Prijsstijgingen doen ontwikkelingsland de das om Pravda kritiek Goudprijs blijft nog op oliegiganten verder stijgen EEG-invloed bij standpunt Nederland duurder Krantepapier al weer Vliegen wordt mogelijk vijf net duurder Zuivelindustrie vraagt 2'^ pet hoger cao-Ioon MOGELIJK GEEN DOORBEREKENING IN DE PRIJZEN Encyclopedie voor mevrouw C. Meijboom uit Velsen 9 1 9 74' DINSDAG 26 FEBRUARI Taak de Al- Eenzijdig NEW DELHI (Reuter) In een gisteren gepubliceerd rapport van de Indiase regering wordt een bijzonder somber beeld geschetst van de eco nomische situatie waarin India zich bevindt. In het afgelopen jaar gaven de prijzen een stijging van 26 percent te zien. Het ministerie van finan ciën in New Delhi meent dat 1974-’75 ongetwijfeld weer een bijzonder moeilijk jaar zal zijn voor de Indiase economie. Prijsstijgingen brengen „grote ontberingen teweeg voor de bevolking”, aldus het rapport. DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid drs. J. J. Voogd (PvdA) meent dat politiek overleg tussen de negen EEG-landen in de Ver enigde Naties het „grote gevaar” met zich meebrengt dat Nederland op essentiële punten niet voldoen de zijn mening kan laten horen tij dens de beraadslagingen in gemene Vergadering. Situatie India somber (Van onze correspondent) Hij is erg slecht te spreken over die Uitslag puzzel nummer 22 WEEKHOOFDPRIJZEN d. Velden, Griendstraat 20, Gelder, Leidse- v. Schubertplein 210, Schiedam. Singer-naaimachine: W. Smits, Ter- V. Voor 850 Bauknecht-apparaten: Mevrouw Ekkebus, Begonia- straat 23, Hilversum. Carnielli hometrainer roeiapparatuur: C. vaart 308 rd., Haarlem Een auto Peugeot 104: Mevrouw Rosmalen, Seipgensstraat 18, Geleen (Limburg). Sunflower-zeilboot plus 300 luxe en gebruiksvoorwerpen: A. M. Kuesters-De Neef, Berkelkade 7, Zutphen. De Indiase betalingsbalans kwam te gen het einde van het vorige jaar nog eens extra onder druk te staan als gevolg van de stijging der olieprijzen. „Al met al geeft de balans van de Indiase econo mie een zeer nadelig beeld te zien en is er weinig reden de taak te verdoezelen Volgens een woordvoerder van de lata in Mexico-stad heeft de organisatie in tegenstelling tot andersluidende be richten nog niet tot verdere tariefs verhoging besloten. Voor het eerst sinds enige tijd bewe gen de gezamenlijke oplagecijfers zich In Zürich werd gistermiddag gehan deld op het recordpeil van 168 dollar bieden, 170 dollar laten vergeleken met 166 bieden, 168 laten bij opening, op zich zelf reeds vier dollar boven het slot van vrijdag. verhoging van 6,56 percent en een olie- en bunkertoeslag van 65 gulden per ton. DEN HAAG (ANP). Nadat per 1 januari de abonnementsprijzen van de dagbladen mede op grond van de sterke stijging van de papierprijzen waren ver hoogd, is de Nederlandse dagbladpers twee weken later voor een nieuwe pa- pierprijsverhoging komen te staan. Een onverwachte kostenstijging dus, waarvan het echter nog helemaal niet zeker is, dat de dagbladen haar in de abonne mentsprijs zullen willen doorberekenen, aldus drs. K. J. van der Zande, algemeen secretaris van de vereniging Nederlandse Dagbladpers. AMSTERDAM (ANP). De goudprijs bleef gistermiddag records breken. Op de Londense goudmarkt werd de prijs van het edele metaal vastgesteld op 169,50 dollar per ounce (31,1 gram), dat wil zeggen 6,50 dollar hoger dan vrijdagmid