Russische onderduiker wil pleegouders en Beverwijk na 30 jaar weer bezoeken Jaarlijkse sportmanifestatie in teken van hockeysport LAATSTE WEEK! Zondagavond Delta Lloyd in sporthal Feestende menigte deed muren van het Kennemer Theater trillen i Modelkamer-verkoop bij Meubel Drive-ln Nederland tegen sterk verlaagde prijzen Komplete slaapkamers, bankstellen,, eethoeken, wandmeubelen en wat er nog meer staat. Zo vindt u ons o Hz Bi 5 SCHAKERS VIERDEN HUN „BONTE AVOND” voor teams Jubileumstaartje van Scheybeeck WD VERGADERT Nu twee koplopers bij damesbridge Nieuwe oliedistributie op 6 februari 1974??? M Jf V R IJ D A G 1 FEBRUARI 1974 4 tg een Texel /ijs Filmweek (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK In het oorlogsjaar 1943 hielden de Duitsers veertig Russen gevangen in het fort Aagtendijk, vlakbij het Noordzeekanaal. De bezetters stelden de gevangen genomen Russen hier en daar te werk en zo ging de Rus S. Madeladze uit de stad Tiflis in Georgië naar een adres in Beverwijk. Deze regeling maakte het mogelijk, dat de Rus en een van zijn vrienden na zes maanden gevangenschap wisten te vluchten en in Krommenie onder te duiken. 1 z 7/ j/ ||||- (Van een onzer verslaggevers) (Van onze bridgemedewerker) Madeladze op 22-jarige leeftijd. (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 13 (Van een onzer verslaggevers) Als u vlug bent, kunt u nog meeprofiteren Sneltekenaar Nick Nichols met zijn mo biele ezel dook telkens in de zaal op om een van de feestvierenden met enkele rake schetsen uit te beelden. Zijn pro- dukten vonden gretig afname. Parkeren? Geen probleem! Pal voor de deur op ons eigen, ruime parkeerterrein. Kinderen mee. Maak er een uitje van. Uw kinderen vermaken zich wel in onze crèche. Koffie is klaar. Tussen het winkelen door gratis koffie voor iedereen in onze koffie-corner. Unieke garantie. U koopt bij ons keiharde zekerheid. Want onze garantie staat zwart op wit. Aan afwisseling dus geen gebrek deze avond. Daarvoor zorgde ook de band „the Jerry Jox Six”, die de danslustigen op de vloer bracht. contact via die Hagenaars weer tot stand gekomen. er- ui- ri- ■ge- t in dat en lers i de fne- bied Het root ring inde r te ;end het taan laar een te nee bij >or- met lou ring zet- van het in van zijn zij den loe- ilijk •ko- ,ge- De !500 nen be- dat rlo- de Zo in ierd de :den aver i te ibe va, ck- rk; fd, in- Jil- er- >n.t :ht, en; en; in- inn meubel drive-in Nederland het t te ezig :end e ring eni- het Wel VP) sno- ilin- en rou- ilijk het bare eren zin, egen cha- - Vl».- M Castrol Londen tracht op 6 februari a.s. via een kort geding te bereiken dat Auto Italië B.V. haar verkoop van Castrol GTX onmiddellijk moet staken I U weet de officiële prijs 5,10 p. Itr. blik U kent de Auto Italië prijs 2,55 p. Itr blik. Nu dus alsnog uw voordeel halen bij: Auto Italië B.V., Jansweg 47. De Russen haalden heelhuids de be- vrijding en wonen nu weer in hun vaderland. Maar in mei zal een van de Russen, Madeladze naar Nederland ko men om op 4 mei de herdenking van de slag op Texel (Georgiërs tegen de Duit sers) bij te wonen en een bezoek te brengen aan het gezin in Krommenie en het fort in Beverwijk. De heer en me vrouw Aafjes in Krommenie weten nog precies wat er allemaal in die oorlogsja ren is gebeurd. De heer Aafjes: „Hij was hier altijd. Soms verdween hij zo maar eens een paar weken en dan kwam hij weer opdagen. Wat hij in die tussentijd