Streekplannen en wegenplan Zuid-Kennemerland fetj KijKe Gemeenteraad Velsen vergaderde in recordtijd Kamer van Koophandel beraadt zich over meningsverschil overheid kastje :en BORST CORNELIS IS NU PINTENWIPPER 4* Voor suède Nappa kleding ATTENTIE alle gordijnen en vitrages Profiteer van onze voorjaars aktie F Wereldgebedsdag VITRAGES EN GORDIJNSTOFFEN ATTENTIE 50 KISTEN KAMERPLANTE! V R IJ D A G 9 22 FEBRUARI 19 74 en met nico scheepmaker Prijswijzer Schiphol VIJF MINUTEN WAS VOLDOENDE (Van een onzer verslaggevers) Adviseur JOOP SMIT 5 meter halen 4 meter betalen VELSEN -Ongeveer vijf mi nuten nadat burgemeester drs. J- Reehorst donderdagavond de ver gadering van de Velsense gemeente raad als voorzitter had geopend, kon hij dezelfde bijeenkomst alweer voor beëindigd verklaren. Waar schijnlijk zijn hiermee op dit ge bied in Velsen alle records ge broken. ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) *en ADVERTENTIE voor van geven. Medische verzorging ml tol w® ADVERTENTIE Nieuwe kollektie Groene ADVERTENTIE WONINGINRICHTING Het andere Gat van Nederland liet weer heel andere dingen zien. Een aar dige impressie van het Hoogovenschaak- toernooi en een goede, maar te lange impressie van het debuut als professio nal van de bokser James Vrij. Op de vraag aan de Frans-sprekende Belgische bokser of hij zou winnen, antwoordde deze: „On espère, n’est ce pas?”, wat ondertiteld werd met: „Dat hopen we, zulle”. De Kamer ’herdacht aan het begin van de vergadering het deze week overleden lid G. Visser, die twee jaar deel heeft litgemaakt van de Kamer en zitting had in de commissie voor de detailhandel. Umuiden Marktplein 50 Make-up voor uw woning... Pernot, Plantinga, Reddingius, Rolink, De Ruiter, Takken, Verséwel de Witt Hamer, Visser en Vreeling wordt de dienst waargenomen van zaterdagmor gen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur door M. Plantinga, Noorderwijkweg 1. Beverwijk, tel. 23340. Voor dezelfde groep artsen wordt dienst gedaan van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur door J. H. M. Rolink,, Duin- Samenwerkende Weekenddienst: SANTPOORT Arts: J. C. van der Sar, Hoofdstraat 135, telefoon 378570. Apotheek: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, telefoon 378284. BEVERWIJK. Artsen. Voor de groep artsen Fierstra, Zijlstr. 29 Tel. 310766 a.s. zaterdag voor weggeef prijzen. Lange Nieuwstraat, IJmuiden (bij Vomar) Planetenweg 38 -42, Umuiden Telefoon 1 59 91 In Beverwijk worden de gebedsdien sten gehouden om 3 uur in het St. Jozef-rustoord aan de Peperstraat, met medewerking van mevrouw De Bree (zang) en om 8 uur in de Prinsesselaan- kerk met medewerking van het Doops gezind Koor. de krachtige medewerking, die van de kant van gemeente, provincie, rijksover heid en bedrijfsleven wordt ondervon den. Zijn argumentatie was voor de Haarlemse Kamer aanleiding het onder werp in de eigen aandacht aan te beve len. De leden hadden bovendien de onple zierige taak het verzoek van secretaris mr. A. G. de Blécourt in te willigen hem per 1 juli ontslag te verlenen uit die functie. Onder het uitspreken van zijn grote waardering voor het door de heer De Blécourt gedurende achttien jaar verrichtte werk, droeg de voorzitter hem tegelijkertijd voor voor een adviseur schap- Met beide voorstellen ging de Kamer akkoord. Bovendien benoemde zij We hoorden dat in 1972 niet minder dan 846.835 examens waren afgenomen, en dat slechts 32,7 procent van de kan didaten geslaagd was. Als vuistregel geldt dat je per leeftijdsjaar één les moet nemen met een minimum van 30 lessen, dus iemand die 43 jaar is, dient ook 43 lessen te nemen. Om de autogor