Westfriese voordracht voor NCVB-dames in Velsen-N. in Velsen-Noord Agenda Verenigingsnieiiws ïïdë (fe „Theater” met amusant blijspel in Stadsschouwburg-Velsen „Farce mejeure” Ank Wandeltocht rond Velsen van en Gronings toneel Velsen „Sprokkelrit" bij „De Rijmonders" der Moer Bob de Lange „De cirkel" „WILLEM ADRIANA", AANWINST VISSERSVLOOT 1 in in HONDEN ONDER TOEZICHT HOUDEN! IW CEZINSDIENST VOOR GEHANDICAPTEN metnico scheepmaker r I ■ff* FEBRUARI 19 7 4 WOENSDAG 2 0 6 'NA VAN FAASSEN ALS NINA 'J Heemskerk Beverwijk Velsen-Noord Wijk aan Zee I -dag i”, ).R. i en VELSEN Het publiek, althans het grote deel daarvan dat de schouwburg voornamelijk bezoekt om ontspannen te worden geamu seerd, blijkt op de bekende Franse blijspelschrijver André Roussin nog altijd niet te zijn uitgekeken. Het is in dit verband dan ook volkomen begrijpelijk dat in Nederland thans twee toneelgezelschappen waar van er een in de zogenoemde „vrije sector” opereert opnieuw op zijn stukken zijn teruggevallen. Hiervan spelen Kitty Jansen en André van den Heuvel al maanden lang met veel succes zijn „Vrouw zoekt moordvent”, terwijl inmiddels ook de toneelgroep „Theater” van hem het blijspel „Nina” op het reper toire heeft genomen. Daarvoor was het bijna een kwart eeuw geleden al tweemaal door „De Nederlandse Comedie” gespeeld, telkens onder regie van Johan de Meester en met Mary Dresselhuys in de titelrol. Na een geslaagde proefvaart werd onlangs aan de vissersvloot de fraaie kotter „Willem Adria na” KW 25 toegevoegd. Het schip is gebouwd bij de werf „Vooruitgang” in Alphen aan de Rijn om, na het te water laten verder bij T. van Duyvendijks Scheepswerf in Lekkerkerk te worden voltooid. Een en ander in opdracht van rederij W. Vooys uit Katwijk. Mg. Velsen-IJmuiden Velsen-IJmuiden Beverwijk In en om Haarlem fensmsiT kruimels %:7. .-küü:z i J JAN VAN DAM. van 20 dreis Geo- 20 u. in 84 44: n. 86 „Breezicht” Huijgens- 45: en n” Huijgens- en net- gen. irtïj loor ring chip vrij nog zaal. Dit is voor de Velsense politie aan leiding geweest er nogmaals dringend op te wijzen dat men ingevolgde de Algemene Politieverordening honden niet zonder toezicht op straat mag loslaten. Het woord „toezicht” dient dan te worden vertaald dat „honden die op straat lopen dusdanig onder controle moeten staan dat zij direct bij hun baas, bazin of verzorger ko men, wanneer deze hen roept of fluit". Is dit niet het geval dan riskeert degene die de hond uitlaat een pro- ces-verbaal. van de kostelijke voordrachten i n het Westfries genoten, waarbij zij bovendien nog werden gelaafd met een zoet drank je en gevoed met een hartig hapje. oen ter- ;ten, eren en olie de de van mil- vang estr., WOENSDAG 20 FEBRUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. De regie is van Bob de Lange, die zelf ook een der hoofdrollen vervult. Het stuk wordt verder bezet door Ank van der Moer, Hetty Verhoogt, Kika Mol, Dolf de Vries, Kees van Lier, Lex van Delden. Wim de Haas en Rudolf Damsté. Voor deze toneelavond zijn nog en kele kaarten verkrijgbaar bij het bu reau van de kunstkring, telefoon 02550-15789. Hier worden tevens in lichtingen verstrekt over de kaartver koop voor het concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest op donderdag 28 maart en voor de extra voorstellingen van „Die Lustige Witwe” door de Hoofdstadoperette op woensdag 24 april en „Slippers” met Mary Dresselhuys en Guus Hermus VELSEN-NOORD. „Farce Mejeu- re”, het bekende