tijd B®AGENDA s RLMS Van Telemann tot Harry Moo ten VEEL GOEDE JAZZ fy/ in „Tartuffe” schokte Molière’ w Durg Rodi Brink in Jazzcorner LIDO STUDIO FRANS HALS WITTE BIOSCOOP ZERO’S ZIENEMA ROXY LUXOR Wq t 01 DONDERDAG 7 MAART 1974 Rabenshalle de heer Operette x0ACT/£ Amateur* muziekdag Cabaret Kunst in grijs, ip. De Minnaar T entoonstellingen Muziek en Toneel Bioscopen In Velsen rt werk (Mach.- ra werk )k naar ining en el eens (Ceintuurbaan): Louis (Nieuwendijk) J. H. HARRY MOOTEN VRIJDAG en zaterdag speelt toneelgroep Centrum in de To neelschuur „Gastenavond” van Tini Visser, welk stuk vanavond Harre- Ingrid concert in premiere gaat. Peter Oost hoek regisseert zijn spelers als een groepje keurige burgermen sen die in een vrolijk sfeertje niet de Koppers, Allard van der Scheer, Jules Hamel, Margreet Heems kerk, Lettie Oosthoek en In geborg Elzevier. den voor amateurmusici uit ge heel Noord-Holland. instuderen dirigent WIM STEIJN uit Overveen exposeert zijn werk in het Sin ger Museum in Laren dat dage lijks geopend is van 10 - 17 uur en op zondag tussen 13-17 uur (maandags gesloten). De ten toonstelling duurt van 10 maart tot en met 7 april. ningin Wilhelminakade in IJ- muiden. „FEAR IS THE KEY” heet een film, die het verhaal vertelt van een man die zich wreekt voor de moord op vrouw, zoontje en broer. Na vele wederwaardigheden, zich afspelend in Louisiana, duikt de man met zijn tegenstanders, gangsters, in een bathyscaaf de zee in naar het EEN JONGE boekhandelaar, gelukkig getrouwd, maakt om financiële redenen met hulp van een jeugdvriend van zijn zaak een porno-shop. Hij raakt zijns ondanks in de sexindustrie verzeild, tot dat het hem teveel wordt. Hij wordt weer een brave huisvader. Een moralistische anti-porno film, die nogal veel porno in z’n verhaal doet. De muziek is van Serge Gainsbourgh, de man van de fameuze hijgplaat „Je t’aime. Moi, non plus”. De film heet „Sexshop”. 15, VRIJDAGAVOND half elf toont da Witte Bioscoop, Smedestraat 23, een Ja panse trucagefilm vol science-fiction- monsters: „The mysterians”. Voor de SF-liefhebbers. ZWART-WIT tekeningen met een sterk grafisch karakter van Robert Smit worden van 8 maart tot 4 april geëxposeerd in galerie ’t Hart aan de Ko- KO VAN DIJK speelt maan dagavond in de Haarlemse Stadsschouwburg de titelrol in een van de onvergetelijkste stukken van Moliere, namelijk „Tartuffe”. Hij doet dat in ge zelschap van de Haagse Came- die, dit keer geregisseerd door de Francofiel onder haar regis seurs Joris Diels. IN DE TONEELSCHUUR Smedestraat 23 Haarlem, speelt het Schafttijdtheater volgende week donderdagmiddg om half één „De minnaar”, een eenakter van Harold Pinter over een keu rig echtpaar dat tegenover elkaar de rolletjes speelt van o.a. rui ge minnaar en hoer om hun huwelijk fris te houden. zoals bekend behalve direc teur van de Stedelijke Muziek school in Beverwijk, vaste diri gent van Haarlems Jeugd Or kest van Stichting Jeugd en Muziek Haarlem, het Symfonie Orkest Haarlem, het Aerden- houts Vrouwenkoor en het Col legium Musicum in Leiden. vliegtuigwrak, waarin zich de skeleitten van zijn gezin bevinden. De gangsters begrijpen dat wraak het motief is van de man. DE MARKIES De Sade ’heeft een roman geschreven, Justine, om te vertel len dat het juist is, dat (de mens slecht is. Deugdzaamheid moet gestraft worden. In zijn boek weet hij deze hoogst on christelijke stelling onontkoombaar lo gisch aan te tonen aan de hand van de lotgevallen van Justine, een braaf meis je, dat door een baaierd van verkrach ting en uitbuiting heen moet. De film die naar dat boek gemaakt is, is een onding, een excuus voor een goedkoop zogenaamd sexfilmpje. vermaak schept Tartuffe meer. Temeer niet daar Haagse Comedie