Feyenoorders nog niet al te gerust op goede afloop tegen Ruch Chorzow SPORlWffi® WIEL COERVER Onrust in ploeg werd uitgepraat Atletico met één been in halve finale FC Köln kansloos tegen koele Spurs Speler van TOTOCIJFERS Glentoran overleden Vervoort en Groningen sloten vrede DEZELFDE TACTIEK TOEPASSEN” „IN ROTTERDAM Hier is die geweldige Triumph Dolomite. - w fel M v Wat helpt al jaren bij hoest? ED. KIMMAN EN CO. B.V. I I ■IB Jt- IPSWICH MOEIZAAM NAAR WINST Al voor f 12.695,- R I ■I DONDERDAG 7 MAART 19 1 974 18 Inzet Gevaarlijk Komisch strekt TELEF. 32 65 55 SEN DEN Zijlweg 35 - Haarlem Schipholweg 5 - Haarlem rasbaar :ster. In bloem- Royale tingen: 0x190 Angst zo uitstekend uit tevoorschijn komt. Compact en sportief. En u kunt er zelfs in komen rijden. Doe ’t. ’n Proefrit is vrijblijvend. Kom fijn sturen in die comfor tabele Triumph Dolomite. Pracht wagen! Hebt u al gehoord, hoe dat stuurt? Met vingertoppen, op de centimeter. En dan die soe pele, vinnige motor. Bij ons ziet u ’m terug. Diezelfde complete, luxueuze sedan, die er keer op keer ij - kJ HSfW Mh is* A 1 (Van onze sportredactie) de dat ADVERTENTIE Wolfgang Overath: geen glansrol. Prijs incl. BTW, af fabriek. British Leyland, Gouda. Tel. 01820-11122. hersteld zijn.” Coerver, zich fel verdedi gend tegen de kritiek: „Niet ik maar de jongens zelf veroorzaken die onrust door hun gepraat. Neem nou Wery. Ik vraag hem hier in Polen na de training een dag voor de wedstrijd: „voel je je voor 100 percent fit? Ja, zegt hij, maar later krabbelt hij toch weer terug.” Aantal deelnemers 242.799. Inleg 456.848,—. Prijzenbedrag 193.246, Ie, 2e. 3e prijs en premie elk 48.311, 3 1 2 3 3 1 2 3 1 2 1 1 2 DEN HAAG (SID-ANP-UPI) Naast het geljjke spel van Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ruch Chorzow, was ook de overwinning van Tottenham Hot spur bij FC Köln een verrassing in de BRITISH LEYLAND (Van onze speciale verslaggever) KATOWICE. Eén klein moment van verslapping in de concentratie kostte Feyenoord gisteren de meest ideale uitgangspositie voor de return over veertien dagen in de Rotterdamse Kuip tegen Ruch Chorzow. Met een bikkelharde, maar meestentijds faire mandekking hadden de Rotter dammers het razendsnelle Poolse eskadron vrijwel voortdurend in een wurgende houdgreep genomen. Zelfs was er twaalf minuten voor het einde een beklemmende stilte over de eerst zo luidruchtige Poolse supporters (35.000 in getal) gevallen, toen na een inworp van Jörgen Kristensen en een passje van Jan Boskamp uitgerekend de veelbesproken Lex Schoen maker bliksemsnel reagerend de bal langs doelman Piotr Czaja joeg. DEN HAAG (ANP) De resultaten van sporttoto nummer 34 zijn: Willem van Hanegem toonde zich re alist toen hij stelde: „We hebben de kat nog niet in de zak. Nu moeten we in Rotterdam het spel maken. Dat betekent dat zij meer ruimte krijgen en met die pijlsnelle aanvallers en middenvelders zijn ze levensgevaarlijk in hun tegensto ten. Dat zullen we ondervinden, straks in de Kuip”. Eddy Treytel, die opnieuw een fenomenale wedstrijd keepte („Als ik nu nog niet in aanmerking kom voor het Nederlands elftal, weet ik het niet meer”, verzuchtte hij), voegde eraan toe: „Vergeet ook niet dat dit Ruch Chorzow hij Wuppertal op een gegeven moment met 3-0 voor stond. Alleen omdat ze 'dachten dat ze het karwei toen wel geklaard hadden, gingen ze nog met 5-4 het schip in.” Een reeds vooruitblikkende Wiel Coer ver was het daarom ook in het geheel niet met Willem van Hanegem eens dat Feyenoord in Rotterdam zelf het spel moet maken: „Ik heb de jongens voort durend voorgehouden: als we ze hard aanpakken, als we ze geen meter ruimte Willem IIWageningen Fortuna VI.Eindhoven