VIER WERELDRECORDS SNEUVELDEN OP E.K vli y t»- NEDERLAND STELDE ZWAAR TELEUR Vetste prijs INDOOR VOOR ATLETEN voor Snoek NOG SLECHTS BIJZAAK Ria Ahlers voldoende Engeland voor eerste maal in historie geklopt WEMBLEY-STUNT VAN DAMES HOCKEY-TEAM Dianne de Leeuw derde met een degelijke kür Mooi Hilversums slot 1 smntF Connors langs Ilie Nastase van Henri Buitenzorg IW kc a MAANDAG TT MAART 19 74 13 2 Indoor Brabant Bouma S’ (Van onze sportredactie) Ria Ahlers: Tevreden. de deelneemster schaats- Ton (Van onze sportredactie) De Pool Szordykovski gaat als winnaar van de 1500 meter over de finish vaor de Westduitser Wessinghage. DEN BOSCH. (ANP)— De vetste prijs vin Indoor Brabant, vierduizend gulden, png naar de Westduitser Hendrik Snoek. De donkere ruiter uit Munster bleef met een negenjarige schimmel Raspoetin zo wel in de twee manches van het spring rancours om de Grote Prijs van de stad Den Bosch als in de barrage foutloos. Het scheelde echter weinig of een ande re Westduitser, Hartwig Steenken, ging net de overwinning strijken. MUCHEN (ANP). Tien jaar na „het tijdperk Sjoukje Dijkstra” heeft weer een Nederlandse rijdster een belangrijke rol gespeeld bij het wereldkampioen- schap kunstrijden voor dames. Dianne ie Leeuw, de in Californië wonende Nederlandse, besteeg als derde het ere podium in de totaal uitverkochte Olym- piahalle van München. uitslagen: uw De 7.48.48 minuten van Emille Putte- mans op de 3000 meter was weliswaar geen wereldrecord (dit staat op 7.39.02 op zijn naam) maar de race was zonder meer een hoogtepunt. Puttemans die een Amerikaans profcontract van 10.000 dol lar van de hand heeft gewezen, ging als een kanonskogel van start. Het Neder’ Irecord 10 ki lometer snelwandelen is door Imco van der Wal verbeterd: 56 minuten en 39 seconden. hand. De linkerhand stak hij naar ach teren. Later onthulde de Rus dat hij slechts noodgedwongen zo start, omdat hij onlangs zijn linkerpols brak bij een auto-ongeluk. voorgedragen Leo van der Franke Groot (0-0). Van srech- Een et de Mei erende iu en gszins lijk te -2 (1- ft 1-2. i toe- over- n van onden kwa- maar vooral 2-0 i 2-0. toe- ook t. De >nder laten 0-0. 0 toe- in de sid, de toege- wed- omdat te ge- inder- ekend (2-0). tieids- iwers. jverig ;vaar- •dam- ich te lingse weede Gef- jerrit :won- Vis- Kroft, mocht si ma- gok- veelal 'erecht ir Den oskamp rechter I. Een waar- i SVV ■1 kan- binatie :t veel il. Hilkes pi 1-2, schop), :heids- uwers. ran FC elpun- rwaar- er een 1—23 23 f—27 1—24 27 i—32 —30 32 1—31 1—36 1—24 1—35 ■—^48 —27 —37 —37 —29 —54 —51 —52 SC (0-0). 1-1, r De oven >ver- atste laten echt W, ur— SC, m— wij- De 1.85 meter lange Ria Ahlers, stu derend aan de politieschool in Apel doorn, heeft de eer hoog gehouden. Ge makkelijk springend haalde ze met haar eerste poging 1.70, 1.75 en 1.80 meter. Voor 1.83 meter had ze drie pogingen De ongekroonde koning van Goten borg kreeg later een koninklijke hand druk van de jonge Zweedse koning Carl Gustav die de kampioensmedailles over- Raspoetin toucheerde de tweede hin dernis van de driesprong, een verrader lijk muurtje, zwaar, maar het verscho ven gedeelte bleef nog juist op de rand balanceren. Snoek slaagde er aldus in foutloos rond te komen in 34,5 seconden. Steenken was daarnaast de enige die jmder fouten bleef. Marja Hageman: Doelpunt tegen Engeland. gegaan omdat ik dan met mijn vrouw zal moeten verhuizen en nooit meer bij de amateurs kan lopen.” Aldus de 26- jarige tuinder uit Vossem bij Leuven. Mieke van Wissen-Sterk was de enige die het bracht tot de halve finale. In de series 60 meter horden eindigde de Am sterdamse als vierde in 8,41 seconden. In de halve finale had zij