een vrij tradi tionele voorstelling ervan geeft. Vanaf 10 maart is het be faamde jazzcafé ook op zon dagmiddag geopend. Als eerste groep zal dan optreden het kwintet van Leo van Oostrom met onder meer Willem Reij- nen op bugel. Het overige pro gramma in de Jazzcorner wordt gevormd door het kwartet Martin Haak (vrijdag en zater dag vaste gast) en dinsdag het trio Cees Slinger. Woensdag sessions. OP 9 MAART wordt in de Ruïnekerk in Bergen onder auspiciën van de Federatie Amateur Symfonie Orkesten (FASO) een muziekdag gehou- Circa 50 musici uit orkesten aangesloten bij de FASO zullen gedurende deze dag een pro gramma instuderen o.l.v. de Haarlemse dirigent André Kaart. Ter afsluiting van deze dag zal in de Ruïnekerk in Bergen om 20.15 uur een openbare slot- repetitie worden gehouden die voor iedereen (voorzover er plaats is) gratis toegankelijk zal zijn. Op het programma staan: Strategier - Musique pour faire plaisir; Gounod - Petite Symfo- hie voor blazers; Beethoven - Jenaer Symfonie. Het belangrijkste doel van deze bijeenkomst is het contact te bevorderen tussen de leden van zo veel mogelijk in Noord- Holland opererende amateuror- kesten. Het samenspelen met anderen in een groter verband en het kennismaken met colle- ga-amateurs is de aantrekkelij ke kant van deze dag voor de deelnemers. Dirigent André Kaart is IN ZERO treden vrijdag (21 uur) twee leden uit de groep OPMC op: het duo Barry Webb En Teunn. Bluesrock die naar Pop neigt. Zaterdag een concert VANAF VANAVOND zal het trio Rob van Kreeveld (met Rob aan de piano, Dick van der Capellen, bas en Peter Ypma op drums) iedere donderdaga vond komen spelen in café At the Jazzcorner, Spaarne 104 in Haarlem. Iedere week zal het trio een speciale gast laten op treden. Vanavond is de Haar lemse tenorsaxofonist Rudi Brink aan de beurt. Rudi, die binnenkort in Laren uit handen van saxofonist Zoot Sims de Edison zal ontvangen voor zijn elpee Teach me tonight is een uitstekend vertolker van rusti ge ballads. Een musicus die al jaren lang spel van hoge kwa liteit levert, maar door beschei denheid de weg naar de grote Bij de Hagenaars is het decor sterk schematisch gehouden, bij wijze van knipoog naar het verleden. Maar in het spel is van zo’n knipoog geen sprake meer. Er wordt kundig en in enkele gevallen voortreffelijk comedie gespeeld. Let eens op de karaktervolle houding, die Anne Wil Blankers in haar rol van Elmire legt. COMPOSITIES van Turina, Telemann, Paisible, Sammartini en Frescobaldi worden woens dag 13 maart uitgevoerd door het Bleekerkwartet in het raadhuis van Heemstede. Aan vang 20.30 uur. De leden van het kwartet bespelen histori sche instrumenten of kopieën daarvan. LIEFHEBBERS van folk en jazz kunnen dit weekeinde op verschillende plaatsen in Haar lem terecht. Allereerst in folk- taveerne De Waag aan het Spaarne waar zaterdagavond om 20 uur Pierce Hayman, vas te bezoeker van de club, op het podium klimt. Veel eigen werk dat voor twee gulden te beluis teren is. Rijkmuseum (Stadhouderskade): T.e.m. 17 maart tentoonstelling van Franse kerkra men. en „Aanwinsten van het Rljksprehten- kablnet.” Geopend dagelijks 10-17 uur,, zon en feestdagen 13-17 uur. ZOV, de Zandvoortse Operet te Vereniging, geeft vrijdag een voorstelling van operette „Die Vielgeliebte” van Nico Dostal. Peter Pels heeft de algehele leiding, Ferrie Zelvers de regie. Het Amsterdams Promenade Orkest verleent muzikale me dewerking. HEEEEE. daar zitten ze weer, heet het programma waarmee cabaret Sof O Klets op 9 en 16 maart opnieuw naar Haarlo- heim in de Smedestraat in Haarlem. De groep zou oor spronkelijk op 12 en 19 maart naar het minitheater komen, maar moest toen door een on geluk van een der medespelen den verstek