W.A.-bestuur weet geen Kamerleden boos over ontbreken railvervoersplan raad meer met situatie RUZIE-ACHTIG SLOT Hoorzitting over fluor gevraagd VAN PERSDEBA T Nieuwe richtlijnen voor de biecht Weinig overtreders op eerste 100 km-dag Griep te pakken? Dean geroyeerd Rotjes gegooid naar Britse ihi koningin 11 dit np@g| OW 1 Aspro Bruis lost bruisend op werkt daardoor sneller en is beter voor de maag. Ml* MINDSZENTY MOET PAUS WORDEN’ 1 DONDERDAG 7 FEBRUARI 1974 2 (Vervolg van pagina 1) Geschorst f In Nieuw-Zeeland Ontkracht ASPRO BRUIS Schiphol-spoorweg Bij de behandeling van de be groting van Verkeer en Waterstaat, gisteren in de Tweede Kamer, heb ben verscheidene fracties minister Westerterp verweten dat hij een te vaag beleid voert. Vooral het nog steeds ontbreken van een railver voersplan moest het ontgelden. De PvdA’er Van der Doef nodigde de minister, in zijn maidenspeech, zo vriendelijk mogelijk uit „tot een iets actievere houding”. Drie gulden Railplan W A V Veel kritiek op beleid Westerterp (Van onze correspondent) (Van onze parlementsredactie) iwsa (Van onze Haagse redactie) ADVERTENTIE Roels 13 11 4 6 Stilt de pijn ontziet de maag Nicholas o i Hoog water Laag water VRIJDAG 8 FEBRUARI 4.33 0.20 uur uur 1 o 1 -1 1 o 1 1 2 0 1 12 7 0 4 1 1 0 5 5 5 3 4 4 5 4 6 6 5 16 20 5 12 6 11 20 17 15 3 6 18 17 16 1 9 14 12 0 9 8 -2 1 11 0 3 0 7 13 10 uur uur 8 16 10 uur uur De controle was zeer intensief, en zal dat volgens een woordvoerder van de Rijkspolitie voorlopig nog wel blijven. De Rijkspolitie maakt onder meer ge- Tijdens het Kamerdebat over de be- groting-1974 van het departement van Verkeer en Waterstaat wees het Kamer lid er gisteren op, dat minister Wester terp van Verkeer en Waterstaat de inge voerde maximum-snelheid baseerde op redenen van verkeersveiligheid. Dat is volgens de bewinsman, uitgaande van de wegenverkeerswet, de enige mogelijk heid om tot een dergelijke beperking te komen. Premier Den Uyl evenwel, aldus mr. Koning, was „zo eigenwijs” de limieten toe te schrijven aan de benzinedistribu- tie. „Misschien heeft hij gelijk, maar hij ontkrachtte in niet onbelangrijke mate de mogelijkheid tot vervolging”. stig zal aantasten. GS voelen een ondergrondse leiding. Weer in binnen- en buitenland een Ne- ge- een 6 -3 2 10 8 0 3 1 6 5 1 9 3 0.4 9 I 0.3 0 1 0.5 12 4 ALEXANDRIA. (AP) De afdeling Virginia van de Amerikaanse orde van juristen heeft John Dean geroyeerd en hem zijn vergunning tot het uitoefenen van rechtskundige praktijk ontnomen. Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlisslngen z. Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen De KVP’er P. A. M. Cornelissen heeft een motie ingediend waarin wordt ge pleit voor de instelling van een nationa le verkeersveiligheidsconferentie. „Ik heb hier al vele malen om gevraagd en het is bijkans even zovele malen toegezegd”, lichtte hij toe, „maar telkens weer blijkt zoiets niet verwezenlijkt te kunnen wor den doordat het niet de directe taak van de minister, maar van provinciale be stuurders is. Laat de minister nu eens het initiatief nemen de betrokkenen bij elkaar te roepen, dan is er in elk geval een begin gemaakt’. De federatie wijst erop, dat thans 9 fracties op 25 februari een alternatieve hoorzitting houden in Den Haag, dat de Anti Revolutionaire Partij hoorzittingen houdt op diverse plaatsen in den lande, dat ook de KVP alsnog zoveel mogelijk informatie wil hebben en dat de PPR geïnteresseerd is in nieuwe gezichtspun ten op het gebied van de fluoridering. Gegeven deze situatie vraagt de federa tie de heer Vondeling de chaos op het gebied van de hoorzittingen te willen ombuigen tot een wat efficiënter geheel, te weten een hoorzitting voor alle par tijen. DEN DOLDER Het bestuur van de W.A.