De heer J. M. Meijer voorgesteld als lijstaanvoerder voor PvdA zal Verliefde jongeman drong binnen in bet huis van zij n geliefde met open armen ontvangen Haven f395 DIICH BARTELS „Sportbonden zullen geslaagden I I I I I Tennispark „De Vinkenbaan drastisch worden uitgebreid I 1 SPECIALE AANBIEDING Bontmodehuis I 1 I R I I I R-+i T mm 5 GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN IN VELSEN MEER MOGELIJKHEDEN VOOR TENNISSPORT 4 DONDERDAG 21 FEBRUARI IJMUIDER COURANT 19 74 Beraad UITREIKING ABO-DIPLOMA’S Koplampen traat 2 395.- en 4950.- Burenruzie Lf (Van een onzer verslaggevers) VELSEN Behoudens de hiervoor vereiste goedkeuring van de leden van de afdeling IJmuiden-Velsen van de Partij van de Arbeid, waar dins dag 12 maart op een vergadering in gebouw „Velserduin” nader over wordt beslist, zal de heer J. W. Meijer bij de in mei te houden gemeenteraads verkiezingen voor deze partij als lijstaanvoerder worden aangewezen. In dit geval bezetten de wethouders C. Ockeloen en M. Roessingh respec tievelijk de tweede en de derde plaats. HAARLEM. Groot was de verliefdheid van een 22-jarige Zand- voortse jongeman. Groot en onbe antwoord die avond van de zesde oktober toen hij in het café waar ze een vage afspraak hadden (ze moest eerst studeren) voor niets zat te wachten. De jongeman dood de de tijd met het drinken van het ene glas bier na het andere. „U wou uw tijd aangenaam besteden, zeker. i Wagenweg 146 (bij het Westerhoutpark) Haarlem Tel. 023-31 65 29 aan de desbetreffende jongeman, nu voor het hekje in de rechtzaal. cijfers van de Heerenduinen”. van Of was u zo verliefd dat uw hart dorstig was?”, vroeg de Haarlemse politierechter mr. Vink gisteren I I ui: ‘W i O i I J. W. MEYER spend Hoezeer de tennissport in beweging is. 20 u. spend ?ens- Geo- 99 raat- (Van een medewerker) 7/8 Zweedse Lammantel 1 i I- urig )s- U heeft bij ons keuze uit 500 BONTMANTELS in iedere bontsoort en prijsklas se tussen Wij leveren U een kwaliteits product met garantie, wij heb ben nu ook tijd voor het MO DERNISEREN van uw bontman tel. •ookje r van maar dan tinees Voorzitter van de Velser Sport Stich ting, de heer Timmermans zei in zijn openingswoord, dat slechts twintig pro cent van de bevolking zich beweegt in Daarop besloot de commissie na rijp beraad ook de heren J. Jansen, F. J. Grijzenhout en W. Velzel een niet direct verkiesbare plaats op de kanidatenlijst te geven. Laatstgenoemde wenste zich toen wegens privé-omstandigheden ge heel terug te trekken, welk besluit nog nader door hem zal worden toegelicht. Volgens het afdelingsbestuur spreekt de bezetting van de eerste drie plaatsen Een overzicht van de aanleg van de vijf nieuwe tennisbanen in het tennispark „De Vinkenbaan” aan de Heerenduinweg. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Sinds enige tijd wordt er in het tennispark „De Vinkenbaan” aan de Heerenduinweg hard gewerkt aan de totale realisering van dit onderdeel van het recreatiegebied aldaar. Zoals bij de regelmatige bezoekers bekend is zijn er op dit moment zeven tennisbanen. Op papier stonden er nóg vijf en de aanleg daarvan nu kan binnen afzienbare tijd worden afgefloten. Van 8 tot >ij de ers. >pend 45: eugd t 44: Am- ieugd nith- 21 u- was blijkbaar dermate bekend bij de rechtbank dat men de schuld toch wel aan twee kanten zag. De officier tegen de jongste jongen: „Jullie moeten je niet door je moeder op laten stoken”. En tegen de vader, als beledigde partij aan wezig om de kosten van de kapotte ruit te vorderen: „U lijkt me een rustig man, maar uw vrouw is degene die altijd zo opgewonden is. U bent er overdag niet, en u weet niet wat er dan gebeurt. Maar u moet echt uw vrouw eens onder