Ties Kruize weer produktief Hockeyteam naar Ajacieden achter Oranje winst op Polen Schotland en Hulshoff Polen spelen met tegen tegen België Profs dreigen Feyenoord met boycot Parijs-Nice SPORTS Bestuurscrisis in wielerbond Crosser Wolsink begon onwennig Rijkspostspaarbank rente op rente rente op rente „Betere voorlichtig gekregen” Joego-Slavië optimistisch over beslissingswedstrijd Beleggingsbewijzen van de RPS! «I Mg Coupon i— Ig ■WS uw nationale spaarinstelling D 1 N S D A Vr 1 $74 1 2 14 PROBLEMEN VOOR SPAANSE BONDSCOACH KUBALA Vertrouwen Blessures In België Stuur mij informatie over Beleggingsbewijzen/Beleggingsrekeningen van de RPS Adres: Plaats: HDC (In een envelop zonder postzegel sturen naar de Rijkspostspaarbank, Amsterdam) Verdere informatie Laat u informeren bij liet post kantoor. Of bel het gratis nummer 0017. Of gebruik de coupon. Er zijn beleggingsbewijzen van f 1.000,- en f 5.000,-. Bij een looptijd van 4 jaar krijgt u 8V2%, bij een looptijd van 5 jaar 9%. Het voordeel van de RPS beleg gingsbewijzen is dat de rente wordt berekend op basis van samengestelde interest: hoge rente op hoge rente. Kijk ééns wat dat betekenttvoor f 1.000,- ontvangt 3 maanden, 6% bij 1 jaar, Naam: 7% bij 2 jaar en 8% bij 3 jaar. Minimum le inleg f 1000,- Speciale jeugd beleggingsrekenin gen met een minimum eerste inleg van f Ï00,- u na 5 jaar f 1.538,56, een toeneming van bijna 54%. Dat is per jaar ruim 10,7%. W® 1 - T kb K L A R1 Karei voor Ties Kruize: weer twee er (Van onze sportredactie) o o Naar aanleiding van de nadere in lichtingen „hebben de Ajacieden beslo ten zich met de betrekking tot de Er zal een strenge controle zijn bij de loketten, maar het lijkt een vrij onmo- sportieve en financiële kant van het wereldkampioenschap 1974 te confor meren aan de standpunten, die de gehele groep van Nederlands-elftal- spelers enige tijd geleden in Utrecht heeft ingenomen”, heet het officieel in een communiqué. gelijke zaak ieder kaartje nauwgezet op echtheid te controleren. oefenwedstrijden tegen Hajduk, dat zon der zijn internationals uitkwam, uitste kend gespeeld. De vaste doelman is Ma rie, die net zo goed is als zijn bekende voorgangers Soskic en Pantelic. pioenschap vloeiende gelden, de be roemde 40 (clubs) 40 (spelers) 20 (KNVB) verhouding. Pakistan, dat met 2-0 van Maleisië won, en Nieuw-Zeeland, dat Canada met 3-0 terugwees, hebben in het zevenlan- den-toemooi de leiding behouden. Beide ploegen hebben zes punten uit drie wed strijden. Australië en Nederland delen, met twee uit twee, de derde plaats. Ook hoge rente bij korter sparen. RPS beleggingsrekeningen met opzegtermijn. Ook hierbij is de rente zeer aantrekkelijk: 51/4% bij een opzegtermijn van 9/0 rente op rente rente op rente In het Joegoslavische kamp kijkt men met veel vertrouwen naar het duel. Algemeen secretaris Stoikovic lijkt het meeste vertrouwen uit te stralen. „Als wij van Spanje winnen, verslaan wij ook Brazilië in de openingswedstrijd van het eindtoernooi”. IOC-voorzitter Lord Killanin heeft in Lausanne verklaard dat het regle- mentsartikel inzake het amateurisme binnen twee maanden een nieuwe, defi nitieve inhoud zal krijgen. ADVERTENTIE o/ 00/ 7o z/o Hulshoff moest onmiddellijk worden opgenomen. Ajax-clubarts Relink: „Er is een bloeduitstorting in de knie bij geko men. De knie wordt momenteel nog verder onderzocht en behandeld in het ziekenhuis. Het is hierdoor wel uitgeslo ten dat Hulshoff zondag kan spelen”. Pikant detail in deze verkapte be schuldiging van fraude is dat de heer Moyson behalve BWB-voorzitter ook penningmeester is van de internationale wielerorganisatie, UCI. CHRISTCHURCH Cees Tania, de coach van het Nederlandse hockeyteam, was er al kort na de nederlaag van de nationale ploeg tegen Nieuw-Zeeland in Christchurch weliswaar