Burenhulp via Algemene Hulpdienst Velsen vindt grote weerklank Mvishal op HISWA Vragen over benoemingen WANNEER onderwijs 18888 Stoffenspecialist naar Kennemerlaan Bob de Lange’s Podium stelde bitter teleur Lions Club Velsen zorgt Reddingboot blikvanger voor hongerend Ethiopië ra VAN ZIEKENVERZORGING TOT KLUSJES IN HUIS OF TUIN r z Saaie en langdradige society-komedie Bromfietser kreeg hersenschudding en hoofdwond Vergeefse inbraken in Santpoort Markt in Santpoortse „Duinpan” (Saw 5 IJMUIDER COURANT 26 1974 DINSDAG FEBRUARI 4 Persoonlijke gesprekken VELSEN De Algemene Hulp dienst Velsen, die eind 1972 van start ging om een vorm van ge organiseerde burenhulp op gang te brengen en te stimuleren, heeft in Velsen grote weerklank gevonden: in het jaar 1973 werden 1.380 dienstverleningen verricht! En ook van de kant van de vrijwilligers is er de goede en gewenste bijval; het aantal schommelt rond de twee honderd, waarvan er vorig jaar on geveer 125 in actie zijn geweest om hulp te verlenen. Gemiddeld zijn deze vrijwilligers dus zo’n tien maal in touw geweest. Het aantal part time krachten, dat beurtelings op de telefoonpost (18888) werkt van ’s morgens 9 tot 12 uur, moest zelfs al worden vergroot van twee tot drie om ook in tijden van ziekten en vakanties ononderbroken bezet ting van de post te hebben. Begin november kreeg de post ook de be schikking over een antwoordappa raat, zodat diegenen, die ’s middags en ’s avonds opbellen goed ge ïnformeerd worden over de tijdstip pen waarop de telefoonpost bemand is. VELSEN Bob de Lange’s to neelgroep Podium, die vorig jaar werd opgericht om zoals De Lange zelf zegt „Een zeer groot en wel licht verwaarloosd publiek het soort toneel te geven waar het naar ver langt”, gaf maandag in de stads schouwburg een opvoering van de komedie „De cirkel” van de En gelse auteur W. Somerset Maug ham. Maar na het bijwonen van de voorstelling, waarin toch niet on verdienstelijk werd geacteerd, be kruipt je toch wel een ernstige twijfel óf dit nu tot het soort toneel behoort waarnaar zo’n groot pu bliek verlangt. Want het was van begin tot eind een langdradige en saaie bedoening waaraan zelfs het beproefde recept van Bob de Lange, dat hij als regisseur zijn spelers inpompt, geen redding kan brengen. Haven gegeven van (Van een onzer verslaggevers) n een t 8 KO VAN LEEUWEN i- e (Van een onzer verslaggevers) euws deze swns rain” van s le- ge- ïzine dnen 'bin- s op contacten door middel van persoonlijke gesprekken met functionarissen van an dere instellingen. Het bestuur is dan ook bijzonder verheugd over de prettige re laties, die op deze wijze zijn opgebouwd met allerlei andere in het dienstverle nende vlak werkzame instellingen. de en ich- t de niet En BC- van ier- ilis- zul- 1 de ren, 100 s ik dat pro- niet, elijk een voor >este van ssen van cur- oor- tv- van een gen ?en. ■oor uit :de ler- jke na- ve- zen ons het sar is- tie les alt 11e op pe iet de dé nd d- lie ist er »n en en e- en J. k u ;en, een re nd. in- be- lan oor t, e e ■t t e I’S •n er ie at lo ■n i- IJMUIDEN. In de Reinier Claes- zenstraat kwam maandagavond een .29- jarige bromfietser te vallen. Hij kreeg daardoor hoofdwonden en een hersen schudding, Ter plaatse was het wegdek opengebroken en er lag zand, waardoor de man waarschijnlijk geslipt is. Er waren wel borden en hekken geplaatst. Dinsdag aangekomen schepen Teesfield, Rotterdam; Kahlesand, Ro ne, IJmuiden; Karen Coast, Hamina, Velsen; Amersfoort, Antwerpen, Audrey Johanna, Zwijndrecht; De Nederlandse Lions Clubs heb ben tot nu toe een groot succes met hun gemeenschappelijke actie ter on dersteuning van de activiteiten van Terre des Hommes in Ethiopië. In het NCRV-programma „Hier en Nu” is op 11 februari nog te zien geweest hoe schamel de