Man stapte met VELSENSE DIERENVRIEND MAAKTE wijn door winkelruit DUINWANDELING MET ZIJN FRET Agenda WOENSDAG REKLAME 1 1,25 WEBBE’S Groentebedrijf Auto reed door afgesloten buis Velsertunnel 3.88 2.98 Bazuinen als 0.98 lustrum-cadeau 1.58 de supermarkt vindt u nu op de benedenetage van uw warenhuis Verenigingsnieuws 19 ct 3,00 29 ct 98 ct Doorr. RUNDERLAPPEN Panklare ANDIJVIE HANDSINAASAPPELEN KAAS GEHAKT half om half VROOM DREESMANN U weetl toch: I V Kans op konijntje voor kinderboerderij niet denkbeeldig met nico scheepmaker v. d. Boogaard DI DINSDAG 26 FEBRUARI 19 74 Caravan Buitenlanders Bouvier GERBRAND BAKKER GEKR. WORTELTJES per pond 4 pond VERSE SLA - TOMATEN ZEEWEG 238 - IJMUIDEN - TELEF. 15854 (Van onze rechtbankverslag- geefster) MAROKKAANSE SINAASAPPELS Wijk aan Zee 5 die sta' org bre Vel in die var er aar hor gev hul dez in tirr de ’s r al drii en tinj not sch raa en infi ner is. GOLDEN DELICIOUS IJmuiden Velsen-IJmuiden Heemskerk Heemskerk HAARLEM Een jachtopzich ter in de Middenheerenduinen werd op 29 oktober door een uiterst merkwaardig beeld getroffen: een man zittend op de grond, met naast zich netten en grote tassen. Toen hij opstond bleek dat er achter zijn derrière een konijnehol zat, en bovendien had hij ook nog een fret bij zich. Dat riekt naar jagerij en stroperij, en daarom stond de man gisteren voor de Haarlemse kanton rechter mr. Keulen. Hij wou het liever allemaal wat „menselijker” afgeschilderd zien. De officier van Justitie mr. Bijl de Vroe, de aard van het beestje mens en zeker dat van een fret kennend: „Ik ben be nieuwd of die konijnen het zo men selijk vinden”. gOLf! J Velsen-Noord Moederbrigade Velsen-IJmuiden m Beverwijk Beverwijk u.: nu arbeidskrachten van op de leeftijd van 60 jaar. IJmuiden 25 februari 1974. Hui j gens per krop per pond ht Het dagblad Is één vergroot kontaktadres. jkk O, 500 gram 500 gram Geo- .j, V. K. Bakker An en Dia. 20 voor Het juiste adres voor een extra lek ker stukje kaas is: Kennemerlaan 177 IJmuiden Met grote droefheid geven wij u kennis dat plotseling van ons is heengegaan mijn lieve zoon en onze broer Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Donkey Shot, A. Verherentstraat. Geo pend vanaf 20 u. DINSDAG 26 FEBRUARI Heliomare, Relweg. 20 u. concert door Wijkerboertjes. Zorgt U er dan voor dat uw advertentie zo vroeg mogelijk in ons bezit Is! WOENSDAG 27 FEBRUARI Openbare bibliotheek. De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u. Extra mooie E opr Vel init toei „de aan gel( in tisc nig: cap een ver of i sen tijd te. mei bell lijk vor De as D< ni de aA VI bi m v vi or d( Pi vi ge ve V zi d; zi een ge- een b( In ge le le le né or A vc or de 12 voor ol g( k; ki v< a< rr P‘ n. fc □I n] g< C v: ei st e d a; v h v o d Olieschaarste of energieproblemen? zal er altijd voldoende zijn! a: al d< vi D vi w hi in de ae Wilt U dat uw advertentie zo goed mogelijk verzorgd wordt? De Italiaan zei: „Je schaamt je op het ogenblik om Italiaan te zijn”. Hij is daar later achter gekomen dan ik, maar mis schien is hij er nooit met vakantie geweest En de Engelsman zei: „Alles gaat omhoog, behalve de regen, die valt omlaag”. BIOSCOPEN City Theater. Maandag en dinsdag 20 „Live and let die" (geprolongeerd). DIVERSEN Museum Beeckestijn, Rijksweg, Velsen-Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoeken van 14-17 uur Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: tentoonstelling architectuur, Amsterdamse school. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat, Velsen-Noord. Elke dinsdag van 12 tot 13.30 uur en elke donderd. van 12 tot 13.30 u. en van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden telefonische afspraak 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945. Dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur tel. 19000. De Velsenaar wilde wel degeliik aan tonen een menselijke dierenvriend te zijn. Is hij niet instructeur in een ruitersport- centrum, heeft hij niet thuis allerlei dieren, ja, zelfs een kleine kinderboerde rij. had de IJmnider Courant het knipsel kwam op tafel daar niet een groot verhaal aan gewijd? Mr. Keulen, de iiitnodigine om te komen kijken, negerend twijfelde niet aan de Heren liefde. Maar hoe zat het nou met die fret? Van de actualiteitenrubrieken wil ik u allereerst twee uitspraken voorleggen, opgetekend uit de mond van resp. een Italiaan en een Engelsman, die ontevre den waren met de situatie in hun land. De Italiaan vanwege het benzineschan- daal waarbij ook parlementariërs be trokken schijnen te zijn, de Engelsman vanwege de steeds stijgende kosten voor levensonderhoud. De officier dacht dat misschien door de ontsnapping de ziekte erger was ge worden, maar meende dat er voorheen toch ook wel een gebrek aan verzoring moet zijn geweest, anders loopt een -dier niet weg en doet geen moeite terug te komen. Hij vroeg f 100 die werden opge legd. De eigenaar deed afstand van de hond. De officier zou ervoor zorgen dat hij bij de asielhouder kan blijven, waar hij, eens onopgevoed, zich erg aan heeft gehecht. VELSEN. Alle verkeersaanwijzin- gen negerend reed maandagavond om streeks 9 uur een 63-jarige Haarlemmer met zijn personenauto de westelijke buis van de Velsertunnel in. Deze was op dat moment voor alle verkeer gesloten, zo dat de oostelijke buis voor verkeer uit beide richtingen gebruikt werd. BIOSCOPEN Cinema Marquette (Ruijsdaelstraat). „Blauwe bonen voor twee binken”. 3 DINSDAG 26 FEBRUARI Progress-sociëteit, Const. Huijgens- Wij Nederlanders hadden intussen alle reden om trots te zijn. Bijvoorbeeld op het initiatief van de Friese dominee Ype Schaaf, die actie wil voeren voor het door de regering-Vorster bedreigde christelijke instituut van Beijers Naudé in Zuid-Afrika (giro 8685, Hervormd Werelddiakonaat, Utrecht, proces Zuid- Afrika). En ook de rederij Wijsmuller, die blijkbaar een gestrand schip dat zo vast zat, dat zelfs een emmer koud water eroverheen niet hielp, heeft losgetrokken op een manier die bijna deed vermoeden dat zij het schip eerst nog had moeten bouwen, voordat het kon worden losge trokken. 500 gram En dan te bedenken dat we van „Tussen salon en soutterrain” maar een derde gedeelte te zien hebben gekregen van het voorradige aantal afleveringen, omdat de NCRV met fijn gevoel voor kwaliteit er alleen de beste dertien uit heeft gezocht Enerzijds vertekent dat de gemiddelde kwaliteit, en komen Neder landse series erdoor in een ongelijke concurrentiepositie, anderzijds is het na tuurlijk wel brutaal om zoveel afleve ringen met opgetrokken neus af te wijzen omdat ze niet goed genoeg voor ons zouden zijn. Zij zouden doen vermoeden dat de Engelsen al een scholing, ervaring en traditie van 300 jaar televisiemaken ach ter de rug hebben, ware net niet dat de televisie in Engeland in de praktijk niet veel langer bestaat dan in ons land. En toch zie je geen kloof van 15 jaar (BBC- televisie startte in 1936 maar lag van 1939 tot 1946 braak, terwijl de Neder landse televisie in 1951 begon), of realis tischer gezegd: van vijf jaar tussen zul ke serie-afleveringen en bijvoorbeeld de Waaldrechtaflevering van eergisteren, maar een kloof van om en nabij de 100 jaar. De Haarlemse automobilist kwam uit Alkmaar, reed eerst tegen de afsluit boom van de tunnel en vervolgens tegen de wegbebakening. Hij schonk geen aandacht aan de stoptekens van werklie den in de tunnel en negeerde eveneens de rode stoplichten en de waarschuwin gen door de luidsprekers. De man ging er vandoor in de richting van Haarlem, waar hij later werd aangehouden. Het rechter voorwiel was nog slechst voor zien van flarden canvas. Er is procesver baal opgemaakt. De man stond ook terecht omdat hij in november zijn bastaard-bouvier