handen nemen, die is ondeugend. Als dat zo doorgaat bent u de volgende keer weer aan de beurt om hier te staan”. En op het tegengesputter van de man dat de niet verschenen overbuurman toch ook geen lieverdje is: „dat weet ik wel, die meneer is ook geen beste”. Protesten van de vrouw op de publieke tribune werden door een parketwacht gesust. „Het zoveelste proces-verbaal van de doorlopende ruzies daar” verzuchtte de officier. „Een ellendige zaak zo langza merhand.” Hij eiste 100 en toewijzing van de civiele vordering en dat legde mr. Vink ook op. De officier van justitie, mr. Van Der Valk Bouman kon zich de teleurstelling van de verachte best voorstellen, en ook dat je dan het een en ander drinkt om het weg te spelen. Maar binnendringen, dat ging hem te ver. Hij vroeg 100 boete die mr. Vink ook oplegde. De heer Wedemeijer, dienst lichame lijke opvoeding, feliciteerde de gemeente met het feit dat er weer een groot aantal bekwa. .e leiders bijgekomen zijn. De heer Wede— !jer: .,Ik draag al die vrijwilligers in de sport een warm hart toe, vooral de ABO-cursisten, het kost jullie tenslotte alleen «naar tijd en geld”. Na deze woorden ging hij over tot de uitreiking van het ABO-certificaat. Van de 50 deelnemers haalden er 30 het diploma, de anderen waren gezakt of tussentijds opgehouden met de cursus. De gecommitteerde, de heer Boersma, dankte namens de NSF de Velser Sport Stichting omdat zij deze cursus ieder ja.ar weer organiseert en zag voor de toekomst een grote behoefte komen aan recreatie-sportleiders, een cursus waar voor dit certificaat nodig is. Daar is volgens de heer Boersma een behoorlijke boterham in te verdienen. voor zichzelf, terwijl men in de heer H. J. Scheeper een capabele jongere voor de vierde plaats meent te hebben gevon den. Een gelet op de vele activiteiten van mevrouw N. Groot-Water, wordt ook haar verkiesbare positie volledig verantwoord geacht. En voorts wenst men, ondanks zijn leeftijd, de heer I. Drukker als financieel deskundige even eens gaarne in de fractie te handhaven, mede omdat hij bij uitstek geschikt wordt geacht jongere raadsleden in te werken. De agenda voor de vergadering, waar op deze kandidatenlijst zal worden be handeld, vermeldt verder een verant woording tegenover de leden van de huidige raadsfractie, een bespreking van de ontwerp-groslijst voor de Eerste Ka mer en de contacten met de C.P.N., P.S.P, P.P.R. en D'66 over de gemeente- raadsveerkiezingen. Het gevolg van dit alles is echter dat vijf leden van de P.v.d.A die thans nog in de fractie zijn opgenomen, niet langer op een zetel kunnen rekenen. Hiervan had mevrouw H. Andriessen-Todt reeds voor het raadslidmaatschap bedankt, terwijl de heer W. van Eijk te kennen gaf zijn zetel gaarne voor een jongere kracht ter beschikking te willen stellen. IJMUIDEN. In de nieuwe SVIJ kantine vond gisteravond de officiële uitreiking plaats van het diplom?. ABO- cursus. Deze cursus Algemene Basis Op leiding wordt in de gemeente Velsen georganiseerd door de Velser Sport Stichting en heeft tot doel cursisten op te leiden voor een functie in het sportle ven of om een aanzet te geven tot een verdere studie op het gebied van de sport. Het was helemaal nergens voor nodig eigenlijk, alleen bailorigheid lag ten grondslag aan de diefstal van vijftien autolampen, gepleegd door een groepje jonge jongens, met als leider een 21- jarige Amsterdammer op 9 september in Zandvoort. Hij probeerde zijn onlustge voelens van dat moment een beetje te schetsen: zijn verkering was toen net uit, hij liep in de ww, en hij wou die avond „blitzen”. Na een bezoek aan de kermis in Amsterdam, kwam hij op het idee dan maar autolampen te gaan ste len. Op zich