Opnieuw heengaan bestuur geëist F Man, die echtpaar gijzelt, ontsnapt Man hakt met bijl in op rivaal Wetsontwerp hoger onderwijs wijzigen Twee doden bij z botsing op E10 Kabinet: geen rem op stroom Surinamers il iliifc P' oooEn Politie raakt spoor zware jongen bijster Conclusie Academische Raad Opinie-onderzoeken: Britse liberalen in opmars Paramaribo moet zelf optreden Voltallige redactie „Combat” stapt op MAANDAG 1 8 FEBRUARI 1974 2 M Po Stemmen staakten IJ |(q it uw] Technisch wel goed Rustige Dennendalbetoging VOORUITZICHTEN VOOR WOENSDAG: WEEKHAPPOM'EN het regering I I de zal Gc het Bui Om 2.21 10.10 n ozo ozo wnw zo ono ver. n 10 11 9 6 12 6 10 4 11 9 9 15 9 12 11 10 8 19 9 14.38 22.36 uur uur uur uur (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG. Het kabinet-Den Uyl voelt er niets voor om de stroom Suri namers naar ons land eeen halt toe te roepen. De ministerraad heeft een derge lijke suggestie uit ambtelijke kring afge wezen. Tijdens zijn bezoek aan Surina me zal minister-president Den Uyl deze week de Surinaamse regering vragen om zelf beperkende maatregelen af te kon digen. Het dagelijks bestuur van de federatie stad Utrecht van de Partij van de Ar beid, heeft het minder gewenst genoemd aan de demonstratie van zaterdagmiddag deel te nemen, als overweging hiervoor is aangevoerd dat de commissie-Lange- meijer haar werk het beste zal kunnen klaren, als er een tijdelijke rustperiode in acht wordt genomen. De commissie- Langemeijer beeft zaterdagavond reeds een gesprek met de werkgroep Nieuw- Dennendal. het bestuur en met een van de zeven ontslagen stafleden. Doordat hij de afslag naar rijksweg 16 te laat opmerkte is de 30-jarige A. Linksveld uit Papendrecht in de nacht van zaterdag op zondag nabij het Ter- bregseplein in Rotterdam met zijn auto over de kop geslagen en overleden. Ludwig Iwan Tjoe-awi op slag dood- De andere vier inzittenden van de bestelau to en twee Volendammers uit de perso nenauto moesten naar ziekenhuizen in Purmerend worden overgebracht. De 2-jarige Rudolf Berden is zater dagmiddag voor de ouderlijke Woning overreden door een wegrijdende bestel auto, waar het kind spelenderwijs onder terecht gekomen moet zijn toen deze nog stilstond om een lading te lossen. De peuter overleed ter plaatse. Sol caa De Bilt Deelen Eelde Eindhoven w ono n o n no nnw nw nw z no nno nno no nno no nno nno no no ono zzo n o n no nno 13 4 12 7 10 13 11 16 15 6 14 3 13 15 14 2 10 4 4 3 4 5 3 5 4 4 4 3 5 7 5 6 2 2 2 1 3 7 3 5 0 5 8 6 -2 11 0 4 10 13 1 4 1 8 5 16 3 V doo doo zag de sie, beti wei E van was het wa; sta. Bel gen uit; Ii twa dril stal ter< den mei ker E ker B mei age ong Brt lenl 2 lan sch niti Zw ver E Ku int< een F Bei sch led eer bai trel anc S Zü: in hij en I kla sin sch naa dat 5 bie ger vei bor zou Kis I Isn 2 VO( de te, bes o o o o o o o 8 0 0.4 0.2 2 0.1 1 0 0 o o o o 12 0 0 0.6 0 20 0 1 0 0 4 0.4 0.2 0 0 35 0 0 2 Aldus het PvdA-Kamerlid J. C. van der Doef, na afloop van de demonstratie voor het behoud van Dennendal zater dagmiddag in de Utrechtse binnenstad. De heer Van der Doef, die partijbestuur en Tweede-Kamerfractie vertegenwoor digde. sprak zich uit voor de commissie- Langemeijer, die deze week door staats secretaris Hendriks van Volksgezondheid is benoemd. Hij betoogde dat naai- zijn mening de commissieleden niet uitsluitend techni sche uitvoerders zijn van de opdracht van de staatssecretaris en dat ze ook zelf zullen moeten bezien of ontruiming van de paviljoens nog nodig is. Bovendien, aldus de heer Van der Doef, zijn er wel degelijk een aantal nieuwe feiten, die het noodzakelijk ma ken nog eens na te gaan of ontruiming, waar de staf van Dennendal zich in meerderheid tegen verzet, nog wel nodig is. Als nieuwe feiten, noemde het Ka merlid onder meer het besluit van de zeven ontslagen stafleden van Dennen- UTRECHT (ANP) De Partij van de Arbeid is tegen ontruiming van de paviljoens van Dennendal. Het zal een grote druk op de pupillen leggen en niets oplossen, integendeel: overplaatsing van de pupillen naar elders, versterkt