WD-kandidaten voor kruimels raadsverkiezingen rieuws dte Agenda hon 3 jsh Madeleine Webber-Weustink uit Velsen Nederlands kampioene L-klasse Schiphol HET ECHTE LEGER NVV-vrouwen Aalsmeer naar en Fries toneel in Velsen-Noord Forse v.inst verwacht met nico scheepmaker Cursussen trekken Wijziging van bestemmingsplan in Wijk aan Zee veel deelnemers Verbouwing politiebureau WOENSDAG 1 3 FEBRUARI 1974 6 i Velsen-IJmuideu Arbeiderszelfbestuur Wijk aan Zee In de fraai gelegen open manege van het ruitersportcentrum „Lievendaal”, met de bossen van Velsen-Zuid op de achtergrond, zal de wandelaar dikwijls mevrouw Madeleine Webber-Weustink met haar „Sunny Boy” in actie kunnen zien. Mevrouw Webber is de jeugdige echtgenote van de bedrijfsleider van het centrum, de heer Ch. Webber en haar sierlijke rijdier wordt omschreven als „half Tracener, half Holsteiner”, in Denemarken gefokt en zeven jaar geleden in dit land geboren. Volgens kenners de ideale leeftijd voor een springpaard. Heemskerk ►Haarlems Dagblad ►IJmuiderCourant i wens,e ►Beverwijkse Courant 416 Haarlem Beverwijk V elsen-I Jmuiden Beverwijk Si BssSsb 5 (Van een onzer verslaggeefsters) i met Madeleine Webber-Weustink met haar „Sunny Boy” in training voor Rotter dam. 45: Huijgens- en Schey- Huijgens- NAAM: ADRES: 5 WOONPLAATS: deze uitbreiding tot stand moet komen ligt nu nog de bestemming openbaar groen. Gedeputeerde Staten hebben het raadsbesluit om „De Werf” uit te brei den al goedgekeurd. Voor het plaatsen van een omheining om het speelterrein aan de straatzijde zal aan de raad een krediet worden gevraagd. uur. tienerbibliotheek, IJmuiden-Oost. Tijdens de vergadering werden de va rianten van het zogenoemde komplan bekeken aan de hand van de tekeningen, die door mevrouw Vervelde werden toe gelicht. Na de pauze vertoonde ir. J. Obdam dia’s van de ontwikkelingshulp in Tanzania. Onder invloed. Het rijbewijs van een 52-jarige inwoner van Heemskerk is vannacht door de gemeentepolitie van zijn woonplaats ingevorderd, omdat de man onder invlóed van alcohol zijn auto bestuurde. Velsen- bezoe- Overigens is hij niet gearresteerd om dat hij in zijn laatste boek de toestand beschrijft in de stalinistische werkkam pen, zoals in het journaal gezegd werd, want wat zijn boek zo bijzonder maakt is dat hij ook over de concentratiekampen schrijft van voor de Stalinperiode. Maar dat is een andere zaak. Wat ik wou zeggen is, dat wij, televisiekijkers, eigen lijk zouden moeten weigeren nog langer Engelse series te accepteren waarin An thony Hopkins, die in Oorlog en vrede Pierre Bezoechow speelt niet optreedt, want voor mij is hij (mét Tolstoj) de g' ote ontdekking van deze serie. het noem WOENSDAG 13 FEBRUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. en 96, 44: 44: „Het lijkt dat voor sommige lieden de tijd is gekomen om te parasiteren op de bekendheid van onze hulporga nisatie”, schreef men ons namens het Leger des Heils uit IJmuiden, „zodat onze naam wordt gebruikt door men sen die blijkbaar- de goodwill van het alom bekende Leger nodig hebben om eigen doeleinden na te streven.” Met een echtgenoot die als bedrijfslei der van een manege fungeert, heeft zij dus alle gelegenheid voor een schier dagelijkse training. Wij vroegen de heer Webber als expert, of Madeleine enige kans maakt op een internationale carriè re, waarop deze blijk gaf veel vertrou wen te hebben in de capaciteiten van zijn echtgenote. V- De Vrijheid. Met de schietwedstrijd tegen SV Prins Hendrik uit Egmond in het vooruitzicht hebben de leden van schietvereniging De Vrijheid uit Heems kerk intensief