VitesseAmersfoort VeendamDen Bosch Ruch ChorzowFeyenoord Bayern München—CSKA Rode SterAtletico M. Spartak TrnavaUjpest Sp. LissabonZürich GlentoranBorussia Mg. StuttgartVitoria Set IpswichLokomotive FC KölnTottenham oord arriveerde dan ook met gemengde gevoelens in de kleedkamer. Coerver: „Maar als we dezelfde tactiek toepassen in Rotterdam, moeten we het toch kun nen redden”. Michael Visan, de trainer van Ruch Chorzow treurde: „We zijn ver beneden ons normale niveau geble ven. Dat komt omdat de competitie al sinds november hier stil ligt maar zon dag begint hier de competitie ook. Voor we naar Rotterdam komen moeten we al weer twee competitiewedstrijden spe len. Het ritme zal er dan weer inzitten. In Rotterdam zullen we laten zien hoe sterke we werkelijk zijn”. BELFAST (SID-Reuter) Roy Stewart, speler van Glentoran Bel fast, is in de nacht van dinsdag op woensdag, na de Europa Cup wed strijd tegen Borussia Mönchenglad- bach, aan de gevolgen van een hart aanval overleden. Enkele uren na de wedstrijd tegen de Westduitsers (Glentoran verloor met 02) voelde de 27-jarige middenvelder zich onwel en bezweek korte tijd later. Zich soms weerbarstig verzettend te gen het regime van Coerver, had Van Hanegem in de selectiegroep bij herha ling laten weten: „We moeten niet ach ter de tegenstander aansjouwen, nee, ze moeten maar achter ons aan blijven hol len”. Wiel Coerver herinnerde daar na de wedstrijd nog eens aan: „We hoeven ons zelf niet te onderschatten. Daarom heb ik tegen de groep gezegd: we zijn nog altijd een topclub. Maar we moeten ons ook niet overschatten. We zijn geen wonderelftal. En als we dan geconfron teerd worden met zo’n beweeglijk elftal als dit Ruch Chorzow, dan moeten we iedere speler consequent op zijn lip blij ven zitten, willen we ze aan banden houden.” Er speelden trouwens voor dit belang rijke Europa-cuptreffen meer conflic ten en spanningen binnen de selectie groep van Feyenoord. Zo had manager Guus Brox in een interview laten weten dat Rinus Israel zo’n grote voetballer is dat hij nog altijd de kans moet krijgen om zich weer een plaats in Feyenoord te veroveren. Wiel Coerver daarover: „Niet Brox, maar ik stel het elftal op.” En dan was er Willem van Hanegem die zo geageerd had tegen het feit dat geruime tijd geblesseerde spelers als Schneider en Wery in een belangrijke fase in de competitie werden ingezet. Niet omdat de Kromme die spelers geen kans wilde geven, maar wel omdat hij vasthield aan zijn standpunt: verander niet aan een elftal dat zo lang ongeslagen is gebleven. Coerver (en ook Brox) hielden echter staande: „Als je zo’n zwaar programma hebt, dan moet je gebruik maken van alle beschikbare spelers als ze weer Enthousiast was Coerver wèl over de enorme inzet waarmee ook de aanvallers Kristensen Ressel en Wery (en later ook invaller Schoenmaker) zich kweten van hun verdedigende taak. „Ze lieten hun mannetje geen moment met rust en het gevolg was dat slechts zelden een verde diger of middenvelder van de Polen onbelemmerd mee in de aanval kon gaan In die tactiek fag ook de kiem van het conflict dat, zo bleek in deze dagen rond het Europa-cupduel, al we ken smeulde tussen trainer Wiel Coerver en de laconieke maestro op Feyenoords midden, Willem van Hanegem. Atletico won in Belgrado de eerste wedstrijd tegen de Joegoslavische titel— houde- Rode Ster met 2-0. Bij de rust leidden de Spanjaarden met 1-0 door een doelpunt van Luis in de negende minuut. Garate maakte er tien minuten voor het einde 0-2 van. In Trnava speelden de Tsjechische kampioen Spartak Trnava en de Hon gaarse titelhouder Ujpest Dosza gelijk: 1-1. Kabat zorgde er met een in de elfde minuut gescoord doelpunt voor dat Spartak met een 1-Oi