van overtuigd dat het verlies (43, na een 30 voorsprong) goed ver werkt was, „maar”, zei hij. „pas in de wedstrijd tegen Polen zal blijken in hoeverre ze zich ervan hersteld hebben. Polen is voor ons altijd al een lastige tegenstander geweest”. De begroting kwam er niet door en Maus dreigde dat hij de procureur des konings zou inschakelen voor een ge rechtelijk onderzoek wanneer de BWB- bonzen niet opstappen. De vergadering raakte erdoor in opperste opwinding er bovendien, door het taalprobleem, ook nog in verwarring. In België verwacht men dat de heren Moyson en Ceulaers het niet tot een juridisch onderzoek durven laten komen. (Van onze sportredactie) BRUSSEL. Rond de bestuurstop van de Belgische wielerbond is een cri sissituatie ontstaan, die vermoedelijk zal leiden tot wat al zo lang verwacht wordt: de algehele ontploffing van dit sinds jaren fel gekritiseerde college. Bij de algemene vergadering van 1973 zag het er al naar uit dat de opgekropte ergernis over met name voorzitter Emile Moyson en sportcommissievoorzitter Frans Ceulaers eindelijk zou losbarsten, maar de heren die een onverant woord gebruik van bondsgelden verwe ten wordt redden zich toen uit de problemen. Op de nu gehouden BWB- vergadering moesten zij het echter af leggen tegen de oppositie onder aanvoe ring van stemgerechtigde Maus van de Veloclub Karel van Wijnendaele, die een motie van wantrouwen indiende waarop gebeurde wat de wielervertegenwoordi- gers nooit durfden: ze vielen hun leiders af. Deze tegenvaller stelt Ajax, uitgere kend voor het sleutelduel van deze com petitie, opnieuw voor problemen. De veelgeplaagde trainer George Knobel heeft na de verkoop van Schilcher aan FC Paris eigenlijk alleen maar Neeskens tot zijn beschikking om als voorstopper in te zetten. de tijd om je informatie te verwer ken. Bijvoorbeeld dat het geld van de oefenwedstrijden in de sponsorpot zou gaan. De Ajacieden ontkennen nu wel dat zij een ultimatum hebben gesteld, maar zo kwam het wel over. Het was allemaal wat overhaast”. Chef-trainer Milovan Ciric verklaarde vorige week tijdens het trainingskamp van de nationale ploeg in Split, dat zijn jongens tot en met de laatste seconde de Spanjaarden zullen blijven opjagen. Veel zal woensdag afhangen van sterspeler Dragan Dzajic. Dzajic zal voor de ope- ningen moeten zorgen en Karasi en Santrac voor de doelpunten. Santrac, de spits van OFK Beograd, is echter lang niet zeker van zijn plaats. Ciric heeft in de laatste wedstrijden de voorkeur gege ven aan Sur jak en Acimovic van Rode Ster. Het middenveld van de Joegosla- ven wordt beheerst door aanvoerder Pav- lovic. De eveneens voor Rode Ster uit komende captain moet voor de verbin dingen tussen de verdediging en de aan val zorgen. Een andere ster op het middenveld is Jerkovic. In de laatste linie is Holcher, van Hajduk Split, de grote man. Hij is pas hersteld van een knieblessure, maar heeft in de twee De Oosteuroneanen. allen steviee ke rels die hun fysieke kracht als gevaar lijk wapen plegen te gebruiken, maakten het de Nederlanders inderdaad ander maal moeilijk, maar gingen toch door de knieën. Nederland won met 3-2, na bij de rust tegen een 0-1 achterstand te hebben aangekeken. Een overdonderend offensief kort na rust, hetzelfde strijd middel dat Nieuw-Zeeland tegen Neder land zoveel succes had gebracht bracht in feite de beslissing. Doelpunten van Ties Kruize en Wouter Leefers binnen twee minuten gaven de score een totaal ander aanzien. De achterstand was voor rust een feit geworden, nadat Steens een van de vele Nederlandse kansen had gemist en de Polen in staat stelde in balbezit te komen. Toen Weusthof bovendien eer. duel aan de zijlijn verloor, kregen Man ka en Grotowski de gelegenheid in de richting van het Nederlandse doel te stevenen, waar Grotowski