Vakbeweging matigt mogelijk eisen als prijzen mee blijven vallen NS vrezen verlies VVD: beëindig Mactigingswet Trip: te eenzijdig energie-onderzoek ion CNVprijscompensatie bleek onvoldoende Mogelijk minder vaak compensatie reizigersaanbod een miljoen gulden aan prijzen Oplossing Puzzel: DE LOONSE EN R DRUNENSE DUINEN ik k dinsdag Smeerolie en vet worden duurder r Inflatie OESO-gebied boven tien percent 11 1 2 FEBRUARI 1974 it WEEKHOOFDPRIJZEN .V. :hrifte- s. Uitverkoop PEUGEOT B Ik t 'Sk v (Van onze redactie economie) ADVERTENTIE I (Van onze correspondent) (Van onze parlementaire redactie) (Van onze correspondent) Uitslag puzzel nummer 20 een Heus, «ar logische werking van deze oliecrisis zei de vakbeweging dat alles veel en veel te duur zou worden. We zijn echter nog de doelstellingen van deze wet nog van toepassing kunnen zijn op de huidige omstandigheden, aldus de heer Ester. Weekprijzen in ons verschijnings- gebied en elders in Midden-Noord- Holland: „Als er van één voornemen van dit kabinet helemaal niets terecht is geko men, dan is het wel de zo geroemde spreiding van de macht. Uit de bus Accepteert u dit? Heeft zich een der gelijk dreigement met voorspelde sanc ties ooit voorgedaan van de zijde van de VVD, toen de KVP met ons regeerde? DEN HAAG. In Nederland wordt nogal eenzijdig erg veel onderzoek ver richt op het gebied van kernenergie. Er is heel weinig aandacht voor andere mogelijke energiebronnen. ken van de assemblée van de Westeuro- pese Unie. De minister maande tot grote voor zichtigheid bij het maken van plannen voor kerncentrales. „Er is niet makkelijk een plaats in Nederland te bedenken voor een kerncentrale, die niet op enkele kilometers van bestaande woonkernen ligt.” De heer Trip noemt het „terecht” dat de gemeenschap op dit terrein over duidelijk zijn stem laat horen. „Ik be schouw het als een gemis, dat van de zijde van de maatschappijwetenschappen nog maar zeer weinig aandacht aan de energieproblematiek is besteed”, aldus de minister. Een auto Peugeot 104: H. Aarts, Voorstraat 12, Ammerzoden. Philips-kleurentelevisie: J. Klein, Tabakswal 18, Deventer. Oosthoek-encyclopedie: Mevrouw C. Meijboom-v. d. Bree, Thor- beckelaan 5, Velsen. Voor 850 Bauknecht: C. A. Klaassen, Zuideindsestraat 51, Made. Hometrainer Carnielli-roeiapparaat: P. Alberts, Brugsestraat 60, Scheveningen. Singer-naaimachine: G. Ilbrink, Oude Beekbergerweg 14, Apel doorn. Zoals meestal heeft het uitverkoopef- fect in de eerste weken van het jaar een gunstige invloed uitgeoefend op het tota le cijfer. Daardoor daalden de prijzen van kleiding en schoeisel. Bij de levens middelen gingen aardappelen, fruit en eieren omlaag. De daling had een gun stig resultaat van 0,6 percent tot gevolg. De helft van het goederen- en diensten pakket voor het prijsindexcijfer steeg echter in prijs en dat maakte 1,2 percent uit. DEN HAAG Als de prijsstijgingen in februari en maart ook zullen meevallen, is de vakbeweging bereid de eis te laten vallen om de prijs compensatie voor sterk gestegen prijzen vier maal per jaar uit te betalen. Evenals de werkgevers is de vakbeweging blij met het feit dat de prijzen van 15 december tot en met 15 januari met niet meer dan 0,6 percent zijn gestegen. De belangrijkste stijgingen werden ge noteerd