Meewerken aan optimale uitwerking van de veiligheidsmaatregelen to réte vishal I Prinses Beatrixschool in Driehuis Autodief op leerlingentai toenemen ziet heterdaad betrapt DE LAATSTE MEUBELEN NU TEGEN DE LAAGSTE PRIJZEN Automobilist reed tegen E 1 Zaterdag 9 febr. 18.00 uur (WEGENS INTERNE VERBOUWING) vangrail w; n HF- ^Ï>alarmal33 Argenta” Super Lux: de lamp met 30% meer licht op tafel ERNSTIG BEROEP OP ALLE HOOG OVENS-WERKNEMERS Uw bezit veilig stellen: Alarma bellen! WEER DRUKKER BEZOCHT Kort IJmondnieuws TWEE MODERNE LOKALEN SPOEDIG IN GEBRUIK Automobilist gaf geen voorrang hips voor dezelfde stroomkosten „ASSUMBURG” VORIG JAAR rii ■h J 4 V R IJ D A G 8 FEBRUARI 19 74 IJMUIDER COURANT A.S. ZIJLSTRAAT 62 - HAARLEM TELEFOON 310413 4 gr i. iiaF- ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) 8. en 20.08 afdeling van verzuimongevallen iret- u.: (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE WIJ SLUITEN ER WOONKUNST MEUBEL (Van een onzer verslaggevers) sitie Sdy; tot IJMUIDEN. De aanvoer van donder dag bestond uit: 1470 kg tong 10 kisten tarbot en griet; 357 kisten kabeljauw; 193 kisten wijting; 231 kisten schol; 37 kisten schar; 1849 kisten haring en 238 kisten varia. Ir. L .P. A. van Pol, chef van de veiligheidsdienst van Hoogovens bena drukte, dat in elk veiligheidsprogramma de volgende drie essentiële punten zijn opgenomen: veiligheidsbesprekingen, in- spekties en instructies. Op elk van deze punten ging de heer Van Pol diepgaand in voor een gehoor van op dit terrein gespecialiseerde medewerkers, die met grote belangstelling de daarbij behoren de dia’s aanschouwden. De Hoesch vertegenwoordiger dr. H. Karl leverde het bewijs een ernstige studie te hebben gemaakt van de Neder landse taal, waarvoor hij een applaus in ontvangst mocht nemen. Zijn vrij tech- in het beleid op den duur tot betere resultaten kan komen. mensen te ontvangen en zaken te rege len. Een aparte hoofdenkamer is er niet „Kan ook niet meer” merkte de heer Brunekreef nadrukkelijk op „want wij' werken met een team van leerkrachten en overleggen ook alles met elkaar”. Een van de nieuwe klaslokalen in de Prinses Beatrixschool in Driehuis, welke aan het eind van de maand feestelijk in gebruik worden genomen. Beveiliging tegen inbraak en brand. Isen- pend shuis n 14 Hing te met Prijzen in guldens: Per 1 kg: grote tong 7.37-7.24; grootmiddel tong 10.47- 10.30; klein middel tong 10.69-10.51; tong één 10.70-10.56; tong twee 9.65-9.52; tar bot 9.78-9.74. ea- leer ven de die de is na- ed- op ert, >gal 11e- ge- het een ne wel de Lijk ze lier i ik aar den en- ren, van het un- ven liek vtje Llen sli de ka- lage- za- ot 12 imer rdag uur: Propellerstr. 1-5, A’dam-W, tel. 020 -15 97 15 21.IS aagd Ie”. u.: IJMUIDEN. Op de kruising van de Zuiderkruisstraat en de Eenhoornstraat verleende donderdagavond een 23-jarige automobilist uit Velsen geen voorrang aan een andere personenauto. Door de aanrijding die volgde, werd de echtgeno te van de aangereden automobilist ge wond aan benen en hoofd. Door de Ongevallendienst werd zij naar het Zee weg Ziekenhuis gebracht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In verband met diefstal van een personenauto en poging tot diefstal van auto’s is een 25-jarige Vel- senaar op het hoofdbureau van politie in Velsen ingesloten. De man, die bij één van zijn laatste diefstalpogingen op he terdaad betrapt werd, is voor de