toestand in dat door de hongersnood getroffen land is. Geïn spireerd door de akties van de Lions Clubs in Nederland is een sterke wil Enkele voorbeelden hulp: Van de 1380 hulpverleningen werden er 1260 verricht door vrijwilligers van de Algeméne Hulpdienst Velsen, 47 wer den verwezen naar andere instanties, 59 vonden na advies van de Hulpdienst een eigen oplossing en 16 bleken geen taak te zijn voor de Hulpdienst. Van de 221 aanvragen was een percentage van 68 pet. afkomstig van personen tussen 25 en 65 jaar; 32 pct. van personen, die ouder zijn dan 65 jaar. Verdeeld naar de wijken in Velsen kwamen de meeste aanvragen uit Sanpoort Noord, namelijk (Van een onzer verslaggevers) SANTPOORT. Bij twee woningen aan de Wijnoldy Daniëlslaan is in het afgelopen weekeinde ingebroken. Bij beide woningen kwam men binnen door aan de achterzijde een ruitje te vernie len. Er wordt niets vermist. Dinsdag vertrokken schepen Hede, Oslo; Edith Sabban, Brake, IJ muiden; Regine, Kopenhagen; Bora, Antwerpen ;Hannes Lunstedt; Neptunes, Curacao; Het zijn alle aanwijzingen, dat de oprichting van de Algemene Hulpdienst Velsen anderhalf jaar geleden een goed initiatief is geweest. Die oprichting was toen het resultaat van een gezamenlijk „de handen ineenslaan” van een groot aantal instellingen van uiteenlopende geloofsovertuiging en levensbeschouwing in Velsen, waaronder kerken, humanis tisch verbond, bejaardenzorg, kruisvere nigingen en organisaties voor gehandi capten, vrouwenverenigingen etc. Ieder een zet zich in voor iedereen, ongeacht verschillen in geloofsovertuiging, stand of status. De Algemene Hulpdienst Vel sen groeit er naar toe om binnen korte tijd een begrip te worden in de gemeen te. Het is normaal dat men in voorko mende gevallen de telefoonpost 18888 belt. Sprake van gevoelens van afhanke lijkheid, hulpbehoevendheid of andere vormen van schaamte mag er niet zijn. De hulpvrage belt 18888, welke mel- trice, die zowaar in een bliksemtijd deze rol van Ank van der Moer toch een goede inhoud wist te geven. Ank van der Moer is naar Bob de Lange meedeelde gestruikeld, kneusde daar bij enige ribben en kon niet meer spe len. Annie de Lange had zich om de voorstelling te redden bereid verklaard de rol te lezen. Een van de blikvangers van de water- sporttentoonstelling HISWA die van 1 tot en met 10 maart in de Amsterdamse RAI wordt gehouden, is de IJmuidense reddingboot „Johanna Louisa”. Het 50 ton wegende gevaarte werd maandag uit de Amstel getild. Voor het transport was een enorme trailer met vijftig wie len nodig. De reddingboot is by de RAI te zien ter gelegenheid van het 150- jarige bestaan van de KNZHRM. IJMUIDEN. Al de dames, die tot dusver naar de Jacob van Heemskerck- straat moesten om bij „De Stoffenspeci alist” haar lapjes en lappen stof uit te kiezen, kunnen vanaf nu in de Kenne- meriaan terecht. De eigenaresse van de ze zaak, mevrouw J. N. van der Voort, heeft namefijk haar winkel verplaatst naar het pand nr. 96 in de Kenne merlaan, waar tot voorkort Hoogenbosch’ schoenzaak was gevestigd. De Algemene Hulpdienst Velsen bestaat nu ongeveer anderhalf jaar. In die periode is telefoonpost 18888 geconfronteerd met aanvragen op al lerlei gebied. En in de meeste geval len is ook daadwerkelijk hulp ver leend. Er zijn vele positieve reacties, natuurlijk ook een enkele negatieve, omdat men soms niet beseft dat de Algemene Hulpdienst Velsen niet voor elke aanvrage competent is of omdat de aanvraag niet terecht ge daan blijkt te zijn. Sinds 1 april 1973 bestaat het team leidsters voor de telefoonpost uit drie dames, te weten mevrouw A. Kiestra-den Heyer, mevrouw A. Tielenburg- de Hul- lu en mevrouw J. Miessen-Vermeulen. Per 1 december heeft mevrouw Kiestra op eigen verzoek het dienstverband als leidster van de post beëindigd. Per 1 april zal mevrouw W. Teunissen-Tegeler haar werk overnemen. 