voor brood, koek en gebak, groente, alcoholische dranken, margari ne, materialen en arbeid voor het onder houd van woningen, vloerbedekking, vloeibare brandstoffen, gas, elektriciteit, water, medische verzorging, dagbladen, benzine, autoreparaties en schadeverze kering. Stabiel bleven diensten als PTT- en vervoerstarieven. huren en een arti kel als sigaretten. prijzen voordat het avond is.” De minis ter-president op het ogenblik ook waarnemend minister van Economische Zaken verwacht wel dat februari er minder fraai uit zal zien. De doorwer king van de hogere olieprijzen gaat ge leidelijk en door het scherpere prijsbe leid ontstaat een opschuiving van prijs stijgingen. Over de verwachtingen voor het gehele jaar durfde Den Uyl niets te zeggen. De heer Ester was van oordeel dat niet alleen het inkomen van de havenar beiders, maar van de werknemers in alle bedrijfstakken dient te worden verbe terd. Hij geloofde niet dat door het aandringen op een gesprek met het ka binet de Machtigingswet wordt onder graven. Wel is de vraag aan de orde of In één van de OESO-landen, Grieken land, lag het inflatietempo boven 30 pet. (30,6). In twee andere landen lag de prijsstijging tussen de 20 en de 30 pet. (Usland met 28,4 pet. en Portugal met 20,1 pet.) en in Japan was het 19,1 pet., in Turkije 19,9 pet. en in Finland 15,5 pet. Acht u dit niet grof? Hoe lang steunt u Den Uyl nog in het onnodig handhaven van de Machtigingswet?” Mevr. Van So- meren-Downer zei met spanning de ant woorden van de heer Andriessen af te wachten. Nederland is met zijn inflatiepercenta ge van 8,2 in 1973 naar de achterste gelederen afgezakt. Een lager inflatie tempo dan Nederland hadden alleen Duitsland, België, Luxemburg, Oosten rijk, Noorwegen en Zweden, maar het verschil van de geldontwaarding in deze landen met die in Nederland was zeer klein. Pak posters Afrikaans verkeersbureau: mevr. L. C. Schroeder, Dr. J. P. Thijsse- laan 6, Utrecht, mevr. B. v. Dijk, Beetho- venstr. 70, Halsteren (N.-Br.), A. Hendriks Refelingse Erven 110, Nuenen, A. Boesveld, Klein Schoot 36, Budel (N.-Br.), Th. v. Wees, Ameronger Wetering 34, post Lang broek. Jago shawl: W. Sanders, Spik 169. Roermond, A Veldhuizen, Dillenburg 27. Hoevelaken (Gld), H. Mayr, Gambiadreef 127 Utrecht, P. Dirks, Koningsweg 26, Westerland post Hippolytushoef, Wierin- gen. Pak Knorr produkten: G. J. v.d. Hooff, Korenbloem 59, Culemborg. APAG tandenborstel: M. v. Herp, le v.d. Boschstr. 290, Den Haag, F. v.d. Heuvel, Driessensstr, 58, Neeritter. Revlon set: J. L. Schaap. Binnentuinen 69, Den Haag. werknemers om daarin Ilford elektronenflitser: mevr. Kersten-v. Haaien, Geerstr. 7, Winssen (Gld), Mia Aben, Hollander 2a, Heythuijsen (L.). Lun- dia kast: J. Th. A. Kooijmans, Govert Bidloostr. 84a, Den Haag. Kinsbergen he renpolshorloge: J. J. Tuinder, Troelstralaan 186, Assen, J. Inden briljantring: Philo- meen Strik, Zittertstr. 8, Grave. V. D cadeaubon ƒ100: J. Noordzij, Anijsstr. 29, Apeldoorn, D. Mulders Kerkstr. 6, Mook (L.), J. Schoenmakers, ïrenestr. 13, Ooster- hout (N.