Ki/ke L. Welage: loyale medewerker van collega’s sector ijzer Sluit bij het corps Dior! u aan Kastje I :en 1 il talenpracticum □p 9 februari as. van 2-5 uur Daarbij vertellen wij u alles over de snelle talenstudie in een practicum Een nieuw gezicht op uw toilettafel: UITNODIGING BEZICHTIGING DEMONSTRATIE *8 VEERTIG JAAR IN DIENST VAN HOOGOVENS met nico scheepmaker i Hamol. Schoonheid uit Zwitserland. rain CARILLONKLANKEN I 'X ilil ZATERDAG 9 FEBRUARI 1974 (Van een medewerker) Mimosa-Chrysal: ideaal voor Mimosa, Forsythia, Seringen, Katjes en andere heestertakken. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND Mr. A. Bruchschool, Jacobstraat 2 tegenover de parkeergarage, tel. 023-310953 Erkend door het I.S.O. m-m.v. het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Cursussen in samenwerking met de Volksuniversiteit aan iedereen die nu een taal wil leren: en van het voor een gemiddelde van 45,- per veertig kilo. Z IJMUIDEN In de afgelopen week was de visaanvoer in IJmui- den rustiger dan in de week daar voor. De voornaamste oorzaak daarvan lag in het feit dat de zo genoemde noordboten ontbraken. Alleen op maandag, dinsdag en vrijdag kwam er slechts één noord- boot aan de markt. De vis die door schepen werd aangevoerd was we derom van uitstekende kwaliteit. Want de koolvis, die ook nu weer de hoofdmoot vormde van de aan voer, werd wederom opgenomen Ja. Dankzij Mimosa-Chrysal zijn seringen 10 tot 15 dagen houdbaar. Koop ze nu! De Aalsmeerse kwekers geven u bij elke bos een poeder Mimosa-Chrysal kado Koop zelf een paar poeders extra. Uw bloemist heeft ze. BEVERWIJK HET IS WEER VOORBIJ! Nee, niet die mooie zomer van Gerard Cox, maar wel het voor- jaars-couture-spektakel in Rome en Parijs. Vele beroemde namen zijn in de afgelopen weken aan u voorbij getrokken. Eén ervan wil ik er vandaag nog eens voor u uitlichten: Christian Dior. En nou gaan we het niet hebben over de kleertjes, doch over twee van de vele nevenactiviteiten van dit befaamde Parijse huis, waarvan Marc Bohan de stuwen de motor is. ■k. M losplank ADVERTENTIE ADVERTENTIE M. Fraaie monturen van Christian Dior. ADVERTENTIE Zonnebrillen van Dior; links een model met fantasierijke veren. onder redactie van Bé ter Maat best erg mooi en indrukwekkend binnen de Japanse cultuur (was er die zeven tableaus eigenlijk geen DE GROTERE SPANVISSERS waren wederom zeer actief in het vissen naar haring. Hierin was veel variatie. De ijle haring werd gekocht voor rond de 30,- per bak. Het is echter te betreuren dat er heel veel jonge haring weggevan gen wordt die voor menselijke consump tie niet geschikt is. We mogen nu de Sacdinavi^rs wel betichten van het weg vangen van jong broedsel voor de vis- meelindustrie, maar we moeten er wel voor waken dat we niet in dezelfde fout vervallen. Anders zou het wel eens kun nen gebeuren dat we bij een eventueel te houden visserijconferentie met dezelf de maten gemeten worden als de Scan dinavische vissers. En dat zou bijzonder te betreuren zijn. WAT IS NU VERDER de attractie van Bohans monturen waarop de zil veren C.D.