ver waarloosd zou hebben. Hij zei het zieke dier verzorgd te hebben, maar het was ontsnapt uit een schuur en toen gaan zwerven. Volgens hem was de hond de kluts kwijt geweest. Toen de dierenbe scherming er zich over ontfermde was hij verzwakt, had koorts ontstoken luchtwegen en een geperforeerd hoorn vlies. Een kruising tussen een fret en een bunzing, verbeterde verdachte. „Een huisdiertje, hij kan zelfs dansen. Je steekt hem zo in je broekzak” En je neemt hem mee op een zonnige herfstwande- ling blijkbaar, want dat was het geval op WOENSDAG 27 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 14.30-17.30 u. DINSDAG 26 FEBRUARI Openbare bibliotheek. Wijkerstraat- weg: 19-21.30 u. Een buienlandse werknemer moet be halve een verblijfsvergunning ook werkvergunning hebben. Normaal sproken kregen deze mensen bij Santpoortse directeur als ze bij hem in dienst waren na een tijdje automatisch het stempel voor de werkvergunning. Hij zag het dan ook als een formaliteit, en nam vanwege de concurrentie de mensen altijd al zo snel mogelijk aan, dat stempel kwam dan wel. Met twee Turkse vrouwen bleef dat echter vorig jaar uit en hij werd geverbaliseerd om dat de vrouwen geen vergunning had den. De officier kon zich de problemen met het aantrekken voorstellen, maar vond dat het zonder controle helemaal mis zou gaan met al die vreemdelingen zonder werkvergun ning. Het komt zelden voor dat een werkgever hiervoor terecht staat merkte hij op, „men slaagt er blijkbaar wel in het probleem te vermijden”. Hij vroeg twee keer 50. Mr.Keulen betreurde het dat de desbetreffende verbalisant ziek was. graag had hij hem over het beleid gehoord. „Ik vraag me af of het één niet automatisch Uit het ander voort vloeit. Als je a zegt met de verblijfsver- De heer W. H. te S. (59) ’Dat komt, ik fotografeer al jaren. Nu wil ik ook zelf gaan ontwikkelen en vergroten. Daar wil je je dan in verdiepen. Zo kwam ik er op, om in zo’n kleine rubriekadvertentie van onze krant komplete jaargangen fotovakbladen te vragen. Dat was een briljant idee al zeg ik het zelf. Ik kreeg precies wat ik hebben wou. M’n doka is klaar.’ de 29ste oktober. Nou ja, en als er dan een konijntje verschalkt zou worden want die mogelijkheid gaf de Velsenaar wel toe dan was dat voor de kinder boerderij. De officier betwijfelde of het dier zijn ware aard om te bijten niet zou ver loochenen. ook al was de eigenaar er dan bij. Bovendien vroeg hij zich af of de man de netten soms ook vanwege het mooie weer meegesjouwd had. Eigenlijk had hij meer willen eisen, maar hij liet het maar bij 100. En verbeurdverklaring van de fret, opdat die niet weer mee zou gaan de duinen in. Mr. Keulen: „Het zal me wel een mooi gezicht zijn geweest, u daar zittend op dat konijnehol, wachtend tot uw fret en een konijn tevoorschijn zouden komen”. Hij vonniste conform. mes kwam hij met een noodgang op hen af, terwijl vier kinderen bezig waren over te steken. Dat leek de officier enigs zins overdreven, maar hij vond wel dat de man nogal onvoorzichtig de zebra, waarop de dames met hun oranje jassen van veraf al te zien waren, genaderd was. En dat vond hij ernstig, ernstiger dan rijden door een rood licht. Hij vroeg 80,mr. Keulen maatke er f 60 van. „Er is uiteindelijk niets gebeurd. Maar u moet eerder remmen en dan de piotten teer maar beter afsluiten”. VELSEN-NOORD. In het bestuur van het Tamboer- en Trompetterkorps „Velsen-Noord SM”, wordt de functie van de heer J. K. G. Stals overwonnen door de heer G. Verhagen aldus is tijdens de dezer dagen gehouden verga dering besloten. Het korps, dat op 20 februari vijftien jaar bestond, zal ter gelegenheid van dit derde lustrum wor den uitgebreid met zestien nieuwe bazui nen, die gelijkgestemd zijn met de trom petten. Eveneens ter ere van dit derde lustrum wordt op 10 mei in „De Meer paal” een jubileumfeestavond