dag en drie dollar hoger dan gisteroch tend. Er was nog steeds een krachtige speculatieve vraag, terwijl verkopers pas tot transacties willen overgaan als het prijspeil aanzienlijk is gestegen. UTRECHT. (ANP) De bij de CAO voor de zuivelindustrie betrokken vak bonden hebben de werkgevers voorge steld, de salarissen met 2,5 percent te verhogen inclusief hetgeen al in het kader van de Machtigingswet is verwe zenlijkt. De Londese goudprijs is sinds begin vorige week twintig dollar gestegen. De prijs van het edele metaal bevindt zich nu nabij de 175 dollar, het peil dat volgens de Britse makelaardij Mocatta and Goldsmid dit jaar bereikt zou kun nen worden als gevolg van de algemene vrees voor inflatie. Het regeringsrapport vermeldt verder dat het gemiddelde inkomen per hoofd van de bevolking in de afgelopen twee jaar is verminderd van 350 rupee (onge veer 123.50) tot 330 rupee (nog geen 117 gulden) per jaar. De meeste dagbladen hebben dan ook een uitstekend jaar achter de rug. Het is weer voor het eerst, dat het nog te verschijnen jaarverslag van de NDP niet in mineur zal zijn gesteld. In januari is het advertentievolume met vier percent gestegen (tegenover januari 1973). De vrees, dat het advertentievolume van de dagbladen zou achteruitgaan als gevolg van de energiecrisis is ongegrond geble ken. waarvoor India zich het komende jaar gesteld ziet”, zo staat in het regerings rapport. De Indiase autoriteiten hebben met diverse beleidsmaatregelen gereageerd op de economische ontwikkelingen. In het regeringsrapport wordt erkend dat deze maatregelen geen grote invloed hebben gehad op de prij zensituatie, een overdui delijk feit dat geen nadere toelichting behoeft. In de eerste twee maanden van dit jaar zijn in de Indiase deelstaten Goedjarat en Maharasjtra ongeveer ze ventig doden gevallen tijdens demon straties tegen de stijging der prijzen en het tekort aan voedsel. De multinationale oliegiganten hebben aldus de commentator van het Moskouse blad, de strijd aangebonden tegen de openbare mening in een aantal Westeu- ropese landen waar gevraagd wordt om nationalisatie van het „zwarte goud” in de zeebodem. Deze oliemonopolies, die, met de Amerikanen in de eerste plaats, toch al grote winsten hebben gemaakt als gevolg van de sterk gestegen olie prijzen, dreigen nu hun investeringen uit de protesterende landen terug te trekken als de olie- en gasvoorraden in de Noordzee worden genationaliseerd. Het blad noemt in dit verband met name de Amerikaanse „Wandel Philips oil com pany” die een dergelijk dreigement heeft geuit nadat de Britse Labourpartij had aangekondigd dat zij tot nationalisatie zal overgaa nals zij aan de macht komt. met de Vonhoff van de tweede prijsverhoging voor het kranten papier in zo korte tijd. Op 1 januari waren de prijzen met 28 a 30 percent verhoogd en half januari kondigden de Scandinavische papierleveranciers „plompverloren en zonder enig overleg” enige maatregelen aan, die neerkwamen op een nieuwe verhoging van de papier- prijs met ongeveer twaalf percent, wat de' totale prijsverhoging in enkele weken tijds bracht op ongeveer veertig percent. Deze maatregelen, die op 1 februari van kracht zijn geworden, hielden in een verlaging van het papiergewicht per vierkante meter met 6,56 percent van 52 gram tot 48.8 gram per vierkante meter), een