Privé-training van Hughes voor mij een wedstrijd Post weer aan kop Haarlem-elftal vermoedelijk ongewijzigd JAN MULDER GESCHORST KEIZER KREEG VRIJSPRAAK Van der Kuyl aan de leiding Telstar-selectie weer geheel fit Korfbalteam Haarlem redde het vege lijf STREEKSPORT TURAVIAQ BV Haarlem opnieuw naar royale winst hoogovens^ Bi Hi Ep ih ESTEL Hoogovens vraagt voor de 4-ploegendienst elektromonteurs ge BB Damkampioenschap RACING BEVERWIJK GEHEEL KANSLOOS l Centouri Reisbureaus n •H 9 g. - M 14 ZATERDAG 9 MAART 1974 15 Geen nadeel Twente-Telstar Niet tevreden ren, Een Centouri produkt, dus uitstekend! z. Lelieveld ben een vechter (Van onze dammedewerker) (Van onze sportredactie) Henny Lelieveld: uren voor de wedstrijd niet te genieten. t lem (Van onze sportredactie) ren eist: (Van onze biljartmiedewerker) Op verzoek van Ajax behandelde ADVERTENTIE diensten voor onderhouds- en reparatiewerkzaamheden. (Van onze basketbalmedewerker) I Naam: Voornaam: lUllltnMIllltHI* Geb. datum: ADVERTENTIE Adres: Gehuwd/ongehuwd Iwanger and :wanger Holland De Amsterdammer Gerard Klinkert is ook nog ongeslagen, maar staat door een aanzienlijk lager moyenne op de tweede plaats. „Ik weet niet hoe het komt, maar vooral mijn timing is de laatste tijd niet je dat. Ik ben een type dat erg afhanke lijk is van zijn conditie en ik moet in een bepaald ritme blijven. De laatste tijd is er nogal eens wat geweest, waar door ik niet optimaal kon trainen. Vori ge week was dat een lichte schouder- blessure en een poosje geleden miste ik de wedstrijd tegen NAC omdat een vin ger uit de kom was geschoten. Daarna ben ik trouwens misschien wel wat te vroeg weer gaan spelen. Een week later, tegen Feyenoord, stond ik er alweer in. Maar ja, als ik kan spelen, dan wil ik ook' spelen”. Het feit dat Haarlem na de opkikker tegen PSV meteen Ajax als tegenstander krijgt, beschouwt full-prof Henny Lelie veld overigens bezig met een studie hogere electronica niet als een nadeel. „Je kunt natuurlijk stellen, dat je nu beter eerst wat minder sterke pïoegen zou kunnen krijgen dan nu tegen Ajax het risico lopen toch weer een opdoffer te krijgen, maar je kunt het ook anders zien. Kruisstraat 28, tel. 023-312050 Zijlweg 142, tel. 023-319322 tie toegevoegd. Voor de plaats van Jan Mulder zijn verder Varga, Steffenhagen en Arnold Mühren beschikbaar.” helft knap tegenstand bood. Tegen het trefzekere schot van Geert de Vries (13- 14) was echter geen kruid gewassen. In de Cronjé-Shots aanval vertolkte Dick van Kampen (0-16) na de basketverwis- seling een hoofdrol. Leeftijd 21 - 50 jaar. Diploma VEV sterkstroom- monteur en ervaring vereist. Afhankelijk van vakbekwaam heid en de afdeling waar u geplaatst wordt begint u met een bruto inkomen van circa 1.709,- tot 1.893,- per maand waarin o.a. de ploegendiensttoeslag is begrepen. (Vakantietoeslag en winst uitkering zijn niet mee gerekend.) Door dit succes kreeg Van der Kuyl zijn zelfvertrouwen, dat de laatste tijd zoek was, terug en versloeg hij in de tweede ronde Jan Feeke. De 300 caram boles werden door v.d. Kuyl in negen beurten gescoord met o.a. series van 100 en 103. snde ca' chtinger el. 0 23- Stafop- Bij de dames had White Stars 2 - zonder Els Spee opmerkelijk veel moeite met Haarlem Cardinals, dat voor de laatste kans vocht. Via 12-16 zege vierden The Whites uiteindelijk toch met 24-35. Topscoorster: Maria Haver (8-7). Belangstelling? Stuur dan nevenstaande bon In, waarna wij u nader zullen informeren. Adresseer als volgt: Hoogovens, Personeels voorziening, Antwoord