-stichting weet geen raad meer met de situatie in Dennendal. Het zegt dat het de toestand wel zou kunnen klaren ais het zich niet meer houdt aan het nadrukkelijk verzoek van staatssecreta ris Hendriks geen politie in te zetten. Daartoe wil het echter nog niet over gaan. Dit is gistermiddag op een pers conferentie meegedeeld. DEN HAAG - DRIEBERGEN On danks een zeer strenge politiecontrole zijn er gisteren, de eerste dag van de nieuwe maximum- en minimumsnelhe- den, slechts enkele tientallen bekeurin gen uitgedeeld voor het te hard rijden. De eerste indruk van de rijkspolitie is dat de verkeersdeelnemers zich zeer goed aan de nieuwe regels hebben ge houden. Het grootste deel van de over treders waren particuliere automobilis ten; te hard rijdende vrachtwagenchauf feurs waren in de minderheid. bruik van radarapparatuur. Deze staat niet alleen opgesteld in „herkenbare” politiewagens, maar ook in auto’s die er als gewone particuliere voertuigen uit zien. Bovendien houden vliegtuigen van de rijkspolitie vanuit de lucht een oogje in het zeil. De VVD’er Koning vond het tegen het schandalige aan dat het kabinet in zijn regeringsverklaring wel heeft meege deeld dat de Schiphol-spoorweg moet worden aangelegd, maar dat de NS nooit de feitelijke opdracht daartoe heeft ge kregen. Hij diende een motie in waarin Volgens het bestuur zou het moment zeer nabij kunnen zijn dat de verant woordelijkheid voor wat er op Dennen dal gebeurt, wordt overgedragen aan de staatssecretaris- Alles hangt af van de ontwikkelingen in de komende dagen. De grote verwarring rond Dennendal is ontstaan doordat de zeven ontslagen stafleden aan het werk zijn gebleven. De vervangers die het bestuur heeft aange wezen, verkeren mede daardoor in een vreemde situatie. Een ander groot probleem is dat de zes „gezagsgetrouwe” stafleden door de grote meerderheid van de groepsleiders wordt genegeerd. De komende dagen cijfers, en niet „op de mode van de dag” gebaseerd zou moeten zijn. De heer Jansen van de PPR had van de KLM vernomen dat deze maatschap pij niet langer zeer gebrand is op de handhaving van een groot aantal korte trajecten in het Europees verkeer. In dit verband drong hij erop aan dat de regering eventuele steun aan de regiona le luchthavens nog eens kritisch zou bezien. WAITANGI (Reuter) Tegen konin gin Elizabeth van Engeland die gisteren met prins Philip, prins Charles en prin ses Anne aankwam in Waitangi op Nieuw-Zeeland. is door betogers „Ga naar huis” geroepen. Ook werd met een benzinebom en rotjes gegooid. de regering werd gevraagd daarmee nu eens haast te maken. Hij heeft nog een andere motie in zijn zak, waarin wordt gepleit geen tijd te verliezen met het zoeken naar een antwoord of de Schip hol-spoorweg in Amsterdam zelf wél of niet onder de grond moet komen, maar, op grond van NS’ eigen voorstel „Spoor naar ’75”, de lijn via de westelijke ringspoorbaan naar Amsterdam Centraal Station te laten lopen. Verschillende fracties gaven duidelijk uiting aan hun irritatie over het uitblij ven van beslissingen waarom soms al vele jaren geleden is gevraagd, of de uitvoering van werkzaamheden waartoe dikwijls al even lang geleden is besloten. De meeste aandacht kregen de ver keersveiligheid, het openbaar vervoer in het algemeen en de Schiphol-Spoorweg in het bijzonder. Begin vorig jaar, nog onder het kabinet-Biesheuvel, heeft de Kamer een motie van mevrouw Smit- Kroes aangenomen, waarin ervoor werd gepleit het vervoer van kinderen op de voorbank van auto’s te verbieden en de inzittenden van auto’s te verplichten te rijden met aangegespte gordel. Deze ver plichting is er nog steeds niet. VATICAANSTAD. (AP) Onbeken den hebben op gebouwen toebehorend aan het Vaticaan slagzinnen gekalkt als protest tegen het afzetten, door de paus, van de Hongaarse bisschop Mindszenty. „Paus Paulus VI, u hebt Mindszenty verraden”, en „Mindszenty moet paus worden”, stond op de muren gekalkt. Dit