TWEE GENERATIES BRUBECK IN ROTTERDAM Dikke onvoldoende Dr. Hook: humoristische mafketels voor De Barbaren Goede vader David met zijn zonen Groot Omroepkoor toonde zijn bijzondere kwaliteit C. J. van Geel overleden 19 Succesrijke F.A.S.O.-studiedag 98 eerste maal in Noord-Holland 99 99 I VARA-matinee zeer goed geleid Rembrandt-etsen in Estland ontdekt Amateur-concert in Bergense Ruïnekerk Kostbare vaas vernield in Brits Museum Grote kunstdiefstal in Milaan Italiaanse zangeres won in San Remo Het Zinrijk” 6 MAANDAG 11 MAART 1974 7 Haagse Comedie speelt Gorki 4 AMSTERDAM Mafketels. Een betere typering wilde me tijdens de gehele show van dr. Hook and the Medicine Show gisteravond in het Concertgebouw niet te binnen schieten. En de ergste van het hele stel is de baas: Ray Sawyer, groot, dik en dronken. Èen lichaam dat barst van liefde voor mensen, maar constant praat over „shit”, een o.h.- stijl eerste klas met veel geschreeuw en gepraat dat soms ten koste gaat van de muziek, maar vaak ook een humoristische en dus welkome aan vulling vormt. Kortom: plezier- muziek. Biersproeierijen F JA De pretentie zit in de^teksten. Ze zijn FERRY TROMP. en c.s. HAAR- I.: WESTFRIESLAND J. HEIJER (Van onze kunstredactie) 3 P. ZWAANSWIJK AMSTERDAM. De leiding van de VaRA concerten op zaterdagmiddag in het Concertgebouw, verdient een com pliment voor haar programmakeuze. Overzicht van het concert van Dave Brubeck (uiterst links aan de piano) met zijn zonen in De Doelen in Rotterdam. rste mi- de ag- ter- ken ve- te een eks •ia- can tie. <ns- Mlt. op ïldt >ro- LONDEN. (AP) Een 28-jarige man uit Perzië heeft zondag een kostbare Italiaanse vaas uit de 16de eeuw in het Brits Museum van zijn voetstuk gesto ten. De politie maakte bekend dat de man, dr. Hassan Ali Gharbi uit Teheran, van daag voor de rechter zal worden ge bracht. De man heeft volgens de politie het voetstuk onder de vaas, die in de Wad- desdon Zaal van het museum stond opgesteld, weggeschopt. De vaas viel in duizenden stukken. Een woordvoerder van het museum schatte de waarde van de vaas, die rond 1580 in de Patanzaai-ateliers in Urbina werd gemaakt, op enkele duizenden pon den. BERGEN. Twee jaar geleden werd door de Culturele Raad voor Zuid-Hol- land het initiatief genomen een provinci ale studiedag voor amateur-musici te organiseren. Men zocht hiertoe contact met de Federatie van Amateur-symfo- uicorkesten (F.A.S.O.), de bekende lande lijke vereniging van Nederlandse ama- teur-symfonie-orkesten, welke dit jaar op 20 en 21 april met een groots opgezet festival haar vijfentwintig-jarig bestaan zal gaan vieren in de Doelen te Rotter dam. Het bleek alleszins gemotiveerd te zijn om te spreken van een „orkestmu- ziek-dag’ gezien het gekozen program ma, dat onder andere een symfonie van Joseph Haydn vermeldde. van de meesterhand van Shel Silverstein en barsten van de parodie en doorprik- kerij zoals de attente luisteraar naar hits als „Sylvia’s Mother”, „Roland the Roadie en Gertrude the groupie’ en „On the cover of the Rolling Stone” al opge merkt zal hebben. Slechts een enkele keer vervult ook de muziek een duide lijke functie, zoals in de zeer knappe parodie op het fenomen blues die Sa wyer met veel „woohs” en „waahs” en nog meer gekreun vanuit de ziel gistera vond ten beste gaf. Het is duidelijk dat je vanuit die achtergronden „De barbaren” zou kun nen analyseren en regisseren. Bovendien zou je een uitzonderlijk goede regisseur moeten hebben om „De barbaren” met zijn vele grote rollen en veelsoortige conflicten en thema’s vanuit één ge dachte te regisseren, zodat het stuk de toeschouwer kan overtuigen. pop naast de te overtreffen man Ray Davies van The Kinks best een paar groepen kan gebruiken, bij wie de tek sten van wat meer inhoud zijn dan het enige „ik hou van jou, ik