officier van Justitie in Haarlem geleid. ingericht, dat men het interieur regel matig kan veranderen. Verder zijn ze uitgevoerd in natuursteen, iets wat ook vriendelijker aandoet Deze nieuwe afde ling is voorzien van eigen kindertoilet ten. De gangen zijn er ruim en bieden de mogelijkheid om ook daar groeps werk te doen. De klassen hebben ook de voorgeschreven speel-leerafmeting, het geen het kind, het onderwijs en de onderwijzeres ten goede komt” aldus de heer Brunekreef. Tot slot toonde hij ons ook de vergro te personeelskamer, waar het school hoofd en zijn leerkrachten nu wat meer ruimte hebben om overleg te plegen, grote lijn zal dit ongewijzigd blijven. Wel hield hij een ieder voor ogen, dat ons zeevarend volk de spreuk kent: „Eén hand voor je schip en één hand voor jezelf”. Dit geldt ook voor de man in de fabriek. Tot slot zei de heer De Jonge ervan overtuigd te zijn, dat men door een blijvende inspanning en door flexibiliteit IJMUIDEN. Donderdag arriveerden in IJmuiden: Efficacia, Londen, IJmui- den; Audrey Johanna, Lerwick, Bever wijk; Gapella, Venspils, Zaandam Roelof Holwerda, Grange Mouth, IJmuiden; Texaco Belgium, Kenvy Island; Lachs, Oslo; Oranjeborg, Karlstad, Zaandam; Memel, Dagenham; Lady Sabine, Grave- sung; Breitenstein, Bremen; Primas, Vlaardingen, IJmuiden; Tor Dania, Go tenborg; Dintelborg, Runcorn, IJmuiden; Jean-E, Londen; Philip Loenborg, Tha mes, IJmuiden; Neutron, Rethil; Zaan- stroom, Felixtowe; Petra Scheu, Halm stad; Smit Lloyd-18, Cont. Plat, IJmui den. Dr. H. Karl van Hoesch tijdens zijn spreekbeurt in De Schouw ter gelegen heid van het veiligheidsappèl van Hoog ovens. nische uiteenzetting gebeurde echter in het Duits. Hij ging na op welke punten de veiligheidsmaatregelen voor Hoesch waren opgesteld en behandelde deze af zonderlijk, daarbij opmerkend dat „wie een auto bestuurt daarvoor ook verant woordelijk is” - woorden die over de hoofden van de aanwezigen heen, voor elke arbeidsnemer gelden. Tot slot zij vermeld, dat een Ameri kaans filmpje zeer suggestief aantoonde hoe in een fabriek onvoorziene voorval len kunnen plaats hebben onder nimmer verwachte omstandigheden. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. In de nacht van donder dag op vrijdag reed op rijksweg 9 een 28-jarige automobilist uit Amsterdam met zijn auto tegen de trottoirrand van de middenberm. Vervolgens slipte de wagen en kwam tegen de vangrail te recht. De auto werd geheel vernield en is door een kraanwagen naar het hoofd bureau gesleept. Tegen de bestuurder is proces-verbaal opgemaakt. De man had alcoholhoudende drank gebruikt. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ludogoretz, Moermansk; Suzie. Kolding, IJmuiden; Irish Gate, Whitby, IJmuiden; Johannes, Waterford. IJmuiden; Vecht stroom, Hull; Rakness, Simonsvik, IJ muiden; Atair, Gent, Velsen; Finnreel, Rauma, Velsen; Pergo, Weymouth, IJ muiden; Alexander, Kolding. IJmuiden; Pacific Importer, New Orleans; Louis Delmas, Duinkerken; West Osprey Cont. Plat; Heerengracht, Ipswich; Novel, Londonderry, IJmuiden; Laaja, Antwer pen Surrybrook, Gent, Kilo, Antwerpen; Lachs, Bremen; Efficacia, Londen. Vrijdag gearriveerd: Steinbjorn, Ber gen; Marianne C, Rowhedge, IJmuiden; Captain W. D. Cargill, Narvik; Socrates, Antwerpen; Aegir, Monrovia; Rijn stroom, Harwich; Jan, Bremen; Inka, Karlshamn: Husum. Vrijdag vertrokken: Krakow, Rotter dam; Carabeka 5, Birkenhead; Tor