op grond van „onbehoorlijk en onverantwoordelijk gédrag” bij de po gingen in het Witte Huis om de Water- gate-affaire in de doofpot te stoppen. John Dean was tot zijn val drie jaar lang de officiële juridische adviseur van president Nixon. Automobilisten die betrapt worden op het overtreden van de maximum snel heid (100 km op autosnelwegen en auto wegen en 80 km op de overige wegen buiten de bebouwde kom) kunnen reke nen op een boete van drie gulden voor elke kilometer waarmee zij het maxi- mum hebben overschreden. Dit hebben de vijf procureurs-generaal in ons land vastgesteld. Deze richtlijn is voorlopig. De P-G’s hebben opgemerkt dat in „er gerlijke gevallen” het bedrag hoger kan uitvallen. Het is aan de kantonrechter om te beslissen welke categorie overtre dingen valt onder die „ergerlijke geval len”. Het liberale Tweede-Kamerlid Koning gelooft, dat tegenstrijdige uitlatingen van bewindslieden over de noodzaak van de met ingang van gisteren ingevoerde snelheidslimieten de mogelijkheid tot vervolging van overtreders hebben ont kracht. nnw nw nw nw t' nw hagelbui £inw zw. L~ sneeuwbui sneeuwbui Z.-Limburg geh. bew. zw. bew. zw. bew. onbewolkt regen zw. bew, zw. bew. sneeuw sneeuw sneeuw 4) ty ëU 2 1 1 1 27 1 3 1 22 5 0 0 30 1* 9 Aan het document is lang gewerkt, eerst door de deskundigen en de bis schoppen van de postconciliaire raad voor de liturgie en daarna door de congregatie voor de eredienst, samen met de congregatie voor-de geloofsleer en de sacramenten. Diepgaand werden theologische, historische en liturgische kanten onderzocht, alsook de eisen van de huidige situatie. Toen het ontwerp in In het meteorologisch instituut in Ukkel (België) heeft men gisteren de laagste luchtdruk gemeten sinds men in 1886 met de metingen begon. De druk was op honderd meter hoogte 719,5 mm. Een onverwachte lage luchtdruk wijst vol gens het Instituut op storm of koude. Op grond van de waarneming heeft het dan ook aanhoudende koude voorspelt. De KVP-leden mevrouw Cornelissen en mevrouw Gardeniers-Berendsen heb ben staatssecretaris Glastra van Loon van Justitie schriftelijk vragen gesteld over de bezetting van het tehuis De Vlucht- haven i n Amsterdam. Ze willen o.m. weten hoe het besluit tot sluiting van het tehuis valt te rijmen met de aan vraag van het bestuur om te komen tot de benoeming van een adjunct-directeur van deze inrichting. Volgens het PvdA-Kamerlid De Rui ter moet het bij de inrichting van de Maasvlakte vrijkomende zand gebruikt worden voor natuurbescherming en openluchtrecreatie. Het zand zou volgens hem gebruikt kunnen worden voor het ondieper maken van het Oostvoornse meer en in de zee voor de kust van Voor- ne. 1970 klaar was, moest men twee jaar wachten op de richtlijnen van de con gregatie voor de geloofsleer over de gemeenschappelijke absolutie. De gemeenschappelijke individuele viering bestaat uit drie delen: gezamen lijke woorddienst en gebed, individuele belijdenis een absolutie, gezamenlijke dankzegging. „Zo wordt, aldus de offi ciële toelichting, het gemeenschappelijke en individuele aspect op juiste wijze benadrukt, zoals ook het geval is bij de andere sacramenten Er zijn zes sche ma’s voor de boetevieringen: een alge mene, één voor de advent en één voor de veertigdagentijd en verder voor kin deren, jongeren en zieken. Ze kunnen ook gebruikt worden waar geen priester is. De Ordo beperkt zich veelal tot liturgische suggesties en veel wordt overgelaten aan bisschoppenconferenties, bisschoppen en priesters. Zon op Maan op s Middags was er op het Binnenhof een demonstratie geweest van de actie groep Stop de Kindermoord (zie foto). De vergadering in de Kamer werd voor enige tijd geschorst om minister Wester terp de gelegenheid te geven zich met de actievoerders cte verstaan. Hij deelde buiten mee, met het oog op die ver keersveiligheid, dat