televisieprogramma van de NCRV komt donderdag 21 februari naar Velsen-Noord om in samenwerking met het buurtcentrum „De Mei” en de Velsen-Noordse Activiteiten Commissie (VAK) tussen 11 en 12 uur een optreden te verzorgen op de Breesaperhof. Het zogenaamde „decor-optreden”, waar toe op een chassis van groot formaat een podium wordt gebruikt, ten behoeve van de muzikale omlijsting, heeft de bedoeling ook het publiek in te schake len. Hieruit kunnen vragen worden ge steld aan het NCRV-team met betrek king tot lokale en interlokale gebeurte nissen en eventuele kritieken worden gespuid. Voorts is het gebruik dat bij de afsluiting van het optreden het publiek het van dit programma bekende refrein zal meezingen. De uitzending van dit NCRV-pro- gramma is vastgesteld op zaterdag 23 februari op Nederland 1. Door het toneelgezelschap ,,’t Hei debloempje” uit Amsterdam zal zater dag 23 februari in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden-Oost een gastvoorstelling worden verzorgd voor de Gronings- Drentse vereniging „De Martinitoren” uit Velsen. Opgevoerd wordt het to neelspel „Hilde”, een bewerking naar het gelijknamige boek van Anne de Vries. Deze toneelavond, die ook toe gankelijk is voor introducé’s, zal met een bal worden besloten, op muziek van „de Jantjes”. Bij wijze van at tractie wordt ook nog een dames- of herenrijwiel verloot. MAAR HET stralende middelpunt van deze voorstelling was Ina van Faassen, die met veel mimische nuances en een ontwapenende charme de volkomen on redelijke opvattingen van deze Nina tot de ware logica Wist te verheffen. Zij kreeg echter voortreffelijk tegenspel van Ton Kuyl als de trieste hoorndrager, die echter toch de sympathie en menselijk heid behoudt en Eric van der Donk als de blasé minaa-, waarvan de Don Jua- neske vlotheid steeds verantwoord bleef. Ook voor Willim Paul Edelman had Roussin nog een grappig tafereel in petto gehouden, doordat hij zich als een tweede bedrogen echtgenoot mocht laten zien. Bij dit alles was het decor van Frans Vaasen prettig om tegenaan te kijken, zodat het publiek dit specimen van de traditionele .komedie” met veel genoegen heeft ondergaan. Tijdens de afgelopen week hebben zich zowel in Velsen-Noord als in Santpoort enkele ongevallen voorge daan, waar steeds een loslopende hond bij betrokken is geweest. Er kwamen namelijk telkens bromfiet sers ten val, doordat een hond tegen het wiel is aangesprongen. In een geval werd een jongeman zodanig aan het linkerbeen gewond dat hij in het Zeewegziekenhuis moest worden behandeld. WOENSDAG 20 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 19-21 u. DONDERDAG 21 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const, straat. Geopend vanaf 20 u. De kotter is uiteraard van de mo dernste navigatiemiddelen voorzien en uitgerust met een 1200 pk. Deutz- motor. Het schip is 32,44 m. lang en 7,74 m. breed, met een brt van 240,77 en een nrt van 87,82. De vaarsnelheid kan 12I/s mijl bedragen. Aan de proefvaart en de overdracht waren de gebruikelijke ceremoniën verbonden, zoals het onder een zee- mansdronk uitspreken van de wens „Behouden vaart en goede vangst”. Na afloop daarvan volgde nog een diner voor het uit ongeveer honderd perso nen bestaand gezelschap genodigden in de Promenadezaal van het „Ha venrestaurant” aan de Trawlerkade. Een hiervoor bij uitstek geschikte gelegenheid, omdat de schepen hier als het ware voor de deur kunnen afmeren. De organiserende commissie voor aangepaste gezinsdiensten in de IJ- mond maakt tevens bekend dat men hier thans over een eigen gironum mer kan beschikken, bestemd voor bijdragen om deze diensten mogelijk te maken. Dit nummer is 3065718, ten name van de penningmeester van de commissie, IJmuiderstraatweg 157. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe seizoen zal zondag 3 maart onder ausiciën van de Noord- hollandse Wandelsportbond in de om geving van Velsen een propaganda- wandeltocht worden gehouden, ver deeld over de afstanden 5, 10, 15 en 25 kilometer De deelnemers kunnen hiervoor van 10 tot 12.30 uur starten bij de speeltuin „In veilige haven” aan de Heerenduinweg. DONDERDAG 21 FEBRUARI Schouw, Bleijenhoevelaan. 20 uur. openbare bijeenkomst Milieu Actie-cen- trum Nederland. VELSEN-NOORD. Het jaarfeest van de afdeling Velsen-Noord van de Nederlandse Christen Vrouwenbond, dinsdagavond in gebouw „De Meerpaal” is een succes geworden. De belangstel ling voor deze avond was groot, zodat mevrouw G. Brouwer-Wassink, tweede voorzitster, mei genoegen een hartelijk welkom kon uitspreken. Na de gedwongen rust ten gevolge van de olie-crisis geeft de automo- bielvereniging „De Rijmonders” zater dag 23 februari weer acte de présence met een zogenoemde „Sprokkelrit” over ongeveer veertig kilometer. De starttafel wordt opgesteld in de Pe truszaal aan de Mercuriussstraat, waar de eerste twee équipes om 19.30 uur kunnen vertrekken. Zoals ge woonlijk kunnen de deelnemers wor den ondergebracht in een A-, een B- en een C-klasse, terwijl men volgens een routebeschrijving dient te rijden. De prijzen bestaan uit bekertjes of waardepunten. Inlichtingen over deze rit bij het sportsecretariaat van „De Rijmonders”, de Ticht 57, Velsen, te lefoon 15690. Het bijzondere van deze bijeenkomst was de medewerking van mevrouw N. van Laren-Zwuup uit Wijdenes met haar v oordrachtskunst i n het sappige Westfries. Alvorens zich aan haar geboortedialect over te geven stelde zij haar gehoor in het Nederlands eerst op de hoogte van de veelheid van gebruiksgewoonten en gezegden om deze later in dialect weer te geven, waardoor haar kostelijke „ver halen”, vaak gebaseerd op ervaringen uit eigen familiekring er in gingen „als zoete koek” en de lachspieren danig bewerkten. Vooral de samenstelling van de verschillende maaltijden „deden” het bij de dames. Met een kostelijke mimiek en voordracht liet mevrouw Van Laren haar gehoor genieten van de „prol”, de urte mit rósijne, het sundees ete en de slobberkool. Niet minder goed waren haar liedjes met vooraf de betekenis van moeder op het Westfriese land in het grote gezin, de in gedachten van rijkdom uitgesproken reis naar de „Koot d’A- zuur” en van „Oma als kinderoppas”. Hoe dan ook, de NCVB-dames hebben Aanmelden is van heden af moge lijk bij de volgende adressen: Velsen: H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408, telefoon 13024; J. Mulders, Iepen straat 10; W. Huijer, Sparrenstraat 29 en C. J. Koks, Eenhoornstraat 18; Santpoort: B. H. Uijtendaal, Burge meester Weertsplantsoen 72. Ook bij de start kunnen deelnemers nog in schrijven. Zondag 24 februari begint om 15 uur in de Engelmunduskerk in Vel- sen-Zuid een aangepaste gezinsdienst, speciaal bedoeld voor geestelijk ge handicapten met hun ouders, verzor gers en familieleden De dienst zal worden geleid door mevrouw L. G. Brezet-Brouwer en pastoor A. Loos. Voorts wordt medewerking verleend door de muziekgroep van