Dani- a, Gothenborg; Tanga, Bremen; Kahlse- sand. Per 40 kg: tarbot 232-200; griet 181- 127; kabeljauw één 96-72; kabeljauw twee 106-90; kabeljauw drie 132-78; ka beljauw vier 100-82; kabeljauw vijf 100- 76; schol één 54-47; schol twee 60-58; schol drie 90-72; schol vier 92-72; wij ting drie 62-43; wijting vier 31-22; ha ring drie 29.60-17; schar 84-60; bot 19-14; lever 13; steenbolk 45-40; kuit 49-31. De besommingen waren: GO 26 18.000, GO 20 27.000, HD 21 11.000, UK 218 4.700, VD 25 2.700. UK 163 en UK 242 6000, UK 17 en UK 96 1.900, UK 56 en UK 245 900, UK 89 en UK 123 8800, UK 196 en UK 234 3200, Urn. 205 en IJm 221 17.000 Klaverjassen. Donderdagavond 7 februari is er in buurthuis Wijk aan Duin een open klaverjasavond. DRIEHUIS. De Prinses Beatrix school aan de Jacob Catslaan zal op 28 februari ’s middags om half twee de officiële ingebruikneming van twee nieuwe leslokalen gaan vieren met een feest voor de kinderen en in de avondu ren een Open Huis voor ouders, omwo nenden en belangstellenden die voorne mens zijn hun kind(eren) op deze bij zondere school te plaatsen. Jhr. ir. B. de Jonge onthulde, dat het totaal caantal verzuimongevallen van Hoogovens, Mekog en Cemij in 1973 ten opzichte van 1972 een lichte stijging te zien heeft gegeven, van 37 per tiendui zend man per maand naar 38. De overi ge afdelingen tezamen bereikten een ge ringe daling in de verzuimongevallen van 17 tot 16 per 10.000 man en een daling van alle ongevallen van 16 pro cent. Hij stelde, dat de veiligheidsprogram ma’s al tot betere resultaten hebben geleid en dit in de toekomst zal voort gaan. Daarvoor wordt echter van elkeen een doorlopende inspanning gevraagd, waarbij men niet uit het oog mag ver liezen dat onrust in de wereld, of thuis in het algemeen resulteert in meer ongevallen. Weliswaar is dit bij Hoogovens minder te zien ,maar dat is dan te danken aan al degenen die zich ervoor hebben ingespannen de veilig heidsmaatregelen optimaal te doen zijn. Zeer optimistisch was de heer De Jonge over de verkeersveiligheid op de wegen van Hoogovens, waar het aantal ver keersongevallen verder is gedaald. Een veiligheidsbeleid bij Hoogovens is enerzijds gericht op de mens om deze te helpen in zijn ontwikkeling tot een vei lig werker en anderzijds gericht op het scheppen van veilige werksituaties. In HEEMSKERK. In de periode van 1 oktober 1972 tot 1 oktober 1973 telde de Heemskerkse jeugdherberg „Assumburg” bijna 23.800 overnach tingen, .tegen circa 21.900 overnach tingen in het voorafgaande boekjaar. De vrouwelijke gasten waren in 1973 iets in de meerderheid: men signa leerde 11.922 vrouwelijke tegen 11.877 mannelijke jeugdherbergbezoekers. Ruim twaalfduizend jongelui be zochten „Assumburg” in schoolver band. ruim zesduizend in groepsver band en bijna 5500 personen reisden individueel. Het totaal aantal buiten landse bezoekers, verdeeld over 28 nationaliteiten, bedroeg exact 11.978 tegen ruim 9000 buitenlanders in 1972. Het aantal Nederlanders dat in de Heemskerkse jeugdherberg over nachtte onderging met duizend perso nen een flinke daling. Stijgen deed het aantal Belgische (van 48 naar 234), Duitse, Franse, Poolse, Spaanse, Zweedse en Canadese jeugdherberg- bezoekers. De belangstelling van Ita lianen, Japanners, bewoners van In dia en Amerikanen voor een nachtje „Assumburg” daalde. Piekmaand voor „Assumburg” met L323 overnachtingen was in 1973 de