uit- voeede weet ik niet, maar hij werkte hier wel voor de ondergrondse. Hij is nogal eens met mij op stap geweest om eten te halen en waar het mij niet gelukte, slaagde hij wel. Hij beschikte nl. over Revolvers en daar had men nu eenmaal respect voor. Hij sliep er altijd Vanzelfsprekend haast was ook het applaus dat het Lowland Trio ten deel viel. Van geheel ander gehalte welis waar, maar daarom zeker niet minder gewaardeerd. En dan natuurlijk het Trio Hellenique, dat Nederlanders en buiten landers in weer een andere sfeer bracht. BEVERWIJK. Aan het Nederlands kampioenschap zaalhockey 1974, dat op 16 en 17 februari in Beverwijk en Heemskerk wordt verspeeld, wordt door de Beverwijkse Sportraad een belangrij ke financiële ruggesteun gegeven. Dit sportevenement, dat door de hockeyclub Scheybeeck in het kader van het dertig jarig bestaan wordt georganiseerd, vormt .het hoogtepunt van de jaarlijks terugke rende sportmanifestatie, die dit keer ge heel in het teken van de hockeysport staat. In voorgaande jaren waren de sportmanifestaties gericht op volleybal en basketbal. Hij heeft ons een brief geschreven die door een kennis van ons uit het Rus sisch in het Hollands is vertaald. Daarin dankt hij ons nog eens heel hartelijk voor de goede zorgen en hij schrijft ook van plan te zijn op de 4e mei de herdenking op Texel bij te willen wo nen. Hij komt dan meteen bij ons op bezoek. „Ik heb een auto en als hij hier een aantal dagen blijft ga ik hem zoveel mogelijk van de Zaanstreek en omge ving laten zien. Daar kreeg hij in de bezetting geen kans voor”, besluit de heer Aafjes. nog iken igs- wijl fen- laar De wanden trilden af en toe van de hoeveelheid geproduceerde lawaai. Met name toen het glanspunt van de avond aanbrak: het optreden van „The Dutch Rythm Steelband”, welke twee jaar ge leden golven van applaus oogstte. Ook nu weer kon de zaal nauwelijks de belangstellenden bevatten, die met be wondering keken en luisterden naar het geen op het podium werd verricht met de stalen drums. Een lawine van lawaai kwam terecht op de massa beneden in de zaal, die enthousiast opzag naar de optredenden. Het enthousiasme steeg ten top tijdens het optreden van de lombo- dansers, die met een perfect lichaamsbe- heersing hun prestaties ten toon spreid den. was dat geen overbodige luxe. De men senmassa concentreerde zich voorname lijk in de grote toneelzaal, het centrum voor de activiteiten. Maar ook voor de danslustigen onder wier voeten de plan ken het af en toe zwaar te verduren kregen. Doch de zaal heeft niet voor niets tal van feestelijke stormen door staan in de loop der tijden, zodat ook deze massale aanval op de stevigheid zonder moeite doorstaan werd. Als vanouds was het gehele Kennemer Theater-complex voor de feestavonden opengesteld en met zo’n duizend mensen Nummer twee is Honselaar-Sprengers (187) en als drie staat genoteerd Baay- Poelman (176). knotsgekke Lowland Trio, dat voor velen veel te kort optrad. 