blijf je trouw”. Dat ook het publiek daar ook' oor voor heeft, bewijst het succes van vooral die Kinks en ook Dr. Hook. (Van een medewerker) ROTTERDAM Dave Brubeck had zich helemaal aangepast, toen hij zater dagnacht in de Rotterdamse Doelen zijn zoons en hun makkers kwam presente ren, tijdens de wereldtournee van „Two generations of Brubeck”. De oude Dave had zijn zwarte uilebril van de jaren vijftig afgezet, zijn haar laten groeien en zijn outfit in een pijlsnelle actualiteit gehouden. Maar wat hij nu in die blues- groep van de jonge generatie deed was niet duidelijk. De promotie van z’n jongens is na tuurlijk de belangrijkste reden. Ze heb ben allemaal eigen groepen. Toen ik hem naar andere meer muzikale rede nen vroeg, gaven Brubecks antwoorden blijk van een zeer ruim muzikaal gewe ten en van bewondering voor bluespia- nisten Albert Ammons, Pete Johnson en Neade Lux Lewis. Allemaal toepasselijke antwoorden om ondervragers met schrik in de benen de kleedkamer uit te wer ken. In het voorprogramma stond gistera vond de Bergense formatie Mayfly, een nog vrij jonge groep, die met een soort huiskamerrock langzaam maar zeker landelijke bekendheid opbouwt. Het op treden vóór dr. Hook droeg daar overi gens geen steentje toe bij. Tot mijn verbazing bleek Mayfly in een jaar tijds nauwelijks gegroeid op het podium. De groep weet zich absoluut niet te presen teren en trekt met irriterende geluids- wisselingen en -storingen de aandacht van haar soms best interessante muziek. Het nummer „Butterfly”, een akoesti sche ballade, was nog het beste voor beeld van die potentiële kwaliteit, die hopelijk nog eens in gehele repertoire tot uiting komt. op zo had rij- het de uig, 3ei- dat op den ige- 'er- leze idat Jng dan 'or- dat osi- tle- Bij tal van Noordhollandse „F.A.S.O.”- orkesten bleek hiervoor een groot en thousiasme te bestaan. Er werd besloten, dat op deze dag orkestwerken zouden worden bestudeerd, waarmede dan be antwoord zou worden aan het doel van de F.A.SO.: het mogelijk maken en sti muleren van de orkestrale muziekbeoe fening. UITGEVERIJ GOTTMER LEM Evert Hartman: „Signalen in de nacht”, een spannend verhaal over het verzet tijdens de Duitse bezetting in de Tweede wereldoorlog. Het is het eerste boek van deze schrijver, die als leraar aardrijkskunde in Hoogeveen voor de klas staat. achter de lessenaar en beiden toonden dat zij zeker niet behoeven onder te doen voor anderen die meer naam heb ben, en door hun functie vaker naar voren treden. Guido de Moor schiet daarin bij de toch al nooit radikaal opererende Haagse Comedie schromelijk tekort. Het stuk lijkt alleen maar op het repertoire geno men te zijn, omdat er veel mooie speel- rollen inzitten. Nergens is de moeite genomen om zich Gorki’s standpunt ei gen te maken, laat staan van een eigen standpunt (historisch oordeel) tegenover Gorki. Je kunt hoogstens merken, dat De Moor het stuk ontdaan heeft van anecdotische sfeertekening en gepro beerd heeft de melodramatische aspecten aan het slot zo nuchter mogelijk weer te geven. Dat vind ik' een erg negatief uitgangspunt en geen reden om een stuk op te voeren. De Haagse Comedie levert het zoveelste bewijs dat ze verstart en dat de negatieve mening van de afdeling boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboeken boekenboeken WIJ ONTVINGEN boekenboeken boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl Onder de gestolen doeken zijn een Rubens, een Van Dijck en een Procacci- ni. De waarde van het gestolene wordt geschat op ongeveer 3,5 miljoen gulden. Door dit contact werd het mogelijk de bedoelde studiedag op 7 april van het vorige jaar in Overschie te houden met de veertig leden van acht Zuid-Holland- se „F.A.S.O.”