een erg slechte start en werd als zesde met 8,46 secon den uitgeschakeld. Haar relaas: Ik had me nog wel zo voorgenomen om in de halve finale nu eens goed te starten. Het werd een bereslechte start. Ik mag er wel eens iets aan gaan doen”. Mieke van Sissen en Wilma Schurink werden zon dagmiddag beiden in de series 60 meter uitgeschakeld. De ware reden verzweeg Puttemans. Het is algemeen bekend dat hij de best betaalde amateur in Europa is. Voor een wedstrijd vraagt hij bedragen die varië ren tussen de 3000 en 4000 gulden. Eveneens geen wereldrecord maar wel een hoogtepunt was de 60 meter van de Olympische kampioen Valeri Borzov uit Rusland. Vooral zijn vreemde manier van starten baarde opzien. Iedereen sprak al over een nieuwe startmethode. HILVERSUM Op de sluiting van de Hilversumse wintermeeting vol gende week starten de paarden weer op Duindigt heeft gisteren de eerste se rie van de gebruikelijke Winterfinale zo’n spannend verloop gehad, dat de koers maar liefst een trio van 15.894 gulden opleverde. Winnaar werd zeer verrassend Feny Hollandia met Guus Knijnenburg vóór twee andere outsiders, Detra en Higgings. (Van onze sportredactie) GOTHENBURG De Nederlandse deelnemers aan de vijfde Europese kampioenschappen indoor-atletiek in Gothenburg hebben het er niet best afgebracht. Een uitzondering kan worden gemaakt voor de 19-jarige hoog- springster Ria Ahlers uit Emmen, die met 1.83 meter een persoonlijk record vestigde en hiermee een fraaie zevende plaats behaalde. Voor de rest was het brandhout. Juist omdat praktisch alle Nederlandse deelnemers te kennen hebben gegeven dat indoor-atletiek voor hen slechts bijzaak is, had de KNAU een veel kleinere ploeg kunnen afvaardigen. Hiermee zou de Unie heel wat geld bespaard hebben. Bijna niemand was erg teleurge steld door zijn slechte prestaties. Steeds maar weer kwam het argument: het is maar indoor. Dianne de Leeuw was de enige die voor haar medaille moest vechten. Christine Errath was na de verplichte figuren en de korte kür eigenlijk al zeker van het goud en het zilver kon riet anders dan naar Dorothy JHamill gaan. De vraag was slechts of Dianne de leeuw net als Dorothy Hamill Karin Hen zou kunnen passeren en of zij de concurrentie zou kunnen voorblijven. Het is haar gelukt door een degelijke kür zonder risico’s, zonder sensationele sprongen, maar ook zonder ernstige fou ten. Tijdens een persconferentie zondag middag op de tweede dag van de Euro pese indoor-atletiekkamioenschappen in het Zweedse Gothenburg vertelde president van de Europa Commissie, de Nederlander Ad Pauwen dat hij bij de IAAF zal voorstellen om wereldkampi oenschappen indoor op het programma te zetten. Verder vertelde hij dat de Europa Commissie een plan zal opstellen om indoor-atletiek in Europa meer te pro pageren. De kleine glunderende Belg na de race: „Ik heb tegen Thys gezegd dat ik rap van start zou gaan, welnu dat heb ik gedaan. Ik houd er niet zo van om in een groep te lopen. Op een nieuw wereld record heb ik beslist niet gelopen. Een wedstrijd als deze is om te winnen, niet om een record te vestigen. Volgende week ga ik in Parijs proberen het we reldrecord 5000 meter te verbeteren. Ik heb inderdaag een profaanbieding uit Amerikan gehad. Ik ben daar niet op in (een verstuikte enkel) dat zij ’s middags niet aan de finale kon deelnemen. Bij het kogelstoten dames kwam de Tsjechische Helena Fibingerova met haar eerste stoot tot 20.75 meter. Hiermee onttroonde zij de Russin Nadezhda Chis- hova die vorige week het record van de Tsjechische had af gepakt met een stoot van 20.40 meter. Voor het derde wereld record zorgde de Russische Nadesdha Ilina. In de halve finale 