del te propageren zaten enkele deskun digen vastgesnoerd in hun stoel terwijl ze geïnterviewd werden, een ontroerend gezicht, waarbij ik altijd denk: „Wim Schippers heeft opnieuw toegeslagen”. Wat betekent het licht voor u? Waar komt het licht vandaag? Met dat soort vragen werden buitenlui, die bezig wa ren in de aarde te scheppen, overvallen, en het aardige van die mensen was dat zij (niet kapot te krijgen) serieus op de vragen ingingen, behulpzaam zou ik wil len zeggen, in plaats van gewoon te antwoorden: „Neem jij je zuster in de veiling, ga uit mijn licht dan kan ik je laten zien waar het vandaan komt, doe maar gewoon, dan doe je al gek genoeg”, of woorden van gelijke strekking. Raaks 34 Tel. 310685 De grootste Speciaalzaak in SUÈDE NAPPA en LEDER-KLEDING de planologische beleidsvorming heeft gelegen, aldus de heer Van Keulen. Een dergelijke toekomstschets zou ieder jaar moeten worden herzien en zich moeten uitstrekken over een periode van vijf jaar. Van Keulen was daarbij vol lof over Het was slechts een eenvoudige plech tigheid, donderdagavond in de taveerne van Beeckestijn, waar Prins Adrianus I der Pintenwippers zanger Cornelis Vreeswijk het grootkruis met inscriptie aan een kleurig lint om de gespierde nek hing. De prins was er in gezelschap van enige dansmariekes en prinses Elisa beth I. Zanger Cornelis Vreeswijk, die normaal in Zweden woont, maar een geboren Umuidenaar is, verblijft nog in ons land als nasleep van het Grand Gala. Hij toonde zich verheugd met zijn onderscheiding en mag zich nu volgens prins Adrianus de grootste pintenwipper van Umuiden noemen. De collecten worden dit jaar groten deels bestemd voor Noord-Ierland als een mogelijke bijdrage aan het meer tot elkaar brengen van protestanten en rooms-katholieken. nabij de Gladiolenlaan in Santpoort- Noord of het hier een urgente verplaat sing van de werkplaats betrof. Ik vond deze tweede aflevering van Open en Bloot duidèlijker, beter, minder verwarrend met zulke metaforen als „bed opmaken” die we vorige keer te slikken kregen, en toch niet minder direct wat de woordkeuze betreft. Meni ge oudere kijker zal gisteren gemompeld hebben: „Ga jij je mondje maar eens uitspoelen, jongeman” Hij kwam tot deze bespiegelingen naar aanleiding van een onlangs gehouden gesprek tussen gedeputeerden,de direc teur van de Economische Technologische Dienst en een vertegenwoordiging van de Kamer over het Noordzeekanaal streekplan. Dat, gecombineerd met het commentaar van de Rijksplanologische commissie op de „meest gewenste ont wikkelingen in hoofdlijnen voor de Meerlanden” en de brief van minister Gruyters aan de Zuid-Kennemergemeen- ten (waarbij alternatieve wegen worden verworpen, maar verbetering van de Zandvoortseweg en bevriezing van het inwonertal van Zandvoort worden aan bevolen), gaf de Kamer stof tot naden ken. Mr. Droste: „Het is vanzelfsprekend dat nieuwe inzichten groeien; op het gebied van milieu en van bezuiniging, maar ook gezien in het licht van de prognoses voor een afname van de be volkingsgroei. We zullen ons nu in de verschillende commissies van de Kamer erover moeten beraden wat onze reactie zal moeten zijn.” HAARLEM. De Kamer van Koop handel zal zich intern moeten beraden op de consequenties, die de veranderde visie van de rijksoverheid op streekplan nen. als die voor het Noordzeekanaalge- bied en de Meerlanden, en laatstelijk nog op het rijkswegenplan voor Zuid- Kennemerland, zal hebben. „Er i s een duidelijk verschil van inzicht tussen rijk en provincie gegroeid; wel begrijpelijk als plannen al langer bestaan, maar het levert wel de nodig fricties op. Er zijn grote spanningen”, aldus