-initialen zo sierlijk in de veren staan gegrifd? Behalve een bij zonder fraaie modellering geeft Mare er tevens meer kleur aan, aflopend van boven naar beneden van licht tot donker, dan wel omgekeerd. Voorts hebben de veren zeer fantasierijke vormen en dan ook nog te bedenken dat er even fraaie correctie- als zon- nebrilmonturen voorhanden zijn. Het allernieuwste model, dat binnenkort J. B. Klaver een cassetterecorder en een plant. Enige flessen met geestrijk vocht werden aangeboden door de heer G. Carton van de Werktuigkundige dienst, een van de afdelingen welke met de afdeling van de jubilaris samenwerkt. Herinneringen uit vroeger jaren werden tenslotte opgehaald door ir. A. K. Vroege, onderdirecteur produktie. Met een dank woord van de heer Welage werd het officiële deel van de bijeenkomst afge rond. Het on-officiële gedeelte nam ech ter nog enige tijd in beslag. DE GROVE WIJTING, die onder an dere door de „Holland” in plastic bakken werd aangevoerd en dus „zeeverpakt” werd aangeboden met een gegarandeerd gewicht van dertig kilo, werd lachend weggekocht voor een gemiddelde van 38,- Dergelijke partijen stuwen de be somming flink omhoog. De vangsten van de gul- en kabeljauwjagers voor de kust zijn deze week niet te vergelijken met die van vorige week. Want slechts één schip kon midden in de week markten. Dit maal was het de KW 149. Het waren danook de kleinste spanvissers die nog voor wat extra aanvoer zorgden. Maar veel had dit allemaal niet te betekenen. Japan kwam van de beurt in „Eigen tijds”. Het Kabuki-theater, het Japanse volktoneel, werd vertegenwoordigd door de toneelgroep Waseda Shogekijo uit To kio, met de formidabele Kayoko Shiraishi als stralend middelpunt. Dat ze formi dabel is, haal ik uit de verschillende recensies die ons vooraf door Jan Vene- ma werden voorgewapperd. Wil dat dan zeggen dat het allemaal niets om het lijf had? Ik zou dat niet graag beweren, want ik ben geen Japan ner, het Japans is mij vreemd en de hele Japanse cultuur is mij vreemd. Het kan zijn van enkele bij waarom je had moeten lachen als je Japanners was geweest, ik moet wel aannemen van niet, we kregen niet één keer de opdracht het leuk te vin den), maar ik wantrouw al die Neder landse recensies die het zo overweldi gend mooi vonden. Ik geloof dat pas van harte als mijn Japanse buren mij beves tigen dat het overweldigend mooi wai. ZO ZIJN HET DE kleine dingen die het doen en niet alleen bij de brillen, maar ook bij de fraaie C.D.- panties. Een versterkt, oplopend broekje, waardoor het been prachtig wordt verlengd. Waarom zou u het niet op z’n voordeligst tonen? Zeker is dat onze mannen daar beslist geen bezwaar tegen zullen aantekenen. Voor de feestelijke open schoentjes of de zomerse sandaaltjes zijn er panties zonder versterkte hiel en teen. Ook hier, evenals bij de monturen, de meest verfijnde kleuren. Waarschijn lijk komt u evenals ik tot de gerecht vaardigde conclusie dat het toch wel een plezierige zaak is tot het modieu ze Corps Dior te kunnen behoren. Hamol gezichtscrème zit nu ook in een potje. Dat is handig in het dage lijkse gebruik. Dat staat erg leuk op uw toilettafel. Hamol in een potje kost f6,95. Vraag uw drogist of parfumerie. De vele specifieke eigenschappen van de jubilaris werden uitvoerig aangehaald door de heer Maes, die voorts mevrouw Wee uw gebeente als u het behal ve „ongewoon” niet ook „ongeëvenaard” vindt, proefde je uit zijn woorden. Ka yoko Shiraishi maakte op mij zeker de indruk van een vitale en bekwame ac trice, maar uit een van de voorgelezen recensies begreep ik dat haar gelaatsex pressies zo buitengewoon geschakeerd waren. Daar heb ik om de waarheid te zeggen niet zoveel van gemerkt. Zeven taferelen, en het was allemaal zo’n beet je hetzelfde, en allemaal zo’n beetje van dat hele erge volkstoneel-anno-1900 bij ons, tenminste wat we ons daarbij voor stellen. Kayoko trok wel steeds heftige gezichten, ik zal dat niet bestrijden, maar dat moet niet zo verschrikkelijk moeilijk zijn. Je moet je toch niet voor stellen dat Nederlandse acteurs en actri ces hetzelfde zouden