-Br.). Kodak camera: C. G. Ver- dugt, Willem Barentzlaan 9, Gouda. DEN HAAG. De tweemaal 15 die aan de werknemers zijn verstrekt, zijn onvoldoende gebleken als compensatie voor de gestegen prijzen. Op korte ter mijn zal met het kabinet over de positie van alle werknemers moeten worden gesproken om daarin verbetering te brengen. UTRECHT (ANP). Als het voorstel van minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) om de NS-tarieven per 1 mei met 12 percent te verhogen, door het kabinet wordt aangenomen, zal dat betekenen dat de prijs van de trein kaartjes sneller stijgt dan de kosten van levensonderhoud. Voor 300 AaBe artikelen: L. Arts, W. Alexanderstr. 21, Nuenen. Irisette donsde ken: A. Witjes, Joh. de Wittstr. 15, Eist (Gld). V. Schuppen tapijt: mej. J. Onis, Waalstr. 129, Enschede. Erik elektr. deken: mevr. M. v. Zonneveld-Pleljsier, Grams- bergenlaan 31, Den Haag. 12 fles Hoog houdt jenever: Tj. Niehof, Oosterlaan 12, Welwerd (gem. Delfzijl). K. de Zandbergerweg 72, Bocholtz (L). Boek „Prins Claus” De Boekerij: G. J. Muls, Pr. Steljnstr. 26. Deventer, D. Vonk. Violenstr. 54 Den Helder, W. Slutter, Margrletstr. 14a, Etten (Gld), D. Cremer, Dr. Hermansstr. 25, Den Bosch, G. C. Vissers, Bernard ter Haarlaan 8, Rozendaal (Gld.). Boek „Het Leven" van Luiting: C. M. Buynsters-Vos, Brigidastr. 35, Bavel. Slof Roxy sigaretten: W. Matthijsse, Heu- tenburgseweg 5, Zoutelande, A. J. Koeken, Boschman, Molenstr. 46 Oss. 12 fles Spa water: mevr. Lamers, Terborgseweg 52, Silvolde (Gld). Set a 5 paar Jovanda kousen: H. de Haas, v. Almondestr. 5, Goudswaard, G. W. Menkhorst, Molenweg 2, Halle, mevr. Ketterink, Varsseveldseweg 21, Ligtenvoorde. H. V. Blok. Bernhard- laan 17-1, Arnhem. J. P, Schaap, Klein Donzestr. 29 Eindhoven, mevr Godlewska, Laan van Mertersem 110, Breda, B. v.d. Berg, Diamantstr. 5. Hilversum. E. J. G. Roks, Vinkenbergstr. 22, Schin op Geul, mevr. T. M. v. Gemen-Strik, De Hout- manstr. 34, Arnhem, P. J. Perret, Landme- tersweg 85, ben Helder. J. Hakkert, Goor- Volgens minister Trip (wetenschapsbe leid) is de Nederlandse regering na een recente inventarisatie tot deze conclusies gekomen. De minister sprak gisteren in Den Haag op een bijeenkomst van de commissie voor wetenschappelijke, tech nologische en lucht- en ruimtevaartza- Desgevraagd zei de minister-president de verlangens van de vakbeweging bij hoge prijsstijgingen viermaal per jaar prijscompensatie te geven wel begrijpe lijk te vinden. Maar we moeten voor zichtig zijn met conclusies, aldus Den Uyl. Hij wil in ieder geval dit idee serieus bekijken, als het nader aan de orde zou worden gesteld. Het prijsindexcijfer steeg tussen half december en half januari van 134,1 tot 134,8 punten, ofwel 0,6 percent. Er moet echter rekening worden gehouden met enige correctie, omdat medio januari nog niet alle gestegen kosten in de medische sector waren verwerkt. Dat kan 0,2 per cent meer betekenen, zodat een toen- ming van 0,8 percent wordt bereikt: hetzelfde percentage als in de overeen komstige periode tussen december 1972 en januari 1973. Het vorig jaar begon ook kalm, maar de totale stijging liep toen op tot 8,2 percent. Daarmee zit Nederland overigens in vergelijking met andere Europese landen nog laag. Over de invloed van de stijgende ben zineprijzen en de snelheidsbeperking op de belangstelling voor de trein valt nog weinig te zeggen. Tot nu toe is gebleken, dat in Nederland de benzineprijs nauwe lijks van invloed is geweest op het gebruik