Slechte weer spelbreker bij berging CPN vergadert Elwood Mead” kan wellicht woensdag over huurstop in Rotterdam worden verwacht Gecombineerde vereniging binnenkort opgericht Geslaagde actie Lions Velsen Jac. Aardenburg als van eerste op CDA-lijst Eigen clubhuis voor BRC Kennemerland Inbraak in De Slof Wonderlijk vulmiddel voor vakman en gezin PORION 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,50 99 4 5 Nico Kloosterhuis lijstaanvoerder DS’70 Velsen STATENLID WIL CAMPAGNE VOOR GOEDE VOEDING s o? MAANDAG 4 MAART 19 74 Winkeliers in Velsen-Centrum gaan samenwerken (Van een onzer verslaggevers) JAARVERGADERING KVP WIJK AAN ZEE (Van een onzer verslaggevers) Spreekuur Erelid IJMUIDEN Zoals wij destijds reeds uitvoerig hebben bericht, werd tijdens een vergadering in „De Beurs” door een aantal aan de WIJK AAN ZEE Tijdens de algemene ledenvergadering van de afdeling Wijk aan Zee van de Katholieke Volkspartij is de heer Jac. Aardenburg door de politieke adviescommissie gekozen als eerste vertegenwoordiger van de badplaats op de kandidatenlijst van de CDA, met welke lijst de drie christelijke partijen meedoen aan de ko mende gemeenteraadsverkiezingen. De tweede Wijk aan Zeeër op de lijst is de heer P. Schellevis. Het huidige raadslid, de heer S. P. BkI. is aangewezen als de derde kandi daat. Kant-en-klaar en met super hechtkracht Lange Nieuwstraat in IJmuiden ge vestigde zakenlieden besloten tot oprichting van een eigen belangen vereniging over te gaan. Tevens kwam men hier tot de conclusie dat het gewenst zou zijn bij deze plannen ook de reeds bestaande winkeliersverenigingen van Plein 1945 en het Marktplein te betrek ken. Uiteraard met de bedoeling gezamenlijk een sterke organisatie in het leven te roepen, welke als volwaardig gesprekspartner zal kunnen fungeren. 1 (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van onze wielermedewerker) ma, mee ponist en door hel schien té Vidor? ituurlijk het te ?ren uit >k altijd bijvoor- jver De tijd als gekregen ar jam- en enkel nde tint >gen zijn t er nog en, want in haar hrijven rationa- spagh- raar de ebt ge- verhaal n” leek 'Qgte te derzoek ral van Dat de heer Bol als derde genoteerd staat komt door tiet feit, dat deze te kennen heeft geven niet meer in de raad te willen terugkeren. Wel verklaarde hij zich bereid als reserve-kandidaat te fun geren. Het voornaamste punt, dat Wijk aan Zee binnen het totale verkiezingspro gramma van de CDA voor 1974 aan de orde stelt, is de raamovereenkomst tus sen Hoogovens en de gemeente Bever wijk. Volgens de KVP dient te worden nagegaan in hoeverre, gezien de ontwik kelingen in de laatste jaren, deze raam overeenkomst het leefklimaat en de ont wikkeling van de badplaats belemmert. Mocht de raamovereenkomst inderdaad een struikelblok blijken, dan moet wor den bekeken hoe deze overeenkomst in overleg met Hoogovens ten goede gewij zigd kan worden de bergers een slag om de arm houden, de ervaring heeft geleerd, dat men op zee nu eenmaal niets met stelligheid kan voorspellen. Een van de twee helikopters, die zondag morgen compressoren vanaf de helihaven naar de „Elwood Mead" hebben overge vlogen. De Vrijheid. In clublokaal „Dam” hielden die schutters van de Heemskerkse schietvereniging De Vrijheid weer hun wekelijkse onderlinge wedstrijd. Top schutter was ditmaal H. Thomas met 99 punten. De uitslag: Castricum, Nolten en Schoehuis elk 98 punten, Van Blanken, Knijnenburg en Lute elk 97 punten, Van Vlaanderen, Wouda en Duyvenbode elk 96 punten. gekocht. Het was er een komen en gaan van volwassenen en kinderen en gesteld mag worden dat vrijwel niemand met lege handen vertrok. De leden van de Lions Club Velsen, die deze actie hadden voorbereid waren ook zo goed als allen de gehele dag bezig met het in ontvangst VELSEN. De leden van de afdeling Velsen-IJmuiden van DS’70 hebben voor de komende gemeenteraadsverkiezingen de heer Nico Kloosterhuis als lijstaan voerder aangewezen. HAAFLEM. Het PSP-statenlid ing. De Nie heeft Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gevraagd het initiatief te nemen tot een serieuze uitvoering van een gerichte campagne voor verantwoor de voc 'ing. Hiervoor zouden volgens De Nie gelden beschikbaar moeten worden