T.S. Velsen werd voor tweede bij dammen Agenda Bijeenkomst over milieuheffing Auto reed tegen telefooncel met twee kinderen Veertig jaar koorzanger Verenigingsnieiiws Brutale inbraken Examens Aangereden en aangehouden I bij „Cantate Domino Nieuwe accommodatie Velsen nietALLE DRINKERS El ALLEMAAL - WW' er Dame leerde rijden ■||i «aANDAG 1 8 FEBRUARI 1974 IJMUIDER COURANT 4 3 Velsen-IJmuiden Zandvoort Bollenstreek In en om Haarlem CEES VAN KAAM GEHULDIGD 99 (Van een onzer verslaggevers) Wijk aan Zee Beverwijk VELSEN Bij het zangkoor „Cantemus Domino” uit Velsen is men zondag in staat geweest een zeldzaam zangers jubileum te vie ren, omdat de heer Cees van Kaam hier inmiddels veertig jaar zijn stem heeft laten horen. Ter gelegen heid hiervan werd hem door het bestuur een receptie aangeboden, op gepaste wijze ingeleid met een hoogmis in de Petruskerk. Uiter aard heeft ook het koor hier zijn medewerking aan verleend, onder meer met het zingen van de „Missa Pontificalis” van L. Perosi; „Can tate Domino” van La Lande waarvoor de partituren door de jubilaris waren geschonken „Cherubijnenzang” van Borntjanski en „Die Ehre Gottes” van Ludwig van Beethoven. r— DE KUYPER EXPORT JONGE JENEVER Velsen-IJmuiden Velsen-Noord Beverwijk Heemskerk Heemskerk - ji ••SS gearriveerd: James (Van een onzer verslaggevers) „Jane Eyre". en (Van een onzer verslaggevers) Beverwijkse door KI. (Van een onzer verslaggevers) Huijgens- 45: ADVERTENTIE Huijgens- Kerkweg 45: Wijkerstraat- Linnaeushof (Bennebroek). Park met speel tuin en andere attracties. Geopend za. en zo. 11-17 en wo. 12-17 uur. Dolfirama (Hotel Bouwes Palace). Wo., za. en zo. 12 14 en 16 uur. Bowlingcentrum (Burg. Van Fenemaplein). Dagelijks geopend 16-1 en zo. 14-1 uur. Velsen van Hull; Biscaya, Whitstable; Roerborg, Kl aipeda; Bally Walter, Dagenham; Memel, Dagenham; Levern, Londen, IJmuiden; Fair Jenifer. Flixborough. Maandag vertrokken: Parel, Sunder land; Fridel. Kolding, IJmuiden; Ste- vensklint, Oxelösund, IJmuiden; Norder stedt, Grangemouth, IJmuiden; Charles H Merz, Shoreham. igszins soms ag dat e was lar op In de lelheid ing en ond ik bleven ioesten k het irijzen en, en ch een lending al in kregen >w met volgens ie een Broad- et aan was er le eeu- MAANDAG 18 FEBRUARI Openbare bibliotheek. De ZwaanstraM 4a: volwassenen en jeugd 19-21 'liezers n geld letter- i beet- i win- ’okten. t twee inderd. itparen gezegd ser ge in van lemaal woord” Vries- Het aar als MAANDAG 18 FEBRUARI Lommerlust, Alkmaarseweg. 19.30 u. uitste- ir. de rtbre- i nach c dat e met dissi- terug- zegens ral op ütsins «i ekenis enten, p een lange- ar de it „do gege- tribu- erland ïussi- alle- j’ (zo ander 0- i u te lis op lampje iertje; voor oeiend kaars, iel) en wuten en tv- m. lemers meest ;en zin e niet ik al- geval lachen, af een iw dan n me- ■aven". Daar ,g niet 1. Ook is in het afgelopen weekeinde een nachtelijk bezoek gebracht aan een wo ning aan dc Rembrandtlaan. Toen de bewoners bij hun thuiskomst de ravage zagen, berichtten zij direct de politie. Op het moment dat deze een onderzoek instelde vluchtte een op het dak achter gebleven inbreker met grote snelheid. De man kon niet worden achterhaald. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). van Jonge Jenever zijn ech te kenners. Anders dron ken ze s DE JONGE JENEVER MET KWALITEITS-CERTIFICAAT J Vervolgens werd er door voorzitter J. Jansen op gewezen dat de heer Van Kaam bij zijn mede-zangers in hoog aanzien staat, hetgeen hij tot uitdruk king bracht door de jubilaris een fraaie hengel aan te bieden. Hij werd als spreker opgevolgd door dirigent H. van Kaam, broer van de gehuldigde, die de nadruk legde op de zangerskwaliteiten van de jubilaris, die volgens hem als bas zeldzaam laag kan zingen. En namens de familie werd de heer Van Kaam daarop nog door een tweede broer op geestige wijze toegesproken. i hoe straf- werd lie op tieten gelijk Henk even Krol il ge- Van n. Ik ussen, /-spel sprek oorde an de altijd 'enen, ■enng Voorts is een inwoner van gearresteerd wegens heling van een voorraad honden- en kattenvoer, onlangs bij E '.Ivo ontvreemd. Hierna volgde de receptie in de Pe truszaal waar de jubilaris eerst werd toegesproken door de pater-rector. Deze stelde vast dat de heer Van Kaam in feite al zeventig jaar in koorverband zingt, zodat het hem een genoegen was de jubilaris de zilveren medal je van de St. Gregoriusvereniging te mogen uitrei ken. Namens het kerkbestuur werd hier nog een enveloppe met inhoud aan toe gevoegd. 19 en 21.15 U.: 14.15 uur: „Dik IJMUIDEN Vrijdag arriveerden in IJmuiden: Bockholm, Saqunto, IJmuiden; Camari- na, Rotterdam, IJmuiden; Plymouth, Noordzee; Andromeda, Noordzee; Apollo, Noordzee; Mercurius, Rotterdam; Som- mermer, Bayonne; Santa Helena, Ant werpen, IJmuiden; Saint Didier, Le Ha vre; Lydia, Antwerpen, IJmuiden; Strombeek, Tilbury; Ceranee, Aarhus; Titan Service, Cont Plat, IJmuiden ;The- rese, Rouen; Ostesund, St. Malo; Mari anne, Rotterdam; Sir John Snell, Ips wich. IJMUIDEN. Twee kinderen van vier en vijf jaar oud werden zondagmid dag gewond toen de telefooncel waarin zij zich bevonden werd aangereden door een dame, die niet in een lesauto rijles kreeg en de gaspedaal intrapte in plaats van de rempedaal. Na een periode van zeven maanden in gespannen arbeid, kon de nieuwe ac commodatie achter de Velsen-tribune aan het bestuur worden overgedragen. De voetbalvereniging Velsen heeft er nu twee ruime kleedkamers, een bestuurs kamer, een berghok en urinoirs bij. Op de inzet opent voorzitter Bakker de nieuwe accommodatie om daarmee tevens de gelegenheid te geven aan de bouwploeg om als eersten gebruik te maken van de kleedkamers. ïi l I VELSEN. Op de Kennemerlaan stak een 67-jarige inwoonster van Vel sen zaterdagmiddag onverwacht de weg over, vlak voor een naderende personen auto. Zij werd aangereden en is met een rechteronderbeenfractuur naar het Zeewegziekenhuis overgebracht. Op de Zeeweg is een 18-jarige Velse- naar aangehouden, die daar in de nacht van zaterdag op zondag met 100 kilome ter snelheid reed. Bdj zijn aanhouding stelde de politie vast dat de man alcohol gebruikt had. Zijn rijbewijs is ingetrok ken. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Sa- tucket. New York; Kirsten Sandved. Cran, IJmuiden; Rijnstroom, Harwich: Smitlloyd-18, Cont Plat, IJmuiden; Bal- tysky-46, Antwerpen; Coral Meandra. Antwerpen, IJmuiden; Aegir, Monrovia; Claudia, Norresund, Zaandam; Capri corn, Rochester, IJmuiden; Winchester brook, Rotterdam; Esma-B, Wisbech; Ruth Dieter, Kristiansand, Beverwijk; Gotland, Bergen; Tor-Nerlandia. Go thenburg; Zaanstroom, Felixtowe; Dicle, Istanbul, IJmuidn; Areas, Rotterdam; Bora, Gdansk. MAANDAG 18 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat IJmuiden, 16.40 tot 18 uur gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging. Plein 1945, IJmuiden, 19-21.30 u. Filiaal Wüstelaan 79, Santpoort Noord 19-21.30 uur Operettegezelschap VIDES, 20 u. re petitie in gebouw Abeelenstraat. Federatie „bejaardenzorg”, Abeelen straat 1, van maandag tot en met vrij dag geopen van 9 tot 11 uur. Gymzaal Ossendorpschool 19.30 uur: boksles en training „De Ring”. Gebouw „Velserduin”, Velserduinplein, 20 uur: repetitie „De stem van IJmui den”. BIOSCOPEN City Theater, maandag en dinsdag 20 uur: James Bond in „Live and let die”. Stadsschouwburg, Dinsdag 20.15 uur: Ina van Faassen in „Nlna’’ DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg. Velsen-Zuld, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoeken van 10-12 en van 14-17 uur. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat. Velsen-Noord. Elke dinsdag van 12 tot 13.30 uur en van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag te bezichtigen van 10 tot 12 uur tel. 19000. Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, fototentoonstelling ,,Oud-IJmuiden”, dage lijks geopend. Zaterdag gearriveerd: Osteburg, Rot terdam; Stevnsklint, Antwerpen, IJmui den; Sigrid, Boulogne; Parel, Great Yar mouth; Scol Spirit, Skutskaer, Zaan dam; Buntestein, Antwerpen; Ladoga. Antwerpen; Heinrich-S, Hamina, Velsen; Willy Smits, Rochester, Tor Hollandia. Gothenburg; Oswege Liberty, Nw. Castle; Stern. Freserburgh, IJmuiden; Mathilda Schulte, Nordenham; Amstelstroom, Shoreham; Baltysky 3, Gdansk; Grano, Hamina; Smit Lloyd, Rotterdam, IJmui den; Onati, Norfolk; Norse Carrier, Nor folk; Santa Maria, Goole; Stör, Grave send; Irish Gate, Londen, IJmuiden; Will Mary. Le Treport; Jean-E, Londen. Bal tysky 40: Antwerpen; Velox, Delfzijl, Umuider Jan Tavenier, Hamina, Zaan dam; Chiemsee, Nörrköpping, Zaandam; Tor Anglia, Gotenburg; Trojan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Estebogen, Manty- luoto; Rijnstroom, Harwich; Vechtstroom. Maandag gearriveerd: Jacob Teekman. Kristiansand, IJmuiden; Katrin Schulte, Bergen; Tirgoviste, Antwerpen; Lacoli- na, Londen; Rugia, Cork, IJmuiden; Petr Bogdanov, Stettin; Eric Veiljeux, La Pallic. DINSDAG 19 FEBRUARI Meerpaal, Banjaertstraat. 20 u. zang en voordracht in West-Friese taal voor NCVB. Openbare bibliotheek. weg: 19-21.30 u. Het gebeurde in de Meervlietstraat in Velsen-Zuid. De dame kwam met haar auto de ’s Gravenlust uitgereden de Meervlietstraat in, maar in plaats van de rem in te trappen, bespeelde zij met haar voet de gaspedaal. De auto schoot daarop vooruit, recht tegen een telefooncel. Daarin bevonden zich twee knaapjes van vier en vijf jaar. Een van hen zag het aankomen, vloog naar bui ten en hield de deur open voor zijn broertje, maar toen was het al te laat. De kinderen kwamen er met schaafwon den aan oofd en benen nog vrij goed af. De dame kwam met de schrik vrij. (Van onze dammedewerker) ZAANDAM. —De Technische school uit Velsen heeft bij het Noordhollands damkampioenschap voor schoolvijftallen beslag gelegd op de tweede plaats. Een beslissingswedstrijd moest uitein delijk de kampioen aanwijzen. Na niet zonder geluk in de laatste ronde de Technische school uit Den Helder ver slagen te hebben, eindigde het Herman Wesselink College gelijk met de Techni sche school Velsen op de eerste plaats. In de herkamp leek het erop dat Jan Postma, Bert de Haas, Jurriën Burger, Leo en Peter Visser een gemakkelijke overwinning zouden behalen op de Am- stelveners. Het liep echter op een decep tie uit. In betere stelling speelden zenuwen De Haas parten en Leo Visser vond het nodig om in mindere positie op de tijdnood van zijn tegenstander te specu leren. Nadat eerstgenoemde capituleerde, zat er nog een gelijkspel in, maar een blunder van de tweede gaf de doorslag. Weliswaar won Peter