van de auto. Maar in het verle den ging het om betrekkelijk geringe stijgingen van de benzineprijs. Als de benzine 1,25 per liter gaat kosten (een prijs die nogal eens wordt genoemd), verwacht mr. De Bruin toch wel een gunstige invloed op het aantal treinreizigers, met name op de langere afstanden. De snelheidsbeperking op de weg kan nog een extra reden zijn om de trein te kiezen, zo zei hij. Deze PEUGEOT 104 waarde 8.595 met zuinige, krachtige 50 pk motor, 135 km/u; voorwielaandrij- ving; versnellingspookje; draaistraal slechts 492 cm; schijfremmen voor, trommelremmen achter; vier portieren; rondom veiligheidssloten; automatische remkrachtverdeler en rembijsteiling is iedere week één van de weekhoofdprijzen, die u kunt winnen wanneer u voor f 1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie (t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie) in deze krant. i niet aan het uitsteken van de vlag toe, want het jaar is nog lang niet om.” De vakbeweging zegt dat er in de samenle- I ving toch wel groepen zijn waar een i cumulatie van prijsstijgingen zich heeft voorgedaan. „Wie olie stookt, is bepaald slecht afgeweest.” De werkgevers zetten nu een vraagte ken achter de verscherping van het prijsbeleid van de regering. „We moeten eerst eens afwachten wat er de komende maanden uit de bus komt. In ieder geval zit er nog wel een aantal prijsverhogin gen in de pijplijn.” Een woordvoerder van het VNO zei, dat PvdA-fractieleider Van Thijn en de vakbeweging niet in paniek moeten raken als er nog geen concrete gegevens bekend zijn. „Op pa niekerige reacties kan een regering geen werkelijk beleid funderen. Daarvoor moet men concrete gegevens hebben”, aldus het VNO. „Dit is een geweldige meevaller”, al dus minister-president Den Uyl gistera vond voor de televisie. Maar hij voegde eraan toe: „We moeten de dag niet DEN HAAG (ANP). De minister van Economische Zaken heeft, op grond van gebleken kostenverhogingen, toe stemming gegeven de verbruikersprijzen van bepaalde smeeroliën en -vetten te verhogen. Die van auto- en industrie- oliën mogen met 8,24 per 100 liter (excl. BTW) worden verhoogd en die van auto- en industrievetten met 17,95 per 100 kg (excl. BTW). De wens om de prijzen van smeeroliën en -vetten te verhogen, was op 7 decem ber 1973 ter kennis van het ministerie van Economische Zaken gebracht. ïlï DEN HAAG (ANP). In het OESO- gebied in zijn geheel is het tempo van de geldontwaarding in het jaar 1973 gestegen tot 10,3 pet. In de Europese OESO-landen was het gemiddelde infla tietempo eveneens 10,3 pet., in de EEG 9,5 pet., aldus de maandelijkse opgave van de ontwikkeling van de inflatie door het OESO-secretariaat in Parijs. kwam de Machtigingswet, die de rege ring meer macht geeft dan enige demo cratische regering ooit heeft bezeten”, aldus mevr. Van Someren. Trekt Den Uyl de Machtigingswet niet in, dan maakt hij zich volgens de WD- voorzitster schuldig aan ernstig machts misbruik. „Spreiding van de macht bete kent bij Den Uyl het aan zich trekken van die macht. Dat dit ook inderdaad de bedoeling is, blijkt uit het niet-uitvoeren van door de Tweede Kamer aangenomen moties, ingediend nota bene door de confessionele regeringspartners”, zei mevr. Van Someren. „Onder welke druk staan eigenlijk deze