Stemmen bij volmacht of elders in de provincie Burgemeester Reehorst met echtgenote op felicitatiebezoek bij diamanten bruidspaar Mm Aanduiding „Schiphol” ontbreekt op pas geopende Rijksweg 6 Hl BBS I „Argenta” Super Lux: de lamp met 30 meer licht op tafel AARZELENDE AUTOMOBILISTEN BIJ ROTONDE ROTTEPOLDERPLEIN Met de verkiezingen voor de deur Politie wil opruimen FEEST IN BEJAARDENCENTRUM DE BASTAARD IN MICROTHEATER Automobilist reed slingerend .’’Him 1 „TER HAGEN” Lf f. 1’ G Z N S D A G 1 3 1974 FEBRUARI 4 ta I HE Protest •j,„M (Van een onzer verslaggevers) -4 Kansje "Amsterdam i/BM Utrecht Utreèht fcT: J-ffaaTfem 6 Alkmaar 31 I i mildert ■- Haarlem “gjjiïfflg w I Saarlém.. - I Pèn Haaw'-c j Utrecht' DRIEHUIS. Nu de burgemees ter van Velsen, drs. J. Reehorst kort geleden de Maasstad defini tief kon verlaten, om met zijn gezin de nieuwe ambtswoning aan de Driehuizerkerkweg te betrekken, is ook mevrouw Reehorst meer in de gelegenheid haar echtgenoot bij zijn representatieve taken te assis teren. Vandaar dat zij de burge- mester dinsdag ook heeft vergezeld naar het bejaardencentrum „Ter Hagen” aan de Lodewijk van Deys- sellaan in Driehuis, waar zij de heer en mevrouw P. Kok-Kerkwijk namens het gemeentebestuur met hun diamanten huwelijksfeest kwa men complimenteren. Zoals in Vel sen gebruikelijk was hun komst reeds vooraf door het zenden van een grote fruitmand aangekondigd. DenH<ag (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. Wie vanuit de richting Alkmaar of Velsen via Rijkswegö naar Schiphol wil rijden, zal tevergeefs op de wegwijzers van de ANWB zoeken naar een weg aanduiding welke de automobilist naar deze luchthaven leidt. Het woord Schiphol ontbreekt er ten enenmale op. En dan komt de grote verwarring. Rijdende op deze juist ingebruikgenomen nieuwe rijksweg ziet men als het ware de medeweg gebruikers denken: „Wat nu?”. Auto’s minderen vaart, hoofden gaan vertwijfeld heen en weer naar de enorme aanduidingsborden en uiteindelijk moet er dan toch een besluit genomen worden. IJmuiden of Beverwijk BJ (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 1 i (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) De mensen, die overdag verhinderd zijn, mogen ook in de avonduren langs komen. Voor de benodigde formulieren en voor nadere inlichtingen wende men zich tot de gemeentesecretarie, stadhuis, 3e afde ling, tel. 19000. van als voor BEVERWIJK. Vrijdagavond is een toneelavond in het Hij is hier dan ook tot zijn pensioen gerechtigde leeftijd werkzaam gebleven, waarbij hij het bedrijf als chef van de De heer en mevrouw Reehorst gezel lig op koffievisite bij het diamanten echtpaar. De uiterste termijn om bij volmacht te stemmen is 22 maart 1974, maar dan moeten zowel de verzoeker als de ge machtigde, die eveneens in het kiezers- register van Velsen is opgenomen, bei den in persoon ter secretarie verschij nen. SANTPOORT. Tegen een 41-jarige automobilist uit Beverwijk is door de Velsense politie in de nacht van dinsdag op woensdag proces verbaal opgemaakt. De man reed slingerend door de Hoofd straat. Hij had alcoholhoudende drank gebruikt. awiBuuümHffltuW o Z .5. rtnhiKlHitHiiliiiiHiifaiuij VELSEN. Op 27 maart gaat Neder land naar de stembus voor de verkiezing van de leden van Provinciale Staten. De oproep om aan deze verkiezing deel te nemen, kan men tussen 4 en 11 maart thuis verwachten. De kiezers evenwel, die vermoedelijk niet in staat zullen zijn aan de stemming deel te nemen en zij die in een andere gemeente in Noord- Holland hun stem willen uitbrengen, kunnen