gesteld. Hij vindt deze fundamentele aanpak van het cariës veel belangrijker dan symptoombestrijding door fluoride- ring. n leer- e broer in Paul lijnbaar rkelijk- an huis, Is reeds Dresden, ar later eentje) hij na e. „De heer Klumper is altijd ons erelid geweest”, liet voorzitter Davidson weten, „maar nu is met algemene stemmen besloten om ook Arie Vooren tot erelid te benoemen. Hij was de eerste Kenne- merlander die een nationaal kampioen schap bemachtigde, was de eerste van ons die aan de Tour de France meedeed en heeft er door zijn successen in belang rijke mate toe bijgedragen dat de BRC In zijn slotwoord wees voorzitter Bel ten er met nadruk op, dat de KVP Wijk aan Zee iedere eerste zaterdag van de maand van 11 tot 12 uur spreekuur houdt in café De Zon aan de Voorstraat. erkelijk- ngedaan, zo dra- mij een area bij- nde liep i nauwe- hen tien et geitje drinken >chtig, ei irtrokker gerd. Ze handkar Ima een aten zich vervoer- toegewe- worden de pest er? Ja- n gelij- Wel- st die in en niet mor het laledijde lezwaai- elde. In n eerste b renner ;k over De zaal voorna- Op de t mooie, nemen van goederen, de verkoop van de artikelen en.uiteraard het tellen van geld. Een belangrijke bezigheid want aan het einde van de actie kon men toch ongeveer 2 900,- mee naar huis nemen. Geld, dat gebruikt wordt om de honger in Ethopië te verminderen. terfscènt er in dt t bij toet ram zijl zangeres: >ed, of de stem te den rolde ie kamer. Ie gravin kon nie herinne- itgekozen n Chopin men de De piano :onken op Ben Grapendaal overhandigde namens de leden en donateurs een keukenuitzet en grill, de families Kaandorp en De Vet schonken een klok en Anja van Hooff, dochtertje van de renner Jack van Hooff, stelde de voorzitter een spiegel ter hand. Zij kweet zich nu wel van haar taak en kreeg daarvoor van David son een pop. Het erelid P. Klumper vond de opening van het clubhuis een bekroning van meer dan veertig jaar Kennemerland. Zijn gelukwensen liet hij van een plant vergezeld gaan. IJMUIDEN. Vanaf de helihaven is zondagmorgen tweemaal een helicopter opgestegen om met gezwinde spoed twee compressoren over te vliegen naar de „Elwood Mead” welke op dit moment 25 mijl vanaf Hoek van Holland drijft en als alles meezit woensdag in Rotterdam verwacht kan worden. „Ik ben zeer verheugd met dit fraaie clubhuis”, stelde Davidson, „er is door anderen wel eens gekscherend opge merkt dat het wel een klompenhok zou worden, maar het mag gezien worden. We hebben ons financieel aardig kunnen redden zonder subsidie, maar toch hoop ik nog wel op een tegemoetkoming van de gemeente”. BEVERWIJK. In de nacht van za terdag op zondag is ingebroken in vrije tijdscentrum „De Slof” aan het Raam- veld. In verband met deze inbraak, die de dieven een paar flessen drank en een kratje pils opleverde, zijn gisteren een 19- en een 17-jarige Beverwijker aange houden. De goederen zijn gedeeltelijk teruggevonden. In „De Duinpan” in Santpoort-Zuid is zaterdag tussen tien en drie uur de zogenoemde „bring and buy”-actie ge houden ten bate van Terne des Hommes, in dit geval voor Ethiopië. De gehele dag door zijn er artikelen bdnnengebracht, welke prompt weer door anderen zijn De kandidatenlijst is verder als volgt samengesteld: 2. R. Wagenaar, Velsen- Noord; 3. A. P. van der Wal, IJmuiden; 4. C. Schumacher, Driehuis; 5. mevrouw E. C. Hopster zeg veld; 6. D. van der Linden, IJmuiden: 7 ir. A. Mulder, Vel- sen-Noord; 8 J. Hoekstra, Santpoort; 9 A. P. Rutten, Santpoort. BEVERWIJK. Voor het eerst in zijn meer dan veertigjarig bestaan heeft de Beverwijkse rennersclub Kennemer land de beschikking gekregen over een eigen clubgebouw, in het sportpark Adrichem aan de Aagtendijk. Het is een vroegere directiekeet die men met zelf werkzaamheid tot een fraaie behuizing heeft omgetoverd. De opening van het clubhuis werd zaterdagmiddag verricht door Jan Prikkel als de animator van de bouwploeg. Nadat hij met enig ceremo nieel de voordeur ontsloten had, hield het bestuur in de feestelijke met vele bloemstukken versierde kantine een drukbezochte recepte. na de oorlog weer van de grond is gekomen”. Vooren bleek met de onder scheiding zeer verguld- De jeugdige Harry Brand sprak na mens de jeugd van Kennemerland