Onzekerheid over prijsindexeringsregeling Geen voorrang voor vorig Weer prikacties in Amsterdamse haven jaar uitgelote studenten de I AANTJES PRIJST DREES EN HEKELT KABINET ECD-directeur„Controle gebeurt niet lukraak b □W] Boete geëist na explosie van hamster benzine nrr uu Neo-f ascisten schuldig aan terreurdaden Wetsontwerp fluoridering is een lekke noodvulling En Waarschuwing aan grens I I STAATSSECRETARIS KLEIN Leidse hoogleraar in artikel V INDONESISCHE AMBASSADEUR VERLAAT ONS LAND 0 Vijftien verwaarloosde honden gevonden in autowrakken 1 ZATERDAG 9 FEBRUARI 1974 Z 2 Bomaanslag in Milaan (Van onze redactie economie) DEN HAAG „Als je erg prijs bewust wilt kopen, kun je echt wel wat bereiken. Maar je moet er de tijd voor nemen en zin in hebben. Wanneer je prijsbewust bent, moet je niet in steeds dezelfde zaak ko pen. Dan kun je inderdaad een paar tientjes in de week besparen. Je wordt dan wel de hele dag en je hele leven op de centen gedrukt. Dat moet je ook maar willen”. Middenstand (Van onze redactie economie) AMSTERDAM/DEN HAAG De onzekerheid over de toepassing van de prijsindexeringsregeling voor de havens heeft gisteren weer tot prik acties bij de KNSM in Amsterdam geleid. Bij het stuwadoorsbedrijf van de maatschappij legden ongeveer driehonderd arbeiders van half acht tot half negen en van half één tot half twee het werk neer uit protest tegen het uitblijven van de toeslag (twee percent loonstijging per elke twee per cent stijging van de prijsindex). Ook donderdag hielden de havenarbeiders twee stakingen van een uur. s i WEERRAPPORTEN Prijsbewust kopen kost tijd en zin ■oog water Laag water regen regen regen regen regen regen regen regen regen regen regen zwaar bew. onbew. zwaar bew. regen regen geheel bew. geheel bew. onbew. onbew. onbew. licht bew. motregen sneeuw onbew. licht bew. onbew. zwaar bew. onbew, onbew. geheel bew. onbew. sneeuw licht bew. zwaar bew. licht bew. regen half bew. onbew. uur uur uur uur uur uur Krepeert een deel van de midden stand? men, zal ook hierin een beslissing moe ten worden genomen. DEN HAAG (ANP). Wie vorig jaar werd uitgeloot voor een studierichting, waarvoor een numerus fixus is vastge steld, zal ook dit jaar niet rechtstreeks worden toegelaten: hij zal opnieuw moe ten meeloten. Deze wijziging wil staats secretaris Klein van Onderwijs en We tenschappen aanbregen in het selectie- systeem voor de inschrijving van stu denten. In de waterplas bij het Paviljoen aan het Sneekermeer mag men voortaan hengelen zonder vergunning. Wel blijft het hengelbewijs (visakte) verplicht. Bij een aanvaring op de Waal bij Nijmegen is gisterochtend een 25-jarige Belg verdronken. rh he de rei m< sei tei aa bij de MIDDELBURG (ANP). De politie in Goes heeft in een boerderij-autoslo- perij in ’s-Heerarendskerke vijftien ver waarloosde honden aangetroffen. De die ren waren opgesloten in autowrakken op het terrein. z z z zzw zzw z zzw z zzw zzw z ono windst. w w zzw wzw ozo nw w n ozo wzw zw windst. windst. wzw w w nw wzw n wnw w w nno no no w 5 5 5 5 6 5 5 5 6 5 3 16 14 4 12 5 7 1 6 3 16 10 11 3 14 18 15 2 15 1 8 14 -2 6 3 17 12 21 14 lij zu de bh se va tyi in da Kz hc ze K kt vc zit SC re av we de U; vc va tie Mi tei gil in mi ko w: de ee ge en in m tu ke w lie a\ Vi ui Hi co be la: vc m ze ro zu 2 2 0.5 2 3 2 4 0.2 4 3 9 6 0 0 3 4 0 3 0.3 0 0 0 4 0.3 0 0 0 0.1 0 0 3 0 1 0.6 0.6 0 12 0 0 Een stimulans voor een hard optreden van de vakbeweging ligt thans ook in de dreigende arbeidsonlusten in West-Duits- land. Ook daar heeft de vakbeweging hoge looneisen gesteld nu de gevolgen van de oliecrisis blijken mee te vallen. De Nederlandse vakbeweging wil daarbij niet achterblijven, omdat er dan een grote kloof in beloning zal ontstaan, wat vooral weer aanleiding zal kunnen zijn tot arbeidsonrust