s Twijfels over realisering Parkeermeters blijven nog uit Cabaret van b 1 Stem verheffen tegen hoge rente Uniek concert M van Animo en h< Hoogoven Harmonie van Heemskerk Maandagavond CPN in de Slof ISI-toets op openbare Vreugde bij raad over bevolkingsonderzoek Dronken man had vuurbuks in auto Eerste paal voor 1 mei Vrijdag opening dienstencentrum scholen in Beverwijk Ontbreken van overleg was „miskleun” Burgerlijke stand „Honoloeloe" p l\1|I Woningen Büllerlaan C. Berghuis (CPN) ZWEMDIPLOMA Toelating voortgezet onderwijs Bloemen voor vrouwelijke raadsleden Verbouwing Stadskantoor Thuisfront pater Mors V R IJ D A G FEBRUARI 19 74 IJMUIDER COURANT VR 4 f Kledingaktie HEEMSKERK Geen uitstel Aanvulling 1 der de voc zin aar bli; ten roe nie dri bor lar tee var ten wo v: mar dag, tijde E4. circ; gror com len fer zev( een oml was uit mid huis Woningbouw (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) Overbos-plan in discussie Dit heeft de gemeenteraad donderdag avond besloten met dit voorbehoud dat het Regionaal Instituut voor het Voort gezet Openbaar Onderwijs in Midden- Kennemerland deze ISI-toets tijdens zijn vergadering op 27 februari accepteert. Mocht het bestuur van het Regionaal Instituut een andere toelatingsprocedure voorstaan, dan zal het gemeentebestuur de zaak opnieuw bekijken. BEVERWIJK. Het gemeentebestuur heeft het slaan van de eerste paal voor de te bouwen eengezinswoningen op de gronden, welke worden omsloten door de Büllerlaan, Laan der Nederlanden, Heemskerkerweg en de Van Loenenlaan. gepland vóór 1 mei. Hiervoor is uiter aard wel een spoedige goedkeuring van G.S. nodig. De raadsvoorzitter zei, dat het college van b. en w. het wel eens was met de opvatting, dat de rentevoet te hoog op loopt en dat dit desastreuze gevolgen kan hebben voor het begrotingsbeleid. Hij merkte op, dat tijdens het in mei te houden congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zeker over dit onderwerp gesproken zal worden. Het wapen werd verbeurd verklaard, en tegen de man, die ter ontnuchtering werd ingesloten, wordt proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de vuurwapenwet. Dit gebeurde tijdens een routine-con- trole op het bezit van auto-papieren. De Beverwijken lag in zijn auto te slapen. Toen de politiefunctionarissen de man wekten, bleek hij onder invloed te verke ren. Bij een inspectie van de auto bleek het vuurwapen in de kofferruimte opge borgen te zijn. Het commissie he Bc hit Ges ven cent no mar de Voo Adr van Meb Stai Wilt be- het ke Stl vo ov lei Hc tol de ge m< „b vo de ka soi le zij De raadvoorzitter schorste de vergade ring enkele ogenblikken om de bode in de gelegenheid te stellen de dames De Hen-Brand en Vos-Muller een boeket bloemen te overhandigen. Een ovationeel applaus van de bezoekers op de publieke tribune begeleidde deze geste. De heer K. Vermeulen (PvdA) wilde een extra bedragje reserveren om, nu die mogelijkheid in haar algemeenheid vervalt, toch in bepaalde gevallen nog een schoolpsycholoog te kunnen raadple gen Evenals de heer Vermeulen vond de heer D. Koger (SCP), dat de raad te weinig informaties heeft gekregen over de ISI-toets en daar waren meer raads leden het mee eens. Wethouder ir. J. Camfferman (SCP) beaamde dat, maar het was ook voor het gemeentebestuur bijzonder moeilijk gebleken om goede (informatie te verkrijgen. Daarom had men alle schoolhoofden uitgenodigd in het Stadskantoor om hun mening te vernemen, die zeer positief bleek te zijn. BEVERWIJK. Bij de behandeling van een kredietaanvrage van f 87.500,- ten behoeve van voorzieningen aan het Stadskantoor, waaraan reeds naarstig wordt gewerkt, hebben zowel de heer F. R. W. Kaebisch van de PvdA als de fractievoorzitter van de CPN, de heer C. Berghuis bedenkingen geuit over het ontbreken van enig overleg met de amb tenaren over de te treffen voorzieningen. aan de bezwaar- De heer F. R. W. Kaebisch (PvdA) wilde eerst meer informatie en dan pas beslissen. Zijn fraktiegenote mevrouw B. de Hen-Band stelde voor, om de ISI- toets niet direct voor een termijn van vijf jaren in te voeren, maar bijvoor beeld voor één jaar. Wethouder Campf- ferman ging akkoord met een kortere termijn, waarbij hij nog wilde bekijken of één jaar de beste oplossing is of twee jaren. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De politie heeft gis ternacht van een 52-jarige inwoner van Beverwijk een vuurbuks en een aantal patronen in beslaggenomen. komen (dat het geld dan toch via andere kanalen weer terugontvangt). De heer Kaebisch noemde het jammer, dat er geen overleg én met de ambtena ren èn met de raad was geweest. De heer Berghuis meende nog vrede met het voorstel te kunnen hebben als er sprake van enige verbetering geweest zou zijn. Uit gesprekken met een aantal ambtenaren was hem echter gebleken, dat er maar weinig tevredenheid onder De heer Jansen sr. (SCP) wilde ten slotte weten of er een wettelijke moge lijkheid bestaat om de heer Butter scha deloos te stellen. Wethouder Camffer man zei het bijzonder te betreuren, dat de wet daartoe nauwelijks mogelijkhe den openlaat. Mevrouw De Hen-Brand noemde dit voorstel een stap in de goede richting voor een juist gezondheidsbeleid. Als enige bedenking tegen de voordracht noemde zij de hoogte van het bedrag, dat door de vrouwen zelf betaald moet worden. Zij zou graag zien dat op de oproepingskaart duidelijk vermeld zal worden, dat het niet kunnen betalen van dit bedrag geen bezwaar voor deelname aan dit onderzoek mag opleveren. Zij deed het college de suggestie over dit onderwerp eens met de ziekenfondsen te gaan praten. Tevens drong zij er op aan te zoeken naar mogelijkheden om ook borstkanker in het onderzoek te betrekken. Mevrouw Vos-Muller zei niet veel meer aan de woorden van haar voor gangster te willen en kunnen toevoegen. BEVERWIJK. De CITO-toets zal op de openbare basisscholen worden af geschaft als toetsingsmiddel voor de toe lating tot het voortgezet onderwijs en bij wijze vam proef zal de zogenoemde ISI-toets worden ingevoerd. OVERLEDEN: Antonius J. Kossen, 61 jaar. Siena A. C. de Haan-Pieters, 83 jaar. René N. M. Beentjes, 17 jaar. Walter S. Jaskier, 45 jaar. Dit zijn Hessel van der Wal, Rob van Meeberg en Henk Alkema die de cabaretgroep Honoloeloe vormen. Ze zijn vrijdagavond 22 februari in de grote zaal van de Jans- heeren in Heemskerk om er in het Assumburgtheater op te treden met het programma „Gieren op een eiland”. Kaarten zijn verkrijgbaar bij reisbureau Ruys-Intraned in Beverwijk, reisbureau Orion te Heemskerk, sigarenmagazijn Oosterwijk aan het Europaplein 47 en natuurlijk vrijdagavond 22 februari aan de zaal. Het programma van „Honoloeloe” begint om half negen. De heer C. L. Jansen senior (SGP) stelde, dat de heer Butter hierdoor ern stig wordt gedupeerd in zijn bedrijfsvoe ring, terwijl de realisering van het plan- Overbos misschien nog in geen jaren aan de orde komt. Er zijn in Bever wijk meer dergelijke „bevroren” situa ties ontstaan. Bestaat in dergelijke ge vallen de mogelijkheid om tijdelijke vergunningen te verlenen”, informeerde dit raadslid. eerste nieuwe winkel ingericht in het in aanbouw zijnde grote complex. Het is een heren- en jongensmodezaak die het eerst de deur zal openen. Helaas blijft voorlopig nog een aantal deuren van nieuwe winkeleenheden gesloten wegens gebrek aan gegadigden. Van de vijf nieuwe winkeleenheden aan de Kerkstraat staan er nog te huur en men kan ook nog kiezen uit de zeven nieuwe winkeleenheden in de galerij aan de Deutzstraat tussen Zuidervaart en de