Geen zomeruitstapje meer Bewoners en welzijnswerk zoeken naar nieuwe vorm FUNCTIONEERT NIET MEER CDA op tournee in IJmond weekeinde Veel blaaswerk J. Kroon voert PPR-lijst aan Kamp Velsen handhaven Ontvlucht hert doodgereden Bonte Avond De Slof geen groot succes Politie zorgde voor zuurstof Nieuwe Slof donderdag niet Jongetje in raad verdronken BEHEER WOONWAGENCENTRUM bii ”De Z!aat"e!J!T_—„. plaats hiervan te trachten voor het na jaar een cabaretavond te organiseren. Klaverjas-troef Sij in verkoopster hulpverkoopster ff 5 In Heemskerk Kort IJmondnieuws Tweede vogelmarkt In Uitgeest van Tropica in café Dam „We hebben de plank misgeslagen” MAANDAG 11 MAART 1974 99 (Van onze correspondent) (Van een onzer verslaggevers) BESTUUR. Teener- Twen-Shop HEEMSKERK Via het welzijnswerk in het regionale woonwagencen trum IJmond in Heemskerk is er met de bewoners van het centrum een gesprek gaande om een nieuwe vorm van beheer te stichten, die voor het bestuur van het woonwagencentrum, maar ook voor de bewoners werk baar is. in de Zeestraat. De BHK trok met het concert voornamelijk de dona teurs van de vereniging. Arion in Wijk aan Zee was zater dagavond in café De Zon present, waar vele honderden de uitvoering bij woonden. De muziekvereniging bestaat dit jaar 75 jaar en wil dat weten ook, want op de gele uitnodi- gingskaarten had men trots de jaar tallen 1899-1974 laten drukken. In juni staat Wijk aan Zee heel wat te wachten als Arion ter gelegenheid van het jubileum een feestweek organiseert en muziekverenigingen uit de omgeving uitnodigt in de bad plaats een concert te verzorgen. VELSEN-NOORD De perso neelsvereniging „De Plaatwellerij” uit Velsen-Noord kon het afgelopen jaar beginnen met tweehonderd- tachtig leden, die er gezamenlijk voor hebben gezorgd dat de pen ningmeester zijn boeken mocht af sluiten met een klein batig saldo. Daarbij zag deze functionaris tij dens de onlangs gehouden jaarver gadering zijn begroting voor het huidige verenigingsjaar ten bedrage van f 27.500 goedgekeurd. Modehuis '1 iioB (Van een onzer verslaggevers) (Van een medewerker) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE Voor onze vragen wij voor binnenkort een (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) de Namen als Johnny Jordaan, kunstflui ter Peter Adrichem en het Trio Los Amigos del Parana bleken toch niet die aantrekkingskracht te bezitten, als men ervan verwacht had. Voor sollicitaties verzoeken wij u ons even te bellen tussen 17.00 en 18.00 uur. bestuur IJmond het het Inbraak. Vannacht is Ingebroken in de Vondelschool aan de Beverwijkse Zweedselaan. Er werden tal van vernie lingen aan ramen en deuren aangericht. Een tv-toestel werd door de ongewenste bezoekers meegenomen. Verbalenreeks. Een 20-jarige inwo ner van Alkmaar is door de Beverwijkse politie gistermiddag ettelijke malen be keurd. De man reed zonder geldig rijbe wijs in een auto, waarvan de uitlaat niet deugde, die twee gladde banden had en niet was verzekerd. Voorts kon de man, die in eerste instantie een valse naam opgaf, geen kentekenbewijs overleggen. De auto is in beslag genomen. of (niet ouder dan 30 jaar) reportage velzeggend' wordt M honderdtal rat gebeurt imroepver- i verplich- dag op de 'ikkelingea een tijdje ieden (hoe ren uit de geweigerd l te nemen, teken vat m die dril nen waral weggelopen i de korrel eater. Ken-| overgevoe"1 er-overstes, ten als de de bek vaa t houden, odige faam ezeltjespro- ve, maakte praktische irs, in casi en, op die bij de be- zijn. In ten uit een •et teerd, die in worden r misdadig r een klei- ej aardente- De direc- raar Loose, slagen, tot van nage- personeel ;el gepoets, ouden van f een inge- één perse is onder de at bleek al instens een van dat lacht werd en, kregen machteloze n in strijd loeveel pro, ind wordej nog mooia n de „Wie. ohtpaar, dit omdat het rhtereenvol. stereoappa. vinnen. Air erlangd dat even op de i gordijn de is (War. Luns mo- ris-generaal de grote velt, Ch®. wist hun en hadden, zij die drie meld tegen- Voorts werd er deze avond door voor zitter G. Bos de aandacht op gevestigd dat het jaarlijkse zomeruitstapje voor de leden niet langer als een haalbare kaart kan worden beschouwd. De kosten hier van zijn namelijk zodanig gestegen, dat