voorsprong kon gaan rusten. In de 70ste minuut teken de Toth voor de gelijkmaker, gescoord uit ee*. strafschop Sporting Lissabon heeft de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen FC Zürich met 3-0 gewonnen. Bij de rust was de stand nog 0-0. De doelpunten kwamen op naam van: Nelson, Marinho en Yazalde (straf schop). FC Magdeburg won op eigen terrein de eerste ontmoeting tegen het Bulgaar se Beroe Stara Zagora met 2-0. Voor Magdeburg, dat in de eerste rond NAC uitschakelde, scoorden na rust Hermann en Mewes. Afgesproken was dat Schoenmaker onmiddelljjk in de tweede helft zou invallen voor Wery. Dat gebeurde niet, maar pas na ongeveer 25 minuten. Schoenmaker: „Die wissel was komisch, want Coerver wist het niet. Eerst moest Schneider erin omdat hij een verdediger De uitslag van sporttoto no. 33 d.d. 2/3 maart 1974: geven om te spelen, als iedereen als een klit aan zijn mannetje blijft hangen, dan kunnen we ze pakken. Maar als we zelf te veel op de aanval gooien en hun dus ook meer vrijheid geven, gaan we voor de bijl Die tactiek heeft Feyenoord nu bijna foutloos toegepast. Nu het 1-1 is geworden, zullen we tegen deze rappe jongens dezelfde tactiek ook in de Kuip moeten toepassen. We moeten ze weer geen meter ruimte geven om te spelen.” Tegen de ontgoochelde Polen scheen Feyenoord in de korte tijd die daarna nog restte, moeiteloos de 1-0 zege vast te houden. Maar het noodlot voor de Rot terdammers sloeg in de laatste seconden toe, toen Ramljak vlak buiten het straf schopgebied een vrije schop veroorzaak te. Bula wipte de bal hoog in de verde diging waarna Marx met het hoofd mid denvelder Maszcyk in opstelling bracht. Die knalde vervolgens onhoudbaar langs Eddy Treytel. In het Europese bekervoetbal plegen alle trainers zich stralend van genoegen in de handen te wrijven na een 1-1 resultaat in een uitwedstrijd, met een thuiswedstrijd nog voor de boeg. Maar het geluk straalde trainer Wiel Coerver beslist niet van het magere gelaat toen hij wat later de strijd analyseerde. „Ik zal je vertellen, dat die snelle Poolse jongens over veertien dagen in Rotter dam nog iets zullen laten zien.” En voor Coerver was het geenszins geruststellend dat Ruch Chorzow tot nu toe in deze strijd om de UEFA-cup het zich kon permitteren alle uitwedstrijden te ver liezen, omdat de Poolse formatie op eigen veld steeds met grote cijfers had gewonnen. Men weet het: Wuppertal (4-1), Carl Zeiss Jena (3-0) en Honved (5-0) verlo ren alle in Chorzow, terwijl de Polen de uitwedstrijden respectievelijk met 5-4, 1- 0 en 2-0 verloren. Maar nog nimmer stond deze talentrijke Poolse formatie, die techniek en snelheid als belangrijk ste wapens heeft, voor de opgave om in een uitwedstrijd werkelijk alle registers open te trekken. Coerver: „Nu ze ge dwongen zijn ook in Rotterdam aan te vallen, zullen ze dat ongetwijfeld ook doen." Aantal deelnemers 428.860. Inleg 949.340,—. Prijzenbedrag 401.570,—. Ie prijs: 5 winnaars, die elk bruto I 20.078,50 ontvangen; 2e prijs: 134 win naars, die elk 749,10 ontvangen; 3e prijs: 2316 winnaars, die elk 43,30 ontvangen. De premie ten bedrage van f 100.392,70 wordt na het verstrijken van de recla- metermijn op woensdag 27 maart bij lo ting toegewezen aan een der eerste prijs winnaars. Zwaarwalter Fighting Mack is uit genodigd voor een gevecht op 18 maart in Parijs tegen de Franse kampioen junior-middengewicht, Vermandeze. kwartfinales van het toernooi om UEFA Cup. Voor 28.000 toeschouwers heeft FC Köln geen schjjn van kans gehad tegen het nuchter spelende Tot tenham. De spitsen van de Londenaren, McGrath en Chivers, waren hun tegen standers telkens weer te snel af. Bij de Westduitsers kon Wolfgang Overath niet in