maand juli. April, mei en juni telden sik meer dan 3000 overnachtingen, terwijl de maanden augustus en sep tember met elk ruim 2500 overnach tingen op de voet volgden. In de maanden december tot en met febru^ iri was de jeugdherberg gesloten. IJMOND Het jaarlijks veiligheids- appel van Hoogovens, dat de traditiege trouw in De Schouw in Velsen-Noord plaats heeft, stond zeer nadrukkelijk in het teken van de veiligheidsvoorschrif ten, de naleving ervan, de instructies en niet te vergeten de inspecties, alsmede het rapporteren daarvan. Met een terug blik op het afgelopen jaar konden uiter aard ook de resultaten aan een beschou wing worden onderworpen. Het waren jhr. ir. B. de Jonge lid van de directie Hoogovens IJmuiden en ir. L. P. A. van Pol, die met hun inleidingen hun gehoor niet alleen boeiden, doch tevens van allerlei noodzakelijk te ondernemen stappen op de hoogte brachten. Een causerie van dr. H. Karl, chef van de „Arbeitswissenschaft” Hoogovens-partner Hoesch, gaf aan het geheel nog meer dimensie. Voor een feestelijke stemming is dan ook alle reden aanwezig want de school in casu het onderwijzend personeel krijgt nu meer armslag om de zes klas sen onder te brengen, terwijl daarnaast het onderwijs voor een deel in een moderne omgeving kan worden gegeven. Verder toont de noodzakelijke uitbrei ding aan, dat het leerlingental groeiende is: voor personeel en schoolbestuur een reden te meer om verheugd over te zijn. De Prinses Beatrixschool werd in 1959 gesticht als een dépendance van de Em maschool in IJmuiden-Oost. Toen stond zij onder leiding van het oud-school- hoofd de heer J. Bergsma. „Op 1 novem ber 1969 toen de heer J. J. Huizinga hoofd van deze school was, werd zij zelfstandig” vertelde ons het huidige schoolhoofd de heer A. Brunekreef, die in augustus vorig jaar als zodanig werd benoemd. „Dat jaar (1969) telde de school 108 leerlingen. Er waren toen drie leslokalen. Het vierde lokaal werd in 1970 gebouwd, toen er 150 leerlingen waren. Nu in 1974 hebben wij 180 leer lingen, zodat die twee nieuwe lokalen echt wel nodig zijn. Die toename van het leerlingenaantal is te danken aan de nieuwbouw in Driehuis, zowel als in Velsen-Oost. Toch kampen wij nog al tijd met volle klaslokalen. De eerste klas bijvoorbeeld telt 33 leerlingen en dat is heel wat voor een onderwijzeres. Door die uitbreiding hebben wij wel meer armslag gekregen, want omdat de twee nieuwe lokalen haaks op het ge bouw zijn geplaatst kon de hal vergroot worden. En wel zodanig dat wij deze ruimte gaan gebruiken om er handenar beid te gaan doen. De aanvraag daarvoor loopt al bij de gemeente. Dat onderwijs gaat geschieden door een bevoegde leer-< kracht, in combinatie met handwerken. Dat is niet meer dat zogenoemde nuttige handwerken uit vroeger tijden, maar samen met de kinderen gewoon leuke dingen maken op handwerkgebied. Neen, dat breien van kousen is er niet meer bij. Verder krijgen de nieuwe lokalen een eigen ingang vanaf de ook groter ge maakte speelplaats, die te zijner tijd verdeeld zal worden in een deel voor de oudere kinderen en een deel voor de kleintjes. De nieuwe klassen zijn ook groter, moderner van opzet, voorzien van fonteintjes, rolkasten, aluminium- strips langs de wanden om kaarten op te hangen, board-prikplaten langs een wand, kortom zodanig geconstrueerd en jrfl$ H s-. i •n.-.-.r-u.-r, ui

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5