Kamer-voorzit- ter mr. J- C. Droste. SNELHEIDSCONTROLE. Op de Hoflanderweg heeft de Beverwijkse po litie een snelheidscontrole gehouden. Zes ’utomobilisten werden wegens overtre- 4ing van de daar geldende maximum snelheid bekeurd. ZWEMMEN. In het instructiebad »De Waterakkers” hebben leerlingen van jfeemskerkse scholen afgezwommen. Al- e kandidaten voor diploma A (182 leer- kpgen) slaagden: van de 232 leerlingen toe examen voor het B diploma aflegden s«agden er 229 Twee Gaten van Nederland, die elk voor zich weer een geheel andere uit hoek van Nederland en het Nederlandse volk lieten zien. Het eerste Gat heette Open Huis en was van de EO. Onder werpen: chimpansees (u moet ze vooral niet in huis nemen, er worden per jaar 30.000 apen in Nederland ingevoerd, daarvan leven er een jaar later nog maar 12001), het ontstaan van de gitaar, een christelijke weefster die EO en het kruis als motieven gebruikt, een organist die christelijk geïnspireerde schilderijen maakt, iemand die een bord beschilderde met Evangelische Omroep erop, en iets over meer algemene rij-examens en au togordels. De raad kon daarop volstaan met enkele benoemingen, waarbij mevrouw J. R Franse-Goldstein voor de bestuurs commissie van de openbare bibliotheek de aftredende ir. G. A. Schoolkind komt vervangen. En als lid en plaatsvervan gend lid van de stichting ter bevordering van de jeugdtandverzorging in het dis trict Groot Kennemerland werden res pectievelijk benoemd wethouder Th. C. Witte en de heer F. F. J. Reichenfled. En daarmee waren de vijf minuten rond, zodat de koffie niet eens meer tijdens de vergadering kon worden ge dronken. Niet dat ik wil suggereren dat men deze mensen in de maling wilde nemen, het zal er wel om te doen zijn geweest om eens te zien hoe mensen zouden reageren op een vraag over zoiets ge woons en toch buitengewoons als het licht, maar als ze er bij mij mee waren aangekomen, zou ik toch, net als Johan Cruijff onlangs aan de interviewer, ge zegd hebben: „Kan je geen normale vragen stellen?” BEVERWIJK. Mensen uit meer dan 160 landen komen op 1 maart wereldgebedsdag bijeen om te bidden „Maak ons vredestichters”. Beverwijk, tel. 24161; eigen praktijk: mevrouw I. A. M. Skotarczak-van der Klaauw, Plantage 154, Beverwijk, tel. 23976; vrij.: mevrouw J. M. H. Krui- denberg-van Saaze. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezindsverzorging: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in huize Scheybeeck, Velserweg 2, Beverwijk, tel. 20545; spreekuren bejaardenhulp: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur en vrijdagmiddag van 14 tot 15 uur in huize Scheybeeck, Velserweg, Beverwijk, tel. 23180 en 20545. De heer Franken vroeg de Kamer er bij de regering op aan te dringen alsnog meer steun te verlenen voor de door de autoloze zondagen zwaar getroffen hore- casector. Bij de toegezegde soepelheid, als het aankomt op betaling van belas tingen alleen mag het niet blijven, zo meende hij. In ander verband laakte de heer Heeremans de Prijswijzerrubriek, zoals die door overheid, omroepen en consumentenbond in de media wordt gebracht. Hij noemde de methode „een zijdig, onjuist, ongehoord en ongemoti veerd” en sprak de vrees uit dat met name het midden- en kleinbedrijf er ernstig door gedupeerd wordt. Na het officiële gedeelte van de ver gadering was de Kamer een en al oor voor een deskundig pleidooi voor een verbetering van de regionale economi sche beleidsvorming. Drs. S. A. van Keu len, als wetenschappelijk medewerker verbonden aan de Leidse en Haagse Kamers van Koophandel, deed de aan wezigen bijkans watertanden met het beeld dat hij schetste van