nutteloos, hij had geen auto hetgeen hij in één adem met de ww noemde, alsof er tussen beide een oorzakelijk verband zou bestaan. Mr. Van der Valk Bouman: „U zou niet de eerste zijn die niet in de ww lóópt, maar rijdt”. Voor dit optreden, wat hij op zich ergerlijk zij het verklaarbaar door de balorigheid, noemde, eiste hij 200. Hoe wel hij eigenlijk vond dat dergelijke straatroverij voor on voorwaardelijke ge vangenisstraf in aanmerking komt, wilde hij volstaan met een week voorwaarde lijk erbij. De straf was conform. De geslaagden: J. K. Booden, J. C. Demmers, P. Miittema, W. J. Nieuwen huis, F. van de Pavert, E. van de Putte, C. J. Rozien, C. de Rudder, M. A. Schuit, A. ten Haaf-Boerrigter, J. de Valk, H. Visser-Krab, B. C. Hom<mes> B. van de Berg, G. Brunnik, H. M. Buys, S. H. Donker, Mevr. Hocgzaad-Arisz, Mevr. Hulst-Jansen, S. Koekoek, J. Mulder, S. A. Rijs, J. C. Oosterlee- Mevr. Ruiter- Ledoe, C. J. Snijders, M. Vastenhouw, S. P. van Veen, Mevr, van der Ven-Jacobs, Mevr. Klein-Klootwijk, J. van Peenen. - de sport, al dan niet georganiseerd. De overige tachtig zullen in de toekomst een claim gaan leggen op de sportaccom modaties en de leidinggevende figuren, ook al omdat in de toekomst de vrije tijd grotere vormen zal gaan aannemen gaat met name de recreatiesport grote ontwikkelingen doormaken. De heer Timmermans: „Ik ben blij dat zo’n groot aantal van de cursisten is geslaagd voor dit ABO-diploma, zij hebben hiermede de basis gelegd voor het werk in de verenigingen nu en in de toekomst. De diverse sportbonden zullen jullie met opc i armen ontvangen, want er ligt een massa werk te wachten”. Drie banen zijn al klaar, de resterende twee worden 15 maart opgeleverd, zodat het tennispark op 1 paril, bij de aanvang van het nieuwe tennisseizoen geheel ge reed zal zijn. In gemeentelijke kringen spreekt men, als men het heeft over het gebruik van dit park, dat in beheer is bij de LTC „De Heerenduinen”, over „mogelijkheden”. Elk deel van de dag: ochtend, middag en avond vormt een mogelijkheid (om te tennissen). Zeven banen gedurende Mejuffrouw M. Vastenhouw, een der cursisten, ontvangt uit handen van de heer Timmermans het ABO-certificaat. zeven dagen van een week, met drie mgelijkheden per dag, leveren een totaal aantal mogelijkheden van 3 x 7 x 7 is 147 mogelijkheden op. Met de vijf banen erbij, wordt dit aantal dan aangevuld met 3 x 5 X 7 is 105. In totaal dus per 1 april 252 tennis„mogelijkheden”. En daar niet iedereen een hele ochtend of mid dag of avond op een baan blijft tennis sen is in feite het aantal keren, dat men van de banen gebruik zal kunnen maken nog veel groter. En dat is geen overbodi ge luxe, zo verzekerde men ons van de zijde van de dienst der lichamelijke opvoeding en sport, want het aantal tennisbeoefenaars(sters), dat door gebrek aan mogelijkheden buiten de gemeente tennist is nog groot. Daar was hij beland doordat hij, met al dat bier op die oktoberavond een nogal vreemde noodsprong had gemaakt. Blijkbaar uitgaande van de gedachte dat als Mohammed niet naar de berg komt de berg wel naar Mohammed komt was hij naar het huis gegaan waar het meisje woonde. Toen op zijn bellen niet werd opengedaan wrong hij zich door een badkamerraampje naar binnen. En dat kon de huiseigenaar weer niet zo waarderen, zodat de verliefde jongeman niet alleen zijn geliefde misliep die avond (hij heeft trouwens nu verkering met een ander meisje), maar ook nog vervolgd werd voor huisvredebreuk. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Trojan Service, IJmuiden, Conte Plat; Ilse Clausen, Klaipedea; Linda, Noord zee; Baltysky 49, Rostock; Tor Anglia, Gothenburg; Sophia Weston, Gunness; Rlgia, IJmuiden, Gdansk; Rijnstroom, Harwich; Henri Stahl, Hamburg; Stein- bjorn, Bremen; Aerde Aerdenhout, Ham- jorn, Bremen; Aerde Aerdenhout, Ham burg; Kichelkona, Vlaardingen; Adras- tus, Antwerpen; Vechtstroom, Hull; Pe tro Minsk, Sundvall; Marjan, Wishes; Baltysky 55, Antwerpen; Efficacia, Lon den; Federicia, IJmuiden, Noordzee; Pi- rana, BremerhavenQueensland, Gdansk; Wismar, Rostock; Kristina, Delfzijl; Smit Lloyd 18.. IJmuiden, Conte Plat; Maritta Johanna. IJmuiden, Ler- wich; Dolfijn, Noordzee. Uiteraard wordt in deze kringen ook wel eens gedacht aan een overdekte baan. Een permanente dan, geen op blaasbare. Maar om zoiets te realiseren moet men üitgaan van twee banen met daarbijbehorende accommodaties. Dan is er een gebouw nodig, zo groot als de sporthal Zeewijk en dan komt er een bedrag uit de bus, dat een miljoen gulden zal overschrijden zo werd ons verzekerd. Misschien in de toekomst....? SS* 10. in 't de tore 'ity tve- ge- ’ens- film- IJMUIDEN. Woensdag arriveerden in IJmuiden: Rijnstroom, Harwich; Gitta Von Bargen, IJmuiden, Rochester; Wo- dan, Seaham; Marjan, Gateshead; Vecht stroom, Huil; Corbank, Duinkerken; Ra chel, Noordzee; Henry-Stahl, Kingslynn; Posavina, Rotterdam; Frederica, IJmui den, Noordzee; Sir W Churchill, Londen; Stoer, Gravenchom; Efficacia, IJmuiden, Londen Amstelland, Fortaleza; Trojan Service IJmuiden, Conte Plat;’Tinnes, IJmuiden, Moi Rana; Magula, Zaandam; Halmstad; Constance, IJmuiden, Hartle pool; Joan c, IJmuiden, Pool; Smit Lloyd 18, IJmuiden, Conte Plat; Levern, IJmuiden, Whitby; Dani, Beverwijk, Goole; Michel Gerling,Rotterdam; Faien ce, Velsen, Chalestown; Rolf Berhmann, Londen; Wadowice, IJmuiden, Sluiskil; Ladoga 7, Immence; Bernd, Stanlow; Otto. Bremen; Cargoliner 1, Halmstad; H.N.S. De Hoop, Noordzee. „Zijn jullie nou wel zo brand schoon....” vroeg mr. Vink met een be denkelijk gezicht aan een jongen van 14 jaar die gisteren als getuige tegen zijn Lissense overbuurman moest verschij nen. Deze overigens niet verschenen zou de ruit bij de jongen (en het hele gezin natuurlijk) hebben ingegooid in een boze bui. Alleen deze jongen en zijn 18-jarige broer die naar de televisie zaten te kijken, waren er getuige van, hoe hij eerst scheldend voor het raam stond en toen met zijn vuist door de ruit heensloeg. Maar mr. Vink en de officier kenden hun pappenheimers. Deze burenruzie moge blijken uit de Lawntennisclub „De Sinds de fusie in 1972 van de LTC „Velserbeek” met de TC „Velsen”, het geen resulteerde in de LTC „De Heeren duinen”, is het ledental in twee jaar gestegen van 60 tot ruim 600 leden aan het einde van het afgelopen jaar. In een toelichting op deze voorgestelde kandidatenlijst wordt door het afde lingsbestuur, wat deze partij betreft voor de nieuwe raad „een aantal kapa bele vrouwen en een groot aanbod van veelbelovende jongeren in het vooruit- zich gesteld. Men achtte dit noodzake lijk om op deze wijze door middel van de samenstelling van de raadsfractie de huidige ontwikkeling bij de afdeling tot uitdrukking te kunnen brengen. Er moet hier de laatste tijd namelijk sprake zijn van een opvallend grote opkomst van vrouwen en jongeren. Door de hiervoor aangewezen commis sie is de kandidatenlijst verder als volgt samengesteld: 4. H. J. Scheeper, 5. me vrouw N. Groot-Water, 6. F. F. J. Rei- chenfeld, 7. A. Schiltmeyer, 8. J. H. Porck, 9 I. Drukker, 10 J. Schouwerwou, 11. mevrouw J. Bos-de Boer, 12 j. Jan sen, 13. F. J. Grijzenhout, 13. mevrouw W. Stek-Wijnberg, 15. H. E. Wind, 16. M. T. A. Teeling, 17 mevrouw D. M. van der Rozenbroek, 18. H. Bolder, 19. E. Sanders, 20 W. D. Wiljouw. b- 'ïi W-* xvV'.weG u oTJTjf

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5