W. Bunte en J. Poen (Hoogovens): „Er zijn afspraken geschonden gesloten Verontruste N.V.V.-leden komen met alternatieve lijst van OR-kandidaten Mensen gooien hun afval dikwijls Qm dte vishal bon 1 maar gewoon V 99 FLATBEWONERS KEETBERGLAAN BOOS OVER ZORGELOOSHEID ►IJmuider Courant aaVnkP;uhise,n9ewens,e Bever wijkse Courant 1 Vertrouwen zoek Invloed (Van een onzer verslaggevers) Alternatief (Van een onzer verslaggevers) IJMOND. Vandaag worden in „De Schouw” in Velsen-Noord be langrijke beslissingen genomen door de leden van de Industriebond NVV, die daar in drie vergaderingen bijeenkomen om de kandidatenlijst voor de Ondernemingsraadverkiezingen bij Hoogovens samen te stellen. Het be treft hier reguliere vergaderingen en dus geen bijeenkomsten uitgeschre ven door degenen, die het niet eens zijn met de ontwerplijst zoals deze door de kadervergadering is vastgesteld. Het wegvallen van een zinsnede in ons bericht van gisteren gaf die indruk, doch er had dienen te staan: „Daarom is door hen besloten op te komen tegen de ontwerp-lijst zoals die door de kadervergadering zal worden gepresenteerd op een drietal bij eenkomsten belegd in De Schouw en wel voor donderdag om tien uur, half drie en half acht ’s avonds waarop dit probleem zal worden aange sneden”. Zoals uit dat bericht verder blijkt is er onenigheid bij een groot aantal leden over de samenstelling van de kandidatenlijst. Onder andere omdat een aantal al zitting hebbende OR-leden daarop ontbreekt, waardoor de continuïteit in het overleg verloren zou dreigen te gaan zo menen deze verontruste NVV-leden. IJMUIDEN- Onder een aantal bewoners van de twaalf verdiepin gen hoge flat aan de Keetberglaan heerst al sinds geruime tijd een ge voel van onbehagen omdat zij vin den dat de vervuiling rond het flat gebouw behoorlijk toeneemt. Niet alleen dat veel mensen voorwerpen die zij niet meer gebruiken soms ge woon op straat zetten, waarmee dan de jeugd als geliefkoosd speelgoed aan de haal gaat. Maar ook komt het voor dat men bijvoorbeeld lege fles sen zomaar enkele verdiepingen hoog „overboord” zet. ►Haarlems Dagblad H| LTL 2 -o t p 416 Haarlem c IJMUIDER COURANT (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE ADVERTENTIE handtekeningen WAS De heren Joh. Poen (links) en W. Bunte in het kantoor van laatstgenoemde op „Buitenhof” het verblijf van de leden van de Ondernemingsraad van Hoog ovens. ijk :ht Iet >m Bunte en Poen benadrukken tenslotte, dat men het OR-lidmaatschap niet kan overlaten aan een kleine militante groep, welke de massa haar wil wenst op te leggen. Dat zou een afbraak van jewel ste betekenen. De ervaring heeft hen geleerd, dat het drie jaar duurt om het werk in de OR goed onder de knie te krijgen en dat er daarna nog drie jaar voor nodig zijn om het werk over te Toen onze fotograaf de flat ging foto graferen, ontdekte hij bij de ingang, vlak bij de vuilcontainer, een oud di vanbed dat daar kennelijk zomaar was neergezet. dragen. Daarom, dat nu zitting hebbende OR-leden niet op de lijst mogen ontbre ken. IJMUIDEN. In verband met ziekte van enkele personeelsleden van de ge meentelijke bad- en zweminrichtingen is het noodzakelijk geworden het badhuis aan de Snelliusstraat in IJmuiden tot nader order op vrijdagmiddag en zater dag te sluiten. Gegadigden kunnen op genoemde tijden echter wel terecht in de badafdeling van de overdekte zwem inrichting „Velserbad” aan de Lorentz- straat in IJmuiden-Oost. Geslaagd tropische ■en tu- de >or an nis idt in de len m: og ge m. en si- en ;e- de te lde in ra ng ei- te ;en k- en lat >os is- hij 'af Lik u- tiij an id- en >er fé. na de n- iri. Daarop ging het bestuur van de be- drijfsledengroep aan het werk onder