400 meter dames kwam zij tot 52.54 seconden en dat was een verbetering van het record van de Engelse Verona Bernard (53.04 seconden). In de finale moest de Russin haar meerdere erkennen in de Joegosla vische Jelica Parlicic. Voor de Europese records zorgden Elizbieta Katolk (Polen) op de 800 meter dames (2.02.38 minuten) en Geoffrey Capel (Engeland) bij het kogelstoten heren (20.95 meter). GOTHENBURG. Een van de vele hoogtepunten bij de vijfde kampioen schappen indoor-atletiek, die zaterdag en sondag in het Zweeds Gothenburg wer den gehouden, was ongetwijfeld de 3000 meter heren. De 26-jarige Belg Emille Puttemans degradeerde op dit nummer ójn concurrentie tot tweede-rangs lo pers. De Belgische grossier in wereldre- cords nam onmiddellijk na de start een roorsprong van zeker 80 meter, en hoe- «el zijn concurrenten de laatste ronden «1 wat dichterbij kwamen, ging Putte mans onbedreigd als eerste over de fi nish. handigde. Voor België werd deze 3000 meter een dubbele triomf want op de laatste paar meters vocht Paul Thys zich naar een tweede plaats ten koste van de Tsjechen Pavel en Penkava. De publieke belangstelling voor deze Europese kampioenschappen is toch nog meegevallen. Op de eerste dag waren er ruim 5000 toeschouwers. En zondag be volkten zo’n 6500 man de tribunes in het kolossale sportpaleis Skandinavium, dat een toeschouwersaccommodatie heeft van 14.000. Aleen bij belangrijke ijshoc- keywedstrijden wordt dit getal gehaald. Behalve de 3000-meterrace van Emille Puttemans waren er meer hoogtepunten. Vooral bij de loopnummers wil dit wat zeggen, omdat hier de tijden electronisch werden opgemeten. Hand opgenomen tij den zijn altijd sneller maar nooit zo nauwkeurig als electronische. De derde Nederlandse bij het hoogspringen, Annemieke Bouma uit Haarlem, eindigde met 1.70 meter als 14e en laatste. ..Tijdens het inspringen lukte het al niet”. (0-0). leids- chou- helft heel serio- i mi- arvan er de Am- Bij de dames evenaarde de Oostduitse Annelies Erhardt het wereldrecord op de 60 meter horden, dat met 7.9 seconden op naam staat van de Roemeense Vale ria Bufanu en de Poolse Grazyna Rab- styn. Dit gebeurde zaterdagmorgen in de halve finale. Bij de veel te korte uitloop blesseerde Annelies Erhardt zich zodanig Van de sprinters was Raymond Hee- renveen het dichtst bij een plaats in de halve finale. In zijn serie kwam hij één honderdste van een seconde tekort. De Curacaose atleet uit Zwolle had de pech in de sterkste serie te zitten. De num mers één, twee en drie van de E.K. van vorig jaar zaten bij hem in de serie. Hij finishte als vijfde in 6,85 seconden. Nummer vier, de Fin Vilen, die wel in de finale kwam, had 6,84 seconden. „Een excuus heb ik niet. Ik’ heb zo hard gelopen als ik kon. Toen ik de speaker als vierde Raymond hoorde zeg gen schreeuwde ik het uit van vreugde.. Helaas is de voornaam van Vilen ook Raymond”, aldus de sprinter uit Zwolle. Sammy Monsels, als beroepsmilitair in Amersfoort gelegerd, werd ook vijfde in zijn serie. Zijn tijd was 6.95 seconden. „Het ging erg slecht”, was zijn enige commentaar. Ontroostbaar was hoogspringster Mir jam van Laar, de bijzonder talentvolle boerendochter uit het Limburgse ge hucht Eys bij Simpelveld). Nadat ze 1.80 had afgesprongen, ging ze verslagen op de grond zitten. Ze huilde tranen met tuiten. Toen ze van alle emoties was bekomen, vertelde ze: „Het lukte me niet en als ik dan royaal afspring, vind ik dat nog niet zo erg. Wel als ik hoog boven de lat zit en hem dan afgooi met m’n hakken. Ik weet het, dat het een kwestie van techniek is”. Ondanks haar elfde plaats blijft Mirjam van Laar een uitzonderlijk talent. Vooral op de vijf kamp. Het