500 meter ten noorden van de Velsertunnel. Volg vanaf de tunnel de ANWB-borden in de richting „Zaandam”. Let op de oranje borden „Meubel Drive-ln Nederland" En wie het rustiger wenste in zijn omgeving, die zocht zich een weg naar De Oude Klinck of De Quaeck, waar Wim Bos en Wim Temper voor enter tainment zorgden, ofschoon het daar verhoudingsgewijs niet minder druk was dan elders. Verder konden met nape de buiten landers, doch zeker ook onze eigen land genoten zich verpozen bij diverse hand werklieden, die hun ambacht uitoefen den tussen feestvierenden. En daar tus sendoor ging sneltekenaar Nick Nichols die evenmin te klagen had over belang stelling. Het meest rustige gedeelte was de bioscoopzaal, waar korte Nederlandse speelfilms werden vertoond. Het is dan ook geen wonder, dat de bezoekers van de Bonte avond moeite hadden om naar huis te gaan. En daar om begrijpelijk, dat het feest eerst vroeg (vrijdagmorgen) was afgelopen. BEVERWIJK. Zondagavond speelt het basketballteam van Delta Lloyd in de sporthal een bekerwedstrijd tegen EBBC. In de competitie troffen de teams elkaar tweemaal. In Den Bosch moest Delta Lloyd de eer aan EBBC laten, terwijl de return in Amsterdam even eens werd verloren. Aan de bekerwed strijd gaat de rolstoelbasketballtopper ISA tegen Antilopen vooraf. Het team van ISA staat momenteel met 4 punten aan de kop van de ranglijst in de hoogste afdeling van de rolstoel-basket- ballcompetitie. Tweede op de ranglijst staat Antilopen. Het programma voor de filmweek luidt als volgt: maandag 11 februari om 15.30 uur in het Pius X-college; dinsdag 12 februari om 14 uur in de Duinwijk mavo en om 15.15 uur in de Openbare HAARLEM. In de tweede zitting van de damesparencompetitie district Kennemeriand van de Nederlandse Brid ge Bond zijn de punten weer kwistig rondgestrooid. Zoals te verwachten was behaalde Den Hartog-Tuinder in de hoofdklasse, door een score van 101 bij een gemiddelde van 84, de bovenste plaats. Die moet echter wel gedeeld worden met Beukenkamp-Buiskool, dat na de eerste speelmiddag de leiding had doch nu minder goed voor de dag kwam en zich daarom met een score van 85 tevreden moest stellen. De leidende paren hebben een punten totaal van 189 en worden gevolgd door Kamp-Vink (175). Opmerkelijk was ook het succes van De Bilt-Melis. Na de eerste zitting nummer laatst en dit keer met 104 onbereikbaar voor de overige paren. Daardoor kon een paar plaatsen op de ranglijst worden opgeschoven. De kampioen van vorig jaar, Hoogensteyn- Mann, kwam in de tweede ronde slecht uit de voeten (68) en zakte naar de vijfde plaats. In de eerste klasse ging het leidende koppel Baarslag-Spiele hard door. Op nieuw een voortreffelijk resultaat (136), daarmede het puntentotaal brengende op 279. Jonckbloedt-Putters is tweede (243), gevolgd door Spek-Stoorvogel (232). Een overzicht van de dans- annex to neelzaal van het Kennemer Theater, waar donderdagavond een schare uitge laten schakers, gastfamilies en toernooi- medewerkers het jaarlijkse feest vierde. Menigeen heeft er een paar ponden ver loren en waar zij gebleven zijn Scholengemeenschap; woensdag 13 fe bruari om 15.15 uur in de Willibrordus- mavo; donderdag 14 februari om 15 uur in de Pedagogische Aakdemie; vrijdag 15 februari om 11 uur in de Plantage-mavo en om 15 uur in de Adelbertus-mavo. mee onder zijn kussen. Hoe hij alle controles en razzia’s wist te ontlopen, is mij een raadsel, maar gepakt hebben ze hem nooit. Hij zal toen een jaar of 26 geweest zijn en was voor de duvel niet bang”. Na de bevrijding is Madeladze opgehaald door een groep Russen die op huis aantrokken. Bij die groep was ook Ademitze, de ondercommandant van de groep in opstand gekomen Georgiërs op Texel, aldus de heer Aafjes. I Na het vertrek van hun Russische onderduiker, heeft het gezin Aafjes niets meer van hem gehoord, tot er vorig jaar een echtpaar