Visser zijn partij, maar dat kon de nederlaag niet voorko men. Onderwijl zong het koor nog een toe passelijk lied op de tekst van de secreta resse, mevrouw Neyboer, waarop een afvaardiging van de familie „De serena de van een lansknecht”’ van Orlando di Lasso ten gehore bracht. En nadat de jubilaris een kort dankwoord had ge sproken, kon deze geanimeerde en druk bezochte receptie geëindigd worden verklaard. Zondag vertrokken: Camarina, Cala- mata, IJmuiden; Murcurius, Rotterdam; Eamarina, Calamata, IJmuiden; Stör, Gravechon; Aurora, Ipswich; Levern, Whitby, IJmuiden; Swarosyck, Gdynia, IJmuiden; Collin, Paramaribo; Irish Gate Rochester, IJmuiden; Therese, Piombino, IJmuiden; Velox, Rochester, IJmuiden; Zaanstroom, Felixtowe; Onabi, Rotter dam. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg, Overveen) Tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Leen Spieren burg. Geopend di. t.m. zon. 14-17 u. T.m. 9 irirt. Het Huis in de Duinen (Herman Heijer- mansweg 1, Zandvoort). Expositie portretten, aquarellen, gouaches, potloodtekeningen olie verfschilderijen en gemengde technieken van Rle van Goor. Geopend dag, 16-12 en 15-17 uur. T.m. 28 febr. VOLKSUNIVERSITEIT A. H. Gerhard Mavoschool (ingang Raaks) 20 u.. „Ons krijtland Zuid-Limburg” door G Houtman (voordracht met dia’s). Dinsdag 20 u. Schrijfstersserie: Hella Haasse vertelt over haar werk. DIVERSEN Wijkcentrum Europawijk (Laan van Angers 5). Spreekuur sociaal raadsman, di. 10-12 en vrij 14-16 u. De Waag (Spaarne 29). Geopend op do. en zo van 20-01 u. en vrij, en za. van 20-02 uur. VW Haarlem (Stationsplein). Geopend dag. 9-18 u Rondvaart Hemmes (Gasthuissingel). Tel. 310504 en 334901 Vaartochten voor groepen op verzoek. Thysse’s Hof (Mollaan, Bloemendaal). Vogel en plantentuin. Geopend di. t.m. vrij. 9-12 u. en 13.30-16 u. Bezoekerscentrum „De Duyvetll” (ingang Vogelenzangseweg bij Oase Aerdenhout). Ten toonstelling project .Bomen en Bos”. Elke zo. 15 30 u. natuurwandeling onder leiding gids. Geopend iedere zo. 13-16 u. Bezoekerscentrum Kennemerduinen (ingang Koevlak tegenover Watertoren aan de Zee weg, O verveen) Dagelijks geopend van 9-17 u. Haarlem Bowling (Orionweg-Delftlaan). Geo pend ma t.m. vrij. 13.30-02 u„ za. en zo. 11.30- 02 u„ za, en zo 11.30-13.30 u. jeugdbowlen. Haveni IJMUIDEN. Een brutale inbraak in de radio- en televisiezaak van de firma Van Kampen aan Plein 1940-1945 heeft de in) rekers een forse buit opgeleverd. Uit het magazijn werd een aanzienlijke partij kleuren-tv-toestellen en stereo apparatuur weggenomen. De daders kwamen binnen door het forceren van een toegangsdeur. Zij verdwenen via de magazijnultgang. Omtrent de omvang van de schade kon nog niets worden meegedeeld. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Trog, het beestmens”, 19.30 u.: „Gejaagd door de wind”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Live and let die’’. TENTOONSTELLINGEN Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en tekeningen van Madeleine Leddy: geopend tot en met 2 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. ROTTERDAM. Erasmus-universi- teit. Geslaagd voor het kandidaatsexa men in de economische wetenschappen: C. J. L. Lemlijn, Heemskerk; E- G. Schoorel, Santpoort; B. P. Sloot, IJmui den. MAANDAG 18 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DINSDAG 19 FEBRUARI Zandkraai, Handelstraat. 14-17 u. bij eenkomst van gehandicapten op initiatief van werkgroep „Onder ons”. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat Ge opend vanaf 20 uur. Openbare bibliotheek. jeugd 15.30-17.30 u. IJMUIDEN. In samenwerking met het milieu-actiecentrum Nederland (MAN) beleggen PSP-PPR-D’66 woens dagavond in „De Brulboei” een bijeen komst. Een vertegenwoordiger van de MAN zal daar het woord voeren over de milieuheffing, terwijl aan het gemeente bestuur verzocht is een wethouder af te vaardigen om zijn visie daarover te geven. Het aanvangsuur is vasgesteld op 20 uur. Zondag gearriveerd: James Rowan, Londen; Michaela-E, Halmstad; Trans- oceanica Giovanna, Rotterdam; Hasslet, Londen; Charles. H. D. C. Londen; Charles. H. Merz, Brighton; Efficatia, Kingslynn, IJmui den; Venezuela, Antwerpen; Batternen. Ipswich; Duvenstedt, Seaham, IJmuiden; Zaanstroom, Felixtowe; Riederstein. Bremen; Xnid Ciudad de Quayaqil, Ant werpen; Leidang, Tananger, IJmuiden; Clio, Karlsham; Fridel, Curnsey, IJmui den; Hehndaba, Le Havre; Adrastus, Swanse; Fetominsk, Sundsvall; Festivity, Gurnsey; Norderstedt, Poole, IJmuiden: Halcience, Gainsborough; Eloquence, Gainsborough; Texelstroom, Texel; Hail, Gravenschon; Otto, Bremen; Gretchen Weston, Leith. 20 u. Zaterdag vertrokken’; Stroombeek. Dali; Bally Rush, Belfast; Bockholm, Antwerpen, IJmuiden; Jointyne, Londen; Wodan, Seaham, IJmuiden; Andoni Palm. Hamburg; Dmitry Zhloba, Tuapse; Rolf Behrman, Londen; Smit Lloyd 3, Rotterdam. IJmuiden; Wirola, Londen, IJmuiden; Star Billabong, Emden, IJ muiden; Diana, Grangemouth; Tor Hol landia, Gothenburg; Santa Helena, Oxe lösund, IJm.; St. Didoer, Duinkerken; Bourgogne, Oslo; Granö, Hamina; Gerda Maria, Antwerpen, IJmuiden; Wesersand, Triëste; Stern, Gorle, IJm. Sir John Snell Shoreham; Ostesund, Trondheim; Lydia, Calamata, IJmuiden; Dicky, Lorient; Co rona, Helsinki; Louise, Plymouth, IJmui den; Bourgundia, Petershead, IJmuiden; Norsman, Tubarao, IJmuiden; Bockholm, Antwerpen, IJmuiden. ijlllï”:” DINSDAG 19 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat 6.30-8, 12.15- 13.15, 16.40-18 en 20-21.30 uur; gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke en Gezins- voorlichting. Spreekuur leidster van 9.30 tot 12.30 u. in Willebordstraat 102, IJ muiden. tel. 10715. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek 10-12.30 u. en 14.30-17.30 u. Centrale jeugd- en tinenerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost 15.30-17.30 uur filiaal Wijkerstraatweg 17, Velsen-Noord 19-20.30 uur; filiaal Zeewijkplein IJmuiden-West 19-21.30 uur filiaal Wüstelaan, Santpoort 14.30 tot 17.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat in gang Spaarnestraat 4, IJmuiden 19-21 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 2, IJmuiden. Velsen Gemengd Koor. 20 u. repetitie in gebouw Baptistengemeente, J. P. Coenstraat. Gebouw Velserduin, 20 uur: Bob van der Kolk op bezoek bij smalfilmclub „Velsen”. .H-lü IJc'i:' .:,l :i.| -Ml:,,, Jill-i :li^!li(llï5ll'iSS(’”'((^^ promenade-concert Harmoniekapel. Slof, Raam veld. 20 u- bijeenkomst CPN met als sprekers Cees Berghuis en Jan Muskee. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44 en Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 15.30-17.30 u. DINSDAG 19 FEBRUARI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Ge opend van 9-12 en 13.30-15.30 uur. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein- Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 u„ jeugd 15-17.30 u. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein). Vandaag en morgen 20.15 u.Kon. Vlaamse Schouwburg met „Pantaglelze". BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 21.30 u.