niet-rode regeringspartijen”, vroeg zij zich af. De PvdA-voorzitter André van der Louw heeft, aldus mevr. Van Someren, op zijn congres de confessione le regeringspartijen met een harde strijd gedreigd, als zij de rode drie niet trouw zouden blijven. Dit vond zij „een onge hoorde druk op mede-regeerders.” Zich richtend tot de fractievoorzitter van de KVP in de Tweede Kamer, mr. Andriessen, zei de WD-voorzitster: „Als gij de VVD te hard vindt, hoe staat u dan tegenover de dreigementen van Van der Louw? Giemme autowashandschoenM. v. Velt- huisen, Edeseweg 42, Lunteren, O. Post- ma, Vlierweg 4, Nunspeet, A. Speksnijder, Schoutweg 14. Oostvoorne. 6 fles Coca Cola: Th. W. v. Schalk, Pr. Marijkelaan 12. Maurik (Gld). Victoria kersenbonbons: C. Lodewikus, Hoefplein 2, Terheijden (N.Br), J. Keizer-Broer, Riouwstr. 25, Mep- Doos a 12 bus Sprème: E. Wibbens, Llndenstr. 7, Ten Boer (Gr.), mevr. G. A. M. Boogmans-Mels, P. C. Hooftlaan 10, Roosendaal, mevr. M. Dacier, Wilhelmi- nastr. 94, Meerssen (L,), mevr. J. C. van Bruggen-Rozeveld, Syndicuslaan 7 Delfzijl. H. v.d. Velde, Sourijstr. 26c, Rotterdam, A. de Hoog-v. Vulper, Kerkweg 8, Driebrug- gen (Z.H.), W. I. J. Bliekendaal, Kasai- dreef 27, Utrecht, A. M. J. Bekhoven- Mertens, Ph. de Montestr. 48, Den Bosch. Lois jeans: P. Witlox, Dr. Landmanstr. 4, Helvoirt, C. v. Emstede-Wiel, Adelheidstr. 92 Den Haag. Reader’s Digest Atlas: J. W. G. G. Kempers, Batavenstr. 22, Aalten. Meulenhoff plantenboek: D. de Groot, Ganzedlepstr. 41, Enschede. De Gruyter levensmidd.mevr. M. Hecker-Creemers. Tongerseweg 109, Maastricht. Luitingh puz zelboek: mevr. W. v.d. Tholen-Benschop. Luijtensstr. 28, Berkel-Rodenrijs. Pak Stil- bépan produkten: F. J. de Vries, Gijsbr. v. Amstelstr. 486, Hilversum. Dat was tegen ieders verwachting in. Over het algemeen werd rekening ge houden met een prijsstijging van bijna 3 pet. De werkgevers gaven als commen taar hierop, dat de regering voor wat betreft het scherpe prijsbeleid niet aan paniekvoetbal moet doen. „We hebben nu gelijk gehad toen we zeiden dat de ondernemingen zich over het algemeen goed aan de prijsgedragsregels houden”, aldus een woordvoerder van het Ver bond van Nederlandse Ondernemingen. Door de psychose van de oliecrisis was iedereen in Nederland het erover eens dat de prijzen begin van dit jaar zeer sterk zouden stijgen, aldus een woord voerder van het NVV. „Daarvan kan niemand de schuld worden gegeven, want we hebben er allemaal aan meege daan.” Toen op het ministerie van Eco nomische Zaken vorige week bekend werd, dat de prijsstijging slechts 0.6 pet. zou bedragen, wilde niemand dat gelo ven. Het Centraal Bureau voor de Sta tistiek kreeg toen de opdracht alles op nieuw te berekenen. Naar buiten werd gezegd dat de computer stuk was en dat het eindcijfer op zich liet wachten. De computer kwam echter met geen ander stijgingspercentage dan 0.6. „We hebben met zijn allen de gevol gen van de oliecrisis wel verkeerd ge taxeerd. Dat is nu wel duidelijk geble- ken”, aldus het NVV. „Door de psycho- «bi seweg 18, Markelo. F. R. de Rijke, Mgr. Van Steelaan 179, Voorburg, mevr. V. Antwerpen, v Haestrechtstr. 59, Goirle, fam. Wever. Sportparklaan 315, Weesp, A. Wijnberg, Karei Doormanlaan 4, Wouden berg, P. J. Schipper, Bramestr. 