doen, al was het maar in ons grote volksstuk „Op hoop van zegen”. „Je draait de knop om en inderdaad, de hele wereld stapt bij je binnen. Nederland, Duitsland, Engeland, Ameri ka en Japan waren gisteren ruimschoots vertegenwoordigd met al hun eigenaar digheden. Uitermate Nederlands waren bijvoorbeeld „Met de muziek mee” en „Music-all-in”, ondanks de buitenlandse inbreng in dat laatste programma. Maar toch, de „intieme” manier van presente ren van Pim Jacobs en het gezelligheids- karakter dat dit programma kenmerkt (bij de aftiteling zingen alle gasten mee, terwijl Pim piano speelt, behalve de gitarist die nu eenmaal niet kan zingen), geven het toch een Hollands stempel. Dat werd nog nadrukkelijk bevestigd door het optreden van drs. P (Hollandser kon het toch nauwelijks - hij schrijft overigens een erg aardige cursus in ca baretliedjes in het Belgische tv-blad Hu- mo), die niet omver gezongen kon wor den door The Pointer Sisters. ook uw gezicht kan sieren, heeft veren die hoog zijn aangezet, zodat ogen en profiel volledig' zichtbaar worden. Voor ons vrouwtjes uiterma te plezierig, omdat onze zorgvuldig aangebrachte oogmake-up dan nog be ter tot zijn recht komt. Als u te gelegener tijd bij de opticiën eens fijn gaat passen let er dan vooral op dat u naar het licht kijkt. Neem toch de tijd en pak een extra spiegel, zodat u er voor uzelf van overtuigd bent, dat u er aan alle kanten goed uitziet. Bent u voor het apart C.D.- montuur door de knieën gegaan, dan krijgt u er nog een kostelijk zilver kleurig hoesje omheen voorzien van het bekende Christian Dior medaillon Vergeleken „Met de muziek mee” is „Music-all-in” een programma van een schier bovenaardse allure. Pim Jacobs is geen gigant van de geest, maar wat Henk van Montfoort klaarspeelt bij dat spelletje waarbij woorden geraden moe ten worden, tart elke beschrijving. Ge loof maar niet dat hij zal verzuimen te zeggen dat de familie naast het net gevist heeft als zij het woord visnet niet geraden heeft! DE PLATVISSERIJ is alleen aan de maandag- en de vrijdagmarkt van bete kenis geweest. Aan de dinsdagmarkt werd sléchts door drie schepen nog eni ge belangrijke partijen schol aangevoerd, omdat er voor deze schepen weinig of geen lossing te vinden was aan de maandagmarkt. Aan de donderdagmarkt kwamen enkele kotters van „de zuid”. Was dit niet gebeurd, dan was er hele maal niets te koop geweest. Tong laat zich nog steeds heel zuinigjes vangen. Gezien de matige aanvoer blijft de prijs toch buiten verwachting beneden de tien gulden als gemiddelde. Voor de komende weken ziet het er echter weer rooskleu riger uit. Want zijn we goed geïnfor meerd, dan stomen er nu al een zestal „noordboten” op IJmuiden aan. De mo gelijkheid is niet uitgesloten dat er als nog uitgezien gaat worden naar een losbeurt in één der Noord-Duitse havens. Temeer om de loscapaciteit in IJmuiden wat te verlichten. Anders zullen er ze ker overligdagen in zitten. «iante IJMUIDEN. -r- „Een loopbaan om trots op te zijn”, aldus werd de carrière gekenschetst van de heer L. Welage uit Velsen-Noord, die in het dienstgebouw Sector Ijzer van Hoogovens zijn veertig jarig dienstverband bij de KNHS vierde. Deze woorden werden namens de Raad van Bestuur gesproken, door de heer J. Maes, bedrijjschef van de afdeling hoog ovens. VELSEN. Het programma dat za terdag 9 februari van 16 tot 17 uur op het stadhuiscarillon in Velsen door bei aardier Hein de Ligt ten gehore zal worden gebracht, luidt als volgt: 1. So nata, Gust, van Heoy; 2. De groene boer en de blauwe boer (Oudhollandse boe- v rendans), bewerking Chr. Bos; 