van de heer Hoek (PSP), wiens opvattingen later door de heer Van Kilsdonk (KVP) bleken te worden ondersteund, heeft de gemeenteraad van Velsen donderdagavond toch ge weigerd in te gaan op een verzoek van het bestuur van de Franciscus school, om achter het gebouw op een braakliggend terrein enige tuintjes te laten aanleggen. Het bestuur beoogde hiermee de leerlingen, door hen onder deskundige leiding zelf bloemen en groenten te laten kweken, op deze manier bewuster te maken voor de waarde van het milieu. De tegen argumenten van het college van B. en W. hebben wij al eerder uitvoerig gepubliceerd, evenals het advies aan de raad dit verzoek van het school bestuur af te wijzen. GEBOORTE VERLOVING? HUWELIJK? BETER DRUKWERK BESTELLEN? Zaalhockey Dameskapsalon NOOY Wijk aan, Zeeërweg 53 IJmuiden-Oost Tel- 1 50 20 ASTMA AANVALLEN? GEWOON DOORGAAN MET ADEMHALEN Meer en meer lijders aan astma-aan- vallen kiezen ADOZO tabletten om snel verlichting te vinden. ADOZO verruimt de luchtwegen, waar door de verstikkende benauwdheid onmiddellijk verdwijnt. ADOZO bij de hand en u voelt u veilig. Adem vrij, overal, met Verkrijgbaar bij apotheken en drogisten. Onderwijs WB HHM VAN RIXEL k^bzo n druk*<er ISlagM Oosterduinweq 29 «KSaaHI tel. 14768 IJmuiden - Ijd HaventaflÉM I ruim 100 verhuurauto's (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) reiikt. de Ook bij het consultatiebureau in de Heidestraat is in dezelfde nacht ingebro ken. Men kwam daar binnen door een raam te openen. Het gebouw werd door zocht en ook hier is nog niet bekend of er iets vermist wordt. zijn collega’s en met het publiek. De inspecteur noemde de heer Van Oosten- brugge een man die steeds op de achter grond bleef, maar die spits uit de hoek kon komen wanneer dat nodig mocht zijn. FORDTAUNUS ESCORT de geweldige medewerking van de leden vande Beverwijkse Badminton Club, die Als derde zaalsport staat deze maand het zaalhockey in de (nationale) belang stelling. eerlijk bekenen het antwoord aan het schoolbestuur „met pijn” te hebben ge formuleerd. Toch gaf hij aan een cen traal project de voorkeur boven inci dentele tuintjes, vooral omdat met het oog op de toenemende baldadigheid en vernielzucht het toezicht op verspreid liggende terreintjes vrijwel onmogelijk is. Vrijdag Pasajas; hij nog mee dat aan de wens van de raad zal worden voldaan, zodat de leden ervan verzekerd kunnen zijn tijdig over het plan en de financële prognose te worden ingelicht. IJMUIDEN Aanvoer van donderdag: 1130 kg tong, 12 kisten tarbot, 1202 kisten kabeljauw, 788 kisten koolvis, 85 kisten schelvis, 660 kisten wijting, 337 kisten schol, 55 kisten schar, 33 kisten haring, 259 kisten diver sen. Ter gelegenheid van het dertig-jarig bestaan van de hockeyclub Scheybeeck, organiseert deze club, op verzoek van de Commissie Zaalhockey van de K.N.H.B., de nationale clubkampioenschappen da mes en heren op 16 en 17 februari in de sporthallen te Beverwijk en Heemskerk. Voor vele mensen zal dit dè gelegen heid zijn kennis te maken met deze voor Nederlandse begrippen nog vrij jonge zaalsport. Goed gespeeld zaalhockey is een flitsend spel van aanval en verdedi ging, wat een enorme conditie vereist van de spelers. Als kijkspel een zeer boeiende sport, waar U ongetwijfeld met veel plezier naar zult kijken. Zaterdag, 16 februari wordt om 12 uur begonnen in de beide sporthallen. Zondag, 17 fe bruari begint men om 10 uur. Bloemen waren er voor de dames; geschenken onder couvert overhandigde commissaris W. Sepp. V.l.n.r. ajdudant Van Oostenbruggen en zijn echtgenote, daarnaast de adjudant Padmos en zijn echtgenote. BEVERWIJK In de sporthal wordt in de maand februari aandacht gevraagd voor verscheidene binnensporten met als hoogtepunt ongetwijfeld de open internationale badmintonkampioenschappen en de Nederlandse kampioenschappen zaalhockey. Een topmaand dus voor bedrijfsleider Rob Schaap, die samen met zijn medewerkers alles in het werk zullen stellen de hal voor de toernooien gereed te maken. achtereenvolgende jaren in Beverwijk te doen plaatsvinden. Het organisatie comi té is er in geslaagd een zeer sterk spelers- en speelstersveld naar Bever wijk te halen. Naast onze Nederlandse damestroeven Joke van Beusekom en Mar ja Luesken zullen aantreden: Engel- sen, Denen, Zweden, Oost- en Westduit- sers, Japanners, Surinamers, Amerika nen, Maleisiërs. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Inbrekers zijn in nacht van woensdag op donderdag bin nen geweest in de LTS aan de Brinio- straat. In verschillende lokalen werden bureauladen opengebroken. Er kon nog niet worden vastgesteld of er iets ver mist wordt. De prijzen werden als volgt toege kend: voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, aangevoerd door een vis sersvaartuig van 50 tot 240 brt. met een bemanning van vijf tot en met zeven man, in ten minste dertig reizen: 1. Scheveningen: schipper A. Hazenoot van de kotter KW 125 „Maarten senior” van de rederij M. Kuyt; 2. Urk: schipper R. Visser van de kotter UK 246 van de rederij H. Visser en zn., 3. IJmuiden: schipper A. Romkes van de kotter UK 1 „Albert” van de redenij A. Romkes; Een grote verrassing voor de beide adjudanten vormde de komst van burge meester J. Reehorst. Hij deelde hun mee dat aan beiden bij Koninklijk Besluit de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is verleend, waarna hij de mannen de medailles opspeldde. Daar na zong het korps staande het Wilhel mus, waardoor aan deze korte plechtig heid extra reliëf werd verleend. Aan het begin van de bijeenkomst had commissaris W. Sepp gesproken. In korte trekken memoreerde hij de verdiensten van de twee adjudanten. Daarbij be lichtte hij de sociale betrokkenheid van de heer Van Oostenbrugge, terwijl hij meende te kunnen constateren dat er een tijd geweest is dat dé familie Pad mos door een veelvuldig verblijf aan het IJmuidense strand een strandagent uit spaarde. Op zondag 3 februari ontvangt Delta- Lloyd in de sporthal het sterke team van E. E. B. C. uit Den Bosch, dat geleid wordt door de oud-bondscoach Jan Jan broers. Wil Delta-Lloyd zich bij de laat ste vier plaatsen, dan moet deze wed strijd worden gewonnen! Topsport en spanning zijn dus gegarandeerd. Als voorprogramma biedt men rolstoel-basketballwedstrijd tussen evenals vorig jaar weer dag en nacht bezig zullen zijn om de noodzake lijke, maar vooral de meest ondankbare werkzaamheden achter de schermen te verrichten. schoolbestuur wordt voorgesteld. Maar wethouder Roessingh gaf te kennen een dergelijk experiment bij voorkeur toe te passen op een centrale tuin, waarmee dan tevens een soort kettingreactie bij andere schoolbesturen kan worden voor komen, die zich anders ongetwijfeld met een zelfde verzoek tot het college zou den wenden. Hierna nam de raad met voldoening kennis van de mededelingen van wet houder Ockeloen, die de aanleg van vier zogenoemde „hondetoiletten” in het vooruitzicht stelde. Het worden er in totaal vier, telkens een bij een flat van twaalf verdiepingen. De afmetingen zijn ongeveer twee bij twee meter en zij zullen door een betonnen rand worden omgeven. Uiteraard ligt het in de bedoe ling de bestemming hiervan duidelijk met borden aan te geven, om te voorko men dat de kinderen een dergelijk „ge mak” als zandbak zullen gebruiken. De kosten hiervan worden begroot op 2500 en men hoopt een en ander reeds binnen enkele weken voor de viervoeters be schikbaar te kunnen stellen. De wedstrijden beginnen vrijdagmid dag, 8 februari met de kwalificatie- ronden. Vrijdagavond zal een Neder lands team een interland-wedstrijd spe len. Zaterdagmorgen om 10.00 uur start het tournooi op zes velden, er zal dan worden doorgespeeld tot 22.00 uur. Zon dag, 10 februari beginnen de wedstrijden ook om 10 uur, terwijl om ca. 18.00 uur burgemeester Bruinsma de prijzen zal uitreiken. Tegen het einde van