voorzitterschap van Kees Mijnders. Dit had de moeilijke taak om een kandida tenlijst samen te stellen. Jongstleden donderdag was dan de kadervergadering. Onder kaderleden wordt verstaan al de genen die bepaalde functies vervullen is niemand gediend. Dan houd je alleen maar een puinhoop over en ont breekt elk alternatief. en onze klisten schelvis, 893 kisten schol, 13 kis ten schar, 8 kisten haring, 216 kisten varia. Prijzen per 1 kg, in guldens: heilbot 7,50, gr. tong 7,93-7.79 m. tong 11,13- 10.72, kl. tong 12.16-11.59, tong 1 11.52- 10.70, tong 2 10.45-9.90, tarbot 10.09-9.81. Per 40 kg: tarbot 248-187, griet 198- 152, kabeljauw 1 110-70, kabeljauw 2 132-77, kabeljauw 3 13-80, kabeljauw 4 98-80, kabeljauw 5 100-72, koolvis 1 45- 38, koolvis 2 48-35, koolvis 3 51-43, koolvis 4 46-42, schelvis 4 80-64, schol 1 T2-43, schol 2 70-60, schol 398-78, schol 4 90-72, wijting 3 71-34, wijting 4 49-39, haring 1 46, haring 2 48, schar 72-52, haai 98-72, poon 60-34, schartong 63-50, steenbolk 25-23, bot 17, leng 69-61, gr. heek 226, m. heek 228-228, heek 1 190, heek 2 132-130, heek 3 90-74, tongschar 158-144, ham 286, ham met kop 100. van Eerden, A. B. Narold en F. Moer man. De door de kadervergadering samen gestelde lijst bevat de volgende namen: 1. J. Ham, 2. W. van Roeden, 3. A. C. Dekker, 4. L. N. S. Duiker, 5. G. van Hal, 6. A. Burghout, 7. F. Moerman, 8. A. B. Narold, 9. J. G. Smit, 10. N. F. H. Bolte, 11. H. van Eerden en 12. A. Hooyenga. „Toen bleek, dat het oude bekende radicale blok grote invloed heeft uitge oefend op de aanwezige kaderleden en kans heeft gezien langs bepaalde wegen een kandidatenlijst voor te leggen. Dat hebben deze radicalen weten te bereiken door allerlei manipulaties, door achter ruggen om, gesprekken te voeren met mensen of aparte groepjes, terwijl daar bij de gemaakte afspraken terzijde zijn geschoven.” Afspraak was namelijk duidelijk om een lijst samen te stellen waarop al zitting hebbende O.R.-leden óók voor komen, om de continuïteit te handhaven. Alles wat opgebouwd is in de loop der jaren, kan en mag men niet zomaar van de tafel vegen. Maar door een bepaalde stemprocedure slaagde het radicale blok erin elementen op te voeren, waartegen bedenkingen bestaan. Zeker niet in de laatste plaats bij leden van het NVV. Elementen, die niet de opzet hebben om constructief aan het werk te gaan en op te bouwen wat opgebouwd kan worden, maar destructief aan het werk wensen te gaan. Dat bleek die donderdagavond duidelijk uit de agressie welke werd ten toon gespreid. Die avond ontstond er verwarring en bijna overal onenigheid in de onder scheidene sectoren. Met uitzondering van enkelen, zoals bij de sector IJzer, waar men unaniem over de kandidaten beslis te.” Eén van de bewoonsters van twaalfhoogflat kreeg schoon genoeg de zorgeloosheid, die zonder twijfel van hoog tot laag ten behoeve van de bond, in en buiten deze bond. Op die kadervergadering waren 93 van de 300 leden.” De besommingen van 12 febr. 1974 waren: KW 39 ƒ40.800, SCH 117 17.600, UK 73 29.500, UK 159 1.375, VL 34 69.000, VL 73 20.600, VL 90 83.600, VL 110 29.500, VL 153 16.700. de van een en ander doet veroorzaken. Zij pakte een schoolschrift en belde huis aan huis de bewoners naar de voordeur. Vroeg - ’s nachts, een lege bierfles dwars door de voorruit gesmeten. De fles lag in de auto. Het is hier echt verschrikkelijk vind ik”. „Verschrikkelijk”, daar is huismeester Timmer van de flat het zeker niet mee ééns. „Ach”, zegt hij, „dat is niet iets dat hier plaatselijk speelt. Dat gebeurt over heel Nederland. Over heel Nederland neemt de vervui ling toe. Het is geen probleem van deze buurt. Toen mevrouw Genzer hier met die handtekeningen begon, heb