hij ervan overtuigd was dat de snelheidsgrens van 80 kilo meter per u.ur op andere dan specifieke autowegen, wellicht van grotere invloed was dan de 100-kilometergrens op de autowegen. De heer Koning en verscheidene ande re sprekers vroegen de regering nu ook eindelijk eens met een nationaal railplan op tafel te komen. Men verschilde van mening over de voorwaarden die hieraan verbonden moesten worden. Sommige sprekers, zoals Koning zelf, wilden een op zichzelf staand railplan. Anderen, on der wie de heer Drees, meenden dat het railplan onderdeel zou moeten worden van een nationaal infrastructuurplan, dus samen met de plannen voor autowe gen. De heer Drees verweet het kabinet „een negatieve houding inzake het open baar vervoer”. Vrijwel lijnrecht tegenover de opvat tingen van de heer Koning omtrent krachtige bevordering van het openbare vervoer (hij pleitte voorts voor een Hem-spoortunnel, railverbindingen naar Nieuwegein en van Zoetermeer naar Den Haag), stond zijn fractiegenote me vrouw Smit-Kroes, die de enorme subsi dies voor het openbaar vervoer stelde te genover het geringe aandeel van deze ver voerstak in de totale verkeersafwikkeling. Als er dan bezuinigd moet worden, waarom hier dan niet, meende zij. Toch pleitte ook zij voor een beter openbaar- vervoerplan, zij het dat dat dan op zw. bew. geh. bew. half bew. sneeuwbui onbewolkt geh. bew. regen zw. bew. geh. bew. sneeuw zw. bew. sneeuw zw. zw. bew. zw. bew. regenbui wnw VRIJDAG 8 FEBRUARI en 16.45 en 12.42 VOORUITZICHTEN VOOR ZATERDAG: Eerst flinke opklaringen, maar later weer neerslag. Op veel plaatsen lichte vorst in de nacht en ochtend. Aantal uren zon: 0 tot 4. Minimum tempe ratuur: omstreeks 0. Maximum temperatuur, omstreeks 4. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 80 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 percent. Voor de temperaturen geldt een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. WEERRAPPORTRN 8.09 uur onder 17.40 20.19 uur onder 3.19 ROME (ANP) Onder de titel Ordo Paenitentiae heeft de congregatie voor de eredienst vandaag de nieuwe richtlij nen gepubliceerd voor het sacrament van boete en vergeving in de rooms katholieke kerk. Het docuihent, dat 122 bladzijden telt, is goedgekeurd door de paus. De Latijnse tekst kan onmiddelljjk worden gebruikt. De Nederlandse raad voor liturgie verzorgt samen met de Vlaamse raad de vertaling van het do cument, dat na goedkeuring van de bis schoppen door „Rome” bevestigd moet worden. Vermoedelijk gebeurt dit niet eerder dan eind 1974. Het document bevat behalve de leer en verschillende vormgevingen van het sacrement ook zes schema's voor boete vieringen zonder sacramentele absolutie. Er is aan gewerkt vanaf 1966 nadat het concilie in de constitutie over de liturgie had geschreven dat de ritus en de tek- zullen eerst de zes en daarna als het nodig is de heer Ligtelijn zelf proberen hen tot andere gedachten te brengen. Volgens Bransen is ontslag niet uitge sloten. Er wordt gesproken over splitsing van Dennendal in een Oud-Dennendal en een Nieuw-Dennendal. Hooft Graafland: „De staatssecretaris heeft ons daar niets over meegedeeld”. Bransen: „Het is me bekend dat er gedacht wordt aan een reddingsoperatie om uit de uitzichtloze situatie te komen. Deze gedachten gaan in de richting van een zelfstandige stichting. Erkenning van een dergelijke stichting is echter een procedure van maanden, zo niet van jaren”. De ontslagen Dennendal-directeur Carel Muller heeft gisteren in een open brief het bestuur van de W.A.