deze vergadering mocht wethouder Ockeloen nog eni ge complimenten beluisteren over het actieve sportbeleid van het college. Wel vroeg de heer Van Kilsdonk (KVP) of er maatregelen kunnen worden geno men tegen het stijgend aantal vernielin gen rond sportvelden, kantines en schoolgebouwen, hetgeen voor wethou der Roessingh een nogal moeilijk punt bleek te zijn. Voor hem was het immers een kwestie voor de openbare orde. In ieder geval heeft verzekeren volgens de wethouder geen enkele zin, omdat de hoge premies niet opwegen tegen de toch betrekkelijk geringe scha de. hebben aangevoerd. Tot de prijswinnaars behoren ook twee schippers met IJmui den als thuishaven, namelijk A. Romkes van de kotter UK 1 „Albert” en L. Dobbelaar van de trawler KW 123 „Hol land”. Zij kwamen respectievelijk in aanmerking voor een derde en een tweede prijs. LEIDEN Rijksuniversiteit. Geslaagd voor doctoraal eerste gedeelte fiscaal recht: H. J. Brink, Velsen-Zuid. Bovendien kon de wethouder de raad een aantal schooltuintjes in het vooruit zicht stellen dat in het recreatieplan „Vinkenbaan” aan de Heerenduinweg is opgenomen en waarvan de realisering binnen twee jaar door hem werd ver wacht. De heer Roessingh bleef dus bij het advies dit voorstel af te wijzen. Wethouder Roessingh erkende dat het proces enigszins moeizaam is verlo pen, maar hij schreef dit toe aan de grondige en fundamentele aanpak. Zo wees de wethouder erop dat men in Delft een aanloopperiode van hondérd maanden nodig heeft gehad. Toch had wethouder Roessingh het gevoel dat de dienst hier vorm begint te krijgen en men houdt zich thans bezig met het behandelen van de drieduizend enquête-formulieren. Tenslotte deelde Dat dit enorme gebeuren goed zal verlopen, is grotendeels te danken aan voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, aangevoerd door een vis servaartuig van 240 brt. of meer en met een bemanning van acht man of meer in ten minste twintig reizen: 1. Schevening- gen: schipper K. Guyt van de trawler SCH 323 „Simon” van de rederij Den Duik-Van Leeuwen B.V., 2. IJmuiden: schipper L. Dubbelaar van de trawler KW 123 „Holland” van Ouwehands Re derij en Visverwerking B.V.; voor de best verzorgde gezouten ha ring bij een hoeveelheid van ten minste 2000 kantjes, aangevoerd door een vis servaartuig in ten minste acht reizen: 1. Vlaardingen: schipper M. Harteveld van de trawler VL 112 „Bets en Gerda” van de rederij G. Kornaats Handelmij. B.V., 2. Scheveningen: schipper S. Dijkhuizen van de trawler SCH 6 „Alida” van rederij W. v. d. Zwan en zn. B.V., 3. Kat wijk aan Zee: schipper J. van Duin van de trawler KW 43 „Rijnmond II” van de Rederij en Haringhandel N. Parlevldet jr. Vrijdag vertrokken: Esteboge, Rotter dam; Diorit, Glasgow; Claudia, IJmui den, Odense, Borkom, Brest; Capri corn, IJmuiden, Whitby. BEVERWIJK. Frank en Yvonne Klauwers uit Venlo openden donderdag middag hun hostellerie „De Halewijn” in het pand Duinwijklaan 46, eens eigen dom van Cornelisse, maar nu in handen van drankenhandel Veen. Tientallen vrienden, kennissen en belangstellenden namen van vijf tot zeven uur een kijkje in het geheel verbouwde pand, waarin men niet alleen de dorst kan laven, maar ook nog een flink hapje kan eten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/IJMUIDEN Volgens traditie heeft het Produktschap voor Vis en Visprodukten uit Den Haag opnieuw prijzen toegekend aan de schippers van vissersvaartuigen die in de periode van 1 november 1972 tot en met 31 oktober 1973 de best verzorgde zeevis en haring Hoofdinspecteur A. ,1. Wijnstroom sprak daarop de adjudant Padmos toe, die als hoofd verkeerspolitie onder hem heeft gediend. „Uw carrière bij de poli tie leek al bij voorbaat uitgestippeld, want bij Uw sollicitatie stond vermeld dat U onder meer in het bezit was van een EHBO-diploma en een diploma zwemmend redden. En dat heeft U in uw loopbaan bij de politie meerdere malen nodig gehad”, sprak