het Leger des Heils uit IJmuiden. Het onder werp van deze dienst is „De Bruilof van Kana”. Na afloop bestaat er nog gelegenheid tot een onderlinge ont moeting in het aangrenzend wijkge- bouw, waar ook een kopje koffie zal worden aangeboden. DEZE REPRISE van „Theater” is dinsdagavond in de Velsense Stads schouwburg, waar de kunstkring „Voor Allen” opnieuw voor een uitstekend be zette zaal had gezorgd, in dit genre volledig verantwoord gebleken. Het was pretentieloos amusement van „grote klasse”, in de eerste plaats omdat André Roussin zich met „Nina” een brillant vertegenwoordiger van het Parijse bou- „Waar gebeurd” verwende ons met liefst zes verhalen, waarbij een spoorloos verdwenen molen in België die door zeven mensen bezichtigd was maar nooit bleek te hebben bestaan toen hij later weer werd bezocht. Een jong musje dat door zijn ouders met de snavels bij de vleugelpunten werd opgepakt en zo naar de boom gevlogen, en een geheimzinnige balk licht die deuren openzette en dan send door de gang verdween. Het sim pelst maar toch het mooist vond ik de jongen die in de kamer door het raam twee mannen ziet sjouwen met een gro te glasplaat, bij wijze van grap een gooibeweging maakt waarop prompt de glasplaat buiten aan scherven springt, terwijl de ruit van zijn huis waardoor heen hij zogenaamd gooide, heel bleef. Ook moet nog gemeld worden dat Mady en Roeland Kerbosch over Angola en het bevrijdingsleger een reportage maakten, met ooggetuigenverhalen over een Portugees kamp en gedwongen men senvlees eten, die geheel verschilde van de gebruikelijke Angola- en Mozambique- films en daardoor waarschijnlijk meer indruk zal hebben gemaakt. Tenzij men na twaalf uur op Hilver sum 3 naar het programma van Koos Postema luisterde, waarin de heer Honing van het Medisch Comité Angola (giro 2383300) dat mensenvlees eten flauwekul en propaganda noemde. uur. Uitleenpos 17.30 uur. Gymzaal Ossendorpschool, 2 u.: boks- les en training ,>De Ring”. Gebouw „Velserduinplein”, Velser- duinplein, 20 uur: drs. G. Terpstra voor „NIVoN” over „Arbeiderszelfbestuur”. Stadhui-, 19.30 uur: openbare vergade ring gemeenteraad. levardtoneel heeft getoond. Men moet immers Fransman zijn om met een der gelijke intrige, gebaseerd op ontrouw, bedrogen echtgenoten, vergif en revol vers niet in het melo-drama te evrvallen en daarbij de eeuwige driehoek, waar nu zo langzamerhand niets origineels meer over kan worden bedacht, desondanks als uitgangspunt te nemen voor drie bedrijven vol speelse vrolijkheid en flit sende dialogen. Sportfondsenbad, Kuikensweg. pend van 9-12 en 13.30-15.30 u. Kennemer Theater, Zeestraat. lezing voor ’t Nut. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg volwassenen 14-17.30 u. 21.15U. Ryan’s exprestrein”, 14j. Donderdag 14, 21.1K11 Dp wraak van Tipn T,i Chiint»” EN IN DE TWEEDE plaats omdat „Theater” dit blijspel een uitstekende bezetting had meegegeven, waar regis seur Jan Teulings weinig moeite mee zal hebben gehad met het bijbrengen van de vereiste komediestijl. Zelf speelde hij een hoogst vermakelijke politieman. Teylers Mseum (Spaarne). Permanente ten toonstelling schilderijen, tekeningen en histo risch natuukundige instrumenten, mineralen, fossielen enz. Open di. t.m. za., 10-16u. Ie zondag van de maand 13-16 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstr. 79). Exposi tie „Van Roomschen Huize”, met o.a. curiosa prenten, devotionalia. T.m. half