in de grensgebieden. Ondanks de fouten die het kabinet de afgelopen weken heeft gemaakt, moet volgens Aantjes toch toegegeven worden dat de centrale doelstelling van het beleid, het behoud van de werkgelegen heid, tot nu toe goed geslaagd is. De oppositie zoals Wiegel die voert, lijkt veel op de wijze waarop de PvdA dat vroeger meende te moeten doen, vond Aantjes. „De meest zakelijke en loyale oppositie wordt op het ogenblik uur 8.5S uur Het eerste bord dat automobilisten die Nederland binnenkomen waarschuwt tegen snelheidsoverschrijdingen is gistermiddag geplaatst bij de grensovergang De Poppe bij Denekamp. Bruins: „Wat is eigenlijk „de” midden stand? De jongste prijsvoorschriften doen een aantal ondernemers in midden- en kleinbedrijf inderdaad pijn, vooral de ondernemers met kleine voorraden. De zaken met een grote voorraadpositie ko men niet gauw in liquiditeitsmoeilijkhe- den. De middenstander van nu is een heel ander iemand dan die van vroeger. Tegenwoordig ben je als middenstander een beetje ondernemer. Het „kleinere type” komt hoofdzakelijk nog voor in de ambachtelijke sector. Ik geef toe, dat er Een elfjarige jongen uit Wassenaar is donderdag levensgevaarlijk gewond door een schot in de borst. De kogel kwam uit een pistool dat zijn dertienja rig vriendje hem wilde demonstreren. Dit heeft de Wassenaarse politie gisteren meegedeeld. Het pistool was van de vader van de dertienjarige jongen. Drie leden van de zgn. groep-Daudt hebben gisteren gehoor gegeven aan het dienstbevel van het college van bestuur van de Universiteit van Amsterdam: ze hebben gisteren hun werkzaamheden als wetenschappelijk medewerkers aan het instituut voor de wetenschap der poli tiek „onder uitdrukkelijk protest” her vat. „Vermoedelijk koesteren de bewindslie den (minister en staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne) de illusie dat zij met dit wetje de bezwaar den tegen fluoridering voor drie jaar de duur der wet of langer buiten- spel hebben gezet. Die illusie is vals. (Van onze parlementsredactie) ALMELO. Volgens ARP-fractielei- der Aantjes vertoont het beleid van het kabinet-Den Uyl de laatste weken trek ken van onzekerheid en wisselvalligheid. Op een politieke bijeenkomst in Almelo waarschuwde de ARP-leider het kabinet gisteravond voor extreme stromingen, zoals die van VVD-senator Van Riel en de PvdA-beweging Nieuw Links. MILAAN (Reuter).Een justitieel onderzoek van twee jaar in Milaan heeft gisteren tot de conclusie geleid, dat drie neo-fascisten verantwoordelijk zijn voor het organiseren van een golf van terreur- aanvallen in 1969. Een van deze aan vallen was de hevigste bomaanslag in Italië na de oorlog. De aanslag eiste zestien mensenlevens en achtentachtig mensen werden gewond. Deze aanslag vond plaats in december 1969 in Milaan. De officier van justitie dr- Emilio Alessandrini, die het onderzoek heeft geleid, dringt in zijn rapport van 425 pagina's aan op berechten van de neo fascisten Giovanni Ventura, Franco Fre da en Marco Pozzan, die de bomaanslag van december en nog 21 andere bom aanslagen in 1969 zouden hebben geor ganiseerd. Volgens het rapport zouden bovendien nog 31 personen met de aan slagen te maken gehad hebben. Amsterdam De Bilt Deelen Belde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd.-Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Genève Helsinki Innsbrück Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Stockholm Wenen Zürich Casa Blanca Istanboel Las Palmas Tunis gevoerd door de heer Drees van DS’70”, meende hij. Over het onderzoek dat de PvdA wil instellen naar het gedrag van de olie maatschappijen zei Aantjes: „Bij de dreigende crisis heeft de regering in december terecht geen risico genomen, en maatregelen getroffen. Veel waarde ring heb ik voor het feit dat de olie maatschappijen er aan hebben meege werkt de olieboycot te doen mislukken. Ik voel niets voor nationalisatie van de oliemaatschappijen of een of andere vorm van overheidstoezicht.” „Hoe verheugend de medewerking van de oliemaatschappijen ook geweest is, het is niet gezond dat het al of niet slagen van een beleid in zo sterke mate afhankelijk is van de goede wil van enkele mammoetbedrijven. Als de door zichtigheid van het beleid der maat schappijen aanwezig is en gegarandeerd is, is er geen behoefte aan een parle mentaire enquête.” AMSTERDAM (ANP). —„Wetsont werp tot tijdelijke fluoridering van drinkwater een lekke noodvulling”. On der deze kop heeft de Leidse hoogleraar prof. mr. A. R. Bloembergen een artikel over dit in december j.l. bij het parle ment ingediende wetsontwerp gepubli ceerd in het jongste nummer van het Nederlands Juristenblad. een aantal bedrijfjes is dat niet zo makkelijk zit. Toch proberen ook zij via het systeem van de filiaalbedrijven of door centrale inkoop een betere positie te verkrijgen”. De Barneveldse politie speurt mo menteel naar de honden die een slach ting hebben aangericht onder een koppel ganzen. Een van de honden is al gevan gen. In Bennekom heeft een herders hond vijf schapen doodgebeten. De hond is op verzoek van zijn eigenaar naar een asiel gebracht en daar afge maakt. Hij wijkt daarmee af van het advies van de Academische Raad. Dit doet hij ook door het handhaven van recht streekse plaatsing van de zogenaamde militaire contractanten, militairen die zich verplichten na hun studie een aan tal jaren in dienst te blijven. De Acade mische Raad wilde juist dat voor deze militairen niet langer een uitzondering werd gemaakt. Staatssecretaris Klein heeft de selec tieprocedure voor het komende studie jaar meegedeeld in een brief aan de Tweede Kamer om zo spoedig mogelijk zekerheid te bieden aan de betrokken aspirant-studenten. Hij schrijft voorts spoedig het wetsontwerp in te dienen om de „machtigingswet inschrijving stu denten”, die op 31 augustus vervalt, te verlengen en te wijzigen. De numerus fixus werd vorig jaar vastgesteld voor de studierichtingen: geneeskunde, tand heelkunde, diergeneeskunde, farmacie, biologie en lichamelijke opvoeding. De kans op arbeidsonrust is vergroot nu minister Boersma van Sociale Zaken akkoord is gegaan met de voorstellen van de prljscompensatieregeling in de haven-cao (Rotterdam en Amsterdam). Hoewel de minister uitdrukkelijk heeft gezegd dat deze toepassing een eenmalig karakter zal dragen, is te verwachten dat de vakbeweging daarmee geen ge noegen zal nemen. Te betwijfelen valt of de maatregel van Boersma waar mee een middenweg wordt bewandeld het gevolg heeft dat de bewindsman verwacht. Want de vakbeweging heeft geen geduld meer. Zij wil per. 1 april cao’s afsluiten en vóór die datum een duidelijk loonbeleid hebben. De haven- cao neemt ten opzichte van alle andere arbeidsovereenkomsten een uitzondering in. In deze regeling zijn vier bijsturingen voorzien. Zo wordt bijvoorbeeld per drie maanden vergoeding voor de gestegen prijzen gegeven, in de overige cao’s tweemaal. i dien maakt de dienst maandelijks een veelvoud daarvan aan transacties op met ondernemers die in de fout zijn gegaan. „Staande de controle weten wij bij veel ondernemers ongeoorloofde prijsverho gingen ongedaan te maken, zodat tegen hen geen proces-verbaal hoeft te worden opgemaakt”. Het woord ?,prijsmisdadig- heid” neemt Bruins niet snel in de mond. „Maar bonte voorbeelden van prijsopdrijving zijn er wel. Denk maar eens aan de vuilniszakkenaffaire”.. aldus de hoogleraar, de rechtsstrijd kan doorgaan. Volgens het voorgestelde aan de wa terleidingwet toe te voegen nieuwe arti kel heeft de eigenaar van het waterlei dingbedrijf voor de fluoridering vergun ning van de