de bij deze beide zuster-organisaties inmiddels ge groeide werkwijze- Daarbij hebben de Kamers dan mis schien niet formeel het recht om be leidslijnen uit te stippelen, maar ze kun nen wel veel meer betrokken worden in de besluitvormingsprocedure door het aanbieden van een goed doordacht plan met name voor het economisch beleid. Daaraan schort het veelal nog omdat tot nog toe de nadruk vrijwel uitsluitend op In dat kader liet de voorzitter ook nog los dat herbezinning op de noodzaak van een tweede luchthaven niet overbodig is. Kan Nederland de kosten daarvan wel dragen, vroeg hij zich af, overwegend dat ook de prognoses voor het vliegver keer wel eens een dalende lijn kunnen gaan vertonen. De nieuwe directeur van onze natio nale luchthaven, dr. D. Riemens, heeft de uitnodiging van de Kamer om lid te worden in de plaats van zijn overleden voorganger Van Stapele aanvaard. Hij werd gisteravond bij acclamatie be noemd en kreeg daarbij een plaats in de commissie verkeer, vervoer en planologie van de Kamer. de heer J. B. Schotsman met 26 stem men voor en geen tegen tot zijn opvol ger. De energie-crisis, inmiddels weer weg geëbd, kwam toch nog ter sprake. Mr. Droste onthulde dat de Kamer bijna vierduizend machtigingen heeft verstrekt en daarbij een bedrag van ruim 18.000 heeft moeten uitgeven aan extra manu ren en uitzendkrachten. Bij de staatsse cretaris is inmiddels een rekening inge diend, deelde de heer Droste laconiek mee. Hij stelde voor de energiecrisis pas weer diepgaand te bespreken als onge veer midden maart de exacte gegevens over de gevolgen ervan, zoals die door het Centraal Planbureau worden bere kend, bekend gemaakt zijn. Natuurlijk was er ook nog Open en Bloot, waarbij Olga en Rudolf zich waarlijk ter wille van een komische sketch voor ons ontblootten, maar Joop van Tijn zich vooralsnog bleef verschui len achter een olijke lach en een groen- wit-zwarte clubdas. Onthullend was zijn mededeling dat in ons belangrijkste woordenboek, de Van Dale, voor „kitte laar” verwezen wordt naar „clitoris” en voor „clitoris” naar „kittelaar”, een vi cieuze cirkel, die eerder aan slordigheid dan aan preutsheid te wijten zal zijn, want andere woorden uit het sexvocub.a- laire krijgen in de Van Dale wel een duidelijke omschrijving. vlietstraat 2, Velsen-Noord, tel. 23745. Voor spoedgevallen houden deze art sen spreekuur op zaterdag van 17 tot 17.30 uur en op zondag van 16 tot 16.30 uur. Voor de groep artsen Guldemond- Swaab, Ten Harmsen van de Beek, Hommes, Kester, Vos en Zeijlmans wordt waargenomen op zaterdag en zondag door J. G. Zeijlmans, Hoogdor- perweg 48a, Heemskerk, tel. 30666. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Voor avond-, nacht- en zondagdienst in de periode van vrijdag 22 februari 17.30 uur tot vrijdag 1 maart 17.30 uur: apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44. Beverwijk, tel. 23388. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Medisch Maatschappelijk Consultatie bureau voor Alcoholisme. Spreekuren iedere vierde vrijdag van 19 tot 20 uur in het gebouw van de Geestelijke Volksgezondheid, Moensplein 10, Be verwijk. Stichting F Kruisverenigingen. zuster P. Luiting, Vlaanderenstraat 8. Beverwijk, tel. 34543. Wit Gele-kruis. Weekenddienst: zuster M. Stein-van Dungen, Luxemburglaan 153, Beverwijk, tel. 31475 (van vrijdag avond 18 uur tot maandagochtend 7 uur). Gezinsverzorging en bejaardenhulp. Spreekuren leidsters: maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur in het wijkgebouw aan de Büllerlaan 10, Beverwijk, tel. 35215. Verloskundige. Waarnemend: mejuf frouw A. M. Bot, Wilgenhoflaan 33, Een interview met