-stichting uitgenodigd voor een open gesprek met alle bij Nieuw-Dennendal betrokkenen. n nnw zo nw nw ono nw wnw w w n wnw w nw no wnw w bew. windstil 17 zzw nno de achterliggende bedoeling dat men zich wel soepel wil opstellen ten aanzien van steun aan het noodlijdende week blad Haagse Post. De motie werd vooral door de opmerkelijke onenigheid van de christendemocratische partners verwor pen met 66 tegen 51 stemmen. Met de ARP stemden de fracties voor van VVD, CHU, Boeren, RKPN, SGP, GPV, DS 70, PSP en CPN. Van de KVP was alleen Fiévez het met Scholten eens. Die opstelling van de KVP werd door Van der Sanden aldus verklaard: „Het overleg met de minister is zeer teleur stellend geweest. Het beleid is door de minister gefrustreerd. We hebben echter begrepen dat de steun aan De Tijd niet meer teruggedraaid kan worden. Dan heeft het ook geen zin dat we ons ertegen verzetten. De KVP’er veranderde zijn motie van dinsdagavond dan ook. Er stond eerst in dat De Tijd voor het eerste jaar de steun zou mogen krijgen, maar dat de beslissing over de volgende twee jaar aan het Bedrijfsfonds voor de Pers moest worden overgelaten. Die beperking tot dat eerste jaar haalde Van der Sanden uit zijn motie, waardoor zij voor de PvdA aanvaardbaar werd. In de mo tie staat nu alleen maar dat het Be drijfsfonds er zo snel mogelijk moet komen. De bedoeling van de KVP is dat eventuele volgende steunaanvragen al door het bestuur van het Fonds bekeken moeten worden. Minister Van Doorn maakte daar evenwel de kanttekening bij dat het Fonds echt niet zo maar een- twee-drie kan worden ingesteld. Wat er in de tussenliggende periode met aan vragen moet gebeuren, bleef vaag. Dit tot grote woede van VVD, CHU. ARP en DS ’70. De bitse opmerkingen vanuit de chris tendemocratische hoek verbaasden de linkse regeringspartijen nogal. Coppes van de PPR: „Het is wel duidelijk dat een schandelijk debat als we het laatste uur hebben gehad de sfeer danig zal vertroebelen”. Minister Van Doorn bleef er echter stoïcijns onder. AALSMEER (ANP). De federatie van anti-fluorideringscomité’s Amstel- iand Meerlanden heeft de voorzitter van de Tweede Kamer, dr. A. Vondeling, gevraagd de vaste commissie van Volks gezondheid alsnog een fluor-hoorzitting te laten houden volgens de normale procedure. DEN HAAG Minister Van Doorn van CRM heeft de regeringssteun aan het dagblad De Tijd door de Tweede Kamer gesleept en tegelijk aangekondigd dat hjj een verzoek tot steun aan het weekblad Haagse Post bestudeert. In een rommelig, xzo nu en dan bits slot van het persdebat heeft Van Doorn zich vrij strak opgesteld als het gaat om parlementaire controle op beslissingen over steun aan dag- en weekbladen. De Tweede Kamer heeft van Doorn een duwtje in de rug gegeven om snel met een Stichting Bedrijfsfonds voor de Pers te komen. Een motie van het KVP- Kamerlid Van der Sanden werd, vooral dank zij de steun van de PvdA aange nomen. De Stichting Bedrijfsfonds voor de Pers is voor de meerderheid van de Kamer zo belangrijk, omdat het bestuur van zo’n stichting onafhankelijk als een soort arbiter zal mogen bepalen waar het geld van het fonds heengaat. Steun aan De Tijd was voor een groot deel van de Kamer aanleiding tot soms vrij heftige kritiek op de „machtspositie” van de minister van CRM, die veel te weinig haast zou hebben gemaakt met de in stelling van het fonds. Er kwam gisteren een motie van het AR-Kamerlid Scholten in stemming, waarmee men Van Doorn een gevoelige tik op de vingers wilde geven: „Eerst overleg met de Kamer, vóór u aan steun aan weekbladen gaat denken.” De PvdA, maar ook de KVP, verzette zich scherp tegen deze motie. Bij de socialisten was De benzinebom veroorzaakte een brandje in de buurt van het historische Treaty House, waar de Maori’s 134 jaar geleden de soevereiniteit overdroegen aan Engeland. Het was dit feit waarvoor de Britse vorstin, in wier gevolg zich ook prinses Annes echtgenoot kapitein Mark Phillips bevond, naar Waitangi gekomen was. Het verdrag is een doorn in het oog van Nieuw-Zeelands oorspronkelijke bewoners, de Maori’s, die vinden dat zij door het verdrag hun grondgebied kwijt