-orkesten. Men had deze studiedag „kamermuziek-dag” genoemd, een benaming die berustte op de be scheiden gehouden verwachtingen van deze dag. Een vrij heeft kunnen vaststellen wat André Kaart in muzikaal opzicht met zijn „Provinciale F.A.S.O.-orkest” heeft be- icikt en hoe hij er in geslaagd is met de heterogene krachten van amateur-musi ci, waarvan velen elkaar op deze stu diedag voor het eerst ontmoetten, toch een opmerkelijk hecht ensemble-te vor men. In een toespraak tot de deelnemers heet mr. R. P. Herrmann, stafmedewer ker voor muziek, van de Culturele Raad Noord-Holland, de verzekering gegeven, dat een volgende studiedag zal worden georganiseerd en dat, evenals voor de gehouden studiedag, ook hiervoor steun en medewerking van de provinciale overheid verwacht kan worden. Hij hoopte, dat deze studiedagen zullen lei den tot een sterk samengaan van de amateur-musici in Noord-Holland, waar voor de vorming van een overkoepelend bestuur, bestaande uit afgevaardigden van alle F.A.S.O.-orkesten in deze pro vincie, van grote betekenis zal kunnen worden. Op deze studiedag gaven vrijwel alle leden van het hoofdbestuur van de F.A. SO. door hun aanwezigheid blijk van hun belangstelling en werd namens dit bestuur het woord gevoerd door de voorzitter mr. P. Steinz. Een bijzonder mooi foto-boek over pony’s: „Mijn ponyboek” door Rolf Lengstrand en Pierre Rolén. Een uit stekend instructie-boek, dat aanvangt met het dier, de pony-zelf, de verzor ging, trens, zadel, zit, teugel enz., dus allerlei informatie die aan het eigen lijke rijden voorafgaat. Dan volgt het rijden pas, stap, draf galop en daarna verschillende mogelijkheden van rij den, als evenwichtsoefeningen, ter- reinrijden, jachtrijden, springen, dres suur, rijden in de sneeuw. DE BEZIGE BIJ - AMSTERDAM Na de lotgevallen van een halfgare natuurfilosoof, waarmee Ben Borgart verleden jaar zijn debuut maakte in „De Vuilniszak” is nu een tweede roman van hem verschenen: „De Slakken van Canêt d’Olt.”, waarin hij een periode uit zijn leven als maat schappelijk banneling heeft gekozen. N.V. UITGEVERIJ NIJGH VAN DITMAR - DEN HAAG ■I. L. B. Smith: „Vis op de loop”. Met die „loopvis” wordt de „Coula- canth” bedoeld die vijftig miljoen jaren uitgestorven werd gewaand. In 1938 heeft prof. Smith deze prehisto rische vis, die in de Indische Oceaan werd gevangen weer geïndentificeerd. Dit boek is nu het spannende verhaal hoe er in 1952 een tweede Coelacanth werd gevangen en hoe Smith erin slaagde deze vis tijdig te onderzoeken. Jan Eleman: „Groten uit het land van at en moem”. Het verhaal van een psychisch zwaar gestoorde boe renzoon, die na een zedendelict geen enkel antwoord wil geven op vragen hem door de justitie gesteld. Hij wordt dan opgenomen in een inrich ting en op verzoek van de psychiater stelt hij daar zijn leven op schrift. ROME (AP). De 33-jarige Italiaan se zangeres Iva Zanicchi heeft zaterdag avond het songfestival van San Remo gewonnen. Drie buitenlandse groepen met inter nationale reputatie, Mouth en McNeal uit Nederland. Les Chariots uit Frank- rijk en Middle of the Road uit Schot land werden met niet meer dan vriendelijke welwillendheid door het pu bliek bejegend. Dr. Hook, met in het centrum van het gebeuren naast Sawyer de andere gita- rist/zanger Dennis Locorriere, gaat op het podium naar veler smaak nogal eens te ver, wat tijdens een vorig optreden in Nederland al bleek. Met name Sawyer weet dan met z’n biersproeierijen, ge grinnik en inspelen op kreten uit de zaal van geen ophouden meer, waardoor de muziek te veel naar de achtergrond gedrongen wordt en het aanstekelijke, vloeiende ritme van de groep volledig verloren gaat. Gisteravond wisten Sawyer c.s. dit soort Amerikaanse carnavalsgebeuren gelukkig redelijk binnen de perken te houden, Het gevolg was een muzikaal niet hoogstaande (maar dat is ook niet de bedoeling), maar wél zeer