laten gaan. Belang rijkste artiesten in deze groep, die de eerste prijs op het Ca- meretten-festival van het vori ge jaar won, zijn Jan Bal en Frans van Vuuren. De teksten zijn van eerstgenoemde, de mu ziek van gitarist Maarten Clig- ge. Dag 21.30 uur. Rivoli (Boven Rialto): Vilgot „Troll”, toeg. 18 j. Dag. uur, zo. Roxy van een van onze beste saxofo nisten: Gijs Hendriks. Hij wordt begeleid door zijn kwin tet, te weten Bert van Erk, gitaar, Leo Goudriaan op bas en trompet, Lex Cohen, drums en Neppie Noya (lid van pop groep Beehive) percussie-in- strumenten. Als gast wordt Da oud Amin verwacht. EEN VAN DE grote succes sen bij jong en oud in dit toneelseizoen is „De val van Rabenshalle” van de Haarlemse technische theatergroep Per- spekt. Zaterdag en zondag wordt het weer in de Stads in van de Symfonie Het stuk was driehonderd jaar geleden een succes en een schandaal van de eerste orde. Molière prikt met zijn Tartuf- fe-figuur onbarmhartig door godsdienstige huichelarij. Daar mee haalde hij zich de onver zoenlijke haat op de hals van de orthodoxe katholieken van zijn tijd. Zij zorgden er voor dat de opvoering van het stuk verboden werd, zelfs toen hij het had bewerkt. En dat onder het bewind van Lodewijk XIV, een koning die nogal liberaal dacht voorzover het over zeden en kunst ging en wiens gunste ling Molière was. De katholie ken hebben Molière tot en met Met liefst 22 musici komt de Noordhollandse amateur-big- band The Caledonians vrijdag naar de Haarlemse Jazz Club, Groot Heiligland 47. Deze groep, die vijf trompetten, vijf saxen en een even groot aantal trombones telt, speelt in een zeer swingende stijl die soms doet denken aan Count Basie. Aanvang 22 uur. Na afloop ses sions, eveneens met de Caledo nians. wordt gehouden onder auspi ciën van de Lionsclub Heem stede. Kaarten a 7,50 zijn te lefonisch te bestellen onder nr. 285980 of op de avond van de uitvoering vanaf 20 uur aan de zaal. DE HAARLEMSE pianist Al win Bar treedt vrijdagavond op in klavierserie in het Concert gebouw. Hij speelt werken van Fauré, Debussy, Janacek, Rach maninoff, Chopin en Schubert. VOOR LEDEN van de Volks Universiteit, maar ook voor an dere belangstellenden houdt Sas Bunge vrijdagavond een le zing over „de jaren van Schu bert” in de Renaissancezaal van het Frans Halsmuseum. Aan vang 20 uur. Bunge zal samen met de violiste Maria van Wel en de bas-bariton Rom Kalma kamermuziek en korte piano- werken van Schubert uitvoe ren. DE HAARLEMSE accordeon vereniging Esmeralda geeft za terdag een uitvoering in ge bouw De Linge in De Linge- straat in Haarlem-Noord ter CLAUDIA CARDINALE is de inzet van een spannende vechtfilm „The pro fessionals”. Zij is de vrouw van een heretioer, maar ontvoerd door een Mexicaanse guerrillaleider, Jack Balan ce. De hereboer huurt vier harde man netjesputters om zijn vrouw te halen. Dat zijn Burt Lancaster, Lee Marvin, Robert Ryan en Woody Strode. Men ziet hun avonturen, listen en lagen, alvorens ze bij Jack Balance belanden. Dan blijkt dat Claudia helemaal niet ontvoerd is, maar vrijwillig naar haar oude liefde gegaan is. De hereboer is de schurk. Regisseur Richard Brooks heeft van dit (via Italiaanse westerns) overbekende thema met een sterrenbezetting een spannend werkje gemaakt. Gijs Hendriks (links) en Bert van Erk zijn zaterdag in ZERO te gast. op een feestavondje het einde van de wereld door een gif wolk tegemoet gaan. Op de foto van links naar rechts: Frans Sjöman 14.30, 19.30 en 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. podia (nog) niet heeft bewan deld. VANAVOND en zaterdag in Zero, Ba- kenessergracht 8-10, nog „Themroc”, een anarchistische satire in een Parijs volks- buurtje. Volgende week draait „Daddy”, een film die