ik ge zegd: U begint hier aan iets dat overal speelt. Toen ik hier huismeester werd was het een behoorlijke rommel. Nu gaat het goed. Ik kan niets dan goeds zeggen over de bewoners van de flat. In het begin had ik het wel eens moeilijk met de jeugd, maar als ik dan naar de ouders ging, stonden de vaders en moe ders altijd achter me. Wat er gebeurd is, vind ik beroerd. Maar als er hier iets gebeurt, dan komt dat niet altijd van de bewoners van de flat zelf, of van de Dennekoplaan”. Blijft de adhesiebetuiging van de ruim vijftig bewoners van de flat. Zij hopen dat degenen die zich bezondigen aan wat al te gemakkelijk gedrag zich zullen realiseren dat een ander daar altijd de dupe van wordt. U kunt mij noteren als abonnee op een van onze kranten en ik ontvang de krant dan de ’L eerste 14 dagen GRATIS. O per maand, per kwitantie 10.30 O per kwartaal, per giro/bank 29.80 Het is niet zomaar een kleine groep verontrusten. Dat blijkt uit de lijsten met hondterden handtekeningen ter ad- haesie, zoals die zijn aangeboden aan de heer W. Bunte, O.R.-lid en werknemers- commissaris; de man wiens naam de kadervergadering naar de laagste regio nen van de kandidatenlijst heeft doen verhuizen. „Alleen maar door allerlei manipula ties tijdens die vergadering”, zo vertel den ons de heren W. Bunte en Joh. Poen, toen wij hen nader vroegen naar de gang van zaken rond de alternatieve kandidatenlijst welke men vandaag ook aan de vergaderenden wil voorleggen. Zij deden ons eerst uit de doeken, wat hieraan zoal is voorafgegaan.” De O.R.- verkiezingen bij Hoogovens zouden oor spronkelijk in april 1973 worden gehou den. Door de staking zijn ze uitgesteld omdat de kandidatenlijsten niet op tijd konden gereed komen en ook om de gemoederen eerst wat te laten kalmeren. Als nieuwe datum werd november afge sproken, maar toen kwam aldus W. Bunte de Industriebond NVV met het verzoek om verder uitstel omdat men eerst de chaos in eigen gelederen wilde oplossen. Ook het vertrek van Martijn speelde daarbij een rol. In die tussentijd kwam de zaak van de bedrijfsledengroepen aan de orde. Met moeite werd toen een principebe sluit dienaangaande genomen. Tegelij kertijd werd overeengekomen, dat men niets onbeproefd moet laten om alles bij elkaar te houden omdat een goed functi onerende vakbond nu eenmaal noodzaak is. Afgesproken werd een streep te zet ten onder al hetgeen geweest is, ook onder emoties. Bunte en Poen vervolgden met op te merken, dat door deze gang van zaken bij velen het vertrouwen weg is. Bunte zelf heeft zich teruggetrokken van de 26-ste plaats waarop hij terecht is geko men, doch stelt zich wel kandidaat, ook al omdat de mensen tegen hem hebben gezegd: „Zo helpen ze de bond in de vernieling.” Wim Bunte verklaarde: „Als ik in de weg sta en de zaak blokkeer, ben ik bereid terug te treden. Maar ik ben beslist niet bereid er aan mee te werken, dat alles de vernieling in gaat. Daarvoor hebben wij met de Onderne mingsraad veel te veel bereikt en opge bouwd, waarbij zeei’ velen keihard heb ben gewerkt en er bijzonder lange dagen voor over hadden. Een hoop mensen willen wel meepraten, maar geen ver antwoording nemen. Zij staan alleen langs de lijn. Doch als je wat wilt bereiken moet je niet praten, maar aanpakken. Aan een plaatselijke revolutie heb je niets, daar mee is niemand gediend. Dan houd je (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aanvoer van woens dag: 144 kisten kabeljauw; 2846 kisten koolvis; 201 klisten schelvis; 126 kisten wijting; 2 kisten schar; 35 kisten haring; 3 kisten makreel; 287 kisten diversen. Prijzen in guldens, per 40 kg: poontjes 67-45, haai 100-48; schartong 65-46; bot 18; lever 60; kuit 40-16; kabeljauw