25.000 paardekrachten wonnen het van de Guernsey- rotsen Sleutel van kerk voor scheidende predikant Osman de Contactavond voor ouders bij VSV Toneelschool-Maastricht speelt Haven Velsen Wielrijdster aangereden Wasautomaat brandde uit Vlam in de pan In de Vishal gestalde auto Vechtpartijen in Zwaanstraat Vogelvanger op heterdaad betrapt Lintjes voor trouwe dienst Patatwagen op strand vernield Geheimzinnige brand in Vrijspraak voor machinist uit Lange Loper voor „Het Witte Tejater Afscheid en welkom bij vrijzinnig hervormden Bij Rode Kruis KI S 3 4 5 IJMUIDER COURANT 1 974 FEBRUARI MAANDAG 25 95 In zaak-Pieter Nan Een gewonde VELSEN Slecht weer belemmerde berging Vervolg van pagina 1. (Van een onzer verslaggevers) bij (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) D [d stand WIJK AAN ZEE. In het weekeinde vonden in Wijk aan Zee twee vechtpar tijen plaats, waarbij een gewonde is gevallen. De bewoners wisten zelf het vuur te blussen, zodat de uitgerukte brandweer niet in aktie behoefde te komen. zeven jaren in Beverwijk herhaald, ter wijl er ook een herinneringsalbum wai gemaakt. Vrijdagavond was er al gelegenheid gegeven om afscheid te nemen en die receptie werd bezocht door zeker 250 mensen,van wie burgemeester J. G. S. Bruinsma namens de burgelijke gemeen te de stoet opende Hiermee wordt beoogd de contacten tussen ouders en jeugdleiders te bevor deren en te activeren, zodat tijdens deze contactavond allerlei informaties zullen worden verstrekt over het beleid en de opzet van het jeugdbestuur en zijn com missies. Na een korte inleiding door de voorzitter van het jeugdbestuur, kunnen door de ouders vragen worden gesteld over diverse onderwerpen, men denkt aan zakgeld, training, begeleiding uit wedstrijden, medische indicaties en EH BO. Ook zullen eventuele klachten in behandeling worden genomen. Het ligt voorts in de bedoeling van het jeugdbestuur dergelijke contactavonden ook te organiseren voor ouders van de leden vin de overige jeugdgroepen. GEHUWD: F. N. Tegel en A. C. Kruijt, Rotter dam W. A. Kemp-M. J. Weber, IJmui- den. D. Pranger en A. Spek, Santpoort. H. C. Hardeman en T. P. M. Toornent, IJmuiden. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Het Amsterdamse gerechtshof heeft vanmorgen het vonnis bevestigd waarbij de Haarlemse recht bank een 27-jarige machinist uit Velsen vrijsprak van moord. Het hof achtte ook de, als tweede mogelijkheid, ten laste gelegde doodslag niet bewezen. Bij het laatste punt van de dagvaarding, zware mishandeling met de dood ten gevolg, ontbrak volgens het hof bij de machinist de bedoeling door te steken zjjn slachtof fer te doden. OVERLEDEN: P. van Emmerik, 64 jr., echtgenoot van A. Schol, IJmuiden. W. Maasland 83 jr., echtgenoot van E. C. Noom, IJmui den. J. Bakker, 68 jr., echtgenoot van A. F Panse. Velsen-Zuid. Zij hadden echter alle pech tegen zich, welke zij maar konden krijgen. Pech gevormd door de natuurelementen. Nor maliter waait hier om deze tijd van het jaar een oostenwind. Ditmaal zat de wind vrijwel doorlopend in de zuid westhoek en veegde de zwaarste deining van de oceaan naar de groep Hollanders, die zich hier in het zweet zat te werken. En niet alleen deining, ook huizenhoge golven, die het 200 meter lange schip bij noodweer op de meest zware wijze teis- Ook helikopters werden ingezet bij de strijd om de „Elwood Mead” van de rotsen te sleuren. Op het dek de tien-ton zware luiken, waarvan er een door de golven werd losgescheurd. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In ons bericht over de aanbieding van het toernooiboek over het laatstleden Hoogovenschaaktoernooi is in een deel van de editie het allerlaat ste gedeelte onleesbaar afgedrukt. Voor de goede orde laten wij dat gedeelte hieronder volgen: Een aardig grapje in dit schaakwerk vormen de zogenoemde „bladvullingen”, spitse dichtregels op de gong, op de klok, op de pionnen, op de paarden.kortom op alles wat schaak is. Naar het heet zijn deze regels ontleend aan „vertaalde epigrammen van Osman de Lange Lo per”, maar insiders zullen weten, dat Osman in de wandeling „Leo” wordt genoemd. terden. De dertig meter hoge brug van de „Elwood Mead” draagt er nog de sporen van: zwart-bruine olievegen en gebluste wanden, gebroken patrijspoor ten, die toch wel tonnen druk kunnen aerstaan. Een meer dan tien ton we gend stalen luik, dat ruim IV van de tanker afsloot, werd door de ziedende watermassa’s opgenomen en ettelijke meters verplaatst. Temidden van die hel van wind en water tornde de B.W.-ploeg onverdroten op. Een deel van de lading ijzererts werd met zandpompen gelost, waardoor het schip meer drijfvermogen kreeg. Maar letterlijk en figuurlijk zat aan de andere kant een lek, waarvoor men de muts moest afnemen. De dubbele bodem van de tanker was namelijk voor drie-kwart opengereten. Door het in pompen van lucht op die plaatsen waar het lek zat slaagde men erin een over druk te vormen. En dit samen met het overige drijfvermogen van de „Elwood Mead” in de heel gebleven compartimen ten maakte dat er een kans bleef om het schip vrij te krijgen,- als het ware drij vend op een luchtkussen. KW 34 53000- KW 43 114.000, VD 243 18.000, VD 6 9.400, VD 25 1500, VD 89 ƒ7100, VL 90 ƒ64.900, VL 110 36.390, VL 121 29.300, VL 153 f 24.700, IJM 44 f 25.000, IJM 15 f 10.400, EB 28 ƒ7.400. EH 7 ƒ7.200, CO 21 ƒ20.900, UK 35 3.800, UK 159 7.90Ó, UK 218 14.000, UK 234 1300, UK 245 f 4200. Bij zijn afscheid van de catechisanten was hem gevraagd wat hij het mooiste vond van Beverwijk en hij had toen geantwoord: ,,De lelies uit het stadswa pen”, omdat hij deze in verband bracht met de distels die in het veld groeien. Hij maakte tijdens de /dienst een vergelij king met de mensen die als distels en lelies naast elkaar leven. De voorzitter van de kerkeraad, de heer A. Th. Braining, sprak welgemeen de dankwoorden en overhandigde een sleutel van het kerkgebouw, ten bewijze dat dit voor ds. Van ’t Lindenhout nooit gesloten zal worden. Een kijkje op de wereld naar eigen keuze was het cadeau van de kerkelijke gemeenschap. Via bandopnamen werden nog enkele hoogtepunten uit de laatste Maandag, vertrokken schepen: Riga, Venzpils. Lachs, Bremen. Per 40 kg.: tarbot 288-183, griet 170- 120, kabeljauw een 93-66, kabeljauw 2 110-71, kabeljauw 3 96-80, kabeljauw 4 94-80, kabeljauw 5 90-71, koolvis 1 37-31, koolvis 2 36-28, koolviis 3 42-30, koolvis 4 39-30, schelvis 1 86-76, schelvis 2 72-50, schelvis 3 88-62, schol 1 45-36, schol 2 64-52, schol 3 71-57, schol 