alleen maar de tegenstellingen en schept nieuwe problemen. Deze conclusie zal de onderwijscom missie van de Tweede Kamer worden toegestuurd. De raad gaf ook aan wat er dan ook allemaal moet worden veran derd en welke overwegingen hierbij de doorslag gaven. Bovendien zal een dele gatie bij staatssecretaris Klein en bij de kamerleden de opvattingen van bevin- De 27-jarige echtgenote van de be stuurder werd licht gewond. Het onge luk gebeurde doordat de heer Linksveld, komend van rijksweg 20, op het laatste nippertje wilde afslaan. Hij kwam met zijn auto tegen de betonnen afrastering terecht, waardoor de wagen over de kop sloeg. Op de Schiphorsterweg bij Meppel is in de nacht van zondag op maandag een inwoner van Ommen met zijn auto te gen een boom gereden en om het leven gekomen. De automobilist, de heer Ba- rels, had in een bocht de macht over het stuur verloren. Zijn naast hem zittende vriend eveneens afkomstig uit Ommen, werd zwaar gewond. Verschillende gesprekken via de tele foon van de familie Labruyère konden daaraan niets veranderen. Loeki hield onverkort vast aan zijn eisen. Terwijl de buurtbewoners samendromden rond het flatgebouw ging inspecteur Albert Bijls- ma de flat binnen om te onderhandelen. Van S. priemde hem de revolver in de borst. In niet mis te verstane bewoor- PARIJS (DPA) De voltallige redac tie van het links-onafhankelijke Franse dagblad Combat heeft gisteren ontslag genomen. De redacteuren willen hun werkzaamheden nog tot 8 maart voort zetten „om het bedrijf niet in gevaar te brengen”, De universiteit van Amsterdam en de rijksuniversiteit van Groningen waren het hiermee niet eens. Hun delegaties bleven dit afwijzen. Overigens hadden nog vier delegaties zich uitgesproken voor een cursusduur, die wordt bepaald door de (inter)faculteiten, wat de zes overige delegaties te ver ging, zodat de stemmen staakten. De herstructurering van het WO met een cursusduur van vier jaar werd afge wezen. Met geringe meerderheid van stemmen sprak de Academische Raad zich uit voor een cursusduur van ten minste vier en ten hoogste zes jaren. De cursus kent een propadeutische en een doctorale fase- De inschrijvingsduur moet boven de cursusduur kunnen uit gaan met twee jaren. Daarnaast zal deze inschrijvingsduur moeten kunnen worden verlengd bij voorbeeld voor studentassistenten, werk studenten, studenten met functies in or ganisaties en verenigingen, studenten die hun studie tijdelijk willen onderbreken, en studenten die hun vooropleiding moe ten aanvullen. De bevoegdheid tot verlenging van de inschrijvingsduur wil de Academische Raad gelegd zien in handen van een commissie, die in overleg met de univer- siteits- of hogeschoolraad wordt inge steld door het college van bestuur. De post-doctorale studie mag niet die nen om tekortkomingen in de doctorale studie op te heffen. Als post-doctoraal onderwijs nodig is, dient het recht op het volgen van dit onderwijs te worden gegarandeerd. In zijn woonplaats Springfield in de Amerikaanse staat Massachusetts is za terdag op 86-jarige leeftijd overleden John Garrand, de constructeur van het beroemde MI-geweer. In de Mexicaanse stad Acapulco zijn 37 guerrillastrijders, die ervan beschul digd worden verscheidene militairen ge dood te hebben, veroordeeld tot gevan genisstraffen van tien tot 25 jaar. Generaal Michael S. Davidson, de Amerikaanse militaire bevelhebber in Europa, heeft gezegd dat „voordat verle den jaar september een strenge controle werd ingesteld op het bezit van drugs, de 190.000 Amerikaanse militairen in West-Duitsland de toestand van een le ger drugverslaafden, misdadigers en hun slachtoffers dicht waren genaderd”. Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag op zondag brand gesticht in de joodse bibliotheek in Jeruzalem, een van de weinige joodse instellingen in het centrum van de oude stad. Het besluit van de journalisten is gebaseerd op het argument van toene mende technische moeilijkheden, waar door het blad soms niet kon verschijnen of pagina’s moest laten vallen. Beloftes van verbetering zijn nooit ingelost. Kortgeleden waren de hoofdredacteur en de chef-redacteur al verdwenen. nendal steunen. De demonstratie had een uiterst rustig verloop en duurde ongeveer drie kwartier. Er werden leu zen meegevoerd als: „Handen af van Dennendal”. Geen ontslagen en geen po litieoptreden”, „Leve nieuw-Dennendal", „Pupillen moeten blijven” en „Gesprek met alle betrokkenen.” Ook wil de Academische Raad de mogelijkheid open houden tot het ver krijgen van andere hoedanigheden na het doctoraal examen dan de in het wetsontwerp genoemde: accountant, arts, apotheker, tandarts, dierenarts en psy choloog. Voorts moet iedereen, die het doctoraal examen heeft afgelegd de mo gelijkheid hebben een research-studen- tenschap te vervullen. Van de inzittenden van de bestelauto waren de heren Peter van Wier en Zeker lijkt dan wél dat de Surinamers die in ons land zijn (op dit ogenblik 80.000) bij het afkondigen van de Suri naamse onafhankelijkheid kunnen kie zen tussen een Surinaams en Nederlands paspoort. De Surinamers in Suriname zullen die keuze waarschijnlijk niet kunnen maken. Daarom wordt gevreesd voor een vlucht uit Suriname kort voor de onafhankelijkheid. De Nederlandse regering zal de Surinaamse regering dan ook adviseren de beperkende maatrege len zo kort mogelijk na het bekend worden van kracht te doen zijn. Nederland zelf zal een uitgebreid pro gram opstellen voor de opvang van Su rinamers die de komende tijd naar ons land komen. Een interdepartementale commissie zal binnenkort belast worden met het opzetten van een goed opvang- programma. De commissie zal samen moeten gaan werken met commissies die in de grote steden (waar de meeste Surinamers wonen) zullen worden ge vormd. Belangrijkste taak van de com missie zal zijn: het exploiteren van op- vangpensions, scholing, arbeidstraining en het vinden van aangepaste werkgele genheid. De 23-jarige mej. G. Kahn uit Am sterdam is zaterdagavond na een aanrij ding overleden. Mej. Kahn, die op de fiets reed, kwam op de kruising van de Brouwersgracht en de korte Prinse- gracht in Amsterdam in botsing met een personenauto en liep daarbij een sche- delbasisfractuur op. Zij werd naar een ziekenhuis overgebracht, waar zij enkele uren later overleed. Naar de schuldvraag wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Las Palmas Tunis Opinion Research Centre, het enige instituut voor onderzoek van de publieke opinie dat de uitslag van de verkiezingen in 1970 heeft voorspeld, geeft de libera len, als er nu gestemd zou worden, 21 percent van het aantal uitgebrachte stemmen ofwel 5 percent meer dan 10 dagen geleden. In het Groningse Westerlee (gem. Scheemda) is zaterdagavond de 73-jarige Leendert Jager uit die plaats veronge lukt. De man stond met zijn fiets aan de hand aan de rechterkant van de hoofd weg. Het slachtoffer werd geschept door een personenauto en was op slag dood. DEN HAAG (ANP) Het weten schappelijk onderwijs (WO) moet wel een nieuwe structuur krijgen, maar niet op grond van het wetsontwerp, dat bij de Tweede Kamer in behandeling is. Dit wetsontwerp behoort niet- te worden aanvaard, tenzij het grondig wordt ge wijzigd en de regering alsnog beleidstoe- zeggingen doet. De Academische Raad heeft hiertoe zaterdag na urenlange dis cussie besloten. In Utrecht hielden gisteren ruim 700 mensen een demonstratie tegen de evacuatie van de bewoners van drie Dennendalpaviljoens. Een van de span doeken geeft duidelijk aan waar het om gaat: geef Dennendal een kans. LONDEN. (Reuter) De uitslagen van opinie-onderzoeken die drie voor aanstaande Britse zondagsbladen hebben gepubliceerd, geven een duidelike op mars van de liberalen te zien. MONNICKENDAM (ANP). Bij een frontale botsing tussen twee auto’s op de E-10 in de gemeente Monnickendam zijn twee Amsterdammers om het leven ge komen en hebben zes personen min of meer ernstige verwondingen opgelopen. Het ongeluk ontstond gistermiddag toen een bestelauto met zes inzittenden met het rechterwiel in de grasberm terecht ■kwam en de bestuurder de wagen weer op de weg trok. Hij kwam