getraind, wat wel tot uiting kwam in de volgende resultaten: absolute topschutter was de heer H. Nolten die het hoogst bereikbare aantal punten van 100 schoot. C. Kocak en H. Koper volgden met elk 99 punten. gen, Amersfoort en Eist. Mevrouw Web ber wist daarbij zoveel punten te verza melen dat zij via de selectiewedstrijden in Wateringen werd toegelaten tot het in september in Kaatsheuvel gehouden concours, dat zij beëindigde als Neder landse kampioene in de L-klasse. In Achter het nieuws zag ik nog iets over een anti-AKZO-actie, en over de Philippijnse modinettes die van Berg- haus geen reisgeld naar Canada, alleen naar Manilla krijgen. Ik miste de mede deling hoeveel dat scheelt in reiskosten (en wat duurder is) en ook de vraag waarom die Canadese fabriek de over tocht dan niet betaalt. We leerden uit dit programma ook nog dat de mens gemiddeld 18 dagen zonder voedsel twee dagen zonder water en maar een paar minuten zonder zuur stof kan, dat een allergoloog een medi camenteuze behandeling kan voorschrij ven en dat in Israël astmatid aan de rand van een woestijn een verminderd klachtenpatroon schijnen te demonstre ren. Mocht u hieruit de conclusie trek ken dat het een programma in orakel taal was,, dan moet ik dat toch tegen spreken. Het zat echt wel duidelijk en zorgvuldig in elkaar, maar af en toe zou men toch eens moeten bedenken of ie mand die een verminderd klachtenpa troon demonstreert niet dezelfde is als degene die minder klachten heeft. In de kringen van het Leger des Heils begint men zich zorgen te ma ken over de verrichtingen van orga nisaties als het Nederlandse Leger des Heils, het Liefdesleger en het Volle Evangelie Leger des Heils, waar de volgelingen van William Booth echter geen enkele relatie mee onderhouden. Vooral nu er de laatste tijd collectes worden georganiseerd, waarmee men de schijn wekt alsof de opbrengsten daarvan voor het Leger des Heils zouden zijn bestemd. Vandaar dat er in deze brief nog eens op wordt gewezen dat de echte heilsoldaten kenbaar zijn aan de S op de kraag, terwijl alleen door hen het officiële blad „De Strijdkreet” te koop wordt aangeboden. In twijfelge vallen wordt men dan ook verzocht zich onmiddellijk in verbinding te stellen met het Leger des Heils in IJmuiden dat telefonisch kan worden bereikt onder nummer 02550-14554. WOENSDAG 13 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Op invitatie van de Friese vereni ging „Us Memmetael” uit Beverwijk zal donderdag 21 februari in het cul tureel centrum „De Schouw” aan de Bleyenhoevelaan in Velsen-Noord een gastvoorstelling worden verzorgd door het toneelgezelschap „Tryater” uit Leeuwarden. Opgevoerd wordt „In nacht wie genoch”, een blijspel door Mare Sauvajon, in de Friese vertaling van Jan de Vries. Deze toneelavond wordt met een bal besloten. Doordat het bestuur voor deze opvoering nog al veel belangstelling verwacht, kan men zich reeds nu van kaarten voor zien. Inlichtingen bij de heren P. Korver Boompjesven 95, telefoon 02510-35394 en W. L. Wagt, Woekeven 26, telefoon 02510-36951, beiden in Heemskerk. Voor IJmuiden is het adres A. de Jager, Rijnstraat 15, tele foon 02550-17983. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 14 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. We waren gisteren aan de 19e afleve ring van „Oorlog en vrede” toe, en dat betekent dat we er nog maar eentje tegoed hebben. Daaruit blijkt weer eens op smartelijke wijze, dat aan alle mooie dingen een eind komt. In Achter het nieuws werd gemeld dat de Engelse schrijver Graham Greene alle schrijvers in de wereld heeft opgeroepen voortaan toestemming te weigeren voor het uitge ven van hun werk in Rusland zolang Solzjenitsyn (wiens werk weleens met dat van Tolstoj is vergeleken) gevangen wordt gehouden. Van Achter het nieuws zag ik overi gens alleen het gedeelte dat na „Waar gebeurd” kwam, omdat ik met de handi cap leef dat ik al die verhalen van al die mensen altijd wil horen. Of het ware verhalen zijn vind ik minder inte ressant dan dat het nagenoeg altijd ware mensen rijn die ze vertellen. Het was niet de fascinerendste uitzending uit de serie, maar de mevrouw die over het stampvoetende wezen vertelde, het spookhuis, en de man die over de bodem van het Kanaal gewandeld had. mochten er toch wezen. „Zij heeft immers in Sunny Boy” een paard gevonden dat over een voortreffe lijke wedstrijdmentaliteit beschikt en zij weet haar rijdier knap in de hand te houden”, aldus de heer Webber. „En bovendien”, voegde hij hier glimlachend aan toe, „ze heeft in mij een goede trainer gevonden”. De wetenschappelijk medewerker van het CNV, drs. G. Terpstra, maak te onlangs een grote reis door Joego slavië, om hier het stelsel van het arbeiderszelfbestuur te kunnen be studeren. Hij heeft over zijn ervarin gen inmiddels ook een boek geschre ven. Dit zelfbestuur is ook het onder werp van de lezing, welke drs. Terp stra donderdag 21 februari in gebouw „Velserduin” aan het Velserduinplein zal geven. Een en ander op uitnodi ging van de afdeling Velsen-IJmuidén van het NIVON. U kunt mij noteren als abonnee op een van onze kranten en ik ontvang de krant dan de V eerste 14 dagen GRATIS. Q per maand, per kwitantie 10.30 w O per kwartaal, per giro/bank 29.80 melen, omdat haar binnenkort het natio naal concours in Rotterdam en het in ternationaal concours hippique in de Amsterdamse RAI staan te wachten. Zij zal hier in ieder geval uitkomen op nationaal niveau, met als stille wens Nederland ook nog eens internationaal te mogen vertegenwoordigen. Voor deze excursie zijn nog enkele plaatsen vrij. Nadere inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij me vrouw Mooy, Pleiadenplantsoen 87, telefoon 10916. Volgens allerlei, voor de leek nu een maal moeilijk te begrijpen berekeningen, werd op deze manier voor haar de weg naar de M-klasse geopend, waar dan later weer de Z-klasse op moet volgen. Madeleine Webber is nu intensief bezig de hiervoor benodigde punten te verza- nc/erPostzegel „Voor achten” ging ieders hoop in j vervulling. Niet omdat de Poppy’s er waren of Frans en Gerard met een geestige quizparodie die het oudere echt paar dat je dankzij het attente camera werk tussen hun beide hoofden zag zit ten geen spier deed vertrekken. Maar omdat we een handvol horloges te zien kregen van horlogemaker Visser, getui- ge-deskundige bij Uri Geller, die nu, na 14 dagen, nog steeds liepen. Prof. Ten Haafs veronderstelling dat kapotte horlo ges gaan lopen als je ze even in de hand neemt, was trouwens nieuw voor hem, als horlogemaker. Ik heb trouwens ook nog een paar brieven en telefoontjes gekregen van lezers wier uurwerk een geruime tijd na hun wederopstanding nog liepen, dus ik hoop maar dat Uri Geiler het ook nog eens op Ironside uitprobeert. (Van een onzer verslaggevers) WIJK AAN ZEE, Direct na het zomerseizoen wil de dorpsraad een aan tal cursussen van start laten gaan. Uit een enquête is gebleken, dat zeer veel inwoners talrijke wensen hebben op het sociaal-culturele gebied. Volgens de dorpsraad bleek er bij de lagere schooljeugd redelijk veel belang stelling te bestaan voor de kinderinstuif, een knutsel-, schilder- en tekenclub en voor