dienovereenkomstige prijs- De prijsstijging in Zürich vloeide voort uit omvangrijke speculatieve vraag uit geografisch sterk uiteenlopende hoek. De voornaamste producenten, Zuid-Afri- ka en de Sovjet-Unie, verkopen op het ogenblik vrijwel geen goud, kennelijk in MEXICO (REUTER). Een aantal internationale luchtvaartmaatschappijen wil de tarieven met nog eens vijf per cent verhogen boven de verhoging van 7 percent die de internationale organisa tie voor luchtvervoer (Imta) in januari van dit jaar al heeft goedgekeurd. ABN-spaarboekje met ƒ100: Mevr. Vees- Verhoeven, Dorpsstr. 12, Budel, L. A. Roelink, Otto v. Tavérnestr. 123, Enschede. A. Nap-v.d. Duin, v. Maasdamlaan 8, Wou denberg, J. H. Wieringa, Pr. Bernhardstr. 45, Bunnik. P. H. Berenpas, Boggelaar 2, Warnsveld, W. G. Peters, Vordensebinnen- weg 27, Warnsveld, mevr. S. Springer, L v. Ravensteinstr. 14, Uden (N.Br.) M. Ver- laan, Uiverpleln 100, Gouda, R. C. M. v. Oosterwijk, Rentseweg 17, De Mortel (gem Gemert), G. Klop, Fred. Hendrik- park 19, Kaatsheuvel, J. Zijlema, v. Lim burg Stirumlaan 77. Doetinchem, mevr C. W Filius-Joosse, Margrietstr. 5. Oost-Sou- burg. J. Schmeets. Bongaarderweg 20, Bo- choltz (L), J. C. Bakker. Graafseweg 283. Nijmegen. R. J. Dijk jr., Churchilllaan 20. Leiden, mevr. M. v. Baars-Verbeij, Vio- lenstr. 23. Den Helder, mevr. Gommans- Dassen. Staaiweg 9, Venlo. J. Postuma. Kasteellaan 11, IJsselstein. M. C. Michon. Cremerstr 39, Voorburg, M. A. J. Kamp- man-Thomas. O. Ebbeningestr. 6b. Gronin gen. H. Agten, Wibautstr. 148. Gouda. De heer Boertien zei dat Nederland zich moet voorbereiden op een strijd voor het behoud van het universele karakter van de VN. Komende herfst zal opnieuw geprobeerd worden Zuid-Afrika uit de wereldorganisatie te werken, het geen ditmaal nog juist voorkomen kon worden, aldus Boertien. De heer Voogd, die samen Kamerleden Boertien (AR) en (VVD) deel heeft uitgémaakt Nederlandse delegatie tijdens de jongste Algemene Vergadering, afgelopen herfst, sprak het vermoeden uit dat het politiek overleg met de overige EEG-landen van invloed was geweest op het Nederlandse stemgedrag bij de behandeling van een resolutie tegen de apartheid. In deze resolutie werd de apartheid op één lijn gesteld met „Israëlische agres sie” en op grond daarvan had Nederland volgens de heer Voogd tegen behoren te stemmen. Maar Nederland onthield zich van stemming, aldus de heer Voogd, die ook meent dat het Nederlandse stemge drag inzake resoluties waarin de Franse kernproeven in de Stille Oceaan werden veroordeeld, wel wat duidelijker had kunnen zijn. namelijk weer in stijgende lijn. Daar ook het advertentievolume omhoog gaat en de inkomstensituatie van de dagblad pers dus aan het verbeteren is, wil men eerst bekijken of men het zonder verho ging van de abonnementsprijs kan stel len, daar men de stijgende beweging van de oplagecijfers liever niet door een dergelijke stap nadelig wil beïnvloeden. Alles hangt overigens van de ontwikke lingen af, want de heer Van der Zande acht het helemaal niet zeker, dat de stijging van het advertentievolume een blijvertje is. Daarvoor vindt hij de con juncturele vooruitzichten te onzeker. Het is duidelijk, schrijft de heer Van der Zande, dat de Scandinavische pa pierleveranciers door papier van een la ger gramgewicht te\ leveren, eenzijdig het object van de met hun