kastje kijKen Agenda iLJ Verlichting aan St. Aagtendijk wordt verbeterd fdshionalil/ 7* Frans Molenaar blijft de meester goochelaar ifl E ee «3 Mercedes adviseert ga voortaan te klas reizen K Hi X 3 I I 4 1 ra 1 Bi rara ü- ■■ra IJMUIDEN met nico scheepmaker t' BEVERWIJK ff rra jV’ Mercedes-Benz is ik' a '7 ;ra Uk 1 9 MAART 1974 DONDERDAG 7 1 Stadsschouwburg City Kennemer Theater Luxor Velsen-IJmuiden Lr h' - BW o® BIJEENKOMST DS’70 MET DR. W. DREES a Mercedes huldigt het principe dat de auto zich aan de mens moet aanpassen. Niet andersom. Dit stelt hoge eisen. Aan comfort. Ruimte. Veiligheid. Rij-souplesse. DegelijkheidGeen auto wordt dan ook met zoveel zorg, zoveel oog voor details geconstrueerd als een Mercedes. Dat merkt u vanaf het moment dat u achter het stuur plaatsneemt. Dat merkt u aan het feit, dat uw wagen slechts om de 15.000 km voor een grote beurt bij ons hoeft te komen. En dat merkt na een paar jaar de tweede koper die er graag een uitstekend bedrag voor neertelt. Wordt het geen tijd dat ook u het eerste klas reizen met een i A Mercedes gaat overwegen? I JL Te beginnen met een proefrit? De zekerheid van blijvende perfectie. B V. AUTOBEDRIJF VAN WIJK, Haarlem, Amster- damsevaart 114, tel. 023-317710 - Overveen, Bloe- mendaalseweg 329, tel. 023-326250. k 1» 7 Club Fashionality is de modecollectie voor de elegante vrouw die eigentijdse mode weet te onderscheiden van voordelige maar ook zo kortstondige „modetrendjes”. Club Fashionality brengt verantwoorde mode. Verantwoord van model, kleur, pasvorm en afwerking. 4OEW kMSTïN HOUEN i ■-1" i ^■£8 ALS EERSTE van de Amster damse couturiers heeft Frans Molenaar in zijn pand aan de Van Baerlestraat zijn voorjaars- en zomercollectie aan de open baarheid prijsgegeven. Een voor treffelijke collectie overigens waarin duidelijke accenten als zesbaansrokken met lange getail leerde jasjes, zeer wijde mouwen op strakke manchetten en épau letten onmiddellijk de aandacht vroegen. si Beverwijk iF- L," I >7 Films h db rad K«Ê3* w. ADVERTENTIE 1 van at iVan een onzer verslaggevers) F ADVERTENTIE I, (Van onze stadsredactie) y -7 onder redactie van Bé ter Maat Daarna zagen we de tweede uitzending van Jan van Hillo uit Israël. Over ge brek aan programma’s over Israël heb ben we in ons land niet te klagen. Het zou interessant zijn die hoeveelheid eens te vergelijken met wat er in andere landen, gedurende het laatste halfjaar bijvoorbeeld, aan soortgelijke program ma’s is vertoond- In België, Frankrijk, West-Duitsland, Engeland en Zweden, om maar eens een paar landen te noe men. Ik vermoed dat we met een straat lengte voor liggen. eerste deel van de serie, eenvoudig „De Apenplaneet” geheten. Met ziet hier voor het eerst de in- krijgshaftig leer gestoken apen op paar den het beeld binnenrijden en krijgt een goede basis mee om zich dezelfde avond bij de IJmuider kassa te melden voor het gelukkige slot van deel vijf. ik beeldige organza japonnen met kleurige dessins. Opvallend „show- stuk” was evenwel een zijden panta lon waarop een gepailleteerd hes en een meterslange veren boa. laire bewoners van de Apenplaneet krij gen aan het eind van hun vijfde film, „Gevecht om de Apenplaneet” eindelijk rust. IJ Li-- il De gebruikelijke speelfilm was ver vangen door een Engels tv-spel van 50 minuten, ik denk om ruimte te scheppen voor de wereldkamipoenschappen kunst- rijden op de schaats. Op de andere zender