39. Daarna volgen IJmuiden bezuiden de Lange Nieuwstraat met 33 aanvragen en Zeewijk-Duinwijk met 28 aanvragen. De meeste aanvragen kwamen rechtstreeks van de hulpverzoekenden zelf: 48,5 pet. Daarna kwamen de aanvragen meestal via maatschappelijk werk, van familie of buren en in zeer geringe mate van gezinsverzorgingsinstellingen, kruisvere nigingen, federatie bejaardenzorg, ziel zorgers en huisartsen. De financiële zorgen van de Algemene Hulpdienst Velsen zijn groot. De exploi tatierekening over 1973 heeft ruim 11.500.- bedragen, maar dank zij de bijdragen van kerkgenootschappen, vere nigingen, personen, Methöferstichting, gemeente Velsen, Stichting Bevrijdings- fonds 1945, Koningin Julianafonds en Comité Zomerpostzegels is er een gering batig saldo van f 1000,-. De begroting voor 1974 ziet er evenwel zorgvol uit. Er is een nadelig saldo van f 11.500,-. Er zijn weliswaar enkele toe zeggingen, maar er zal meer nodig zijn om de exploitatiekosten van totaal f 13.500,- bijeen te brengen. In dit ver band werkt de Lions Club Velsen aan een plan om de Algemene Hulpdienst Velsen uit de grootste zorgen te helpen. Men hoopt ervan dat velen uit Velsen aan dit plan, dat over ongeveer twee weken zal worden bekendgemaakt, zul len meewerken. Maandag aangekomen schepen, Tower Mary, Londen; Chanteney, Granville, IJmuiden; Jakov Reschinenko, Waya, Zaandam; Galya Komleva, Le ningrad, Velsen; Sovietsky Moryak, Sharpness, Velsen; Nelly-P., Eastham; Ostesund, Skogn; Citadel, Londen; Ems- land, Kemi, Velsen; Narvi, Gdansk, IJ muiden; Smit Lloyd 2, Noordzee, IJmui den; Maandag vertrokken schepem, Ursela-B, Kopenhagen; Rijnstroom, Harwich; Tower Mary, Great Yarmouth; Sovietsky Moryak, Hamburg, Velsen; Neo, Bremen; Gardience, Rotterdam; Smit Lloyd 18, Noordzee, IJmuiden; Ga zelle, Southampton; Ostendiek, Gothen burg; Esteflut, Boulogne, Zaandam; Am- stelstroom, Shoreham; Warszawa, Ham burg; Rikke Steen, Delfzijl; Turbinia, Stettin; Marjan, Le Havre; Aclivity, Londen; Petr. Bogdanov, Rostock; Kon- kar Victory, Lower Buchanon, IJmui den; Noordbeek, Hamburg, Zaandam; Anita van Bargen, Flixborough; Op de markt van de Lions Club Velsen zal naar men hoopt veel te koop zijn. Wat men kan brengen en kopen: boeken en pockets, grammo foonplaten, gereedschap, levensmidde len, (zelfgebakken) cakes en taarten, huishoudelijke voorwerpen, snuiste rijen, goed speelgoed, klein meubilair, goede kledij, zoals jacks, handschoe nen, shawls. Kortom alles wat men kwijt wil en, wat een ander voor weinig geld wil kopen. Nadere inlich tingen en hulp bij transport zijn te krijgen via telefoonnummer 023- 375212 van drs. Th van Rhijn, I ouise de Colignylaan 68, Santpoort Soms is er een reactie in de trant van: nou, de Algemene Hulpdienst Velsen heeft me in de kou laten zitten. De Hulpdienst wijst er dan op, dat niet alle aanvragers te helpen zijn. Hier zijn enkele voorbeelden. enen oude dame vraagt aan 18888 of er iemand beschikbaar is, die re gelmatig wat boodschappen voor haar kan doen, omdat zij niet meer buiten komt. De vrijwilliger, die de hulp verleent, komt tot de ontdekking dat achter deze aanvraag andere en meer moeilijkheden schuil gaan, die van psychische aard zijn en waartegen hij niet opgewassen is. Na overleg met familie en huisarts blijkt het de beste oplossing te zijn om de dame te laten opnemen in een tehuis voor licht- gestoorde bejaarden. een heer vraagt 18888 om vrijwilliger, die ’s nachts bij zijn ernstig zieke vrouw wil waken. Een serieuze aanvraag, die dringend om een oplossing vraagt, maar hier kan de Algemene Hulpdienst Velsen niet aan het verzoek voldoen omdat het ver boven haar bevoegdheid gaat en het bovendien meer