doelman Doy- er met een onhoudbare inzet het nakij ken gaf- Nadat Nederland een voorsprong had genomen deden de Polen al het mogelij ke om terug te komen en inderdaad slaagden zij erin het de Nederlandse defensie, die in tempo tekort schoot, voor grote problemen te stellen. Neder land dat intussen Van Geel had vervan gen door Le Gras, kwam die moeilijke periode evenwel door en een door Ties Kruize benutte strafcorner leverde de equipe van Tania zelfs een 3-1 voor- AMSTERDAM. Ajax zal zondag niet over Barry Hulshoff kunnen be schikken in de uitwedstrijd tegen Feyen oord. Nadat Ajax-chirurg dr. Greep zich zondagavond nog optimistisch over Hulshoffs blessure een verdraaiing van de knie, waarbij de gewrichtsbanden werden beschadigd had uitgelaten, bleek maandagochtend in het Sint-Lu- casziekenhuis in Amsterdam al snel dat zich complicaties hadden voorgedaan. FRANKFORT (DPA-ANP). Morgen zal in het Waldstadion van Frankfort beslist worden, wie de zestiende deelne mer aan de eindronden van het toernooi om het werldkampioenschap voetbal zal zijn. De wedstrijd Joego-SlaviëSpanie is de laatste ontmoeting uit de voorronden, die noodzakelijk is geworden, omdat bei de teams in hun groep gelijk eindigden, doordat de Joegoslaven hun laatste duel tegen Griekenland met twee treffers verschil (4-2) wonnen, waardoor exact gelijke doelsaldie ontstonden. Jansen: Mogelijkheden verder overleg. Bij de bespreking van maandag waren aanwezig de spelers Suurbier, Krol, Stuy, Mulder, Haan, Rep, Kei zer en Ger Miihren. Barry Hulshoff ontbrak wegens de de behandeling van zijn knieblessure. De verdere on- derhandelingen tussen de spelersgroep (Karei Jansen) en de KNVB zullen onder meer gaan over de procentuele verdeling van de uit het wereldkam- MEYEL (ANP). Het aarzelende be ging van het motorcossseizoen op het circuit De Vossenberg in het Limburgse Meyel heeft toch aantrekkelijke wed strijden opgeleverd. Jan Oosterink uit Vorden werd totaalwinnaar in de kwart- literklasse via een tweede en een eerste plaats. De Apeldoorner Nico Maassen viel .terug van de leiderspositie naar de tweede plaats Fons Nijhof uit Lichten voorde werd derde in het eindklasse ment. In de 500 cc kwam de Nederlandse kampioen Gerrit Wolsink voor het eerst op zijn fabrieks Suzuki aan de start. Wolsink rukte na een paar ronden op naar de eerste positie om twee ronden later het rennerskwartier op te zoeken. De afstelling van zijn machine was nog niet honderd procent. In de tweede manche won hij overtui gend. De 17-jarige Mattie Ghielen uit Helden-Panningen won overigens in vlekkeloze stijl de eerste manche en stel de in de laatste manche de eindzege veilig. Het vaststellen van een datum voor het beslissingsduel gaf nogal wat moei lijkheden. Nadat beide partijen het niet eens konden worden over Parijs, in begin januari, greep de FIFA in. Frank fort werd voor 13 februari aangewezen en daar waren beide partijen tevreden mee. Vooral omdat er van beide landen in West-Duitsland veel gastarbeiders werken. Ieder elftal kan morgenavond rekenen op een kleine 20.000 suppor ters. De publieke belangstelling baart in de Westduitse stad overigens veel zor gen. Het stadion is met 61.000 toeschou wers volledig uitverkocht, maar er gaan sterke geruchten, dat er meer dan 30.000 valse kaarten in omloop zijn gebracht. sprong op. Een wat al te gul toegekende strafcorner (eerder had de Pakistaanse scheidsrechter Kirmani overigens ver zuimd de Polen een strafbal of tenmin ste een strafcorner toe te kennen toen Weusthof een tegenstander omver had gelopen) bracht Polen door toedoen van Wybieralski nog op 3-2. PARIJS (SID).De Franse profes- sional-wielrenners hebben gisteren gedreigd met een boycot van de wie lerwedstrijd Parijs-Nice, die van 10 tot 16 maart wordt gehouden. De Franse beroepsrenners