concurreerde de NCRV met haar springconcours, dat dank zij de matige bezetting altijd aan een flipperautomaat doet denken, met paard en ruiter als de kogel die altijd wel tegen een van die bumpertjes (de hindernissen) opbotst. Ostadestraat 2-6 Kleverpark H aarlem Voor de heren een rood linnen blazer op een witte pantalon en voor de da mes een wollen broekpak, waarvan de vlakken van het jasje in rood, wit en blauw zijn gehouden. Beide mo dellen zijn eveneens uit de couture- collectie van Molenaar. De uitspraak van de dag kwam giste ren dan ook van dr. Fop I. Brouwer, toen hij het had over het vervangen van oude, afgetobde bomen door nieuwe aanplant, met de onzelfzuchtigheid van de planter die weet dat hij die nieuwe bomen nooit in volle wasdom zal zien: „Boompje groot, plantertje dood”, luidde het gezegde dat dr. Fop ons aanbood. Terwijl op de ene zender Tanja Koen het misverstand uit de weg hielp ruimen dat honing bestaat uit gestampte bijtjes, kregen op de andere zender alle aanhan gers van dr. Fop I. Brouwer en zijn leer, dat alles wat groeit en bloeit altijd weer boeit, de kans hun favoriet in levenden lijve te zien: als radiospreker, als leraar voor de klas en als wandelaar in moeder natuur. Dat gebeurde in de rubriek Van Gewest tot Gewest, het programma dat een soort actualiteitenrubriek op ver kleinde schaal is, te weinig aandacht krijgt (ook van mij) en toch zijn plaats onder de zon ruimschoots verdient. De avond was overigens al vroeg be gonnen, namelijk toen Ruch Chorzow Feyenoord om vijf uur van start ging, onder het waakzaam oog van Samson shag, KLM Tours, Stella Artois en Kunstnijverheid uit Polen. De gedachte dat voetbal een moeilijk spel is, werd door beide ploegen afdoende bewezen. Koen Verhoeff maakte gebruik van de gelegenheid dat hij absoluut en zeker wist dat Feyenoord-trainer Wiel Coerver niet luisterde, en meldde dat er bij Feyenoord een stroming was die Happel wilde terughalen. Samen met Puck van Heel vermoedelijk en Coen Moulijn. volumineuze zijn blouses rok en een Toch waren er tussen al die uitspra ken en beelden die we al kenden, ook nog uitspraken en beelden die me als nieuw troffen. Het beeld was dat van een militaire begraafplaats, met allemaal eendere grafbordjes op een paaltje, waarvan er een als een etalagepop om hangen was met vermoedelijk de blouse van een vrouw of verloofde. Het gevolg daarvan is, dat je niet meer verrast opkijkt als een soldaat, die gewond uit de strijd is gekomen, op de vraag of hij de Arabieren haat, ant woord: „Eerst niet, maar na de laatste oorlog wel”. Ook ben ik niet verbaasd als een Palestijnse arts, die samenwerkt met de Israëli’s, op een gegeven moment geen antwoord geeft, maar zegt dat hij heel voorzichtig is met het geven van zijn mening. Alleen vind ik het dan wel jammer dat hij niet gevraagd wordt waarom hij zo voorzichtig is. Behoed zaam vanwege de Israëli’s, of behoed zaam vanwege zijn eigen landgenoten? De bij het bioscooppubliek zeer popu- J En de uitspraken die weer even een nieuw licht op de situatie wierpen, kwa men van de hoogleraar (zijn naam werd niet geprojecteerd, hij was deskundig in Arabische zaken) die zei dat de Israëli’s het gevoel hadden dat zij hun kinderen tot hun 22e jaar te leen hadden. Daarna moesten ze hen afstaan aan het leger. Hij meende dat de Israëli’s moeten leren leven met de frustraties, en hij zei dat de oorzaak van het conflict tussen de