afgelopen week in het filmfestival in Rotterdam in besloten kring getoond werd. De Centrale Film keuringscommissie heeft zich weer bela chelijk gemaakt door de film te verbie den. Met het voor de hand liggende gevolg dat er méér publiek komt kijken. „Daddy” is een film over de frustraties van de schilderes Nikki de St. Phalle, bekend van schilderijen waarop zij zak jes verf kapot schoot en van fleurig beschilderde vrouwepoppen. De regisseur is Peter Whitehead, die Iaat zien hoe een vaderfiguur, vooral seksueel, misbruikt en verkracht wordt door vrouw en dochter. De film zal feministisch bedoeld zijn, maar of Whitehead en Nikki doel treffen is aan twijfel onderhevig. VAN DE NACHTFILMS noemen we „Performance” in Roxy met Mick Jagger in een decadente dubbelrol. Cinema Pa- laxe prolongeert de vrolijke familiefilm „Help, de dokter verzuipt!” in 22 Z.U. lö.OV, L1J.1O, 13. «JU Cll UU1. (Kalverstr.) Roger Moore in „Live and let” die”, toeg. 14 j. Dag. 13.30 16, 19 en 21.30 Concertgebouw (Van Baerlestr.): Donderdag 7 maart, grote zaal 20.15 uur: Abonnements concert. kl. zaal 20.15 uur: Amsterdamse Strijkkwartet. Werken van Webern, e.a. Vrijdag 8 maart, gr. zaal 20.15 uur: Amster dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes, m.m.v. Bella Davidovitch, piano. Werken van Chopin e.a. gr. zaal 24 uur: Canned Heat/Pure Food. kl. zaal 20.15 uur: Christopher Parkening, gitaar, Werken van Dowland e.a. Zaterdag 9 maart, gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Groot Omroepkoor en Radio Blazersensemble, o.l.v. Carel Laóut en Meindert Boekel. Werken van Palestrina en Bruckner, gr. zaal 20.15 uur: Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes m.m.v. Bella Davidovitch piano.kl. zaal 20.15 uur: Max van Egmond, bariton en George van Renes- se, piano. Werken van Haydn e.a. Zondag 10 maart, gr. zaal 20.15 uur: Dr. Hook and The Medicine Show. kl. zaal 11 uur: Koffie concert. Gemine Ensemble. Maandag 11 maart, kl. zaal 20.15 uur: Herman Krebbers, viool en Daniêle Dechenne, piano. Werken van Mozart e.a. Dinsdag 12 maart, jl. zaal 20.15 uur: Uitwisselingsconcert met het Con servatoire de Musique de Genève. Kamer muziek voor piano, cello en klarinet. Woensdag 13 maart, kl. zaal 20.15 uur: Het Nederlands Strijkkwaret. Nap de Klijn, vi- ool/Gerard Hetteman, viool, Gerrit Olde- man, altviool/Michel Roche, violoncel. Wer ken van Mendelssohn e.a. Stadsschouwburg (Leidseplein)Donderdag 7 maart, 18.30 uur, Ned. Operastichting ..Tris tan en Isolde”. Vrijdag 8 maart, 20.15 uur: Publiekstheater ,,De Hollandse Ronselaar”, Zaterdag 9 maart, 18.30 uur: Ned. Opera stichting: „Tristan en Isolde”. Zondag 13.30 uur en 20.15 uur: Nat. Ballet. Maandag llmaart, 20.15 uur: Toneelgroep Globe „Wil den’’. Dinsdag 12 maart, 18.30 uur Ned. Operastichting: „Tristan en Isolde”. Woens dag 13 maart, besloten voorstelling. Carré (Amstel): In verband met ziekte van Jenny Arean en Steye van Brandenburg gaan de voorstelling van „Irma la Douce” deze week niet door. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr.) T.e.m. zondag 17 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.15 uur. „Vrouw zoekt moord- vent”, blijspel van André Roussin met Kitty Jansen, André van den Heuvel e.a. Theater De Brakke Grond (Nes): T. e.m. 16 maart, dagelijks (beh. zondag) 20.30 uur: Toneelgroep Baal: „Joko viert zijn verjaar dag”, van Roland Topor met Hans Dagelet, e.a. Klein Bellevue (Leidsekade): T.e.m. zondag 17 maart, dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: „Wat je zegt ben je zelf” met Gerard Cox en Frans Halsema. Shaffy Theater (Keizersgracht): Donderdag 7 vrijdag 8, zaterdag 9, dinsdag 12 en woens dag 13 maart, Shaffyzaal, 20.30 uur: „Fun- hous