4 74-511 wij ting 3 65-47, wijting 4 52-26, haring 3 27 60-16. schar 66-34. tongschar 180-147, gr. heek 168, m. heek 172, heek 1 154, heek 2 154, heek 3 82, leng 76-57, lom 70, steenbolk 44-26, bot 24-12, krab 43- 32, ham 278, schartong 70-66, haai 77-36, poon 51-44. Het te spelen „Zomer” wordt aange- kondigd als een symbolisch, bijna surre alistisch stuk dat zijn krachtigste wer king ontleent aan de sfeer die door de spelers individueel en gezamenlijk moet worden opgeroepen. Het stuk heeft de vorm van een dramatische vertelling in zes dagen en zes nachten, waarvoor de spelers het achter de werkelijkheid ver borgene zichtbaar moeten maken. HEEMSKERK. Zondagmiddag om streeks kwart over vier is een begin van brand ontstaan in de keuken van een woning aan de Luxemburglaan, doordat de vlam in de pan sloeg. De schade bleef beperkt tot een gedeeltelijk vernielde afzuigkap. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. De politie van Vel sen heeft proces verbaal opgemaakt te gen een 58-jarige Velsenaar, die vrijdag op heterdaad betrapt werd bij het van gen van vogels. De man was in de Spaarndammerpolder bezig met een vo gel val. Er zijn elf vogels in beslag geno men, waaronder putters en sijzen. Op 21 december kwam de 55-jarige Pieter Nan in zijn huis in Velsen om het leven door messteken. De machinist, die bij Nan woonde en de enige aanwezige was geweest, kon zich later nauwelijks iets van het gebeurde herinneren. Na de vrijspraak door de Haarlemse rechtbank was de officier in beroep gegaan. De procureur-generaal had doodslag bewe zen geacht. Voor de straftoemeting had hij gevraagd om eerst een psychiatrisch rapport te mogen uitbrengen. heeft afgeleverd. Eerder regisseerde hij in Zwitserland stukken van Anoilh, Becket, Ionesco en Böhmer. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. Door het jeugdbestuur van de voetbalvereniging „VSV” is voor woensdag 27 februari weer een contact avond uitgeschreven, bestemd voor de ouders van A- en B-pupillen. De bijeen komst wordt gehouden in de kantine in Driehuis en begint om 19.30 uur. Vannacht is een Wijk aan Zeeër, die volgens de politie nogal wat alcohol had genuttigd, met zijn auto met hoge snel heid tegen een lichtmast op de Juliana- weg gebotst. Een passagier werd gewond en werd voor behandeling naar het RKZ gebracht. De bestuurder weigerde op het politiebureau aan de Breestraat een bloedproef. De verkreukelde wagen van de Wijk aan Zeeër is later door een kraanwagen weggesleept (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In een garage aan de Frans Naereboutstraat raakte zondaga vond omstreeks tien uur een enige uren tevoren data gestalde nieuwe personen auto op onverklaarbare wijze in brand. Een deel van het compartiment brandde slechts ten dele uit omdat de vlammen door gebrek aan zuurstof verstikten. Met name de bestuurdersplaats, de stuurin richting en het dashboard werden ver nield. Op de vloer van de auto trof men benzine aan. Deskundigen van de brand weer konden er geen verklaring voor vinden. De eigenaar evenmin. (Van een medewerker) BEVERWIJK In een overvol kerk gebouw aan de Prinsesselaan heeft ds. R. van ’t Lindenhout zondagmorgen af scheid genomen als predikant van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. Dominee