de vereniging hier in 1973 bijna zeven duizend gulden op heeft moeten toeleg- HEEMSKERK. Op de definitieve kandidatenlijst van de PPR in Heems kerk voor de gemeenteraadsverkiezingen op 29 mei is ir. J. Kroon als eerste geplaatst. De heer Kroon is momenteel de enige PPR’er in de gemeenteraad. omdat in de IJmond is ondervonden, dat de regionalisatie van de woonwagencen tra tendele achterhaald is geworden. Het bestuur van het woonwagencentrum zegt dit om de volgende redenen: Door het gebrek aan ruimte, gezien de grootte van de centra, zijn de centra alleen maar te situeren aan de buiten kant van het grondgebied van de ge meenten; teveel beroepen zijn bij elkaar geplaatst, waardoor de mogelijkheid om Wethouder H. J. M. Roozen moet maandagavond 25 maart naar IJmuiden om samen met drs. J. van Dis, gedepu teerde van Provinciale Staten en drs. J. Achterstraat van de Prot. Christelijke fractie in Provinciale Staten in de twee de verkiezingsbijeenkomst van de CDA’ op te treden. De bijeenkomst wordt gehouden in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden. VELSEN-NOORD. Drie plaatselijke sportverenigingen houden deze maand klaverj aswedstrijden, waarvan de op brengsten bestemd zijn voor activiteiten in eigen kring. De eerste is van de Zeeverkenners- groep „Dr. Ariëns” in het Vormingscen trum aan de Heirweg op donderdag 14 maart om acht uur. De leiding van deze groep wil ter stimulering van de zeever- kennerij proberen een of meer stuurlie den aan te trekken om de jongens een grotere ervaring bij te brengen in de roei- en zeilkunst. Zij kunnen zich daar voor melden bij onder anderen de heer C. Luyting, Van Rijswijkstraat 20, Vel- sen-Noord. De supportersvereniging KIC gaat op vrijdag, 15 maart in de kantine in het sportpark Rooswijk aan de Grote Hout- of Koningsweg haar grote open klaver- jasdrive houden waarbij als hoofdprijs een fraaie rookstandaard beschikbaar is. Voor de bezoekers(sters), die niet kun nen kaarten is er de gebruikelijke wed strijd in het sjoelen. Deze avond begint om acht uur. De voetbalvereniging VVB houdt voor leden, donateurs en de vrienden van de handbalvereniging IJmond op vrijdag 22 maart in het paviljoen Koningsveld des avonds om acht uur een grote open lente-klaverjasdrive. n een extra 1 Wim Sou- programma ild, het ligt len dat ooi onneveld ia Hen kot» lere zender over mis. van het rin viel een van Peter •dachte. De idig, mede bune vogels officieren gevangenen, k werken ook in de Volgens het bestuur van het woonwa gencentrum was het niet verantwoord deze mensen weer op oude voet aan het werk te laten gaan. De beheerders zijn in de ogen van de woonwagencentrum- bewoners een verlengstuk van de Ge meentelijke Sociale Dienst. De spanning en de psychische druk waaronder de beheerders gebukt gaan, heeft te maken met de realiteit, dat beheerders geld komen halen voor „een genot”, dat door de woonwagenbewoners niet als zodanig wordt ervaren en ge zien, zo meent het dagelijks bestuur. Achterhaald Het woonwagenbeleid en de woonwa genwet zijn op dit moment op alle niveaus in discussie. Het bestuur meent, dat dit een gunstige ontwikkeling is, De liefhebbers van harmonie- en fanfaremuziek zijn dit weekeinde wel aan hun trekken gekomen. In Wijk aan Zee gaf muziekvereniging Arion in café De Zon aan de Voor straat een uitvoering en de Bever wijkse Harmonie Kapel trad vol ledig aan in het Kennemer Theater Als tweede plaatsten de leden van de Heemskerkse PPR de heer J. Wentmk. Niet alleen in zijn huidige bestaan als veehouder, maar ook met zrijn mogelijke komst in de raad zet hij een familietra ditie voort. Henk Mandos staat 3e, Cees Schouten 4e en Marianne Uylings 5e. Deze laatste heeft een universitaire stu die biologie achter de rug en geeft nu les aan de Pedagogische Academie te Beverwijk. BEVERWIJK „We hebben de plank mis geslagen. Zo weinig belangstellenden voor een dergeljjke avond”. Dit zei de heer Vijzelaar van het actiecomité „Schiet uit de Slof” na afloop van de Bonte Avond zaterdagavond in het vrijetijdscentrum De Slof, die door 200 mensen is bijgewoond. Wat het klapstuk van de groots opgezette inzamelingsactie had moeten worden is op een teleurstelling afgelopen. loop en er staan nog kienavonden op het programma. Na het