„Blauwe bonen voor twee binken", 14 j. Woensdag 13.30 u.: „De zotte wereld van Laurel en Hardy”, a.l. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15 u.: „Bedgodlnnen", 18 j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15 uur: „Van Ryan’s expresstreln", 14j. Luxor (Grote Houtstraat) 14, 19 en 21.15 uur: „Jesus Christ Superstar", a.l Roxy (KI. Houtstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Live and let die”, 14 j. Studio (Gr. Markt) 14.15, „Easy Rider”, 14 j. Woensdag Trom en het circus", a.l TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62). Pren tenkabinet: tekeningen en grafiek van Isaac Israëls. Permenente tentoonstelling van Hals’ meesterwerken. Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw. Geopend ma., t.m. za. 10-17 u„ zondag 14-17 u. T.m. 28 febr. Gratis geopend. Teylers Museum (Spaarne). Permanente ten toonstelling schilderijen, tekeningen en histo risch natuurkundige instrumenten, mineralen, fossielen enz. Open di. t.m. za.. 10-16U. le zondag van de maand 13-16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79). Exposi tie „Van Roomschen Huize”, met o.a. curiosa prenten, devotlonalia. T.m. half mei. Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend di. t.m. za. 10-12.30 en 14-17 u., zo. 14-17 u. Cruquiusmuseum (Aan de Ringvaart bij Heemstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Alleen na tel. afspr. met theehuis. Tel. 02508-854. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, Houtstr.). Tentoonstelling van religieuze voor werpen. Geopend di., do. en za. van 10-12.30 en van 14-16.30 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst met koop- tegoed. In het keldertje: expositie werk en werkwijze van leerlingen van Zllverschool uit Schoonhoven. T.m. 28 febr. Geopend dl. t.m. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. do.av. 20-22 u. Vishal (Gr. Markt) Expositie van de vroege re Haarlemse schildersgroep X65. Geopend dag. 10-17 u. zond. 14-17 u. T.m. 17 mrt. Vleeshal (Gr. Markt). Unesco Centrum Ne derland met reizende tentoonstelling over het tweede tienjarenplan voor ontwikkelingssa menwerking. Geopend dag. 10-17 u. zo. 13-17 u. t.m. 23 febr. Galerie Mare (Wolstr. 18). Expositie grafiek van Ru van Rossen. Permanente expositie beelden van Nlc. Jonk, tekeningen en schil derijen van Leo Gestel en Harrie Kuljten. Geopend di. t.m. za. 11-17 u. zo. 14-18 u. T.m. 20 febr. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). wandkleden en tekeningen van Anita van der Haak. Geopend dl. t.m. za. 9-18 u. t.m. 6 maart. Kunstzalen Frans Heerkens Thyssen (Hout plein 13). Winterexposltie met o.a. H. Balm, G. G. W. Dljsselhof, W. Steyn. Geopend dag. 10-17 u„ zo. gesloten; t.m. 10 maart. Kreatlef Centrum Haarlem (Gasthuissingel 58). Expositie olieverfschilderijen boetseer werken, pentekeningen en aquarellen, door Klaas Jan Gorter. Hal Prov. Planologische Dienst (J. J. Hame- llnkstr. 4-6). Expositie Leentje Linders met grafisch werk. Geopend ma. t.m. Vrij. 9-17 u. T.m. 22 mrt. Atelier „De Bleeker” (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Recente tekeningen en gouaches, uit Spanje van Willem Snitker, Geopend ma., dl., wo. 9-17 u. Galerie Epoque (Zandvoortselaan 2, Heem stede). Expositie kleurpotloodtekenlngen van Simon van Blesbrock en keramiek van Janine Mooyen. T.m. 3 mrt. Geopend di. t.m. za. U-U u. do. 10-21 u. en zo. 13.30-16.30 u. i lllKli nu si3 1 f j mr ■- 1 i- liiöl

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5