is onbegrijpelijk dat de KNAU haar niet heeft voor uitzending van het Kar Sportfonds. nodig. Omdat ze nog nooit zo hoog heeft gesprongen, ook buiten niet, was de spanning er af. Zich opmakend voor de sluitingsceremonie, vertelde ze: „Ik had me heilig voorgenomen om hier hoger te springen dan ik ooit gedaan heb. Toen me dat lukte, was de concentratie weg. Als ik mijn techniek kan verbeteren moet een hoogte van 1.86 realiseerbaar zijn”. Bepaalde verwachtingen had men in *t Nederlandse kamp van 300 meter-loper Bram Wassenaar. Vooral omdat hij op de ranglijst met 7.54,8 een vierde plaats innam. Van de Arnhemmer werd ver wacht dat hij zeker de finale zou halen. Het lukte niet. Bram Wassenaar finishte als zesde in 7.59,77. Een ook al niet zo erg teleurgestelde Ciko-atleet: „Ik heb helemaal gegokt op een vierde plaats. Daarom heb ik misschien wel te verde digend gelopen. Voor mezelf ben ik niet zo teleurgesteld. Ik vind het alleen erg vervelend voor m’n baas, van wie ik alle mogelijke trainingsfaciliteiten krijg. Op papier had gemakkelijk de vierde plaats kunnen bemachtigen. Zoals zo vaak' is de praktijk echter anders. Het ging goed tot vier ronden voor het einde. Toen kon ik plotseling niet meer versnellen. Na tuurlijk is het van invloed dat ik me niet speciaal op dit indoor-toemooi heb voorbereid. Vorige week liep ik nog een cross en nu een indoor-wedstrijd. Toch is m’n conditie beter dan ooit. Juist ik ben echter ontiegelijk afhankelijk van de vorm van de dag”. Op het commanda „op uw plaatsen” zette Borsov zijn beide handen normaal op de startlijn. Bij het commando „klaar” echter steunde hij slechts op één Het eerste wereldrecord dat in Gothen burg sneuvelde was dat bij het hink- stapspringen heren. De Pool Michale Jo- achimowski sprong in zijn derde poging 17.3 meter en het was zes centimeter verder dan het record van de Rus Vik tor Sanajev. Dat was de stimulans die miss Hamill nodig had. Zij wervelde over het ijs en besloot een kür met durf en variatie, W dynamiek en soepele beweeglijkheid riet de Hamill-pirouette, een eigen vondst. De toejuichingen waren nog gro ter. De jury gaf Dorothy Hamill wat zij verdiende, een keer 5,8, zestien keer 5,9 en een maal 6,0. De uitslag van het vereldkampioenschap voor dames: 1. en wereldkampioene Christine Errath (O.D1) Plaatscijfer 12 - 230,95 pnt; 2. Dorothy Hamill (V.S.) 15 - 228,71; 3. Dianne de beeuw (Ned.) 27 - 221,16. De grote ster van de avond werd Dorothy Hamill die onder moeilijke om standigheden begon omdat het publiek met veel kabaal ongenoegen over de lage waardering van de lokale favoriete Gerti Schanderl uitte. Terwijl Dorothy Hamill al op het ijs stond, joelden en floten de 10.000 bezoekers nog. Onder deze omstandigheden kon Dorothy Ha mill niet aan haar laatste opdracht van fit toernooi beginnen. De Amerikaanse, toch al gespannen, w»s geschokt door tae ontvangst waar zij niets van be- greep. Zij aarzelde en verdween huilend van het ijs. De omroeper wees het Publiek op zijn onsportieve houding ten opzichte van de rijdster, die haar kans op zilver moest verdedigen. De toeschou wers begrepen het, zwegen en barstten in een geweldig gejuich los toen Dorothy Hamill voor de tweede keer op het ijs kwam. LONDEN. Voor het eerst in de historie heeft het Nederlandse dames- hockey-elftal Engeland verslagen. In het met 58.000 toesrtiouwers gevulde Wem- bley-stadion toonden de Nederlandse da mes zich de ware wereldkampioenen. De stormachtige aanmoedigingen van het Engelse publiek ten spjjt weerde het Nederlandse team zich zeer ervaren en koelbloedig. Vooral het optreden van doelvrouw Helma Hoegen was indruk wekkend. Slechts even verstomden de