3. Menu et, J. Ph. Ramedu, bewerking Chris Bos; 4- 3 Kegelduetten, W. A. Mozart, bewer- De Engelse bijdrage werd geleverd door „Arthur”, de Amerikaanse door „FBI”, en de Duitse door „de commissa ris”. Ik prefereer de Duitse serie, vooral als er een goed acteur als Curd Juergens in meespeelt, die zoveel tekst te verstou wen krijgt dat het onbeholpen spel van de bijrollen (bijvoorbeeld van de assi stent van de commissaris) nauwelijks meer opvalt. Het verschil tussen de Amerikaanse en de Duitse politiefilm zit hem vooral hierin, dat het bij de Ameri kanen om toestanden gaat waarin men sen een rol spelen, en bij de Duitsers om mensen die in een toestand verzeild zijn geraakt. Er wordt dan ook veel minder auto-gereden in de Duitse serie, ook wordt er minder in geremd. En natuur lijk veel minder in geschoten- Houdbare seringen? Welage hulde bracht voor haar positieve instelling ten opzichte van de werkkring van haar man. Hij bood de jubilaris vervolgens de traditionele geschenken aan, te weten de gouden zeester met briljant, het gouden polshorloge en de gratificatie. Als directe chef van de heer Welage sprak de heer J. Spanjaard, die het woord tevens voerde uit naam van de ploeg. Deze spreker schilderde de jubila ris als een loyale medewerker. Namens het jubileumfonds overhandigde de heer GEBOREN: Carola C. O. d.v. C. M. de Wit en S. J. Wormsbecher; Jeffrey G. W. z.v. B. J. Koelman en A. M. van der Wiel; Anto- nius C. z.v. A. J. M. Paardékooper en M. Huhl; Tamara R. R. M. d.v. K. Coen- raads en J. H. van den Akker; Karin d.v. E. A. Koopman en C. A. van der Veer. ONDERTROUWD: D. W. Rijkes en J. A. M. Duijn; K Aardenburg en E. F. L. M. van den Brom. GEHUWD: E. Zwart en C. C.A.A1; P. J. M. van Diemen en W. Brouwer; G. A. M. Dek ker en J. M. van Rijn; T. N. Tuijn en C. P. van den Brink; H. C. A. Scholte en M. Numan. OVERLEDEN: M. A. van der Gragt, oud 66 jaren, geh. m. J. P. Stuijt; P. J. Umans, oud 86 jaren; C. H. de Wildt, oud 72 jaren; C. Dirks, oud 82 jaren, geh. gew. m. P. H. Giesbers; J. Schoenmaker, oud 59 jaren; J. Feenstra, oud 71 jaren, geh. gew. m. J. J. Rohdens. RICHTEN WIJ ONZE zoeker aller eerst op de C.D.-brilmonturen. Lang turen is bepaald niet nodig. Ze sprin gen direct in het oog en de draagster baart er zonder twijfel enig opzien mee. Niettemin voel je je er, in de ware zins des woords, lekker achter. Brilfijn heb ik dat urenlang, gezeten tussen een onvoorstelare hoeveelheid monturen en voor een aantal spiegels, voor u bij Optyl Nederland in Zeist bekeken. Hij brengt de door Mare Bohan ontworpen en Wilhelm Anger in Oostenrijk vervaardigde C.D.-mon- turen in de beeldigste modellen en meest fantastische kleuren op de va derlandse markt. Optyl betekent voorts de introductie van een nieuw vederlicht materiaal met ongekende kleurmogelijkheden en ëen verrassen de vormhoudbaarheid. Ter illustre- ring van dat laatste: Hebt u weleens een montuur in een fles weten te krijgen? Wel, met een optylbril is zulks mogelijk. Men heeft het mij laten zien. Eerst verhitten, je kijkt dan vervolgens naar een vormloos gevalletje en na enige tijd, floep, het IBgl king Chris Bos; 5. Improvisatie, H. de Ligt; 6. a. Aloha-oe, Hawaii, b. Wolga- boatmen, Rusland, c. Jingle bells, Enge land, d. Hoe rij die boere, Zuid-Afrika, e. Muss i denn, Duitsland; 7. a. Reich mir die Hand mein Leben, b„ Bei Mannern welche Liebe fühlen, c. Ein Madchen Oder Weibchen, W. A. Mozart; 8. Balletmuziek uit Rosamund, Fr. Schu bert. montuur verkrijgt weer zijn oude status. MIMOSA i. j

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9