aansteke lijke show die in ieder geval het voor deel heeft anders te zijn. Buiten de overigens in nogal afwij kende vorm gebrachte hits spraken de nummers „Soup’ en „Belly Up” het meest tot mijn verbeelding. Daarnaast zal ook het spektakelstuk van Sawyer die in het bluesnummer aansluitend op zijn zangtek'st met zijn dikke lijf minu tenlang als een adlaar over het podium probeerde te vliegen, mij lang bijblijven. Het belang van dr. Hook buiten het De dirigent André Kaart zou de muzi kale leiding van deze studiedag op zich nemen en met het gevormde orkest gaan repeteren op de „Petite Suite” voor bla zers van Charles Gounod, een werk „Musique pour faire plaisir” genaamd, van Herman Strategier en de Jenaer Symfonie, toegeschreven aan Ludwig van Beethoven, waarvan de partijen te voren waren toegestuurd. Een orkest van vijftig amateur-musici, afkomstig uit verschillende provinciale orkesten had André Kaart tot zijn be schikking. Het ensemble dat een symfo nische bezetting had, met een uitmun tende verhouding van de instrumentale secties, heeft zaterdag vele uren in de Ruïne-kerk in Bergen met een grote betrokkenheid en volharding gerepeteerd en op de avond van deze dag daar een openbare slot-repetitie gehouden, waarop de inderdaad verheugende resultaten van dez eeerste F.A.S.O.-studiedag in Noord-Holland konden worden gede monstreerd. Giovanni Pierluigi da Palestrina (1525— 1Ü94), heeft meer dan honderd missen nagelaten en ruim vijfhonderd andere kerkelijke werken. Josef Anton Bruck ner componeerde drie missen, een Te Deum en Psalm 150, Daarnaast nog een tiental andere kerkelijke werken, waar onder een Requiem, een Magnificat en zijn Missa solemnis. Hij leefde van 1825 tot 1896 en het is duidelijk dat zijn werkwijze grote verschillen vertoonde met die van Palestrina, die bijna uitslui tend voor koor a cappella schreef. Lruckner daarentegen voorzag zijn mis sen en andere vocale werken in de meeste gevallen, van een instrumentale- of orkestrale begeleiding. Het Groot Omroepkoor - het grootste vocale beroepsensemble in Nederland stond deze zaterdagmiddag beurtelings onder leiding van Carel Laóut en Mein- aert Boekel. Meestal blijven deze diri genten op de achtergrond en repeteren met het koor totdat de „grote” dirigent komt, maar deze keer stonden zijzelf Carel Laóut, (Amsterdams Conserva torium en Kerkmuziekschool te Utrecht), heeft al sinds zijn jeugd grote bewonde ring voor Palestrina en maakt een speci ale studie van zijn werken. Hij opende bet concert met het motet „Hodie Chris tus natus est” voor twee koren, die ieder aan een kant van het podium waren opgesteld. Laóut heeft in verschillende kerken in Italië (ook in de St. Pieter te Rome) onderzoekingen gedaan om er achter te komen welke afstand tussen de koren in acht genomen werd. Na het motet volgde de dubbelkorige mis „Hodie Christus natus est” - (het is duidelijk dat beide werken voor de Kerst tijd bedoeld zijn) - die in zijn achtstem migheid een wonder van vocale schoon heid is. Het koor demonstreerde zijn sublieme techniek door direct in te zet ten zonder het aangeven van een toon of accoord en gedurende de hele mis ble ven de zangers prachtig op toon. Meindert Boekel (Amsterdams Conser vatorium), sinds jaren koordirigent van naam en daarbij specialist in de muziek voor harmonie-orkest, nam het tweede ucel van het concert voor zijn rekening met de mis in e. van Bruckner voor koor en vijftien blazers. Deze mis wordt zelden uitgevoerd, omdat het bijna on mogelijk is een koor te vinden, dat tegen de moeilijkheden is opgewassen, maar deze zaterdagmiddag behoefden wij wat dat betreft geen enkele zorg te hebben. Machtige klankopstapelingen wisselden af met tere, haast breekbare melodieën. Ik ben geneigd te zeggen dat dit het mooiste is op het gebied van koorzang