in het medische vlak ligt. Er is meegezocht naar een oplossing, die gelukkig wel is gevon den. Een huisvrouw van 69 jaar, die aan een ziekte lijdt, breekt een arm. De zoon en de jonge kleinzoons zijn niet in staat moeder te helpen- Over dag is er een gezinshulp, maar ’s avonds moet er iemand komen om de vrouw uit te kleden en naar bed te brengen. Gedurende zeven weken ko men er in de eerste drie weken twee vrijwilligsters en in de daaropvolgende vier weken komt er één vrijwilligster om de vrouw te helpen met uitkle den, naar bed brengen en wat na te praten. Alles bij elkaar zijn er 10 vrijwilligsters, 49 dagen lang in actie geweest. Een huisvrouw van 35 jaar, die aan astmatische bronchitus lijdt, moet als gevolg van een aanval enkele dagen het bed houden. De huisarts vindt het geen geval voor gezinshulp. De hulpdienst springt in met zes vrijwilligsters, gedurende drie dagen waarop ’s morgens het noodzakelijke huishoudelijke werk wordt gedaan en in de middag wordt gekookt. Na drie dagen kan de vrouw het zelf weer aan. IJMUIDEN. Maandagmorgen wer den aangevoerd: 18120 kg tong, 3918 kisten koolvis, 141 kisten tarbot en griet, 2318 kisten kabeljauw, 82 kisten schelvis, 1388 kisten wijting, 5618 kisten schol, 219 kisten schar, 20 kisten haring, 664 kisten varia. PRIJZEN: Per 1 kg: gr. tong 6.95-6.55, m. tong 10.12-9.78, kim- tong 9.85-9.18, tong 1 9.77-9.03, tong 2 9.82-9.08, tarbot 9.75-9.00, heilbot 10.77, zalm 9.80. Per 40 kg: tarbot 282-200, griet 188- 130, kabeljauw 1 90-70, kabeljauw 2 92- 65, kabeljauw 3 90-71, kabeljauw 4 88- 78, kabeljauw 5 92-78, schelvis 1 144, schelvis 2 110, schelvis 3 128-98, koolvis 1 39-31, koolvis 2 36-29, koolvis 3 34-26, koolvis 4 32-25, schol 1 38-31,20, schol 2 57-52, schol 3 63-58, schol 4 74-49, wij ting 3 40-32, wijting 4 34-19.20, haring 3 34.20-22.80, schar 53-21, leng 68, lom 63, haai 72-29, krab 41-32, poon 65-22, steenbolk 38-31, bot 17-9. De besommingen waren: Spanvisser: KW 33 en KW 180 ƒ3.800,- KW 11 ƒ28.000, 29 26.000, 39 19.000, 51 8.800, 80 Zij heeft nu de beschikking over een verkoopruimte van 88 vierkante meter, tegen 38 in de vroegere vestiging een zakenvrouw als mevrouw Van der Voort is, wist zij deze ruimte uitstekend te benutten. De cliëntèle ziet zich bij het betreden van de portiek al omringd door forse etalages, waarin kleurige stoffen met frisse en vrolijke dessins zijn geëta leerd, terwijl men bij het binnenkomen in de winkel direct geconfronteerd wordt met een assortiment, zoals dat in de vroegere ruimte niet mogelijk was de klanten te tonen. In het middelste ge deelte van de winkel kan men vrijelijk rondneuzen. Langs de kanten zij toon banken met verkoopsters, die op elk stoffengebied adviezen kunnen verstrek ken. De nieuwe winkel bevat diverse specialiteitenhoekjes, zoals die voor de bruidskleding, waar men stoffen kan uitkïezen met de daarbij behorende hoe den en schoeisel. Bovendien krijgt men bij aankoop hier, een zelf uitgezocht patroon gratis. Een andere afdeling is die voor de vrijetijdskleding; daarnaast zijn er de boussacstoffen en is er een aparte hoek voor foumitures als knopen, galons en band. Zeer apart is de kin dercrèche, waar ouders hun peuters kunnen achterlaten en zelf rustig kun nen gaan winkelen. De jeugd vermaakt zich hier perfect met allerlei speelgoed. Fris geschilderde wanden en plafond, hele batterijen spots geven aan het ge heel een apart sfeertje. En ook hierin heeft mevrouw Van der Voort een be langrijke eigen inbreng. 12.600, 88 26.500, 116 10.000, 113 15.000. 