Van ’t Lindenhout doet volgen de week zijn trede in Zuid-Laren. Bij de aanvang van de dienst kon de scheidende predikant de verheugende mededeling doen, dat ds. L. W. Reijen- dam-Beek het beroep naar Beverwijk heeft aangenomen. Zij doet op 28 april haar intrede. De auto was omvergeworpen, terwijl zowel in het dak als in de zijkanten gaten waren gemaakt. Wil de Heemsker ker, die niet verzekerd was, een soortge lijke wagen terugkopen, dan kost hem dit minstens vier mille. De spelers zijn Yolly van Kan, Hans Hoes, Guido Jonckers en Peter Stam, waarvan laatstgenoemde, afkomstig uit Driehuis vroeger zelf aan de cabaret groep van „Het witte tejater” heeft mee gewerkt. „Zomer” wordt geregisseerd door Theodoor Torna uit Israel, die hier mee zijn eerste werkstuk in Nederland afgewisseld, met uitzondering van de bergingsploeg, die vrijwel onafgebroken aan de berging heeft gewerkt. Bestuur NVvH. Tijdens de onlangs gehouden ledenvergadering van de afde ling Santpoort van de Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen is het nieuwe bestuur als volgt samengesteld: me vrouw C. Verkade-Piekema, presidente; GEBOREN: M. R. Hollaar-Benard, z„ Spaarndam. J. E. van Zanten-Koudijs, d„ Bloemen- daal. B. W. A. Jochems-Leuven, z., IJ muiden. T. Mantje-Maagdelijn, z., IJ muiden. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN In de studio van „Het witte tejater” in het PEN- jeugdcentrum aan de Kanaalstraat in IJmuiden zal dinsdagavond 26 februari door een aantal leer lingen uit de examenklas van de to neelschool uit Maastricht een try- out worden gegeven van Romain Weingartens éênakter „Zomer”. Het stuk geldt als project voor hun derde eindexamen. chenstein, Bremen. Gardience, Londen. Hede, Oslo. Zondag, vertrokken schepen: Tor Hol- landia, Gothenburg. Benattow, Djakarta. Cap. W. D. Cargill, IJmuiden, Monrovia. Andrea, IJmuiden, Hamburg. Marchon Venturer, IJmuiden, Seixal. Efficacia, IJmuiden, Rochester. Duvegang Head, Bilbao. Otto, Bremen. Vechtstroom, Hull. Leila, Immingham. Zaanstroom, Felixto- we. Capricorn, IJmuiden, Londen. Glas Island, Great Yarmouth. Smit Lloyd 2, IJmuiden, Cont.plat. Maandag, aangekomen schepen: Pere- lik, Yali Island. Finrose, Norköping, Vel sen. Adele J., Karlsham. Noorbeek, Karlstad, Zaandam. (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN. In een schuurtje een woning aan de Oosterduinweg raak te zaterdagmorgen een wasautomaat in brand. Het apparaat was warmgelopen en brandde geheel uit. De brandweer bluste het brandje. SANTPOORT. Bij de splitsing van de Hoofdstraat en de Slaperdijk week <en 68-jarige wielrijdster zaterdagoch tend plotseling naar rechts uit, waardoor zij werd aangereden door een personen auto. Met ontvellingen aan de knie en een bekkenfractuur is de vrouw door de Ongevaiiendienst naar het Zeeweg Zie kenhuis gebracht. ONDERTROUWDEN J. van Leeuwen en J. C. Kloosterhuis beiden IJmuiden. H. van Gelder en J. M. Maas, beiden IJmuiden. C. Grootenboer en M. de Bruijn beiden IJmuiden. H. G. A. Haver en A. J. M. Hartman beiden IJmuiden. M. Martinez Duro, Beverwijk en C. A. Benard, IJmuiden. R. M. Riks man, Haarlem en G. A. M. Donker, IJmuiden. P. T. Jasperse en A. W. San der, beiden IJmuiden. G. J. J. van