zijn spel komen en was Hennes Löhr een te geïsoleerde spits. In de dertiende minuut bereikte Chi vers de op de rand van buitenspel staan de McGrath en tegen diens schot was doelman Welz niet bestand. Na de rust legde Köln het accent nog meer op de aanval. Het had in de 54ste minuut succes. Dieter Müller kopte een voorzet van Flohe onhoudbaar in. De Engelsen lieten de thuisclub komen en namen tot verbijstering van de Duitse supporters v ederom een voorsprong. International Martin Peters kon, geheel vrijstaand, rustig aanleggen (12). VFB Stuttgart behaalde in het Nec- karstadion een magere overwinning van 1-0 tegen het sterke Portugese Vitoria Setubal. De Portugezen, die in de vorige ronde Leeds United hadden uitgescha keld, hebben negentig minuten lang met negen man moeten verdedigen. Slechts één keer leverde het geweldige offensief van de thuisclub een treffer op. In de zeventigste minuut wist invaller Stickel de 25.000 toeschouwers tot vreugde te brengen. Wat de Westduitsers ook pro beerden, de verdediging van de Portuge zen liet geen doelpunt meer toe. Bren- ninger kwam nog het dichtst bij een treffer, maar zijn harde schot kaatste van de paal weer terug in het veld. Ipswich Town, in de vorige ronde de bedwinger van FC Twente, kon voor eigen publiek eveneens niet tot een im ponerende zege komen. Het stugge Oost- duitse Lokomotive Leipzig stond slechts één treffer toe aan de voortdurend aan vallende Engelsen. De thuisclub, weten de dat haar in Leipzig een ware hel te ’"achten staat, speelde te gehaast en te ongecontroleerd om het de Oostduitsers erg lastig te maken. In de elfde minuut stonden de Ipswich-fans juichend op, maar het schot van Mille stuitte van de onder' ant van de lat terug in het veld. Drie minuten voor het einde slaagde Ipswich er toch nog in de winst te grijpen. Doelman Friese was kansloos op een inzet van Beattie. Horst Koppel, tijdens de wedstrijd in het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars (kwartfinales) Stewarts directe tegenstander, toonde zich uitermate geschokt door het overlijden van de Noordier. Koppel: „Het was een aardige jongen, kreeg ik de indruk. Tijdens de wedstrijd heeft hij heel wat afgelopen. Het is ontzettend”. Stewart, die een half jaar geleden trouwde, speelde al zeven jaar voor Glentoran. Het vorig seizoen was hij voor zijn club ’speler van het jaar’. George Eastham, manager van Glen toran, was diep onder de indruk van het verlies: „We verliezen in Roy niet alleen een voetballer, maar ook een fijn mens”. Billy Walker, verdediger van Glan- toran, die tijdens de wedstrijd tegen Bórussia een been brak, zal vermoe delijk eind deze week het ziekenhuis kunnen verlaten. Henk Wery, zich ook verdedigend: „Ja, lichamelijk voelde ik me voor 100 per cent fit maar ik had nog angst voor een glad veld. Daarom heb ik tegen de jongens gezegd: ik wil wel spelen, maar jullie moeten dan geen wonderen van me verwachten”. Dat was waarschijnlijk koren op de molen van Willem van Hanegem die een aanvafslinie Ressel- Schoenmaker-Kristensen verlangde en niet een voorhoede Wery-Ressel-Kris- tensen. GRONINGEN (ANP) De vrede tus sen het (nieuwe) bestuur van eredivisie club FC Groningen en scheidsrechter Joop Vervoort is woensdagavond gete kend. De verhouding tussen beide partij en was sinds de wedstrijden PSVFC Groningen en de GraafschapFC Gro ningen, waarbij de noordelijke club ern stige kritiek had geuit op de leiding van Vervoort, niet al te best meer. Op uitno diging van het bestuur van FC Gronin gen was Vervoort woensdag naar de Martinistad gekomen om de meningsver schillen door te spreken. De bespreking is in goede harmonie verlopen en alle moeilijkheden zijn uit de weg geruimd- Het