121 14.000, 132 12.600, 145 28.800, 149 13.300, 150 9.900, 152 10.900, 167 2.500, 187 15.000, 194 17.900, 195 16.000, 205 13.000, 206 19.000, 214 15.700, 215 13.700, 221 11.600, 226 15.900, 4 16-800, 127 10.600, 174 7.1, 178 7.50, 210 11.000, 213 5.300, UK 1 15.800, 18 2.000, 73 16.000, WR 45 12.000, 57 24.000, VL 1 63.900, 16 14.400, 105 61.700, 131 28 700, IJM 18 17.000, 29 24.000, 30 25.000, 154 13.900, 207 9.600, 209 10.000, 211 16.000. VELSEN. Na een aanvankelijk wat aarzelende start is eind december in ons land eennationale actie van alle Lions Clubs op gang komen ter ondersteuning van het hulpverle ningsprogramma van de Stichting Terre des Hommes, die zich heeft ingezet voor het hongerende kind in Ethiopië- Een van deze clubs, de Li ons Club Velsen, heeft een ambitieu ze actie op stapel gezet om ook in Velsen en Bloemendaal gelden bjjeen te brengen. Zaterdag 2 maart wordt tussen 10 en 15 uur in „De Duinpan” aan de Duinweg te Santpoort-Zuid een „bring-and-buy”-actie gehouden, een soort markt, waarop een ieder een bijdrage in natura kan geven, al dan niet zelf geproduceerde eetwaren, huishoudelijke artikelen, meubilair etc. De artikelen worden na de in- breng voor relatief lage prijzen ver kocht. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN. De gemeenteraadsleden W. Velzel en F. J. Grijzenhout hebben met de gebruikmaking van artikel 37 van het Reglement van Orde de volgen de vragen gericht aan het college van burgemeester en wethouders: 1. Is het burgemeester en Wethouders bekend, dat sinds jaar en dag bij vele neutraal-bijzondere scholen de ouders een aktieve rol vervullen vij de benoe ming van het onderwijzend personeel? 2. Is het Burgemeester en Wethouders bekend, dat vooral de laatste jaren in het kader van de ouderparticipatie in toenemende mate bij het openbaar on derwijs het goede voorbeeld van het bijzonder onderwijs om ouders aktief te betrekken bij de benoeming van onder wijzen personeel navolging gaat vinden? 3. Worden bij de benoeming van tijde lijke en vaste leerkrachten aan het openbare kleuter- en lagere scholen in Velsen de oudersaktief betrokken? 4. Zo neen, willen Burgemeester en Wethouders dan bevorderen, dat er een regeling komt waarbij de ouders en het schoolteam de aanbeveling opmaken voor de benoeming van tijdelijke en vaste leerkrachten aan de openbare kleuter en lagere scholen? tot samenwerking aan de dag getre den tussen diverse particuliere hulp verleningsorganisaties. Een eerste coördinatiebespreking heeft al plaats gevonden tussen afgevaardigden van Terre des Hommes, Memisa, Wilde Ganzen, Mensen in Nood, NOVIB, de Stichting Ontwikkelingshulp vanuit Geuzenveld en Lions. Inmiddels is bekend geworden, dat het ministerie van Buitenlandse Zaken zich met de ze ontwikkelingen ingenomen heeft getoond. De kans is zelfs groot dat de landelijke actie uitgebouwd kan wor den tot een Europese actie voor Ethi opië. Overleg met de Gouverneurs van de Lions Clubs in de andere Europese landen is gaande. Zeer veel aandacht is er door de leidsters besteed aan het leggen van Het is wél geloofwaardig dat er een groot publiek is dat naar een prachtig acteur als De Lange uitkijkt. Maar dan dient hij zich toch wat minder vrijblij vend op te stellen. Voor mij is het een raadsel dat een man met zulk een talent tot de keuze van het onderhavige stuk kan komen. Het is nauwelijks de moeite waard een inhoudsbeschrijving te geven. Het hele verhaal is even nietszeggend als het eenvoudigste operettegedoe. De muziek is hier alleen vervangen door een taalge bruik dat bol staat van cliché’s. Daarbij komt dat de voorstelling een traag ver loop heeft. En dat komt niet omdat Annie de Lange maandagavond de rol van Lady Kitty lezend moest spelen, want zij toonde zich daarbij een rasac- dingspost contacten onderhoudt met be roepsinstanties (kruisverenigingen, in stellingen voor bejaarenzorg, gezinszorg), instellingen op het gebied van professio neel maatschappelijk werk en met vrijwilligers, wanneer het gaat om