de heer Wijnstroom. Hij tipte nog even aan dat de heer Padmos waarschijnlijk wel de enige verkeerspolitie-adjudant zou zijn, die zelf geen auto had. Van de afdeling verkeerspolitie en de Technische Dienst kreeg de adjudant een paar gouden manchetknopen. Voorts werd de schijnwerper weer verplaatst en wel door inspecteur N. J. Nieuwenboer, die nu adjudant Van Oos tenbrugge dankte voor de bijzonder prettige samenwerking. Voor zijn uitste kend samenspel en zijn sociale taakop vatting. Daarbij memoreerde hij ook de prettige omgang van de adjudant met en andere be- donderdagmiddag hoofdbureau van Wel vestigde de wethouder er even de aandacht op dat het hier een proefne ming betreft, omdat men op dit gebied nog maar weinig ervaring heeft. Het slagen daarvan is dus voor een groot deel afhankelijk van de medewerking van de burgerij. De wethouder meende echter zich hier weinig zorgen over te moeten maken, omdat het hem bekend was dat een aantal flatbewoners, bij het vernemen van deze plannen, spontaan een luid gejuich heeft aangeheven. Prijzen in guldens. Per 1 kg: gr. tong 6.95-6.70, grm. tong 10.27-10.04, kl. mid. tong 9,69-9,40, tong één 9,46-9,09, tong twee 7,88-7,50, tarbot 8,65-8,47. Per 50 kg: steenbolk 33-24, bot 10.20- 7,20, lever 61-52, gr. en midd. hake 270, hake één 192, hake twee 148, hake drie 74, leng 65-58, lom 44, tarbot 214-152, griet 153-98, kabeljauw één 96-60, kabel jauw twee 94-65. kabeljauw drie 102-70, kabeljauw vier 86-69, kabeljauw vijf 78- 64, koolvis één 53, koolvis twee 43-37, koolvis drie 47-45, koolvis vier 47-42, schelvis één 106-88, schelvis twee 112-84, schelvis vier 65-53, schol één 49-45, schol twee 61-57, schol drie 86-68, schol vier 77-68, wijting drie 46-22,40, wijting vier 29-23, haring twee 38, haring drie 39-35, schar 81-42, schartong 67-63, poontjes 25-50, haai 92-55, grote kuit 33-21, kleine kuit 154. De besommingen waren: KW 51 ƒ13.900, KW 74 51.400, KW 149 19.100, KW 167 17.500, KW 215 ƒ22.600, KW 174 16.700, KW 209 11.400, UK 73 6.500, DZ 60 ƒ3.470, WR 45 5.200, IJM 207 17.300, IJM 209 11.400, YE 25 en ZL. 6 6.350, EH 7 en VD 6 f 7.900. VELSEN. Het programma dat za terdag 2 februari van 16 tot 17 uur door beiaardier Hein de Ligt op het Stadhuis carillon van Velsen ten gehore zal wor den gebracht, luidt als volgt :1. Koekoek- preludium, M.v.d. Gheijn; 2 a Daar bo ven uit het vensterke, b Heer Halewijn, c Daar was lestmaal: 3 Nederlandse volksliedjes; 3 Sonate no. 6 V. Nicrolaï. 4 a The ash grove, b Auld lang syne, c The British Grenadiers 3 Engelse volksliedjes; 5 Variaties over een Fries volksliedje Piet Post, 6 a Chaconne Aug. Durand, b Pizzicati L. Delibes; 7 a Ritmen dans Staf Nees, b Divertissement pour carillon Géo Clément; 8 Improvisa tie Hein de Ligt. ADVERTENTIE een een team uit Amsterdam en de Antilopen. Men wil het publiek met deze wedstrijd laten zien, dat ook gehandicapten als volwaardige sporters hun plaats in de sportwereld ten volle waard zijn. Op 24 februari treedt Delta-Lloyd aan tegen Gerard de Lange, die met twee sterke Amerikanen, Mike Rowland en Steve Turner, naar Beverwijk zullen komen. Het team van Gerard de Lange draait de laatste tijd uitstekend, terwijl ook Delta-Lloyd steeds sterker is gaan spelen. Voorspellingen doen over de uitslag is niet mogelijk. Het voorprogramma zal een volleybal wedstrijd zijn tussen een team van Del ta-Lloyd en een gelijkwaardige tegen stander. Welke dat zal zijn is op dit moment nog niet bekend. Op beide avonden begint het voorprogramma om 19.30 uur en de hoofdwedstrijd om 21.00 uur. De zaal gaat om 19.30 uur open. Enige hilariteit kwam bij monde van de wachtcommandant, brigadier B. Manshande. Hij was het laatste jaar inge deeld onder adjudant Van Oostenbrugge en sprak er zijn spijt over uit dat dit maar één jaar het geval geweest was. „Maar ja, het was steeds zo dat U al weg was of nog moest komen”, sprak de brigadier lachend. „Maar