willen niet sa men met amateurs aan de start staan en de organisatoren hadden de Poolse ploeg, met Szurkowski en Szozda, ge contracteerd. De profs zeggen geen bezwaar te hebben tegen het deelne men van amateurs op zichzelf. Zij willen echter wel inspraak hebben bij de vaststelling van de reglementen voor ,open’ wedstrijden. De brief, die -het bestuur van de Franse vereniging van wielerprofessionals heeft ge stuurd aan de nationale wielerbond eindigt met: „Indien de organisatoren van Parijs-Nice geen rekeninghouden met onze verlangens, zullen zij het niet-deelnemen van de Franse profes sionals moeten incalculeren”. AMSTERDAM (ANP). De Aja cieden staan weer achter Oranje. De negen spelers van Ajax, die zich vori ge week zeer afwijzend opstelden ten aanzien van de premie-regeling tij dens de eindronden van het wereld kampioenschap in West-Duitsland. hebben maandag besloten zich van nu af aan „onvoorwaardelijk in te zetten voor het Nederlands elftal”. Als reden voeren zij aan de „betere voorlichting, dan zij aanvankelijk hadden ontvangen”, gekregen van Karei Jansen (hun woordvoerder bij de KNVB) en Cor Coster. De Spaanse coach Ladislao Kubala heeft zich tot nu toe nauwelijks over het duel uitgelaten. Hij heeft met nogal wat blessures te kampen bovendien zijn diverse spelers uit vorm. De kern van de selectie bestaat uit spelers van Barcelo na en Valencia. Real Madrid levert slechts drie man. Kubala kan vrijwel zeker niet beschikken over middenveld- strateeg Pirri van Real Madrid, die met een dijbeenblessure kampt. Pirri’s ploeg- makker Amancio is teruggehaald in de selectie omdat hij voor het sluwe werk moet zorgen en spitsen ais Valdez en Garate in stelling moet brengen. Mocht het maken van doelpunten voor de Span jaarden problemen opleveren, dan heeft hij altijd nog Rexach en Marcial, beiden van Barcelona, achter de hand. Zij ma ken de reis naar Frankfort in eerste instantie als wisselspeler. In het Spaanse doel is de rentree van Iribar vrijwel zeker. In de verdediging zal routinier Gallego (Barcelona) waarschijnlijk plaats moeten maken voor de hardere Benito van Real Madrid. Kubala heeft juist tegen Joego-Slavië spelers nodig die kunnen intimideren. De Keniaanse atleet Ben Jipcho is toegetreden tot de rijen der professio nals. Jipcho, die onlangs tijdens de Ge- menebestspelen twee gouden medailles won, maakt vrijdag in New York zijn debuut. De Australiër John Newcombe heeft de finale herenenkelspel van het inter nationale tennistoernooi in St. Peters burg (Florida) gewonnen. Hij versloeg de Rus Metreveli met 6-0, 7-6. De Belgsiche voetbalclub Cercle Brugge heeft het contract met trainer Han Grijzenhout (ex hulptrainer bij Ajax) met twee jaar verlengd. Het Olympisch Comité van Taiwan is boos op het IOC, dat het bescherm heerschap van de Aziatische Spelen in Teheran (met Communistisch China) heeft aanvaard. BRUSSEL. (UPI).— Het Belgische voetbalelftal zal als sparringpartner fun geren voor Polen en Schotland, beide deelnemers aan het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Polen is op 17 april in Luik te gast en de Schotten spelen op 1 juni in Brugge tegen de Rode Duivels. Een uitnodiging van we reldkampioen Brazilië hebben de Belgen naast zich neergelegd, omdat de datum, die de Brazilianen voorstelden, het com- petitieprogramma zou aantasten. Woordvoerder Karei Jansen (secre- taris-generaal van de vereniging van contractspelers, VVCS): „Dit geeft mij de mogelijkheid verder te onder handelen met de KNVB. Belangrijke obstakels zijn uit de weg geruimd, nu de eenheid in de groep is terugge keerd”. Jansen verhult niet dat de actie van de Ajacieden voor hem vorige week een onaangename ver rassing was: „Je krijgt nauwelijks 5 ïu.- .HSUu..-

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 14