daarbij op de verkeerde rijbaan terecht en reed fron taal tegen een uit de tegenovergestelde richting komende personenwagen met drie Volendammers. Na afloop van de demonstratie zei een van de ontslagen stafleden, Jan Mulder, te verwachten dat de voorgenomen eva cuatie van drie Dennendalpaviljoens niet door zal gaan, omdat hij rekende op het gezonde verstand van de leden van de commissie-Langemeijer. De evacuatie, door hem aangeduid met de term „de portatie” moet volgens hem uitgesloten worden geacht. „Als men het toch doet, zullen wij ons tot onze laatste snik verzetten”, kondigde hij aan. „Wij willen graag leven en ademhalen met de zwakzinnigen, die medemensen zijn als in een gewoon gezin”, aldus Jan Mulder. „Natuurlijk is er wel eens rot zooi, net als in een gezin, maar in zo’n gezin wordt dat meestal opgelost zonder verpleegkundigen, zonder artsen, zonder dat andere deskundigen maar direct klaar staan.” Hij zei verder dat de inspecteur voor de geestelijke volksge zondheid, best langs mag komen om eens te praten, maar niet „alleen om te Overwegend droog met hier en daar mist. Weinig verandering in temperatuur. Aantal uren zon: 0 tot 5. Minimum tempe ratuur: omstreeks 1 graad. Maximum tempe ratuur: omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van ten minste 12 uur: 95 percent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 percent. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. dal zich aan de uitspraak van de rechter te houden en niet meer op het terrein van de inrichting in Den Dolder te komen. Verder, dat de inspecteur voor de Geestelijke Volksgezondheid in de provincie Utrecht over de dépendance van Dennendal, de Witte Hul, in Zeist, heeft geadviseerd ook deze te ontruimen, terwijl hij er sinds vorig jaar augustus niet meer is geweest. De heer Van der Doef stelde als eis, dat het huidige bestuur weg dient te gaan. Hij noemde dit bestuur rechtlijni ge, misschien technisch wel goede be stuurders, maar onvoldoende in staat vernieuwingen te begrijpen en te onder steunen. „Vernieuwingen doorvoeren zo als op Dennendal is gebeurd, gaat ge paard met risico nemen, ruimte krijgen en fouten accepteren. Het bestuur”, al dus Van der Doef, „heeft echter de betrokken mensen op hun fouten gepakt, het heeft gedacht: als we de verant woordelijken ontslaan, is gelijk het pro bleem uit de wereld.” Hij noemde dit een volstrekt onjuist beleid, „de belachelijke hiërarchische structuur van de Willem Arntszstichting moet voor hen die denken in termen van gelijkheid voor allen, wel onaccep tabel zijn”, aldus de heer Van der Doef. die de ontslagen stafleden en de direc teur van Dennendal, Carel Muller, prees voor het verantwoordelijkheidsgevoel dat zij volgens hem in dit conflict heb ben getoond. Aan de demonstratie namen tussen de 700 en 800 mensen deel, onder wie behalve het Kamerlid Van der Doef, ook het Kamerlid Drenth (PvdA), Carel Mulfer, de meeste van de zeven ontsla gen stafleden, personeelsleden van de Willem Arntszsticbting en vele leden van politieke en maatschappelijke orga nisaties. die de vernieuwingen op het gebied van de zwakzinnigenzorg in Den- dingen gaf hij de politieman te kennen dat „ze hem nooit meer levend in de bak zouden krijgen”. De procureur-generaal en de burge meester van Hilversum moesten vervol gens node instemmen met het vertrek van het drietal. Van S. stuurde zijn wagen onmiskenbaar in de richting van Amsterdam. Een politiewagen die op af stand volgde, moest spoedig afhaken. De wagen van Van S„ een Fiat 132, bleek te snel. De politiekorpsen in de omgeving waren echter paraat. De Fiat werd ge signaleerd onder Loenen. Kort daarop raakte men niettemin opnieuw het spoor bijster. Bij Diemen zag men opnieuw de auto van Van S„ die elders gestolen was. De politie volgde het drietal tot het Muider- poortstation in Amsterdam. Daar dook de auto onder in het drukke stadsver keer. De bestuurder die een geladen revolver op zijn knieën had liggen, waande zich echter nog lang niet veilig' Hij reed de auto naar het oude stads centrum, stopte