afnemers gesloten contracten wijzigen. Zij doen dit met een beroep op de omstandigheid, dat zij als gevolg van de energiecrisis anders niet in staat zijn hun plicht tot levering van de overeengekomen opper vlakte na te komen. Een beroep op een acute overmachtssituatie dus, hoewel moet worden aangenomen, dat de pa pierleveranciers hun papiermachines niet praktisch van de ene op de andere dag op het lagere gramgewicht kunnen over schakelen, zodat deze maatregel al veel langer in voorbereiding moet zijn dan papierfabrikanten met hun eenzijdige, op uiterst korte termijn gedane aankondi ging willen doen geloven. Men gebruikt volgens de heer Van der Zande kennelijk de krapte op de papier- markt om deze maatregel en het opleg gen van een olie- en bunkertoeslag op te leggen. Ook hierover is vooraf geen enkele discussie gevoerd en slechts een enkele leverancier probeert de toeslag te rechtvaardigen. De anderen nemen zelfs deze moeite niet eens. De vraag rijst, aldus de heer Van der Zande, of de papierfabrikanten uit beduchtheid voor een op handen zijnde ontspanning op de papiermarkt de huidige situatie nog snel even willen gebruiken voor het binnen halen van enkele belangrijke voordelen. Over de economische situatie van de dagbladpers kon de heer Van der Zande mededelen, dat het advertentievolume in 1973 over het gehele jaar genomen met acht percent is gestegen. Het oplagecij fer van de gezamenlijke dagbladen steeg met 2,3 percent. MOSKOU. (AFP en Tass) Het Rus sische partijblad de Pravda heeft giste ren een aanval gedaan op de internatio nale oliemaatschappijen die al meer dan tien jaar onderling strijd leveren om de olie in de Noordzee en nu tot een veel feller gevecht zijn overgegaan om olie- en gasvoorraden in de bodem van de zee. Kwintsheul, G. J. v. Holland, Veenderweg 96. Ede, C. J. Mooyman, Nieuwe Vreeland- sedijk 1, Baarland, T. Keesman-Appel, Kanaalstr. 62, Schagen (NH), W. L. C. V. Haaster, Stevinstr. 69a, Scheveningen, E. Merk-Hasenbos, West-Plantsoen 154, Delft, mevr. C. Karis, Alb. Verweijstr. 61. Ble- rick, D. v.d. Berg-Slob, Oudedljk 6, Us- quert, L. Dumernit, Schouwenlaan 44, Eindhoven, J. Rouw-Meijer, Crocusstr. 18, Terneuzen, mej M. Trepels, Spoorstr. 36a, Tegelen, E Oostinga-Passer, Helperzoom 47, Groningen, A. W. Bloemheuvel. Tulle kenweg 23, Eerbeek, mevr. S. v. Steden, De Bonkelaar 23, Hapert (N.Br), R. Ra- maekers-v. Hest, Joh. v. Zantenstr. 5, Tilburg. Verleden jaar moest India op grote schaal voedsel invoeren aangezien dit land met het op één na hoogste inwoneraantal van de wereld zich traag herstelde van de ernstige droogte van 1972 en de industriële produktie vrijwel niet toenam. Daarbij kwam dat voedsel moest worden ingevoerd in een periode met ongewoon hoge prijzen op de internationale markt, waardoor de rekening nog eens extra steeg. Dit leidde tot een groot tekort op de handelsbalans, ondanks het feit dat de export een verbetering vertoonde. verkort, Walhofstr. 61, Enschede, mevr. Martens, Luybenstr. 12, Vught, R.v. Wijk, Sinidslaantje 5, Laren (NH), N Schrijvers, Willem Ill-straat 3, Den Haag, F.Bogers, Borgvlietsedreef 81, Bergen op Zoom, Th. Boot, Cyclaamstr. 4. Den Haag, H. S. W. M. Lamers-Vorst, Molenstr. 19, Beek (L.), M. A. Kleindijk-Schouten, Stortenbekerstr. 81. Den Haag, H. P. W. Moezelaar, Zig- genstr, 30, Geldrop Setje Orlane oogmake-up: J. Wenduch- Wielink, P. A. van Deldenstr. 