Eer den, Haarlem en W. C. M. J. van 't Schip, Santpoort. (Van een onzer verslaggevers) CASTRICUM. Een 25-jarige Heemskerker heeft bij de rijkspolitie in Castricum aangifte gedaan van vernie lingen aan zijn tot patat-kraam omge bouwde bestelauto, waarvoor hij van de Castricumse autoriteiten een standplaats had verkregen op het strand nabij de Wang Chun. KI I dl 3 3 3 3 3 3 De besommingen: Span vissers: UK 141 UK 271 ƒ2100; UK 23 UK 48 5500; UK 78 UK 107 ƒ7700; UK 115 UK 200 5400; UK 135 UK 145 ƒ2700; IJM 205 IJM. 221 6500. Zondag, aangekomen schepen: Otto, Bremen. Markborg, Vestervik, Bever wijk. Kankar Victory, Monrovia, IJmui den. Ulysses, Rotterdam, Ostendiek, Go thenburg. Warsawa, Las Palmas. Este- fluth, Skutskear. Seeland, Gedansk. Ca pricorn, Rochester, IJmuiden. Anco Sceptre, Londen. Levern, Whitby, IJmui den. Delian Leto, Eastham. Lachs, Bre men. Neo, Skien. Sulfo, Marcelo. Sa- u De mannen van Wijsmuller hebben alle pech tegen zich gehad, die zij maar konden krijgen. Pech gevormd door de natuurelementen. Normaliter waait hier om deze tijd van het jaar een oostenwind. Ditmaal zat de wind wind vrijwel doorlopend in de zuidwesthoek en veegde de zwaarste dei ning van de oceaan naar de groep Hollanders, die zich hier in het zweet zat te werken. In aansluiting op de predikante zon gen de aanwezigen de scheidende predi kant toe: „Gods goedheid houdt ons staande” (psalm 107). De kinderen van de Zondagsschool zongen ook een afscheidslied en zij bo den bloemen aan. Halverwege de afgelopen week diri geerde Nan Halfweeg alle beschikbare sleepboten naar Guernsey en liet hij ze positie innemen. Zondagmorgen waren de omstandigheden gunstig. Niet minder dan 25.000 paardekrachten werden in de kabels gehangen en aanvankelijk heel langzaam, maar allengs vlugger kwam er beweging in de logge massa. De rotsen van Guernsey moesten voor het eerst in hun geschiedenis hun prooi vrijgeven aan andere elementen, dan die van de natuur. Een IJmuidens zeesleep- en bergingsbedrijf Bureau Wijsmul ler heeft de legende van Guernsey teniet gedaan. Geen wonder dat men aan boord van de schepen, maar ook de BW-mensen aan de wal trots zijn op het geklaarde karwei. Geklaard in dier voe ge, dat nu eerst het schip verder onder zocht zal worden. Duikers zullen een bodemonderzoek instellen in verband met eventueel te nemen maatregelen en daarna gaat het naar Rotterdam, waar de lading moet worden gelost alvorens het schip in dok kan. Eerst dan is voor de bergers het hele karwei plat en kunnen zij naar huis. Niet minder dan 150 man zijn in de afgelopen twee maan den in touw geweest. Velen van hen zijn Prijzen per kg: Tarbot 10.32-9.35, gr. tong 7.03-6.57, m. tong 10.50-10.16, kim tong 9.92-9.08, tong een 9.90-8.92, tong twee 9.74-8.54. Vrydag aangekomen schepen: Sul Fu- rico, Cardiff; Acclivity, Londen; Smit Lloyd 2, Cont. Plat, IJmuiden; Dunve- gan Head, Stettin; Granö, Hamina; The- dora, Mo-I-Rana; Greenland, Stettin; Fair Jenifer, Flixborough; Norderstedt, Grangemouth; IJmuiden; Capt. W. D. Gargill, Narvik, IJmuiden; Sally Bewa, Kopenhagen, IJmuiden; Hannes Luen- stedt, Antwerpen; Anita von Bargen, Rotterdam; Vrijdag vertrokken schepen: Fayence, Goole; Puebla, Hamburg; Bernd, Rotter dam; Wodan, St. Malo; Capella, IJmui