Engelse kreten van aanmoediging- Dat gebeurde al na enkel minuten- Cora de Wilde spleet de Engelse verdediging met een schitterende pass aan flarden en bereik te Marja Hagemans. Deze nam de bal mee en passeerde de Engelse doelvrouwe Pauline Gibben kansloos. Eevenals het publiek herstelden de Engelse dames zich echter vrij snel van deze niet verwachte tegenslag. De Nederlandse verdediging steeg echter tot grote hoogte. Doelvrou we Helma Hoegen kreeg in korte tijd vijf Engelse hoekslagen te verwerken, wat haar uitstekend af ging. Nadat gebleken was dat het hoge tempo de Engelse dames iets te mach tig werd, nam Nederland het initiatief weer over. Een kwartier na rust wetd het duel beslist- Toos Bax bracht de tweede treffer op haar naam. De Am sterdamse speelster scoorde na een korte hoekslag. In de laatste twintig minuten ontketenden de Engelse dames een fu rieus slotoffensief. Hoewel Nederland daardoor aan aanvallen bijna niet meer toe kwam, bleef de verdediging potdicht. De Nederlandse dames speelden in de volgende opstelling: Hoege, Koopman, Bekker, Ans Bax, Toos Bax, Poelmans, Hagemans, Sevens, Van Kollenburg, De Wilde en Van Oosterhout. HAMPTON. (UPI>— De Amerikaan Jimmy Connors heeft in de finale van het Coliseum Mall Invitatietoernooi in Hampton (Virginia) met tweemaal 6-4 gewonnen van Ilie Nastase. De grillige Roemeen, die ook vorig jaar in de finale van dit toernooi van dezelfde speler verloor, kondigde direct na de partij aan, dat hij het volgend toernooi niet meer aan het WCT-circuit zal deelne men. Wel is hij verplicht de huidige toer- nooi-reeks, welke hem onder meer in de vierde week van maart naar Rotterdam zal voeren, uit te spelen. Australië heeft in Hartford de tennis wedstrijd tegen de Verenigde Staten met 5-2 gewonnen. Chris Evert heeft in de finale van het Maureen Connolly Brinker-toemooi in Dallas met 7-5, 6-2 gewonnen van de Britse Virginia Wade. Olaf van de Wil denberg bij de jongens en Bernadine Sluyter bij de meisjes zijn zondag in Arnhem Nederlands indoor-kampioen bij de jeugd tot en met 16 jaar geworden. Belangrijkste uitslagen: Internationaal ipringconcours „speel uw spel.”: 1. David Broome (Eng.) met Bally Will Well en Hart wig Steenken (Wdl.) met Kosmos 900 punten; 1 Gerd Wiltfang (Wdl.) met Abadan 890; 4. Hans Brugman (Ned.) met Frankie 760; 5. Henk Nooren (Ned.) met tamarac en Lutz Merkel (Wdld.) met Bandelero 750: 7. Paul Schockemöhle (Wdld) 740; 8. Francois Mathy (Belg) met Kirna 730; 9. Marich Snoek (Wdld.) met jo d’amour 690; 10. Jane Womble (VS) met chimischa 680. zich geen enkel moment van de binnen kant van de baan verdrijven, daarmee For Ever dwingend voortdurend het tweede spoor te kiezen. Toen het aan kwam op de eindpsprint, was For Ever dan ook uitgeblust. Jacky Spencer snel de met een vliegend eindschot naar een tweede plaats achter de verder onge naakbare Henri Buitenzorg. De uitslagen: Dolce Vita-prijs (autostart, le afd.), 2000 m: 1. Kondo Fez (S. v.d. Oord Jr.), 2. Idas H, 3. Lucy Bloemlust; toto winn 6,80 pl 2,70 2,40 1,80 kopp 48,80 trio 439,50. Garden Party-priis, 2040 m: 1. Lara Wiem- selbach (J. Leeuwenkamp, 2. Lady Royal, 3. Menyanthes; toto winn 2,20 pl 1,30 2,90 3 60 kopp 14,60. Demi Winter Finale 1, (autostart), 2000 m: 1. Feny Hollandia (A. Knijnenburg). 