Israëli’s en Arabieren bij Israël lag, maar dat de reacties daarop van de Arabieren ernstiger waren dan de komst van de Israëli’s. DE HAUTE COUTURE voor mannen waarmee Frans Molenaar in het na jaar van 1973 van start ging, heeft dit nieuwe seizoen zijn vervolg gekregen. Fijne pakken in zijden linnen, effen en geruite blazers op pantalons in contrasterende kleuren werden voor de afwisseling door Willem Nijholt geshowd. Hij had er kennelijk plezier in. Min of meer dansend toonde hij leuk'e zwarte plusfours waaronder zwarte kousen, terwijl een zwart sportief jasje met witte vensterruit het geheel vervolmaakte. Voorts moet mijnheer bij Frans niet terugschrik ken voor een felrode blazer of een gezellig kort rood regenjasje, hoewel ik ter geruststelling van de vele an dersdenkenden wil opmerken dat zwart-wit en blauw-wit de domine rende tinten in de collectie zijn. FRANS MOLENAAR blijft geluk kig nog steeds de grote goochelaar met vlakken en dat stempelt hem zonder meer tot een couturier met een heel eigen stijl, die mij althans bijzonder aanspreekt. Of het nu een pak betreft in zwart met wit, dan wel wit met zwart waarvan de arm- gaten even door een geïncrusteerde bies worden geaccentueerd, meester lijk blijft het. Erg leuke combinaties vond ik de pantalons met mouwloze hessen en de lange mantels waarbij grote baretten uitgevoerd in zwart met wit wollen crêpe. HEERLIJK VROUWELIJK zijn de blouses met zeer wijde mouwen op een hoge strakke manchet. Ook de Het James Bond-avontuur „Live and let die” gaat zijn vierde week in. Verwarde bioscoopbezoekers die na vier afleveringen het spoor van de ver wikkelingen op de Apenplaneet zijn kwijtgeraakt, kunnen op zondag erach ter komen hoe alles is begonnen. Tijdens de eerste voorstelling brengt men het BIOSCOPEN Kennemer Theater (Zeestraat) 19 en 21.15 u.: „De eenarmige zwaardvechter”, 19.30 u.: „De langste dag”. Luxor Theater (Breestraat) 19 en 21.15 u.: „Live and let die”. TENTOONSTELLINGEN Kennemer Oudheidkamer (huize Schey- beeck, Velserweg 18) Geopend van 19.30 tot 21.30 uur. Voor groepen op aanvraag bij P. Prins, Lijsterbeslaan 23, Beverwijk, tel. 02510- 25120. V begint „De langste dag” aan de derde week, waarbij men er rekening mee moet houden dat op vrijdag géén voor stelling wordt gegeven. Nadere gegevens over de film lijken ons overbodig. HET GAAT IN deze film over Japan se spionnen die erop worden uitgestuurd in China allerlei geheime militaire gege vens te bemachtigen. Aan het hoofd van deze bende staat een leger karakte-in- structeur, een beul van een vent die dan ook niet ten onrechte de „Hongerige Tij ger wordt genoemd. Maar ook de Chinese geheime dienst blijkt over enkele moedi ge karate-vechters te kunnen beschik ken, die zo slim zijn zich in de Japanse bende te laten infiltreren. Beide partijen demonstreren voortdurend hun bloedig handwerk tot in de perfectie te verstaan, waarmee dan tevens de beoogde vecht partijen, in de meeste gevallen met do delijke afloop konden worden gereali seerd. Uiteindelijk wordt na de nodige achtervolgingen en sensatie de Japanse spionnenbende opgerold en onschadelijk gemaakt, waar dan anderhalf uur bloed, dood en ellende aan is voorafgegaan. De liefhebbers van dit genre weten dus aan welke kassa zij zich de eerstvolgende dagen kunnen vervoegen. BEVERWIJK. Nu als gevolg van de uitbreiding van de vuilnisstortplaats de wegen in dat gebied voorlopig nog intensief