15, Enschede. A. Wijnmaalen, Oostsingel 103, Delft, mevr. Blonk, Jan de Baenstr. 58, Den Haag, K. v. Teeffelen, Keulsebaan 6, Neer kant (N.Br), mej. P. Neusel, Bree 11, Middelburg, D. W. Haaksman. Jan Steen laan 1, Bilthoven, J ter Haak. Abbesteder- weg 26. Callantsoog, mej. J. v. Eijk, Schoolstr. 51, Vleuten, mevr. M. Dankers, Rochussenstr. 137c, Rotterdam, Chr. Bijs- terveld, Bennekelstr. 80, Eindhoven, J. v.d. Pol, De Palmengrift 135, Veenendaal, J. W. Dieleman, Wilhelminastr. 86. Axel, mej. M. F. Terhorst, Creutzbergstr. 4, Arnhem, C. J. Keizer-Romeljn. Gele Kwikstraat 16. ABN-spaarboekje met 100.C. v. d. Heuvel-v. Es. Brederodestraat 46, Zandvoort; L. Eilers-Freeth, Boompjesven 11, Heemskerk; P. Op- pedijk, Dodonaeusstraat 23, Zaandam (Zaanstad); A. v. Baar, Hoogdorper- weg 37, Heemskerk. Philips-kleurentelevisie: Mevrouw v. Geldrop. veen, Scheepersstraat 43, Den Haag. Pak Stilbepan produkten: C. J. G. M Hazen- Rouwenhorst. Hardenbroekstr. 14. Breda. Pak posters Afrikaans Verkeersbureau K. Hekkema, Korte Drift 20, Uithuizermee- den, M. N. de Rek. Antwerpenstraat 13, Den Bosch, L. J. Mosink, Haverdonklaan 22, Den Bosch, A. L. Verkerk-van Mourik, Beneden Molenweg 11, Beusichem, J. Pe ters. Oosterweg 300, Wijchen. jago shawl: T. Kofoed-Dekker, Hareweg 95, Doetin chem. mevr J. Poortman. Beltrumsestraat 9, Groenlo, J. v. d. Laan jr., Eikenlaan 23, Waddinxveen, Pak Knorr-produkten: D. J. Drost, Assendorperdijk 220, Zwolle. Apag tandenborstel: Jos C. Dol, Erasmus- weg 857, Den Haag. Revlon-set K. Reun- nickers, Mechelenstraat 12. Breda. Boek ..Prins Claus" De Boekerij: J. Sneep-Taal. Snoeckgensheuvel 16. Amersfoort. J. We vers, Brammelobrink 22. Enschede, A. v.d Ven-Quiht, Beneluxlaan 6, Liempde, mevr. G. Gommers-van Heerde, Helweg 237, Nij megen, mevr. Hendriks-v.d. Weem, Mui- derslotstraat 5. Nijmegen. Boek „Het le ven" van Luitlng: E.v.d. Berg, Dr. H. Colijnstraat 30. Kampen. Slof Roxy siga retten. J. C. Post, v. Kinsbergenstraat 21, Best, A. G. Propitius, Herderlaan 1, Her- melo, 12 fles Spawater: mevr. Ten Haaft, Oude Arnhemseweg 263. Zeist. De bonden hebben de 2,5 percent af geleid van het gecoördineerde arbeids voorwaardenbeleid van de vakcentrales. Ze tekenen daarbij aan, dat voor of tijdens de CAO-onderhandelingen wel licht duidelijker zal zijn dan nu hoe de arbeidsvoorwaardenpolitiek zich gaat ontwikkelen. De bijdrage aan de vakbonden dient volgens de bonden in drie jaar geleide lijk te worden verhoogd van 0,1 percent van de loonsom tot een half percent. Verder stellen de bonden voor, de werkingssfeer van de CAO uit te brei den tot het gehele personeel met uitzon dering van de directieleden. Momenteel valt ongeveer 80 percent van de werk nemers in de zuivelindustrie onder de CAO. Andere voorstellen zijn: verhoging van de vakantietoeslag tot acht percent met een minimum van 1400, een prijs compensatie van minmaal f 160 per percent prijsstijging en met een „aftop- ping” voor dat deel van het jaarinkomen dat boven de f 35.000 ligt, en een snelle re doorstroming van lagere naar hogere functies. De CAO voor de zuivelindustrie (26.00 werkenemers) loopt op 1 april af. Set a 5 paar Jovanda kousen: J. W. Bastiaanse, Koekoekspleln 6-bls, Utrecht, mevr. H. Frijters-Ruyten, Molenstraat 25, Kruisland (N.Br), J. J. ’t Hart-Poortman, W. Barendszweg 84, Hilversum, J. Sterrin- ga-Bienstman, Leensterweg 37, Ulrum (Gr.). F. v.d. Ven, Simon v.d. Bergstr. 