gehouden. Als een kloek die de haar toevertrouwde kinderen op de zebra beschermt stond een lid van de IJmuidense moederbri- gade als gteuige voor de rechter. Tegen over haar de verdachte, die haar en een ander lid van de moederbrigade de stuipen op het lijf joeg toen hij komend van de brug in de IJmuidense Kerk straat ongeveer bij haar kuiten stopte. „Ik heb toch niemand aangereden” zei hij kwaad. De vrouw: „Dat hoefde ook niet, maar het had wel kunnen gebeu ren”. gunning, moet je ook b zeggen met een werkvergunning.” Het belang van de zaak was niet zo groot om tot aanhou ding over te gaan, en de directeur was er ook niet erg voor. De boete bedroeg twee keer f 15. Overigens werden beide dames destijds meteen ontslagen na veertien dagen in dienst te zijn geweest. WOENSDAG 27 FEBRUARI Vrijburcht, Vrijburglaan. 20 u. lezing over fiscale oudedagsreserve voor zelf standigen. Progress-sociëteit, Const. straat. Geopend vanaf 20 u. Openbare bibliotheek. Kerkweg 45: volwassenen 14-17.30 en 19-21 u., jeugd 14.30-17 u. Het zal we) geen nieuws zijn geweest, maar om de een of andere reden hoorde ik toch voor het eerst dat het Israëlische Rode Kruis niet is aangesloten bij het Internationale Rode Kruis, omdat dit dan tegenmaatregelen vreest van de aangesloten Arabische Rode-Kruisorga- nisaties, die wel zijn aangesloten Dat lijkt mij op het eerste gezicht een bui tengewoon kwalijke zaak, die maar eens precies uit de doeken moet worden ge daan. ze een voor Een 25-jarige man had altijd met zijn caravan achter een bedrijf gestaan, maar moest daar weg wegens uitbrei ding. Volgens hem had Sociale Zaken hem toen letterlijk in de kou laten staan, zodat hij zonder vergunning op het parkeerterrein naast de Sporthal was gaan staan, waar hij in oktober geverbaliseerd werd na drie maanden. Een week later kon hij met vergunning naar een nieuwe standplaats. Mr. Bijl de Vroe constateerde dat de man het heft maar in eigen handen had genomen, een gelijke methode tegen woordig”. Hij vroeg 40. Mr. Keulen, met begrip van de situatie: „er moeten eenmaal voorschriften zijn, anders komt het hele land vol te staan”. Hij legde 25 boete op. (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Zaterdagavond gooi de een 24-jarige man uit Amsterdam bij het postagenschap aan de Vinkenbaan een ruit in, daarna deed hij hetzelfde bij de zelfbedieningszaak van de Kijkgrijp aan de Bloemendaalsestraatweg. Daar stapte hij met drie flessen wijn naar buiten. Later bekende de man inbraken in februari bij een kaasfabriek te Alkmaar en een sporthal in Schagen. Verder heeft hij getracht in te breken bij twee wo ningen in Enkhuizen. De man is voor nader onderzoek overgedragen aan de politie Alkmaar. Hoeveel mensen zullen na het nieuws van acht uur gekozen hebben voor deze aansluitende treinen: „Tom Browns schooltijd”, „Tussen salon en souterrain” en de thriller „Bezeten”, in plaats van voor dat andere traject: „Laat ons le ven” (documentaire over Israëlische ge vangenen in Syrië), Televizier Magazine en Hier en Nu waarvan de treinen overigens ook een uitstekende verbin ding hadden, waar Mussolini trots op had kunnen zijn. De man vertelde dat hij vanwege een pot teer in de auto voorzichtig had moeten remmen. Volgens hem had de vrouw het bekende „spiegelei” veel te laat omhoog gestoken. De andere vrouw: „Meneer, u denkt toch niet dat we ons leven zat zijn, we springen toch niet opeens voor een auto”. Volgens de da- „Bejaardenzorg”, Abeelen- straat 1, van maandag tot en met vrij dag geopend v«n 9-11 uur. Gymzaal Ossendorpschool, 19.30 uur; bokslestraining „De Ring. Gebouw Baptistengemeente, J. P. Coenstraat 20 u.: repetitie Velsens Ge mengd Koor. PEN-jengdcentrum, Kanaalstraat, 20 uur: examenklas toneelschool Maastricht voor „Het witte tejater”. Gebouw Velserduin: 19.30 uur Vrou wenbond NWlezing N. Kloosterhuis over