den, Manestad; Primas, Vlaardingen; Aurora, Gr. Yarmouth; Rijnstroom, Har wich Brinda, IJmuiden, Poole; Funcion, Harwich; Thekla, Rotterdam; Norse Ca rter, Bremen; JTrojan Service, IJmuiden, Cont Plat; Sonke Hauschild, Lorient; Bergforst, Noordzee; Dani IJmuiden, Goole; SallandStadt Safrancisco do Sul; Joan C. Tilbery; Jatille, Stenborg; Mari- ann, Triest; Tor Diana, Gothenburg, Smit Lloyd 18, Cont. Plat, IJmuiden. Hokkaido, Antwerpen; Oswego Liberty, Canada; Zaterdag aangekomen schepen: Edith Sabban, Porsgrun, IJmuiden; Marchen Venturer, Avonmouth; Simonetta, Port Klang; Dorothea Bolten, Bilbao; Irish Gate, Whitby, IJmuiden; Neptunus, Rot terdam. Zaterdag vertrokken sehepen: Tower Princess, Selby; Siena, Hamburg; Grano, Helsinki; Banana, Bremen; Burgundia, IJmuiden, Peterhead; Tirgonviste, Con stance; Andreas, Hamburg; Trident Am sterdam Bilbao; Zaterdag, aangekomen sehepen: Zaan stroom, Felixtowe. Electron, Boulogne, IJmuiden. Arta, Fowey. Tor Anglia, Im mingham. Amstelstroom, Shoreham. Lynn, Klingslynn, IJmuiden. Efficatia, Londen, IJmuiden. M. I. Transporter, Noordzee. Ballyrush, Belfast. Gazelle, Ala. Neder Weser, Antwerpen. Strybeek, Gooile, Velsen. Marjan Wisbech. Tor Hollandia, Gothenburg. Smit Lloyd 18. Cont.plat, IJmuiden. Jean E., Londen. Rijnstroom, Harwich. Zaterdag, vertrokken sehepen: Sally Bewa, IJmuiden, Port Cabello. Gasselte, Zaandam, Londen. Ballywalter, Belfast. Dominence, Rotterdam. Lynn, IJmuiden, Hamburg. Wadowice, IJmuiden, Gdynia. Greeland, Gdansk. Tor Anglia, Gothen burg. Rolf Behrmann, Londen. Fair Jen nifer, Flixborough. La Colina, Cardiff. Norderstedt, IJmuiden, Whitby. M. I. Transporter, Noordzee. Irish Catex, IJ muiden, Whiby. Sulfurico, Antwerpen. Nedlloyd Nile, Duinkerken. Heinrich S., Duinkerken. Theodora, Middlesborough. Clio, Aarhus. Strybeek, Velsen, Brake. Tinnes, IJmuiden, Gdynia. mevrouw J. F. Uit den Boogaard, vice- presidente; mevrouw E. van Royen- Leeuw, J. T. Cremerlaan 3 4, telefoon 023-378204, secretaresse; mevrouw E. Buyn-Slors, tweede secretaresse; me vrouw E. Koutstaal-Engelenberg, pen- ningmeesteresse; mevrouw P. W. Jansen- Oosterhof, tweede penningmeesteresse; mevrouw A. H. Roosendaal-Koot, excur- sieleidster en mevrouw M. Wentzel-Wij- develd, ledenadministratie. Sirenestraat afgesloten. Maandag 25 februari zal in de Sirenestraat in IJmjii- den een begin worden gemaakt met werkzaamheden aan het riool. In ver band hiermee is deze straat voor een periode van ongeveer vier weken voor alle verkeer afgesloten. IJMUIDEN. Vrijdag werd aange voerd: 12.600 kg tong, 57 kisten tarbot en griet, 983 kisten kabeljauw 4572 kis ten koo,vis, 112 kisten schelvis, 258 kis ten wijting, 3568 kisten schol, 168 kisten schar, 640 kisten haring, 638 kisteen varia. De predikant las eerst een gedeelte van Psalm 87, waaraan hij op 4 septem ber 1966 zijn intreepreek ontleende. Voor zijn afscheidspreek had hij een tekst ulit Psalm 107 gekozen: „Loof den Heer want hij is goed”. Biij de vele goede woorden en cadeaus ter gelegenheid van zijn afscheid hadden twee geschenken de predikant bijzonder getroffen, hoewel haj dacht deze ge schenken zelf wel nooit te zullen zien. Twee joodse Beverwijkse families had den namelijk twee bomen laten planten