zullen worden gebruikt is het noodzakelijk, dat een gedeelte van de St. Aagtendijk alsnog van een openbare verlichting wordt voorzien. Volgens B. en W. gaat het hier om een weggedeelte vanaf het toegangscomplex tot de stort plaats richting Parallelweg. De kosten worden geraamd op 10.000,-. Tevens wil het gemeentebestuur een openbare verlichting aanbrengen langs de St. Aag tendijk tussen de Hoflanderweg en de Spoorsingel en het bovengrondsleidin- gennet langs het rijwiel- en voetpad Hoflanderweg vervangen door onder gronds aangesloten lichtmasten. De kos ten hiervan bedragen 46.600. s- Onvermoeibare liefhebbers van hoog waardig ontwikkelde apen kunnen van vrijdag tot en met zondag hun hart ophalen aan de vijfde en laatste film over het reilen en zeilen op de Apenpla neet. In „Gevecht om de Apenplaneet” draait alles weer om de twee chimpan sees, de oran-oetang en de mens, die zijn ontkomen aan de kwalijke gevolgen van een atoomoorlog en sindsdien een vredig leventje leiden in hun nieuwe paradijsje. De rust wordt verstoord door een groep vergeten overlevenden die welis waar door de straling zijn vervormd en verzwakt, maar die niettemin kans zien een aanval op de apen te lanceren. Bovendien breekt in eigen gelederen nog een opstand uit onder de gorilla’s, maar zo leert de toelichting van het ver huurkantoor „uiteindelijk zegevieren de gevoelens van menselijkheid en fat soen, waardoor aap en mens in harmo nie samen zullen kunnen leven”- Een geruststellende gedachte. Burt Lancaster en Virginia Mayo zijn zondagmiddag te bezichtigen in „De Vlam en de Pijl” Het verhaal speelt zich af in een Noord-Italiaans stadje dat door de Duitse keizer is bezet. „De Pijl” is een vrijheidsheld die het voortdurend aan de stok heeft met een afgezant van de onderdrukker, die „De Havik” wordt genoemd. De held is gedurende de gehe le film druk bezig te proberen zijn, door „De Havik” gevangen genomen, vroegere vrouw en hun zoontje te bevrijden. Via diverse „arrestaties” (op eigen initiatief) en hardhandige knokfestijnen slaagt hij daarin. Zoals het een held betaamt. Vit de couturecollectie van Frans Molenaar voor het voorjaar en de zomer een wit linnen herenpak en een katoenen deux-pièces met kleine nop voor het jasje en grote nop voor de rok. HAARLEM. De afdeling Haarlem en omstreken-Beverwijk van DS’70 houdt woensdag 13 maart om 20 uur een bijeenkomst in hotel Lion d’Or aan de Kruisweg. Dr. W. Drees, fractieleider van DS’70 in de Tweede Kamer zal over „De zig-zag koers van het kabinet -Den Uyl en de statenverkiezingen.” HIERBIJ IS voor de matinee van zondag nog eens beslag gelegd op de spannende film „In opdracht van de marine”, waar het scenario voor werd geleverd door Alistair MacLean, de au teur die zich met zijn „Kanonnen van Navarone” een wereldfaam wist te ver werven. Ook de bekende acteur Jack Hawkins kan hier nog eens in worden bekeken. OP ZOEK NAAR nieuwe achtergron den voor de Chinese knokfilms, die ook in de Nederlandse bioscooptheaters al spoedig een ware rage zijn geworden, is een slimme scenarioschrijver op het ge lukkige idee gekomen de controverse tussen China en Japan, waar in de dertiger jaren sprake van is geweest te benutten voor een woest verhaal, dat geheel bij dit bloedige genre is aange past. Het resultaat werd „Karate kolos Lee Keung”, welke film nu van heden tot en met woensdagavond in City zal worden vertoond. korte jakjes kregen