2. Detra, 3. Higgins; toto winn 15,20 pl 4,40 4,00 8,60 kopp 216.90 trio 15.894,40. Demi Winter Finale 2 (autostart), 2000 m: 1. Henri Buitenzorg (J. Wagenaar), 2. For Ever 3. Treize F; toto winn 1,60 pl 1,20 1,10 1,60, kopp 1,70. Leerlingen Winterkamploenschap 7 (auto start), 2000 m: 1. Kid Eemshorn (W. Hamming), 2. Hero Marijke, 3. Kei Buitenzorg; toto winn 2,70 pl 1,30 1,20 kopp 18,60 trio 114,70. Licht House-prijs (autostart), 2440 m: 1. Kid Aster (S. Hartman), 2. Katanja 3. Jodney B; toto winn 6,70 pl 2,70 2,00 3,90 kopp 16,20. Cocktall-prijs (autostart), 2000 m: 1. Lyros P (A. Suykerbuyk), 2. Linda Volo, 3. Julia Axkit- toto winn 6,00 pl 1,70 1,80 1,80 kopp 23,40 trio 223.90. Grote Winter Finale, 2000 m: 1. Henri Buitenzorg (J. Wagenaar) 2. Jackie Spencer, 3. For Ever; toto winn 1,30 pl 1,10 1,40 1,20 kopp 2,80. Dolce Vita-prijs (autostart, 2e afd.), 2000 m: 1. Luckey H (J. v.d. Loo), 2. Leo Arctic, 3. Kampioen Khan; toto winn 7,90 pl 1,50 1,10 1,40 kopp 7,90 trio 116,40. Dolce Vita-prijs (autostart 3e afd.), 2000 m: 1. Kyra Antole (mej. M. Verhoeve) 2. Koek Buitenzorg, 3. Keizerin; toto winn 12,30 pl 1.90 1,80 1,90, kopp 17,90. Totalisator-omzet 433.222,00. De fotofinish van deze koers bewees dat de grote favorieten Illustre Mac met Jan Wagenaar op de sulkey en Jacky Spencer met Jan van Dooyeweerd res pectievelijk met een vierde en vijfde plaats genoegen moesten nemen, hetgeen overigens voldoende was voor plaatsing voor de finale. De tweede serie kende een veel minder gecompliceerd beeld. Jan Wagenaar leid de Henri Buitenzorg met vaste hand naar de overwinning, gevolgd door de gebroeders Pools met For Ever en Treize F- De derde loot van de familie Pools, Ruud, moest met Marz Fuchs afhaken en schaarde zich niet in het gezelschap dat voor de finale mocht aantreden- Het opwindende verloop dat de eerste serie van de Winterfinale had geken merkt, bleef in de uiteindelijke finale uit, ondanks het feit dat Henri Buiten zorg en For Ever 25 meter voorgift moesten toestaan op onder andere Feny Hollandia, die zich zo sterk had gemani festeerd. Al binnen een h-ri ronde lagen Henri ei -- Ev'r. met Jack Spencer, a i de leiding. Vooral Van Dooyeweerd reed met Jack Spencer een tactisch ijzersterke koers. Hij liet De motorraces van Daytona Beach leverde een zege op voor Giacomo Agos tini die er 40.000 gulden mee verdiende. Agostini (op een 700 cc Yamaha) bleef Ken Roberts voor. Een 120 kilometer lange wedstrijd in het Noorse Brandbu werd gewonnen door Franke Boustra uit Scharsterbrug. Ton Groot (Limmen) eindigde als 2e. De Nederlanders Bongers en Van Duyn eindigden als respectievelijk 6e en 8e in het Europees jeugdkampioenschap biljarten 47/2. De Belg Marechal won de titel. De Europa cup volleybal kwam te recht bij Teknik Riga. De Russen ver sloegen hun landgenoten van Vorosjilov- grad. Delta Lloyd beheerste met Sonja Heltzel en Carel Deken (eerste plaatsen) de taf el tenniswedstrijden om de Amster dam trofee. Jan Smit uit Heiloo heeft de Treeker atletiek cross in Amersfoort gewonnen. De Haarlemmer Van Houten werd zesde. Tijdens de Centraal Amerikaanse en Caraibische spelen in Santo Domingo won de op Aruba wonende, Ciska Jan sen de vijfkamp. Een ploeg jeugdige tennissers ver sloeg in Den Haag de Internationale club van Nederland met 4-2. Het K.N.G.V. heeft voor het wereld kampioenschap trampolinespringen in Johannesburg Marjo van Diemen en Jacqueline de Ruiter geselecteerd. De 19-jarige Italiaan Gross is win naar van de wereldbeker voor de alpine skinummers. Een atletiekcross in Hengelo is bij de heren gewonnen door de Westduit ser Schuiten. Gerda Schick, was eerste bij de dames. Het Nederlandse rugbyteam speelde in Wageningen met 16-16 gelijk tegen The Britisch Army on Rhine. Voor de ijshockey promotiecompe- titie naar de eerste divisie versloeg Gijs met 7-2 Grasso Eagles. De zaalhandbalploeg SC Leipzig (DDR) won de eerste wedstrijd in de halve finale Europacup dames met 9-8 van het Westduitse Eintracht Minden.

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 13