filmvoorstellingen. Bij de tieners was tafeltennis, top-popgroepen en een doe-het-zelf-groep favoriet. De volwas senen toonden belangstelling voor ma cramé, naailessen, een begincursus En gels en een doe-het-zelf-club. Er hebben zich reeds personen aangemeld, die deze activiteiten willen en kunnen begeleiden. Wie belangstelling voor een van de cur sussen heeft kan zich opgeven bij me vrouw Krul in het Paasdal of bij me vrouw v.d. Kolk in de Verlengde Voor straat. Reeds volgende maand begint de dorpsraad met een cursus bloemschik ken, want de interesse voor deze activi teit was dermate groot, dat men enthou siast besloot dan maar direct te starten. WOENSDAG 13 FEBRUARI Openbare Bibliotheek Velsen, centrale bibliotheek 14.30-17.30 en 19-21.30 Centrale jeugd- Willemsbeekweg 14.30-17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord 14.30-17.30 uur; filiaal Zeewijkplein, IJmuiden-West 14.30-17.30. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. HEEMSKERK. De nieuwe korps chef van de gemeentepolitie heeft aan het gemeentebestuur enkele wensen kenbaar gemaakt met betrekking tot een interne verbouwing van het politiebu reau. Het gaat om enkele betrekkelijk kleine voorzieningen als een scheidings wand, wat schilderwerk en dergelijke. Aan de raad zal een krediet van 17.800,- voor dit doel worden gevraagd en 9000,- voor aanvulling van het meubilair. HEEMSKERK. De VVD-afdeling Heemskerk rekent bij de komende ge meenteraadsverkiezingen op een forse winst. Een verdriedubbeling van het aantal raadszetels nu één acht men niet onmogelijk. DONDERDAG 14 FEBRUARI Velserbad 6.30-8 u., 12.15-13.15 u. 16.30-17.30 u. gemengd zwemmen. Openbare Bibliotheek Velsen, centrale bibliotheek Plein 1945, 10-12.30 en 14.30- 17.30 u. centrale jeugd- en tienerbiblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden- Oost, 15.30-17.30 u. filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 177, 19-21.30 uur; filiaal IJmuiden-West, Zeewijkplein 19-21.30 uur. Gymzaal Ossendorpschool 2 u.: boksles en training „De Ring”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. B. en W. gaan een wijziging in het bestemmingsplan Heemskerk dorp 4a in voorbereiding verklaren. Die wijziging is noodzakelijk om de uitbreiding van het buurthuis „De v«rf” aan de Jan Ligthartstraat te kun- «n realiseren. Op het terreintje waarop BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.„Op de Chinese vuist”, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind.” Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Jong geleerd oud gedaan.” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (Huize Schey- beeck, Velserweg). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23. Be verwijk. tel. 02510-25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en tekeningen van Madeleine Leddy; geopend tot en met 2 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. MUZIEK Vredevorstkerk (Laan der Nederlanden 152). 20 15 u. concert van Russische werken door het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest o.l.v. André Vandernoot en Herman Krebbers (viool) als solist. Mevrouw Webber is een enthou siaste beoefenaarster van de paar densport, waar zij reeds op vijftienjarige leeftijd mee begon. Als Bloemendaalse kreeg zij haar eerste rijlessen bij „Ken- nemergaerde” en nauwelijks twee jaar later mocht zij al over een eigen paard beschikken. Madeleine Webber begon zich ook voor wedstrijden te interesseren, eerst op bescheiden schaal in de omgeving, om zich vervolgens als deelneemster van „echte” concoursen aan te melden. Ten slotte eindigde