7, Geffen, mevr. M. Poldervaart-Zwaans, Rembrandtstr. 21, Vlaardingen. E. Land man, Henry Dunantlaan 5, Ruurlo, A. W J. Eggebeen, Papeweg 6, Wolfaartsdljk (Zld). C. Voorneveld-Hesp, Oudhuizerweg 18, Wilnls, mevr. M. J. v. Klinken-Peters, Weth. Sandersstr. 50. Eerbeek, G. J. Ha- Andere weekprijzen elders in het land. Vier Continental autobanden: mevr. I. Kamphorst, Berkhout 7, Monster. Ilford diaprojector: M. Gras-Roelfsema, Bleken weg 121, Haren (Gr.), B. V. Gastel-Bom, Henry Dunantstr 77, Kruiningen (Zld.). Half jaar Skol-bièr: G. Voskamp, Dorps straat 85, Beekbergen. Voor f 300 AaBe- artikelen J G. Groeneveld, Sperwerkamp 47. Driebergen. Irisette donsdeken: Peters, Abrikozenweg 17, Apeldoorn. Van Schup- pen tapijt: B. Ploeger, Azaleastraat 119, Winschoten. Erik elektrische deken: J. de Vries, Arnhemseweg 203. Apeldoorn. 12 fles Hooghoudt jenever: H. Penninkhof, Campferbeekstr. 3, Dalfsen, J. van Berkel, Weth. Ackermansstr. 15, Tilburg. Ilford elektronenflitser: A. Rentmeester, Plataan- weg 10, Ovezande, J. Broos, Haagweg 345, Breda. Kinsbergen herenpolshorloge: J. C. M. Thijs, Margrietstraat 21, Bosschenhoofd (N.-Br.). J. Inden briljantrlng mevr. De Jager, Beekhoverstraat 10, Geleen V D- cadeaubon 100: M. v. Nleuwenhoven-Bon- gers, O.L. Vrouwstraat 39, Ospel (L.). mej. C. Goorman. Noordz. Zoom 80. Bergen op Zoom, T. A. v. Rooij. Odysseuslaan 5, Eindhoven, mevr. Mijling. Hackfortstraat 15. Nijmegen. Kodak camera: T. Bolman- Branoite Stegingenweg 23. Oosterwolde (Fr.). Doos a 12 bus Sprème: G J. M. v. Megen. Forelstraat 96. Hoogvliet, mej. C. Nljholt, Obrechtstraat 1971, Den Haag, A. Renting, Goudenregenstraat 19, Nieuwleu- sen, mevr. G. J. Verhage, Russischestraat 70b, Rotterdam. Jansen. Bloemfontijnstraat 10 Tilburg. K. A. v.d. Knaap, Willem Hooftstraat 21, Delft, mej. A. E. Schaafs- ma, Assendorperstraat 92. Zwolle, L. Bul- sink-Kemperman, Karei Doormanstraat 15, Doetinchem. E Mulder, Rustenburgsweg 50, Oldebroek. Lois jeans: mevr. D. Wage- naar-Samuels, Beverodelaan 133, Dieren, H. Trippensee. Groningersingel 869, Arnhem. Readers Digest atlas: A. Meeuwis, Molen straat 37, Someren. Meulenhoff plantenboek: Jack Koelen, Rijksweg 44, Gulpen. De Gruyter levens- midd. M. Romeijn, Rozenstraat 130, Ter neuzen. Luitingh puzzelboek: D. Ooster- de hoop dat de goudprijs.nog meer zal stijgen. Een prijspeil van 200 dollar per ounce wordt thans alleszins mogelijk geacht. Volgens sommigen zou dat zelfs binnen twee tot drie maanden het geval kunnen zijn. Kleine beleggers, ontgoocheld wat de internationale valutasituatie betreft, leg gen op het ogenblik een grote vraag aan de dag. In de kringen van de goudhan del heeft men geen eensluidende mening over de vraag in welke mate de Arabische olieproducerende landen be trokken zijn bij goudaankopen. Volgens sommigen zouden de landen in het Mid- den-Oosten wel goud hebben gekocht, maar anderen zeggen dat zulks helemaal niet het geval is. De besprekingen binnen de EEG over een verhoging van de officiële goudprijs vormden ook een factor die van invloed was op de goudprijzen. In kringen van de goudhandel wordt aangenomen dat die prijs in ieder geval lager zal zijn dan het huidige prijspeil op de vrije goud markt. Een verhoging van de officiële goudprijs zou er wel toe kunnen bijdra gen dat de prijzen op de vrije markt niet al te snel zullen dalen. De Parijse goudprijs kwam gistermid dag op 173,25 dollar per ounce, nadat rond het middaguur een recordpeil van 178,64 dollar was bereikt. Boek Plastlcvreter van Bruna: W. J. Haan, Bomeostr. 