Croese-optiek. Dan zijn er nog twee winkelpanden in aanbouw aan de overkant van de Deutz straat. In één ervan vestigt zich sport- huis Marcel. Er is ruimte voor nog twee winkelpanden met bovenwoningen op dit voormalige pleintje. Maar de middenstand lijkt op het ogenblik zeer bedachtzaam wat het bouwen en betrek ken van nieuwe panden betreft. Het door het raadslid D. Koger (SCP) bij de begrotingsbehandeling geopperde idee om het plan-Overbos voor woningbouw te bestemmen in plaats van voor sport en recreatie, blijkt bij B. en W. zeer serieus te worden onderzocht. Een overweging tot invoering van die ISI-toets is ook geweest dat deze al is ingevoerd in Velsen en Heemskerk. Het college ging akkoord met het door de heer Vermeulen voorgestelde extra be drag. Wethouder Camfferman stelde nog, dat de verantwoordelijkheid en daarmee ook de kosten geheel voor rekening van het voortgezet onderwijs zouden tnoeten de Lichtboei vrijdagavond HEEMSKERK. Burgemeester H. Nielen opent vrijdagmiddag 22 februari om 14 uur het dienstencentrum voor bejaarden in het gebouw De Jansheeren aan de Kerkweg. HGG BC SCHIET UIT DE SLOF hen is te vinden. Hij vond het „mis kleun” en een betreurenswaardige zaak, dat geen enkel overleg en contact met het personeel over deze kwestie had plaats gehad. De raadsvoorzitter, burgemeester J. G. S. Bruinsma, zei het volkomen met hem eens te zijn als de beweringen van de heer Berghuis op waarheid zouden be rusten. Voorzover hem bekend, was ech ter reeds anderhalf jaar geleden met de ambtenaren gesproken over de plannen en was er overleg geweest. Hierop kwam echter weinig respons. De voorzitter was van mening, dat in elk geval ge tracht was de kwestie zo correct moge lijk te behandelen. Hij bestreed ook de opvatting, dat de voorzieningen geen verbeteringen zouden inhouden. Hij zeg de tevens toe eventuele stoornissen zo die er al geweest zouden zijn in de toekomst te voorkomen. De namen die aan het einde van de stemming tenslotte uit de bus kwamen waren: 1. J. Ham, 2. W. van Roeden, 3. A. C. Dekker, 4. L. N. S. Duiker, 5. G. van Hal, 6. A. Burghout, 7. F. Moerman, 8. A. B. Narold, 9. J. G. Smit, 10. N. F. H. Bolte, 11. H. van Eerden en 12. A. Hooyenga. In zijn beantwoording van de vrouwe lijke raadsleden zei wethouder P. J. Schipperus onder meer dit nog maar een sober begin te vinden van het hopelijk spoedig te verwezenlijken totale bevol kingsonderzoek. Voort meende hij, dat het wenselijk zou zijn als met de zieken fondsraad gesproken zou worden door de commissie van volksgezondheid van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten om de kosten van een dergelijk onder zoek bij de ziekenfondsen te kunnen declareren. Bovendien zei hij te hopen, dat door de vrouwen massaal aan dit onderzoek zou worden meegedaan, waarbij hij er de nadruk op legde, dat de zelf te geven bijdrage geen beletsel mag zijn. De heer A. Eiff van de VVD stelde, dat zijn fractie ook verheugd was met het voorstel. Hij verzocht de voorzitter de resultaten van het onderzoek aan de raad te willen meedelen. Rivendel. In de Lichtboei te Heemskerk wordt vrijdagavond een openbare vergadering van de soos Ri vendel gehouden. De vergadering h eeft tot doel de bezoekers en eventuele bui tenstanders te betrekken bij het gebeu ren in de soos. Er kunnen zelfs enige ideeën-rijke mensen in het bestuur op genomen worden. Aanvang 20 uur. Zij sprak er enkel haar vreugde over uit, dat op zulk een korte termijn aan de in 1972 gedane suggestie gehoor is gegeven. BEVERWIJK. He.t aangaan van vaste geldleningen bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten van respectieve lijk f 137.000,- en f 2.500.000,- is voor de fractievoorzitter van de CPN, de heer C. Berghuis, aanleiding geweest te vragen of het niet