Classics”. Zuilenzaal, 20.30 uur: The Madhouse Co. Konsertzaal: 20.30 uur: Hau ser Orkater op avontuur”. Donderdag. Café: 22 uur: Dixie. Vrijdag konsertzaal, 14.30 uur kindertheater Psssst met „De verkleinman”. Zondag 14.30 uur Konsertzaal: Stamkon- sert. Dinsdag Café 22 uur: Resistentieorkest. Woensdag konsertzaal 14.30 uur: Poppenthe ater Francine Abbing en Thea Terra met „Kapers op het pinkstereiland”. Café 22 uur: Boy Edgar Sound. Theater Tingel Tangel. (N.Z. Voorburgwal): T.e.m. 20 april dagelijks 20.30 uur Cabaret Ivo de Wijs. Alhambra I (Weteringschans): Clint Eastwood in „The good, the bad and the ugly”, toeg. 18j. Dag. 14 en 19.30 uur. Alhambra II (Weteringschans): Ryan O’Neal in .Paper Moon”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur. zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr.): „De kanon- Het zijn Marion Verbruggen en Anne Marie Thiel, beiden blokfluit, Marion van veld, clavecimbel en Snitker, cello. Het KO VAN DIJK als de huichel achtige Tartuffe en Paul Steen bergen als zijn gastheer die in zijn oprechtheid blijft geloven. Totdat hij ziet hoe Tartuffe zijn vrouw verleidt. TONEELGROEP Centrum speelt woensdagavond in de stadsschouwburg van Velsen „Souvenirs” van Gerard Lem- mens. Een uitstekende voorstel ling van een zeer boeiend stuk. Han Bentz van den Berg speelt een slimme schobbejak, die een simpele fabrieksarbeider en een kunstschilder naar zijn hand weet te zetten. Waarom? Om dat hij om de een of andere reden macht wil uitoefenen over anderen. Gaandeweg het stuk komt men tot de ontdek king dat de figuur van Sjaak, die Bentz van den Berg speelt, goed fout is geweest in de oor log en dat hij de geschiedenis in het klein wil herhalen. Ver der spelen mee: Jacques Com mandeur, Ben Hulsman, Theo de Groot én Ernst Zwaan of Polio Hamburger in de rol van vier Turken. EEN STRAALJAGERPILOOT, een rechter, een driesterren-chefkok en een televisieregisseur eten zich letterlijk dood in de film „La grande bouffe” van regisseur Marco Ferreri. De vier vrien den trekken zich terug in een oud he renhuis in Parijs en richten daar de ganse dag de heerlijkste maaltijden aan met de bedoeling zich er kapot aan te vreten. Er worden wat hoertjes inge huurd, maar die laten het al gauw afweten. Alleen Andrea, een mollige on derwijzeres uit de buurt, blijft en laat zich niet alleen aan tafel maar ook in bed lekker verwennen door de heren. De piloot sterft het eerst; hij bevriest in zijn geliefde Bugatti-sportwagen, waar toe hij een fetichistische liefde koestert. De tv-regisseur is de volgende; hij sterft omdat hij nimmer winden mocht laten van zijn moeder en ook uit liefdesver driet om zijn hartsvriend, de piloot. De kok laat zich z’n laatste pastei voeren door de rechter, terwijl Andrea hem bevredigt. Hij sterft in zijn orgasme. De rechter ten slotte volgt zijn drie vrien den in de armen van Andrea, die hem een stukje van een roze pudding ople pelt, die zij in de vorm van twee gigantische borsten heeft bereid. Alles wat heilig is bij het Franse burgervolk pakt Ferreri bij de lurven. Status, seks en bovenal het eten, alles verkeert in onsmakelijkheid en verrot ting. Het is of Ferreri de Fransen laat smoren in hun eigen stront, dat zoals men weet in het Frans „merde” is, de meest gebruikte krachtterm. Ferreri heeft vier topsterren voor zijn film ge strikt: Marcello Mastroianni, Phillippe Noiret, Michel Piccoli en Ugo Tognazzi, wiens imitatie van Marlon Brando speci ale vermelding verdient. nen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag. 14 en N uur. Calypso (Marnixstraat)Julie Christie in „Don’t look now”, toeg. 18 j. Dag. 13.45, 16. 