dat jaar heb ik als bijzonder positief ervaren. U was altijd gewoon aanwezig. Een sigaar vond bij U rust”. En hij bood de bescheiden politieman een geschenk onder couvert aan namens de Surveillancedienst. IJMUIDEN. Donderdag arriveerden in IJmuiden: Zaanstroom, Felixtowe; Astree, Cardiff; Borkum, Dagenham; Capricorn, Rochester, IJmuiden; Lise Nielson, Skien; Dalesman, Hamburg; Muhlentor, Contplat, IJmuiden; Mogi, Hull; Leiden 6, Kopenhagen. IJmuiden; Alster, Goole; West Osfney, Cont. Plat.; Jeane Hanevik, Midlesbro; Kingshassa, Pointe Noire; Bally Rush, South Hampton; Roelof Holwerda, Grange mouth; Falderntor, Bristo; Ilka, Gothen burg; Gena F, Whitby, IJmuiden; Rijn stroom, Harwich; Fridel, Upstmore, IJ muiden; Eloquence, Hull. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Dan Fodin Dakar; La Chacra, Stettin; Husky, Noordzee; Autoritas, Dakai; Ja cob Becker, IJmuiden, Solversborg; Ali, Vlaardingen; Swindrecht, IJmuiden, Rotterdam; Memel, Dagenham; Christine Oldendorff, IJmuiden, Napels; Karibe Tide, IJmuiden, Conta Plat.; Cresttochawa, Stetin; Ivalo, Mantulioto; Linda, Stock holm; Anco Transociano, New York; Monte Casino, Bremen; Schelde Lloyd, Antwerpen; Astrea, Antwerpen; Zaan stroom, Antwerpen; Bunny Baby, Bil lingsham, IJmuiden; Autohrity, Bever wijk, Londen; Muhlentor, IJmuiden, Con.t Plat; Leidan, IJmuiden Tanneger; gearriveerd; Heerengracht, Joan C. Londen, IJmuiden; Trojan Service, Cont Plat IJmuiden; Vechtstroom, Hull; Atlantis, Kiel; Prin ses Magriet, St Petersport; Hermann Luhmann, Rochester; VELSEN Het was een grote schare politiefunctionarissen langstellenden, die bjjeen was op het politie te Velsen. om daar afscheid te nemen van de twee adjudanten die we gens het behalen van de zes kruisjes het korps verlaten. De adjudanten en hun echtgenotes werden letterlijk en figuur lijk in de bloemen gezet, er waren tllo- ze geschenken voor de scheidene politie mannen, waaronder diverse onder cou vert. Het voorstel werd daarop door burge meester Reehorst als voorzitter in stemming gebracht, waarbij bleek dat alleen de heren Hoek, Heller en K o r e m an zich als tegenstemmers meldden. LUXEV.W. OPEL KADETT V.W. Bestel-Personenbus-Ford Transit Hierop verklaarde de heer Van Kilsdonk (KVP) dat de woorden van de heer Hoek hem uit het hart waren gegrepen, zodat ook hij wel iets voelde voor een experiment, zoals dit door het Waarschijnlijk zullen deze prijzen .weer tijdens het voorjaar worden uitge- Door de heer Hoek werd daarna nog geïnformeerd naar de stand van zaken bij de stichting „Onderwijsbegeleidings dienst Middën-Kennemerland”, terwijl hij ook wenste te weten of de betreffen de commissie reeds enigszins met haar studies is gevorderd. Het tweede, grote sportevenement worden ongetwijfeld de Open Internati onale Badminton Kampioenschappen 1974 op 8, 9 en 10 februari. Het succes van vorig jaar heeft de Nederlandse Badminton Bond doen besluiten deze kampioenschappen tenminste voor vijf De heer Hoek beschouwde dit ver zoek als een afwijzing, waarmee het college bezig is een verkeerde weg in te slaan. Een centrale tuin, zoals B. en W. zich voor ogen hebben gesteld, vereist volgens speker de nodige organisatie, waardoor het spontane karakter van dit plan verloren dreigt te gaan. Bovendien achtte hij die onderwijzers voor het vereiste toezicht voldoende capabel, ter wijl de heer Hoek er verder van over tuigd was dat ook de ouders bereid zullen zijn tijdens de vakanties een oog je in het zeil te houden. Vandaar dat spreker het college met klem verzocht zijn afwijzend standpunt te herzien, om dat het in déze mechanische wereld stellig de moeite waard zal blijken door middel van déze tuintjes het kind met de natuur vertrouwd te maken. Wethouder Roessingh was door dit pleidooi echter niet van gedachten veranderd, al wilde hij dan ook wel Kif- '*u "--'$01 4 Ka*-- J SA 1 i. 4a a

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4