in Jeruzalem. De politie moest handelend optreden, toen zaterdagavond op het parkeerter rein aan de Zwaanstraat café-bezoekers ruzie kregen en het geschil met hun vuisten wilden beslechten. De schade viel nogal mee, want van een van de vechtjassen brak een bril. De tweede vechtpartij ontstond eveneens in de Zwaanstraat. Ook nu vielen er rake klappen en moest een van de vechten den gewond naar het RKZ worden ge bracht. IJMUIDEN. Op een feestavond van het Rode Kruis heeft viorzitter W. Sepp iri de LTS enkele verdienstelijke leden van de colonne onderscheiden. Mevrouw Wouda en de heer Van Duin kerken kregen de onderscheiding voor tienjarige trouwe dienst opgespeld. De heer Sepp noemde de grote verdiensten, -, die mevrouw Wouda heeft gehad, met name voor de begeleiding van het Jeugd Rode Kruis, maar ook wat betreft de reizen van de Henri Dunant en de Verbindingsdienst. De heer Van Duin- U kerken is een voortreffelijk chauffeur en zal zich in de toekomst vooral als tweede bestuurder van de colonne-auto gaan inzetten. Drie leden van het Rode Kruis heb ben twintig jaar lang dienst gedaan, namelijk de dames Kossen, Maas-Van der Steen en De Winter. Zij konden deze avond niet aanwezig zijn, maar de waar dering voor hun prestaties is er niet minder om. Vrijdag 4 januari Hektrawler Schout Velthuys KW 49 naar de Afrikaanse wateren, Onderneming I SVH 90 naar de Afrikaanse wateren; donderdag 7 februari hektrawler Rijnmond II KW 43; vrijdag 8 februari hektrawler Vooraan VL 115; maan dag 11 februari hektrawler Frank Vrolijk Czn SCH 81; dinsdag 12 februari hektrawler Zeehaan IJM 57, Willy KW 141, Cornells Vrolijk Czn SCH 171, MT. Wilhelmina Johanna KW 39, Elly VL 73, Caroline VL 90, Michiel Jan VL 110, Bets en Gerda VL 112, Willem VL 121, Petronella VL 131, Liesje en Rutger VL 153, MK. Rose Marie KW 34; don derdag 14 februari MT. Haarlem IJM 91, Elisabeth VL 105; vrijdag 15 februari hektrawler Jan Maria KW 171; zater dag 15 februari hektrawler Egmond IJM 36, Elisabeth Christina KW 41, Tet- man Hette KW 74; maandag 18 februari hektrawler Rijnmond VI KW 135, Cornells den Duik KW 144, MT. Rean IJM 29, Robert IJM 30, Protinus IJM 154, Meyert Menno IJM 209, Wiron II IJM 211, Ora et Labora KW 51, Geer- truida KW 80, Albatros KW 87, Britten burg KW 121, Marry Martin KW 149, Soli Deo Gloria KW 152, Voorloper VL 16, Voorwaarts VL 142, Noorderkroon TX 18, Antje TX 46, MK. Poolster IJM 11, Alice Therese IJM 15, Gelria IJM 18, Eben Haezer IJM 23, Maarten Cornelia IJM 44, Wiron VIII IJM 205, Wiron VI IJM 207, Wiron III IJM 221, Janne Jacoba KW 4, Deo Volente II KW 11, Ada KW 29, Limanda KW 33, Pelikaan KW 88, Tiny KW 145, Cornelia KW174, Solea KW 180, Valk KW 185, Elly KW 187, Anna Lydia KW 194, Alida Jacoba KW 195 Yvonne Yolanda KW 206. En Avant KW 210, Jana KW 213, Agatha KW 214, Anna Hendrika KW 215. Arie Jacob KW 221, Jacob Senior KW 226, Dieuwina WR 45, Leendert Jan SCH 256; dinsdag 19 februari hektrawler Rijn mond V KW 42, Annie Hillina KW 170, MT. Francina KW 153. Onderneming II SCH 117, Ada VL 7 MK. Eben Haezer IJM 23, Klaartje IJM 94 r?us’-.ert Maria KW 150, Pieter Gijsbertha KW 175. Dirkje KW 178, Marco WR 32, Johanna Cornelia WR 57. O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5