ongevallen. WOENSDAG 27 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat, 6.30-8, 14 tot 15.15 en 21.30 tot 22.30 uur: gemengd zwemmen. Stichting Huishoudelijke Gezinsvoor- lichting. Spreekuur leidster van 9.30 uur tot 12.30 u. in Willibrordstraat 102, IJ muiden, tel. 10715. Openbare Bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek Velsen, Centrale bibliotheek Plein 1945: 14.30-17.30 en 19-21.30 u. Cen trale jeugd- en tienerbibliotheek, Wil- lemsbeekweg 96P, IJmuiden-O. 14.30-17.30 uur. Filiaal Wijkerstraat 177, Velsen- Noord, 14.30-17.30 uur; filiaal Zeewijk- plein, IJmuiden-West 14.30-17.30 uur. Fi liaal Wüstelaan. Santpoort: 14-30 tot 17.30 uur. PTT-gebouw, Lange Nieuwstraat in gang Spaamestraat 4, IJmuiden, 19-20 u. Medisch Maatschappelijk Consultatiebu reau voor Alcoholisme. Gebouw ,,’t Braambos”. Zeeweg. 20 uur: vergadering „Progressief Velsen”. „Ik sta daar voor de kinderen. Als u ze had aangereden wie had dan weer de schuld gekregen? De brigadier natuurlijk.” Het viel overigens op dat AVRO's Televizier Magazine en NCRV’s Hier en Nu dit keer aardig uit eikaars vaarwater bleven, al kwamen beide wel met de komende Engelse verkiezingen, maar dat was haast onvermijdelijk. Jan van Hillo had bovendien nog voor de NCRV een goede reportage gemaakt over de Israëli sche gevangenen in Syrië. Hij interview de ouders en een echtgenote in Israël, en stelde in een Israëlisch krijgsgevange nenkamp enkele vragen aan een Syri sche gevangene, die zich erg op de vlakte hield. 11 11—ii— Zou ik er ver van af zijn als ik veronderstel dat 80 procent voor dat eerste pakket heeft gekozen, en 20 pro cent voor het tweede?. Ik denk het niet, en ik kan de mensen ook geen ongelijk geven, want waarom zou je slechte smaak verwijten als zij datgene kiezen dat kwalitatief het beste was? Zowel de eerste aflevering van „Tom Brown” als de laatste van „Tussen salon en soutterrain”, respectievelijk van de BBC en van de commerciële concur rent London Weekend TV, waren voor beelden van de beproefde Engelse tv- hogeschool. DINSDAG 26 FEBRUARI Velserbad, Briniostraat, IJmuiden. 16.40 tot 18 en 20-21.30 uur; gemengd zwemmen. Openbare bibliotheek Velsen, Centrale vestiging, Plein 1945, IJmuiden. 14.30 tot 17.30 uur. Filiaal Wüstelaan 79, Sant- poort-Noord. 14.30 tot 17.30 uur; Zee- wijkplein 19 tot 21.30 uur. Jeugdbiblio theek, Willemsbeekweg 15.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord 19 tot 20.30 uur. Bel Canto, Velser Operakoor, 20 u. repetitie in Cultureel Centrum, Moer- bergplantsoen 2. IJmuiden. Operettegezelschap Vides, 20 u. repeti tie in gebouw Abeelenstraat. Federatie 20 d. BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat). 19 en 21.15 u.: „Fandango”, 19.30 u.: „De langste dag”. Luxor Theater (Breestraat). 19 en 21.15 u. „Live and let die” TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 2). Geopend op woensdag van 14 tot 17.30 uur en op zonderdag van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 24120. Galerie Boumans (Breestraat 122). Expositie etsen en tekeningen van Madeleine Leddy; geopend tot en met 2 maart van dinsdag tot en met zaterdag van 9 tot 18 uur. DINSDAG 26 FEBRUARI Café Sport, Alkmaarseweg. 20 u. kon- taktavond volièrevereniging Vogel- vreugd. Grenspost, Van Riemsdijklaan. Vanaf 19 u. schaakclub Weenink. Sociëteit Alpha, Moensplein. Geopend vanaf 20 u. WOENSDAG 27 FEBRUARI Sportfondsenbad, Kuikensweg. >end 7-10, 12.30-13.45 en 14.15-15.15 u. Hulpdienst Help een handje. Van naandag tot en met zaterdag van 8 tot 0 uur: Zeestraat 81, tel. 24617 of bij de lekende wijkhoofden en medewerkers. Openbare bibliotheek. Kerkstraat 44: volwassenen 10-12.30, 14-17.30 en 19-21 u.; Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u.; Kingsford Smithstraat 110a: jeugd 14.30-17.30 u.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 4