échec van afgelopen zaterdagavond besloot het comité de eerstvolgende kienavond twee weken uit te stellen. Nu kan men in plaats van vrijdagavond 15 maart op vrijdagavond 29 maart in de Slof terecht om met het edele kienspel wat prijsjes binnen te slepen en daarmee de nieuwe Slof te helpen bouwen. in eigen onderhoud te voorzien verkleind is; teveel elkaar niet verdragende fami lies staan gedwongen bij elkaar. De gevolgen van het ruimtelijk isole ment zijn onder meer dat men niet in de gelegenheid is ongedwongen relaties aan te gaan met de burgerbevolking en men geen gebruik kan maken van de voorzieningen, die er voor iedere Neder lander zijn. Deze ontwikkelingen ziet het bestuur met zorg tegemoet. „Een bron van vele problemen ligt in het feit, dat we een regionaal centrum hebben”, zo schrijft het dagelijks bestuur van het woonwagencentrum. Dinsdagavond 19 maart wordt in het Stadskantoor een vergadering van het woonwagencentrum IJmond gehouden. Onder meer zal de begroting 1974 wor den behandeld. Tropica hield 16 februari de eerste vogelmarkt, die een daverend succes is geworden. De tweede vogelmarkt vindt plaats in de grote zaal van café Dam en begint om 14 uur. De kosten bedragen ƒ1,- voor degene, die vogels te koop aanbiedt, ongeacht het aantal. Wildzang wordt niet toegclaten. mits men edgen- domspapieren kan tonen. De Heemskerkse afdeling van de PPR bleek bereid, als de verkiezingsuitslag daartoe aanleiding geeft, deel te nemen aan een college, dat uit twee CDA- vertegenwoordigers en twee progressieve wethouders bestaat. Belangrijk vindt men ook, dat de PPR vasthoudt aan het verlangen, dat na de verkiezingen de progressieven in de raad Heemskerk één fractie vormen. Volgens de PPR moet dit mogelijk zijn op basis van het ge meenschappelijk programma, dat bin nenkort aan de ledenvergadering van de drie progressieve partijen zal worden voorgelegd. UITGEEST. In de nacht van zaterdag op zondag heeft een inwoner van Uitgeest omstreeks half drie de afrastering van het hertenkamp aan de Geesterweg kapotgereden, waardoor 4 herten ontsnapten. Deze gebeurtenis zal voor de Uitgeester wel nare ge volgen hebben, doordat hij na het ongeval doorreed en eerst zondagmid dag door de politie kon worden ach terhaald. ge over df ie op e® en Amen- in 550.000 oudingsge- oplage vaa ;1 beelden smaakt e« Washing- voorbeeld: en Bob an Water- of men iet laatste, nsen dan! der’’. e« >e krijg K en’ Enzo- De Vrijheid. De schutters van schietvereniging De Vrijheid te Heems kerk hebben de uitwedstrijd tegen Lim- men met 15 punten gewonnen. De Heemskerkse schutters verzamelden 961 punten tegenover Limmen 946. Absolute topschutter was die avond de heer A. v.d. Meet, die het hoogst bereikbare aantal punten schoot, namelijk 100. Wateroverlast. Inwoners van de Beverwijkse Moezelstraat hebben gister middag de politie te hulp geroepen, toen vanaf de zesde étage een complete wa terval hun flatwoning binnendrong. De politie ging bij de afwezige bovenburen een kijkje nemen en constateerde, dat de watertoevoerslang van de draaiende wasmachine was afgesprongen. De hoofdkraan is door de politie dichtge draaid. De automobilist zei door onbekende oorzaak de macht over het stuur verloren te hebben en in een slip te zijn geraakt. Een van de ontvluchte herten werd later op de nacht door een andere automobilist uit Uitgeest op de Geesterweg doodgereden. De brandweer is de hele zondagmorgen in le weer geweest om de overige 3 herten op te sporen. Velsen verleende in augustus 1971 toestemming het kamp tot augustus 1976 te handhaven. Zij stelt zich op het standpunt, dat er een gemeenschappelij ke regeling is aangegaan met onder meer als doel één regionaal centrum voor de 5 IJmondgemeenten te stichten, hetgeen inmiddels is geleerd. Het bestuur van het woonwagencen trum echter wil het kamp handhaven, omdat men het niet verantwoord vindt het kamp van Velsen buiten de grenzen van de gemeente Velsen te verplaatsen. Aan Gedeputeerde Staten het laatste woord om uit deze impasse te geraken. HEEMSKERK. Dinsdagavond 12 maart barst in Heemskerk he' verkie- zingsgeweld los als daar om 20 uur de grote bijeenkomst van het Christen De mocratische Appel begint. Sprekers zijn mr. W. Aantjes van de ARP, prof. dr. J. W. van