zinvol zou zijn een soort van protest te laten horen bij deze financiële instelling tegen de steeds stijgende ren tevoet voor dit soort kredieten. Dit zei wethouder P. J. Schipperus in antwoord op vragen van de heren C. L. Jansen sr. den D. Koger van de SCP en de heren H. M. Jansen jr. van de PvdA tijdens de behandeling van het voorstel tot het bouwrijp maken van de betref fende gronden. Verder merkte de wethouder op, dat bij het aanvragen van toewijzing voor deze woningen sprake is van een opti male doorstroming. Ondanks de enkele saneringsgevallen, welke hier tevens worden ondergebracht, werd nog niet eerder een dergelijk hoog percentage bereikt. Mevrouw B. de Hen-Brand van de PvdA kreeg van de wethouder op een desbetreffende vraag te horen, dat wel degelijk met de isolatie van de woningen rekening wordt gehouden. Drs. A. J. Eiff (VVD) wilde weten hoe lang het nog kan duren voordat het plan-Overbos wordt gerealiseerd en de heer D. Koger (SCP) sprak de verwach ting uit, dat er voorlopig nog wel niets van zal komen. „Is het nog een haalbaar plan of moeten we het herzien?”, was zijn vraag, die wethouder Camfferman enigszins verbaasde, want bij de begro- tinsbehandeling had juist de heer Koger het plan geopperd, om het gehele be trokken gebied voor woningbouw te be stemmen in plaats van voor sport en recreatie. „Wij zijn nu druk bezig om de mogelijkheden van deze suggestie van de heer Koger te bekijken en dus aan het onderzoeken of het plan inderdaad her zien moet worden”, aldus de heer Camf ferman. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Het operettekoor Animo en de Hoogoven Harmonie wer ken 19 april samen in een voor de IJmond uniek concert in de Vredevorst- kerk. Uniek enerzijds omdat de combinatie van een operettekoor en een harmonie orkest nauwelijks voorkomt en ander zijds door het brengen van een muzikale primeur namelijk de 12 minuten melo dieën van de vermaarde Peter Kreuder. De arrangementen voor het koor en het orkest werden door Rel Stijf vervaar digd. Op het programma in de Vrede- vorstkerk staan onder meer de wals uit „Faust”, die Frühlingsstimmen van Strauss en Schenkt man sich Rosen in Tirol uit Der Vogelhandler. Als soliste treedt de sopraan Mizzi van der Lanz op, Piet de Reuver neenjt de tenorsoli voor zijn rekening en pianist Hans Broekman begeleidt de solisten en enkele koorwerken. De leiding van dit concert is in handen van Piet de Reuver. BEVERWIJK. Maandagavond wordt in de Slof een verkiezingsbijeen komst gehouden van de CPN. Sprekers op deze avond, die om 20 uur begint, zijn Jan Muskee, lid van de onderne mingsraad van Hoogovens en Cees Berg huis, fractievoorzitter van de CPN in de gemeenteraad. Beide sprekers zullen uit voerig het onderwerp „Vorm direct een prijzenstop” belichten. BEVERWIJK. In het Sportfondsen- bad slaagden de volgende kandidaten voor het zwemdiplöma A: Suzanne Ad miraal Saskia Bakker, Frank Brethou- wer, Mariska Brugman, Jacqueline Cla- zing, Karin van Dam, Ingrid Dankelman, Regina Dauphin, Jose van Diepen, Karin Duits. Ronald van Doorn, Ella v.d. Eng, Angelo Frau, Marco Geldermans, Manu ela de Haan, Albert Half, Petrus de Jong, Marco Klink. Simon van T. Kloos ter, Mariette Knol, Stephan v.d. Kolk, Catharina de Laleijne, Yvonne van Leeuwen, Peter de Leur, Marcel Lensen, Mirjam Leyenaar, John Luntz, Paul Martens. Rik Metselaar, Nacy Meijer, Ingeborg Mulder, Annika Nobels, Ronalt Plotting, Karin Pools, Tamara Ruster- holz, Linda Schagen, Annerike Schaffers Irene Snip, Anja Stobbe, Jeannette Vonk, Hermina de Vries, Christianus van Well, Laudina Weel Eduard de Wit, Marco Welbergen, Claudia Winkelaar, Johan Gouda, Marise Huijser, Marco Talsma. ONDERTROUWD: Lodewijk Goedhart, 27 jaar en Elisa beth A. G. Beemsterboer, 23 jaar. Johan