nummer 94000, IJmuiden (plak dus geen postzegel). Na ontvangst wordt contact met u opgenomen. Telefonische inlichtingen: 02510-94000. i aan de HEREN' i, w Mallorca: 15 dagen El Arenal, vol pension v.a. 427,— Benidorm: 15 dagen appartement voor 4 personen v.a. 333,— Costa del Sol: 15 dagen Torremolinos, vol pension v.a. 457,- inlichtingen en boekingen bij: i aan de LUS, HE' 2(JD I Woonplaats: opdraven die zaterdagavond kans zagen in Eindhoven PSV op 1-1 te houden. Dat waren: Lelievel^, Wentink, Marijt, Hoe- ben, Huyg, Var» Duivenbode, Vosmaer, Feteris, Sadek, Van den Berg en Bosz- hard. Als wisselspelers zijn in dat geval beschikbaar: Poldervaart, Van der Aar, Wetzel en Fernandez. Een enigszins on zekere factor was gisteren nog het be schikbaar zijn van Henk Lelieveld. De belangstelling voor de confrontatie De laatste anderhalf uur voor de wed strijd ben ik nauwelijks te genieten. Dan zeg ik helemaal niets tegen de andere spelers Eigenlijk begint dat ’s morgens al, want dan krijgt mijn vrouw ook geen woord van me”. BERT BREVOORD voor in- Kause Hoofddorp, dat op zes punten achter stand volgt, overtroefde HOC 2. Halver- weg leidde Hoofddorp met 25-14, om direct na het beginsignaal voor de twee de helft het tempo op te voeren en de marge te vergroten tot 55-28. Topscoor ster: Wil Potharst (12-3). UTRECHT Jan Mulder, die zondag uit het veld werd gestuurd in de wedstrijd AjaxAZ ’67 nadat hij de Alkmaarse middenvelder Joop Wildbret een klap in het gezicht had gegeven, is door de tuchtcommissie van het betaalde voetbal voor één wedstrijd geschorst. De Ajax-spits, die dus morgen tegen Haarlem niet in actie zal komen, kreeg bovendien een voorwaardelijke schorsing van één wedstrijd en een boete van tweehonderd gulden. Piet Keizer, die in dezelfde wedstrijd een gele kaart kreeg van scheidsrechter Geurens, werd vrijgesproken door de tuchtcommissie. Telstar heeft in het verleden meer malen een puntje weggesleept uit En schede. Trainer Jan Rab acht de moei- lijkheidsfactor nu echter groter. „Twente is rustiger gaan spelen. Vroeger wilde het nog weleens doorhollen, waardoor er kansen werden weggegeven, maar dat is er nu bijna niet meer bij”, aldus de Telstar-trainer. de tuchtcommissie gisteravond achter geslo ten deuren de zaken van Jan Mulder en Piet Keizer. Ajax besloot niet in beroep te gaan tegen de uitspraak van de com missie, die als getuigen scheidsrechter Henk Geurens, zijn beide grensrechters, Wildbret en AZ-manager Hartland hoor de. Ajax werd vertegenwoordigd door Krol, voorzitter Van Praag en penning meester Timman. Ondanks het feit dat Keizer werd vrijgesproken, is het nog lang niet zeker dat hij morgen tegen Haarlem van de partij zal zijn. Trainer George Knobel: „Piet heeft nog steeds last van een achillespeesbles sure. Bovendien is Johan Neeskens nog niet helemaal fiet. Hoe ik het elftal zal formeren is me nog niet duidelijk. In ieder geval is Berend Kist aan de selec- tussen Haarlem en Ajax is bijzonder groot, al zijn er nog wel kaarten ver krijgbaar. Cees Teeuwen speelde een strategisch goede partij tegen Otto van Dijk. In een stelling die betere perspectieven bood voor Teeuwen, bood Van Dijk remise aan. Dit aanbod werd aangenomen. Henk* Teunisse was weer eens ouderwets op dreef. Van enkele zwakke momenten van Theo kuyl maakte hij goed gebruik. Kuyl speelde zijn kroonschijf op, wat een aantal zetten later funest bleek te zijn Met een leuke combinatie won Bram Douma van Gerard Luiten. Ver moedelijk stond Luiten in het gevorder de middenspel beter, maar