onverwacht midden op straat en nam de benen. De heer Labruyère, een 51-jarige be roepsmilitair, nam het stuur over. Hij reed naar Weesp, waar hij stopte bij postende rijkspolitiemannen. Van Van S. ontbreekt nog elk spoor. Het regionale congres van D’66 in Zuid-Holland vindt dat tijdens de ver kiezingscampagne het eigen gezicht van de partij duidelijk naar voren moet komen. De D’66 kandidaten, die in Rot terdam op de PvdA-lijst uitkomen, zo werd in een aangenomen motie gezegd, dienen niet beschouwd te worden als D’66-ers. Oud-vice president Agnew van de Verenigde Staten is sedert gisteren zijn lijfwacht kwijt. Tot dan toe was een twintigtal agenten van de geheime dienst met dat karwei belast. De alge mene rekenkamer stelde enige tijd gele den, dat met de bescherming van Agnew een aanzienlijk bedrag was gemoeid, wat niet gerechtvaardigd was doordat hij geen officiële status meer heeft. Son op Maan op Hoe de beperkende maatregelen gefor muleerd zouden moeten worden, staat de Nederlandse regering nog niet duidelijk voor ogen. Eerst wil men het advies van de koninkrijkscommissie af wachten. Dat, advies komt waarschijnlijk aan het eind van dit jaar klaar. De kans dat het eindrapport echter unaniem zal zijn, wordt echter betwijfeld. dingen van de Academische Raad probe ren toe te lichten. Ook zal worden aangedrongen op het houden van een hoorzitting van de onderwijscommissie van de kamer, opdat nieuwe inzichten en argumenten te berde kunnen worden gebracht, die sedert een vorige hearing zijn ontwikkeld en aangedragen, ook van andere groepen betrokkenen. In de voorgestelde herstructurering van het WO ontbreken beleidstoezeggin- gen, of zijn deze onduidelijk of geheel ontroereikend, aldus de Academische Raad. Ze betreffen aspecten als: de sa menhang met andere onderwijsvoorzie ningen, de vrije toelating, de mogelijk heid tot reële verwijzing bij de prope deuse, het postacademisch onderwijs als integraal onderdeel van het geherstruc tureerd WO, en tijdelijke extra middelen om nieuw studieprogramma’s voor te bereiden en in te voeren. De Academische Raad had zich al eerder uitgesproken tegen een vierjarige cursusduur-zonder-meer. Hij vond zater dag dat deze cursusduur wel per studie richting dient te worden geregeld, niet in de wet, maar in het academische statuut. Dit waarborgt, dat ook de in stellingen van WO nog geraadpleegd worden voor de vaststelling van de cur susduur. Weer ta Mms. «b bulten land (Van onze correspondent) UDEN. Een 27-jarige psychisch ge stoorde patiënt, die met proefverlof het weekeinde thuis mocht doorbrengen, heeft in Uden met bijlslagen geprobeerd zijn 30-jarige buurman G.E. van het leven te beroven. De man was het weekend thuis maar heeft waarschijnlijk ongenoegen gekre gen doordat zijn vrouw, volgens de rijks politie althans, vermoedlijk een ver houding met het slachtoffer had. De man, de 27-jarige F. van P., is daarop het huis van de buurman binnengedron gen, zag hem op bed liggen en sloeg onmiddellijk met een bijl op de man in. Bijzonder ernstig gewond is het slacht offer naar een ziekenhuis in Tilburg overgebiracht. De dokters grepen on middellijk in. Zaterdagavond laat was geen direct levensgevaar meer aanwezig. De rijkspolitie van Uden heeft in sa menwerking met de districtsrecherche van de rijkspolitie en de technische recherche het onderzoek in handen ge nomen. De dader zelf is gearresteerd en heeft een volledige bekentenis afgelegd. Vandaag zal hij worden voorgeleid aan de officier van justitie mr. J. Duykx in ’s-Hertogenbosch- (Van onze correspondent) Hilversumse rechercheurs hem wilden vier uur lang in de greep geweest van een gijzelingsdrama. De beruchte inbre ker Loeki van S. (40) verschanste zich met het echtpaar Labruyère in hun flat aan de Admiraal de Ruyterlaan toen Hilversumse recherchuers hem wilden arresteren. VHP-voorzitter Lachmon heeft verklaard „kopschuw” te zijn gemaakt door de Surinaamse regeringsverklaring, waarin gezegd wordt dat Suriname in 1975 onafhankelijk moet worden. „De VHP denkt er niet aan aan dit streven