19.30 en 21.45 uur. Ceintuur (Ceintuurbaan): Bruce Lee in „In de klauwen van de draak”, toeg. 1« j. Dag. 14 (beh. za. zo. wo. midd.) 19.15 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk): „Vurige vrouwtje» vol verlangen”, toeg. 18j. Doorl. voorst, dag. 13. 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur. Cineac (Damrak): Paul Newman in „De uit brekers”, toeg. 18 j. Dag. 9.30, 11.30 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Cineac (Reg. Breestr.): Elke ochtend en mid dag 9.30, 11.30, 13.30, 15.30 uur, zo. 11.30 uur enz. Hoogtepunten uit „50 jaar Disney te kenfilms”, toeg. a.l. Elke avond 17.30, 19.30 en 21.30 uur .Mijn tante is een sex-bom”, toeg. 18j. City (Leidseplein): Louis de Funes in „De avonturen van „Rabbi Jacob”, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City II (Leidseplein): Ansje Beentjes in „De lotellng’’, toeg. 18 j. Dag. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 13.15, 15.45, 18.45 en 21.15 uur. Corso (Kalverstr.): Peter Steiner In .Vrolijke ontucht in Tirol”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Du Midi (Apollolaan): „De avonturiers”, toeg. 18 j. dag. 14 (beh. wo. midd.) en 20 uur. Flora (Amsterlstr.)George C. Scott in „Pat ton”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur. Kriterion (Roetersstr.)Maggie Smith in „Tra vels with my aunt”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19.45 en 22 uur, zo. 13.30. 15.45, 19.45 en 22 uur vr. za. nacht 00.15 uur. Leidseplein Theater: Conrad Rooks in „Siddh artha”, toeg. a.l. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 16, 19.30 en 22 uur. Luxor (Nieuwendijk)Chang Nan in „Oog om oog’’, toeg. 18 j. Dag. 13.30 (beh. zo. en wo. midd.) 15.30, 19.15 en 21.30 uur. Nöggerath (Reg. Breestr.): „Mondo canniba le”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk): Geef ons dagelijk» liefde’’, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30. 17.30. 19.30 en 21.30 uur, zo. 13.30 uur enz. Rembrandtplein Theater (Rembrandtpletn)Al Pacino in „Serpico”, toeg. 18 u. Dag. 14.15, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Rialto (Ceintuurbaan): Louis de Funes in „Paniek in het Grand Restaurant”, toeg. a.l. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13. 15.15, 19 en gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. Aanvang 20 uur. Op zullen treden het A-orkest on der leiding van Lauw Boellaard en het B-orkest van Hans van de Bogaard. Solistisch inter mezzo wordt verzorgd door Harry Mooten. uur. Royal (Nieuwendijk): Charlton Heston In Roep der wildernis”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Studio K (Boven Kriterion): Sharon Tate in „The Fearless vampire killers’’, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19.30 en 21.45 uur, zo. 14, 16.15, 19.30 en 21.45 uur. The Movies (Haarlemmerdijk): Do. vr. za. zo. 19.45 en 22 uur, zaterdag alleen 22 uur: „Morgan, a suitable case for treatment”, toeg. 18 j. ma. di. wo. Marathon-voorstelling te beginnen om 19.45 uur ..Oorlog en Vre de’’, toeg. 16 j. Dagelijks 13.30, 19.45 en 22 uur „Alle turken heten Ali”, toeg 18 j. Tuschinski (Reg. Breestr.): Jules Croiset in „Help! de dokter verzuipt’’, toeg. a.l. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. M gen. gepest. Hij mocht niet in gewij de aarde begraven worden. Met speelfilm, tekenfilm, dia’s bewegende bomen en andere decors, met prachtige requisie- ten en een knappe vorm van pantomimekunst vertellen vier spelers een romantisch sprook jesachtig verhaal over een vreemde kasteelheer, zijn gebo chelde knecht en zijn lieftallig nichtje en een geheimzinnige gnoom. Michael Helmerhorst, Tartuffe trof in 1664 doel. Huichelaars zijn ook nu nog talrijk, maar veel meer dan Ide van Heijningen, Verschure en Joep

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13