en schonk een set pannen voor de keuken. De twee zoontjes van Davidson kwamen met een opbergkast en schoonmaakgerei en voorzitter Schipper van de Bever wijkse sportraad overhandigde een ge schenk onder couvert. De Santpoorter Joop Stoop, ploegleider van Michelin, voerde het woord namens de Belangengroep van amateursponsors en stelde Arie Vooren ten voorbeeld van de jeugd, omdat hij ook maatschappelijk goed geslaagd is. Hij beloofde een radio voor de kantine. Fred van Tongeren bedacht de dames van de bouwers met een boeket bloemen, droeg namens de veteranen van Kennemerland de prijzen- kast over en schonk van zichzelf een serie grote actiefoto’s ter verfraaing van het clubhuis. Ook burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk was aanwezig en bekende eerst niet zoveel gezien te hebben in dat clubgebouw, maar hij vond het nu toch echt wel een „paleisje” geworden. Zijn gelukwensen liet de burgemeester vergezeld gaan van een schilderij voor stellende het Stadskantoor. Bij het af sluiten van deze geanimeerde receptie liet Aire Vooren weten, dat op zijn kosten een geluidsinstallatie mag worden aangebracht. zij te lossen. De verbeterde weersom standigheden rechtvaardigen de hoop, dat men woensdag met de geborgen tanker - welke nu 25 mijl vanaf Hoek van Holland ligt - de Waterweg kan opvaren. Maar ook in dit opzicht blijven kleine" aar twee aan een oed ziek, omponist is. moge .De drie ■t eiland nsult; de ad over- daar te rgegeven erwijl ik raan zou ■aan zou al aan nog net De Nie vraagt zlich af of het verant woord is met een der gelijke maatregel te wachten tot er zekerheid bestaat over het wetsontwerp van minister Vorrink over de fluoridering en wil weten in hoeverre dit in overeenstemming is met de door GS getoonde bezorgdheid over de tandcariës. Tenslotte vraagt het sta tenlid om studiebeursen voor mensen, die via een korte opleiding eenvoudige tandheelkundige hulp zouden kunnen verlenen. De bestuursverkiezing leverde geen enkel probleem op. De heer C. Aarden burg werd met algemene stemmen her kozen, terwijl de heer F. Schellevis werd benoemd tot opvolger van de heer W. Reijmers. Voorzitter A. Bolten werd eveneens bij acclamatie herbenoemd. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer C. Aardenburg, sprak een zeke re vreugde over het feit dat de KVP Wijk aan Zee iets heeft kunnen doen voor het algemeen belang van de bad plaats. De penningmeester, de heer P. Schellevis, was iets minder optimistisch; hij zag het batig saldo dalen van 492,21 tot 381,01. De moeilijkheden stapelden zich zater dag op toen ook nog een compressor het begaf, waardoor de toevoer van lucht naar het luchtkussen onder het schip sterk verminderde. In allerijl is in de loop van die dag ander materiaal naar het schip overgevlogen, terwijl men aan de wal maatregelen nam om hief, zekere voor het onzekere te nemen en twee zware compressoren charterde welke zondagmorgen door twee helicopters naar de „Elwood Mead” zijn overgevlo gen. Inmiddels is ook een andere Challen ger naar de tanker gedirigeerd. Een zeil varende Challenger van Heerema, welke vandaag vier kranen aan boord moet brengen om het erts in de bakken langs- Het nieuwe clubgebouw van Kenne merland omvat een kantine, keuken, hal en twee toiletten. Nadat bouwer Jan Prikkel de voordeur ontsloten had - de kleine Anja van Hooff ging overigens wel in staking en weigerde hem het kussen met de sleutel aan te reiken - kwam de Boerenkapel van de Bever wijkse Harmonie opdraven voor een se renade. Als eerste in de lange rij van sprekers bracht Jan Prikkel onder woorden dat hij het een grote eer had gevonden om het clubhuis te mogen openen. Hij over handigde voorzitter Jacques Davidson de sleutels van het gebouw. Deze dankte alle bouwers voor het vele werk door hen verricht Een inwoner van Heemskerk botste gistermiddag met zijn bromfiets tegen een stoeprand. Met waarschijnlijk sche- delletsel is de man in het Rode Kruis ziekenhuis opgenomen. De cross-brommer, waarop een 15- jarig jongetje gisteren aan ’t oefenen was, is door de politie in beslag gerio- men. Zijn oudens hebben meit vernieti ging van het voertuig ingestemd. Aanvankelijk was het afgelopen week einde als richtdatum genomen om