in de tijd— noodfase maakte hij een paar foutjes. De bekende popzanger Alice Cooper zal morgen voor de wedstrijd HaarlemAjax een gouden plaat uitgereikt krijgen door Haar- lem-trainer Barry Hughes. Hij heeft zondag opnieuw de beschik king over een volledig fitte selectie. Zijn basisteam is dan ook ongewijzigd: Van der Meeren, Driesen, André, Zwaan, Bisschot, De Wit, Helling, Jonker, Wil- lim, Van Kooten en Couperus. Bij FC Twente is voorstopper De Vries weer beschikbaar. Dat heeft tot gevolg dat Notten van de achterste vier naar het middenveld opschuift en dat Eddy Achterberg zijn plaats zal moeten afstaan. Hoewel trainer Spitz Kohn nog geen definitieve opstelling bekend maak te, is met zekerheid te verwachten dat de Twentse formatie er als volgt zal uitzien: Schrijvers; Van lerssel, Drost, De Vries en Granen; Thijssen, Van der Vall, Notten; Zuidema, Jeuring, Pahl- platz. Stand: White Stars 2 14-28, Hoofddorp 14-22, Akrides 2 14-18, H. Cardinals 14- 18, HOC 2 13-16, Alk. Guardians 14-10, HCK 12-8, Onze Gezellen 12-8, DSS Epibratos 12-4, Typsoos Lions 13-0. De resterende uitslagen luiden: Heren: An tilopen 2—Hoofddorp 4 78-36, HCK 2— Onze Gezellen 76-18, DSS Epibratos 3 HOC 2 25-60, HCK 4—The Typhoons 3 40-64. Dames- HCK 2—DSS Epibratos 2 27-26, Onze Gezellen 3HCK 5 19-6, Hoofddorp 2Lisse 32-34, White Stars 4—HCK 3 27-18. Het hoopgevende resultaat tegen PSV is wellicht ook voor Henny Lelieveld het keerpunt geweest van de beroerde perio de die Haarlem achter de rug heeft. Voor het elftal als geheel acht hij dat zeker het geval. Lelieveld: „Die 1-1 is voor ons ongelooflijk belangrijk. De sfeer waarin we naar die wedstrijd tegen PSV hebben toegeleefd was enorm. Iedereen wilde, van zichzelf uit, keihard werken. Krijg je na zo’n week een klap van een nulletje of zes, dan breekt er iets. Je beseft uiteraard wel dat dat kan gebeu ren, want PSV kan thuis enorme dreu nen uitdelen. Maar de ploeg ligt ons blijkbaa/ erg goed. Achteraf zeg je zelfs: we hadden twee punten moeten pak ken”. HF 54 Haarlem kan in ieder geval niet be schikken over Gerrit Peys, Günther de Haan en Tonny Nieuwenhuis. Het is vrijwel zeker dat trainer Barry Hughes tegen Ajax dezelfde elf spelers laat HAARLEM. Na alle verwikkelin gen op het basketbalfront in de afgelo pen week, hebben de districtswedstrijden vrijdagavond In de Kennemer-Sporthal voor weinig sensatie kunnen zorgen. Zo wel de reserves van The White Stars als de heren van BV Haarlem onderstreep ten hun titelaspiraties. Tegen Racing Be verwijk kwam een der laatste weken oppermachtig opererend BV Haarlem geen moment in moeilijkheden en zege vierde met 84-49. (Van onze korfbalmedewerker) HAARLEM. Door de beslissings wedstrijd tegen Thor met 9-7 te winnen heeft de korfbalclub Haarlem zich kun nen handhaven in de tweede klasse. Het duel in de Vespo-hal te Nieuw Vennep was allesbehalve hoogstaand; daarvoor stond er teveel op het spel. Met name de eerste helft was uiter mate zwak: veel balverlies, slecht plaat sen en weinig overleg in de opbouw maakte het duel als kijkspel weinig aantrekkelijk. Haarlem nam door Bob van Laatum een 2-0 voorsprong, maar moest die nog voor de rust geheel prijs geven. Na de rust was het peil van de wedstrijd wat hoger, vooral aan die kant van Haarlem. Fred Fontein zorgde al in de eerste minuut voor 3-2 en Bob van Laatum zorgde er voor dat Thor weer op een achterstand van twee doelpunten werd gezet. Toen André Houtman (na heel knap voorbereidend werk van Adrie Broers) en aanvoerder Wim Ver- maat (strafworp) de