raakten. De scherpe reuk van een pikante kaas is een winkeldievegge in de Franse stad Colmar in de Elzas noodlottig ge worden. De huisdetective van een winkel had „lont geroken” en de vrouw uitge nodigd even mee te gaan. Visitatie bracht behalve kaas ook enige worsten aan het licht. De tocht van de „Noormannen” uit Raalte met hun Vikingschip naar Den Haag heeft op een aantal Tweede-Ka- merleden indruk gemaakt. Dat bleek gisteren tijdens het Tweede-Kamerdebat over de begroting voor dit jaar van het ministerie van Verkeer- en Waterstaat. Het D’66-Kamerlid diende een motie in om van de regering gedaan te krijgen dat hij alsnog laat nagaan of het Over ijssels kanaal tussen Raalte en Deventer bevaarbaar gemaakt kan worden voor grotere schepen dan nu het geval is. Een betere bevaarbaarheid komt volgens het Kamerlid (en de Vikingen) de werkgele genheid in Raalte ten goede. Volgens berichten uit de door de overstromingsramp getroffen districten uit Brisbane hebben zeven uit Nederland afkomstige immigranten alles of een groot deel van hun have en goed in het kolkende water verloren. De Rijswijkse politie heeft gister middag twee jongemannen aangehouden die ervan worden verdacht enige uren eerder een overval te hebben gepleegd op een benzinestation in deze Zuidhol- landse plaats. Bij de overval werd zes duizend gulden buitgemaakt. Kamerleden van dé WD, GPV, DS 70 en SGP willen dat de regering alsnog dit jaar een postzegel ter herdenking van het 25-jarig bestaan van de NAVO door de PTT laat uitgeven; Deze wens is neergelegd in een motie die door GPV- fractievoorzitter Jongeling gistermiddag werd mgediend in de Tweede Kamer. In de Gelderse gemeente Epe is voor de derde keer binnen vier maanden varkenspest uitgebroken. Op een bedrijf in Vaassen zijn gisteren ruim vierhon derd fokzeugen, biggen en mestvarkens afgemaakt. In Milaan is dinsdagavond derlandse vrachtauto vol schoenen stolen in de tijd dat de chauffeur in nabijgelegen restaurant zat te eten. Het PvdA-Tweede-Kamerlid wil van minister Westerterp van Ver- keei en Waterstaat weten of de regering bereid is een hoger bedrag dan de 38 miljoen gulden schadevergoeding in het kader van de Deltaschadewet ter be schikking te stellen voor een kunstmati ge verwaterplaats voor mosselen. Nadat dinsdagmiddag reeds de 30- jarige in Amsterdam gearresteerde Duitser Ekkehard Blenck (die lid zou zijn van de Baader-Meinhofgroep) was uitgewezen, is gisterochtend een tweede in de hoofdstad aangehouden Duitser eveneens uitgewezen. Ook hij zou lid zijn (geweest) van de BM-groep. In de sexclub E-35 in Nieuw-Beerta heeft de rijkspolitie een 33-jarige Franse prostituee aangehouden. Ze was niet in het bezit van geldige papieren. De vrouw zal vandaag het land worden uitgezet. De Franchise was in november j.l. be trokken bij de dood van een 30-jarige Franse prostituee in deze sexclub. GS van Gelderland schrijven in een brief aan minister Gruyters van Ruimte lijke Ordening dat een bovengrondse hoogspanningslijn tussen Tiel en Zalt- bommel het fraaie rivierlandschap ern stig zal aantasten. GS voelen meer voor sten van het boetesacrament zo herzien zouden moeten worden dat zij de aard en uitwerking van dit sacrament duide lijker tot uitdrukking brengen. In de nieuwe Ordo wordt sterker dan tot nu toe de nadruk gelegd op verzoening, op Gods barmhartigheid en vooral op het gemeenschappelijk karakter van het sa crament. Zo wordt op verzoek van het concilie de indruk weggenomen dat de biecht een louter individuele aangele genheid zou zijn. regenbui half bew. mist sneeuwbui zw. bew. i-ruui -1I11W bew. >inw wnw nnw nnw nw z nnw nw w nw zw zzw ozo zw. bew. windstil sneeuw zw. bew. geh. bew. licht bew. Luxemburg sneeuwbui Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Tunis j k. ;r -^ 'i

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2