uit Den Haag op bezoek kwam, dat in Rusland op vakantie was geweest. Toevalligerwijze kwamen de Hagenaars daar met Madeladze in contact. „Hij blijkt”, vertelt de heer Aafjes, „nu bedrijfsleider van een koek- en banketfabriek te zijn en hij heeft het Haagse echtpaar toen bijzonder feeste lijk onthaald. Hij vroeg ook meteen naat zijn „Vati” en „Mutti” uit zijn Krommeniese onderduiktijd en zo is het meubel drive-in Nederkmd BEVERWIJK Parallelweg 43, Beverwijk, tel. 02510-3 9018 Geopend: elke werkdag van 9.00 tot 18.00 uur. Ook op zaterdag. J ’sMaandags echter van 13.00-18 00 uur.Enopzondagzijnwijdicht. 1 Op vrijdag 8 februari wordt de film ook gedraaid in het clubhuis van de hockeyclub Scheybeeck aan de Parallel weg en wel om 19.30 en om 20.15 uur. In de week voorafgaande aan de wed strijden om het nationale kampioen schap wordt op een groot aantal scholen voor voortgezet onderwijs de instructie ve film „De weg naar beter hockey” vertoond. Verschillende docenten lichamelijke opvoeding geven in de betreffende week speciale hockeylessen en zullen de film voorzien van kommentaar. De bewuste film is vorig jaar gemaakt op initiatief van „De Batavieren”, de vereniging van oud-internationals. Alle technische kneepjes van de hockeysport worden door onder andere vertraagde beelden uit de doeken gedaan, terwijl tevens enkele praktische voorbeelden hiervan worden getoond uit de ontmoe ting Pakistan-De Batavieren. De topspe- lers Ties Kruize, Wouter Leefers en Paul Litjens zijn de „filmsterren” uit deze kleurenrolprent. IJMOND. Er zijn twee zaken waarnaar de deelnemers aan het Hoog- ovenschaaktoernooi altijd weer rjjkhal- zend uitzien. Dat is in de eerste plaats de Bonte Avond en ten tweede de Snertmaaltijd als afsluiting van het Wijk aan Zeese schaakseizoen. Welnu de kop van de festiviteiten is er af. De Bonte Avond is achter de rug en de ruim duizend bezoekers aan het Kenne mer Theater hebben zich vanaf negen uur tot de vroege ochtenduren voor de allerlaatsten weer uitstekend ver maakt. In samenwerking met Hans Bak ker van het organisatiecomité heeft de eigenaar-directeur van het Kennemer Theater Ch. Hart weer voor een pro gramma gezorgd, dat vrijwel uitsluitend uit hoogtepunten bestond. in de foyer hun oude ambachten uit oefenden. Op deze foto een sigaren maker aan het werk. HEEMSKERK. Dinsdagavond februari houdt de WD-afdeling Heems kerk in de kleine zaal van de Vrijburg haar ledenvergadering, die om 20 uur begint. De agenda vermeldt ondermeer de bestuursverkizing en een filmverto ning over hef ontwikkelingshulpproject in Tanzania. Tranen hebben de feestvierenden zich i gelachen tijdens het optreden van het In de tweede klasse werd koploper Huizing-Van Maanen wederom nummer een (105). Het heeft een totaal van 202 en zal, zo te zien, voorlopig wel voor de concurrenten onbereikbaar blijven. EUROPA MEUBEL b Al voor negen uur was tot ver in de omtrek van de oude bakermat van het Hoogovenschaaktoernooi nauwelijks een plaatsje te vinden voor degenen, die per auto kwamen. De controle was streng. En terecht, want de animo voor de befaamde Bonte Avonden is dermate groot, dat velen het er op wagen klan- destien binnen te komen. En daarvoor worden dan alle lagen en listen toegepast. Vooral de buitenlanders hebben met be wondering staan kijken naar de Neder landse handwerklieden, die her en der X-- -£ iBi

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5