minister nodig. Evenals in het verleden zal ook in de toekomst op de grond van de wet BAB (Beroep Administratieve Beschikkingen) beroep van die beschikking openstaan. Ook zouden de bezwaarden opnieuw een poging kunnen wagen bij de burger lijke rechter en kunnen stellen dat een eigenaar van een waterleidingbedrijf, die gebruik maakt van een vergunning tot fluoridering, welke niet of onvoldoende met de belangen van de bezwaarden rekening houdt, jegens hen onrechtmatig handelt. En als de bezwaarden uiteinde lijk van de Kroon en de Hoge Raad ongelijk zouden krijgen, zouden ze nog kunnen klagen bij de Europese Commis sie voor de Rechten van de Mens, aldus prof. Bloembergen. „Laat de Kamer die zo vlot was met het goedkeuren van de machtingingswet, oog hebben voor alle waarden die bij de machtiging tot fluoridering aan de orde zijn. De waterstroom is nog essentiëler dan de oliestroom”, aldus de hoogleraar, die persoonlijk de voorkeur zou geven aan een stopzetting van de fluoridering tot er een definitieve wettelijke regeling is. Op de vraag of de heer Bruins veel van de actie „Prijswijzer” via radio, tv en kranten verwacht, zegt hij „Dat programma moet zijn aanloop krijgen. Je kunt bepaalde nuttige dingen over de mensen uitstrooien, als ze maar de bereidheid hebben het op te nemen. De verhoogde prijsbewakeing bij het pu bliek ebt weer weg. Dat heb je ook gezien, toen in ’69 de btw werd inge voerd en toen vorig jaar het hoge btw- tarief van 14 naar 16 percent ging. Hoe meer prijzen in beweging komen, hoe meer kans er is dat er fouten worden gemaakt. De vraag is of „Prijswijzer” in staat is het publiek te pakken. Dat hangt in belangrijke mate van de pre sentatie af. De nu heersende onvrede is een combinatie van prijsverhogingen en kieteling van die ontevredenheid door de publiciteit”. Aldus de heer Bruins, die ten slotte ook constateert dat in een aantal geval len prijzen worden verlaagd. Het D ’66 Tweede-Kamerlid Beek mans meent dat er op korte termijn maatregelen moeten worden genomen voor een verbeterde afvoer van gewon den bij verkeersongelukken. Aanleiding tot de vragen is de gang van zaken bij een verkeersongeluk in Nunspeet waar bij vertraging optrad in het overbrengen van de slachtoffers naar een ziekenhuis. De vakbeweging heeft tijdens het ge sprek met minlister Boersma van deze week al verandering van het systeem van uitbetaling van prijscompensatie geëist. De vakbeweging wil, nu dit jaar de prijzen sterker stijgen dan voorgaan de jaren, een snellere uitbetaling van de wacht, met deze uitzondering geen ge noegen nemen. Zij zal eisen dat iedereen zo snel mogelijk compensatie krijgt. Aangenomen wordt dat de prijzen van half december tot half januari met on geveer drie percent zijn gestegen. De prijzen zullen dit jaar waarschijnlijk met méér dan tieé percent stijgen. Bovendien is er de strijdvraag of in die compensatie een eventuele drempel moet worden toegepast (waarvan in de haven-cao geen sprake is), waar de vak beweging afwijzend tegenover staat. Verder zijn er felle tegenstellingen over de wijze van compenseren (nivellering of niet), waarover tussen werkgevers en werknemers felle tegenstellingen be staan. Vorig jaar werden eerstejaars bij voorrang toegelaten als ze in 1972 waren uitgeloot. Hieruit vloeide een wachtlijs tensysteem voort, waardoor, aldus dr. Klein, er binnen enkele jaren voor ge neeskunde en tanheelkunde een zo’n omvangrijk stuwmeer zal ontstaan, dat een gehele nieuwe lichting gegadigden op de wachtlijst zou moeten worden geplaaatst. Met de militaire contractanten worden rechtstreeks geplaatst: zij, die een ge middelde eindexamencijfer van tenmin ste 7,5 hebben en zij, die hun militaire dienstplicht hebben vervuld mits dat niet te lang geleden is. De eigenaar van de boerderij vertelde de