bijna-grootmeester Jan Timman op zijn studentenkamer verzandde in Timmans reserve en de machteloosheid van de interviewer om iets dusdanig zinnigs te vragen dat Tim man in zichzelf geïnteresseerd zou ra ken, en verder was er een te wijdlopig, maar sympathiek interview met jazz-fan en juwelier Charles Qelauff. en een speurtocht naar „het licht”. Overigens vormde de samenstelling van de agenda reeds een aanwijzing in deze richting, want de tien punten daar van bevatten uitsluitend voorstellen die als formele hamerstukken konden wor den afgehandeld. Voornamelijk grond- verkoop en onderwijszaken dus Alleen de heer Kraetzer (KVP) infor meerde nog even bij het voorstel tot verkoop van een klein perceel grond „In geen geval”, antwoordde wethou der Ockeloen. Volgens hem wordt er namelijk voortdurend gewerkt aan een ander aanzien van de Hagelingerweg, zonder dat hiervoor echter concrete plannen bestaan. Er is nog =>en extra dienst op 26 februari om zeven uur in Huis ter Wijck, weer met medewerking van me vrouw De Bree. Ook niet-bewoners van het Huis uit de omgeving zijn welkom. De liturgie voor de wereldgebedsdag is dit jaar samengesteld door een groep Japanse vrouwen en hun problemen en verdriet tijdens de tweede wereldoorlog klinken er in door. De Carnavalsprins en zijn dansmarie kes brengen volgende week dinsdaga vond een bezoek aan het bejaardencen-: trum Huis ter Hagen in Driehuis, waar bij The Kids uit Umuiden voor een muzikale omlijsting zullen zorgen. Daar zal prins Carnaval ook een play-back imitatie van Iwan Rebroff ten beste HEEMSKERK Artsen. Van zaterdagmorgen 10 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. J. van Monsjou, Rijksstraatweg 16. Heems kerk, tel. 32240; van zondagmorgen 9 uur tot zondagavond 24 uur: J. C. A. Bakker, Bachstraat 7, Heemskerk, tel. 32484. Tot zaterdagmorgen 10 uur in spoed gevallen de eigen huisarts waarschu wen. Apotheek. Zie Beverwijk. Dierenarts. Zie IJmuiden. Tandarts. Zie IJmuiden. Verloskundige. Zie Beverwijk. Wit Gele- en Groene Kruis. Weekend dienst: zuster A. v.d. Ben, Moensstraat 26. Beverwijk, tel. 25115. Interkerkelijke Stichting voor Gezins verzorging in de IJmond. Spreekuren gezinsverzorging en bejaardenhulp: Jan van Bergenstraat 50c, Heemskerk, tel. 32340. van maandag tot en met vrijdag van 9 tot 10 uur; openbare lagere school De Sokkerwei, Oranje- laan 2, Castricum. tel. 02518-54321, van maandag tot en met vrijdag 9 tot 10 uur. VELSEN-IJMUIDEN Artsen. Van zaterdag 10 uur tot zon dag J. F. A. Pieterse, Orionweg 126, telefoon 11365; F. van Venetiën, Zee weg 266, telefoon 10035 en J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, telefoon 14058. Apotheek. Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80, telefoon 14229. Wijkverpleegster Groene Kruis: zuster J. Markerink en zuster C. van Ee, Linnaeusstraat 91, telefoon 16748. Wijkverpleegster Wit-Gele Kruis. Voor de dienst gedurende het weekeinde opbellen 02550-15645- Tandarts. Alleen zaterdag en zondag van 17 tot 17.30 uur: S. M. D. Jones, Luxemburglaan 525, Heemskerk, tele foon 02510-37935. Algemene Hulpdienst Velsen. Maandag tot en met vrijdag 9-11 uur, telefoon 02550-1888. Dierenarts: Th. Winkel en W. E. Res- sang-Groenewegen, De Waal Malefeit- laan 4, Aerdenhout, telefoon 023- 240291. Stichting Maatschappelijke Dienstver lening Kennemerland. Dagelijks spreekuur in De Noostraat 4, IJmui den, tel. 02550-10661. Interkerkelijke Stichting Gezinsver zorging en Bejaardenhulp. Rem- brandtlaan 45, IJmuiden. Van maan dag tot en met vrijdag 14-15 uur, telefoon 02550-11830, eventueel tot 9.30 uur.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9