mee te doen”, zo zei de heer Lachmon bij zijn vertrek naar Suriname vanaf Schiphol. Hij verklaarde vanmorgen, dat alleen al het overleg tussen Nederland en Suriname over de technische tenuit voerlegging van de onafhankelijkheid meer tijd in beslag zal nemen dan de rest van het jaar 1974. De ANGOB, de Algemene Neder landse geheelonthoudersbond heeft de carnavalsvierders opgeroepen dit ,iaar maar eens feest te vieren met vruchten sap. „Dat velen zich geen feest kunnen voorstellen zonder het gebruik van alco holhoudende dranken, is een begripsver- nauwing, die in de huidige gemotoriseer de wereld ernstige gevaren inhoudt”. z® wordt in een verklaring gezegd. DINSDAG 19 FEBRUARI Hoog water 2.21 uur en Laag water 10.10 uur en DINSDAG 19 FEBRUARI 7.48 uur onder 18.01 6.20 uur onder 15.24 Voordat Van S. de flat binnendrong, loste hij enkele schoten op de politie mannen die hem achtervolgden. Een van de kogels vloog rakelings langs het hoofd van rechercheur Ate Wijnsema die onmiddellijk terugvuurde. Eenmaal in de flat eiste Van S. een vrije aftocht. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat hij zijn slachtoffers ter plaatse zou doodschieten als men zijn eisen niet inwilligde. zien of er soms vuile onderbroeken rondzwerven en stof in de hoeken ligt, en of de brandvoorschriften wel zijn nagekomen.” In een petitie aan staatssecretaris Hendriks, de commissie-Langemeijer, burgemeester en wethouders van de stad en Gedeputeerde Staten van de provin cie Utrecht, hebben 271 personeelsleden en bewoners van het Willem Arntszhuis in Utrecht, verklaard elke basis voor vertrouwen in het zittende bestuur te hebben verloren. Zij verzoeken de plan nen tot evacuatie te schrappen en stel len dat het bestuur alleen nog de hoogst noodzakelijke lopende zaken afhandelt en dat uitsluitend in overleg met orga nen als de Willem Arntszraad en de ondernemingsraden binnen de stichting. Zaterdagnacht is op de rijksweg bij Mook 1 de 25-jarige A. J. C. Jordaans uit Boxmeer om het leven gekomen. Hij raakte door nog onverklaarbare oorzaak de macht over hqt stuur van zijn auto kwijt, en botste aan de linkerkant van de weg tegen een boom. Hij was op slag dood.Gister morgen vroeg is in het Gelders Huiber gen het stoffelijk overschot gevonden van de 17-jarige A. C. M. Kools. Hij was al enkele uren dood. Kennelijk heeft hij zaterdagavond met zijn bromfiets een paaltje geraakt, is over de kop geslagen en is mij met zijn hoofd tegen een boom gekomen. Rotterdam Twente Vlissingen Aberdeen Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Innsbrück Kopenhagen geh. bew. t licht bew. regen geh. bew. mist half bew. onbewolkt regen mist geh. bew. zw. bew. windstil geh. bew. regen geh. bew. motregen mist geh. bew. geh. bew. windstil 14 geh. bew. zw. bew. licht bew. windstil Het kabinet is er niet van overtuigd dat hèt juridisch mogelijk is de komst van Surinamers naar Nederland tegen te gaan. De adviezen hierover spraken el kaar tegen. Verder vreest het kabinet dat het nemen van beperkende maatre gelen door Nederland gemakkelijk ver keerd zou kunnen worden uitgelegd. Men wil iedere schijn van discriminatie voorkomen en hoopt nu dat de Suri naamse regering zelf het initiatief neemt- De vrees bestaat dat kort voor de onafhankelijkheid van Suriname, die volgens de nieuwe Surinaamse regering volgend jaar al een feit moet zijn, een grote stroom Surinamers naar Nederland zal vertrekken. Zowel de Nederlandse als de Surinaamse regering vindt dat bijzonder ongewenst, omdat Suriname daardoor een groot deel van haar mid denkader en hoger kader zal verliezen. Omdat het afstoppen van de migratie een Surinaams belang is, wil dë Neder landse regering dat dan ook maar verder overlaten aan Suriname. Amsterdam geh. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. Den Helder geh. bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. Z.-Limburg motregen motregen regen motregen half bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. windstil 10 zw. bew.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 2