di recte incidentele handreiking, zoals het bezoeken van bejaarden en zieken, bood schappen hiervoor doen, huishoudelijke handreiking, ziekenverzorging, vervoer per auto in speciale gevallen, oppas bij bejaarden en kinderen, kinderen van en naar school brengen in geval van ziekte, klusjes in huis en tuin. De 1380 dienstverleningen in 1973 wa ren een gevolg van 221 aanvragen. On derverdeeld in de soort aanvragen betrof die 365 dienstverleningen voor bezoeken aan zieken en beaj aarden, 90 voor het doen van boodschappen, 364 voor een huishoudelijke handreiking, 16 voor het koken in geval van ziekte, 74 voor ziekenverzorging, 299 voor vervoer per auto, 27 voor oppas van zieken en kin deren, 47 voor klusjes in huis en tuin en 98 voor diversen. gezinsverzorging mevrouw federatie J. Zwart, mevrouw Een goed initiatief! En dat stemde voorzitter L. Miessen van de Algemene Hulpdienst Velsen op de jaarvergadering van de stuurgroep zeer verheugd. Deze stuurgroep is in feite voor het bestuur van de Algemene Hulpdienst Velsen (L. Miessen, Raad van Kerken Velsen; me vrouw C. J. van Wetter-Zuurendonk, Samvro; J. Doeve, kruisverenigingen; mevrouw E. de Zwarte-Lokker, federatie be jaardenzorg Velsen; J. Zwart, Hu manistisch Verbond: mevrouw J. C. Veldhuis-Nossek, STISA; mevrouw J. M. S. van den Bogaard-Driessen, wijkvere- nigingen en mevrouw J. Holtes-Van Dijk, maatschappelijk werk en D. C. Koster, organisaties t.b.v. gehandicapten) het klankbord dat men nodig heeft voor het werk. Bijsturing van de koers van de Algemene Hulpdienst Velsen is op die wijze mogelijk. De heer Miessen riep daarbij op voor de „pool-gedachte”. De Algemene Hulpdienst Velsen is geen op zichzelf staande instelling, maar is een bezit van de gezamenlijk in Velsen aanwezige dienstverlenende organisaties en instellingen. In het dienstverlenende vlak kan men ook „poolen”. Iedere orga nisatie en instelling stelt zijn eigen po tentieel beschikbaar voor het gemeen schappelijk doel. „De één is meer gespe cialiseerd hierin, de ander daarin”, aldus de heer Miessen. „Men informeert el kaar, men optimaliseert elkaar. En nu we via de Hulpdienst beschikken over een centraal punt, de telefoonpost. 18888, waar alle draadjes bij elkaar kunnen komen, is de keten gesloten. En kunnen wij er voor Velsen iets heel goeds van maken.” Naast haar stond Bob de Lange zelf en van de onduidelijk gekarakteriseerde rol maakte hij op zijn bekende wijze een briljante typering. Verrassend vond ik vooral Wim de Haas, die een schitte rende Engelse society-kerel speelde. Van de overige spelers heeft Dolf de Vries zich het meest kneedbare slachtof fer van Bob de Lange getoond. Wie de speelitstijl van De Lange goed kent, moet vooral in de hevige delen van het twee de bedrijf de exacte imitatie vSn de stijl van de regisseur' hebben herkend. Zelfs een spraakwaterval a la De Lange werd gedebiteerd, alleen niet verstaanbaar. Verder mochten we genieten van Lex van Delden, die „vermomd als oude man” een jeune premier speelde. Adriënne Kleiweg was een lief jong vrouwtje dat een romantische vlucht neemt. Maar dit Engelse societystuk, dat overal hol klinkt door de wijsheden met dubbele bodems, is niet meer van deze tijd. Het zou in het panopticum van een toneelmuseum thuishoren, als het niet zo volslagen oninteressant was. Jammer van de kosten en moeite. De kostumering was voor de heren correct, voor de dames had het wat weg van de modieuze platen uit tijdschriften als Vo gue en Nova, mooi en zeer exclusief en even truttig als de Parijse mode. Als de cor was een stijlkamer in een pompeus Engels landhuis gekozen. Kordaat uitge voerd en onleefbaar als een museum. Een bittere teleurstelling, deze productie van Podium. O

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5