mei. Oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Geopend di. t.m. za. 10-13.30 en 14-17 U„ zo 14-17 u. Cruquiusmuseum (Aan de Ringvaart bij Heesmstede). Oudhollandse molens, maquette waterstand, oud stoomgemaal enz. Alleen na tel. afspr. met theehuis. Tel. 02508-854. De Preekstoel (ingang Gasthuispoort, KI. Houtstr.) Tentoonstelling van religieuze voor werpen. Geopend di.. do. en za. van 10-12.30 en van 14-16.30 u. Stichting Beeldende Kunst (Ged. Oude Gracht 121). Expositie uitleenkunst met koop- tegoed In het keldertje: expositie werk en werkwijze van leerlingen van Zilverschool uit Schoonhoven. T.m. 28 febr. Geopend di. t.m. vrij. 13-17 u. za. 11-17 u. do.av. 20-22 u. Vishal (Gr. Markt) Expositie van de vroege re Haarlemse schildersgroep X65. Geopend dag 10-17 u zond. 14-17 u. T.m. 17 mrt. Vleeshal (Gr. Markt). Unesco Centrum Ne derland met reizende tentoonstelling over het tweede tienjarenplan voor ontwikkelingssa menwerking. Geopend dag. 10-17 u„ zo. 13-17 u., t.m. 23 febr. Galerie Mare (Wolstr. 18). Exposite grafiek van Ru van Rossen. Permanente expositie beelden van Nlc. Jonk, tekeningen en schil derijen van Leo Gestel en Harrie Kuijten. Geopend di. t.m za. 11-17 u. zo. 14-18 u. T.m. 20 febr. Galerie Kunst voor U (Warmoesstraat 16). Wandkleden en tekeningen van Anita van der Haak. Geopend di. t.m. za. 9-18 u. t.m. 6 maart. Kunsttalen Frans Heerkens Thijssen (Hout plein 13). Wlnterexposltie met o.a. H. Balm, G G. W Dijsselhof, W. Steyn. Geopend dag. 10-17 u. zo. gesloten; t.m. 10 maart. Kreatlef Centrum Haarlem (Gasthuissingel 58). Expositie olieverfschilderijen boetseerwer ken, pentekeningen en aquarellen, door Klaas Jan Gorter. Hal Prov. Planologische Dienst (J. J. Hame- llnkstr. 4-6). Expositie Leentje Linders met grafisch werk. Geopend ma. t.m. Vrij. 9-17 u T.m. 22 mrt. Atelier „De Bleeker” (Bleekersvaartweg 18, Heemstede). Recente tekeningen en gouaches, uit Spanje van Willem Snitker. Geopend ma., di., wo 9-17 u. Galerie Epoque Zandvoortselaan 2, Heem stede). Expositie kleurpotloodtekeningen van Simon van Biesbrock en keramiek van Janine van Rooyen. T.m 3 mrt. Geopend di. t.m. za. 13-18 u. do. 10-21 en zo. 13.30-16.30 u. Gemeentehuis Bloemendaal (Bloemendaalse- weg. Overveen). Tentoonstelling schilderijen, aquarellen en tekeningen van Leen Spieren burg. Geopend di. t.m. zon. 14-17 u. T.m 9 mrt. Het Huis in de Duinen (Herman Heljer- mansweg 1, Zandvoort). Expositie portretten, aquarellen, gouaches, potloodtekeningen olie verfschilderijen en gemengde technieken van Rie van Goor. Geopend dag. 10-12 en 15-17 uur. T.m. 28 febr. BIOSCOPEN City Theater, woensdag en donderdag uur: James Bond in „Live and let die”. Stadsschouwburg, dinderdag 20 uur: concert met show IJmuider Harmonie. DIVERSEN Museum „Beeckestljn”, Rijksweg, Velsen- Zuid. Diverse stijlkamers dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 en 14 tot 17 uur. Bedrijfsruimte Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag geopend van 12- 13.30 en van 20-22 uur. Voor andere dagen en tijden volgens tel. afspraak: 02510-94159 of 91022, Galerie ,,’t Hart”, Koningin Wilhelminakade 74, Fototentoonstelling „Oud-IJmuiden”, dage lijks geopend. Voor het laatst hoorden we het tsaris tische volkslied, voor het laatst zagen we Pierre Bezoechow, en dat stemde mij en de mijnen bijzonder triest, want we waren bijzonder op hem en zijn omge ving gesteld. Meer blijkbaar dan de gemiddelde kijker want de gemiddelde kijkdichtheid van Oorlog