mouwen. Frans laat veelal dragen met een mouwloos jasje. Zijn korte jakjes doen het uitstekend op de voortreffe lijk gesneden pantalons met rechte pijp en voor dit seizoen wederom een messcherpe vouw. ra „De eenarmige zwaardvechter”, een Chinees die passend Fong Kong heet, moet van donderdag tot en met zaterdag zien met zijn linkerarm allerlei schur ken van het lijf te houden. Zijn rechter arm heeft een tegenstander er namelijk in een boze bui afgehakt en aangezien hij kort daarna verliefd is geworden op een zekere Shiu Min, voelt hij er alles voor om no geen tijdje in leven te blijven. Iemand die met soortgelijke proble men worstelt is Gaius Marcius, een dap pere krijger in de film „De Kolos van Rome”, die van zondag tot en met woensdag wordt gedraaid. Ook Gaius heeft slechts de beschikking over zijn linkerhand. Hij heeft echter zelf zijn rechterhand buiten werking gesteld door hem in het vuur te steken, nadat hij had gemerkt dat hij de verkeerde man had vermoord. Het ging hem er daarbij om het Rome omstreeks het jaar 500 onder de overheersing van de Etrusken uit te vechten. Dat hij uiteindelijk wint spreekt voor zich. De matinee op de vrije zondag wordt gevuld met „Sjors en Sjimmie en de gorilla” (eerste voorstelling) en de reeds genoemde eenarmige zwaardvechter (tweede voorstelling). In de nachtvoorstelling wordt vrijdag een „Maagd in Zweden” ten tonele ge voerd. „Inga, toen ze nog zestien was”, luidt het onderschrift van de aankondi ging. Inga, een meisje van het platteland wordt tijdens een weekend in Stockholm vrij abrupt in kontakt gebracht met het „grote leven”. Wanneer ze nadien terug keert naar het buitengebeuren is ze weliswaar nog steeds zestien, maar be slist geen maagd meer. Wie van dit genre films houdt, bezoeke de voorstel ling voor nadere bijzonderheden. In de tweede zaal van het theater Leuke dingen. Vóór 11 maart die nen belangstellenden zich in het Heems kerkse buurthuis „De Zandkraai” op te geven voor de binnenkort te starten cursus „Thuis gezellig leuke dingen ma ken”. Onder leiding van Marianne Brug- geman wordt gewerkt met materialen als papier, klei, hout, linoleum, verf en dergelijke. De cursus wordt op de woensdagochtenden gehouden van 9.30 tot 11.30 uur. J' BIOSCOPEN City, donderdag en vrijdag 20 uur: „Karate- Kobus Lee Keung”. Stadsschouwburg, vrijdag 20 uur: „Gevecht om de Apenplaneet”. TENTOONSTELLINGEN Museum „Beeckesteijn”, Rijksweg Velsen- Zuid, diverse stijlkamers, dagelijks te bezoe ken van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. Noordelijk Koetshuis, dagelijks (behalve maandag) van 14 tot 17 uur: tentoonstelling „M. de Klerk en de Amsterdamseschool”. Bedrijfsmuseum Hoogovens, Bessemerstraat Velsen-Noord, elke dinsdag en donderdag van 12 tot 13.30 uur; ook donderdag van 20 tot 22 u. Voor andere dagen en tijden na telefonisch afspraak: 02510-94159 of 91022. Stadhuis Velsen, Plein 1945, dagelijks (behal ve zaterdag en zondag) te bezichtigen van 10 tot 12 uur: ook donderdag van 20 tot 22 uur. Voor andere dagen en tijden na telefonische afspraak: 02510-94159 of 91022. GEDESSINEERD GEPLASTIFI CEERD katoen heeft Molenaar omge toverd tot ontzaglijk gezellige regen mantels in blauw-wit en zwart-wit. Fraaie zuiver zijden jurkjes met ge tailleerde mantels met klokrok of slankgesneden rechte mantels bedek ken net de knie. Voor de avond zag

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 9