J. de Valk, 23 jaar en Waldetrudis Bakker, 25 jaar. Leonard us M. Zonne veld, 24 jaar en Immetje Hilshof, 18 jaar. Antonius A. Duijn, 28 jaar en Wilhelmina G. M. Buijsman, 23 jaar. Petrus J. Metten 22 jaar en Irene A. Faas 21 jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De heer E. Butter wil graag een roikas bouwen ten behoe ve van zijn bedrijf aan de Hoflander- weg, maar er geldt voor dit gebied een bestemmingsplan Overbos dat een dergelijke bebouwing ongewenst maakt in verband met de toekomstige realise ring van dat plan. Daarom hebben B. en W. afwijzend op zijn verzoek beschikt. Maar de raad zet vraagtekens bij de realisering van dat plan. GETROUWD: Hendericus J. Leegte, 19 jaar en Sera- fina H. v.d. Vlugt, 19 jaar. Jacobus G. Mank, 27 jaar en Alida E. M. Beste- man, 24 jaar. Dit zei burgemeester J. G. S. Bruins ma in antwoord op vragen van de frac tievoorzitter van de SCP. de heer D. Koger, bij de behandeling van het be treffende raadsvoorstel. De raad ver leende eenparig het gevraagde krediet van f 106.500,-. Tevens liet de raadsvoorzitter weten, dat over het plaatsen van parkeermeters op de Breestraat een beslissing zal wor den genomen tijdens de eerstvolgende voltallige vergadering van burgemeester en wethouders. Ïii-W i BEVERWIJK. Met de grote schoonmaak in zicht verzoekt het Thuis front Pater Jan Mors kleding en schoei sel die men op wil ruimen via onder staande adressen te geven aan pater Jan Mors, die als pastoor van achttien ker ken en kapellen voor duizenden Brazili anen daar best raad mee weet. De goederen worden ingezameld door de familie Kruyshaar, Boeweg 13a, tel. 26199 en door mevr. M. Jongejans van het Zingend Thuisfront, Willem Pastoor- straat 20, tel. 23815. BEVERWIJK. Met name de vrou welijke raadsleden, de dames B. de Hen- Brand van de PvdA en J. H. Vos-Muller van de SCP. hebben zich donderdag avond tijdens de openbare raadsverga dering onder voorzitterschap van burge meester J. G- S. Bruinsma bijzonder verheugd en ingenomen getoond met het voorstel om de vrouwen te betrekken in het periodieke bevolkingsonderzoek, waarbij vooral de aandacht gericht wordt op baarmoederhalskanker. De heer A. W. Lindeman (VVD) wilde toen weten hoeveel tijd de wethouder daarvoor nodig dacht te hebben. Wet houder Camfferman repliceerde dat het plan van de heer Koger pas in december op tafel is gekomen. Hij hoopte voor de raadswisseling na de verkiezingen alternatieve plan(nen) klaar te hebben. Die zou men ook op hun financiële haalbaarheid moeten toetsen. Klaverjassen. Vrijdagavond 15 maart is er in het buurthuis De Licht boei aan de Maasstraat te Heemskerk een klaverjasavond. Men begint om 20 uur. verzoek is voorgelegd voor beroep- en schriften, maar die kwam tot geen ande re conclusie dan het college en adviseer de de raad derhalve de weigering te bekrachtigen. BEVERWIJK. Het is nog niet kend of op het door de Bloksteeg, Slangenwegje en de Meerstraat omsloten stuk grond te creëren parkeerterrein meters zullen komen. GEBOREN: Eduard C. z.v. N. C. Vendel en M. M. Hooijschuur. Marcel M. z.v. C. C. de Groot en C. T. M van Gelderen Danny z.v. H. J. de Graaff en T. Pul. Gerdina A. M. d.v. J. A. de Ruijter en A. G M. Sinneger. Louis N C M z.v. C M Hoogewerf en C. W .Appel. Marcus H. G. C. z.v. H. Dijkhuizen en G. F. M. Veldt. Feije R. z.v R Holwerda en A. J. C. Smit. Robin J M zv. M. J. van der Ven en C M. V. T. Smit. Roger M. L. z.v. L. W. Bant en M S Brandwijk. Jurrina J. M. d.v. H C M. Poel en H. v. Dok. Maria de la Consolacion d.v. M. Iglesias Lago en M. Torres Garduno. Jeannette d.v. A. Kreulen en C. Boon. Petrus H. z.v. W. J. Noom en J. E. Kerssens. Stefan R. z.v. J. C M. van Vianen en A. P. van Heijst -

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4