wat ik ooit heb gehoord. Hulde aan de dirigenten Carel Laóut en Mein dert Boekel, zij hebben dit buitengewone concert voorbereid en ons muziek laten horen die eigenlijk aan de vergetelheid was prijsgegeven. J. H. MOOLENIJZER toneel van de Raad voor de Kunst zo onterecht nog niet is. Men kan tegenwerpen dat het stuk hinkt op twee thema’s, namelijk het breken met de oude samenleving in een provinciestadje rond 1900 en een aantal liefdesperikelen tussen de verschillende karakters. Maar dan kijkt men geloof ik niet erg scherp. Het radikalisme tegeno ver de oude samenleving ziet men in de figuren van de jonge ingenieur Tsjer- koen en de student Loekin. Niet minder radikaal maar dan in de liefde is de houding van Nadjezjda, de vrouw van de plaatselijke belastinginspecteur en nog meer die van freule Lidia, in wie we een feministe kunnen zien, zelfs voorzien van enige lesbische trek'jes. Op het eerste gezicht al ben je ge neigd deze verschillende aspecten van radikalisme met elkaar te vergelijken. Maar De Moor heeft niets gedaan in zijn regie om ze in één verband te plaatsen. Hij regisseerde de figuren als privé- personages met een totaal voorbijgaan aan de functie, die Gorki hen kennelijk gegeven heeft als varianten van stro mingen in zijn samenleving. Op die manier blijft „De barbaren” maar een raar stuk, waarin dramatech nische gebreken destemeer opvallen (b.v. de manier waarop Gorki zijn figuren van het toneel laat verdwijnen als hij twee mensen wil overhouden; voortdurend wroden mensen weggeroepen door perso nages die zich in de coulissen ophouden). Zeker er zitten ook in De Moors opvatting, liever gezegd een on-opvat- ting, genoeg interessante, buitenissige fi guren. Maar waarom ze interessant en buitenissig zijn wordt nergens duidelijk gemaakt, hoezeer de spelers oo khun best doen. Binnen dat kleine, burgerlijk-psy- chologische kader van De Moor, komen Eric van Ingen als decadente ingenieur Tsyganov en Anne Wil Blankers als de fatale vrouw Nadjezjda nog tot de beste prestaties. CASTRICUM. De dichter en beel dend kunstenaar C. J. (Chris) van Geel is vrijdag in Amsterdam overleden. Van Geel, di<? in 1917 werd geboren, schreef poëzie die in kleine kring hogelijk werd gewaardeerd. De laatste jaren bestond er een stijgende belangstelling voor zijn werk. Van zijn dichtbundels trokken vooral de aandacht „Spinroc en andere verzen” en „Uit de hoge boom geschre ven”, waarvoor hy in 1969 de Marianne Philipsprijs ontving en het in 1971 uitge brachte werk Het Zinrijk. Onlangs ver scheen zijn bundel Enkele gedichten. TALLINN. In Estland zijn vier et sen van Rembrandt ontdekt. Zij worden bewaard in de bibliotheek van de uni- versiteit van Tartu. Volgens deskundigen is de belangrijk ste ets een portret van Rembrandts moeder uit 1628. Van dit portret zijn twee versies bekend, waarvan deze met hoofddoek. De andere etsen zijn een zelfportret met een muts laag op het voorhoofd, de kop van een schreeuwen de man en een mansportret van opzij gezien. plezier wat de groep de zaal ongetwij feld verschaft zit zoals gezegd in de teksten. Jarenlang toerden de heren on der de naam „The Chocolate Papers” door het zuiden van de Verenigde Sta ten; met de komst van de heer Silver stein (die nu ook een eigen elpee uit heeft) als tekstschrijver, rees pas hun ster. Een gelukkige zaak omdat de op het ogenblik nogal kale wereld van de DEN HAAG. Maxim Gorki (1868- 1936) is geen Anton Tsjechov en dus hoeven zijn stukken niet op die van Tsjechov te lijken. Ze worden altijd vergeleken (beide schrijvers waren be vriend), maar telkens in het nadeel van Gorki. Tsjechov bekijkt de mensen als een wijze observator; dat gaat er ge makkelijker in bij het publiek. Gorki is een radikaal, vervuld van revolutionaire dadendrang. Nu moest hij daar onder het