stand tot 6-2 had den opgevoerd, leek de zaak bekeken. Binnen vier minuten zag Thor echter kans de achterstand tot 6-5 te verklei nen. Haarlem herstelde zich tijdig. An dré Bootsma en Bob van Laatum, die erg goed op dreef was, zorgden opnieuw voor lucht, maar opnieuw wist Thor terug te komen (8-7). André Bootsma maakte tenslotte met het negende Haar- lem-doelpunt aan alle onzekerheid een einde. |k stel prijs op nader contact over plaatsing als elektromonteur. Stel dat je nu een punt pakt en als ze dezelfde instelling hebben als zaterdag zie ik dat echt niet als een onmogelijk heid, dan krijg je natuurlijk een enorme kick. Dan pak je geheid de punten tegen clubs waartegen je ze het meest nodig hebt. Dat moet trouwens toch, want ik zou die kloof met de laatste twee clubs toch wel graag nog wat groter zien worden”. Voor Henny Lelieveld betekent een wedstrijd als die van morgen tegen Ajax nog een bijzonder gebeuren. Lelieveld, via de Tilburgse amateurclub Gudok en de weggesaneerde semi-profclub De Ba ronie uit Breda bij Haarlem beland, pleegt zich voor een dergelijke confron tatie dan ook speciaal voor te bereiden. „Eigenlijk ben je er de hele week mee bezig natuurlijk. Zaterdagsmorgens loop ik dan een kilometertje of acht, negen op het strand. Heerlijk vind ik dat. Je bent helemaal alleen met je eigen ge dachten en je kunt lekker afreageren. De vechtlust die Henny Lelieveld ei gen is, manifesteert zich ook in de concurrentiestrijd met Jaap Poldervaart, de tweede gegadigde voor de plaats on der de lat bij Haarlem. Lelieveld: „Er gens is het een heerlijk gevoel, dat je weet dat er iemand achter je staat die qua niveau eigenlijk niet voor je onder doet. Dat stimuleert mij iedere week weer om er keihard tegenaan te gaan. Het is voor mij een duidelijke zaak: als je niet werkt, kost je dat je plaats. En er kan nu eenmaal maar één man in het doel staan. Voor een veldspeler is er nog wel eens een mogelijkheid om een plaatsje te schuiven, maar voor een keeper niet”. Hoewel Henny Lelieveld dit seizoen duidelijk de voorkeur geniet boven Pol dervaart („in mijn eerste seizoen bij Haarlem stond Jaap er vaker in, vorig jaar was het zo’n beetje fifty-fifty”) is hij niet helemaal tevreden over zijn prestaties, met name niet waar het de laatste weken betreft. Voor de tweede maal in successie heeft Kennemerland Karting de primeur van de openingsraces voor het nieuwe s^’oen. Komende zondag is het zover. De wedstrijden beginnen om half één, de finales worden om ongeveer vier uur verwacht. - DE AFDELING NOORD/WEST van de KNKV zet zaterdag in de Kenne- mer-sporthal de strijd om het micro- korfbalkampioenschap voor juniorenteams °P poten. Twaalf «ploegen uit het hele land, waaronder titelverdediger As- ko uit Assen, gaan vanaf tien uur in de dag. HAARLEM Een botsing met PSV’s wervelwind René van de Kerkhof dreigde zaterdagavond het optreden van Henk (roepnaam Henny) Lelieveld in het doel van Haarlem tot ten hoogste één helft te beperken. Lelieveld: „Vlak voor rust hinderde Van de Kerkhof me bjj het uittrappen van de bal. M(jn knie werd geraakt door de onderkant van zijn schoen. Het kwam lelijk aan. maar ik vond het erg moeilijk om eruit te gaan. Je ziet dat de ploeg lekker draait (Haarlem leidde op het voor Lelieveld bjjna-fatale moment met 10) en dat de jongens er geweldig voor knokken, dan valt het echt niet mee om naar de kleedkamer te stappen. Was het in het begin van de wedstrijd gebeurd, dan had ik me gegarandeerd laten vervangen”. HAARLEM. Na de tweede dag van het