bestuur van FC Groningen heeft verklaard Vervoort in de toekomst loy aal tegemoet te treden. Men ontkent overigens dat er bij de KNVB is ver zocht voortaan van de leiding van Ver voort verschoond te blijven. erbij wilde, toen ik weer, toen Schneider weer maar tenslotte moest ik er toch voor Wery in.” De benefiet Ajax-Tottenham Hot spur heeft Sjaak Swart, na aftrek van vermakelijkheidsbelasting en BTW, een bedrag van 280.000,opgeleverd. De Nederlandse Badminton Bond vaardigt vier speelsters en een speler af naar de All England-kampioenschappen: Agnes van der Meulen, Marjan Luesken, Joke van Beusekom en Rob Ridder, Peter Ressel is doorgebroken, maar Ruch-doelman Czaja verspert hem de weg, iets wat door ausputzer Ostafinski (midden) met welgevallen wordt geconstateerd. Het Russische koppel Irina Rodni- na/Alexander Zailsev heeft in München beslag gelegd op de wereldtitel kunstrij- den voor paren. Het Nederlands militaire elftal heeft in het Olympisch Stadion met 1-1 ge lijkgespeeld tegen FC Amsterdam. Ver- straeten (FC Brugge) opende voor de militairen de score, Van de Merkt maakte gelijk. Betty Stöve en Elly Appel zijn uit geschakeld in het damesenkelspel van het internationale tennistoernooi in Dal las. Zij verloren in de eerste ronde van respectievelijk Lesley Hunt (2-6, 6-2, 3-6) en Nancy Richey (4-6, 4-6). Bert van der Helm, Caral Deken, Hans Lingen en Nico van Slobbe (heren) en Elian Klatt, Nora Bakker en Marjan Wagemakers vormen de Nederlandse ta feltennisploeg voor het Europees kampi oenschap tafeltennis dat van 6 t.m. 13 maart in de Joegoslavische stad Novi Sad wordt gehouden. De UEFA wil de wedstrijden om de z.g. Supercup graag aan het eind van een seizoen laten spelen. De Europese voetbalbond besloot bovendien de aan Europese bekertoernooien deelnemende teams te sommeren de nummering van één tot en met elf te gebruiken voor het elftal dat in het veld staat. Het bestuur van de Italiaanse eredi visieclub Torino heeft coach Gustave Giagconi ontslagen. Aanleiding: de ne derlaag van 0-3 tegen Inter Milaan. Edmundo Fabbri is de nieuwe sterke man. Onder die omstandigheden was het duidelijk: het mes moest erin de zaak moest radicaal uitgepraat worden. Brox daarover: „Het is uitgepraat voor de wedstrijd. De onrust is in een lang gesprek met de hele groep weggeno men.” Het gevolg was inderdaad indrukwek kend. Wim van Hanegem: „Er was nu inderdaad geen onrust meer in de ploeg. Iedereen hield zich aan zijn taak en iedereen durfde weer een pass te geven. We hadden die Polen toch goed in bedwang”. Inderdaad: voor de rust kwam Feyenoord slechts eenmaal in ge vaar toen Marx een van de vele Poolse corners (7 voor de rust, 6 erna) nam, Treytel de bal boven de hoofden van enkele Polen wegranselde maar Herisz de bal op de rand van het strafschopge bied opving en op doel schoot. Met een fabelachtige reactie dook Treytel achter over en ving de bal, een schitterende redding. Coerver later: „Ik was zo blij als een kind dat uitgerekend Lex Schoenmaker dat doelpunt maakte, want die jongen heeft van de onrust en de spanning de laatste tijd wel zijn deel gehad.” Voor dien was een geblesseerde Van Hanegem (verrekte spier in het dijbeen) al van het veld verdwenen om plaats te maken voor Boskamp. De tegengoal, zo laat in de wedstrijd, kwam als een ontgoocheling en Feyen- BELGRADO. Behalve Bayern München, dat dinsdagavond royaal af stand nam van CSKA Sofia, heeft ook Atletico Madrid zich een zeer goede u’^gangspositie verschaft voor het berei ken van de halve finales van het Euro pese bekertoernooi voor landskampioe nen. rj ffigffiöi’iH'1 hl 'ffi .ihcui F KI n^j'li -nra*- ii - v

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 19