tsaristische regiem mee uitkijken. Hij heeft om zijn activiteiten gevangen gezeten en moest in 1906 uitwijken. In 1905 schreef hij, net uit de gevangenis en verblijvend in Finland, „De barba ren”. Wim van Rooij als de roodharige in genieur Tsjerkoen omgeven door de drie vrouwen die in een ingewikkelde ver houding tot elkaar staan: links Anne Wil Blankers in een zachtgeel toilet, Anne- marie Heyligers in het lila en Trins Snij ders in het grijs-groen. De fin de siècle haute couture is ontworpen door Has Noordhoek Hegt. groot aantal toehoorders, kunnen vaststellen wat in muzikaal opzicht Het publiek was niet erg groot, be stond niet uit de Brubeck-aanhang van vijftien jaar terug, maar reageerde on gelooflijk goed op de muziek. Een staan de ovatie aan het slot. Dat was niet mis. De groep bestond uit Dave Brubeck piano, zoon Darius ook piano, Chris Brubeck trombone en basgitaar, Danny Brubeck drums, Pete Madcat Ruth mondharmonica, Perry Robinson klari net, Randy Powel percussions en Jerry Bergonzi saxofoon. Een groepje met een enorme discipline; ieder die niet speelde ging in de dug-out om op z’n beurt te wachten. Een ieder kréég z’n solo. De grote man van de groep is Danny aan de drums. Een slagwerker met een enorme feeling voor blues en eentje, waar de hele groep op drijft. Ook saxofonist Bergonzi was uitstekend. Het programma bestond voornamelijk uit blues, maar het kon niet zo gek gaan of vader Dave speelde toch nog z’n grote hit „Take Five” van jaren her. Het nummer deed het nog steeds, zelfs zonder Paul Desmond. Een geweldig nummer was de uitsmijter voor de pauze, die telkens een andere naam zal hebben. In ieder geval heette het zaterdagnacht „Rotterdam blues”. Het succes van deze dag heeft de Culturele Raad voor Noord-Holland doen besluiten om eens na te gaan of ook in deze provincie een „F.A.S.O.”- studiedag mogelijk gemaakt kon worden. UITGEVERIJ HOORN Ewout Speelman: „Stormnacht”. Een juttersverhaal rond de histori sche stranding van de Oostindië-vaar- der „Elisabeth Dorothea”, vlakbij het huidige St. Maartenszee in 1768. H. J. W. BECHT’S UITGEVERS MAATSCHAPPIJ - AMSTERDAM Rob Kerstens schreef „Het andere wijnboek”. En dat is het dan ook helemaal. Geen encyclopedie, geen droge technische opsommingen, na men en kastelen maar veel meer een gezellig kabbelende en keuvelende rondreis door tal van wijnlanden, die allen hun eigen karakter, gewoonten en bijzonderheden hebben. De schrij ver weet zeer sappig en onderhou dend te vertellen. Dennis Locorriere en Ray Sawyer the Medicine Show (foto’s Frans Ver- tijdens het optreden van dr. Hook and poorten jr Het getuigt van durf en muzi kaal besef om twee componisten te kiezen die weliswaar tot de aller grootste behoren, maar die er toch niet in geslaagd zijn als zodanig erkend te worden door het grote publiek. Palestri na en Bruckner behoorden door hun geboorte en afkomst tot de katholieke kerk en zij hebben een groot deel van hun leven gewijd aan de katholieke eredienst. Chris van Geel heeft als tekenaar vooral op klein formaat gewerkt. Een deel van zijn vroeger werk bevindt zich in de collecties van het Stedelijk Mu seum in Amsterdam. Bij een brand die zijn woning in Groet enkele jaren gele den volledig vernietigde, raakte een groot deel van zijn bibliotheek, manus cripten en ander werk verloren. Na een kort verblijf in Bergen (Noord-Holland) woonde Chris van Geel sinds enige tijd in ’t Vogelwater te Cas- tricum, waar hij vrijwel tot aan zijn dood produktief is geweest. De crematie heeft woensdag na aankomst van de trein van 11.56 uur plaats op Westerveld. MILAAN. (AFP) Dieven hebben zich meester gemaakt van kostbare schilderijen en voorwerpen van goud en zilver uit de woning in Milaan van graaf Vittorio Emanuele Borromeo. gSP X

IJmuider Courant | 1974 | | pagina 7