en Vrede is alles bij elkaar nogal tegengevallen en kon zeker niet opwegen tegen bijvoor beeld Merijntje Gijzen, terwijl ik giste ren toch zonder veel wroeging van Me rijntje en Simpele Fons (gespeeld door Paul Brandenburg, die een uitstekend tennisser is, wat je gisteravond niet aan hem afzag) overstapte naar Gamma. Daarin werd onder meer aandacht be steed aan de „interne klok”, die bij levende wezens de ritmische functies regelt. Het blijkt dat mensen en dieren een zogeheten vrijloop hebben, waardoor zij bijvoorbeeld, als zij geheel afgesloten worden van de buitenwereld, een 25- uursritme aannemen. Mensen die voor wetenschappelijke onderzoeken enkele maanden in een grot afdaalden zonder te weten wanneer het dag of nacht was, bleken na terugkeer vele dagen langer in de grot te zijn geweest dan zij, afgaand op hun eigen dag- en nachtrit me, hadden gedacht. Dierproeven hebben uitgewezen dat vluchten over tijdzones, zoals vliegtuig- bemanningen die regelmatig maken als zij tussen Amsterdam en New York op en neer vliegen, op den duur schadelijk kunnen zijn. Dat komt door de interne desynchronisatie, waarbij volgens een bepaalde hypothese iedere ritmische functie van het lichaam haar eigen in terne klok heeft, die dan van slag af raakt en niet meer synchroon loopt met de andere interne klokken. Na het over schrijden van een tijdzone, herstelt het slaapritme zich al na twee dagen, maar het bloedsomloopritme pas na vier of vijf dagen - om even een voorbeeld te noemen. Het kijken naar de 20e en laat ste aflevering van Oorlog en Vrede werd met deze kennis van de interne klokken een stuk interessanter, want het valt natuurlijk toch niet mee om in één aflevering al datgene te proppen dat van het boek nog niet behandeld was. Ik kreeg een duizelig gevoel van interne desynchronisatie toen Pierre (die aan het eind van de vorige aflevering nog niet eens zijn aanzoek had gedaan) opeens al hoog en breed getrouwd bleek te zijn en alle interne klokken sloegen waarlijk door toen we Maria voor het eerst in de armen van Nikolaj zagen en in het volgende shot hun beider kinderen al zagen rondhollen. Zes jaar overbrugd in een seconde, dat mag je toch waarlijk wel een vlucht over een tijdzone noe men die bij de kijkers zoveel interne desynchronisatie veroorzaakt dat hij even al zijn positieven bij elkaar moet rapen om zijn interne klokken weer gelijk te zetten om het verhaal te kun nen blijven volgen Ik heb me ook nog even afgevraagd waarom Merijntje Gijzen me iedere keer toch minder vermag te boeien dan „Een mens van goede wil”. De voornaamste reden is geloof ik toch, dat de figuren die Walschap creëerde gevarieerder, veel- kantiger waren dan de figuren die A. M. de Jong schiep. Neem Simpele Fons, door Paul Brandenburg toch alleszins verdienstelijk neergezet als een soort kruising tussen Charles Laughton’s klokkenluider van de Notre Dame en Paul van Vliets Boertje van Buten. Sim pele Fons is een soortgelijke figuur als simpele Let in „Mens van goede wil”, maar vergeleken bij haar is hij toch een karikatuur, een een-dimensionaal per soon, hoewel de teksten die Let uitsprak toch nog de helft simpeler waren dan de teksten die simpele Fons moest uitspre ken. Met als motto „de toeschouwer moet zijn kinderen en grootouders mee naar de schouwburg kunnen ne men, in het besef dat voor al die generaties iets valt te genieten”, komt de toneelgroep „Podium” uit Amster dam maandag 25 februari naar de Stadsschouwburg