tot uiterlijk 13 maart doormid del van daartoe bestemde formulieren een verzoek indienen om van een der onderstaande regelingen gebruik’ te ma ken: De heer en mevrouw Kok zijn beiden uit Alblasserdam afkomstig, waar zij zestig jaar geleden ook in het huwelijk traden. De heer Kok was toen al als bedrijfsleider werkzaam bij „De Plaat- wellerij” in Velsen-Noord, in de tijd dus dat het bedrijf nog geheel in opbouw was, zodat hij zich met het volste recht tot de pioniers mag rekenen. CASTRICUM. Vanaf donderdag 14 februari tot en met woensdag 27 februa ri van ’s morgens 8 tot ’s avonds 6 uur kan iedereen, die een fiets dan wel een ander voorwerp is kwijtgeraakt in Cas- tricum, bij het politiebureau komen zien of haar of zijn eigendom bij de grote voorraad gevonden voorwerpen te vinden is. Lichthoeve” en het voormalige „Witte Kruis”. Ook is hij nog vele jaren be stuurslid van de voetbalvereniging „Kin- heim” geweest. Wel de afslag naar Amsterdam, ook het richtingsbord dat naar Haarlem ver wijst en voor de middelste rijstrook bij dezelfde rotonde een bord voor de rich ting Alkmaar. Behalve weer op het laat ste moment vlak voor de gemeente Vel sen een bord, waarop allereerst vermeld staat, dat ook „gevaarlijke stoffen” over Velsen en via de pont vervoerd moeten worden en een ander bord, dat ver telt hoe men naar Hoogovens via Bever wijk kan rijden. Voor de weggebruiker die niet geheel en al plaatselijk bekend is en in voor gaande keren via Haarlem naar Velsen heeft moeten rijden doet zich dan het probleem voor dat hij op de weg naar Velsen weer associaties krijgt met een route via Haarlem en dan bij de rotonde prompt links-af naar Haarlem rijdt. om op de Afnsterdamsevaart uit te ko men. En dan tot slot de Haarlemmer, die over de Amsterdamsevaart rijdend in tegenovergestelde richting deze weg wil benutten om naar Schiphol te rij den: Hij ontmoet er uitsluitend borden met de aanduiding Alkmaar en Utrecht Den Haag. recht-op staan, doch waarvan de afwer king nog geheel in nevelen gehuld is, zo ook de wegen die er naar en er van af moeten leiden. Maar indien daar de wat genoemd wordt „fly-over” ge reed is, zal bij het bord richting Alk maar een aanduiding komen van öf IJmuiden, öf Beverwijk. Een van beide plaatsen dus, want beide kan niet vol gens de regels van Rijkswaterstaat. Het echtpaar heeft drie zoons, die op hun beurt de familie weer met vijf kleinkinderen hebben uitgebreid. Zij al len hebben deze diamanten bruiloft in intieme kring op gepaste wijze gevierd. er in het Microtheater, verzorgd door Eric Beekes, Simone Et- tekhoven en Willem Gevers, die hun formatie en het programma „De Bast aard” noemen. iiminiinuiiiiiriiHiipijt Veelal wordt dan misgereden, want wie aan Schiphol denkt, associeert deze luchtha.ven onherroepelijk me* Amster dam. Menigeen volgt dan bij de rotonde van het Rottepolderplein de wijzer in de richting Amsterdam en dan kan men Schiphol wel vergtten. indien men al thans aan tijd gebonden daar moet we zen. Verder interesseerde hij zich vroeger bijzonder voor maatschappelijk werk’, onder meer als bestuurslid van „De Stemmen in een andere gemeente: Kan men op 27 maart door enigerlei omstandigheid niet in Velsen zijn voor het uitbrengen van zijn stem, maar is men wel in staat om zelf elders naar het stembureau te gaan, dan kan men stemmen in de gemeente, waar men verblijf houdt, mits die gemeente ligt in de provincie Noord-Holland. In dat ge val mag niet van de regeling voor het stemmen bij volmacht gebruik worden gemaakt. Overigens is het aarzelend rijden ook