politie dat hij de meeste honden op straat had gevonden. Bouw- en Woning toezicht van Goes stelt een onderzoek in naar de toestand van de woning, waai de man, zijn huisgenoten en nog tiental len dieren verblijven. De honden uit de autowrakken zijn voorlopig ondergebracht in asiels in Middelburg en Vlissingen. Aldus directeur L. M. Bruins van de Economische Controle Dienst. De Haagse Post heeft vorige week geschreven dat het voor de ECD met zijn 450 ambtenaren fysiek onmogelijk is om de rond anderhalf miljoen prijzen, die ons land zon tellen, scherp te bewa ken. DEN HAAG (ANP) De Indonesi sche ambassadeur in Nederland, luite- nant-generaal Hadji Alamsjah Ratu Perwiranegara, keert morgne naar Indo nesië terug, na een verblijf van bijna twee jaar in Den Haag. Het Indonesische persbureau Antara maakt melding van geruchten dat hij „een zeer belangrijke post” in Indonesië zal gaan bekleden. Ambassadeur Alamsjah, die onlangs enige tijd in een ziekenhuis is verpleegd en die op 2 januari tegenover Antara verklaarde dat de tijd die hij in Neder land heeft doorgebracht de onaange naamste uit zijn loopbaan was, heeft eerder deze week een afscheidsontvangst gegeven voor enkele honderden leden van de Indonesische kolonie. ons is het net als in het verkeer een kwestie van controletechniek. Controle kun je slechts richten op een beperkt vlak. Het is echt niet zo, dat bij ons des morgens de mensen lukraak de straat opgaan voor surveillance. Er zit een hele planning achter”. De 250 man die de dienst als extra versterking heeft gekregen, zullen me teen effectief kunnen optreden, aldus Bruins. „Onze extra sterkte bestaat uit ambtenaren, met opsporingsbevoegdheid, van bijvoorbeeld de loontechnische dienst van Sociale Zaken”. „Honderd percent controle op de nale ving van de prijsvoorschriften is natuur lijk niet te halen. Wij beogen een be hoorlijke mate van naleving te bewerk stelligen. Vergeet trouwens niet, dat wij meer doen dan alleen prijscontrole: toe zicht op kartels, op de in- en uitvoer, op de naleving van de vestigingswetgeving, de uitverkopenwet. de wet beperking cadeaustelse, enzovoort. Als je het totale pakket werkzaamheden in ogenschouw neemt, moet het duidelijk zijn dat onze prijscontrole dus niet getalsmatig mag worden beoordeeld”. De dienst maakt een stuk of honderd processen-verbaal per maand op. Boven- De Stichting tot Behoud Romeins Schip Zwammerdam heeft thans een bedrag van een kwart miljoen binnen. Dit heeft de leider van de actie tot behoud van het schip, de heer J. Perotti, gisteren meegedeeld. De stichting had aanvankelijk meegedeeld dat een kwart miljoen voldoende zou zijn, maar giste ren zei Perotti dat de actie zal worden voortgezet omdat de kosten van berging en conservering hoger zijn. De Consumentenbond en het Konsu- mentenkontakt hebben er bij de minis ter van Economische Zaken op aange drongen de minimumprijsregeling voor melk per 1 maart te laten vervallen. De organisaties zeggen niet te verwachten dat er bij het vervallen van de mini mumprijs voor volle melk „gestunt” zal worden waardoor de voorziening aan de verbruikers in gevaar zou komen. Dat is met halfvolle en magere melk ook niet gebeurd, zeggen ze. De calorie wordt een Joule. In alle takken van wetenschap behalve de voe- dingswetenschap wordt de hoeveelheid energie al uitgedrukt in Joules. Wordt het begrip calorie gehandhaafd, dan zal dit leiden tot isolatie van de voedings- wetenschap. Dit staat in „Het Beroeps onderwijs”, orgaan van de secties van de Algemene Bond van Onderwijzend Personeel. Om de omschakeling geleide lijk te doen verlopen, zullen beide een heden voorlopig nog naast elkaar wor den gebruikt. Rest ons nog te vermelden dat één calorie gelijk is aan 4,184 Joule. De Russische musicus David Oi- strach heeft wegens ziekte