Hulst van de CHU en mr. F. H. J. J. Andriessen van de KVP in de IJmond in het raam van de verkiezingen voor Provinciale Staten en gemeentera den zijn uitgenodigd. BEVERWIJK. De bouw van nieuwe Slof komt niet donderdagavond in de raad. B. en W. hebben het voorstel van de agenda afgevoerd. Zoals bekend is de uitspraak van het Ministerie van Recreatie, Cultuur en Maatschappelijk Werk over het al of niet subsidiëren van de nieuwe Slof nog niet binnen. Om die reden ook heeft het college besloten de bouw van de nieuwe Slof van de agenda af te voeren. HEEMSKERK. Het bestuur van vogelvereniging Tropica heeft gehoor ge geven aan de grote belagstelling en vraag naar vogels door zaterdag 16 maart een tweede vogelmarkt te organi seren. „De entree bedroeg zes gulden. Mis schien hebben we te hoog gegokt, maar als je naar de bioscoop wil moet je ook vijf, zes gulden betalen en dan kom je met een stijve nek buiten”, zei de heer Vijzelaar. Maar met een ongekend en thousiasme bouwt men voort aan de nieuwe Slof. De loterij is van start gegaan, de foto’s van de maquette van de nieuwe Slof zijn nog steeds in om- Daarentegen zal het uitstapje met d« veertigjarige jubilarissen wel doorgang vinden, terwijl men ook nog een fiets- rally voor de jongeren in voorbereiding heeft. De leden besloten eveneens de traditionele adoptie voort te zetten van het kindertehuis „Oosterweide” in Zaan dam en de school voor geestelijk gehan dicapte kinderen in Leiden. Hiervoor meldde zidh spontaan een aantal vrijwilligers voor het vervaardi gen en repareren van speelgoed. In dit verband zal de hobbyclub voor de doe- het-zelvers een elektrische slijpsteen worden aangeboden. Want het nieuwe programma betreft werd nog meegedeeld dat de jaarlijkse feestavond voor de jubilarissen van het bedrijf vrijdag 17 mei in „De Schouw” zal worden gehouden- Hiervoor zijn reeds geëngageerd Ben Cramer, Ria Valk, „The Bentleys” en „De Kermis klanten”. Verder is er woensdag 31 juli een kinderuitstapje, wordt zaterdag 30 november het Sint Nicolaasfeest gehou den en brengt men dinsdag 3 december een bezoek aan de geadopteerde inrich tingen. De datum voor het jaarlijkse sluitingsfeest is tenslotte vastgesteld op vrijdag 20 december. Bij de bestuursverkiezing werd de heer G- van den Heuvel tot secretaris benoemd, in verband met het vertrek van de heer L. L. C. de Jonge. De heren W. van den Berg en J. de Winter werden herkozen, zodat met voorzitter G. Bos en de heer J. van Bastelaar het bestuur weer compleet kon worden gemaakt. Plein 1945 no. 1 IJmuiden Telefoon 02550—10323. IJMOND. Het bestuur van woonwagencentrum IJmond heeft college van Gedeputeerde Staten geïn formeerd over het meningsverschil met de gemeente Velsen omtrent de handha ving van het kamp Velsen- UITGEEST. De 3-jarige Marco Groen is donderdag verdronken in een sloot achter woningen aan de Lange- buurt. Het knaapje, dat met een even oud vriendje aan het ravotten was, is vermoedelijk spelenderwijs in het water geraakt- De politie werd eerst vrijdag van de droeve gebeurtenis op de hoogte gesteld. CASTRICUM. De bemanning van een surveillance-auto van de rijkspolitie in Castricum heeft er zondagavond om streeks 9 uur voor gezorgd, dat een bejaarde en invalide hartpatiënt uit Ca stricum tijdig voorzien werd van een nieuwe zuurstoftank. De man, die regelmatig tanks met zuurstof vanuit het Centraal ziekenhuis in Alkmaar krijgt, kwam in ademnood en beschikte niet over een nieuwe tank. Zijn eveneens bejaarde echtgenote be sloot na lang aarzelen de politie te bellen. De politiemensen aarzelden geen seconde en reden op topsnelheid met zwaailicht en sirene naar Alkmaar om een zuurstoftank te halen. Na de woede-explosie eind november, toen de woonwagenbewoners moeilijkhe den veroorzaakten rond de zogenoemde winteruitkeringei» en onder meer het gebouw van de twee beheerders in het centrum vernielden, heeft het dagelijks bestuur van het woonwagencentrum be sloten het beheer voorlopig terug te moeten trekken. De hoofdbeheerder, de heer Kleine, is nog steeds niet bekomen van de toen doorgestane emoties en zijn assistent, de heer Van Tongeren uit Uitgeest, verblijft eveneens thuis. EF W fJ riJii ■«•mm»™,,

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 5