al is het bij een rotonde met aangegeven snelheden en verkeerslichten - al gevaarlijk genoeg. En toch is het niet of nauwelijks te vermijden. Want noch bij de Velsertunnel. noch in Velsen op de Amsterdamseweg komt men op de richtingbordCn, die wijzen naar Rijks weg 6, de naam Schiphol tegen. „Dan maar toch die richting uitgereden” denkt dan de weggebruiker en raakt onvermijdelijk in het slop. Althans in dien niet op goed geluk in de richting „Den HaagUtrecht” vordt gereden, want in dat laatste geval ziet men voorbij Badhoevedorp, vlak bij de lucht haven de aanduiding „Schiphol” op de borden verschijnen. Satucket, Ostermoor; Dickie, Bremen, IJmuiden; Twee Gezusters, Rotterdam; Notos, Gr. Yarmouth, IJmuiden; Batter sea, Thames. IJMUIDEN Maandag aangekomen in IJmuiden: Gazelle, Ala; Jan, Bremen; Bora, Gdansk'; Theodora, Kristinesand; Leidang, Dundee, IJmuiden; Vibeke Inborg, Gagliari. Haven Woensdag gearriveerd: Lachs, Ham burg; Leila, Immingham; Fiar Jennifer, Hull; Anda. Farberg, Velsen; Adele-J, Frederickshavn; Levern, Rochester, IJ muiden; Zaanstroom, Felixtowe; Dina. Rochester, IJmuiden. Een dergelijk standpunt van Rijkswa terstaat is dan ook waarschijnlijk de reden, dat men komende vanaf de rich tingen Den HaagUtrecht of Amster dam, gaande naar het noorden over het nieuwe deel van Rijksweg 6, nergens de aanduiding IJmuiden of Beverwijk te genkomt. afdeling calculatie verliet. Het echtpaar woonde al die tijd aan de Wijkerstraat- weg in Velsen-Noord, tot mevrouw Kok wegens een ernstige ziekte niet meer in staat was de huishouding waar te ne men. Zij verhuisden toen naar het be jaardencentrum in Driehuis, waar het echtpaar zich nu volkomen op zijn ge mak gevoelt. Alleen mist de heer Kok zijn tuintje in Velsen-Noord, dat hij altijd met veel liefde heeft verzorgd. De heer en mevrouw Kok, die hun drie zoons met echtgenoten al op de koffie hadden geïnviteerd, toonden zich bijzonder met deze visite ingenomen, vooral omdat hier een geanimeerde visi te het gevolg van is geweest. De heer en mevrouw Reehorst vernamen daar bij onder meer dat de bruid woensdag haar vijfentachtigste verjaardag hoopte te vieren. Dinsdag vertrokken: Wilken, Sharp ness; Jan, Bremen; Rijnstroom, Har wich; Captain D. W. Cargill, Narvik; Marka-L. Antwerpen, IJmuiden; Reest- borg. Gr. Yarmouth, IJmuiden; Norder stedt, Poole, IJmuiden; Joan-C, Roches ter, IJmuiden; Capricorn, Rochester, IJ muiden; Duvenstedt, Serem. IJmuiden; Ilka. Tanagusta, IJmuiden; Ursula-3, Kopenhagen; Trans Sund, Oxelosund; Helene Husmann, Aarhus; Rewi, Culem- borg, Beverwijk; Nordkap, Solvesborg, IJmuiden; Smit Lloyd-3, Cont. Pat, IJ muiden; Pamier, Rochester, Zaandam; Gardience, Gainsborough; Estefluth, Hamburg; Calanda, Hamburg; Amstel- stroom, Shoreham; Audrey Johanna, Gravesund, Beverwijk; Transit, Antwer pen, Velsen; Neutron, Westhartepool, IJ muiden; Dintelborg, Londonderry, IJ muiden; Jean-E, Londen; Irish Gate, Londen, IJmuiden; Philip Lönborg, Sira- cuse, IJmuiden; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden; Else Marie, Hull; Madzy, Norköping, Hamburg; Harry Richardson, Londen; Ignation, Gainsborough; Kripti- on, Gr. Yarmouth; SKagern, Boston; Dun vegan Head, Stettin; Gazelle, Ham burg; Marianne, Gent; Theodora, Noord Atlantic; Vechtstroom, Hull; Usaramo, Hamburg; Leidang, Tananger, IJmuiden; Martin Sif, Ryeka, IJmuiden; Fiducia, Hull; Rheind, Londen, Beverwijk; Bava ria, Antwerpen; Pelops, Rotterdam; Re gina, Kopenhagen; Rudolf Karstens, Oxelosund; Contesse, Londen, IJmuiden. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Wotan, Trolhatten, IJmuiden; Niedertor, Cont. Pat; Chevron Naples, Cagliari; Maritta Johanna, Tananger; Marianne, Wilhelmshaven; Irish Gate, Whitby, IJ muiden; Embla, Gevle; Aegan Monarch, Norfolk, IJmuiden; Norseman, Nouadhi- bou, IJmuiden; Regina, Rotterdam; Hen ning Odendorff, Albany; S. J. Wright. Shoreham; Tor Hollandia, Gotenborg, Stemmen bij vofmacht: Indien een kiezer, bijvoorbeeld door ziekte of door afwezigheid buiten Noord-Holland, niet zelf zal kunnen stemmen en ook geen gebruik kan maken van de regeling voor het stemmen in een andere gemeente, kan hij een andere kiezer, te weten een bloed- of aanverwant (tot en met de derde graad), de echtgenoot van een schoonzuster of de echtgenote van een zwager, dan wel een huisgenoot, machti gen voor hem te stemmen. Dit moet gebeuren door middel van een verzoek schrift, in te dienen bij burgemeester en wethouders van de gemeente, waar men op 12 februari 1974 ingeschreven stond. De Bastaard is een aantal toneelinter- pretaties uit verschillende elementen op gebouwd. Het is geen „klassieke” toneel avond, geen muziekuitvoering en geen cabaret. Vlees noch vis, daarom „De Bastaard”. Het programma bestaat uit vier of vijf eenakters, liedjes en teksten. Volgens Eric Beekes heeft de groep naar een nieuwe toneelvorm gezocht. Woensdag vertrokken: Greenland, Hull; Mignon, Calais, Zaandam; Socra tes, Sint Maarten; Shoreham, Belfast; Sylvia-5, Immingham, IJmuiden. voor dezelfde stroomkosten Voor wat de aanduidingen richting IJmuiden en Beverwijk betreft verna men wij van de ANWB, dat daar enige mogelijkheid voor aanwezig is, als (ooit) de fly-over gereed is nabij het Rottepol derplein, waarvoor inmiddels de reus achtige betonnen fundamenten reeds wkN1-. 'l Tal van weggebruikers hebben de vraag gesteld of „men” soms zou den ken, dat iedereen de weg wtl weet. Dat te veronderstellen is uiteraard onjuist, want dan zou Rijkswaterstaat ook geen richtingaanwijzerborden behoeven te la ten plaatsen. Het plan voor de bewegwij zering wordt opgesteld door de ANWB zo vernamen wij vanuit het hoofdkantoor in Den Haag. „Rijkswaterstaat echter moet er zijn goedkeuring aan hechten, doch deze laatstgenoemde instantie heeft een afkeer van veel tekst op de borden” zo voegde men er bij de ANWB aan toe. Hier heeft men namelijk te maken met de regels door Rijkswaterstaat deels in overleg met de ANWB, deels onder protest van de ANWB vastge steld. En één van die regels is, dat Rijkswaterstaat als verantwoordelijk wegbeheerder voor rijkswegen, niet meer dan twee regels tekst op de grote borden wenst; twee plaatsnamen dus. Als reden wordt opgegeven, dat het vele wegverkeer en de snelheden waarmee gereden wordt dit dateert dus duide lijk uit de tijd van vóór de snelheidsbe perking alsmede de diverse aanwij zingen op de bewegwijzering, het de automobilist al moeilijk genoeg maker. Ten dele zo vernamen wij van de ANWB kan deze instelling daarmee accoord gaan, doch voor wat de aandui ding „Schiphol” betreft acht men het hier toch wel nodig, zeker bij het Rotte polderplein, een uitzondering te moeten maken. En dat is iets wat Rijkswater staat weigert. „Dan zal het publiek ons eerst moeten overtuigen dat dit noodzakelijk is” zo redeneert men daar. En gezien de hon derden reacties destijds ten aanzien van de bewegwijzering bij Badhoevedorp welke ook onvoldoende is en waar evenmin door Rijkswaterstaat positief op gereageerd is, ziet het er voor de aan duiding „Schiphol” somber uit. ’-rn _.w 1 1 „3 n -■

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5