27, Goes, M. Jense-v.d. Hoek, v. Kindschotstr. 234 Delft, mevr. v.d. Wetering, Kallenbroeker- weg 86, Barneveld, R. Dohmen, Burg. Junckersstr. 2a, Venlo, A. J. Pasman, E 31, Ruurlo (Gld). Setje Orlane oogmake-up: G. M. A. Duivesteijn, Middenstede 250, Den Haag, J. ten Broek-Corties, Berkenlaan 5a, Zeist, mevr. B. Lammerts Ger. Doustr. 116, Groningen, mevr. J. Kramers, Frankenstr. 44, Den Haag, E. A. v.d. Horst, Berliozstr. 4, Arnhem, mevr. J. Paar, Draaiboomstr. 34, Veldhoven, J. C. Reizenga-Bulthuis, Betelgeuzestr. 24b, Delfzijl, B. Reuvens, Westeinde 206, Nieuw Leusen, A. Harmsen- Kampman Ommerweg 29, Hellendoorn, C. E. Krijgsman, Lessinglaan 106, Utrecht, mevr. v. Bol-Teeuwen, Pr. Hendrikstr. 8, Venray, mevr. A. U. van Soestten Boske. P. C. Hooftlaan 6, Zeist, mevr. Nugter, Abbestederweg 20, Callantsoog NH), H. de Gier, Eemshof 2, Veghel (N.Br.), mevr. Bouwman-ten Wolde, Wijberbuurseweg 9 Kuinre (O), mevr. Visser, Pres. Kennedy- laan 15, Middelburg, mevr. C. Ober, Ving- boonshof 13, Leiden, C. Conings, Merovin- genstr. 36, Maastricht, Th. v. Ark, Touw- baan 20. Harderwijk. P. Bruenott, Essen- burgsingel 2b, Rotterdam v.d. Putten. Berkendijkje 8a, Beek en Donk, A. de Rooij-Kropman, Rijsoordsestr. 17a, Rij- soord, Rob Timmermans, Hertogin Sophia- straat 7, Oss, A. Burgwal-Hooijer, Julia- nastr. 34, Lunteren, F. M. T. Entzinger-v.d. Groot, Thorbeckestr. 74, Leiden, K. H. Krijgsman-v. Dam, Voorwillenseweg 20 Gouda, H. A. Vermaas, Oranjewoudflat 735, Heerenveen, W. M. Niewold-Cleverin- ga. Vivaldilaan 30. Assen. UTRECHT NIJMEGEN. „De Machtigingswet moet nu ten spoedigste ingetrokken worden”. Dit zei de VVD-voorzitster me vrouw Van Someren-Downer gisteren op een bijeenkomst van haar partij in Nij megen. De president-directeur van de Neder landse Spoorwegen, mr. M. G. G. de Bruin, heeft desgevraagd verklaard dat de reizigerstarieven van NS over de periode 1957-1970 globaal de kosten van het levensonderhoud hebben gevolgd, maar dat ze daarna sterker zijn geste gen. Als men het peil van de NS-tarieven en dat de kosten van levensonderhoud voor 1970 op 100 stelt, waren de trein kaartjes in 1973 al 41 percent duurder, terwijl de consumentenindex „maar” 25.2 percent omhoog was gegaan. Een stijging van de NS-tarieven met 12 percent per 1 mei zou de index op 159.2 brengen, terwijl bij een aangeno men stijging van het algemene prijspeil met 10 percent de index voor de kosten van levensonderhoud op 138 zou komen, waardoor het verschil dus 21 punten zou worden. Het gevolg daarvan is volgens mr. De Bruin vrijwel zeker een verlies aan „reizigersaanbod”, zowel van de oude klanten als van degenen die dóór de energiecrisis met de spoorwegen kennis hebben gemaakt. Hij vestigde er de aan dacht op, dat de tarieven van de spoor wegen in september 1973 ook al met 7 percent zijn verhoogd. Als daar nog eens 12 percent overheen komt op 1 mei, zullen de spoorkaartjes deze zomer bijna 20 percent (19,84 pet) duurder zijn dan in de zomer van 1973. V. D-cadeaubon f 100: W. Kooi- jman. Esdoornlaan 54, Wormerveer (Zaanstad). Doos a 12 bus Sprème: M. E. Ra- sch-Aleman, J. van Bergenstraat 35, Heemskerk. Boek „Prins Claus” De Boekerij: H. C. Fraeijenhoven, Herman Heijer- manspfein 26, Haarlem. Set a 5 paar Jovanda kousen: H. Buys, Keggestraat 36, IJmuiden; L>. Wegman, Thomsonlaan 55, Haarlem. Setje Orlane oogmake-up: mevr. J. Kunneman, Delftiaan 733, Haarlem: Mevr. TK J. Emmerig, v. Allenstraat 39, Krommenie (Zaanstad). Giemme autowashandschoen: R. van Zinderen-Bakker, Breestraat 81, Koog aan de Zaan (Zaanstad); R. de Bruin, Ripperdastraat 13, Haarlem. Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: C. Thoene, Biallosterskilaan 31, Sant poort. ABN-spaarboekje met 100 gulden: Jac. Kaak. Princessestraat 91, Lisse; C. Tates, Bullerlaan 42, Beverwijk. Andere weekprijzen elders in het land: Vier Continental autobanden: Mevr. H. Keijzer Mr. Thorbeckestraat 15, Baren- drecht. Ilford diaprojector: mevr. M. L. Olthuis-Dorfel. Dirk Papestr. 39, Boekelo (O) en mevr. Beckers-Rutten, Schettereind 12, Roosteren (L). Half jaar Skol bier: H. G. Massink, v. Panhuijsstr. 2, Den Haag. Deze mening gaf de heer L. Ester, tweede voorzitter van het CNV, maan dagmiddag voor de NCRV-radio, naar aanleiding vande beslissing van minister Boersma toe te staan dat de in de haven-cao voorziene mogelijkheid tot het geven van 2 percent prijsstijgings- compensatie wordt benut. pel, G. v.d. Boogaard, Haagweg 93, Mon ster, mevr. J. C. de Man-v.d. Klugt, Voorhamstr. 13, Zoetermeer, G. J. A. v. Manen, Dorpsweg 166b. Rotterdam, mevr. Palstra, Schoolzijde 4 Den Haag. Boek Plasticvreter van Bruna: mevr. J. Woehler, Lijsterbesstr. 49, Den Haag, J. L. v. Kempen, Zevenbergen 10, Hilversum, Erna Peters, Kruisbergseweg 22, Wijchen, J. Wijburg-Ansen Amethisthorst 119, Den Haag Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: J. C. Ni- hof. Velpsestr. 76b, Den Haag, mevr, de Jong-v. Kuijk, St. Joephstraat 15, Bekel- Enschot, J. Dietvorst, Ratelaarstr. 20, Ber gen op Zoom, fam. A. Leuering, Drechtstr. 103, Leiden, G. J. H. Rietman, Zweering- beekweg 50, Enschede, M. v.d. Velde- Kingma, Roerstr. 8. Delfzijl. NS-dagtrip: Zr. H. Theunissen, Bej.centr. Dr. Ackenshuis, Gulpen (L). ABN spaar bankboekje met 500 gulden: D. E. Maar, Mearsloatswal 161 Dokkum, C. Gaillard, Acacialaan 13. Soest, L. R. J. Vente, Pleinweg 197b, Rotterdam, Lantsheer, Du- noweg 14, Oostkapelle. L. de Wild, Dorpsstr. 8. Kats (Zld). ABN spaarboekje met 100 gulden: J. P. de Beus, Nijpelsplantsoen 189, Jutphaas, mevr. S. M. Bouman, Borneostr. 8, Den Bosch, Jac. Fonck Hofstr. 6, Venray, J. Kamps, Loo 1, Etten (Gld), A. Willemen- Freling, Paus Adriaanstr. 9. Tilburg, mevr. W. Beumer, Perenstr. 191, Den Haag, M. v. Oosterhout, Kloosterstr. 18, Made (N.Br.), M. Heij-Mollema, Loospad 15, Arnhem, mevr. P. C. Blonk-De Jong. Ambachtshof 57, Bodegraven, F. Oosterhuis. Jan Ver- meerstr. 84, Enschede, A. Drosbach, Beet hovenlaan 73, Doorwerth, C. Ackema, Nieuwstr. 52, Apeldoorn, E. de Boer. Da Costastr. 4, Zwolle, mevr. T. de Barse, Dion. de Karthuizerstr. 37, Eindhoven mevr. Eelants-Litzroth, Schellingstr. 23, Oosterhout. E. J. v. Beek, Vijgendam 52. Veenendaal, F. Verhoeven, Emmalaan 25. Deurne, B. H. Flamma. Dr. A. Astraat 35. Steenderen, mevr. J. Verberg-Bertens, Huijgenslaan 75. Etten-Leur, fam. Bouw meester Hofstr. 16. Hengelo (Gld.), C. A. v.d. Waals, Malvert 73-68, Nijmegen, mej. F. Verwiel, Spoorlaan 84, Oisterwijk. J. J. Nooljen, Pandelaar 24, Gemert.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 11