36, Nijmegen, A. D. de Ruiter, Weigeliaplein 150, Den Haag, V. E. Brookman-Swart. Schoutendreef 317, Den Haag, A. M. Scheffers. Coolhaven 48f. Rotterdam. Giemme autowashandschoen: G. M. W. Bon, Baanbruggestr. 77, Den Haag, mevr. C. Pley-Ten Kroode, Boomkleverlaan 52, Bussum, J. L. Cox, Pr. Beatrixweg 123, Meerssen (L). J. de Groot-Spreen, Buiten singel 56, Delfzijl, E. M. M. Demmenie, Ambachtsherenweg 80, Zoeterwoude. 6 fles Coca Cola: L. M. Bogaard, P. Saenre- damstr. 127, Apeldoorn. Victoria kersen bonbons: P. Jansen, Deken Fritsenstr. 9, Rosmalen, mevr. A. Ottenheim, Lambert Goofersstr. 14, Weert, mej. J. Struijk, Kruiskampsingel, Den Bosch, fam. S. T. Tan, Hardenbroeklaan 23, Arnhem, C. M. Pardon-Kerkvliet, De Hoorn 418, Alphen aan den Rijn, woonboot Nautilus, B. van Krieken, Bakelsedijk 59, Helmond. Weekprijzen in ons vershijningsge- bied en elders in Midden-Noord-Hol- land Lundia kast: P. A. Broeks, Renesse- straat 28, Assendelft (Zaanstad); Jago-shawl: J. W. Elskamp, Texel- hof 175, Haarlem; Apag tandenborstel: L. Eichenber- ger-Koolman, Hasselaersplein 30, Haarlem; Boek prins Claus van De Boekerij: Jan Schippers, Timorstraat 141, Haar lem; Swt 4 5 paar Jovanda-kousen: R. J. Engeringh, Rijnstraat 45. Haarlem: A. Petrus, Zuiderstraat 5, Zandvoort; J H. J. Sprengers, Mrt. v. Heemskerck- straat 56, Heemskerk; Setje Orlane-oogmake-up: B. Schoen. S. Claeszstraat 14, Zaandam (Zaanstad); G. v. d. Meulen, Kersap- pelstraat 1, Noordwijk; Puzzel Bornse Cartonn.-fabriek: D. v. Dam, Beethovenstraat 109, Heems kerk; „Puzzelen doe ik meer voor de ge zelligheid, maar zo’n grote prijs had ik echt niet verwacht’’. Inderdaad, een geweldige verrassing voor me vrouw C. Meijboom-Van der Bree uit de Thorbeckelaan 5 in Velsen toen zy de winnares bleek te zijn van een prachtige Oosthoek-encyclopedie, één van de vele weekhoofdprijzen van onze Natuur-puzzelactie. Puzzel Bornse Cartonn.fabriek: M. Stoof- Crijnen. Quackelaer 15, Eersel (N.Br.), P. W. M. J. v. Besouw, Oude Amersfoortse- weg 108, Hilversum, mevr. N. M. J. Goe- dee-Arntz, Rembrandtstraat 37, Nijmegen, H. M. van Loon, Houtlaan 1, Groesbeek, C. P. J. v.d. Kolk, Burg. Velthuysenlaan 199, Leidschendam, W. J. In 't Veld, Zwart sluisje 75, Zd.-Beijerland. NS-dagtrip: mej W. Huurling, Zevenhuizenseweg 1, Twello. ABN-spaarboekje met f 500: P. E. M. Wentzler, Vier Ambachtenstr. 34, Hulst. J. Vogelaar. Ereprijsstr. 20c. Rotterdam, E. A. v. Broekhuizen-De Klerk, C. T. Storkstr. 10, Hengelo (O.), E. Schreurs, v. Schaeck Mathonsingel 8, Nijmegen. H. Loer. Lindeboomstr. 17, Delfzijl. Vrolijk lachend nam zij het om vangrijke naslagwerk in ontvangst, dat haar namens onze bladen door de heer N. J. van Lammeren, met as sistentie van een vertegenwoordiger van uitgeverij Oosthoek, werd aange boden. Een plaatsje in de boekenkast werd gauw ingeruimd, want pro blemen bij toekomstige en wellicht nog ingewikkelder puzzels kunnen dan vlot worden opgelost.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9