één 77-70; kabeljauw twee 140-70; kabel jauw drie 130-98; kabeljauw vier 108-82; kabeljauw vijf 96-82; blanke koolvis 76; koolvis één 52-39; koolvis twee 47-37; koolvis drie 46-42; koolvis vier 45-41; schelvis één 92-80; schelvis twee 110-64; schelvis drie 120-57; schelvis vier 83-56; haring één 59,60; haring drie 62; 40- 46,40; Wijting drie 84-48; schar 124; ma kreel drie 25,20-21; ham 256-242; leng 80-62; lom 69-67; grote hake 244-238; middel hake 294-220; hake één 204-192; hake twee 178-156; hake drie 122-112; hake vier 80. De besommingen waren: VL 1 ƒ74.890, „Wij hadden door pijltjes vertelde ons en we mochten latenrepareren. hun of ook zij wellicht aanmerkingen of klachten hadden en of zij daar voor wilden uitkomen. Twee avonden ging zij de buren langs en verzamelde meer dan vijftig handtekeningen. Veelal van be woners die eveneens schade hadden on dervonden. Mevrouw J. Genzer verzamelde alle handtekeningen in het flatgebouw aan de Keetberglaan. Zelf vertelt zij: „Op een maandag stond ik buiten achter de flat m’n auto te wassen en ik hoor vlak naast me een enorme klap. Had iemand zomaar een lege Ran j af les naar beneden gegooid. De fles raakte m’n auto en ik heb een behoorlijke schade. Zelfs in de hemel van de auto zitten twee scheurt jes. Die fles had net zo goed op m’n hoofd kunnen komen. Ik ben er wel van geschrokken”. Zij vertelt dat het niet de eerste keer is dat zij op deze manier schade aan haar auto kreeg. Een andere maal zaten er deuken in haar auto, waarvan de reparatiekosten 900 gulden bedroegen. Naar aanleiding van de handtekenin genlijst van mevrouw Genzer belden we enige bewoners van de flat. Vrijwel unaniem was men van mening dat er inderdaad nogal vrijmoedig met af te VL 105 75.770, KW 85 24.520, KW 171 7.610, VD 46 en VD 115 2.940. Dindsdagmorgen werd te IJmuiden aangevoerd: 3390 kg tong, 18 kisten tar bot en griet, 181 kisten kabeljauw, 3526 kisten koolvis, 123 kisten wijting, 144 De twaalf verdiepingen hoge flat aan woners hinder ondervindt van zorgeloos de Keetberglaan, waar een vijftigtal be- gedrag van anderen. Uit de honderden blijkt dat zeer velen het met de voorge stelde kandidatenlijst niet eens zijn. Daarop komen voor de namen van dege nen, die bij de staking meer kwaad dan goed hebben gedaan, waaronder iemand, die destijds naam maakte, toen hij de zuurstoffabriek wilde stilleggen. Dat kon toen gelukkig nog net worden voorko men. Daarom hebben zij een alternatie ve lijst samengesteld uit dé 38 kandida ten, welke op de drie vergaderingen vandaag zal worden voorgelegd. Op deze lijst komen voor de namen: 1. W. Bunte, 2. J. G. Smit, J. Poen, J. Egger- mont, K. Tabak, G. O. E. v. d. Leij, A. Landman, W. Kraak, W. Korthout, H. WAGENINGEN. Geslaagd voor kandidaatsexamen tropische cultuur techniek G. H. Stolker, Heemstede. Kan didaats levensmiddelentechnologie G. van Suylekom, Heemstede. danken artikelen wordt omgesprongen. Meer dan eens gebeurt het dat er flessen of dozen over het balkon op straat of op de parkeerplaats achter de flat belanden. Eén van de flatbewoonsters, mevrouw Timmers, zegt over deze zaak: „De men sen gooien hun af val dikwijls gewoon maar over de balustrade. Op onze auto lagen een keer allemaal etensresten. Ze moeten er een poosje op gelegen hebben, want de lak was helemaal uitgebeten. Dat gebeurde vorig jaar. De mensen kijken gewoon niet uit”. Mevrouw De Snaijer woont ook in de bewuste flat en zegt: putten in onze auto schieten. Een ander wie het gedaan had de schade toen Maar bij een kennis van ons, die in de flat op bezoek was, werd waarschijnlijk r NAAM: ADRES: WOONPLAATS: fi S 3 «4 ric/er postzegei 2 C c O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5