zijn concer ten bij het concertgebouworkest van 1 en 3 maart in Amsterdam en van 2 maart in Den Haag afgezegd. Hij zou het orkast dirigeren en tevens als solist optreden. Als dirigent is nu André Pre vin aangetrokken. Over de vervanging van Oistrach als solist wordt nog onder handeld. VOORUITZICHTEN VOOR MAANDAG: Zacht met af en toe regen. Aantal uren zon: 0 tot 4, minimum tempera tuur: omstreeks 6 graden, maximum tempera tuur: omstreeks 9 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 50 percent, kans op een geheel droog etmaal: 20 percent. Voor de temperaturen geldt voor maandag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. UTRECHT (ANP).— „Ik wil de Loe- nense gemeenschap graag hartelijk dan ken dat ze mij, mijn vrouw en mijn kinderen nog wil accepteren”, zei gister middag een 42-jarige inwoner van Loe- nen in zijn laatste woord voor de recht bank in Utrecht, waar hij de Officier van Justitie een boete van f 2500 tegen zich hoorde eisen. Hij stond terecht voor een overtreding en een reeks misdrijven, het resultaat van de grootste stommiteit in zijn leven: het door een onachtzaamheid tot explo sie komen van een hamstervoorraad benzine in zijn bungalow. De bungalow vloog de lucht in. Uit de puinhopen werden vijf van de zes vrij willige brandweerlieden van Loenen ge wond tevoorschijn gehaald. Ze waren in de vroege nacht van 30 november gea larmeerd voor een klein brandje in de bungalow. Hij had de brandweer niet verteld dat dat brandje woedde vlak bij de plek waar hij honderdvijftien liter benzine had opgeslagen. ZONDAG 19 FEBRUARI 8.05 uur onder 17.44 23.01 uur onder De bewindsman had eerder laten we ten de studentenstop nog drie jaar te willen laten voortbestaan. De Academi sche Raad wilde de machtigingswet slechts twee jaar verlengd zien. In die periode zou een samenhangend beleid moeten worden ontwikkeld voor het we tenschappelijk en het hoger beroepson derwijs. Over de voortzetting van de studentenstop zal een beslissing moeten worden genomen, schrijft dr. Klein de Kamerleden. Dit zal kunnen gebeuren aan de hand van het in te dienen wetsontwerp met memorie van toelich ting, aldus de staatssecretaris. Hij kon digde aan, van plan te zijn voor de komende studiejaren een andere wijze van selectie voor te stellen dan in de afgelopen jaren het geval is geweest. Bruins: „Daar ben ik het niet mee eens. De grote massa verkeersdeelnemers wordt toch ook maar door een relatief kleine groep mensen gecontroleerd. Bij De vakbeweging zal, zo wordt ver- Hoog water Laag water MAANDAG 11 FEBRUARI 6.41 uur en 18.58 2.25 uur en 14.48 compensatie voor de stijgingen, omdat anders de achterstand te groot wordt. Het kabinet heeft tot nu toe geen uitspraak willen doen over de vraag of de in het eerste kwartaal van dit jaar uit te betalen tweemaal 5 nu een loonsverhoging, of een compensatie voor gestegen prijzen, of beide betreft. De vakbeweging ziet die 30 als een voor schot op gestegen prijzen, maar de werkgevers houden vast aan het stand punt dat het een loonsverhoging betreft. Nu de problemen rond de haven-cao levensgroot op het kabinet zijn afgeko- Voor het eerst sedert tien jaar is in Opper-Beieren een wasbeer aangetrof fen. Deskundigen vermoeden dat het dier afkomstig is uit de aangrenzende staat Hessen, waar deze alleseters in de jaren ’40 zijn uitgezet. Man-Vrouw-Maatschappij en de Ne derlandse Vereniging tot Integratie van Homosexualiteit COC gaan nauwer sa menwerken. Grondslag voor deze sa menwerking is het inzicht van MVM en COC dat er een grote samenhang bestaat tussen vrouwen- en homofielen emanci patie. zon op Maan op MAANDAG 11 FEBRUARI Zon op 8.04 uur onder 17.46 Maan op uur onder 9.19 ZONDAG 10 FEBRUARI 5.57 uur en 18.13 1.45 uur en 14.08

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2