Haarlem-Noord-kadertoernooi, dat tot en met vandaag wordt gehouden in biljartcentrum Van der Kuyl te Haar lem, heeft Gé van der Kuyl de leiding. In de eerste ronde won h(j in tien beurten van Jaap Schmitt. HAARLEM. In het open damkam pioenschap van Haarlem heeft Geert Post uit Overveen weer de leiding over genomen van Hans de Groot. Post won van Herben, terwijl De Groot niet kon spelen. Aan het begin van de avond vernam hij, dat tegenstander Jan Luiten moest overwerken. - DE JUDOCLUB DSCHEN DUI or ganiseert zaterdagavond voor de tweede Maal het Uilenboom-toernooi, waaraan de sterkste ploegen uit Noord-Holland deelnemen. Plaats van handeling is de Umond-MTS in Santpoort, aanvang 20.00 uur. Frans Herben ging tegen Post goed van start en dwong zijn tegenstander naar de rand. In plaats van het ontstane voordeel uit te buiten hielp hij Post een handje. De zwakke schijf van de oppo nent werd weggeruild. Tot overmaat van ramp ontnam Herben zich daarmee bo vendien een basisschijf. Post slaagde er in een sterke schijf op veld 27 te krijgen. Om niet in al te grote moeilijk heden te geraken, nam Herben een twee-om-twee ruil. De stand was toen weer vrijwel gelijk. Post had iets meer aanvalsmogelijkheden, maar ealisatie hing af van het spel van de tegenstan der. Herben koos de verkeerde speelwij ze. Met sterk spel boorde Post zich door de vijandelijke stelling. Na het winnen van een schijf, wikkelde hij naar winst af. Het ziet er niet naar uit, dat de naweeën van de confrontatie met René van de Kerkhof voor Henny Lelieveld gevolgen hebben voor de volgende zware klus die Haarlem te wachten staat: de thuiswedstrijd van morgen tegen Ajax. Lelieveld: „Het is een blessure aan de kruisbanden van de knie, net zo’n bles sure als die van Barry Hulshoff, maar dan wel heel wat minder erg. In ieder geval doe ik er alles aan om er tegen Ajax bij te zijn. Zo’n wedstrijd wil je nu eenmaal niet graag missen”. De wils kracht die Henny Lelieveld zaterdag in Eindhoven opbracht en de vastbesloten heid om er morgen toch vooral bij te zijn, zijn karakteristiek voor de 24- jarige doelman, die bezig is aan zijn derde seizoen bij Haarlem. Lelieveld: „Ja. ik ben een vechter. Van mijn men taliteit moet ik het vooral hebben. Wat dat betreft kom ik qua karakter sterk overeen met trainer Hughes. De privé- training die ik donderdagsmorgens van hem k'rijg, betekent voor mij gewoon een wedstrijd. Ik doe alles om te voor komen dat hij een bal achter me krijgt. We zijn er dan wel eens over aan het bekvechten of een bal al dan niet achter de lijn is geweest. „Ik Stand: 1. G. Post 13 punten uit 8 partijen, 2. H. de Groot 12 uit 7, 3-4. O. van Dijk en C. Teeuwen, beiden 10 uit 8. Van de concurrenten moest HOC defi nitief afhaken in het duel tegen HCK. In het weliswaar stevige, doch overigens sportieve duel heeft HOC vrijwel de gehele wedstrijd op winst gestaan. De diskwalificatie van Hans Kamerling, Kick Moors en van der Zwaag was er echter oorzaak van, dat HOC de slot fase met een numerieke minderheid in ging. Ondanks de scoringsdrift van Dries de Leth (1-11) en het feit dat HCK Hans Boekestein (8-4) al snel verloor ging de winst toch met minimaal verschil naar de Kinheimploeg (57-56). Henk Snel (8-12), die de nodige strafworpen onbenut liet, zorgde op de valreep voor de winnende treffer. The Typhoons bleef op twee punten afstand van BV Haarlem na de ruime 73-42 triomf over Cronjé-Shots, dat on danks de nederlaag vooral in de tweede li!" «S’

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 15