het schip/in Nederland af te meren, doch de slechte weersomstandigheden staken daar een stokje voor. Vrijdagmorgen moest afgeizien worden van het plan om die dag een begin te maken met het gedeeltelijk lossen van de ijzererts in deze bij Guernsey geborgen tanker. De wind nam hand over hand toe, zodat het niet mogelijk was de juist opgetuigde W. D. Challenger langszij te brengen. Deze moest dienen voor de lossangswerkzaam- heden. Toen de windkracht toenam tot 8 liep de Challenger onherstelbare averij op, doordat bij de zware deining de giek brak. Een sleepboot heeft daarna de W. D. Challenger naar IJmuiden gesleept IJMUIDEN. De afdeling Velsen-IJ- muiiden van de CPN heeft voor vrijdag 8 maart in de entre-sols aan het Zee- wijkplein in Zeewijk een openbare ver gadering uitgeschreven, waar om 20 uur een begin mee zal worden gemaakt. Deze bijeenkomst is gewijd aan het onderwerp „Huurstop nu, Ionen om'- hoog!” met als sprekers Rinus Haks. lijstaanvoerder van deze partij voor de komende Statenverkiezingen en Jan Muskee. Na de pauze wordt er gelegen heid tot discussie gegeven, waarvoor het forum onder meer zal bestaan uit de beide Velsense CPN-raadsleden Tom Kruisman en Gerrit Hoorn. PROFESSIONEEL... MAAR ALLANG ONTDEKT DOOR DE DOE-HET-ZELVER 1001 toepassingen; om u een idee te geven: Houtrot herstellen. Gaten, kieren, naden en scheuren blijvend afdichten, ook tussen muur en kozijn of langs de trap en rondom cv-pijpen. Betonreparatie of ragdun afpleis teren. Onderzadelen. Trapleuning muurvast zetten. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot ”nul” zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV. Spaanplaten naadloos verwerken (verlijmen). Tegels zetten op hout, spaanplaat of betonemaille, enz. Pleisterwerk, maar evengoed stop verf bijwerken. Betonnen ramen be glazen, ook in een stal. Dakpan vast zetten. Dunne plek in goot of lek balkon dichten. Latten tegen muur of plafond hechten. Super hecht kracht tussen HOUT en STEEN of tussen andere materialen van een verschillend uitzettingscoëfflciënt. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter: STOPPEN. BLIJVEND AF DICHTEN, VOEGEN, UITVLAK KEN, RAGDUN PLEISTEREN, DIK PLAMUREN en blijvend HERSTEL LEN met PORION, de in Zwitser land ontwikkelde één-componen- tige, dus-kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas, al leen niet aan plastic. Blijvend ther moplastisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Alkali-, elec- trolyt-, olie- en dooizoutbestendig. Verwerking met: plamuurmes, plakspaan, voegspijker, hand- of luchtdrukspuit. Onschadelijk voor de handen en onbeperkt houdbaar, ook bij aan gebroken pot of emmer. Sindsdien werd tussen vertegenwoor digers van de drie belanghebbende vere nigingen een aantal besprekingen ge voerd, waarbij inderdaad kon worden besloten het beoogde winkelcentrum op te richten. Ook werd nog gesuggereerd de nieuwe vereniging met andere win kelstraten uit te breiden, maar dit wees een meerderheid echter van d e hand, omdat men er de voorkeur aan gaf de te voeren acties zo overzichtelijk mogelijk te houden. Inmiddels is ook reeds een werkcom- 1 missie samengesteld, waarvan de leden zich zullen belasten met alle voorberei dingen welke aan de oprichting van de nieuwe vereniging zijn verbonden. Deze commissie bestaat uit de heren A. Nie meyer, voorzitter; G. P. van Breukelen (Plein 1945), secretaris en de leden F. E. de Leeuw en P. van Loon (Lange Nieuwstraat) en J. van Staveren en B. M. Wisker (Marktplein). Binnenkort zal voor alle betrokken zakenlieden een vergadering worden uit geschreven, waar de vereniging definitief wordt opgericht. De agenda hiervoor vermeldt onder meer het kiezen van een bestuur en het vaststellen van reglement en statuten. In het programma wordt tevens aan dacht gevraagd voor de huisvesting van bejaarden: hetzij door de bouw van een bejaardentehuis dan wel door het bou wen van bejaardenwoningen. Eveneens wordt gepleit voor een goede sportac commodatie en voor veilige, doeltreffen de verkeersmaatregelen. Ten aanzien van de recreatiemogelijkheden worden in het verkiezingsprogramma ook een groot aantal wensen geuit. 4^ <4 lx 4? 5 I "WK

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5