zij vrijwel overal op de eerste plaats, zoals in 1973 in Waterin- Een uitstekend, doorwrocht en goed geïllustreerd programma was dat van Gamma over allergie: hooikoorts, con- tact-allergie (iemand die niet tegen nik kel kan en daardoor bijvoorbeeld niet kan fietsen vanwege al het nikkel aan zijn fiets), astma, noem maar op. We hoorden weers over de huisstof mijt die zich het plezierigst voelt bij 25 graden en daarom bij voorkeur in het matras nestelt. Wat doe je er tegen? Zo weinig mogelijk stof produceren, dus matrassen en gordijnen kopen van kunststoffen, geen matten en kleedjes in de slaapkamer, de matrassen veelvuldig reinigen en naar buiten slepen, en nooit door een microscoop kijken want dan zie je die engerds lopen. De afdeling IJmuiden van de Vrou- wenbond-NVV onderneemt dinsdag 19 februari een excursie naar de Bloemenveiling in Aalsmeer, waar voor de dames des morgens om acht uur van het Velserduinplein zullen vertrekken. Na het bezoek aan de veiling kan in de kantine het traditi onele kopje koffie worden gebruikt, waarop de reis wordt voortgezet naar „Aviorama” op Schiphol. Ook is ge zorgd voor een deskundige rondlei ding, waarbij de mogelijkheid bestaat zelf de stuurknuppel eens te hante ren. In het restaurant kan weer iets worden gebruikt, onder een fraai uit zicht op vertrekkende en arriverende vliegtuigen. Om drie uur wordt de terugreis weer aanvaard, zodat men omstreeks 15.45 uur weer in IJmui den hoopt te arriveren. ra 3, O, w co BIOSCOPEN City Theater, woensdag 20 uur: „De vreem deling zonder naam”: donderdag 20 uur: James Bond In „Live and let die”. DIVERSEN Museum „Beeckestijn”, Rijksweg, Zuid. Diverse stijlkamers dagelijks te ken van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: tentoonstelling visuele poëzie. Bedrijfsruimte Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag geopend van 12- 13.30 en van 20-22 uur. Voor andere dagen en tijdens volgens tel.afspraak02510-94169 of 91022. Stadhuis Burgerzaal, dagelijks (behalve za terdag en zondag) van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur: tentoonstelling „Met u naar Afrika", woensdag laatste dag). Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74 fototentoonstelling „Oud-IJmuiden”, dage lijks geopend. WOENSDAG 13 FEBRUARI Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat volwassenen 19-21 u.; Amstelstraat volwassenen en jeugd 19-21 u.. DONDERDAG 14 FEBRUARI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad. Kuikensweg. Geopend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Easy, Populierenlaan. Geopend voor hulpverlening van 19-20 u. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 14-17.30 u. De belangstelling voor de druk be zochte ledenvergadering r echtvaardigde disdagavond enig optimisme. Mevrouw J. H. Vervelde-Wagenaar het thans zit tende raadslid zal als lij staan voerster de verkiezingen ingaan. In volgorde van verkiezingen zijn de andere kandidaten op de WD-lijst: de heren B. ten Haken, D. Guldemond, P. C. Bonekamp, de da mes W. J. van der Ploeg-Donkers en A. B. E. Kiepe-Huig, de heren E. F. Kaller sr„ C. J. W. Verhagen, J. Obdam en H. M. C. de Ruyter, mevrouw J. H. Brou- wer-Soerman en de afdelingsvoorzitter W. D. E. Nabarro. Een „hearing” met de plaatselijke middenstand kan volgens de voorzitter pas na de verkiezingen aan de orde komen, om bij voorbaat een „verkie zingsstunt” uit te sluiten. De heer Na barro deelde dat mee naar aanleiding van een opmerking van de fraktievoor- zitster. W Ó- fil i 7^' - JB l jifflffl

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7