in Velsen voor een opvoering van „De cirkel”, blijspel in drie bedrijven door W. Somerset Maugham. De vertaling is van Adel heid van der Most. Het is weer een voorstelling welke onder auspiciën staat van de kunstkring „Voor Allen”. WOENSDAG 20 FEBRUARI Openbare Bibliotheek Velsen, centrale bibliotneek 14.30-17.30 en 19-21.30 uur. centrale jeugd- en tienerbibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden-Oost 14.30- 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 177, Velsen-Noord 14.30-17.30 uur; filiaal Zee- wijkplein, IJmuidenWest 14.3017.30 uur; filiaal Wüstelaan, Santpoort 14.3017.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat, in gang Spaarrestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. M edisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alc holisme. DONDERDAG 21 FEBRUARI Velserbad, 6.30-8 u„ 12.15-13.15 u 16.30-17.30 u. gemengd zwemmen Openbare bibliotheek Velsen, centrale bibliotheek, Plein 1945, 10-12.30 en 14.30- 17.30 u. centrale jeugd- en tienerbiblio theek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden- Oost, 15.30-17.30 u. filiaal Velsen-Noord, jkerstraatweg 177, 19-21.30 u.; filiaal *Jmuiden-West, Zeewijkerplein 19-21.30 WOENSDAG 20 FEBRUARI Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. Bodega Bellevue, Breestraat 20 u. le denvergadering D’66. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 19-21 u. DONDERDAG 21 FEBRUARI Hulpdienst Help een handje. Van maandag tot en met zaterdag van 8 tot 10 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de bekende wijkhoofden en medewerkers. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Trog, het beestmens", 19.30 u.: „Gejaagd door de wind”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u.: „Live and let die". TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck Velserweg 2). Geopend op donderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Be verwijk, tel. 02510-25120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en tekeningen van Madeleine Leddy; geopend tot en met 2 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. SCHOUWBURG Stadsschouwburg (Wilsonsplein) Vandaag en morgen 20.15U.: Kon. Vlaamse Schouwburg met „Pantagleize”. Toneelschuur (Smedestr. 23) Donderdag 12 30U.. Schafttijdtheater met „De Minnaar”. MUZIEK Concertgebouw (L. Begijnestr.) Donderdag 20.15u.: Rondom-concert door Marjanne Kweksilber en Reindert de Leeuw. BIOSCOPEN Cinema Palace (Gr. Houtstr.) 15.30, 19 en 21.30U.„Blauwe bonen voor twee binken”, 14j. Donderdag 15.30, 19 en 21.30u.: „De eenar mige zwaardvechter”, 18 J. Frans Hals (Frans Halsplein) 19 en 21.15U.: „Bedgodlnnen”, 18j. Donderdag 19 en 21.15U.: „De maffia vergeet nooit”, 18j. Lido (Houtplein) 14, 19 en 21.15U.: „Van Ryan’s exprestrein”, 14j. Donderdag 14, 19 en 21.16U.: „De wraak van Tien Li Chung”, 18j. Luxor (Gr. Houtstr.) 14, 19 en 21.15U.: „Jesus Christ Superstar”, a.l. Roxy (KI. Houstr.) 14.30, 19 en 21.30 u.: „Live and let die", 14J. Studio (Gr. Markt) 19 en 21.15u.: „Easy rider”, 14j. Donderdag 14.15, 19 en 21.15U.: „What", 18j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62), Pren tenkabinet: tekeningen en grafiek van Isaac Israëls Permanente tentoonstelling van Hals’ meesterwerken. Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw Geopend ma t m. za. 10-17 o.. SutZag in-i.’ ».«i a ‘win O: at is geopend. 15.30 tot

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7